Sada je: sub apr 27, 2024 1:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: pet jan 13, 2012 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
Otvaram ovu temu posto nisam nasao prikladniju u kojoj bi zapoceo raspravu o mogucoj manipulaciji u kojoj bi se mogli naci kako i mi sami tako i nasi bliznji koji nisu upoznati s postojanjem takvih metoda i koji su jos vise podlozniji istoj.

Naime moj glavni razlog pisanja je dogadja koji se dogodio mojoj poznanici i to da podijelim s vama neka razmisljanja o istom. Iako sam dogadjaj "mozda i nije" tako dramatican ostavljam mjesta za daljnju raspravu mozda i veceg opsega ovog tipa.

Evo kako se zbilo:
Prijateljica(zgodog izgleda) mi je ispricala kako joj je jedan dan prisao nepoznati lik srednjih godina zapocevsi razgovor o njoj samoj. Mislim da je prvo zapoceo sa stvarima koje je vidjeo po njenom drzanju i stavu, zatim nastavio govoriti o stvarima njene NAJ OSOBNIJE prirode o kojima nije htjela pricati ni meni.
Sva impresionirana trenutkom i mogucnosti kako ITKO moze znati tako nesto osobno nastavila je slusati. Rekla je da se u ni jednom trenutku nije osjecala nelagodno iako nema obicaj pricati s potpunim neznancima te da je sam razgovor tekao totalno prirodno. Po njenim rijecima rekla je da joj je neznanac ogolio dusu te da joj je rekao kako su oni fizicki neznanci ali da se poznaju duhom.
Prijateljica je dobra osoba te joj je neznanac upravo podilazio tim karakteristikama kako vidi u njoj sjaj (ono nesto) uz kritiku na njeno stanje u trenutcima zaljubljenosti gdje pokazuje slabosti da nebi trebala biti takva. Znao je cak i kojeg je smjera na faxu te je ponovio sto je i meni prije sama pricala da se ne vidi bas u tom usmjerenju.
Pricu je nastavio o mjestima na koja izlazi te zasto glumi provincijalku kad moze puno vise od toga. Znao je i mjesta na koja je izlazila te ju upitao dali ide na ista, te dali nosi "minicu" kad ide tamo i nabacio kompliment kako ima dobro tijelo. U jednom trentku razgovora su se i rukovali kako bi se upoznali na sto je doticni drzao njenu ruku 10-tak sekundi uz dubok pogled nakon ceg ju je ona instiktivno maknula. Sada vec znanac, upitao ju je da ako ima vremena da otidju na kavu na sto ga je ona pristojno odbila, ustrajao je jos jednom te zatrazio i njen broj telefona na sto mu je rekla da nema obicaj davati brojeve nepoznatim osobama. On je odgovorio da obicaje stvara ona sama. Uz ta 2-3 inzistiranja naposlijetku je ona uzela broj doticnog kako, ako bude zainteresirana za razgovor da ce se ona njemu javiti. END

ps. Da stvar bude jos nevjerovatnija i cudnija, prijateljica mi je rekla kako se cula s ponajboljom prijateljicom te kako joj je ova rekla da joj je prisao neznanac na raskrizju i poceo govoriti o istim stvarima kao i njoj. Ova je pak malo konzervativnija te bi inace svakog lika otpilila i nabacila sturu.
Isto je stala i saslusala. Detalje neznam kao ni prijateljica jer su se culi telefon i to je bilo onako nabrzaka..
-----------------------------------------------

Da iskazem svoje misljenje. Nadasve divno iskustvo s potpunim neznancem koji vam rastavi intimu na proste faktore. I sam se pitam kako bi se osjecao kad bi rekao stvari za koje ni sam neznam o sebi. Mislim sta reci, koja osoba bi mogla znati tako nesto. Niti jedan normalan covjek nema takvu sposobnost znanja, mora biti stvarno netko poseban..
Samo sto je meni zasmrdilo na veliko i unutarnji alarm za oprez je prosvirao. S jedne strane svevideci duhovnjak a s druge..... khmmmm

1) "Ljudi" vise svijesti (svjetla,dobrih namjera) i takvih sposobnosti vjerujem da su vec na stupnju znanja na kojem se podrazumjeva zakon ne uplitanja i slobodne volje. Mislim stvarno, bice tih sposobnosti stvarno nema potrebe ici u naokolo i jadnim ljudima djeliti savjete i impresionirati ih znanjem o najdubljim stanjima. S tim da su neki od tih ljudi mladi, neiskusni, dobrog izgleda..
Osim ako je taj "netko" upravo suprotan od onog "svjetla" ma 100% je sasvim slucajno naletio na osobu tipa moje prijateljice pa mislim vani ima ljudi 100 vrsta problema starih, sretnih, mladjih, siromasnih, nesretnih, ljudi u radu kao "mi" (al nas vjerojatno izbjegava, neznam zasto), bildera, kurvi, popova, domacica da ne nabrajam.....

2) Kad si produhovljen nece ti bit namjera usmjeravati se na fizicko tijelo i odjecu koju netko nosi, drzati ga za ruku duze od vremena uobicajeno obicajima (posto si cisti neznanac) te svakako neces biti uporan u navlacenju da se ponovno vidite.
Vec i da si zapoceo na takav nacin otvaranja u istom tonu ces i zavrsiti uz konkretan savjet koji ce koristiti u poboljsanju duhovnog stanja.

3)Misljenja sam da kad si zaljubljen, ono sto doticni naziva slabost uopce to nije vec neko stanje osjecanja (zemaljske ljubavi) kad si dopustas da maknes stitove i obranu spram partnera i pokazes osjecaje. Ranjiv si zbog neznanja i ranjen budes kad partner iskoriti tvoju otvorenost.

4)Sumnjivac je zapoceo impresivno ali je zavrsio na nacin meni ocito sumnjivih motiva.
Iza nevjerovatnih otkrivanja dusevnog stanja nazrela se nekakva osobna korist iz svega..


Tko su takvi ljudi??? Dali ih uopce ima vise???
Podsjetilo me malo na Susan Reed "Tjelokradice" gdje je shapeshifter Brian imao slicne metode manipulacije sa zenama.

Dali sam si ja sve ovo samo umislio ??? Mislim da ne.
I jeli itko cuo ili dozivio slicno ??????????

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: pet jan 13, 2012 9:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Toner je napisao/la:
Otvaram ovu temu posto nisam nasao prikladniju u kojoj bi zapoceo raspravu o mogucoj manipulaciji u kojoj bi se mogli naci kako i mi sami tako i nasi bliznji koji nisu upoznati s postojanjem takvih metoda i koji su jos vise podlozniji istoj.

Naime moj glavni razlog pisanja je dogadja koji se dogodio mojoj poznanici i to da podijelim s vama neka razmisljanja o istom. Iako sam dogadjaj "mozda i nije" tako dramatican ostavljam mjesta za daljnju raspravu mozda i veceg opsega ovog tipa.

Evo kako se zbilo:
Prijateljica(zgodog izgleda) mi je ispricala kako joj je jedan dan prisao nepoznati lik srednjih godina zapocevsi razgovor o njoj samoj. Mislim da je prvo zapoceo sa stvarima koje je vidjeo po njenom drzanju i stavu, zatim nastavio govoriti o stvarima njene NAJ OSOBNIJE prirode o kojima nije htjela pricati ni meni.
Sva impresionirana trenutkom i mogucnosti kako ITKO moze znati tako nesto osobno nastavila je slusati. Rekla je da se u ni jednom trenutku nije osjecala nelagodno iako nema obicaj pricati s potpunim neznancima te da je sam razgovor tekao totalno prirodno. Po njenim rijecima rekla je da joj je neznanac ogolio dusu te da joj je rekao kako su oni fizicki neznanci ali da se poznaju duhom.
Prijateljica je dobra osoba te joj je neznanac upravo podilazio tim karakteristikama kako vidi u njoj sjaj (ono nesto) uz kritiku na njeno stanje u trenutcima zaljubljenosti gdje pokazuje slabosti da nebi trebala biti takva. Znao je cak i kojeg je smjera na faxu te je ponovio sto je i meni prije sama pricala da se ne vidi bas u tom usmjerenju.
Pricu je nastavio o mjestima na koja izlazi te zasto glumi provincijalku kad moze puno vise od toga. Znao je i mjesta na koja je izlazila te ju upitao dali ide na ista, te dali nosi "minicu" kad ide tamo i nabacio kompliment kako ima dobro tijelo. U jednom trentku razgovora su se i rukovali kako bi se upoznali na sto je doticni drzao njenu ruku 10-tak sekundi uz dubok pogled nakon ceg ju je ona instiktivno maknula. Sada vec znanac, upitao ju je da ako ima vremena da otidju na kavu na sto ga je ona pristojno odbila, ustrajao je jos jednom te zatrazio i njen broj telefona na sto mu je rekla da nema obicaj davati brojeve nepoznatim osobama. On je odgovorio da obicaje stvara ona sama. Uz ta 2-3 inzistiranja naposlijetku je ona uzela broj doticnog kako, ako bude zainteresirana za razgovor da ce se ona njemu javiti. END

ps. Da stvar bude jos nevjerovatnija i cudnija, prijateljica mi je rekla kako se cula s ponajboljom prijateljicom te kako joj je ova rekla da joj je prisao neznanac na raskrizju i poceo govoriti o istim stvarima kao i njoj. Ova je pak malo konzervativnija te bi inace svakog lika otpilila i nabacila sturu.
Isto je stala i saslusala. Detalje neznam kao ni prijateljica jer su se culi telefon i to je bilo onako nabrzaka..
-----------------------------------------------

Da iskazem svoje misljenje. Nadasve divno iskustvo s potpunim neznancem koji vam rastavi intimu na proste faktore. I sam se pitam kako bi se osjecao kad bi rekao stvari za koje ni sam neznam o sebi. Mislim sta reci, koja osoba bi mogla znati tako nesto. Niti jedan normalan covjek nema takvu sposobnost znanja, mora biti stvarno netko poseban..
Samo sto je meni zasmrdilo na veliko i unutarnji alarm za oprez je prosvirao. S jedne strane svevideci duhovnjak a s druge..... khmmmm

1) "Ljudi" vise svijesti (svjetla,dobrih namjera) i takvih sposobnosti vjerujem da su vec na stupnju znanja na kojem se podrazumjeva zakon ne uplitanja i slobodne volje. Mislim stvarno, bice tih sposobnosti stvarno nema potrebe ici u naokolo i jadnim ljudima djeliti savjete i impresionirati ih znanjem o najdubljim stanjima. S tim da su neki od tih ljudi mladi, neiskusni, dobrog izgleda..
Osim ako je taj "netko" upravo suprotan od onog "svjetla" ma 100% je sasvim slucajno naletio na osobu tipa moje prijateljice pa mislim vani ima ljudi 100 vrsta problema starih, sretnih, mladjih, siromasnih, nesretnih, ljudi u radu kao "mi" (al nas vjerojatno izbjegava, neznam zasto), bildera, kurvi, popova, domacica da ne nabrajam.....

2) Kad si produhovljen nece ti bit namjera usmjeravati se na fizicko tijelo i odjecu koju netko nosi, drzati ga za ruku duze od vremena uobicajeno obicajima (posto si cisti neznanac) te svakako neces biti uporan u navlacenju da se ponovno vidite.
Vec i da si zapoceo na takav nacin otvaranja u istom tonu ces i zavrsiti uz konkretan savjet koji ce koristiti u poboljsanju duhovnog stanja.

3)Misljenja sam da kad si zaljubljen, ono sto doticni naziva slabost uopce to nije vec neko stanje osjecanja (zemaljske ljubavi) kad si dopustas da maknes stitove i obranu spram partnera i pokazes osjecaje. Ranjiv si zbog neznanja i ranjen budes kad partner iskoriti tvoju otvorenost.

4)Sumnjivac je zapoceo impresivno ali je zavrsio na nacin meni ocito sumnjivih motiva.
Iza nevjerovatnih otkrivanja dusevnog stanja nazrela se nekakva osobna korist iz svega..


Tko su takvi ljudi??? Dali ih uopce ima vise???
Podsjetilo me malo na Susan Reed "Tjelokradice" gdje je shapeshifter Brian imao slicne metode manipulacije sa zenama.

Dali sam si ja sve ovo samo umislio ??? Mislim da ne.
I jeli itko cuo ili dozivio slicno ??????????


Seksualni predator :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: pet jan 13, 2012 9:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Isti slučaj i kod moje jedne prijateljice, sa kojom sam izgubio kontakt u međuvremenu. Isto vrlo zgodna, a u duši - čak i bolja. Odigralo se baš kao što si opisao, od reči do reči. Samo što je ona njega upoznala tako što je, vozeći se kući sa posla videla čoveka kako stopira i stala da ga poveze. Rekao joj je čak i to da je znao da će ona stati, i da je baš zato stopirao baš tu jer je znao da će ona tuda proći.

O tome mi je rekla da nema običaj da staje stoperima - ali da ju je nešto navelo da to učini.

Ovaj je još pominjao i neki artefakt koji se u njenoj porodici prenosi sa kolena na koleno i da će dokle god to imaju u kući kod njih vladati stalan finansijski napredak, čak je rekao i gde sve ima belege na telu.

Devojka je iz uticajne familije, i uopšte se ne interesuje za ovakve "outworld" teme, totalno je prizemna. Sada ne znam šta se sa njom u međuvremenu izdogađalo, pošto smo od tog čudnog razgovora nekako postepeno izgubili kontakt.

Sestra mi je isto govorila o njenoj prijateljici kojoj se dogodila veoma slična stvar.

Čuo sam za takve slučajeve već nekoliko puta. Ono što mi je zapalo za "uho" je to da ni jedan muškarac izgleda nije sreo nikoga takvog - ili, i ako jeste - o tome ne govori.

Tako da lako može biti u pitanju i neki stalker, kao što Lampa kaže.

Da analiziram ovaj događaj u njenom slučaju bi bilo prilično besmisleno, jer ne znam gde ju je sve to odvelo. Ali znam samo da je njoj na čudan način apsolutno sve, od studija pa do posla jako lako išlo od ruke, bez ikakvih problema, ali na emotivnom planu je imala zaista jako...problematičnih stvari koje su stizale kroz neke ljude koji su je okruživali u prošlosti. Naravno, taj stranac joj je dao savete i za to polje. Čini mi se da ih je primenila. Dalje ne znam ... u glavnom, taj događaj mi je bio žestoka glavolomka pošto mi je ona stvarno puno značila, i verovatno je jedina osoba zbog koje mi je jako žao što smo izgubili kontakt.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: pet jan 13, 2012 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
Znaci ni tijek vremena im ne igra ulogu kao nama posto na neki nacin ne samo da vide vjerojatni tijek dogadjaj vec mogu da izmanipuliraju uobicajenu odluku koju bi donijeli u odredjenoj situaciji kao sto je donijela tvoja prijateljica kad je ovaj put ipak odlucila stati. Sve to i nije tako tesko kad znamo da su ljudi vecinu vremena u stanju sna pa tako mehanicki ne uspijevamo prepoznat moguce podmetnute misli.
Izgleda da lako imaju pristup i samoj nasoj podsvijesti, neznam odkuda bi znali tako duboke informacije i na koji nacin to rade!?

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sub jan 14, 2012 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Toner je napisao/la:
Znaci ni tijek vremena im ne igra ulogu kao nama posto na neki nacin ne samo da vide vjerojatni tijek dogadjaj vec mogu da izmanipuliraju uobicajenu odluku koju bi donijeli u odredjenoj situaciji kao sto je donijela tvoja prijateljica kad je ovaj put ipak odlucila stati. Sve to i nije tako tesko kad znamo da su ljudi vecinu vremena u stanju sna pa tako mehanicki ne uspijevamo prepoznat moguce podmetnute misli.
Izgleda da lako imaju pristup i samoj nasoj podsvijesti, neznam odkuda bi znali tako duboke informacije i na koji nacin to rade!?

Probaj naci odgovore u Ra materijalu i Kasiopejskim tranrkriptima(posebno u njima) pa izvuci zakljucak piju li njihove tvrdnje vode.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sub jan 14, 2012 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Nicaze je napisao/la:
Toner je napisao/la:
Znaci ni tijek vremena im ne igra ulogu kao nama posto na neki nacin ne samo da vide vjerojatni tijek dogadjaj vec mogu da izmanipuliraju uobicajenu odluku koju bi donijeli u odredjenoj situaciji kao sto je donijela tvoja prijateljica kad je ovaj put ipak odlucila stati. Sve to i nije tako tesko kad znamo da su ljudi vecinu vremena u stanju sna pa tako mehanicki ne uspijevamo prepoznat moguce podmetnute misli.
Izgleda da lako imaju pristup i samoj nasoj podsvijesti, neznam odkuda bi znali tako duboke informacije i na koji nacin to rade!?

Probaj naci odgovore u Ra materijalu i Kasiopejskim tranrkriptima(posebno u njima) pa izvuci zakljucak piju li njihove tvrdnje vode.


U Ra materijalu se spominje princip na koji svjesni entiteti oba polariteta ostvaruju prolaz do beskonačne inteligencije.Oni koji su opredeljeni služenju sebi (parafraziram) to ostvaruju direktno aktivacijom sva 3 "niža centra" bez aktivacije bilo kojeg "višeg".
Na neki način boje u auri takvih pojedinaca bi bile u savršenom odnosu crvena,narandžasta,žuta oivičene ljubičastom koja bi u ovom slučaju predstavljala,na neki način prolaz do "više svijesti".
Kako se tamo navodi,takav prikaz aure bi predstavljao "zreo"entitet koji svoje tvz. niže centre koristi radi manipulacije i moći nad drugima u okviru onoga što bi se smatralo "negativnim" polaritetom ili stazom služenja jednom putem služenja sebi.(Ako je tačno to što piše...)
Ono što je zanimljivo je što u praksi takvi ljudi imaju stvarno velikog uspjeha kod suprotnog pola,ali oni to koriste uglavnom radi manipulacije i ugađanja sebi.Pojam empatije koji postoji u ovom slučaju i kod lovca i kod žrtve (uglavnom nesvjesnog entiteta) je uvijek usmjeren samo prema onom koji vrši manipulaciju.( kod žrtve prema njemu i kod njega samo prema sebi).

Interesantna tema i posmatranje stvari u našem okruženju može pomoći da bolje shvatimo kako funkcioniše ovaj sistem na bezbroj primjera kojima svakodnevno svjedočimo.
:-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sub jan 14, 2012 4:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
Nicaze je napisao/la:
Toner je napisao/la:
Znaci ni tijek vremena im ne igra ulogu kao nama posto na neki nacin ne samo da vide vjerojatni tijek dogadjaj vec mogu da izmanipuliraju uobicajenu odluku koju bi donijeli u odredjenoj situaciji kao sto je donijela tvoja prijateljica kad je ovaj put ipak odlucila stati. Sve to i nije tako tesko kad znamo da su ljudi vecinu vremena u stanju sna pa tako mehanicki ne uspijevamo prepoznat moguce podmetnute misli.
Izgleda da lako imaju pristup i samoj nasoj podsvijesti, neznam odkuda bi znali tako duboke informacije i na koji nacin to rade!?

Probaj naci odgovore u Ra materijalu i Kasiopejskim tranrkriptima(posebno u njima) pa izvuci zakljucak piju li njihove tvrdnje vode.


Citao sa Cas po redu do neke 2005te pa sam se instiktivno presaltao dalje... ako se sjecas probaj u par recenica napisati stogod ili jos bolje ako se tko sjeca u kojoj sesiji je bilo govora o ovome nek stavi... prosvrljat cu i ja ako sta nadjem..

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sub jan 14, 2012 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
branman je napisao/la:

U Ra materijalu se spominje princip na koji svjesni entiteti oba polariteta ostvaruju prolaz do beskonačne inteligencije.Oni koji su opredeljeni služenju sebi (parafraziram) to ostvaruju direktno aktivacijom sva 3 "niža centra" bez aktivacije bilo kojeg "višeg".
Na neki način boje u auri takvih pojedinaca bi bile u savršenom odnosu crvena,narandžasta,žuta oivičene ljubičastom koja bi u ovom slučaju predstavljala,na neki način prolaz do "više svijesti".
Kako se tamo navodi,takav prikaz aure bi predstavljao "zreo"entitet koji svoje tvz. niže centre koristi radi manipulacije i moći nad drugima u okviru onoga što bi se smatralo "negativnim" polaritetom ili stazom služenja jednom putem služenja sebi.(Ako je tačno to što piše...)
Ono što je zanimljivo je što u praksi takvi ljudi imaju stvarno velikog uspjeha kod suprotnog pola,ali oni to koriste uglavnom radi manipulacije i ugađanja sebi.Pojam empatije koji postoji u ovom slučaju i kod lovca i kod žrtve (uglavnom nesvjesnog entiteta) je uvijek usmjeren samo prema onom koji vrši manipulaciju.( kod žrtve prema njemu i kod njega samo prema sebi).

Interesantna tema i posmatranje stvari u našem okruženju može pomoći da bolje shvatimo kako funkcioniše ovaj sistem na bezbroj primjera kojima svakodnevno svjedočimo.
:-k


@Brannman tenks
Posto mislim da si najupuceniji u Ra nema potrebe da se gubim u silnom sadrzaju bar za sada. Nisam nikako uspjeo da posteno krenem s citanjem :)
I dobro zboris, nekako je napetiji pristup kad se stvarno desava direktno medju nama nego kad komentiramo nesto sto je negdje napisano.

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sub jan 14, 2012 5:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Heh, kao da je to "ekipa" koja je prikazana u filmu:

The Adjustment Bureau ( 2011 )

http://www.imdb.com/title/tt1385826/

slika

Bilo je već na forumu o ovom filmu, no ovdje se fino uklapa kad dođe ekipa koja zna što će se dogoditi, ili bar misle da znaju što bi se trebalo dogoditi... svakako preporuke za pogledati film.

:glasses7:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: pon jan 16, 2012 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
E pa meni se desilo, prije cca 10 godina.... imala sam tada nekih 23. U gradu sam nelatjela na tipa i sjeli na kavu... ok.... Tip mi je od prve bio iritantan, kao zgodan ali meni nešto nije valjalo na njemu, ne znam kako me uopće smotao za sjest s njim na kavu. Cijelo vrijeme je pričao..... tja.... baljezgario o mom izgledu i isto tako pogađao neke moje stvari, događaje. Moje ponašanje prema njemu cijelo vrijeme je bilo prilično drsko, na kraju kad je posljednjim snagama pokušao ostvariti neku šansu za daljnji kontakt, broj telefona ili bilo kakav dogovor i naišao na još jedan moj bezobrazan odgovor - nabacio mi je da ću uskoro imati noćne more, da ću se buditi po noći i hodati u snu.... sad sam čak i zaboravila ali mislim da mi je i gore stvari rekao.... i desilo se. Desile su se zaista i gore stvari ali eto sad kad se toga sjetim stvarno mi se čini da je on i aludirao na te stvari koje su mi se kasnije dogodile.
E sad što reći? Jest da sam bila mlađa i luđa ali i opet nije bio baš moj način da bezveze s nekim od prve sjednem na kavu...
Da li me "ureko"?
Nemam pojma.... no zaista "više" manipulacije i ljudi portali rade svoj posao - 24/7


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: pon jan 16, 2012 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Zanimljivo,sad me ovo podsjeti na jedan dokumentarac koji sam davno gledao,ne pamtim kako se zvao.Uglavnom,tema mu je bila Bigamija i najpoznatiji slučajevi Bigamije u SAD-u.Govorile su supruge tih ljudi,po nekoliko njih za svakog lika posebno.Ono što je interesantno je da je apsolutno svaka od njih spominjala tako jaku,gotovo animalnu privlačnost kojom je zračio dotični,da su se pod uticajem takve harizme nalazile u nekakvom stanju transa,kao hipnotisane.
Pojedine su govorile kako im je uvijek pogađao misli i "žicu"kao da su bile pod uticajem nekakve magije.Mnoge od njih i kad se otkrilo za druge brakove i dalje nisu vjerovale da je to istina.
Interesantno je sad to posmatrati sa strane,oba profila ljudi i Manipulatora i profil ljudi koji postanu "žrtve".
Imamo i masu drugih slučajeva npr.žena "zavodnica" koje dovedu muškarce do "ludila",tako da se ovi,kao isti profil "žrtava" ponašaju gore nego djeca.Nerijetko zbog takvih žena,muškarci (bukvalno) gube i glavu.
Posmatrajući ovu pojavu sa ezoteriske strane stiče se utisak da se radi o osobama sa jako izraženim "nižim" centrom koji emituje veliku količinu seksualne energije,a onda sa preostala 2,tu energiju svjesno koriste za privlačenje žrtve i manipulaciju iste do potpune potčinjenosti opet,samo zarad svoje koristi.
Lično,ne poznajem ni jednu duhovnu,čak ni potencijalno duhovnu (ako je već riječ o "višim" centrima)osobu koja je u stanju da svoje sposobnosti osvajanja suprotnog pola iskoristi na ovaj način.Možda je to i moguće,ali onda,u tom konkretnom slučaju ne postoji želja da tako nešto i bude ostvareno samo radi sebe.
:-k

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Zadnja izmjena: branman; uto jan 17, 2012 12:20 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: uto jan 17, 2012 12:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Toner je napisao/la:
Nicaze je napisao/la:
Toner je napisao/la:
Znaci ni tijek vremena im ne igra ulogu kao nama posto na neki nacin ne samo da vide vjerojatni tijek dogadjaj vec mogu da izmanipuliraju uobicajenu odluku koju bi donijeli u odredjenoj situaciji kao sto je donijela tvoja prijateljica kad je ovaj put ipak odlucila stati. Sve to i nije tako tesko kad znamo da su ljudi vecinu vremena u stanju sna pa tako mehanicki ne uspijevamo prepoznat moguce podmetnute misli.
Izgleda da lako imaju pristup i samoj nasoj podsvijesti, neznam odkuda bi znali tako duboke informacije i na koji nacin to rade!?

Probaj naci odgovore u Ra materijalu i Kasiopejskim tranrkriptima(posebno u njima) pa izvuci zakljucak piju li njihove tvrdnje vode.


Citao sa Cas po redu do neke 2005te pa sam se instiktivno presaltao dalje... ako se sjecas probaj u par recenica napisati stogod ili jos bolje ako se tko sjeca u kojoj sesiji je bilo govora o ovome nek stavi... prosvrljat cu i ja ako sta nadjem..


Vidi po mom misljenju i razumjevanju (tako se navodi u pomenutim materijalima) 4D entiteti imaju "moc" da vide nas na 3D u cjelini na energetsko/duhovnom nivou pa vjerovatno i mogu da "cuju" o cemu razmisljamo pa samim tim mogu da manipulisu kako zele.Neka me neko ispravi ako grijesim.A dogadjaji koji su opisani u pocetnom postu me podsjeca na ovo

viewtopic.php?f=2&t=2982&hilit=reptil

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: uto jan 17, 2012 2:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 07, 2010 11:42 am
Postovi: 193
Toner je napisao/la:
Tko su takvi ljudi??? Dali ih uopce ima vise???


Galebovi (jadranski)
Mislim da ste otisli predaleko i od sasvim jednostavnog galeba napravili neznam sta !
Taktika jednostavna poput ciganskih gatara a zene kao zene bitno da ih hvalis . Onda cuju i ono sto im nisi rekao !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sri jan 18, 2012 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
Hiner je napisao/la:
Toner je napisao/la:
Tko su takvi ljudi??? Dali ih uopce ima vise???


Galebovi (jadranski)
Mislim da ste otisli predaleko i od sasvim jednostavnog galeba napravili neznam sta !
Taktika jednostavna poput ciganskih gatara a zene kao zene bitno da ih hvalis . Onda cuju i ono sto im nisi rekao !


Koje sve informacije o sebi ljudi ostavljaju na face-u nije nikakvi problem uletiti nekome na takav ili sličan način.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sri jan 18, 2012 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
3PO je napisao/la:
Hiner je napisao/la:
Toner je napisao/la:
Tko su takvi ljudi??? Dali ih uopce ima vise???


Galebovi (jadranski)
Mislim da ste otisli predaleko i od sasvim jednostavnog galeba napravili neznam sta !
Taktika jednostavna poput ciganskih gatara a zene kao zene bitno da ih hvalis . Onda cuju i ono sto im nisi rekao !


Koje sve informacije o sebi ljudi ostavljaju na face-u nije nikakvi problem uletiti nekome na takav ili sličan način.

A što s onima koji nisu na faecu i sl. a ipak imaju takvih iskustava?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: sri jan 18, 2012 8:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Artemida je napisao/la:
Citat:
Galebovi (jadranski)



A što s onima koji nisu na faecu i sl. a ipak imaju takvih iskustava?


Nisu galebovi. I nisu pokupili podatke s interneta. Oni su namjenski poslani sa određenim zadatkom. Koji je to zadatak pojma nemam. Imala sam iskustvo s jednim od njih kad sam autostopera pokupila na cesti. Počeo je govoriti na temu o kojoj sam tih dana držala predavanja. Slučajnost? Nikako! Iz njega je isijavala neka magnetna opasnost. Kako sam ga se riješila? Otišao je sam, nisam isijavala strah. Dovoljno sam se nagutala straha s druge strane, tako da mi ne treba i ovdje u 3D. Osjećala sam da stvari imam pod kontrolom. I zato sam napisala da znanje štiti. Štiti te jer znaš da se radi o provokaciji, da ne treba imati strah nego hladan zdrav razum. Odu sami jer im to ne paše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primjeri "više" manipulacije u svakodnevnom životu
PostPostano: čet jan 19, 2012 11:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
3PO je napisao/la:
Hiner je napisao/la:
Toner je napisao/la:
Tko su takvi ljudi??? Dali ih uopce ima vise???


Galebovi (jadranski)
Mislim da ste otisli predaleko i od sasvim jednostavnog galeba napravili neznam sta !
Taktika jednostavna poput ciganskih gatara a zene kao zene bitno da ih hvalis . Onda cuju i ono sto im nisi rekao !


Koje sve informacije o sebi ljudi ostavljaju na face-u nije nikakvi problem uletiti nekome na takav ili sličan način.


Eh da je sve tako jednostavno u zivotu(bar dok smo u ovom stanju) nebi ni otvarao temu zamarajuci se dalmatinskim galebovima. Tanka je linija imedju onih koji ce te prefarbat svjetski i onih koji to cine iz cistog hira. Pod "svjetski" ponovno navodim na sposobnosti koje pretpotavljam nema gotovo nitko od nas "normalnih" a to je da ti kaze stvari koje ne da ne iznosis na Face vec i sam bjezis od njih, nebili ti uzdrmale iluziju u kojoj plovis. Znaci taman da je i gatara ili vodoinstalater ako barata s neci o cem mi neznamo sto je/ni kako se braniti, svrstat cemo ih u "višu" manipulaciju.
Mislim da sam jasno napisao prvi post da bi se uocila razlika izmedju "obicne" i "više" manipulacije.

Na susjednoj temi http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=1678&start=240 imamo primjer (forumasica @Yuberka) kako "normalan" covjek dodje do nekih uvida u stvarnost, mozemo pretpostaviti kako onda to iskoristava pojedinac usmjeren sebičnim interesima.

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz