Sada je: čet mar 28, 2024 8:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: ned dec 21, 2014 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Meni fali moja grupa. Ustvari, više njih.
Važnost i snaga grupe je odavno poznata. U grupi se pojedinačne energije multipliciraju, te grupa sama po sebi djeluje tako da pojača dotok energije i multiplicira pojedinane snage svojim članova.
U neko vrijeme, a to je počelo otprilike unatrag dvije godine, jedan cijeli krug ljudi koji su bili moja grupa više nema veze sa mnom, a ni ja s njima. Jednostavno smo se udaljili bez priče. Tu bi spadali oni stari prijatelji i poznanici koji ne žele nikakve priče o buđenju, energijama, aurama itd. ali inače smo si okej, voljeli smo provoditi vrijeme zajedno. Drugi krug ljudi, koji je bio u grupama za meditaciju, na predavanjima o energijama, u vježbama terapije zvukom itd, i taj krug se razbio i nema više. Koliko uspijevam vidjeti oko sebe, i drugima se to isto događa.

Možda je i razbijanje grupa jedan od načina pojačanih krađa energije?

Kako vi stojite s tim?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: ned dec 21, 2014 10:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
arwen dor je napisao/la:
Meni fali moja grupa. Ustvari, više njih.
Važnost i snaga grupe je odavno poznata. U grupi se pojedinačne energije multipliciraju, te grupa sama po sebi djeluje tako da pojača dotok energije i multiplicira pojedinane snage svojim članova.
U neko vrijeme, a to je počelo otprilike unatrag dvije godine, jedan cijeli krug ljudi koji su bili moja grupa više nema veze sa mnom, a ni ja s njima. Jednostavno smo se udaljili bez priče. Tu bi spadali oni stari prijatelji i poznanici koji ne žele nikakve priče o buđenju, energijama, aurama itd. ali inače smo si okej, voljeli smo provoditi vrijeme zajedno. Drugi krug ljudi, koji je bio u grupama za meditaciju, na predavanjima o energijama, u vježbama terapije zvukom itd, i taj krug se razbio i nema više. Koliko uspijevam vidjeti oko sebe, i drugima se to isto događa.

Možda je i razbijanje grupa jedan od načina pojačanih krađa energije?

Kako vi stojite s tim?


Možda jest krađa energije, a možda je samo pojava koja je normalna, gdje čovjek kad se mijenja, automatski mijenja i krug ljudi oko sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: uto dec 23, 2014 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Da pojasnim svoje pitanje:
godinama unatrag postojalo je u mom gradu i oko njega,u susjednim gradovima, mnoštvo grupa raznih "naukovanja" i praksi duhovnog rasta, npr. meditanti, razne "duhovne akademije", bioenergetičari su stalno držali svoje radionice i terapije, sastajali se redovito tjedno reiksiti, readiestezisti, bubnjari bubnjali bar jednom mjesečno , oni koji se liječe s gongoivma, pa su stalno cirkulirali okolo i držali predavanja neki koji posjećuju točke nultog zračenja i sjede tamo da se iscijele, pa grupe koje su proučavale feng-šui, pa razne tehnike poput nrp dijamantnog uma, transegriti vježbe, razne stvari.

Bilo je mnogo toga, puno ljudi je posjećivalo takve grupe, kao da je to bilo u modi.

U zadnje vrijeme toga kod nas gotovo da i nema.
Zatišje.
Tu i tamo se desi neki tečaj, ali ni izbliza kao što je bilo prije par godina. Recimo, u razdoblju od prije pet do deset godina.


Kako je kod vas?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sri dec 24, 2014 11:43 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Mislim da je u pitanju sužavanje kruga interesa kod ljudi, jer... život se komplicira, ljudi dobivaju djecu, poslove, komiraju se zbog okolnosti, dojadila im dotadašnja shema...
Jedan od razloga za takvo što je definitivno i pojačana krađa energije, a osim toga i konkretno ciljanje na to da se produktivne grupe raspadnu ali nije pravilo, može i samo tek tako kao što sam prije naveo, ljudi mijenjaju interese kako stare.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet dec 26, 2014 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
u mojim grupama nije bilo ljudi koji dobijaju djecu i odrastaju, niti ljudi koji bi se tražili, pa da eksperimentiraju i istražuju. ..Kad smo počinjali s našim istraživanjiam, mi smo svi već odavno bili odrasli, tada smo već imali poveliku djecu i bili s obje noge na zemlji, sređeni što se tiče amterijalnih uvjeta žiota, zaposleni, skućeni.... Sada većina nas još nema unuke ali, uskoro bi i to moglo ..
mislim da je krađa energije na djelu, ali i jedan opči oprez, da ne kažem strah. ove naše aktivnosti katolička crkva proglašava čaranjem, demonskim djelima, ne gleda se lijepo to što se netko bavi meditacijom ili nedaj bog reikijem ( reiki im je najviše na tapetu ) Mislim da je i to jedan od razloga zato su se grupe raspale, berem što se tiče malih gradova.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet dec 26, 2014 12:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Čemu toliki animozitet prema crkvi, ako se promovira reikistička ili bilo koja druga ljubav.
No budimo ozbiljni jer su sve to institucije: kako starim sve sam više stava da je crkva bolje rješenje — barem se zna ko je gazda, dok u grupama, čast ponekom svijetlom izuzetku, ima svega: od lokalnih gurua do onih tzv. ravnopravnih sa ostalima, ali koji su prisutni kako bi uputili i podučili ili su najbliži guruovom znanju.
Ali kroz sve to čovječanstvo mora proći: to je opća društvena stvar, kako na duhovnom tako i na materijalnom nivou — jedan istočni majstor je to definirao kao ''duhovnu politiku''.
A sjetimo se Celestinskoga proročanstva i spontano stvorenih grupa ravnopravnih pojedinaca: bit će i toga u budućnosti jer ljudi, svakako, neće živjeti kao danas, uz potrebu da pokazuju silu.
Drugi put je 3. svj. rat, a tu neće biti pobjednika u ratu protiv: islamskoga, pravoslavnog, rimokatoličkog, hinduističkoga, taoističkoga, budističkoga terorizma.
:wink:


Zadnja izmjena: autentika; pet dec 26, 2014 7:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet dec 26, 2014 7:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 04, 2014 3:02 am
Postovi: 39
arwen dor je napisao/la:
u mojim grupama nije bilo ljudi koji dobijaju djecu i odrastaju, niti ljudi koji bi se tražili, pa da eksperimentiraju i istražuju. ..Kad smo počinjali s našim istraživanjiam, mi smo svi već odavno bili odrasli, tada smo već imali poveliku djecu i bili s obje noge na zemlji, sređeni što se tiče amterijalnih uvjeta žiota, zaposleni, skućeni.... Sada većina nas još nema unuke ali, uskoro bi i to moglo ..
mislim da je krađa energije na djelu, ali i jedan opči oprez, da ne kažem strah. ove naše aktivnosti katolička crkva proglašava čaranjem, demonskim djelima, ne gleda se lijepo to što se netko bavi meditacijom ili nedaj bog reikijem ( reiki im je najviše na tapetu ) Mislim da je i to jedan od razloga zato su se grupe raspale, berem što se tiče malih gradova.



Zaista mi je čudno to spominjanje odrastanja, i spominjanja početaka istraživanja toga polja s naznakom da su da tako kažem u tome začetku i kretanju tim putem kandidati ili učesnici već bili odrasli, imali djecu, s obje noge na zemlji i egzistencijalno obezbijeđeni(to mi djeluje kao dokazivanje stvari koje su očite u ovome "univerzumu", odnosno težnja svakoga bića i instinktivni nagoni, naravno shvatio sam da se radi osobi starije dobi i bez naglašavanja, ali drago mi je bez obzira na dob i tko su učesnici grupa, da takve grupe postoje ). Kako mislim da svako biće ima pravo na svoje mišljenje, volio bih napisati nešto i dotaknuti se toga. Ja znam reći o tome kao o materijalističkome (opipljivome)pogledu na svijet,utegu koji podsvjesno predstavlja odbojnost prema vremenu i prolaznosti(baš zbog toga ljudi spominju odrastanje i fizički odmak od prijašnjeg stanja, važnost stjecanja iskustva,a možda se desi klik koji natjera pojedince u istraživanje nečega novoga, kod određenih i u kasnijoj dobi), te vječno dokazivanje roka proizvodnje, kada se spominje fizička starost tijela i brojanje godina - mislim da su nas natjerali da budemo robovi brojaka i uzrokovali besmislenu napetost(odrastanje i odrastao). Naravno da je to što sam prije spomenuo, iskustvo kroz odrastanje, odnosno stjecanje iskustva bitno(ako se dotičemo fizičkoga, odnosno materijalnoga svijeta) ,ali usprkos tome zagovornik sam toga da bez obzira na "opipljivost" naše realnosti ili svijeta, prije bih govorio o odrastanju svijesti, odnosno nivou vlastite energije koju biće posjeduje,a koja se ne mora u svakome slučaju dovoditi u poveznicu sa odrastanjem na ovome levelu realnosti u kojem obitavamo, nego se može gledati i nezavisno bez obzira na "fizikaliju". Ja sam krenuo od svoje 16 godine(opet spominjanje razdoblja odrastanja i fizičkoga, iako i sam ne volim to spominjati, kao što sam prije naveo, natjera te radi pozicioniranja kada smo krenuli putem buđenja) sa istraživanjem, ne bih rekao da sam se tada tražio, mislim da me čak kopkalo od ranijih dana, i znao sam što ću odabrati, tj. uvijek sam znao da nešto nije u redu sa svijetom i ne funkcionira kako bi trebalo. Imao sam svoje stavove koje sam htio produbiti i dokazati sebi istraživanjem da ne razmišljam krivo, te da to nije krivi odabir. Problem je u današnjim osobama-prijatelji, obitelj...(pod time mislim svoju okolicu), kada iznosim svoja razmišljanja i životni poziv, odnosno proces buđenja-put da te osobe nisu u stanju staviti se u poziciju drugoga(pokušati drugačije promisliti), o količini netolerancije i negativne energije da ne govorimo(dotakao bih se sektaškoga kontejnera- crkvi i ostalih institucija, za mene je "vjera" energija, a za neke prakticiranje vjere jest kroz štovanje institucija i lažnih idola koji se tisućama godinu nameću kao jedini validni,za robote-robove sve ostalo je pogrešan izbor, uz naglašavanje da drugačije jeste heretično i neprihvatljivo kroz društvena pravila koja su sami izgradili). Kako volim pisati u detalje,skratiti ću. Što sam htio reći, mislim da sam jedini drugačiji u svojoj okolici uz par pojedinaca(jedan ili par prijatelja) , jer kako vidim nerazumijevanje i neshvaćanje je veliko, a energija ljudi zrači nekom tupom notom, teško je kraj takve mase stajati, osjećaš se kao da otupiš i kao da kradu dio tebe, odnosno kao da kradu energiju(većinom bježim glavom bez obzira, a možda je to krivo, jer bi se moglo protumačiti kao asocialno ponašanje, i nedostatak socijalizacije-povlačenje u sebe sama). Imao sam ideju i želju da formiram grupu, i krenem sa određenim "učenjima"(shvaćanje realnosti, svijeta, prihvaćanje energije itd...), ali uvijek je prisutan strah od toga, da te netko u startu obilježi drugačijim(što zbog godina, što sam prije naveo, što zbog ostalog što dolazi u paketu, drugačije razmišljanje....), pa se mislim, bolje šuti i rokaj svoj film, nego da ostali odnosno masa shvate da si drugačiji. Znam da djeluje apatično i sebično, ali izgleda zbog toga straha grupe se i raspadaju, iako se to ignorira utjecaj i pritisak organizirane mase je značajan, prema bilo čemu što smrdi na drugačije . Bez obzira, razmišljam u budućnosti krenuti sa tom idejom tražeći pojedince na istoj vibraciji i formirati mali krug ljudi, jer kopka me i smeta mi uspavanost mase. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub dec 27, 2014 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
vidiš, amarius, ni ovdje nema više onih koji su bili dio tih grupa. ovvdje su to bile virtualne grupe, ali to ne umanjuje značaj međusobnog razumijevanja i potpore koju smo jedni drugima pružali.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub dec 27, 2014 12:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hiner je napisao/la:
Imam jedno pitanjce u pogledu doticne situacije.
Prijateljica dobra postena osoba, djeca, suprug itd. sve ok vedra i nasmijana osim kad nije pod "nekim" utjecajem! Uglavnom jedna njezina prijateljica a jedno vrijeme i moja poznanica puna problema i nista joj ne ide od ruke, puna je zlobe i to se osjeti na kilometar, arogantna itd.
(Mene je zamrzila kad sam joj otvoreno rekao da bi mozda imala vise srece u zivotu kad ne bi toliko lokala odnosno opijala se) Uglavnom ova nazovimo je "zlocesta" intenzivira druzenje sa ovom normalnom na godisnjoj razini po par mjeseci i to uglavnom kad je u nekim problemima i onda ovoj place na ramenu itd.
Ne znam cime joj ova zlocesta "ispire" mozak ali nakon nekog vremena ovoj normalnoj sve krece naopako posao, obitelj i izmedju ostaloga prestaje druzenje sa ostalim prijateljima, kao drogirana. Ostale frendice se zale da ih gleda kao kroz zid a sa mnom se redovito posvadi i ne zeli komunicirati i do godinu dana a sve to bez razloga. Takva situacija se ponavlja vec unazad 7-8 godina. i sumnjam u odredjenu kradju energije. Uglavnom kako ovu dobru zastititi jer kad joj nesto se nesto spomene ona nas odmah smatra "neprijateljima"


o krađi energije i kako se prepoznaje te kako se može prekinuti ima nekoliko knjiga, među kojima bih izdvojila Philis Christal: Kidanje veza, Dione Fortune: Psihička samoobrana, Serena Alba: Čarolija božanske iskre
Ta prijateljica što si je ti opisao kao kradljivicu , a spominješ da je alkoholičarka, je energetski vampir, aktivan energetski vampir.... Alkolohičari i ovisnici to jesu.

Ljudi se pune energijom na nekoliko načina: uzimanjem hrane, iz okoline (Sunce i druge energije) te dobijanjem energije od drugih ljudi. Od drugih ljudi dobijamo energiju u obliku ljubavi, koju također i dajemo, što bi bila ravnopravna razmjena . (ljubav ima nekoliko razina i oblika a osim korz zadovoljenje fizičkih uvjetra opstanka najočitija je i kroz zadovoljenje osnovnih psihičkih potreba: potvrda, priznanje, osjećaj pripadnosti, osjećaj kompetencije, osjećaj zaštićenosti, osjećaj sigurnsoti, moći..)
Međutim..problem nsataje kad ljudi ne znaju što je ljubav, kad je nisu primili pa je ne mogu ni dati - jer ne možeš dat ono što nemaš. Možeš dati samo nešto što imaš.
Ljubav koja se prima u najranijem djetinjstvu od vlastitih roditelja je ključna i ona je temelj svih kasnijih ljubavnih odnosa (i prijateljstvo ej ljubavni odnos) . Ako roditelji nisu primili od svojih rodiutelja bezuvjetnu ljubav jasno je da je en mogu bezvujetno dati. Pošto ne mogu dati bezuvjetno, ono što daju-daju uvjetno. To znači da uvjetuju svoju ljubav, nbpr._ voljet ću te ako ti napraviš to i to, ili ne volim te jer si ti napravio to i to, jer si takav i takav, itd. To zovemo uvjetna ljubav, ili trgovina ljubavi. Ako su tako navikli od malena, na isti način se ponašaju i kad odrastu, dakle, uvjetuju i trguju. Pri tome , da bi dobili ljubav ljudi igraju razne uloge, kako su ih naveli roditelji. Mogu biti žrtve, nasilnici, nedostupni, moralizatori. Npr. žrtve imaju uvjerenje da se moraju praviti slabije (kao u basni o čovjeku i medvjedu, čovjek glumi da je mrtav tj. nemoćan zato da ga medvjed ne pojede) dakle, žrtva vjeruje da će time što pati i boluje zaslužiti da je drugi brane i čuavju, a je nahrane i da je paze - šo podrazumjeva da je ljubav. To radi zato jer joj je tako u djetinjstvu uspijevalo da privuče pažnju onih koji su se o njoj brinuli, jer drugačije ne bi dobila ništa.
Tip osobe koja je pomagač, u sebi ima neriješene konflikte, misli da se mora žrtvovati i pomagati drugima da bi dobila pažnju, potvrdu, poohvalu, priznanje da je nekom drago što je živa , da je nekom potrebna, da je voljena.
S druge strane, tip osobe koja je nasilnik ima stav da mora sve staviti u red, da je ona ta koja žće spasiti svijet tako da ga poravna, i da namlati svakog tko se ne slaže s njezinom idejom kako svijet treba izgledati i da tkvog eliminira jer taj je po njezinom mišljenju opasan. Takva osoba umišlja da je važnija, važnija od ostalih, da ima veća prava i glavni motiv joj je moć. (Roditelji koji tjeraju svoju djecu da budu najbolja , ako nisi najbolji ne valjaš , stvaraju takve tipove ljudi) Takva nasilna osoba kroz osjećaj moći i važnosti , dobija potvrdu da je potrebna na ovom svijetu, da je ispravna, i to je za nju ljubav, Također, nasilnik kod svojih žrtava sojeti strah, i taj strah je ono što njemu daje osjećaj da je važan i da ima moć, te doživljava osjećaj ispunjenja za kojega on misli da je ljubav.

Svatko, osim poptuno cjelovitih , razvijenih, produhovljenih ljudi , na neki način iscrpljuje , moljaka ili iznuđuje energiju od drugih ljudi, svi smo na neki način eneergetski vampiri. Razlika je u tome što je jedan način više nasilan od drugoga, što je jedan društveno prihvatljiviji od drugoga. Ali, svejedno je iznuđivanje energije a ne ravnopravna i dobrovoljna razmjena , kako bi mogla biti.
Mi smo skloni osuđivati jednu vrstu energetskog iscrpljivanja jer je takav način očitiji, izgleda nam manje pošten, ali, po pitanju što je rkađa a što nije, i to osuđivanje i namjera da intervenramo i mijenjamo drugu osobu je također krađa.

Prema tome, u tvojoj priči, i dobra i zločesta prijateljica imaju problem s pravednom razmjenom energije, ali i ti ga imaš.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: čet jan 01, 2015 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Zanimljivo je kako su svi utvrdili kako nema više onih grupa niti gurua kao u doba 90-tih i 00-tih. Pretpostavljam da je doba umreženosti preko interneta učinilo svoje i vjerojatno je došlo do povećanja znanja i opreza pojedinaca, pa se ustvari još rijetki hvataju na grupe u kojima je bila nekakva centralna osoba ili klan i koja se služila sljedbenicima za materijalno i nematerijalno hranjenje. Uz upravo već postojeće velike religijske skupine, nešto takvo u manjim grupama stvarno i nije potrebno, pogotovo (kako je već spomenuto) ukoliko je ta religijska grupa moćna i dobro premrežena kroz državu/naciju.

Ipak još uvijek ima gurua i grupa i još uvijek određena skupina ljudi hita Braci na Srebrnjak i smatra da je on riješenje njihovih problema.

Gore se spominje kako se grupe ljude s kojima smo se družili također raspadaju, prijatelji i "prijatelji" odlaze i dolaze, mijenjaju se poslovi i traže se ljudi koji su na nekavoj istoj frekvenciji kao i mi. Čini mi se prirodno i to se dešava meni i svakome, ali vjerojatno na različite načine.

Spomenuto "Celestinsko" bi možda bilo najbliže onome čemu se i sam nadam. Ravnopravne skupine ljudi koje služeči drugima služe sami sebi. Većina nas to pozna. Npr. na poslu pokušavam biti na usluzi svima, a onda netko mi uzvrati istom uslugom, a netko me i prevari. Nakon toga je jasno s kime ću se povezati i biti grupa. Ukoliko imate takav odjel, ured, četu, ekipu ili grupu tada sigurno imate uspjeha.

Ipak, čini mi se da to baš i nije ostvarivo samo po sebi "iz ovog svijeta" i da će morati doći do nekog šoka i promjene koja će odvojiti dva svijeta/poimanja/paradigme. Sva ova znanja i saznanja o kojima danas pričate bi tada trebale biti samorazumljive i prirodne. Drugi svijet i skupine to možda neće vidjeti.

Ma ustvari to je i danas tako očito da se polako razdvajamo i dijelimo i poput magneta se privlačimo ili odbijamo. Iskusni i mudri primijete laži i prenemaganja. Primijete psihopate. Primijete manipulacije. Primijete kada ih netko crpi i hrani se njima kako u obitelji tako na poslu ili u religijskoj skupini. Život je svugdje i izgleda da svugdje vrijede ista pravila, samo je stvar kako ćemo mi to vidjeti i kakve će biti naše daljnje odluke.

Svima sve najbolje i puno znanja i novih izazova u 2015-toj!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet jan 02, 2015 5:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Ma, grupe su nestale sa drugih mjesta na netu kao i one koje su se fizički okupljale u svakom gradu iz jednog prostog razloga - svi su sad na Face-u.... :rofl I mrzi ih da izlaze napolje i fizički se sastaju... \:D/

Šalu na stranu, Arwen Dor mislim da je sasvim nešto drugo posrijedi. Vrijeme je za druge stvari, drugačije vrste grupa i to što se one više ne sastaju je iz razloga što su vjerovatno završile svoju svrhu i misiju. Sad se ljudi trebaju i mogu okupljati u jednom zadnjem finalnom "gatheringu" isključivo iz namjere da zajedno nastave do kraja u nekim vrstama duh. zajednica ili nečemu sličnom. Jer, naš rad je u biti završen. Nema se više šta grupno meditirati, slati energije i slične stvarčice, obzirom da je to stvar prošlosti. Sad dolaze novi modaliteti djelovanja u duhovnom, ako je ono još uvijek potrebno u nekom većem obimu i ti modalitet će nam se uskoro razotkriti. Ono što hoću reći jest da je sad nastupio period - pojedinačnog rasta i razvoja koji odnosi prevagu nad zajedničkim "činjenjem dobra" ili kako god ga već nazvali. A ako se već trebamo okupiti ponovo i raditi za neki zajednički cilj mislim da će to imati sasvim druge i potpuno neočekivane oblike. I sama se nalazim u nekoj vrsti rupe između dva perioda i dva načina življenja... I čekam da mi se razotkrije taj novi način ako ga ima i treba biti.

Lijep pozdrav svim učesnicima na ovoj temi i sve najljepše u 2015. ma šta nam ona donese.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet jan 02, 2015 6:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
lyra je napisao/la:
Ma, grupe su nestale sa drugih mjesta na netu kao i one koje su se fizički okupljale u svakom gradu iz jednog prostog razloga - svi su sad na Face-u.... :rofl I mrzi ih da izlaze napolje i fizički se sastaju... \:D/

Šalu na stranu, Arwen Dor mislim da je sasvim nešto drugo posrijedi. Vrijeme je za druge stvari, drugačije vrste grupa i to što se one više ne sastaju je iz razloga što su vjerovatno završile svoju svrhu i misiju. Sad se ljudi trebaju i mogu okupljati u jednom zadnjem finalnom "gatheringu" isključivo iz namjere da zajedno nastave do kraja u nekim vrstama duh. zajednica ili nečemu sličnom. Jer, naš rad je u biti završen. Nema se više šta grupno meditirati, slati energije i slične stvarčice, obzirom da je to stvar prošlosti. Sad dolaze novi modaliteti djelovanja u duhovnom, ako je ono još uvijek potrebno u nekom većem obimu i ti modalitet će nam se uskoro razotkriti. Ono što hoću reći jest da je sad nastupio period - pojedinačnog rasta i razvoja koji odnosi prevagu nad zajedničkim "činjenjem dobra" ili kako god ga već nazvali. A ako se već trebamo okupiti ponovo i raditi za neki zajednički cilj mislim da će to imati sasvim druge i potpuno neočekivane oblike. I sama se nalazim u nekoj vrsti rupe između dva perioda i dva načina življenja... I čekam da mi se razotkrije taj novi način ako ga ima i treba biti.

Lijep pozdrav svim učesnicima na ovoj temi i sve najljepše u 2015. ma šta nam ona donese.

Kako će se razotkriti i tko će (se) razotkriti? Pitam samo, tko pita ne skita :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet jan 02, 2015 7:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Artemida, svako ima svoje unutarnje vođstvo i ono je jedino meritorno da ti pokaže put gdje šta i kako. Vjerujem da će tako biti i kod tebe...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: pet jan 02, 2015 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ipak, u mojem kraju ipak je na djelu aktivno ometanje i pritisak onih "krugova" koji u našem radu vide vradžbine, i onih drugih "krugova" koji u tome vide prodavanje magle. Nisam pogriješila u procjeni.
Ovdje je na djelu klerikalizacija društva, jače nego ikada. Jedna nedemokratska rabota, protiv zakonitosti zdravog razuma i napretka, jedan korak unazad u konzervatizam po svakom pitanju.
Nije to nikakva pozitivna faza razvoja, naprotiv, to je stagnacija i nazadovanje, i to nije pozitivno, osim ako pod pozitivnim ne mislimo da je dobro da nas netko jače nagazi da to osjetimo pa da se odupremo. Jer ako ne nagazi dovoljno jako, mogli bismo previdjeti i trpjeti tko zna do kada.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub jan 03, 2015 1:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
A, sve je do nivoa svjesnosti: u, ne tako dalekoj, Italiji rimokatolici i budisti zajedno meditiraju, dok na Balkanu: odlaze mudžahedinski dobrovoljci u Siriju i Irak, poludjeli pravoslavni popovi sadistički tuku jadne narkomane do iznemoglosti i slave Dražu Mihajlovića, rimokatolički svećenici u svojim propovjedima još uvijek dozivaju slavno doba posljednjeg južnoslavenskog rata i njegove generale i veličaju ustaše, a samoprozvani duhovni gurui zaluđuju svoje učenike jedino ispravnim egoističkim nastupima.
A i rimokatolici i budisti su institucionalisti veliki, ali zajedno meditiraju u mnogim dijelovima svijeta, pa ti sada vidi šta je forma a šta njena praktična primjena.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub jan 03, 2015 8:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Tako je kako kažeš, autentika, Balkan je to... a osim toga nama je u mentalitetu da se grupiramo u partije, da idemo tamo gdje je većina i gdje su pobjednici. Tako je uvijek bilo. Kadje bio komunizam svi su se pravili da su komunisti, sad se svi prave da su vjernici, i baš oni koji su ranije bili protiv crkve sada se guraju u prve redove pred oltare. I ako se sa oltara čuje da je aternativa bljak, nedaj bog da te netko vidi da pričaš s nekim alternativcem, kamo li da te vide da zalaziš u kuću nekom bioenergetičaru ili iscjeljitelju, ili da te vide da si na tečaju ili nekom seminaru. Ne sili nitko ljude na takva ponašanja, sami to tako rade. Npr. da neki vođa, bilo koji, kaže da je njemu plava najljepša većina iz skupine bi se obukli u plavo da dokažu da vole svog vođu.
Mislim da je to i ovdje slučaj. U međuvremenu se dogodila "nekontrolirana ekspanzija" alternativaca, pa i tu ima svašta i bolje ne petljati s bilo kime,,,

Ja samo želim reći da mi nedostaje moja grupa, ljudi s kojima sam zajedno učila, napredovala, jer smo jedni druge dizali i jačali, ubrzavali, dijelili literaturu, prepričavali tko ješto doznao, tko je što iskusio... Sjetila sam se ljudi i tih lijepih trenutaka, bio je to taj sentimentalni trenutak. :( :? :cry:

Aj' dobro, kad je tako, valjda treba biti tako.
Idemo dalje!
\:D/ :mrgreen:



Pretpostavljam da se i vama tako slično događa: meni se i ranije, kad sam bila aktivnija na forumu, događalo da otvorim neko pitanje na forumu i sljedeći dan se u realitetu desi rješenje.
Tako je i s ovim pitanjem. Jučer sam naišla na rješenje, ali o tome ću kad se to realizira do kraja.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub jan 03, 2015 2:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jan 03, 2015 1:03 pm
Postovi: 7
Kao da živimo u srednjem vijeku. Nekako je sve protiv povečanja svijesti. Zapravo i živimo u nekoj vrsti srednjeg vijeka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub jan 03, 2015 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
arwen dor je napisao/la:
Tako je kako kažeš, autentika, Balkan je to... a osim toga nama je u mentalitetu da se grupiramo u partije, da idemo tamo gdje je većina i gdje su pobjednici. Tako je uvijek bilo. Kadje bio komunizam svi su se pravili da su komunisti, sad se svi prave da su vjernici, i baš oni koji su ranije bili protiv crkve sada se guraju u prve redove pred oltare.
:thumbup:
Podržavati komunizam ili vjerništvo i alternativu i pripadati institucionalno tome, imajući tako materijalnu i duhovnu korist na osnovu tuđih života, su dvije beskonačno različite stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub jan 03, 2015 3:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
autentika je napisao/la:
A, sve je do nivoa svjesnosti: u, ne tako dalekoj, Italiji rimokatolici i budisti zajedno meditiraju, dok na Balkanu: odlaze mudžahedinski dobrovoljci u Siriju i Irak, poludjeli pravoslavni popovi sadistički tuku jadne narkomane do iznemoglosti i slave Dražu Mihajlovića, rimokatolički svećenici u svojim propovjedima još uvijek dozivaju slavno doba posljednjeg južnoslavenskog rata i njegove generale i veličaju ustaše, a samoprozvani duhovni gurui zaluđuju svoje učenike jedino ispravnim egoističkim nastupima.
A i rimokatolici i budisti su institucionalisti veliki, ali zajedno meditiraju u mnogim dijelovima svijeta, pa ti sada vidi šta je forma a šta njena praktična primjena.
:wink:

Da, Autentika, baš si ovo dobro opisao/la...I sve je istina.
Formu ljudi koriste dok im je potrebna, a kad spoznaju dublje, odbacuju je jer Istina je bezoblična pošto je sveobuhvatna i prožima sve...
Znam da to što sam rekla izgleda ko preaching ili preseravanje, ali to odista mislim u ovom trenutku.
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pojacana kradja energije
PostPostano: sub jan 03, 2015 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Mislim da pojava nestanka "alternativnih" grupa nije samo vezana za utjecaj crkve, koji je, rekao bih, vjerojatno najizraženiji u manjim sredinama, nego su uzroci vezani za više faktora. Jedan od njih je očita prezasićenost tržišta sa "alternativnom" ponudom, gdje imamo svega i svačega, i sa vremenom se pokaže pravo lice mnogih "tehnika" i "gurua", gdje vidimo šarlatanstvo na svakom koraku. Jedna od najnegativnijih pojava po tom pitanju su, u novije vrijeme, kasnonoćne TV emisije sa "tarot majstorima", gdje ih možda 5% zna raditi taj posao (a i to je možda pretjerana brojka), gdje vidimo dno dna show businessa, i svatko iole razuman će zaključiti da to sa alternativom veze nema.
Drugi razlog se krije u samoj ljudskoj prirodi koja se mijenja, koja, kako ide vrijeme, očito teži ulaženju u sebe, u svoju nutrinu, te djelovanja u grupama postaju suvišna.

Osobno, prošao sam identičan put. Naime, prije 10-ak godina sam počeo učestalo ići na svakakva predavanja, radionice (nisam nikad išao na one koje se naplaćuju po par stotina eura i sl.), i na početku mi je to bilo donekle zanimljivo. Čak sam u svom mjestu stanovanja, preko jedne prijateljice, se priključio jednoj grupi ljudi koja se jednom tjedno okupljala i koja je raspravljala o temama o kojima pričamo ovdje, bez nekih kvaziduhovnjačkih konotacija, guruizma i sl. gluposti. No, sa vremenom se ustanovilo da je jedna od tih osoba određeno vrijeme isisavala energiju od nas, a da to ostali nisu ni shvatili. To je riješeno, maknuo sam ga od sebe, i više nisam dolazio kod njih. No, drago mi je da se to dogodilo, jer mi je taj događaj potvrdio ono što sam intuitivno znao cijelo vrijeme, no nisam sebi priznao, a to je da mi, osobno, grupe nisu potrebne, dapače, samo su me sputavale u pravom radu na sebi, i sada uopće više nemam volje ni želje se uključivati u neke "zajednice", gdje, htjeli mi to ili ne, obično sa vremenom netko zauzme ulogu "vođe". Dapače, od svih grupa u kojima sam bio (pod grupama mislim da uključivanje u neke obrazovne aktivnosti, tečajevi i sl.), daleko najnapornije su mi bile ove koje su se bavile "duhovnjačkim" i ostalim "alternativnim" pitanjima. Ljudi sa najtežom i najnapornijom energijom bi obično bili tu, no naravno, ne bi svi bili takvi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 529 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz