Sada je: sub apr 27, 2024 8:45 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Da Vincijev kod
PostPostano: pet dec 09, 2005 2:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Vjerojato ste svi citali knjigu. Zanima me sta mislite o tome. Moje misljenje je da je to jedno obicno beletristicko smece ciji autor je pokrao ideje mnogih koji su dali truda da izuce cijelu tematiku. Inace "sveta krv i sveti gral" je knjiga odakle je vecina stvari uzeta. Osim toga njeni autori su napisali i "zapisi s mrtvog mora" knjigu koja takodjer otkriva puno toga o cijeloj postavki danasnje krscanske religije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 2:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Zbunjena,

http://www.galaksija.com/metafizika/davincikod-1.htm

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Hvala procitat cu. Nekako ne bih sve odgovore trazila u transkriptima s Cassiopaea-icima. To mi je nekako isključivo. Uvijek trazimo neke prororoke umjesto da sami to budemo. Necu reci da ne vjerujem da postoje, ali uostalom ljudi iz quantum future school su ipak samo ljudi a jos uz to i amerikanci. A nekako mi je dosta americkog terora. Ne kazem da nisu uceni ljudi ali skepticna sam. Za sada. Uzmi u obzir da sam ja ipak sam jedna obicna ovca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 4:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Uzmi u obzir da sam ja ipak sam jedna obicna ovca.


Ako tako razmišljaš o sebi, onda i jesi. Ali, jesi li se zapitala da li si možda kod toga u zabludi???

Ili, ako imaš predrasude prema BILO ČEMU, tj. unaprijed sudiš, osuđuješ, ili samo na nešto već unaprijed daš odgovor - pa kako bi i STVARNO saznala nešto??? Mislim, za početak, da se malo sve OTVORENO prouči, pročita, pa tek onda donose zaključci.

Jer, Ameri su Ameri. Ima i pametnih i glupih. "Dobrih" i "loših", isto kao i hrvata, srba, "bosanaca" ( neću vjerske pripadnosti nabrajat ), albanaca, slovenaca, mađara, talijana, njemaca... itd.
Inače, Ark iz QFS je Poljak. I šta ćeš sad? Mislim... neću te na ništa usmjeravati, ti čitaj što tebi paše.

Veliš da je ona knjiga beletrističko smeće. Ok. A, da li je i ovaj tekst?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 5:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Oprosti ako si me krivo shvatio. Ali stvarno ne osudjujem nikoga, samo sam skepticna sta znaci da ne prihvacam odmah nesto zdravo za gotovo. Ne znam gdje si iz mog teksta procitao da sam nekoga osudila osim ako ne mislis na autora knjige Da Vincijev kod sta sam i htjela s ovom temom jer ocito ima neka propaganda iza ove knjige i zanima koji joj je cilj. Da nam zamaskira oci. Tvoje prijevode cu procitati. Za sada sam ih samo par pogledala i nemam nikakvo misljenje. Shvati da nisam duboko u ovim svim temama i zasada ipak jesam obicna ovca.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 5:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
samo sam skepticna sta znaci da ne prihvacam odmah nesto zdravo za gotovo.


Odlično. To smo komentirali u Gnostičkim filterima... hehe... ipak nisi ovca...

Inače, ona knjiga služi za dezinformiranje. Kao i većina medija.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Da Vinci code
PostPostano: sri maj 31, 2006 11:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 28, 2006 1:17 am
Postovi: 3
Lokacija: gold coast australia
Mnogi danas pricaju o globalnim zavjerama,novom svjetskom poretku,masonima i stvarima slicnim tome-ali ne uspjevaju da sloze sve u jednu zajednicku teoriju.Imalo intiligentan neignorantan covjek moze da vidi da konce modernog drustva pokrecu tajna drustva(masoni,iluminati,vjece sionskih mudraca,bilderberg),i da ne vode svjet u bolje sutra nego da siju sjeme moralnog i intelektualnog truljenja drustva,i sistematskog zaglupljivanja.
-Zasto? -Ko su "Oni"? -Sta imaju zajednicko i sta im je krajnji cilj?
Washington,Napoleon,Staljin,Bush,Hitler,DaVinci,Eddison-neprijatelji ili saveznici.
Prodjimo malo kroz istoriju i pogledajmo njihov progres,njihovu borbu za globalnu kontrolu i rodjenje novog sekularnog poretka.
Kako osvojiti svijet?-Kako ostvariti ono sto nije poslo za rukom nijednoj vojnoj sili u istoriji?-Koje je najjace oruzje znano covjeku?-
Naravno- Ideologija.
Moderno doba u kojem zivimo izgradjeno je na temelju dva vazna istorijska dogadjaja,dva smrtna udarca starom svjetskom poretku.
Francuska revolucija i Ruska revolucija.
Stari svjetski poredak je bio crkveno monarhijski sistem sa Francuskom i Rusijom kao velesilama.Stvaranjem republike u Francuskoj odvojena je crkva od drzave i tu je poceo Novus Ordo Seclorum-Novi Sekularni( u rjecniku prevedeno svjetovni,necrkveni) Poredak.Taj natpis stoji na americkom dolaru ispod masonske piramide sa 13 redova cigle,na suprotnoj strani od orla koji drzi 13 strela i granu sa 13 listova.
Amerika sama po sebi nikad nije imala crkvenu monarhiju,pa je iz temelja dignuta na masonistickoj kulturi.
Posljednji pokret otpora je predstavljao Ruski car.Zapadnoevropska ideologija,Jevrejske finansije -ostatak price vjerujem da znate.
Religija je zvanicno proglasena nepozeljnom.Otpoceo je proces rusenja standarda moralnih vrijednosti gradjenih skoro dva milenijuma na obje iluzivno neprijateljske strane zahvacene hladnim ratom.
Neznam koliko znate o Iluminatima ali opste prihvacena slika o njima je da su satanisticka sekta.Po ovom pitanju potrebno je da imate svoje vlastito misljenje,a informacije su dostupne na internetu svima koji se interesuju za ovu temu.
Sta smo zakljucili do sada,satanisticka organizacija u ratu protiv crkve.Pored toga novi svjetski poredak u ratu protiv Islama.
Danas ljudi okrecu ledja pri samom spomenu Boga ili religije,i vjeruju u mnostvo drugih stvari(zvjezde,gusteri,paralelne dimenzije,vise sile i bilo sta drugo)samo ne postojanje Boga,sto podrzava teoriju duhovne zavjere tajnih drustava.
Trenutno aktuelni film DaVinci code je jos jedan vjesto planirani strateski udarac rusevinama nekada davno uticajne Hriscanske religije.Crkva je predstavljena kao sekta,glumac nesto izmedju vampira i zlikovca iz Rata Zvjezda.
Prica koja dotice ,izopacuje i potvrdjuje jedno vjerovanje koje djele Hriscanska i Islamska religija(antihrist ili ad masih dajjal)
Iluminatska Meruvingijska 13-a krvna linija predstavljena kao Isusovo potomstvo,a vjerovanje ove dvije religije se slaze u tome da ce antihrist sebe proglasiti Hristom.Priory of Zion ciji vodja u filmu pri samrti urezuje pentagram krvlju na grudi cuva lozu Isusa i sto je najtuznije ljudima je to sasvim normalno.Oni se koncentrisu na zavjeru crkve.Marija Magdalena u ulozi mitoloske crne djevice.Krvne linije o kojima se govoti u filmu su ustvari iluminatske linije iz kojih potjecu mnogi slavni kraljevi,vojskovodje itd.
Zapitajte sebe da li vidite realnu stvarnost ili mislite onako kako oni zele,da li se koncentrisete na djelice zagonetke na koje vas oni usmjeravaju a propustate veliku sliku.Trazite li veliki komplikovavi splet mogucnosti dok je istina zasljepljujuce jednostavna,a pred nama je cijelo vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Sto se tice Davinci Koda potpuno se slazem , cista manipulacija i izmisljotina . Pa ne bi se to toliko komercijalizovalo da nesto vrijedi.
Nego ovdje ne branim Kriscancku crkvu i Islam ali ne treba mi ni Davinci Kod da mi otvara oci, mogu ih i sama otvoriti.
A oni koji im bude Davinci Kod otvarao, zatvorice ih samo na drugu stranu, opet pogresnu.
To ti je sve po principu branim te od jednog neprijatelja ali sad postajes moj rob ili mojih novih laznih teorija.
Posto se mnogo lazi provlacilo kroz istoriju , religiju i razne institucije , danas je najlakse igrati na tu kartu kad hoces da prodas jos jednu laz narodu, oslobodis ga od jedne dogme a upregnes ga u drugu, ma divno smisljeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 12:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Naravno, dok čovjek nije u stanju pretpostaviti da su isti ti osnovali i religije ovakve kavim jesu i održavali ih onoliko dugo koliko su im trebale, o nekom dubljem istraživanju ove problematike a pogotovo njenom razumijevanju, nema ni govora.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 1:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Danas ljudi okrecu ledja pri samom spomenu Boga ili religije,i vjeruju u mnostvo drugih stvari(zvjezde,gusteri,paralelne dimenzije,vise sile i bilo sta drugo)samo ne postojanje Boga,sto podrzava teoriju duhovne zavjere tajnih drustava.


A nije valjda da misliš da će religija i crkva biti oni faktori koji će osloboditi čovjeka od svih zala na ovom svijetu. Po meni upravo su oni sredstvo kojim stvarni valdari ove planete i njenih stanovnika konstruišu ovakvu stvarnost kakvom je mi percipiramo i doživljavamo a radi ostvarenja njihovih ciljeva.
Nekako mi iz tvog posta proizilazi (dozvoljavam mogućnost da sam pogrešno razumio) da bi okretanje ljudi baš crkvi i religiji predstavljao i njihov spas od svih ovih nedaća, a ja se bojim da to baš i nije tako, a dijelom sam to i obrazložio u gornjoj rečenici.
To što se tiče DaVinčijevog koda se slažem s tobom, uzmimo samo koliko su ta knjiga i film u ovom trenutku sveprisutni u našoj stvarnosti, evo u Banjaluci se knjiga prodaje na svakom ćošku, film se još daje u kinima a uskoro očekujem da se pojavi i na DVD-ima (ako već nije), i šta nam to govori? Da je nekome strahovito u interesu da se sadržaj te knjige što više uvuče među široke narodne mase.
A sve me to nekako podsjeća i na činjenicu da se i biblija i kuran mogu naći na svakom ćošku i u svakom obliku, pa ako neko misli da se originalna božija misao nalazi zapisana baš u tim džepnim i vikend izdanjima koja se mogu kupiti na svakom kiosku i u svakoj knjižari, onda tu stvarno nešto nije u redu.
Pa da, iluminati i masoni su dozvolili da nam je istina dostupna na svakom koraku, samo trebamo izdvojiti određen iznos novčanih jedinica, kupiti i pročitati to, strogo slijediti sve upute zapisane u tim spisima, ići redovno u crkvu i slušati šta nam poručuju sveštenici, pridariti obavezno koliko se može (evo baš naš paroh postavlja rosfrajnu ogradu oko kuće, pa ko velim čovjek se istrošio treba mu malo pomoći) moliti se bogu svaki dan i strogo po uputama i spašeni smo.
Cool 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 7:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Da Vincijev kod je slaba literatura ali zanimljiv fenomen. Film nisam gledala.
Autori „Svete krvi, svetog grala“, iz koga je De Braun preuzeo kompletan background, su podigli tuzbu zbog plagijata i cini se da je akcija finansijski odlicna za obe strane. Tirazi oba naslova skacu do neba. Sto za Kod doduse nije presudno.
Na trzistu prosto nicu bestseleri sastavljeni po istoj alhemijskoj formuli: kako se od gvozdja (knjizice za plazu) pravi zlato (u stabilnoj valuti): Zavera treceg neba, Pravilo cetvorke, Tajna vecera, ... Eko valjda nocu ne spava.

Ipak za uspeh nije bio presudan nizak kvalitet, ne, to nije dovoljno, konkurencija na trzistu sunda je veoma ozbiljna. Ima nesto drugo sto mi je interesantno. Pogledajte top-liste filmova i beletristike: epska fantastika, dobra i manje dobra, price o matrisku i panoptikumu uzimaju zamah, cak se nadje ponesto i od kvalitetnog SF-a. Ljudi su GLADNi nove duhovnosti. Gotovo fizicki mozete da je osetite. Pa se ubrzano radi na proizvodnji dovoljnih kolicina secerne vodice, surogata, koji treba da banalizuju citavu pricu i umire tu ceznju, jedinu izlaznicu iz zatvora.„Tajna znanja“ (zaista je beskrajno ironicno) i alternativno ovo i ono tuku sve rekorde.

U Kodu postoji jos jedan veoma bitan element: ponovna afirmacija hiljadama godina svim raspolozivim sredstvima gusenog zenskog principa. Kao da vam je dobra polovina bica amputirana. Vazi za oba pola. De Braun je imao dobru intuiciju: po mom najdubljem uverenju ovaj element je, uz proveren recept (napet zaplet, tajna drustva, drevne zagonetke) apsolutno presudan za vanserijski uspeh knjige, jer ova ceznja, svesna ili nesvesna, postaje nezaustavljiva i tesko utaziva. Jos uvek nedovoljno provaljena od nastavljaca zanra i proizvodjaca secerne vodice, pa trenutno mozete posmatrati kako se novija zenska knjizevnost vrhunskog kvaliteta utrkuje na top listama kao da je rec o najnapetijem trileru. Dok se ne pronadju adekvatni surogati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 31, 2006 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ipak za uspeh nije bio presudan nizak kvalitet, ne, to nije dovoljno, konkurencija na trzistu sunda je veoma ozbiljna. Ima nesto drugo sto mi je interesantno. Pogledajte top-liste filmova i beletristike: epska fantastika, dobra i manje dobra, price o matrisku i panoptikumu uzimaju zamah, cak se nadje ponesto i od kvalitetnog SF-a. Ljudi su GLADNi nove duhovnosti. Gotovo fizicki mozete da je osetite. Pa se ubrzano radi na proizvodnji dovoljnih kolicina secerne vodice, surogata, koji treba da banalizuju citavu pricu i umire tu ceznju, jedinu izlaznicu iz zatvora.„Tajna znanja“ (zaista je beskrajno ironicno) i alternativno ovo i ono tuku sve rekorde.


Slažem se Arja.
Proizvođači i nametači matrixskog socijalnog šablona življenja su na vrijeme shvatili šta im je činiti. Oni su uvidjeli baš ovo što si i ti gore napisala, i ako malo bolje pogledamo koga istinski zanimaju ove teme, ko zaista želi da pročita neku knjigu ili pogleda neki film sa sličnim sadržajem (pa bio to i Da Vinčijev kod) vidjećemo da su to ljudi koji su već počeli da postavljaju sebi određena pitanja tipa: "pa šta se to stvarno dešava sa nama i oko nas" i sl. To je baš taj dio populacije koji je počeo da osjeća neku vrstu duhovne gladi ali još nije u stanju da tu hranu potraži na pravom mjestu.
Drugi dio gutača tog šunda su organski portali, koji ne žele da ostanu po strani, obzirom da su sad te teme trenutno "in" u svijetu, a oni se plaše da ne budu dio svih "brand" ostvarenja .
Osnovna namjera tih holivudskih kreatora privida i manipulacije jeste da se kroz, naizgled revolucionaran i po mnogo čemu osjetljiv materijal, zametnu stvarni tragovi i ciljna grupa navede na krivi put, tako što će joj se plasirati vješto upokovana gomila laži koja predstavlja neku vrstu mentalnog programa radi udaljavanja ljudi sa dušom od mogućih interesantnih informacija i znanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 1:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Što se tiče samog Da Vinci koda...

Imamo to odavno: http://www.galaksija.com/metafizika/davincikod-1.htm

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 2:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Bas si pokvaren.Uvek prekines raspravu kad je najsladje. :mrgreen:

Sto bi reko Deckard, "mislim da na ovom forumu ne postoji tema o kojoj se vec nije raspravljalo". :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 2:14 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Bas si pokvaren.Uvek prekines raspravu kad je najsladje.


Ispričavam se... hehe... slobodno nastavite...

:read:

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 3:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Slazem se sa svim sto god je tko napisao na ovu tematiku pa bi ovo bila jedna dobra pouka za svakoga da "Razmislja svojom glavom" prije nego sto ode u prodavnicu i najede se slatkisa raznih vrste, masnih kobasica i sireva u primaljivim omotima pa poslije zakljuci da im je od holesterola i secera pozlilo pa ce morati na visemjesecnu dijetu da procisti organizam.
Ovo isto vazi i za ljudski Um da ne trpa kakve trecerazredne stvari u njega pa ce mu poslije trebati godine da ga ocisti. Ljudska podsvijst je jedno cudo protiv koga se nije lako boriti.
To sam jednom pokusala objasniti u jednoj temi "Kad se istina i fantazija pomijesaju" samo nazalost neki su shvatili da imam nesto protiv foruma a nisam to ni pisala iz oblaka nego iz vlastitog iskustva jer znam sto treba proci da se bezbrojni slojevi podsvijesti ociste od raznih necistoca nakupljenih trpanjem u glavu poremecenih filmova, vijesti , knjiga....itd zato netkome koje postao malo svjestniji je i dat unutrasnji aparat da razlucuje sto mu je za konzumirati a sto ne.
Sve je to zaista kao hrana bez korisnih komponenti koja i ne mora da se jede da bi se shvatilo da je losa, dovoljno je i pogledati.
Nije ni slucajno sto je toliko secernih vodica kao sto Arja kaze na trzistu, zna se vrlo dobro kako to usporava ljudski napredak i na koje se slojeve ljudske svijesti tu cilja.
Naravno , moguce je i da sam kompletno prolupala :D neka svatko procijeni sam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 01, 2006 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Nije ni slucajno sto je toliko secernih vodica kao sto Arja kaze na trzistu, zna se vrlo dobro kako to usporava ljudski napredak i na koje se slojeve ljudske svijesti tu cilja.

Sto se ovoga tice, mislim da prvo mesto ubedljivo drze latino-americke serije. :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 2:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Koje su to latino-americke serije ? Nisam ni jednu gledala, ako sam sto propustila EM da me obavjestis jer rekla bih da ti neku krisom ponekad i pogledas #-o Nema ti koristi da se pravdas da nisi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 4:16 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Eto, EM, ljudi nucise spanski uz te latino serije, pa uspesno komuniciraju, a mi sto se pravimo pametni – nista:)) Brzo na kurs!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 02, 2006 4:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Da, da, Sophia, Fingolfin, ono sto je nekada bilo zasticeno najstrozim zakletvama cutanja i slozenim ritualima inicijacije, danas je dostupno svima u svakom obliku i pakovanju. Mislim da medju nama tesko da ima nekoga ko se manje ili vise nije opekao na kabalu, tantru ili vec neki treci osetljiv sistem, u koji se nekada valjda niko nije ni upustao bez iskusnog ucitelja.
Ili prosto lutao.
Cudno vreme.
Ali puno gore od peckanja i izgleda neizbeznog gutanja raznog djubreta u test-fazi je da tim krivudavim putem uopste ne krenemo.
Stvari se vremenom nekako iskristalisu i oni koji su istinski zedni nadju sebi cistije izvore. Pa ne mislite valjda da smo bili toliko ludi da se ovde inkarniramo, a da sebi prethodno ne obezbedimo grupu za podrsku i pobrinemo se da pravi ljudi, prave knjige, pravi dogadjaji dodju u nas zivot u pravo vreme. Neee
Mada bi se od mene npr. zaista svasta dalo ocekivati 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz