Sada je: čet mar 28, 2024 6:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Karma
PostPostano: čet aug 09, 2012 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
kolos je napisao/la:
Postoji i nešto što se zove karma.



Nažalost :-/


Pošto mi se čini da nisam jedini kojem je ova tema jedna od mutnijih u inače veoma mutnim vodama, voleo bih da probamo malo razbistriti dotične. Samo se nadam da neće neko reći kako mi je mutno usled karme #-o Dvoumio sam se da li da načnem poseban topic, ili da raspravu jednostavno svrstam pod "manipulacija putem new agea".

Pre nekog vremena sam naišao na ovaj tekst, gde mi je, između ostalog zapao za oko ovaj deo, vezan za karmu:

Citat:
Ovdje na fizičkom nivou, zli su gospodari Karme putem svojih tzv. zakona "uzroka i posljedice" prouzročili {i uzrokuju i dalje} mnogo boli, patnje, straha i konfuzije. Karma nikad nije bila podijeljena pravedno. Ljudi nisu svjesni da postoji astralna karma i karma fizičkog svijeta.

Karma je zla.

Čak i u astralnom svijetu podložni smo astralnim "zakonima" karme. Astralna bića su prisiljena da se reinkarniraju opet i opet zbog razloga koji se temelje na lažima. U astralu se biva prisiljavano ili nagovarano da se vjeruje kako bi netko trebao nešto napraviti kako bi se oslobodio astralnih dugova kako bi zadobio oslobođenje od ponovnih rađanja u astralu.

Da je to istina, onda bi osoba mogla imati užasavajući zadatak da se riješi nepravedne karme. Nepravedna je zbog toga što, nasuprot tvrdnjama, karma nije administrirana na pošten način, iako joj je glavna tvrdnja "žanješ što si posijao". To nije uvijek istina. Karma je sprovedena na takav način kako bi se osiguralo da istinska bića uvijek budu u nepovoljnom položaju.

Postoje međutim neke rupe i sredstva kojima je moguće zaobići ili modificirati karmu, ali samo nekolicina zna za to i samo je nekolicina sposobna za to. Osim ako ne dođe do neke specijalne intervencije od strane onih koji znaju kako izbjeći karmu, astralna su bića zaglavljena u beskrajnom i besmislenom krugu ponovnih i ponovnih rađanja. Ovaj vječiti ciklus prisiljava bića da se premještaju iz astrala u fizičko i nazad, i tako u vječnost. Bilo da je biće u fizičkom ili u astralnom svijetu, ono stalno navlači na sebe karmičke dugove. Te je dugove nemoguće otplatiti pod zlim sistemom. Pokušavati otplatiti fizičke i astralne dugove je kao pokušavati otplatiti vječnu hipoteku na dušu. Zli gospodari Karme izvlače tako velike kamate da nitko ne može otplatiti svoje dugove.

Evo jednog primjera zakona o karmi. Mnogi vjeruju da ako "X" pomaže hendikepiranoj osobi, "X" se tada miješa u karmu te osobe, stoga će "X" biti kažnjen karmičkim dugom zbog tog upetljavanja. U drugu pak ruku, ako "X" ne pomaže hendikepiranoj osobi, "X" može biti okrivljen zbog nepomaganja, te tako opet navući na sebe karmički dug. Kako "X" ili bilo tko drugi može znati da li da djeluje ili ne u odnosu na tuđu karmu? "X" to ne može znati. Karma je kapriciozan sistem; lišena je pravednosti. Čak i najčistiji u srcu mogu, i najvjerovatnije će i biti privezani uz beskrajan karmički dug u ovoj zloj kreaciji.



To je jedan prilično bistar pogled na deo onoga što je i meni mutno u celoj toj priči. Kako se karma uopšte distribuira, na osnovu čega?

Ima u celoj priči oko inkarnacija, reinkarnacija i tako tih "simpatčnih" stvarčica koje deluju poput vrzinog kola i poprilično začaranog kruga još dosta interesantnih stvari.

Na primer, zar nije logično da osoba koja se usled karme nalazi u negativnim životnim uslovima, kao rezultat povećane negativnosti sama proizvodi veću negativnost, da ne pominjemo to što čak i ako prestane sa tim - raznorazne sile će se naći na delu ne bi li ovčicu koja se drznula da njušku promoli van tora ugurali nazad na mesto koje joj pripada?

Šta se dalje može desiti sa takvom osobom, osim dalje "navlačenje karme" usled neposlušnosti i još gora sledeća inkarnacija - sve dok se volja osobe ne slomi?

Tako da je, po mom mišljenju, jedna veoma realna mogućnost to da se na ovim prostorima zapravo ne stiče mudrost, energija, iskustvo duše i ostale potrebštine za transformaciju u "odgovornog građanina svemira", nego pre gube. Tako da u stvarnosti imamo mlade duše koje su mudre, pune ljubavi i duha, koje se postepeno lome jednostavno jer su moćni akumulatori energije potrebne ..."nekima" - dok su stare duše - pa takve, stare. One kojima je volja potpuno slomljena jer im je svaku inkarnaciju sve više i gorih stvari natovareno na vrat pod izgovorom "karme" i "učenja lekcija" - dok na kraju ne ostane samo jedna stara i istrošena baterija, duša koja samo prati ono što joj se servira kroz kontrolni sistem iz straha od "karme", ili čak jer ni nema energije za sopstvenu volju?

...

Želje, čestitke, pozdravi ... :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: čet aug 09, 2012 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Neznam odgovor na pitanje kako djeluje karma i da se je može manipulirati.kao i sve drugo vjerojatno ovi iz viših denziteta mogu i to.
Trenutno sam više blizak ideji koju govore i Kastenda i gnoza,a to je da nam je jedini spas buđenje u ovom životu.
Tj. naša individualnost se razbija poput stakla na tisuće komadića i u sljedeći život ide samo jedan komadić našeg "JA". Što nas dovodi u isti položaj ili čak i teži nego smo imali u ovom životu. Dio koji ide dalje ovisi, nadam se B-) , o tome kolika je veza, tj. magnetski centar bio u vezi s "JA".

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: pet aug 10, 2012 12:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 15, 2011 12:07 am
Postovi: 56
Da, nešto opasno nije uredu u cijeloj priči. Pošto vjerujem u manipulaciju ljudima i konzumiranje energije nižih vibracija od strane bljak-i-ime-mi-im-se-gadi-izgovoriti predatora, onda je vrlo vjerovatno da oni manipulišu i usmjeravaju, siluju našu svijest i nakon fizičke smrti.

Ako postoje niže sfere, a vidim ih oko sebe i sebe u njima :shock: , onda mora da postoje i više sfere. Jesu li prazne, zaboga, zar tamo nikog nema? Nikoga da se umiješa i pomogne, barem onima koji ovdje nisu bili zagriženi sebičnjaci i instrumenti za mužu?

Rekla bih, ima. Tamo gore ili dole, svejedno, na višim vibracijama ima nekoga, oni se umiješaju i pomažu, i u fizičkom i drugim nivoima. Vjerujem da količina pomoći zavisi od visine vibracija primatelja, koliko smo u stanju da ih "čujemo" i poslušamo, ili od količine naše nevinosti u užasu koji nam prave bljak-i-ime-mi-im-se-gadi-izgovoriti.

Moglo bi biti vrlo vjerovatno da je karma jedna od iskonskih navlakuša, da je i tunel i svjetlo navlakuša i (Bože, ne vjerujem više nikome i ničemu) skoro sve što nas uče u svjetovnom i duhovnom navlakuša.

Hajde de, nekako ću probati pomoći sebi kad pređem na drugu stranu.... ali kako da spasim nekog, voljenog, ko je već tamo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: pet aug 10, 2012 12:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
kolos je napisao/la:
Neznam odgovor na pitanje kako djeluje karma i da se je može manipulirati.kao i sve drugo vjerojatno ovi iz viših denziteta mogu i to.
Trenutno sam više blizak ideji koju govore i Kastenda i gnoza,a to je da nam je jedini spas buđenje u ovom životu.
Tj. naša individualnost se razbija poput stakla na tisuće komadića i u sljedeći život ide samo jedan komadić našeg "JA". Što nas dovodi u isti položaj ili čak i teži nego smo imali u ovom životu. Dio koji ide dalje ovisi, nadam se B-) , o tome kolika je veza, tj. magnetski centar bio u vezi s "JA".


Da, buđenje u ovom životu i jeste poenta, sasvim logično! Inače nema napolje. Rekao sam milion puta sebi, ne bih bio ovde da se nisam negde gadno zajebao ... :) A ono što je potrebno "kristalizovati" za beg - savršeno je jasno da se može učiniti samo tokom života, ili u jako retkim slučajevima posle smrti, kod ljudi koji su u momentu smrti bili na ivici "kritične tačke" potrebne kristalizacije, kroz energiju živih osoba. No to sam samo načuo nešto, nemam na osnovu čega da kažem da li je tako ili ne.

Citat:
Da, nešto opasno nije uredu u cijeloj priči. Pošto vjerujem u manipulaciju ljudima i konzumiranje energije nižih vibracija od strane bljak-i-ime-mi-im-se-gadi-izgovoriti predatora, onda je vrlo vjerovatno da oni manipulišu i usmjeravaju, siluju našu svijest i nakon fizičke smrti.


A konzumiranje nižih "vibracija" iliti nižedenzitetskih bića od strane nas? Nismo mi tu krivi, naravno, tako smo napravljeni. Kao i oni ... A recimo nam se upravo to može nakačiti da bi se vratili nazad, da "okajemo greh" ?! Ili šta god bilo u pitanju ... poenta je to da se sve iz petnih žila trudi da nas zadrži ovde, na jedan ili drugi način - a u glavnom drugi, za svakoga različit, individualno kalibrisan na osnovu mentalnog sklopa čoveka.
Tako da u neku ruku i jeste tačno, mada je veoma cinično reći da sve ovo postoji da nas natera na [i]autentičnu[/i ]transcendenciju (koja je poprilično obrnuta od onoga što nam se uobičajeno govori da transcendencija jeste). Ali koliko je to zaista, u optimalnim uslovima, potrebno? Po mom mišljenju ni malo, iz veoma puno razloga. Pitanje je da li je teranje uopšte potrebno, čak i ako jeste - da nije malo preterano?

Sirius je tačno rekao, karma je iluzija koju nam nameću a koju mi budale ili svesno prihvatimo, ili nas nateraju da je prihvatimo ako su "jači" tamo gore - što je opet, čist cinizam -"karma". A nisi jači, jel? E pa ko ti je kriv ... Mogao si biti. Sad nazad u tor. *elektrošok.*

Citat:
Rekla bih, ima. Tamo gore ili dole, svejedno, na višim vibracijama ima nekoga, oni se umiješaju i pomažu, i u fizičkom i drugim nivoima.


Istina je. Ni meni nema smisla ono što nam čekićaju, to jest da istinski bele figure u celoj priči ne postoje. PRoblem je doći do njih od sveg smeća, tako da koliko god neverovatno izgledalo i šanse bile male - mi i naše autentično, individualno "ja" su nam mnogo bliži od njih. Zapravo, tu nema ni blizine ni daljine, jednako je tu i kad "spavamo" i kad smo "budni". Jednostavno ne može drugačije. San se ne zove iluzijom za džabe, no opet tu ima dosta caka i finesa ... tako da, opet ispadne da je kompletna transcendencija, i život u skladu sa autentičnim Kreatorom jedina stvar koju zaista možemo učiniti, jer je u pitanju veza koja postoji svuda, u svakom momentu. Direktna je. Ništa spolja nije potrebno za to ... pa čak ni šamari radi prisilne potrage za tim, jer - da nije bilo prisilnog odvajanja na prvom mestu ... kontaš šta hoću da kažem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Valjda? je napisao/la:
Rekao sam milion puta sebi, ne bih bio ovde da se nisam negde gadno zajebao ... :) A ono što je potrebno "kristalizovati" za beg - …
…Sirius je tačno rekao, karma je iluzija koju nam nameću a koju mi budale ili svesno prihvatimo, ili nas nateraju da je prihvatimo ako su "jači" tamo gore - što je opet, čist cinizam -"karma". A nisi jači, jel? E pa ko ti je kriv ... Mogao si biti. Sad nazad u tor. *elektrošok.*


O Zajebu
„… ne bih bio ovdje…“ da nije zajeba.
Znamo, barem dio nas, da u ovom 3D svijetu ima ljudi s dušom i onih bez nje. Ljudi s dušom su samostalno odlučili doći ovdje i izabrali su i postavili ključne točke (milestones) ljudskog života koje će ih usmjeriti prema Putu. Ostalo kreiraš na terenu po principu “snađi se druže“. Ljudi bez duše nisu sami odlučili doći i nisu izabrali okolnosti svoje egzistencije nego su poslani kao paketi ovdje sa zadatkom.

Činjenica je da obje skupine imaju zadatke.

I tu počinje zajeb.
Viša svijest ljudi s dušom je sve fino postavila i prilikom spuštanja u gušće denzitete ljudi zaboravljaju i poput muha padaju u paukovu mrežu OPS-ovaca (premda je i to dio scenarija). Osnovni zadatak ljudi s dušom je potisnut u dubine, a na površinu se nadodaje novi zadatak ili više njih koji će odvući pažnju i namjere osobe tamo gdje odgovara OPS silama. Tako da provodimo njihove naloge/zadatke umjesto svog originalnog. Osoba koja se budi ima snažan osjećaj zadatka kojeg treba izvršiti samo ne zna koji je to zadatak. Lažni zadatak je na površini i puno ga je lakše otkriti pa i provesti, a zajeb je u tome što te on vodi dalje u dalje u tamu, dalje od originalnog zadatka.

Znači, pitanje je kako prepoznati lažni zadatak i kako ga zaobići. Dat ću svoj primjer:
Moj zadatak (jedan od) je vezan za hranu. Trebam pomoći ljudima kad bude sranje, nahraniti ljude. Glas kaže: „Kupi zemlju u Poljskoj.“ U Poljskoj? Totalno nelogično. Dakle, imam dvije mogućnosti: a) kupiti zemlju u Poljskoj; b) ili ovdje gdje jesam.

Što ću poduzeti? Ne samo da neću kupiti zemlju ni u Poljskoj niti ovdje, nego se uopće više neću baviti pitanjima hrane (čak niti profesionalno), jer to je zajeb. Međutim, to nije sve. Ako bih postupila na način da radim samo suprotnosti, opet ću pasti u paukovu mrežu. Živimo u 3D svijetu i osim lijevo-desno; gore-dolje i sl. postoje tri mogućnosti djelovanja, stoga odabirem unutarnju stazu kao treću mogućnost, a to je odricanje od hrane (post). Još uvijek ne doživotno, no postepeno ću i do toga doći.

Lažni zadatak pada u vodu, a originalni više nije zasjenjen i može isplivati na površinu. Originalni zadatak kaže da nije potrebno spašavati svijet. Potrebno je razvijati sebe i APSOLUTNO NIŠTA DRUGO! Tek tada, imamo šanse razviti čarobni dodir kralja Mide i sve što dotaknemo pretvorimo u zlato/svjetlo.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
"Svijest je sposobnost razmišljanja i rasuđivanja o svijetu koji nas okružuje"

Ima ljudi bez duše? ako ih ima pa shvačate li vi da bi takvi ljudi bile mrtve lešine koje uopće nebi mogle funkcionirati u ovoj stvarnosti nego bi samo ležali na podu i to godinama? Ovisi o organizmu koliko svijesti je sposoban primiti/proizvoditi... ne postoji takva stvar kao što je ljudska duša, individualna duša, životinjska duša... duša je ono što čini čovjeka ili neki drugi organizam svjesnim da postoji, dakle svijest. Bez toga, ljudi bi bili mrtvi, mrtva ne pokretna beživotna tvar, ili bi puno više ličili na primitivce koji po cijele dane sjede u špiljama i bulje u zid. A pri svemu tome nebi ni znali da bulje u zid. A mislim zbilja.

Gdje vi vidite takve ljude? ja ih nigdje ne vidim. Svi, koga god pitate "dali postojiš'?" svi će vam reći da, svi su svjesni da postoje. Svi su sposobni maknuti se sa ceste kada vide da auto ide prema njima. Dajte mi samo jedan primjer u cijeloj ljudskoj povijesti kada nešto takvoga nije bilo.

Postoje bolesti kada mozak više nije sposoban primiti, sadržavati svijest. Takvi ljudi puno više sliče nekoj biljci. Uopće nisu sposobni ništa raditi. Ako više od polovina čovječanstva nema dušu, ma gdje vi onda vidite takve ljude gore spomenutih karektiristika? Ja nigdje. Najlakše je one "nesvjesne" koji su duboku u snu proglasiti bezdušnima, kada je ono što je u nama i u njima. Ali izmanipulirani um je taj koji je pri njima dominantan, što ne znači da nemaju dušu.


Zadnja izmjena: Sirius91; sub aug 11, 2012 10:53 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Sirius91 je napisao/la:
"Svijest je sposobnost razmišljanja i rasuđivanja o svijetu koji nas okružuje"

Ima ljudi bez duše? ako ih ima pa shvačate li vi da bi takvi ljudi bile mrtve lešine koje uopće nebi mogle funkcionirati u ovoj stvarnosti nego bi samo ležali na podu i to godinama? Ovisi o organizmu koliko svijesti je sposoban primiti/proizvoditi... ne postoji takva stvar kao što je ljudska duša, individualna duša, životinjska duša... duša je ono što čini čovjeka ili neki drugi organizam svjesnim da postoji, dakle svijest. Bez toga, ljudi bi bili mrtvi, mrtva ne pokretna beživotna tvar, ili bi puno više ličili na primitivce koji po cijele dane sjede u špiljama i bulje u zid. A mislim zbilja.

Gdje vi vidite takve ljude? ja ih nigdje ne vidim. Svi, koga god pitate "dali postojiš'?" svi će vam reći da, svi su svjesni da postoje. Svi su sposobni maknuti se sa ceste kada vide da auto ide prema njima. Dajte mi samo jedan primjer u cijeloj ljudskoj povijesti kada nešto takvoga nije bilo.


Pročitaj malo topic o organskim portalima za početak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Lampa je napisao/la:
O Zajebu
„… ne bih bio ovdje…“ da nije zajeba.
Znamo, barem dio nas, da u ovom 3D svijetu ima ljudi s dušom i onih bez nje. Ljudi s dušom su samostalno odlučili doći ovdje i izabrali su i postavili ključne točke (milestones) ljudskog života koje će ih usmjeriti prema Putu. Ostalo kreiraš na terenu po principu “snađi se druže“. Ljudi bez duše nisu sami odlučili doći i nisu izabrali okolnosti svoje egzistencije nego su poslani kao paketi ovdje sa zadatkom.


Vidiš, mene blago kopka u celoj priči to što ni malo nisam siguran da li sam odlučio samostalno ili sam imao nečiju "pomoć" oko odluke. Sasvim je moguće da je neko odlučio i sam, i to je ok - a neko je odlučio uz "pomoć" - a to je već zajeb. Pitanje koje postavljam se odnosi na neophodnost "zajeba". Šizofrenost cele priče o razvoju nečega što je već savršeno ću ignorisati.

Zadatak je, u svakom slučaju, prolazak Putem. Uzroci postojanja tog zadatka su diskutabilni, no to ne čini sam zadatak manje realnim. Mislim da ovde ni ne možemo sa sigurnošću znati neke stvari, ali možemo stvarima koje smatramo za bitne - pa koliko one nezgodne bile - posvetiti pažnju - zar upravo to, u tom slučaju, ne bi bio deo tog Puta, zadatka ovde?

Citat:
Potrebno je razvijati sebe i APSOLUTNO NIŠTA DRUGO!


Ni ne možemo razvijati apsolutno ništa drugo, osim samih sebe. Ne mogu čak više da kažem da je razvoj u pitanju, po meni je ispravnije reći "otkriti", ili "setiti se". Samim tim ćemo vršiti dovoljno moćan pozitivni uticaj i na druge. Ne kroz držanje propovedi, nego kroz najobičniju interakciju.


Zadnja izmjena: Valjda?; sub aug 11, 2012 11:08 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Izjavio/la si da postoje ljudi koji nemaju svijest, što je čista glupost.

Znam jako dobro što misliš kada kažeš organski portali, i mogu reći da je ta teorija izravnog porijekla iz bolesnog uma koji je izmislio nešto kao što je pakao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sirius91 je napisao/la:
Izjavio/la si da postoje ljudi koji nemaju svijest, što je čista glupost.

Znam jako dobro što misliš kada kažeš organski portali, i mogu reći da je ta teorija izravnog porijekla iz bolesnog uma koji je izmislio nešto kao što je pakao.


Pogrešno si razumeo, nije stvar u tome da nemaju "svest" ili "dušu" već drugačiju vrstu "duše", koja u skladu sa sopstvenim postojanjem ima drugačiju ulogu i funkciju u postojanju. Postoje i totalno isceđeni ljudi koji vrše sličnu funkciju - šta misliš, kako izgledaju sami mehanizmi koji prave razliku između manifestacije "svetla, ljubavi" nasuprot manifestacije njenih suprotnosti, i kako se očitavaju u ljudskom društvu? Zbog čega je to tako, kako do toga dolazi po tvom mišljenju, a razlike su, složićeš se - više nego očigledne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Valjda? je napisao/la:
Šizofrenost cele priče o razvoju nečega što je već savršeno ću ignorisati.

Savršeno bi bilo kada smo integrirani, ali nismo. Barem ja nisam. Fragmentirani smo. Bit i jest u tome da se postigne integracija (ne)fizičkog nesavršenog čovjeka i nefizičkog savršenog Višeg bića. Fizičko/čovjek nije savršen tek treba takvim postati. Iako se navodi u literaturi da tijelo nije bitno, da nematerijalni dio čovjeka treba razvijati da bi bio sposoban se povezati sa savršenim Višim bićem. Smatram da je i fizičko bitno u tolikoj mjeri da ti omogući dovoljno vremena i prilika za postizanje savršenstva. Nezrelo voće ne treba brati. Treba sazreti na stablu.

Sorry ako je nejasno, natuknice su na neki način više usmjerene meni nego tebi.
:glasses7:


Zadnja izmjena: Lampa; sub aug 11, 2012 11:13 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Sirius91 je napisao/la:
Izjavio/la si da postoje ljudi koji nemaju svijest, što je čista glupost.

Znam jako dobro što misliš kada kažeš organski portali, i mogu reći da je ta teorija izravnog porijekla iz bolesnog uma koji je izmislio nešto kao što je pakao.


U redu je ako je to tvoje mišljenje. Nemamo više o čemu razgovarati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 11:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Lampa je napisao/la:
Valjda? je napisao/la:
Šizofrenost cele priče o razvoju nečega što je već savršeno ću ignorisati.

Savršeno bi bilo kada smo integrirani, ali nismo. Barem ja nisam. Fragmentirani smo. Bit i jest u tome da se postigne integracija (ne)fizičkog nesavršenog čovjeka i nefizičkog savršenog Višeg bića. Fizičko/čovjek nije savršen tek treba takvim postati. Iako se navodi u literaturi da tijelo nije bitno, da nematerijalni dio čovjeka treba razvijati da bi bio sposoban se povezati sa savršenim Višim bićem. Smatram da je i fizičko bitno u tolikoj mjeri da ti omogući dovoljno vremena i prilika za postizanje savršenstva. Nezrelo voće ne treba brati. Treba sazreti na stablu.

Sorry ako je nejasno, natuknice su na neki način više usmjerene meni nego tebi.
:glasses7:


To da nismo je san, iluzija, Maya, koja nije samo projekcija uma već, po mom trenutnom mišljenju celokupna "stvarnost" koja podrazumeva Put i Razvoj ,a koja je održavana po svaku cenu. Imam razloge zbog kojih tako mislim, i zbog kojih mi se to pokazuje kao tačno. Kako možeš biti odvojen od nečega što jesi, neintegrisan u nešto unutar čega jesi?A to si ti, pritom? Čime, ako ne jedino iluzijom? Zar nije onda i izdizanje iznad iluzije - iluzija, a taj proces se na našem nivou manifestuje kao "rast, razvoj, kristalizacije, skidanje karme, rađenje zadataka, blatruć"? Ok, nije ni bitno to. Ideje se odnose, kao što rekoh na uzroke "neintegrisanosti" i uzrok potrebe za putem. Pitanje je koliko je toga potrebno, i u kom momentu nam materijal za "rast" u vidu tame prestaje biti potreban (a kada postaje smetnja, nešto kontraproduktivno što nas može dovesti do totalne dezintegracije) kao i svrsi zatrpavanja dotičnom kada smo jednom "shvatili poentu". To je po meni jedna veoma ozbiljna mogućnost, da nam je u stvarnosti zaista potrebno daleko manje nego što se dešava, a da ono što se dešava zapravo ide na korist tami, dok korist koju mi imamo od toga u vidu "stimulansa za rast" više nije u balansu sa tim što tama ima iz naših odnosa, i "ugovora", jer tama, gubivši nas, gubi i sebe, ne može opstati. E, to je zajeb, taj disbalans. Slažem se sa idejom realnosti, i čitavog procesa uspona kroz "denzitete" kao "igre", ali recimo da je "igru" neko modifikovao tako da su šanse da se ona pređe jedan promil, umesto originalnih recimo 5%. Tami jednostavno nije u interesu da nas olako pusti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Ovisi najprije u kutu gledanja. S jedne strane matematičke jednadžbe se nalazi naša realnost i to individualna, za svaku osobu najmanje jedna jednadžba, a s druge strane znaka jednakosti je stanje svijesti Višeg bića. Ono međutim što nedostaje je određeni koeficijent koji jednadžbu čini ispravnom, protočnom, integriranom. Kad ubacim pravi koeficijent imam integraciju, tako da nije pitanje da li je sve maya ili nije, nego sposobnost održanja kontinuiteta integracije. Kad nema kontinuiteta vlada fragmentacija.
Ako promijeniš kut gledanja i postaviš se kao promatrač sebe, jasno vidiš da sve iluzija, ali ta iluzija ima svoje slojeve ili frekvencijske razine ili velove. Kad makneš jedan, slijedi drugi i tako redom do sjedinjenja s Jednim. Pitanje je do koje razine netko želi promatrati.
A vrativši se u 3D svijet, sam pojam da je sve iluzija može pomoći u razumijevanju stvarnosti ali ne daje informaciju kako iluziju prevladati , odnosno, kako postići integraciju s barem jednom razinom iznad trenutačne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Lampa je napisao/la:
Ovisi najprije u kutu gledanja. S jedne strane matematičke jednadžbe se nalazi naša realnost i to individualna, za svaku osobu najmanje jedna jednadžba, a s druge strane znaka jednakosti je stanje svijesti Višeg bića. Ono međutim što nedostaje je određeni koeficijent koji jednadžbu čini ispravnom, protočnom, integriranom. Kad ubacim pravi koeficijent imam integraciju, tako da nije pitanje da li je sve maya ili nije, nego sposobnost održanja kontinuiteta integracije. Kad nema kontinuiteta vlada fragmentacija.
Ako promijeniš kut gledanja i postaviš se kao promatrač sebe, jasno vidiš da sve iluzija, ali ta iluzija ima svoje slojeve ili frekvencijske razine ili velove. Kad makneš jedan, slijedi drugi i tako redom do sjedinjenja s Jednim. Pitanje je do koje razine netko želi promatrati.
A vrativši se u 3D svijet, sam pojam da je sve iluzija može pomoći u razumijevanju stvarnosti ali ne daje informaciju kako iluziju prevladati , odnosno, kako postići integraciju s barem jednom razinom iznad trenutačne.


Tačno tako :) Drugačije bih to formulisao doduše, ali razumem šta hoćeš da kažeš. Opet ostaje ono "spoznaj samog sebe" kao univerzalno uputstvo, što počinje od "upoznaj samog sebe", bez obzira na to što je čak i jednačina kontekstualna. Nekako mi nema smisla savršenstvo/postojanje posmatrati kao statičan fenomen i kao "čvrsto stanje" već radije kao protok, proces sadašnjosti. Isto važi i za jednačinu, tako da "koeficijent" ne može biti statičan ...e jebiga sada, ako kažem da je u pitanju dinamička statičnost ili statična dinamičnost ispašće da lupam ko maksim po diviziji :rofl "Ja jesam" je konstanta, ali dinamična, protočna, stoga ako se uzme jedan koeficijent brzo prestane da vredi i "jednakost" se raspada...ma beži bre, ako nastavim da lajem sam sebi ću zameniti Monti Pajton, i to ne po kvalitetu nego smešnoći :rotfl: :love6:
Nema ovo baš previše veze sa karmom, zar ne? iako je karma jedan od mehanizama i činilaca "jednačine", život je mnogo više od proste matematike, te se stoga odgovor na naše pitanje ni ne može tražiti u bilo kakvoj matematici, "koeficijentima" koji vode prostim jednakostima :-#
:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Valjda? je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
Ovisi najprije u kutu gledanja. S jedne strane matematičke jednadžbe se nalazi naša realnost i to individualna, za svaku osobu najmanje jedna jednadžba, a s druge strane znaka jednakosti je stanje svijesti Višeg bića. Ono međutim što nedostaje je određeni koeficijent koji jednadžbu čini ispravnom, protočnom, integriranom. Kad ubacim pravi koeficijent imam integraciju, tako da nije pitanje da li je sve maya ili nije, nego sposobnost održanja kontinuiteta integracije. Kad nema kontinuiteta vlada fragmentacija.
Ako promijeniš kut gledanja i postaviš se kao promatrač sebe, jasno vidiš da sve iluzija, ali ta iluzija ima svoje slojeve ili frekvencijske razine ili velove. Kad makneš jedan, slijedi drugi i tako redom do sjedinjenja s Jednim. Pitanje je do koje razine netko želi promatrati.
A vrativši se u 3D svijet, sam pojam da je sve iluzija može pomoći u razumijevanju stvarnosti ali ne daje informaciju kako iluziju prevladati , odnosno, kako postići integraciju s barem jednom razinom iznad trenutačne.


Tačno tako :) Drugačije bih to formulisao doduše, ali razumem šta hoćeš da kažeš. Opet ostaje ono "spoznaj samog sebe" kao univerzalno uputstvo, što počinje od "upoznaj samog sebe", bez obzira na to što je čak i jednačina kontekstualna. Nekako mi nema smisla savršenstvo/postojanje posmatrati kao statičan fenomen i kao "čvrsto stanje" već radije kao protok, proces sadašnjosti. Isto važi i za jednačinu, tako da "koeficijent" ne može biti statičan ...e jebiga sada, ako kažem da je u pitanju dinamička statičnost ili statična dinamičnost ispašće da lupam ko maksim po diviziji :rofl "Ja jesam" je konstanta, ali dinamična, protočna, stoga ako se uzme jedan koeficijent brzo prestane da vredi i "jednakost" se raspada...ma beži bre, ako nastavim da lajem sam sebi ću zameniti Monti Pajton, i to ne po kvalitetu nego smešnoći :rotfl: :love6:
Nema ovo baš previše veze sa karmom, zar ne? iako je karma jedan od mehanizama ...
:love3: :occasion5:


Paaa, mislim da ima i to prilično, no pitanje je koja bi bila najbliža definicija karme.
Sve jest matematika, frekvencije, geometrija. A karma kao proces se vjerojatno može opisati kakvom funkcijom, no to ću prepustiti matematičarima.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ima, karma je jedan od činilaca "jednačine". Međutim, frekvencije i geometrija su samo forma, određene matematikom, a ne suština. Niti je matematika suština. To je bila poenta onoga što sam napisao :) Mi tražimo suštinu, a ne formu. Iako se suština reflektuje u formi, neću dozvoliti sebi da odraz suštine zamenim za živu suštinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: sub aug 11, 2012 3:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
Lampa je napisao/la:
U redu je ako je to tvoje mišljenje. Nemamo više o čemu razgovarati.


Malo preoštar komentar, ne misliš li? zašto sam rekao da su izmišljotine? zato jer rezultira odvojenjem. "Oni nisu kao mi/različiti su od nas" itd. Cijela ova manipulacija se u korjenu temelji na odvajanju čovječanstva od univerzalne svjesnosti, od drugih, prirode, životinjama, svega, od samoga života. Pa ništa lakše za njih da palsiraju infromacije koje su lijepo zapakirane sa nekim djelovima istine da budu više vjerojatnije i lakše probavljive za masu. Puno toga što se temelji na tome da smo nesavršeni, različiti itd. nema svoje korjene u ljubavi i jednakosti koja je stvorila sve od savršenog sklada - nego je izmišljotina onih koji su odvojeni od toga. Najviše od svega im smeta ideja da smo svi jednaki i u srži savršeni.

Naravno, možeš ti slobodno dalje držati se svojega. Ne namečem ti ništa, samo pokušavam objasniti zašto sam napisao ono. I mislim da ovo nema nikakve veze sa temom pa bi bilo poželjno da prekinemo pa da se ljudi mogu vratiti raspravljanju same teme koja je Karma, a? naravno. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: pet sep 07, 2012 6:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Karma je najstariji duševni implantat

Nakon više godina ponovo sam posjetio Semirove stranice Alternativne Historije. I tamo, u Drugom tomu Alternativne Historije, pod naslovom Svi naši "kontakti", poglavlje Zbogom implantima, pronašao jedan dio o karmi, kojeg ću ovdje prenijeti:


Prije tri dana sam dobio e‑mail od Greg‑a. Slijedi sažetak petnaestak stranica teksta:

Šta su implanti?

Implanti su spiritualni limitirajuci uređaji i vibracione barijere koje blokiraju naš spiritualni progres. Implanti kreiraju lažne slike stvarnosti u našoj svijesti. I na taj način sprečavaju pristup našem Univerzalnom umu i svijesti.

Spiritualni limitirajući uređaji?

Da. Vanjski kontrolni mehanizmi koji nas zadržavaju u dualnom realitetu.

Dualni realitet?

U momentu odvajanja od Univerzalne svijesti i prirodnih energetskih izvora, postali smo bića koja svijet vide u polarnom realitetu: dobro i zlo, crno i bijelo, prijatelj ‑ neprijatelj. Bića koja zive u iluziji da su odvojeni od Univerzalnog Uma i Stvaraoca su bića koja žive u dualnom realitetu.

I koji bi tu bio problem?

Problem je sa energetskim punjenjem. Biti odvojen od Univerzalne energije znači da treba naći druge izvore energije. Za bića iz dualnog realiteta najbolji izvor je ostvarivanje kontrole nad drugima. Manipuliranje drugima. Time se oni hrane.

Čini se da nasa Planeta obiljuje tim sekundarnim izvorima energije?

Ratovi, bolesti, podvojenost, neznanje, manipulacija masama, mržnja, negativne emocije, lista je beskrajna.

Dobro, nazad na implante, ko je njihov autor?

Tri grupe vanzemaljaca: Grejsi, Reptilijanci i Drakoni.

O, o. Krenimo sa Reptilijancima?

Reptilijanci su bića koja su mnogo starija od ljudi. Procesima genetskih manipulacija oni su doveli do revolucionarnog skoka od pračovjeka do danasnjeg čovjeka. Smatraju da imaju pravo da utiču i kreiraju naš daljnji razvoj. U suštini, kultiviraju čovječanstvo kao klasu robova za vlastite svrhe. Reptilijanci su kroz kosmičku historiju bili izbacivani sa planeta na kojima su bili. To će im biti sudbina i na Zemlji. U međuvremenu su vješto prikrivaju i često predstavljaju kao bića Svjetlosti. Miješaju istinu sa svojim manipulacijama da bi zavarali one koji nedovoljno znaju. Gušterolikog oblika, često su se pojavljivali u različitim civilizacijskim epohama kao "božanstva" sa superiornim moćima.

(Quetzalcoatl, božanstvo meksičkih Acteka, je naučio primitivna plemena umjetnosti, astronomiji, nauci, poljoprivredi, kalendaru, ritualima bez krvi, itd. Njegov gusteroliki imidž je ostao zabilježen na brojnim mjestima u Centralnoj Americi. )

Drakoni?

Sofisticirani inžinjeri zla i masovne kontrole na Planeti. Potiču sa planete Drakonis u sektoru Oriona i poraženi su u svojevremenom Orionskom konfliktu. Našu su Planetu okupirali u davnoj prošlosti.

O Grejsima ponešto znamo...?

... Zato što o susretu s njima ima najviše svjedočanstava, uključujuci filmske, tonske i fotografske. Riječ je o mentalnim bićima, tehnološki naprednim, koji abduciraju ljude i ugrađuju im implante. Njihovi su implanti uglavnom u ovoj dimenziji, znači sićušni, ali ipak vidljivi uređaji. Niz je primjera da su izvađeni iz organizma (najčešće smješteni iza uha ljudi).

Kada je počelo implantiranje?

Drakoni i Reptilijanci su okupirali Planet za vrijeme perioda Lemurije. Nakon pada Lemurije, došla je Atlantida na red. Implanti su postali rašireni od tada.

Koje su vrste implanta?

Ima ih mnogo. Počev od drevnih, koji su nazvani prema planetarnim ratovima: Orion, Sirijus, Planeta Maldek, Arkturus i Sistem Plejada. Slijede implanti nazvani prema vremenskim periodima Planete kao Lemurijski i Atlantski. Tu su i trodimenzionalni kristalni implanti, 666 Kôd ograničenja i drugi.

Koji su najrašireniji?

Gornjenabrojani kače sve ljude. Ipak, najstariji implant je duševna karma. Ovaj implant uzrokuje negativnu karmu ‑ sudbinu i on određuje da se duša stalno mora vraćati natrag u fizički organizam da bi odradila svoj "dug" iz prethodnog života. Na taj način, kroz reinkarnacije, broj pripadnika (ljudske) vrste se stalno povećava i regrutuje dovoljno bića da se manipulira njima. Prilično inteligentan način da superiorne vrste imaju svoju duševnu hranu koja im neprekidno dolazi na trpezu.

(Prije dvadeset godina sam se pitao zašto je Buda želio da prekine lanac duševnih karmi kod ljudi. Sada imamo odgovor.)

Eto, jedna interesantna teza u prilog prethodnih postova.



Članak prenesen sa: http://4dlog.blogspot.com

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Karma
PostPostano: pet sep 07, 2012 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Jack! A gdje ima nastavak od ovoga:

http://www.alternativnahistorija.com/AH2.htm#20



Kako da znamo da li imamo implante?

Pitanje bi trebalo preformulirati u:"Koje implante imam i kako da ih se rijesim?" Jer, cinjenica da smo inkarnirani na Planeti znaci da imamo implante.

Postoji li proces ciscenja?

Postoji nacin da se rijesi svih poznatih i nepoznatih vrsta, za sve dimenzije, vremenske okvire i lokacije, simultano. Ovaj proces cisti i emotivne i mentalne tjelesne parazite, bica prikacena uz nasa dusevna tijela, misli‑negative energije svih vrsta, koji cesto uzrokuju bolesti fizickom tijelu.


A zastita od ponovnog implantiranja?


Uz proces ciscenja ide i odbrambeni mehanizam koji stiti od napada u svim dimenzijama, snu, unutrasnjim nivoima.


Znaci, trebalo bi izbaciti implante sada?


Definitivno im treba reci zbogom. U protivnom, oni ce i dalje igrati glavnu ulogu u negativnoj karmi, te cemo se reinkarnirati da rijesimo probleme iz proslih zivota. I nikada necemo izaci iz tog zacaranog ciklusa. A status quo ce ostati na Planeti. Ono sto nam treba je balansirana karma. I nesmetano kretanje kroz unutrasnje nivoe, pristup Univerzalnom Umu i Znanju, jedinstvo sa Zemljom.


Trenutacna korist?


Osjecanje unutrasnjeg mira i cistoce, unutrasnje tenzije nestaju, osjecanje novog smisla zivota, ljubavi, radosti, unaprijedjenje u svim oblastima, raspad ne‑produktivnih veza.”
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


i kako ide dalje :?: :?: :?:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 189 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz