Sada je: sub apr 27, 2024 12:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Sophia je napisao/la:
Koje su to latino-americke serije ? Nisam ni jednu gledala, ako sam sto propustila EM da me obavjestis jer rekla bih da ti neku krisom ponekad i pogledas #-o Nema ti koristi da se pravdas da nisi.

Jesam prve dve tri dok nisam shvatio da su sve iste samo sa drugim glumcima.
Sad gledam druge stvari.Trudim se da to budu korisne stvari iz kojih mogu nesto da naucim, mada ponekad dam sebi oduska gledajuci neku sportsku utakmicu.Problem je u tome sto vecina ljudi posvecuje najveci deo svog slobodnog vremena toj "hrani bez korisnih komponenti".
Sto se tice latino-americkih serija one se prave za poslugu bogatasa koji time dobijaju iluziju da ljubav na kraju uvek pobedjuje i da ce se stvari resiti same od sebe.I time ih lakse drze pod kontrolom.
Isti efekat imaju i filmovi o superherojima koji brane svet od zlikovaca.
Isti efekat imaju i religije sa bogovima koji nas prane od zlih sila.
Sve je na fazon ako postoji zlo onda mora postojati i dobro.A ako postoji dobro i ja sam dobar onda ja ne moram nista da se brinem jer je ljubav najaca sila u univerzumu i ona sve pobedjuje.Ja cu samo da je pustim da protice kroz mene i sve ce biti ok.
Citat:
Nego ovdje ne branim Kriscancku crkvu i Islam ali ne treba mi ni Davinci Kod da mi otvara oci, mogu ih i sama otvoriti.

Jel mozes da mi kazes kako ih ti sama mozes otvoriti?
Nisam citao Davincijev kod ali je za mene naprimer jedna od prekretnica u pogledu na svet bio film Matrix.
Da je nesto trulo u drzavi Danskoj sam primetio vec sa prvim koracima socijalizacije, ali da nije bilo filmova poput njega, koji ruse "stare dobre" moralne vrednosti ja ne bih daleko dogurao u shvatanju ovog sveta.
A mozda sam samo jos vise upao u fantaziju. :)
Citat:
Eto, EM, ljudi nucise spanski uz te latino serije, pa uspesno komuniciraju, a mi sto se pravimo pametni – nista:))

Pa zato sam ih najvise i gledao jer volim spanski jezik.Steta sto nisu kvalitetnije.
Citat:
Cudno vreme.

Meni se svidja. :)
Citat:
Pa ne mislite valjda da smo bili toliko ludi da se ovde inkarniramo, a da sebi prethodno ne obezbedimo grupu za podrsku i pobrinemo se da pravi ljudi, prave knjige, pravi dogadjaji dodju u nas zivot u pravo vreme. Neee

Sa ovim se slazem.Mada ne treba misliti da zle sile nece takodje obezbediti i prigodne kontraefekte koji ce nas ometati.Nisu ni oni naivni. :wink:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 5:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Baš sinoć pogledah film. Ništa što već nisam negjde pročitao ili gledao u nekom dokumentracu. Al zgodno skrojeno u krimić.
Nije problem u religiji već u crkvi koja manipulira masama. Iskoristili su Isusa, sustavno uništavali dokaze i stare mitove prisvojili sebi. Gdjegod je u prošlosti kročila crkva krv je tekla u potocima... Sve to da bi sebi prskrbili lagodan život.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Crkva je sastavni dio religije, a sama religija je tako koncipirana, tj. stvorena da iz nje same proizilazi crkva, tj. džamija ili bilo koja druga bogomolja.
Postavlja se pitanje zašto će čovjeku uopšte bilo kakva religija, bilo kakva vjera. To je sve odraz čovjekovog primitivizma i neznanja.
Recimo, za mene je ostala izuzetno upečatljivom ona scena iz trilogije Ratovi zvjezda, mislim da se radi o "Povratak jedaja" kada oni mali čupavi medvjedići ničice padaju na zemlju i klanjaju se 3PO-u, misleći da se radi o nekom bogu.
Tako je religija i nastajala, primitivni ljudi kad nisu, recimo, znali da objasne udar groma, strahujući pred tim veličanstvenim prirodnim događajem, isti su pripisivali bogovima i itd.
Znači, ja crkvu nikako ne bih odvajao od same religije, i jedno i drugo je stvoreno sa samo jednim ciljem: manipulacija i kontrola ljudskih bića.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 03, 2006 11:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Slažem se da je religija stvorena za manipulaciju i kontrolu čovječanstva no također je religija kao institucija napravila i puno dobroga, prvenstveno u humanitarnim akcijama i sl. Npr. moja je župa organizirala besplatne instrukcije za djecu iz siromašnih obitelji, što je izuzetno pohvalno. Sve ima dvije strane medalje, pa i religija. Drago mi je da religija u novije vrijeme ima i humanitarnu ulogu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
I globalizam ima humanitarnu ulogu.Da nema niko ga ne bi ni prihvatio.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 12:12 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Namjera pomaganja drugima u službi onih koji uzrokuju ljudske patnje ( ili su bar, u najmanju ruku, njihovi saveznici ).

Heh... nije loše, zar ne?!

Ok. Svako dobronamjerno pomaganje je pohvalno. Često ti ljudi koji pomažu i neznaju tko su "pravi gazde".


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 12:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Ti koji naprave problem , poslije organizuju pomoc , samo sto oni i ne daju pomoc nego koriste sazaljive i dobre duse da doniraju ili pak korporacije dobro operu pare preko tih humanitarnih organizacija.
EM , kako otvaram oci, je moja licna i dugacka prica, neki djelovi su i poput "horor" filmova kao sto rece fingoflin na jednom drugom postu, ne znam da li bi ti bilo zanimljivo slusati :D a i svatko ima drugacije iskustvo , tako da ono sto sam dozivjela ja ne mora nitko drugi.
Danas, ne kupujem vise nikakve price jer sad svoju pricu sastavljam sama od elemenata koji su mi dostupni kao sto su i tebi i svatkome ko napravi vise truda na sebi a manje na dodavanju novih glava na vec postojecu.
Svatko nadje sto i trazi, naravno ako trazi gdje treba, pa vjerujem da ces i ti :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 1:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
EM , kako otvaram oci, je moja licna i dugacka prica, neki djelovi su i poput "horor" filmova kao sto rece fingoflin na jednom drugom postu, ne znam da li bi ti bilo zanimljivo slusati

Ja volim da slusam tudje price a ti sama odluci da li bi mi htela ispricati je. :)
Citat:
Svatko nadje sto i trazi, naravno ako trazi gdje treba, pa vjerujem da ces i ti

Da li cu ovde naci ono sto trazim ne znam ali se meni ovo drustvance ovde ukljucujuci i tebe svidja, tako da ovaranje ociju moze doci samo kao bonus.
Ne trazim nista vise. :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 9:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
fingolfin je napisao/la:
Crkva je sastavni dio religije, a sama religija je tako koncipirana, tj. stvorena da iz nje same proizilazi crkva, tj. džamija ili bilo koja druga bogomolja.
Postavlja se pitanje zašto će čovjeku uopšte bilo kakva religija, bilo kakva vjera. To je sve odraz čovjekovog primitivizma i neznanja.
Recimo, za mene je ostala izuzetno upečatljivom ona scena iz trilogije Ratovi zvjezda, mislim da se radi o "Povratak jedaja" kada oni mali čupavi medvjedići ničice padaju na zemlju i klanjaju se 3PO-u, misleći da se radi o nekom bogu.
Tako je religija i nastajala, primitivni ljudi kad nisu, recimo, znali da objasne udar groma, strahujući pred tim veličanstvenim prirodnim događajem, isti su pripisivali bogovima i itd.
Znači, ja crkvu nikako ne bih odvajao od same religije, i jedno i drugo je stvoreno sa samo jednim ciljem: manipulacija i kontrola ljudskih bića.


Ljudi su uvijek izmišljali Bogove, a ne obrnuto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 11:23 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
EM je napisao: "Da li cu ovde naci ono sto trazim ne znam ali se meni ovo drustvance ovde ukljucujuci i tebe svidja, tako da ovaranje ociju moze doci samo kao bonus.
Ne trazim nista vise."

EM, ulepsao si mi dan ovim postom.
Oko bonusa ne mogu da pomognem, umesto toga evo jedan cvetic :love12:
Hej, pa ovo je citav buket. Jack, sta to radis?!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Porešan je naziv ove diskusije.
Nema nikakvog 'rata protiv religije'.
Samo oni isti koji su ranije izmislili tu 'religiju' sada je menjaju zbog novonastalih okolnosti i novih metoda manipulacije. Stare su se potrošile i nameću se nove.
To je sve.
Što se uzbuđujete oko toga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 3:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Oko bonusa ne mogu da pomognem, umesto toga evo jedan cvetic

Hvala Arja, evo i tebi jedan :love12:
Citat:
Što se uzbuđujete oko toga?

Pa mozda im se ne svidja ova nova verzija.Sta ces, navikli se ljudi pa im promene tesko padaju.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Ovdje se nitko ne uzbudjuje nego konstantujemo cinjenice a meni licno nista ne mijenja sto mi druga svraka kresti po medijama kad ionako svoj zivot ne vezujem za to. Moze da me pogodi do stepena do kog ja zelim da me pogodi a da se uplasim jadna od raznih "nakaza" je besmisleno.
EM, pa svi dolazimo ovdje sto nam donekle prija da osjetimo vibracije od slicnih nam dusa, Umova ...svako mjesto ima moc privlacenja i odbijanja pa i ovaj.
Jedino ne znam kako se "padobranci" osjecaju :D
Mada, vidjecemo kad pocne to prvenstvo u fubalu , tko ti je drazi :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 4:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Mada, vidjecemo kad pocne to prvenstvo u fubalu , tko ti je drazi

Sva sreca da traje samo mesec dana pa se nadam da ce te izdrzati nekako. :D
A do tada evo i tebi jedan buketic da se ne ljutis :love12:


Inace ovi se uzbudjuju:

Pakistan zabranio Da Vinčijev kod
4. jun 2006. | 14:48 | Izvor: Beta
Islamabad -- U Pakistanu je zabranjeno prikazivanja filma ‘Da Vinčijev kod’ uz obrazloženje da film vređa osećanja i muslimana i hršćana.

Centralni odbor filmskih cenzora preneo je poruku vlade, koja upozorava na "strogu akciju protiv prikazivanja filma i onih koji su uključeni u njegovu prodaju i kupovinu". Film je zabranjen i u dve indijske pokrajine, iako uz proteste istaknutih članova indijske filmske industrije.

U Egiptu se najavljuje mogućnost zabrane filma.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 5:27 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Slazem se, fingolfin (kako se prave oni citati?)
Postoji licni odgovor na pitanje da li je svet haos ili kosmos. Iz mog licnog odgovora proizilazi vera (?) u svejedinstvenost svega i sebe kao manifestaciju pocetnog stvaraoca, koji stvara igrajuci se i igra se kreirajuci ogranicenja.
Postoje religije, specificni sistemi verovanja; druga rec za religiju je bogostovanje; sve osim budizma podrazumevaju odvojenost coveka od Boga, sto znaci sebe, kaznu za neposlusnost i nagradu u vidu raja. Sve se bore jedne protiv drugih da dokazu da je njihov Bog u pravu.
Postoji ideja, da iza svake religije postoji dublji, ezoterijski sloj, zajednicki za sve, koji je namerno prikriven i falsifikovan. Najiskrenije priznajem da je Isus za mene i dalje velika zagonetka.

Postoji crkva kao institucija koja logicno proizilazi iz religije i tu je da uredi zivot vernika i podseca ih na nagradu i kaznu.
Postoji i materijalizam koji osporava sve sto ne pripada materijalnom svetu a izgleda ni njega bas najbolje ne razume.

Srela sam nekoliko ljudi koji svoj put na veoma autentican nacin traze u okviru hriscanstva. Ko bi mogao da im kaze da grese? To je njihov put, svako ima svoj. Postujem to veoma. Najgore sto mozemo da uradimo je da jedni drugima krademo energiju raspravljajuci se ciji je put bolji.

Crkva se logicno potresa zbog Koda, ali bih rekla da je to njen problem. Meni su zanimljivi neki drugi aspekti koje i navedoh.

E, da jos nesto. Ispravite me ako gresim, ali mislim da se SPC nije oglasio protiv Koda a ima obicaj u poslednje vreme da se uplice u sve. Ili jeste tek reda radi. Izgleda da je napad na konkurenta nesto cemu se nije moglo odoleti :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 5:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
sve osim budizma podrazumevaju odvojenost coveka od Boga

Nije bas sve.U Kasiopejizmu takodje ne postoji ta odvojenost. :mrgreen:
Citat:
Izgleda da je napad na konkurenta nesto cemu se nije moglo odoleti

A koju religiju ti zastupas?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 6:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
(kako se prave oni citati?)


Obilježiš mišem tekst koji želiš citirati i gore imaš tipku "Quote", što znači citirati... poigraj se - jednostavno je!

Citat:
Nije bas sve.U Kasiopejizmu takodje ne postoji ta odvojenost.


A niti u Bringersizmu i Ramaterijalizmu...

A i Val Valerianizam ne tvrdi suprotno... bar u zadnjim Matrix-ima... hehe!

Možda ima još "vjera" koje propovjedaju povezanost svega ( jednog sa svojim dijelovima ), ali i neke nauke također. Recimo proučavao sam malo o CTP energiji, ima link tu na forumu, ima također objašnjenu povezanost kao jednu od tri domene. Preko C-domene mislim. AlMyHeart... gdje si sad... daj malo pojasni ljudima... nestao čovjek... valjda ga Sivi nisu oteli...

#-o

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 6:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Bringersi, Kasiopejizam (hej, kad pre?!!) ... nisu religije, a razgovor je bio o religijama.
Nemam konfesije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 6:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Srela sam nekoliko ljudi koji svoj put na veoma autentican nacin traze u okviru hriscanstva. Ko bi mogao da im kaze da grese? To je njihov put, svako ima svoj. Postujem to veoma. Najgore sto mozemo da uradimo je da jedni drugima krademo energiju raspravljajuci se ciji je put bolji.


Arja tačno tako.
Ti ljudi moraju proći zadane lekcije na taj način na koji ih prolaze, bez obzira koliko se nama to činilo nepotrebno i glupo.
Skoro je jedna moja prijateljica dobila mail od jednog kolege koji se priklonio sekti Jehovini svjedoci. Da sad ne prepričavam pojedinosti te njegove poruke, uglavnom svi koji su poznavali ranije tog čovjeka ne mogu vjerovati da on tako nešto može pisati. Iskreno u jednom momentu sam i ja došao u iskušenje da se odvalim smijati kad je rekao da on zajedno sa tim svojim prijateljima iz sekte svakodnevno čita odlomke iz biblije i zajedno to komentarišu. Ali onda sam shvatio da bez obzira koliko meni to glupo i nepotrebno izgledalo moram poštovati taj njegov izbor jer to su za njega jako vrijedne lekcije koje u ovom životu mora proći, jer ko zna šta smo mi sve radili u nekim našim prošlim životima da bi sad, konačno, došli na ovaj stepen spoznaje na kojem možemo pričati i raspravljati o ovim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 04, 2006 6:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hehehe... pa da... šalili smo se... to je bilo rečeno onako, prenesenog značenja... hehe!

Ali - razgovori o religijama... pa ima tu negdje topic otvoren već...

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=630

A tu bi specifično, mogli, o Da Vinci kodu... pa ću tako i preimenovati temu, jer već na drugim mjestima ima brdo rasprava o religijama i novom svjetskom poretku.

:offtopic: pretvorimo u :ontopic:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz