Sada je: čet apr 25, 2024 12:48 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 05, 2010 11:34 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
http://www.daniweb.com/forums/thread78319.html#

ovdje su kriteriji kako prepoznati psihopata

1. bladoglagoljivost (slatkorječivost) i površan šarm – uglađen govor, privlačan (zaokupi) i prepreden (uglađen).
2. prekomjerna samovrijednost - prenapuhana predodžba o vlastitim sposobnostima i samopoštovanju; arogancija i osjećaj superiornosti.
3. treba stimulaciju/lako mu postane dosadno – pretjerana potreba za novim, uzbudljivim stimulacijama, te poduzimanje rizika.
4. patološko laganje – prepreden, domišljat, lukav i pametan kad je umjeren; obmanjiv, sklon varanju, nepošten i beskrupulozan kad je neumjeren („nabrijan“).
5. manipulativnost – podmuklostima i obmanama nasamaruje druge zbog vlastitih dobitaka.
6. nema krivnje/kajanja – nema osjećaja ili obzira (zabrinutosti) zbog gubitaka, boli i patnje koje nanosi drugima, hladnog (je) srca i bez empatije (suosjećanja).
7. emocionalno siromaštvo – ograničen raspon ili dubina osjećaja; interpersonalna hladnoća.
8. oskudijevanje empatijom – nedostatak emocija prema drugima; hladan, prezriv i bezobziran; ne suosjeća.
9. parazitski životni stil – namjerna, manipulativna, sebična i iskorištavačka financijska ovisnost o drugima.
10. slaba kontrola ponašanja – izražavanja negativnih emocija, verbalno zlostavljanje i neprikladno izražavanje ljutnje (bijesa).
11. promiskuitet – kratke, površne veze, brojni preljubi i nasumični izbor seksualnih partnera.
12. bez realističnih dugoročnih ciljeva – nesposobnost ili stalni neuspjeh u razvoju i ostvarivanju dugoročnih planova.
13. impulzivnost – ponašanju ne prethodi (nedostaje) promišljanje ili planiranje i odvija se bez razmatranja posljedica.
14. neodgovornost – ponovljen neuspjeh u ispunjavanju ili poštovanju obveza i dužnosti.
15. neuspjeh u prihvaćanju odgovornost za vlastito ponašanje – poricanje odgovornosti i pokušaj manipuliranja drugima kroz ovo.
16. mnogo kratkotrajnih bračnih veza – nedostatak predanosti dugoročnim vezama.
17. rani problemi u ponašanju – raznolikost disfunkcionalnih i neprihvatljivih ponašanja prije trinaeste godine života.
18. maloljetnička delikvencija – kazneni bihevioralni problemi (uključenost u kriminal) izmedju 13. i 18. godine.
19. ukidanje (opoziv) uvjetnog oslobođenja – kršenje uvjetnog otpusta (iz zatvora) ili drugog otpusta zbog tehnikalija.
20. kriminalna svestranost – raznovrsnost kriminalnih prijestupa, bez obzira da li pojedinac jest bio uhićen ili osuđivan, ili nije.

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 05, 2010 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Na planeti od skoro sedam milijardi, sa takvim osobinama ima ih barem skoro sedam milijardi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 05, 2010 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
psihopat je napisao/la:
ovdje su kriteriji kako prepoznati psihopata
psihopat je napisao/la:
18. maloljetnička delikvencija – kazneni bihevioralni problemi (uključenost u kriminal) izmedju 13. i 18. godine.
Da li ovo znaci da je svaki maloljetni delikvent apriori i psihopata?

Ako jeste, onda bi trebao da znas kako je podrucje maloljetnicke delikvencije koju istrazuju sociolozi, psiholozi, socijalni radnici, defektolozi, pedagozi i ini kompetentni ljudi, ogromno i presiroko da bi ga se moglo sablonirati na tako uskogrudan nacin sa svega nekoliko rijeci te na taj nacin svakom maloljetnom delikventu zaljepiti etiketu psihopate. Ovakav metod je sam po sebi apsurdan i lazan.

No ako su ovo sve potencijalni znakovi, onda je to druga stvar. Trebao si samo da se pravilnije izrazis... :angel4:

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 05, 2010 3:24 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
oprostite, za vas koji ne znate engleski....
u te kriterije morate biti apsolutno sigurni, jer o odgovorima ovisi ispravna procjena.
svaki odgovor nosi maksimalno 2 boda:
TOČNO-2,
UMJERENO-1,
NETOČNO-0.
ako je rezultat 26 ili više bodova, tada je čovjeku zagarantirano da je pravi psihopat (na nekim mjestima se spominje 30, no 26 je iz pouzdanijeg izvora).

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned dec 05, 2010 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 02, 2010 11:13 am
Postovi: 68
Citat:
Da li ovo znaci da je svaki maloljetni delikvent apriori i psihopata?


Naravno da ne, ima još 19 kriterija koje treba ispuniti da bi bio pravi psihopat.
Ovo je samo jedan :thumbup:

_________________
cijeli svijet je pozornica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri dec 08, 2010 10:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Moja zena lijepo je opisala psihopate u pet tocaka. Narocito one koji se bave duhovnoscu (a na ovom sajtu lijepo stoji: nema gore stvari od psihopate koji se odluci baviti duhovnosu):

1. Vaše mišljenje se kosi s njegovim. Vrijeđa ga sama činjenica da se svijet ne vrti oko njega. A skretanjem pozornosti da tome ipak nije tako, i da su mišljenja ko šupci i da ih svatko ima može izazvati raspravu koju zaključuje time da je to možda tako ali da je samo njegovo ispravno.

2. Nedaj Bože da imate bolje argumente. U tom slučaju u njegovim očima će se javiti luđaki sjaj i izvlačenje vaših riječi iz konteksta uz zaključak da je ipak on u pravu i da to što vi govorite on zna već odavna i da ste vi to sve pogrešno protumačili... jer vam fali iskustva i niste dovoljno osviješteni.
Ako ga ulovite kad sam sebi kontrira...e onda vi izvlačite njegove riječi iz konteksta i tumačite ih kak vama odgovara. Sramite se! Stvarno....

3. Naravno, ni jedna rasprava ne može proči bez ofucanih fraza obrnute psihologije tipa: "Zašto te smetaju moje riječi?", "Ajde se zapitaj, a zašto ja tebi idem na živce?" Misliš...osim činjenice da imate osjećaj da pričate sa zidom? Ne znam...

4. Ako odlučite otiči jer vidite da je daljnja rasprava besmislena... Eh, dragi moji u njegovim očima to samo dokazuje da ste neosviješteni i da ne možete podnijeti istinu koju vam on tako nesebično pruža.

5. Šečer za kraj... Ako uspijete povrijediti njegov ego. Spremite se da vas detaljno analizira... Iako bi se zakleli da priča o sebi, jer navedene karakteristike jednostavno ne možete naći u sebi.... no to je vjerojatno zato jer ste tak jako neosviješteni, bedasti i fali vam iskustva.
I tada shvatite da bi konstruktivniji razgovor bio sa nekim šizofreničarom, ili zidom i obećate si da se više nećete naći u toj situaciji. Ali, to je lakše reći nego napraviti.

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri jan 12, 2011 3:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Verujem da se i tvoja žena kao i ti i 99,99% ljudi pronalazi u tih 5 tačaka.
Nadam se samo da ona nije naučnik psihopatolog ili slićno... jer bi onda to naše pronalaženje tu već bilo ozbiljno... :mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri jan 12, 2011 4:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
bad.ass je napisao/la:
Da li ovo znaci da je svaki maloljetni delikvent apriori i psihopata?

Bez dileme je tako!
I sve te psihopate koji se kao mladi pokažu kroz delikvencju treba hospitalizovati u ustanove nalik onoj iz "Paklene pomorandže" ili "1984-te", čime bi im se pomoglo, a posredno i društvu kao celini... :evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub jan 15, 2011 1:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 1:14 am
Postovi: 12
chaos engine je napisao/la:
Tocno, tesko je odbaciti osjecaj krivnje zato sta je to vrlo mocan letacki program, duboko ukodiran u nasu licnost. Taj osjecaj mi uzimamo zdravo za gotovo ravnopravno s ostalim osjecajima, medjutim ovaj je najgori jer jasno stavlja osobu u status zrtve.

Rekao sam da za svjesne i odgovorne osobe s dusom krivnje nema, ali istina je i da je takvih osoba malo, recimo da ih je 1% cijele populacije. Evo izjasnili su se Tina i Jack da nemaju osjecaja krivnje, ukljucujem i sebe.

Dokle god se osjeca krivnja, osoba je u statusu zrtve, dakle za ne bit zrtva kljucno se rjesit toga osjecaja. Kako to napravit, vec sam napisao:
Citat:
Osoba koja ima dusu kao prvo mora preuzet odgovornost za
svoja djela. Ako je pogreska napravljena postoje slijedeca 2 rjesenja:
ako moze da se pogreska ispravi;
ako se ne moze ispravit rekapitulira se, odnosno shvati gdje se pogrijesilo i ide se dalje.

Dakle ako nema krivnju ima odgovornost za svoja djela, radi na ispravljanju ili rekapituliranju gresaka, te ima znanje o temi o kojoj pricamo.

Taj program je osnova citavog matrixa. Kad bi se postatak osoba s dusom BEZ osjecaja krivnje povecao do odredjene razine, mislim da bi se matrixu dogodio fatalni system error.


ovaj forum citam vec nek ipar dana i mogu reci da su za mene ove stvari vise-manje nove spoznaje,osim nekih letimicnih emisija,na rubu znanosti i neki dokumentaraca,ali nsita ovako opsezno i struktirano kao ovdje...

dakle,zabrinilo me sto se ovdje pise,o osjecaju krivnje,ovdje je napisano da svjesne i odgovorne duse nemaju krivnju???? mislim nemaju krivnju,jel to zanci da nemaju ni srama...recimo jel mogu ja kao individua preuzeti krivnju na sebe jel tamo neko dijete umre u africi zbog neishranjenosti.a samo sa 10 e mjesecno oni mogu da zive sasvim solidno...mogu uzeti dio krivnje za to,zasigurno,ali ne i potpunu jel sam ja samo mala jedinka u svemu tome...dakle,ova filozofija o tome kako ljudi sa dusom nemaju krivnju mislim da je potpuno van ljudskih prirodnih osjecaja,covjek koji nema krivnje meni bas lici na hladnu,bezosjecajnu osobu,koja nema potrebe da osjeca krivnju jel mozda ima manje empatije za drue ljude oko sebe,ne spoznaje ljubav....

eto,to sam ovako malo napisao,nadam se da nisam falio,jel kazem novi sam u ovome svemu i mozda nekome izgleda laicki kako pisem ali eto oje misljenje

:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub jan 15, 2011 1:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pozdrav "krenimo" i krenimo ali samo polako. Ja predlazem citanje onih materijala na sajtu pre foruma naprimer. Ovde na forumu nas ima svakakvih.

http://www.galaksija.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned jan 23, 2011 11:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 07, 2010 6:27 am
Postovi: 28
psihopat je napisao/la:
http://www.daniweb.com/forums/thread78319.html#

ovdje su kriteriji kako prepoznati psihopata

1. bladoglagoljivost (slatkorječivost) i površan šarm – uglađen govor, privlačan (zaokupi) i prepreden (uglađen).
2. prekomjerna samovrijednost - prenapuhana predodžba o vlastitim sposobnostima i samopoštovanju; arogancija i osjećaj superiornosti.
3. treba stimulaciju/lako mu postane dosadno – pretjerana potreba za novim, uzbudljivim stimulacijama, te poduzimanje rizika.
4. patološko laganje – prepreden, domišljat, lukav i pametan kad je umjeren; obmanjiv, sklon varanju, nepošten i beskrupulozan kad je neumjeren („nabrijan“).
5. manipulativnost – podmuklostima i obmanama nasamaruje druge zbog vlastitih dobitaka.
6. nema krivnje/kajanja – nema osjećaja ili obzira (zabrinutosti) zbog gubitaka, boli i patnje koje nanosi drugima, hladnog (je) srca i bez empatije (suosjećanja).
7. emocionalno siromaštvo – ograničen raspon ili dubina osjećaja; interpersonalna hladnoća.
8. oskudijevanje empatijom – nedostatak emocija prema drugima; hladan, prezriv i bezobziran; ne suosjeća.
9. parazitski životni stil – namjerna, manipulativna, sebična i iskorištavačka financijska ovisnost o drugima.
10. slaba kontrola ponašanja – izražavanja negativnih emocija, verbalno zlostavljanje i neprikladno izražavanje ljutnje (bijesa).
11. promiskuitet – kratke, površne veze, brojni preljubi i nasumični izbor seksualnih partnera.
12. bez realističnih dugoročnih ciljeva – nesposobnost ili stalni neuspjeh u razvoju i ostvarivanju dugoročnih planova.
13. impulzivnost – ponašanju ne prethodi (nedostaje) promišljanje ili planiranje i odvija se bez razmatranja posljedica.
14. neodgovornost – ponovljen neuspjeh u ispunjavanju ili poštovanju obveza i dužnosti.
15. neuspjeh u prihvaćanju odgovornost za vlastito ponašanje – poricanje odgovornosti i pokušaj manipuliranja drugima kroz ovo.
16. mnogo kratkotrajnih bračnih veza – nedostatak predanosti dugoročnim vezama.
17. rani problemi u ponašanju – raznolikost disfunkcionalnih i neprihvatljivih ponašanja prije trinaeste godine života.
18. maloljetnička delikvencija – kazneni bihevioralni problemi (uključenost u kriminal) izmedju 13. i 18. godine.
19. ukidanje (opoziv) uvjetnog oslobođenja – kršenje uvjetnog otpusta (iz zatvora) ili drugog otpusta zbog tehnikalija.
20. kriminalna svestranost – raznovrsnost kriminalnih prijestupa, bez obzira da li pojedinac jest bio uhićen ili osuđivan, ili nije.



cek cek cek cek....sta bi sad to trebalo znaciti? ova ponasanja su dakle po ovoj tvojoj listi predefinirana rođenjem tj. dal je neko vrsta "normalnih" ili je vrsta "psihopat", te nit najmanjeh utjecaja po tom tvom nema mozda genetska predispozicija, kako je covjek odgojen, kakav mu je bio zivotni put, sta je naucio, kakve je utjecaje drugih ljudi(i neljudi) i okolina di zivi imali itd itd...???????? :-k

ak pogledam sad ovu listu tvoju ...mislim...kakve su ovo budalastine? ako je neko delikvent i revoltiran uređenjem onda je psihopata? zato sto se nije tako lijepo pokorio svim divnim pravilima po kojima nas TPTB tjeraju da živimo? neprihvatljivo ponasanje? opet mislim...po kojim fakin standardima? mozda po standardima bakinhemske palace da neko ne dize mali prstic dok ne pije caj? neodgovornost...sta to znaci...po meni je neodgovorno protratiti zivot kao kotacic sistema na kojem se neko masti mojom energijom....tebi je mozda neodgovorno da nisam kotacic u toj istopj velikoj masini...realisticni dugorocni ciljevi? koj je pak to kurac? sta je realisticno? imas neku kristalnu kuglu u kojoj vidis sve sto je bilo, je i sta moze biti? ili opet realistican je cilj nac poso i napraviti dijete, a ako mozda mislis da u zivotu ima nes vise onda si nerealni psihopata? brak? daj nemoj me nasmijavat.. da odem razgovarat s velecasnim josipom na koju ispovijed, dvije.. mozda mi moze pomoc oko braka da prestanem bit psihopat? znam da nisam 5-ogodišnji dečkić ali možda želi eksperimentirati... listu bi ti mogo i dalje pokopat ali mi je dosta i ovo. i to cisto logikom, a njom se u zivotu toliko i ne navodim.

jedino sta vidim da moze proizac iz ovakve bolesne sprehe "psihopata" i "normalnih ljudi" je da nas je opet neko razdijelio, opet neka divide et impera spreha, opet da se udaljavamo i sumnjamo jedni u druge, da razvijemo daljnje paranoje i sumnje u nas same i sve sto je oko nas.

brijem da 90% stanovnistva opisuje vecina stvari iz ove liste, i to jebeno ne jer su psihopate, vec jer su u strahu i misle da je prilagodba tom ludilu jedini nacin da opstanu. logicnije mi je da koja god to bica da nas kontroliraju ubace par tih svojih "psihopata" ako postoji tak nes uopce na ključna mjesta i udaraju po slabim točkama "pravih ljudi" i prenose psihopatsko ponašanje dalje preko njih. mentalna asimilacija. najbolji način kontrole je ta krivnja,a bogami i sumnja u sve i svakog oko sebe, a ova tvoja lista i cijela ova spreha se meni cini kao jedan savršen alat raspirivanja te iste sumnje.

žalosto mi je šta vecina ljudi ovdje kaj piše o letačima psihopatima pi**ama materinama nikad nisu nit vidjeli nista slicno, vecinom se koriste vjerom u to sve, da postoji nesto tu vise i njom se hrane, i onda pisu ovakva govna po forumima što netko zbunjen i nesiguran pročita i absorbira takvu mućku pak u svoj svjetonazor.

pazite malo sta pisete, ako fakat nema covjek iskustvo iz prve ruke, nek ne savjetuje. a ako i ima, nek jebeno dobro razmisli kako ce ga prenjeti dalje i da li je za tako nesto uopce sposoban.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned feb 13, 2011 11:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 13, 2011 12:40 am
Postovi: 16
Slažem se s tobom. Apsolutne bedastoće. Iole labilniji tip koji se prepozna u nekim karakteristikama može pomisliti da je psihopata, a čovjek sasvim normalan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: ned feb 13, 2011 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
AURORA je napisao/la:
Slažem se s tobom. Apsolutne bedastoće. Iole labilniji tip koji se prepozna u nekim karakteristikama može pomisliti da je psihopata, a čovjek sasvim normalan.


Psihopata za sebe nikada ne bi pomislio da je psihopata. Psihicki labilan covek je nesto drugo i nema nikakvih dodirnih tacaka sa psihopatijom.

Predlazem dalje proucavanje teme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon feb 14, 2011 3:28 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 13, 2011 12:40 am
Postovi: 16
Arbitrium Liberum je napisao/la:
AURORA je napisao/la:
Slažem se s tobom. Apsolutne bedastoće. Iole labilniji tip koji se prepozna u nekim karakteristikama može pomisliti da je psihopata, a čovjek sasvim normalan.


Psihopata za sebe nikada ne bi pomislio da je psihopata. Psihicki labilan covek je nesto drugo i nema nikakvih dodirnih tacaka sa psihopatijom.

Predlazem dalje proucavanje teme.



Ima li psihički labilan čovjek dodirnih točaka s psihopatijom ili nema je tvoja tvrdnja koja je netočna.

Međutim, smisao mojeg komentara nije bio povezati psihički labilne osobe sa psihopatama već ukazati na slijedeće.

Nepobitna činjenica je da postoje ljudi koji su podložni sugestijama bez kritičkog promišljanja sadržaja koji im je upućen. Sugestibilne i/ili psihičke labilne osobe mogu pročitavši gornju listu "simptoma" pronaći neke točke koje se odnose na njih i pomisliti da su PSIHOPATE.

S obzirom da su na gore prezentiranoj ljestvici prikazane i izmješane razne vrste osobina, razne vrste loših navika, razne vrste karakternih osobina isl., neodgovorno je i neozbiljno tvrditi da su ljudi s takvim osobinama, navikama i karakterom PSIHOPATE.

Npr. simptomi raka su anemija, nadutost, promuklost (ovisno o kojem tipu raka se radi), ali ti tzv. simptomi ne znače da osoba ima rak. Takvih primjera ima bezbroj.

Staviti nekakvu listu indikatora za psihopatiju i reći, evo, ako poznajete neku osobu s ovim osobinama to je psihopata, predstavlja zapravo drugu dijagnozu koja se zove paranoidna shizofrenija.

Hvala ti na preporuci da dalje proučim temu, a isto to i tebi predlažem. Međutim, prouči je u znanstvenim knjigama, a ne čitajući neke isječke s interneta.

Zasigurno dijagnozu psihopate nećeš postavljati niti ti, niti ja, niti itko s ovog foruma, jer po načinu komentiranja teme, jasno je da nitko nije specijalizirao psihijatriju.

Opet ponavljam da se slažem sa svojim prethodnikom da je očito smisao ove rasprave etiketiranje, razdvajanje na "nas" i "njih" što zapravo ne vodi ničemu.

Nemam namjeru dalje raspravljati o ovoj temi, jer rasprave vodim samo ako su konstruktivne i imaju smisla. Ti imaš svoje mišljenje, ja svoje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon feb 14, 2011 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Vidim da ce Paja Patak morati da bude malo autoritativniji :D

Da uzmes ti pa da procitas ovu temu od prve strane, pa posle toga one stiki topike na "metafizici"? :wink:

A moze i ovo:

http://www.galaksija.com/metafizika.htm

A i ovo:

http://www.galaksija.com/planeta.htm

Pa cemo da pricamo. Ovako je malo besmisleno, nemas dovoljno znanja, i samo pravis buku. Sto nije za osudu, ako predlog shvatis ozbiljno i posvetis se temi o kojoj pises. Ako zelis naravno.

:love12:

Samo da dodam:

Citat:
Opet ponavljam da se slažem sa svojim prethodnikom da je očito smisao ove rasprave etiketiranje, razdvajanje na "nas" i "njih" što zapravo ne vodi ničemu.


Apsolutno jeste smisao ove teme razdvajanje na nas i njih. I sa znanjem koje ide uz to vodi mnogo cemu.

Videces da je ovaj forum malo drugaciji i da fraze kao sto su "očito smisao ove rasprave etiketiranje, razdvajanje na "nas" i "njih . . . "" nama ne znace nista, ne pogadjaju nas. Istina je da to jeste cilj, i mi to tako i hocemo.

Elem, kada budes znala o cemu pricas (ako zelis da znas, na tebi je) pricacemo. Do tada samo pravis buku :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon feb 14, 2011 9:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 13, 2011 12:40 am
Postovi: 16
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Vidim da ce Paja Patak morati da bude malo autoritativniji :D

Da uzmes ti pa da procitas ovu temu od prve strane, pa posle toga one stiki topike na "metafizici"? :wink:

A moze i ovo:

http://www.galaksija.com/metafizika.htm

A i ovo:

http://www.galaksija.com/planeta.htm

Pa cemo da pricamo. Ovako je malo besmisleno, nemas dovoljno znanja, i samo pravis buku. Sto nije za osudu, ako predlog shvatis ozbiljno i posvetis se temi o kojoj pises. Ako zelis naravno.

:love12:

Samo da dodam:

Citat:
Opet ponavljam da se slažem sa svojim prethodnikom da je očito smisao ove rasprave etiketiranje, razdvajanje na "nas" i "njih" što zapravo ne vodi ničemu.


Apsolutno jeste smisao ove teme razdvajanje na nas i njih. I sa znanjem koje ide uz to vodi mnogo cemu.

Videces da je ovaj forum malo drugaciji i da fraze kao sto su "očito smisao ove rasprave etiketiranje, razdvajanje na "nas" i "njih . . . "" nama ne znace nista, ne pogadjaju nas. Istina je da to jeste cilj, i mi to tako i hocemo.

Elem, kada budes znala o cemu pricas (ako zelis da znas, na tebi je) pricacemo. Do tada samo pravis buku :wink:



Dragi Ti,

jedino što nisam uspjela zaključiti jesi li ti isključiv ili spadaš u onu kategoriju ljudi kojima se i vicevi moraju objašnjavati. Sve što napišem krivo shvatiš i svaka rečenica ti se mora objašnjavati.

Kada sam se složila sa svojim prethodnikom i njegovim mišljenjem "na nas i njih", složila sam se sa slijedećim njegovim citatom:

"jedino sta vidim da moze proizac iz ovakve bolesne sprehe "psihopata" i "normalnih ljudi" je da nas je opet neko razdijelio, opet neka divide et impera spreha, opet da se udaljavamo i sumnjamo jedni u druge, da razvijemo daljnje paranoje i sumnje u nas same i sve sto je oko nas.

brijem da 90% stanovnistva opisuje vecina stvari iz ove liste, i to jebeno ne jer su psihopate, vec jer su u strahu i misle da je prilagodba tom ludilu jedini nacin da opstanu. logicnije mi je da koja god to bica da nas kontroliraju ubace par tih svojih "psihopata" ako postoji tak nes uopce na ključna mjesta i udaraju po slabim točkama "pravih ljudi" i prenose psihopatsko ponašanje dalje preko njih. mentalna asimilacija. najbolji način kontrole je ta krivnja,a bogami i sumnja u sve i svakog oko sebe, a ova tvoja lista i cijela ova spreha se meni cini kao jedan savršen alat raspirivanja te iste sumnje."


Naravno da na svijetu postoje psihopate, međutim, moja kritika se odnosila na instant "preporuke kako prepoznati psihopatu". Ovo me podsjetilo na onu trash popularnu psihologiju tipa Kako postati milijarder u roku od 24 sata.

Ako su te preporuke tebi fascinantne i predstavljaju ti novo otkriće, onda si stvarno zabrijao.

Kako opet ništa nećeš shvatiti opet ću ti ponoviti da sam se referirala na "preporuke", "uputu" kako "normalni" ljudi mogu prepoznati "psihopate", a ne na osnovnu temu i ne na ostale sadržaje.

Dakle, nije problem što ja ne znam o čemu pričam, nego je problem u tome što ti nikako da shvatiš o čemu ja pričam. No, to je tvoj problem, a ne moj.

Smisao mog dolaska na ovaj forum isključivo je voditi pametne rasprave s ljudima s kojima se slažem ili argumentirano raspravljati s ljudima s kojima se ne slažem.

Ti ne spadaš niti u jednu kategoriju, jer nikako da shvatiš o čemu ja, a s druge strane si pun predrasuda i negativnih pretpostavki pa me s obzirom da sam po tebi, ogrezla u neznanju, upućuješ da svoje znanje upotpunim nekakvim stavovima forumuša.

Eto toliko od mene. Ja sam s ovom temom završila. [-o<


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon feb 14, 2011 10:27 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
AURORA to ti je takvi "zabrijani" forum, ako ne razumješ zabrijanost ovog foruma, a nemaš ni volje pročitati sve preporučeno, onda zasad najbolje ne troši tipkovnicu ovdje.

Eto, jesam lijepo objasnio? :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: uto feb 15, 2011 2:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
AURORA je napisao/la:
Hvala ti na preporuci da dalje proučim temu, a isto to i tebi predlažem. Međutim, prouči je u znanstvenim knjigama, a ne čitajući neke isječke s interneta.

Zasigurno dijagnozu psihopate nećeš postavljati niti ti, niti ja, niti itko s ovog foruma, jer po načinu komentiranja teme, jasno je da nitko nije specijalizirao psihijatriju.


Kada je rec o psihopatiji i psihopatama o kojima pricamo na ovom forumu, to se zapravo ne moze naci u standardnim "psihijatrijskim" knjigama. U stvari da bi se bolje razumela ta tematika preporucujemo citanje ove knjige:

http://www.galaksija.com/politicka_pone ... adrzaj.htm

Citat:
brijem da 90% stanovnistva opisuje vecina stvari iz ove liste, i to jebeno ne jer su psihopate, vec jer su u strahu i misle da je prilagodba tom ludilu jedini nacin da opstanu. logicnije mi je da koja god to bica da nas kontroliraju ubace par tih svojih "psihopata" ako postoji tak nes uopce na ključna mjesta i udaraju po slabim točkama "pravih ljudi" i prenose psihopatsko ponašanje dalje preko njih.


Da, to se obicno naziva "transpersonalizacija" normalnih ljudi, sto i jeste najveca opasnost koju psihopatija donosi sa sobom. S tim sto se normalni ljudi ne prilagodjavaju svesno psihopatoloskom modelu razmisljanja/ponasanja iz nekog straha, oni toga nisu ni svesni, nego usled uticaja psihopatoloskog materijala i misaonih obrazaca koje namecu psihopate, o cemu normalni ljudi ne znaju nista. Cinjenica da skoro svi imamo neku od psihopatoloskih osobina, mozda govori o tome da smo vec prilicno dugo izlozeni tom uticaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub feb 19, 2011 2:45 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jun 07, 2010 6:27 am
Postovi: 28
a neko od vas je to nekako precizno utvrdio il dozivio psihopatu ili je siguran da je odredjen covjek psihopata? kako znate? i nemojte mi sad zdravko mamić il george bus il sta vec...ili onu retardiranu listu osobina koju ko da citam u 24 sata....mozda netko "vidi" ko castanedin don juan? ako da, skidam kapu, i zelim da podjelite vise svojeg znanja, ali cini mi se da se vecinom tu sve svodi samo na bifljanje kasiopejskih transkripata i inih "bajki"... stavio u navodnike jer meni se osobno svidja to citat i fora su mi informacije i ne tvrdim nit da su isntinite nit lazne jer e znam, i super ako mi mogu usmjerit pozornost na nesto sta mozda nesvjesno ne vidim kao npr tu psihopatiju (ne psihijatrijski tip vec u smislu organskih portala i stavec) pa da istražim to i vidim dal se reflektira na moj život ili ne ili dal ja to uopce mogu percipirati...ali opet smatram da puno pametnjakovica ovdje sta su se nahranili citajuci stotine tih bajki nisu iskusili bas nista a pametuju i na svaki argument linkaju neku tudju knjigu a niko svoje iskustvo o tome da napise. svaka cast iznimkama, ali cisto sumnjam da se netko ko nes stvarno zna tu prepucava na forumu sa svakim s šprehom "e moraš još puno žganaca pojest". vise mislim da je ovaj forum pun nas tapkaca u mraku te velikih vjernika u bilo sta, kaj god da se nudi...bilo sta sto bi razbilo tu zivotnu neizvjesnost i apsurdnost koju svi prolazimo. radje bi vjerovali u reptila i đavla i ko zna koga nego da se nema u nista za vjerovat...pun je forum tih vjernika i onih zeljnih divljenja, kako su jebeno mudri i duhovni. opet kazem , ovo je mozda moja neka projekcija jer sam zapravo opisao sebe i svoj stav, ali bas to i vidim u dosta postova od svih ovih gurua tu...vidim toliko ega i samodopadnosti s ti nabiflanim štreberskim ezoteričko-komercijalnim znanjem a praktično od ljudi u zivotu ne vidim nis.

ja vjerujem isto u svasta po svom vlastitom unutarnjem filingu, ali to na temelju mog direktnog iskustva. limitirano jest, ali je makar iskreno. a ovo ostalo su mi zasad sve bajkice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub feb 19, 2011 8:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
bornaa je napisao/la:
a neko od vas je to nekako precizno utvrdio il dozivio psihopatu ili je siguran da je odredjen covjek psihopata? kako znate? i nemojte mi sad zdravko mamić il george bus il sta vec...ili onu retardiranu listu osobina koju ko da citam u 24 sata....mozda netko "vidi" ko castanedin don juan? ako da, skidam kapu, i zelim da podjelite vise svojeg znanja, ali cini mi se da se vecinom tu sve svodi samo na bifljanje kasiopejskih transkripata i inih "bajki"... stavio u navodnike jer meni se osobno svidja to citat i fora su mi informacije i ne tvrdim nit da su isntinite nit lazne jer e znam, i super ako mi mogu usmjerit pozornost na nesto sta mozda nesvjesno ne vidim kao npr tu psihopatiju (ne psihijatrijski tip vec u smislu organskih portala i stavec) pa da istražim to i vidim dal se reflektira na moj život ili ne ili dal ja to uopce mogu percipirati...ali opet smatram da puno pametnjakovica ovdje sta su se nahranili citajuci stotine tih bajki nisu iskusili bas nista a pametuju i na svaki argument linkaju neku tudju knjigu a niko svoje iskustvo o tome da napise. svaka cast iznimkama, ali cisto sumnjam da se netko ko nes stvarno zna tu prepucava na forumu sa svakim s šprehom "e moraš još puno žganaca pojest". vise mislim da je ovaj forum pun nas tapkaca u mraku te velikih vjernika u bilo sta, kaj god da se nudi...bilo sta sto bi razbilo tu zivotnu neizvjesnost i apsurdnost koju svi prolazimo. radje bi vjerovali u reptila i đavla i ko zna koga nego da se nema u nista za vjerovat...pun je forum tih vjernika i onih zeljnih divljenja, kako su jebeno mudri i duhovni. opet kazem , ovo je mozda moja neka projekcija jer sam zapravo opisao sebe i svoj stav, ali bas to i vidim u dosta postova od svih ovih gurua tu...vidim toliko ega i samodopadnosti s ti nabiflanim štreberskim ezoteričko-komercijalnim znanjem a praktično od ljudi u zivotu ne vidim nis.

ja vjerujem isto u svasta po svom vlastitom unutarnjem filingu, ali to na temelju mog direktnog iskustva. limitirano jest, ali je makar iskreno. a ovo ostalo su mi zasad sve bajkice.

ajde budi drug
i strpi se josh malkice,
sutra u ovo vreme,
a mozda i prije,
imacesh odgovore na sva pitanja koja si postavio,
a i na ona koja nisi
jel' vazi ?
ajde izdrzi josh malo,mozesh ti :hello2:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 413 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz