Sada je: sub apr 27, 2024 10:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: čet okt 13, 2011 8:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Ovo me davno vec kopka.Kakva su vam iskustva u vezi svega ovoga sa najblizom porodicom,Mislim ima li razumevanja,shvatanja,zelje za zajednickim analizama dogadjaja,knjiga, ove ``stvarnosti``ili vas u sustini vide ko ludake,a kao zele da shvate? Licno,taman kad pomislim da je nesto shvatila,moja zena propadne kroz novu ``rupu`` i vrati se u isti lonac-tor iz koga je zamalo izasla.I tako je i sa ostalima.Do skora sam se sa rodjenim bratom shvatao na prvu,ali on se ozeni i nedugo zatim poce da postaje ``normalan``.Dal je moguce da su svuda oko mene ``organski portali``.Zena mi je zapala za oko onako s`neba pa u rebra.Vidjao sam je x puta,a onda sam je odjednom video i odlepio.Negde procitah da se takva ``zaljubljivanja`` namestaju bez problema.Imamo 2 klinca i mogu reci da vodimo borbu oko nacina vaspitanja i objasnjavanja ovog sveta.Meni je najbitnije da cuju obe strane price,a sad kako ce da shvate...Slobodna volja...

P.S. Nemislim za sebe da sam neki k...c,da nebude zabune.Mozda sam programiraniji nego oni... :-k

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: čet okt 13, 2011 6:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 07, 2011 10:15 pm
Postovi: 88
Mene dragi zeza da ce mi ukinuti internet :lol: Ustvari sve sto je u vezi zavjera o eliti to vjeruje ali, ne sve a,sto se tice 4D i slicno ne vjeruje,a sa ostalim o tome ni nepricam jer me gledaju kao da sam sasava,a ovakve me teme privlace od kad znam za sebe pa mi to nije cudno.

_________________
-Slobodni smo da podjemo gdje zelimo i budemo ono sto jesmo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: pet okt 14, 2011 12:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
poporitopopone je napisao/la:
Ovo me davno vec kopka.Kakva su vam iskustva u vezi svega ovoga sa najblizom porodicom,Mislim ima li razumevanja,shvatanja,zelje za zajednickim analizama dogadjaja,knjiga, ove ``stvarnosti``ili vas u sustini vide ko ludake,a kao zele da shvate?


Iz svog iskustva govoreći, kada je god došlo do nekakvog značajnog klika, pokušao sam da podjelim.
Definitivno sam znao pretjerati, jer u toj mjere su mi stvari postajale jasnije, da sam jednostavno pokušao određenim ljudima ukazati na to što se u datom momentu nalazi u srži problema ili pitanja, odnosno odgovora.


Citat:
Licno,taman kad pomislim da je nesto shvatila,moja zena propadne kroz novu ``rupu`` i vrati se u isti lonac-tor iz koga je zamalo izasla.I tako je i sa ostalima.Do skora sam se sa rodjenim bratom shvatao na prvu,ali on se ozeni i nedugo zatim poce da postaje ``normalan``.


Ali, ipak vremenom je postalo jasno da okolina može u najboljem slučaju podnijeti samo mali djelić po djelić i to u pažljivo odabranim situacijama.
Naravno, srećem i one koji prepoznaju to o čemu se radi, to me iznenadi i onda sam jako radostan.


Citat:
Dal je moguce da su svuda oko mene ``organski portali``.Zena mi je zapala za oko onako s`neba pa u rebra.Vidjao sam je x puta,a onda sam je odjednom video i odlepio.Negde procitah da se takva ``zaljubljivanja`` namestaju bez problema.Imamo 2 klinca i mogu reci da vodimo borbu oko nacina vaspitanja i objasnjavanja ovog sveta.Meni je najbitnije da cuju obe strane price,a sad kako ce da shvate...Slobodna volja...

P.S. Nemislim za sebe da sam neki k...c,da nebude zabune.Mozda sam programiraniji nego oni... :-k


Ne bih da špekulišem ali OPortali mogu jednostavno biti ljudi koji imaju mali doticaj sa sopstvom, drugačije rečeno, njihova veza duhovnost-materijalnost je vrlo mala ili nikakva, a stim uvezi je onda naravno i njihovo blentavo ponašanje.
Programiraniji je prava riječ, samo bivanje van programa je jako teško, a odnosi između ljudi treba da budu lagani. To možeš postići samo ti jer ti razumiješ i gledaš širu sliku i treba da buferuješ.
U međuvremenu se događa konstantan rad na sebi, a ako okolina ne može da prati, pokušavamo, odnosno moramo razdvojiti to dvoje.

Treba da služim kao primjer ako želim neku poruku prenijeti (djeca najbolje uče ovako), i nikako (jako teško za postići) ne ulazim uopšte u diskusije tipa metafizika i sl. jer..., s kim=?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: sub okt 15, 2011 4:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Ja kažem što mislim i kako trenutačno osjećam, a sad što će netko misliti o meni...to je njegova stvar :)
No, mogu reći da me obitelj prihvaća takvog kakav jesam i da oni polako kuže da "nešto tu sve skupa ne štima".
Teže je ovim "starijim generacijama", oni nisu imali internet i puno lakše je lakše bilo manipulirati njima. Nije da nama nije :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: sub okt 15, 2011 6:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Uh,velik problem na tom polju.
Dobro,ćerkica je još mala,tek je napunila 8 godina,ali supruga,to je duga priča.
Moj princip samoizlječivanja sviješću nikako joj ne ide u glavu,iako se i sama uvjerila da ne pijem tablete već 6 mjeseci,a gutao sam ih kao bombone.I dalje joj nije jasno,ali i ne pokušava da shvati.
Kad sam prestao da jedem meso,njen komentar je bio da ću vjerovatno jednog dana priznati i da sam Gej.Sad tu priču spominje svima u okolini dajući drugima do znanja koji sam "čudak".
Inače prilično dobrodušna osoba,ali strašno nesvjesna.Svaki moj pokušaj promjene tog stanja završavao se pred debelim zidom mentalne blokade sa njene strane.Vremenom sam i prestao da se trudim.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: sub okt 15, 2011 10:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Članovi obitelji i prijatelji znaju da se bavim meditacijom i nekim drugim tehnikama samorazvoja. Ponekad upitaju za savjet, ali ga obično ne razumiju, pa time ni ne prihvate ili naprave naopako. Htjeli bi promjenu, ali da se oni sami ne mijenjaju.

Nekad davno su mi bacali klipove pod noge, kad god je bilo moguće, npr. dok meditiram bi me zadirkivali, smetali na različite načine. S vremenom su se umorili jer su vidjeli moju posvećenost radu na sebi.

I svaki put kad shvatim neki novi koncept ili dođem do uvida, vizije poželim to s njima podijeliti. Naravno, samo odmahnu rukom i smatraju da moja bolest - ekscentrizam prilično napreduje. Tek tu i tamo negdje nešto čuju od drugih i tada počinju povezivati što ja radim, što drugi kažu i slično.

Dakle, od obitelji ništa ne očekujem, svi smo isprogramirani, kad ja poletim u svjetlo, isprogramirani napadnu ne bi li mi srušili frekvenciju. Ne hvatam se na te mamce jer razumijem da oni ne shvaćaju da je netko pritisno dugme i da se program uključio. Kad bi znali, držali bi ga pod kontrolom.

Prijatelji koji se više ne mogu hraniti mojom energijom odu sami, ne moram ih tjerati, jer im to što nudim nije zanimljivo. Ne nudim sažaljenje, niti se emocionalno angažiram na njihove probleme. No povremeno naiđem na čudake koji su totalno blokirani i programirani da mi nije jasno kako uopće mogu živjeti u tako skučenoj svijesti. Sretnem i organske portale, ako im pokažeš zube, a ne daš energiju, nisi im zanimljiv, odu sami.

Činjenica jest da znanje štiti, radi svoj posao neovisno od mene. Štiti na način da mi ne dopušta emocionalnu reakciju na neku provokaciju. Imam osjećaj distanciranosti, kao da se ne radi o meni već o nekom drugom uključenom u neku situaciju, razgovor ili slično. Budući da nema emocionalne ili osobne uključenosti, moja reakcija je prilično objektivna, ili možda neutralna, pa na taj način druga strana nema elemenata na što bi se uhvatila. Jedne prilike sam dobila čak i dobronamjeran savjet od prilično opasnog OPS-a, mislim da mu je to malo neutraliziralo negativnost. Otišao je sam.

Moja preporuka je da ne obraćate previše pažnju na to kako vas članovi vaše obitelji doživljavaju (ako to nije na uštrb drugih - tipa: dat ću otkaz na poslu i hlapiti u meditaciji, a neko drugi nek plaća račune i sl.). Kaže izreka: "Cijepam drva, nosim vodu". Prije duhovnog razvoja, za vrijeme i nakon ostvarenih postignuća koje namjeravm postići, svejedno radim svoj posao. Obitelj će vas pustiti na miru kad vide predanost onome što radite. I ne treba se puno raspravljati o vizijama i uvidima jer vas ne mogu pratiti. Da li imamo članove obitelji koju su članovi svjetla, tame ili nečeg između uopće nije bitno. Ako ih ne hranite, sami će otići ili se probuditi.

Mi samo radimo svoj posao (untarnji i vanjski), a sve će se ostalo prema tome namjestiti.
Uz malo strpljenja.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: sub nov 19, 2011 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
branman je napisao/la:
Uh,velik problem na tom polju.
Dobro,ćerkica je još mala,tek je napunila 8 godina,ali supruga,to je duga priča.
Moj princip samoizlječivanja sviješću nikako joj ne ide u glavu,iako se i sama uvjerila da ne pijem tablete već 6 mjeseci,a gutao sam ih kao bombone.I dalje joj nije jasno,ali i ne pokušava da shvati.
Kad sam prestao da jedem meso,njen komentar je bio da ću vjerovatno jednog dana priznati i da sam Gej.Sad tu priču spominje svima u okolini dajući drugima do znanja koji sam "čudak".
Inače prilično dobrodušna osoba,ali strašno nesvjesna.Svaki moj pokušaj promjene tog stanja završavao se pred debelim zidom mentalne blokade sa njene strane.Vremenom sam i prestao da se trudim.


Hej Branman , a povodom cega si pio te tablete?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: sub nov 19, 2011 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
Hej Branman , a povodom cega si pio te tablete?



Kafetin,zbog glavobolje i još neke,nemogu da se sjetim naziva,uglavnom bile su za visok pritisak.
Njih sam pio po jednu svakodnevno,dok sam Kafetin,zbog jakih glavobolja pio samo po potrebi i to po 2-3 odjednom,pošto je bol znao biti neizdrživ.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: sub nov 26, 2011 9:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 09, 2011 9:20 am
Postovi: 30
Lokacija: DUŠA
većinom je to tako u vezama i brakovima....pa što mislite da su oba partnera u tim vodama,tko bi nas vukao u ovaj materijalni svijet-ovako kad imaš pokraj sebe jednog isključivog muškarca on mi ne da da se previše zanosim a mene cijela duhovnost zanosi
mm mi dođe kao podsjetnik da ima ogroman broj spavača na svijetu pa možda smo zgodno i sa svrhom povezani u brakove-jedan da budi onog drugog koji sanja-obostrano,naravno

_________________
Njega bi,govorio je u sebi mali princ dok je putovao dalje,njega bi prezirali svi ostali,i kralj,i oholica,i vinopija,i poslovni čovjek.Ipak mi se on jedini ne čini smiješnim.Možda zato što se bavi nečim drugim,a ne samim sobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: ned nov 27, 2011 10:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
očikojegledaju je napisao/la:
većinom je to tako u vezama i brakovima....pa što mislite da su oba partnera u tim vodama,tko bi nas vukao u ovaj materijalni svijet-ovako kad imaš pokraj sebe jednog isključivog muškarca on mi ne da da se previše zanosim a mene cijela duhovnost zanosi
mm mi dođe kao podsjetnik da ima ogroman broj spavača na svijetu pa možda smo zgodno i sa svrhom povezani u brakove-jedan da budi onog drugog koji sanja-obostrano,naravno


Razmišljao sam dugo o tom i vjerovatno si u pravu.Jedni drugima i djelujemo kao katalizatori,uzajamno se nadopunjujući,ustvari funkcionišemo kao jedno potpuno biće sastavljeno od dve nepotpune jedinke.
2 polariteta magneta privučena svojim suprotnim stranama čiji spoj omogućava nesmetano kruženje i razmjenu energije u smjeru od pozitivne ka negativnoj.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: ned nov 27, 2011 2:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Cilj je biti potpuno - cjelovito biće, a ne nepotpuno!!!

Kola idu naprijed samo ako oboje vuku u istom smjeru, u protivnom ne stižemo daleko, odnosno pomaci su teži, ako ikakvi ili čak nazadujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: uto dec 06, 2011 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
dodo je napisao/la:
Cilj je biti potpuno - cjelovito biće, a ne nepotpuno!!!

Kola idu naprijed samo ako oboje vuku u istom smjeru, u protivnom ne stižemo daleko, odnosno pomaci su teži, ako ikakvi ili čak nazadujemo.


Tačno,samo pod uslovom da su oboje svjesni i savjesni,ili samosvjesni.Ako samo jedno nije,onda je baš problem.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Odnos sa supruznikom,decom,najuzom porodicom
PostPostano: sri dec 28, 2011 11:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
dio OPD puta je i poučavanje, a pošto vas porodica u 99% slučajeva nece nikad odjebat, ona je prvi poligon u prenošenju spoznaja kao i najbolji prijatelji.

svaki duhovni pomak kao posljedicu imate odgovor okoline da vas vrati nazad, kao inertna masa, to uključuje i obitelj, zato se toga niti treba plašit nit bojat, ali ni bježat od toga, pokušavat će vas obstruirat ali vi samo ustrajte.

nakon određenog vremena, uvidjaju promjene, i premda mozda nece shvatiti put, ali poštovat će vas i to je u trenutku ranog pa i ostalih djelova razvoja veoma bitno.

ukoliko se izvještite u poučavanju i nađete način prenošenja spoznaje, poći će za vama, a načini su razni, da li početi od zavjere, religije, kastanede, osha, štajnera, posla, kudjenja susjeda jer je organski portal...hmm..na vama je...

ukoliko se nalazite u stvrno gadnom okruženju ovaca, nakon nekog vremena, duhovno ćete se izgraditi da vam opstrukcije tog nivoa neće predstavljati problem.

a svakako, s najužom porodicom treba graditi harmoničan odnos, čak iako ste sigurni da druga strana ide putem kojim vi neželite ići, zašto? šta se samo tu spoznaje krije :D:D:D

u svakom slučaju, nailazimo na milijune problema i neshvaćanja, razočaranje kad nam je potrebna podrška itd itd, ali samo treba ustrajat i dodje sve na svoje.
i sigurno je da ukoliko nemozete da sredite odnose sa najbližima, nešto dobrano neštima u temeljima.

da nebude sva ova moja priča previše općenita i iz 3 lica, sto se tice iskustava, i kod mene su vise manje slična ili manje slična sa velikom većinom foruma da nebude da lupam napamet:D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 122 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz