Sada je: čet maj 09, 2024 4:26 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 11:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Ne znam,ja sam primetila otkako sam u USA jednu zanimljivu stvar. Nisam strastveni pusac,da se razumemo,nekoliko puta sam ostavljala cigarete bez ikakvih problema,i to nisam pusila po godinu-dve dana. (nemoj sad neko da mi kaze,pa ako nisi strastveni pusac,sto si opet zapocinjala) E u tome je i stvar. Postoji momenat kada mi se cigarete smuce,i jednostavno ih sama odbacim,a onda posle odredjenog vremena opet dobijem potrebu da zapalim. Ovde u USA,nisam pusila jer mi nije bilo dozvoljeno da pusim tu gde zivim,ali sam imala potrbu da zapalim bar cigaru-dve nedeljno?!!! TO mi nikako nije jasno. Zbog cega to? MIslim nije mi problem da nepusim,ali ipak imam potrebu da zapalim. Hocu da kazem, mislim da se oko tih cigareta neka misterija definitivno vrti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 11:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Ne znam,ja sam primetila otkako sam u USA jednu zanimljivu stvar. Nisam strastveni pusac,da se razumemo,nekoliko puta sam ostavljala cigarete bez ikakvih problema,i to nisam pusila po godinu-dve dana. (nemoj sad neko da mi kaze,pa ako nisi strastveni pusac,sto si opet zapocinjala) E u tome je i stvar. Postoji momenat kada mi se cigarete smuce,i jednostavno ih sama odbacim,a onda posle odredjenog vremena opet dobijem potrebu da zapalim. Ovde u USA,nisam pusila jer mi nije bilo dozvoljeno da pusim tu gde zivim,ali sam imala potrbu da zapalim bar cigaru-dve nedeljno?!!! TO mi nikako nije jasno. Zbog cega to? MIslim nije mi problem da nepusim,ali ipak imam potrebu da zapalim. Hocu da kazem, mislim da se oko tih cigareta neka misterija definitivno vrti...


Bubastra
vjerovala ili ne, ja prije dvije sedmice zapalio poslije nekoliko mjeseci "odmora". Da li je bio odmor, ili umor, za moju psihu?
Znaci desaje se ovo.
Nekoliko puta pocinjem i prestajem da pusim, ali ljudi u jutro kada zapalim, pa jednu kahvicu, pa jedno dvije tri rakijce, pa zenica, pa kcerkica, pa cuke, cijeli me dan boli patka za brigama. Par cigareta na dan, ne kutija, mozda od 10 do 15 cigareta, ne vise.
Ali kada ne pusim, znam da sam vise nervozan i da vise ispoljajem negativnu energiju, i cak u nekim odredjenim trenutcima osjecam kao neki manji strah. :? :?
Nisam ovisnik o cigaretama mogu ih ostaviti za uvijek, ali fakat je bolje kada se trosi po koja.
Ne mora biti misterija ali Bubastra da, tu ima nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 9:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Tako ima i ljudi koji se ne navuku na heroin pa ga mogu uzesti jednom godišnje ili samo vikendom ali takvi su rijetki ali su svjedno ovisnici, Ovisnost je ovisnost. Ima jednostavno ljudi koji se navuku na nikotin i paše im a ima onih kojima ne paše i jednostavno se nikad neće navući. Razlika između heroina i nikotina je šta heroin izaziva jaču ugodu u mozgu pa zato i stvara jaču ovisnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 6:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Tako ima i ljudi koji se ne navuku na heroin pa ga mogu uzesti jednom godišnje ili samo vikendom ali takvi su rijetki ali su svjedno ovisnici, Ovisnost je ovisnost. Ima jednostavno ljudi koji se navuku na nikotin i paše im a ima onih kojima ne paše i jednostavno se nikad neæe navuæi. Razlika izmeðu heroina i nikotina je šta heroin izaziva jaèu ugodu u mozgu pa zato i stvara jaèu ovisnost.


Ovisnost je najlaksi odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 9:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
A ja kad zapalim muka mi je, tresem se i lose mi je. Isto kao i kad provedem previse vremena u zapusenom prostoru i jos me onda sutradan boli glava. Neki su navikli svoje tijelo na otrov a neki nisu i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
A ja kad zapalim muka mi je, tresem se i lose mi je. Isto kao i kad provedem previse vremena u zapusenom prostoru i jos me onda sutradan boli glava.


Tko ti je kriv :?: :D
Salim se

Slazem se ja da je nikotin stetan, ali do koje mjere, da li je bas tako kao sto reklamiraju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 18, 2005 12:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ima neke istine u tome da se s nikotinom mogu popraviti neka stanja kao sta su P. i A. bolest. Kao sto se vec zna da je vecina lijekova u malim kolicinama lijek a u velikim otrov. Zna se da je 60 mg smrtonosna doza za covjeka. A s cigaretom uneses prosjecno 1-2 mg. S tim da se razgradjuje pa neces umrijeti ako u toku dana popusis 60 cigarete ali ako
odjednom popusis velik kolicinu logicno da moze naskoditi. Mislim da je kod pusenja veci problem u ostalim spojevima koji se nalaze u cigaretama posredstvom duhanske industrije za koje se zna da su kancerogeni i da je rak cesci kod onih koji puse.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 4:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
zbunjena je napisao/la:
Tako ima i ljudi koji se ne navuku na heroin pa ga mogu uzesti jednom godišnje ili samo vikendom ali takvi su rijetki ali su svjedno ovisnici, Ovisnost je ovisnost.

Jedna od vecih gluopsti uocenih u zadnje vrijeme. Ako je tebi to ovisnost onda nemas pojma sta ta rijec znaci.

Citat:
Ima jednostavno ljudi koji se navuku na nikotin i paše im a ima onih kojima ne paše i jednostavno se nikad neće navući.

Situacija pojednostavljena do banalnosti, svodjenje pusenja na ovisnost o nikotinu.

Citat:
Razlika između heroina i nikotina je šta heroin izaziva jaču ugodu u mozgu pa zato i stvara jaču ovisnost.

A ovo je biser mudrosti, sad znamo razlikovat heroin i nikotin, inace bi se mogli zbunit.


U biti niko nije odgovorio na pitanje pa cu iznijeti svoje misljenje. Mislim da zabranjuju cigarete upravo zbog onih koji NISU ovisni o njima, odnosno onih koji zapale PO POTREBI. Dakle vec se zna da nikotin moze koristit mozgu, medjutim mislim da su vaznije slijedece stvari.

Da cigara moze pomoc u brzom mijenjanju psihickog stanja, pogotovo u stresnom okruzenju (parazitskom). Jedna cigara moze promijenit obrazac disanja, te ubrzat/usporit frekvenciju tijela po potrebi i na taj nacin se moze bolje prilagodit situaciji.

Takodjer duhan znacajno poboljsava upotrebu NAMJERE, i moze pomoci u vizualizaciji. Pomaze u smirivanju uma, zaustavljanju unutarnjeg dijaloga, koncentraciji te na taj nacin pruza priliku odmaka od letacke svijesti i priblizavanje nasem kreativnom dijelu.

To su sve znali americki indijanci od kojih je duhan i dosao ovamo, iako u danas potpuno degeneriranoj formi u obliku kemijski i katranom zagadjenih cigara. Zato se preporuca koristit duhan bez kemijskih dodataka i rucno motat cigare ili ga pusit u luli. U nedostatku toga dobro dodje i obicna "stetna" cigara, jer je za nas uvjerljivo najstetnije neprestano ponavljanje letackog dijaloga.

Dakle moje objasnjenje je da vlade zabranjuju pusenje da bi ljudima onemogucili promjenu frekvencije odnosno odmak od letacke svijesti, i tako zadrzali matrix stabilnim.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 2:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
To su sve znali americki indijanci od kojih je duhan i dosao ovamo, iako u danas potpuno degeneriranoj formi u obliku kemijski i katranom zagadjenih cigara. Zato se preporuca koristit duhan bez kemijskih dodataka i rucno motat cigare ili ga pusit u luli.


Zato ja trosim "Beedies", indijske cigarete rucno pravljene.
Znaci direktno "Made in India". Cvrc bato.... 8)
Ljudi nemate pojma koji je uzivanje zapaliti jednu, ja trosim maksimalno 3 ili 4 u toku dana, ali tako dobro dodju da nije normalno.
Rucno motan duhan. Glava boli kako je dobro. 8) :wink: 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 07, 2006 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Evo necega iz novina sto sam hteo da napisem,ali sam smetnuo s uma,pa evo ovom prilikom:



Novine Kurir, 31.decembar 2005 - 1. i 2.januar 2006.


SMAK SVETA ILI NOVI POREDAK
-da li nas ceka ekonomski uspon ili neki novi Veliki potop verovatno cemo saznati u narednih 20 godina-

Da li vredi poziveti jos kojih dvadesetak godina?Na to,naizgled besmisleno pitanje,
s najupucenijih adresa ovih dana stizu prilicno racionalni,ali krajnje kontroverzni odgovori.Analiticari londonskog casopisa "Ekonomist" sabrali su sve odgovore na jedno mesto i objavili ih u sklopu godisnje publikacije koja se zove "Svet u 2006. godini".Ljudi iz "Ekonomista" analize su radili s osloncem na najnovije trendovske pokazatelje MMF-a,Svetske banke i Svetske trgovinske organizacije i komponovali sazetu verziju iducih 20 godina u dve krajnje suprotstavljene verzije

Treci svetski rat
Prema prvoj-koju,zbog toga sto je utemeljena samo na krajnjem pesimizmu i panicnom strahu,nisu ni rasclanjivali - u narednih 20 godina na Zemlji ce se najverovatnije desiti smak sveta.
Naravno,ne misli se na to da ce smak sveta izazvati neki asteroid koji ce drmnuti Zemlju,nego se svetu smesi kraj zbog katastrofalnih posledica novog svetskog rata,u kome ce se u "sudarima civilizacija",radi osvajanja energetskih izvora i novih profita,koristiti i nuklearno oruzje.
Moguce je zamisliti varijaciju na temu teroriste.Na svetskom crnom trzistu moze da se nabavi oruzje za masovno unistenje svih vrsta,a ne reba iskljuciti napad na neku nuklearku,hemijsku fabriku...
Ostaje pitanje da li vredi,s tim mracnim mislima,ziveti jos celih 20 godina?
Od ove mracne verzije mogu da nas spasu vladari novog svetskog poretka.Kako?
Pa,lepo:oni poprilicno veruju u svoju misiju,a ta njihova vera najpre je zasnovana na ideji da preuzmu kompletan nadzor nad proizvodnjom oruzja za masovno unistenje.Oni ce uspesno da suzbiju sve svoje protivnike,koje nazivaju teroristima,ali ce spasti i svet od katastrofe.Jedino pitanje je kakva ce biti podela karata i moci.

Kina vodeca sila
Ako se izvede takva vizija sveta za ne tako daleku 2026. godinu iz najnovijih trendova u povecanjima bruto proizvoda,stanovnistva i sirenju novih tehnologija,jedan prizor ce se dobiti uz trzisne cene,a znatno razlicit prema paritetu kupovne moci.Prema trzisnim kursevima,SAD ce i u 2026. godini ostati prva ekonomska sila,druga ce biti Evropska unija,treca Kina i cetvrti Japan.Ali,ako se izvede isto poredjenje prema paritetu kupovne moci,prva ekonomska sila sveta za 20 godina bice Kina s udelom u svetskom bruto drustvenom proizvodu od 22 posto,a za njom ce slediti Amerika s udelom od oko 18 posto,i treca EU - 25 s udelom od 15 posto.
Decenije koje nam predstoje,naime,bice razdoblje novog uspona velikih civilizacija s pocetka ljudske istorije,Kine i Indije,kao i stvaranja multipopularnog svetskog poretka u petouglu SAD-EU-Kina-Indija-Rusija,u cijim ce orbitama najznacajniji sateliti biti Japan,Brazil,Indonezija i Saudijska Arabija.

Podela civilizacija
Civilizacije i drustva na Zemlji jasno ce se - procenjuju analiticari "Ekonomista" - razdeliti na demokratske i autokratske,kao i na one koje zagovaraju ravnotezu velesila i one koje zagovaraju ideju o novom svetu,zasnovanom na vladavini prava i medjunarodnih ustanova.
Svaka od tih suprotstavljenih civilizacija ili velikih interesnih grupa,zakljucimo iz ugla nase zemlje,zauzimace se svim raspolozivim sredstvima za uspostavljanje novog svetskog poretka,ali po sopstvenoj meri.Da li ce surovi,novi poredak nastajati kao rezultanta teze snaga ili ce sudar radikalno suprotstavljenih ubrzati smak sveta?Ako ni za sta drugo,dobro bi bilo doziveti i tu 2026. godinu,i saznati istinu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
I nikotin i Novi svjetski poredak - baš kao i naše neznanje o pravoj biti stvari nije od jučer.

Naivno je misliti da se programom "Nikotin Ver. 3.245" može zaustaviti novu inačicu programa "Novi svjetski poredak Ver. 4.127 Build 3065".

Najnovija verzija programa "Nikotin Ver. 3.245" je pojačana hrpom trojanaca koji su sastavni dio cigaret-papira i koji vrlo uspješno uspavljuju i one zadnje ostatke svijesti, za razliku od reklamne "Demo-verzije Nikotin 1.0".

Isto vrijedi i za sve ostale stimulanse koji su zapravo triggeri (okidači) za aktiviranje programa koji su nam implantirani već samim time što smo ovdje gdje jesmo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 5:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Sofija to je točno.
Morate shvatiti jednu stvar još, oni žele da mi prestanemo pušiti sada, jer ovako imaju zagađenu hranu....

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 6:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ja zato pušim malo, premalo da bih narušio svoje zdravlje, a opet previše da bi im bila ukusna i zdrava hrana :twisted: :D ... To previše, koliko sam ja shvatio je zapravo bilo kolko...

Dajete mi razloge više da pušim :)...

Šalu na stranu, sada vidim post chaos enginea koji je zapravo ukratko dotaknuo suštinu problematiku i zato mu hvala. Jako je dobro predstavio "drugu stranu medalje" samog čina pušenja. Dalo bi se o tome još dosta napisati ali neću sada jer ne stignem i nisam u tom điru. Ja osobno dok sam došao u fazu da sam se uhvatio da bezveze pušim, dakle tek tolko da pušim, rekao sam si "e dosta sada", nisam pušio po dvadeset-trideset dana i nisam imao NIKAKVU potrebu i čisto da si dokažem jednu činjenicu - da nisam ovisan o nikotinu. Cigareta/duhan ima itekako svoju vrijednost, a još više onu ritualnu, sociološku, psihološku (ne psihosomatsku uočite razliku), a ta vrijednost je mnogo važnija od bilo koje druge. Da bi to znali dovoljno je otvoriti oči i pogledati zašto uopće klinci počinju pušiti pred kraj osnovne recimo ili zašto se u društvu zapali, zašto ljudi pod malim odmorom idu zapaliti cigaretu više iz faktora druženja itd. Ima PUNO GORIH stvari od cigareta, a "oni" to jako dobro znaju...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 8:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Ja mislim da je cijela prica o nikotinu obicna izmisljotina pusaca koji pokusavaju opravdati svoju ovisnost. Fuj smrdljive cigarete. Stvarno su mi odvratne. A i ono šta je galaksija napisao na pocetku teme nabacano je zbrda zdola a i definicija acetilkolina je netocna, jer to nije nikakva hrana za stanice nego neurotransmiter preko kojeg zivcane stanice komuniciraju. Neka pusi ko hoce, samo da je sto dalje od mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 8:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
I to je moguće...
Pa i meni se cigarete gade. Doduše u većim količinama. A što su veće količine ovisi kako gledaš... Sve u svemu nije važno uopće.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 10:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pušili smo ga, pušimo ga, i pušit ćemo ga!!!
------------------------------------------------------------------
Ljudska rasa u spomen Hrkljušu, 307000 p.n.e.-2012.g.


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 10:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Baron je napisao/la:
Citat:
To su sve znali americki indijanci od kojih je duhan i dosao ovamo, iako u danas potpuno degeneriranoj formi u obliku kemijski i katranom zagadjenih cigara. Zato se preporuca koristit duhan bez kemijskih dodataka i rucno motat cigare ili ga pusit u luli.


Zato ja trosim "Beedies", indijske cigarete rucno pravljene.
Znaci direktno "Made in India". Cvrc bato.... 8)
Ljudi nemate pojma koji je uzivanje zapaliti jednu, ja trosim maksimalno 3 ili 4 u toku dana, ali tako dobro dodju da nije normalno.
Rucno motan duhan. Glava boli kako je dobro. 8) :wink: 8)


Gdje kupuješ to čudo, Baron?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 08, 2006 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Citat:
To su sve znali americki indijanci od kojih je duhan i dosao ovamo, iako u danas potpuno degeneriranoj formi u obliku kemijski i katranom zagadjenih cigara. Zato se preporuca koristit duhan bez kemijskih dodataka i rucno motat cigare ili ga pusit u luli. U nedostatku toga dobro dodje i obicna "stetna" cigara, jer je za nas uvjerljivo najstetnije neprestano ponavljanje letackog dijaloga.


Što podrazumijevaš pod letačkim dijalogom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 4:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Jana je napisao/la:
Što podrazumijevaš pod letačkim dijalogom?


Letacki dijalog je pricanje uma sa sa samim sobom, nas interni dijalog pod komandom Los Voladoresa.
(letaca, imas ovdje tekst o njima http://www.galaksija.com/metafizika/voladoresi.htm)
To je dosadan, nekreativan i neproduktivan cin "razmisljanja" koji izaziva emocionalne reakcije koje hrane letace i nas drzi u zatvoru matrixa.
To su Castanedini termini ali sasvim se dobro mogu povezat sa onim sta je Sofija napisala u gnosticizmu. http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?p=6700#6700
Tako letaci u biti kontroliraju i forsiraju reptilski mozak koji je kod vecine stalno aktivan. A duhan pomaze u zaustavljanju letackog dijaloga reptilskog mozga, te prebacivanja razmisljanja na korteks - naravno za one koji ga znaju koristit.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 5:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Da li je po tome što kažeš, prema tebi letački dijalog isto što i unutarnji monolog ili je unutarnji monolog šira kategorija koja može biti i "letački dijalog" ali ne mora. I koliko je taj "letački dijalog" povezan sa agresivnošću, pretpostavljam dosta obzirom da "reptilski mozak" u našem mozgu najčešće i
je taj koji izaziva i "upravlja" agresivnim ponašanjima.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz