Sada je: čet mar 28, 2024 11:06 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 412 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon dec 31, 2012 5:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b7bVKvlwZf0#![/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon jan 07, 2013 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
Veoma koristan i informativan (ali i šokantan) video o Alfredu Kinsiju, pedofilu i homoseksualcu (jednom riječju seksualnom psihopatu), koji je vršio stravična istraživanja na djeci i ljudima, koja će kasnije biti upotrijebljena za legalizaciju homoseksualizma, pedofilije, seksualne revolucije...

https://www.youtube.com/watch?v=flUrJT7DCXo

Btw., "znanost" iza koje stoji prof. Štulhofer, ključni autor programa, ujedno i član povjerenstva za izradu Kurikuluma zdravstvenog odgoja u Hrvatskoj je i član Kinseyevog instituta za koji postoje opravdane sumnje da svoj rad temelji na neznanstvenim principima i protuzakonitim djelatnostima poput pedofilije.

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri jan 09, 2013 10:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
svjetlost je napisao/la:
Veoma koristan i informativan (ali i šokantan) video o Alfredu Kinsiju, pedofilu i homoseksualcu (jednom riječju seksualnom psihopatu), koji je vršio stravična istraživanja na djeci i ljudima, koja će kasnije biti upotrijebljena za legalizaciju homoseksualizma, pedofilije, seksualne revolucije...

https://www.youtube.com/watch?v=flUrJT7DCXo

Btw., "znanost" iza koje stoji prof. Štulhofer, ključni autor programa, ujedno i član povjerenstva za izradu Kurikuluma zdravstvenog odgoja u Hrvatskoj je i član Kinseyevog instituta za koji postoje opravdane sumnje da svoj rad temelji na neznanstvenim principima i protuzakonitim djelatnostima poput pedofilije.


Ovaj film je izvrstan primjer dugoročnog planiranja manipulacije ljudima, unutar koje se koriste sva sredstva: kako subliminalna, tako i ona "lažna" prava na slobodu, potrebe znanosti i slično. Ako se ovaj problem - koji je ogroman i određuje puno više buduće društvo nego se to misli - ne prepozna, akteri zacrtanog ostvarivanja istoga - postajemo indirektno svi. U javnost izlazi, bar ovdje u Hrvatskoj, a vezano uz najavljeni zdravstveni odgoj - trenutna borba Crkve koja je jedina regairala na isto. No, je li to baš tako? Imam osjećaj da je ovo situacja koja je vrlo slična onoj kada smo imali referendum oko ulaska u EU! I tada smo imali jednu jedinu suprostavljenu stranu - onu "desnu" koja je mnoge izbacivala iz dubljeg promatranja ili moguće "zlatne sredine" uviđanja. Isto se događa sada, te se ne vidi o čemu je zaista riječ. Ali postoji taj NETKO tko Plan gura i gurat će ga.
Evo kako prođu oni koji su se usudili išta reći, ali i ovdje oprez - nužnost je izaći iz pozicije dvije suprostavljene strane ili izvan različitih programa:


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/7 ... kazni.html



Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri jan 09, 2013 11:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Odlična tema, jako važna. Malo sam je kasno skužio, ali sam se potrudio sve pročitati. Puno odličnih postova. I sam sam u zadnje vrijeme dosta istraživao po toj temi. Nešto malo i preveo ali je uglavnom postirano od članova foruma.
Pošto sam u par navrata u životu osjetio razorne posljedice psihopatskog djelovanja, dao sam si truda da malo to istražim i štogod naučim. Prije tu pojavu (psihopatiju) nisam vidio kao generalnu, već prije kao izoliranu, individualnu.
Sad vidim da znastvenici tvrde da je oko 4% stanovništva zemlje ima te pokazatelje. A njihov utjecaj na društvo, procjenjuje se na 25% kontaminacije.
I dok se sa klasičnim psihopatama (ubojicama, silovateljima,ratnim zločincima itd) bave represivni sistemi država, policija, tužilaštva i sudovi, to su nedevijantni psihopati narcisoidnog ili histrionskog tipa na slobodnom lovištu.
Evo jedan članak s primjerima iz svakodnevnog života:

Na stranici healthcentral.com naveli su nekoliko znakova koji ukazuju na to da je partner ili partnerica emotivni zlostavljač.
Pokušat će vas izolirati od obitelji i prijatelja
Emotivni zlostavljači žele partnera ili partnericu samo za sebe u što većoj mjeri i uložit će sav svoj napor da tako i bude. Oni ne mogu razumjeti da imate život izvan odnosa, onaj koji uključuje obitelj i prijatelje. Posve je zdravo i normalno družiti se s drugim ljudima, a ako vas partner sprječava u tome, to je nije dobar znak.
Verbalno vas zlostavlja
Ako vas netko naziva pogrdnim imenima čak i onda ako kaže da se šali, znači da vas želi povrijediti i pokazati vam gdje misli da vam je mjesto. Emotivni zlostavljači ponekad se opravdavaju tako što krivicu svaljuju na vas i zatim vam ukazuju na to kako ste previše osjetljivi. Stvar je u tome što niste previše osjetljivi ako u nečijem društvu prilikom takvih razgovora imate grč u želucu. Zlostavljači smatraju da je njihovo ponašanje u redu i da ste vi ti koji imaju problem.
Uvijek krivi druge za svoje probleme
Ako vaš dragi ili draga za sve svoje probleme krivi druge, uključujući i vas, to je također znak da niste u zdravoj vezi. Nemogućnost partnera da preuzme odgovornost za neke postupke i okrivi sebe za probleme znači da upravo on ili ona imaju problem.
Pored njih se javlja i osjećaj straha
Ako pored svog partnera ili partnerice osjećate strah, to ukazuje da nešto definitivno nije u redu. Emotivni zlostavljači imaju sposobnost zastrašivanja dominacijom ili drugim moćnim taktikama.
Očekuju da ćete im biti dostupni poput sluge
Emotivni zlostavljači kroz život idu s osjećajem da zaslužuju biti tretirani poput kraljeva te pored sebe žele uvijek imati vjernog slugu. On ili ona očekivat će od vas da napravite sve što treba za njih kako bi se oni osjećali dobro.
Ekstremno su ljubomorni
Istaknuta osobina zlostavljača je njihova ljubomora. Takvi partner ili partnerica ljubomoran je na vas, na druge i na sve vaše ciljeve i snove. Njihova zavist i bijes zbog nematerijalnih stvari proizlazi iz nemogućnosti kontrole nad nekim aspektima vašeg života.
Drži vas pod kontrolom kroz vlastite emocije
Emotivni zlostavljači su ujedno i manipulatori. Ljute se, prijete odlaskom, emotivno kažnjavaju, a sve zato jer nije po njihovom. Pokušat će napraviti da osjećate krivnju svaki put kada radite po svom. S vremena na vrijeme primijetit ćete i dozu kajanja zbog njihovog ponašanja, ali to traje samo do onog trenutka kada osjeti da vas je dobio natrag.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet jan 10, 2013 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
kries je napisao/la:
Sad vidim da znastvenici tvrde da je oko 4% stanovništva zemlje ima te pokazatelje. A njihov utjecaj na društvo, procjenjuje se na 25% kontaminacije.
I dok se sa klasičnim psihopatama (ubojicama, silovateljima,ratnim zločincima itd) bave represivni sistemi država, policija, tužilaštva i sudovi, to su nedevijantni psihopati narcisoidnog ili histrionskog tipa na slobodnom lovištu.


Opet pokazuješ potpuno nerazumevanje na kom se i kakvom forumu nalaziš i o čemu se vodi diskusija.
Ovde nije reč o takvim psihopatama, već o onima koji su tebi oblikovali mišljenje o Srbima kakvo si pokazao na diskusiji o skrivenoj istoriji Srba. O psihopatama na najvišoj vlasti koji planski i sistematski porobljavaju ljude u nesvesne mediokritete i podanike, koji normalne ljude teraju u psihopatiju, ludilo i zločine, koji drže vlast u Vatikanu, Londonu i Vašingtonu.
Nauči nešto o njima, ako ne ovde možeš i ovde http://www.ivantic.net/Ajk_i_zavere.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet jan 10, 2013 12:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Pantelija poštedi me i drži se teme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet jan 10, 2013 7:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
evo još malo od Hervey Cleckey autora knjige Mask of sanity -

Ali čak ovo u potpunosti ne obuhvaća neobićnost psihopatskog razmišljanja. Psihopati žive u svijetu orwelianskog dvostrukog mišljenja. Oni vjeruju istinu u trenutku dok aktivno traže nove prilike. Mi možemo to nazvati "psihopatsko-mišljenje", jer takvi pojedinci imaju vlastiti jezik. To je jezik narcizma; sumanuti dvostruki govor. Na primjer, u psihopatskog zavodnika, "Volim te" znači "Daj mi poticaj u ovom trenutku." "Ti me voliš" prevodi kao " Odreci se svoje potrebe za povinuti se mojoj volji." "Vjeruj mi" znači "Koja budala" "Ti si muškarac/žena mog života," prevodi u "Ti si jedan od neodređeno duga niza muškaraca/žena koji su također simultani" (Psihopati imaju vlastitu verziju dobre matematike ). "Uzajamna vjernost" znači "Morate biti vjerni meni, dok ču ja varati vas." "Izdaja" znači "Ti se usudio odbiti nešto što sam učinio/la" ili "Ti me nisi poslušao/la u nekom pogledu." "Zajednička odanost" prevodi u "Morate vrtiti sve u vašem životu samo oko mene, dok sam/a ču učiniti upravo ono što želim." "Iskrenost" znači "Moju istinu", ili "Štogod rekao me vodi onom što želim u ovom trenutku." "Nedostaješ mi i" znači "Nedostaje mi funkciju si igrao/la u mom životu jer mi je malo dosadno upravo sada." "Što moj muž/žena želi, moj muž/žena dobiva" znači "ja ću vam dati pozornost, laskanje i darove samo dok vas spojim emocionalno i steknem vaše povjerenje. Nakon toga,sretan put baby! Ti si na svoju ruku". "Ja sam prevario/la jer moj muž /žena ne zadovoljava me" znači ".. i niti će , u samo nekoliko mjeseci, najviše." "Mi pripadamo zajedno" znači " ja te posjedujem u potpunosti dok sam ostao/la slobodan". "Ako se nešto dogodi između nas, to neće biti zbog mene" znači "Ništa nije moja krivnja. Ako sam učinio/la nešto štetno, to je zato što ti (i drugi) nisu bili dovoljno dobri za mene." Osim ako ste saznali dešifrirati psihopatski kôd, vjerojatno da ćete biti "izgubljeni u prijevodu". Ako sam razmislio o njemu, mogao sam napisati cijeli rječnik "psihopatskog govora" i njegov prijevod na redovni ljudski jezik.
Svaka takozvana "istina" koju psihopati izuste je trenutna i uvjetovana njihovom neposrednom zadovoljenju. Budući da su njihovi osjećaji plitki, takva je i vrijednost njihove istine . Ako ste dodali "za sada" njihovim izjavama ljubavi, oni ponekad mogu zvučati uvjerljivo. Na primjer, tijekom euforične faze zavođenja, psihopati mogu vjerovati kad kažu partrneru da ga vole i žele provesti ostatak svog života s njim. Ali, kao što je moj roman, Zavodnik, ilustrira, njihova strast se ne temelji na bilo kakvoj empatiji, ljubavi ili opredjeljenju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet jan 10, 2013 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
alf je napisao/la:
Isto se događa sada, te se ne vidi o čemu je zaista riječ. Ali postoji taj NETKO tko Plan gura i gurat će ga.


Slažem se u potpunosti. :thumbup:

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon jan 14, 2013 5:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Preveo sam dio posta kojeg je Joe Quinn objavio na FB, a u svezi Benjamin Buehne-ovog isključenja s C's foruma.
Mislim da njegov post ima veze sa psihopatijom, pa tako i s nekim (doduše rijetkim) osobama na ovom forumu.

Joe Quinn
Jeste li ikada upoznali osobu koja, bez obzira na to koliko dokaza date, da su netočni u svojim uvjerenjima / tvrdnjama, samo odbijaju prihvatiti da bi mogli biti u krivu? Ja pretpostavljam da poznajete , budući da je takvo ponašanje čini se postiglo pandemijske razine ovih dana. No, jeste li vam poznata osoba s kojom ste u konačnici samo pokušali 'složiti da se ne slažemo', ali koja, čak i tada, čini se ne može dopustiti malo živjeti i pustiti druge da žive? Ta vrsta osobe koja izgleda kao da temeljito odbacuje kao dio njihove stvarnosti, ideje koje ste ikad mogli eventualno razmišljati drugačije, nego ih i ispitivati, i kad mislite drugačije, i jasno da to činite, možete odjednom postati neprijatelj osobe koja jednostavno ne može prihvati nikome neslaganje s njihovim, samo prihvaćenom verzijom stvarnosti.
Više sažet opis takvih ljudi može biti da su kontinuirano „samo referentni“. Što znači da su njihova unutarnja misli i uvjerenja, a ne bilo kakve vanjske stvarnosti ili činjenice, konačni arbitar o tome što jest, a što nije istina. Takva osoba čini da u osnovi, se koristi kao referentna točka kada se pokušava odlučiti što misliti i vjerovati o svemu i svačemu.
Možda mislite da je to normalno i da puno ljudi to čini, ali ja ne mislim da je tako. Čini mi se da većina normalnih ljudi će, barem na prigodu, prihvatiti dokaz koji je izvan sebe i dopustiti da mijenjaju ono što oni misle ili vjeruju. No, 'samo referentni ' o kojima govorim ne čine se za to sposobnim. Kad god nešto iskrsne da izazove što misle ili vjeruju,a da je istinito (kao mišljenje ili misli druge osobe ili čvrstih podataka koje druge osobe), oni će u konačnici usporediti ono što oni misle s tim što su već ionako razmišljali i, utvrdivši da se podudaraju i opvrgnuti nove podatke, zaključiti da su bili u pravu stalno, da su očito već imali pravi odgovor, jer oni sami su to provjerili sa sobom.
Znam da to zvuči bizarno, ali to je zaključak do kojeg sam došao na temelju mog iskustva s takvim ljudima. Čini se da je ono što ovaj proces svodi na nemogućnost da zapravo misle i koriste deduktivno ili induktivno zaključivanje na pravi način. To je kao da vanjska stvarnost ili nove 'činjenice' koje unesete u svoju svijest uvijek zauzimaju drugo mjesto prema onom što već vjeruju. Tu nije teško shvatiti da takav devijantnan interni proces može dovesti do svakojakih patoloških uvjerenja i akcija koje se mogu lako zataškati od same osobe. Oni mogu počiniti svakojaka zloglasana djela i potom sebi pripisati čist račun psihološkog zdravlja ,zato jer nema samokritičnog temelja na objektivnom prikazu sebe, i to može postojati do konačne arbitraže njihove unutarnje samo referencije, gdje moje je sve dobro .
Dakle, ako znate takvu osobu, pridružite se klubu. Oni su posebno pasmina za sigurno, nekolicina ,malo daleko i između, možda, ali vrlo primjetna kada naiđete na jednog zbog čudnih i uznemirujućih osjećajaja koji oni često izazivaju u ljudi čije psihološki funkcije su više ili manje normalne . Osjećaji poput frustracije i čuđenja (na njihovu zatupljenost) dosadu (na njihov verbalizam i salatu od riječi), čak i blagu odvratnost na uvid u to kako njihovi mozgovi funkcioniraju. To je kao osjećaj da je obrisao nešto i nije sasvim iste vrste prema normalanoj ljudskoj spoznaji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: pon jan 14, 2013 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Kada god nisi siguran pitaj narod.
Interpol nema ni jedan dokaz kontra Aleistera Crowleya, ali konzervativna Britanija bruji o njegovim nenormalnim iživljavanjima i ubistvima.
Seksualno opredjeljenje je intimna stvar, ali kako se došlo do rezultata o broju dnevnih dječijih orgazama, ili jednostavno o tjelesnim tačkama dječijih seksualnih podražaja: nije valjda do toga došlo u meditativnom stanju.
Amerika, i ona lokalna i ona šire, uopće nema riječi hvale o tom seksologu.
S druge strane je interesantno kako tako promptno neko bude kažnjen, a neko pozvan na informativno-urednički razgovor, kada je u pitanju sfera američkoga utjecaja.
Ako taj Kalendar ima češće konzervativne i rigidno-lažne stavove, na šta u globalnom vremenu necenzure ima puno pravo (kontra antifašizma, kontra Andrića, da spomenem samo neke primjere), zašto se ne dopusti i antiamerikanizam.
Ali ovo su naravno prostori puni svj. obavještajnih službi, a ako prijespomenuti nisu pratili kratki prilog Kalendara, tu su naši revni UDBA-ši, koji su im odmah dojavili da je ugrožena njihova nacionalna sigurnost.
Ma nema problemâ, nek' je Obama ponovno predsjednik i svijet će da procvjeta.
=D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sub sep 28, 2013 9:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 24, 2013 3:08 pm
Postovi: 3
Svi smo se složili da su psihopate svuda oko nas u širem društvu.
Dodao bih iz svojeg iskustva da postoji više nivoa psihopatije i više grupacija .
Jedan od nivoa bi bio ljudi koji su se predali okolini , jednostavno pustili da ih manipulativne mase vode kroz život . Pritom su im otupili osjeti pa emocije i dr.mogu doživit samo gledajući druge .
Drugi nivo bi bio neki koji su povjerovali u iluzije tokom djetinjstva , školovana . Djelom su svijesni sebe i svoje okoline ali trebaju jasne i čvrste stavove da bi u njih vjerovali .
Treći nivo bi bio , napredno znanje koje nose u sebi od rođenja stvara im potrebu tokom rane faze života za isticanjem i potrbom za obožavanjem sebe kroz druge . Svijesni su da su posebni , žele to jasno pokazati svima u svojoj okolini i šire . Nametanje svojih društvenih posebnosti i vrijednosti , radi stabilnosti svijesti . Ako ih drugi ne obožavaju i slijede upadaju u svoj unutarnji svijet te odumiru .
Četvrti nivo bi bio , ponavljanje karmičkih zaostataka koji iako svijeni sebe i svoje svrhe padaju ciklički u svijesti pa se ponašaju poput predhodno navedenih nivoa .Napredne duše koje su pri završetku svojeg života u materijalnom svijetu .

Grupacije bi bile prva : Psihopate koje su to postale djelovanjem drugih ,a da toga nisu svijesni.
Psihopate koje su to inkarniranjem namjenile proživjeti .
Psihopate koje su to postale da bi preživjele , da se ne ističu u društvu i tako prežive .

Gledat na psihopatu kao na nekoga tko predstavlja negativan aspekt percepcije života , jednako je gledat u samo u Sunce i svijetlo .Na i noću gledat i zvijezde , vidit samo tamu . Svijetlo i mrak su isti samo razdvojeni dualnošću . Neki od psihopata su u nekim drugim realnostima možda Ghandi ili vi.
Ne znači da gore navedeno je i vama istina , nema potrebe za izvlačenjem nečega ili upranjem prstom , samo osobno iskustvo .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: uto okt 01, 2013 12:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Zaista bi bilo nužno pojam psihopatije malo dublje analizirati, a u svijetlu nekih drugih pojava i mogućnosti. Pa je tako upitno da li je čovjek kojeg dijagnosticiramo kao psihopata zaista čovjek ili je riječ o nekoj drugoj vrsti - ali eto koja može izgledati obličjem baš poput mene ili vas....Isto tako, nije ludo provući neke psihopate i kroz rešeto raznih "nakačenja"...možda nam tako postanu jasniji...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet apr 04, 2014 10:47 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet apr 04, 2014 10:14 am
Postovi: 4
Zlo je relativan pojam


Zadnja izmjena: michael; pet apr 04, 2014 11:42 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rudolf Štajner
PostPostano: pet apr 04, 2014 11:34 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet apr 04, 2014 10:14 am
Postovi: 4
Sv.Augustin , Makijaveli , Crouvlli , Satanisti , Iluminati , ovi i oni i sva ostala novokomponovana sranja...

Zlo je relativan pojam u konačnici zlo NEPOSTOJI jer kako vi možete spoznati da je nešto zlo ako i sami niste Zlo - Adam i Eva su spoznali svoju golotinju u raju jedino tada kada su se odredili prema Zlu i kada su nagost Oni sami okarakterisali da je loše.
Sama po sebi Nagost nije niti loša niti dobra .
Dali je Vaša Mačka koju volite također Zla - mislite da nije a pogledajte kako ona Mrcvari svoj plen prije nego što ga pojede ako ga uopšte pojede.
Da ste Miš ta Mačka bi za vas bila apsolutno Zlo jer ona ubija iz čistog zadovoljstva
.Dali smo mi Ljudska rasa Zlo - svaki dan kada nešto pojedete ako je to naprimjer Hamburger .Čak i uzgajamo Životinje dabismo ih jeli - nije li to užasavajuće Zlo..Ali ipak nije.
Dali je sama priroda Zla koja je ustrojila da se viši organizmi hrane onim nižim organizama i da sve što je slabo nemilosrdno mora biti uništeno od onoga što je od njega jače pa zar to isto ne izgleda kao zastrašujuće Zlo-da li jee sam Tvorac koji je ustrojio takvu prirodu također zlo sam po sebi itd itd.

Dakle pojam Zla ne može se Apsolutizirati ili on nije pristupačan objektivnom razmatranju.Zlo samo po sebi ne postoji osim što je neko nekada (Biblija Kuran i sve druge religije)) odlučila da je nešto zlo a nešto to nije.
Mi se užasavamo Teorija Zavjere po kojima smo i Mi nečija hrana.Mi kažemo da su Reptili Zli da oni nemaju dušu da oni nisu od boga samo zato jer oni po svemu sudeći uzgajaju nas ljude na planeti zemlji da bi se nama hranili kako kažu te nove teorije zavjera. I onda Mi kažemo eto to je đavo demon i sl.Pa čekajte malo zar i vi ne držite stoku dabi ste je jeli.Nisu li to dupli standardi Mi možemo hraniti sebe životinjama ali avaj ako se neko hrani nama onda je to Zlo.
Zlo je uvjek relativan pojam ono što je za jedne zlo za druge je dobro itd.Sv Avgustin nije bio naivan nego vrlo mudar kada je uočio da Zlo objektivno nepostoji u odnosu na cijelokupnu prirodu i kosmos i tvorca.Sam Tvorac iliti Bog je ustrojio ovaj svemir na takav način i tu nepostoji ništa što bi bilo zlo.Makijaveli je također uočio da pogrešno ili neprihvatljivo ponašanje samo po sebi nepostoji jer je to nonsens.Cilj opravdava srestva nije ništa drugo nego spoznaja da živimo u svijetu u kojem je sve dozvoljeno--Ama Baš Sve -Kada to sami spoznate onda vam život postaje jedna čarobna pustolovina i sve vam izgleda savršeno i dobro jer ste spoznali istinu a ona je ta da Zlo ne postoji osim u vašim glavama.Radite što god vam je volja i što vam padne napamet i uživajte jer samo ovaj puta ste živi i nikada više zapamtite to.Međutim ovo nemožete niti spoznati niti prihvatiti jer se bojite Pakla.Samo ta pretpostavka vas sprečava da radite što vas je volja ali ako bi vas netko uvjerio da posle ovoga života nepostoji ništa drugo da nepostoji nikakav drugi svijet dali bi i tada prihvatali koncept dobra i zla.
.Naravno da nebi.
Mr.Nedžad Honić


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri apr 09, 2014 9:58 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Relativizacija zla je njegova apsolutna manifestacija i direktni napad na empatiju duše.

Bar se meni takva slika kaže.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri apr 09, 2014 3:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Pitanje za forumase:

Ako se nesto drugim hrani - da li je to zlo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri apr 09, 2014 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
friend je napisao/la:
Pitanje za forumase:

Ako se nesto drugim hrani - da li je to zlo?


Rekla bih da je to opstanak...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: sri apr 09, 2014 10:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
vjetar je napisao/la:
Relativizacija zla je njegova apsolutna manifestacija i direktni napad na empatiju duše.

Bar se meni takva slika kaže.

Poz



Šteta što ovaj forum nema opciju lajkanja...sad ne bi ovo trebalo kopirati da bi se reklo: slažem se!
Slažem se.
Relativizacija zla je u zadnje vrijeme jako u modi. I nije dobro.
Također je u điru i relativizacija istine, relativizacija svega i svačega.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: uto maj 20, 2014 12:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 13, 2014 10:58 am
Postovi: 89
..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Psihopatija
PostPostano: čet maj 22, 2014 7:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Roar, zašto si obrisao svoj post, mislim da je lijepo ukazivao na ironiju ljudske pozicije?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 412 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz