Sada je: sub apr 27, 2024 12:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: uto feb 01, 2011 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
3PO je napisao/la:
@Jack

Da, kupovati od seljaka koji imaju svoje sjeme, slažem se ALI ne znam koliko ti je poznato da pravo organsko sjeme uspjeva sve manje i manje zbog povišenog PH zemlje i aluminija(valjda)?

Valjda će se i tome doskočiti samo se nadam da nećemo dugo čekati :love3:
doskocio je tome odavno monsanto "Monsanto develops Aluminum Resistant biotech seeds"

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: sri feb 02, 2011 9:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Gdje ćeš danas na Zemlji proizvesti nešto zdravo?

Jedino pod staklenim zvonom sa kontroliranom pročišćenom biosferom.
Da i imaš tu mogućnost, gdje ćeš nabaviti zdravo, nemodificirano sjeme za sve što ti je potrebno za ishranu?

Da si negdje u Andama na kojih 1000m visine, do tebe može doći zrakom otrov iz bilo kojeg dijela svijeta, ne postoji nigdje zračno izoliran prostor.

Tako da nažalost kotač se već duže vremena nezaustavljivo vrti, možemo samo iz najgoreg izabrati nešto manje loše.

Ak je sve ovo iz gore navedenih postova istina, preostalo nam je samo da vlastitom informiranošću nešto kasnije osjetimo posljedice od onih koji se tim stvarima ne zamaraju.

Ja bih volio da je drugačije, al nažalost neke stvari su previše uzele zamaha

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: sri feb 02, 2011 10:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 9:50 am
Postovi: 86
Lokacija: Vojvodina BC
Arbitrium Liberum je napisao/la:

Ja pricam o kodeksu,


Gde i u kojoj meri?

Počeo si na ovoj temi da postuješ odavde:

1.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=40#p103751
2.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=40#p103870
3.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p103948
4.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p104001
5.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p104123
6.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p104129
7.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p104135
8.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p104146
10.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p104197
11.viewtopic.php?f=8&t=2690&start=60#p104208

i uglavnom pljuvao po svemu što je većina učesnika rekla,
...onako nadmeno,prepotentno...

Najmanji zajednički sadržalac tvojih postova:
Citat:
jesam procitao neke delove

Citat:
O boze, ovo vise postaje zamorno . . .

Citat:
Nije to bas toliko bombasticno.

Citat:
Ovo mi nije poznato. A nije mi poznato ni da se sad zraci...
...Ustvari je besmisleno.

Citat:
Koliko je meni poznato ne.
(ovo bi trebalo da bude aksiom?)
Citat:
Tacno. U tome i jeste sva opasnost kodeksa.

Heureka.Konačno nešto....(inače bi i vrapci već posumnjali)

Citat:
Ima i linkova.


Jedan jedini link koji si dao je:
Citat:


koji,pretpostavljam, nije žuta štampa...i koji upućuje na dve strane...
...danas, recimo, upućuje ovamo:
Citat:
Estradni rat: Tereza ne da Ceci da dođe u Hrvatsku!

Dok koncertno „bratstvo i jedinstvo" puni zagrebački „Maksimir" i „Beogradsku arenu", i dalje ima estradnih zvezda koje nisu spremne da pređu granicu i kažu „prijatelji stari, gd(j)e ste"
[img]Svetlana%20Ražnatović%20Ceca[/img]


Moram,konačno, da ti odam i priznanje na stvarno izuzetnoj iskrenosti:
Citat:
Ja sam, veruj mi, mnogo vestiji manipulator od tebe, ali se uzdrzavam, kontrolisem se,

Prava škola Sionskih mudraca u vidu sofisticiranog,elokventnog agenta Matrixa.

Citat:
a ti o meni :mrgreen:

Ako i dalje misliš da si ti poenta čitave priče,a ne codex alimentarius,onda stvarno imaš veliki problem i ja se njime u buduće više ne želim baviti.

Verovatno ima onih koje si svojom slatkorečivošću uspeo da obrlatiš,što se mene tiče non pasaran.
Jack987 je napisao/la:
Jedino i trenutno najefektnije rješenje koje možemo napraviti je da NIKAD NIKAD i NIKAD ne kupujemo te proizvode.


Teško da možemo izbeći korišćenje tog đubreta,ali u svakom slučaju da akcijom možemo doprineti "sindromu sto majmuna",pa kakva god ona bila.
Pritom pod akcijom ni u kom slučaju ne podrazumevam negiranje,ublažavanje u najmanju ruku nipodaštavanje aktuelnog problema.

Nadam se samo da je @aragorn u pravu sa onim što je na ovoj temi rekao.

_________________
SCIO ME NIHIL SCIRE


Zadnja izmjena: Kosuth; čet feb 03, 2011 6:51 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: sri feb 02, 2011 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Mike20 je napisao/la:
Gdje ćeš danas na Zemlji proizvesti nešto zdravo?


Do koje dubine u zemlju prolaze aluminij i barij? Sigurno zavisi od sastava zemlje ali - ako se zadržavaju na površini ili «procure» do određene dubine – možda bi prevrtanje zemlje ili još bolje, odsijecanje sloja zagađene zemlje pomoglo?

Ili da se sa nekom hemikalijom eventualno zemlja neutrališe od dejstva aluminija i barija a da krajnji rezultat ne bude škodljiv po čovjeka?

Al i Ba reaguju sa kiselinama i grade soli... Ima li neko kakvu ideju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: sri feb 02, 2011 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Do koje dubine u zemlju prolaze aluminij i barij? Sigurno zavisi od sastava zemlje ali - ako se zadržavaju na površini ili «procure» do određene dubine – možda bi prevrtanje zemlje ili još bolje, odsijecanje sloja zagađene zemlje pomoglo?


Ne verujem da bi ovo pomoglo, jer nikad ne znas do koje dubine ici. Sve zavisi geografski, od padavina, od terena, od vrste tla . . .

Citat:
Al i Ba reaguju sa kiselinama i grade soli... Ima li neko kakvu ideju?


Ali ovo nije losa ideja, soli je posle lakse neutralisati :D Jedino sto postoji opasnost od pravljenja jos vece stete.

Mislim da se povecana ili smanjena Ph vrednost regulise sejanjem razlicitih sorti. Jedne godine jedna, druge druga, jer koriste razlicite elemente iz tla. (valjda, nisam toliko upucen)

I nije problem samo aluminijum i barijum (njih jos uvek nema toliko). Problem su i klasicni otrovi, jer ih se od pesticida i herbicida toliko nakupilo. Jedna moja prijateljica se zaposlila u jednoj laboratoriji za analizu. I dali joj da analizira neku zemlju iz okoline Beograda, i ona zinula kada videla cega sve nema. Na sta je starija koleginica "utesila" sa: "Ma to je tako odavno, to je sad normalno". :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: sri feb 02, 2011 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Pade mi na pamet i podvodna poljopriveda no i morima su dohakali (British petrol i slični). #-o

Barij sulfat:
Barijev sulfat može se uzeti oralno, zbog svoje velike netopljivosti u vodi i potpuno se eliminira iz digestivnog trakta. Za razliku od drugih teških metala, barij se ne bioakumulira. Ukoliko se udiše prašina koja sadrži spojeve barija, može doći do akumulacije u plućima dovodeći do stanja koje je poznato kao baritoza.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Barij


Aluminij sulfat:
u poljoprivredi i hortikulturi za acidifikaciju, tj. za snizavanje pH vrijednosti obradivog i bastenskog (vrtnog) zemljista;
http://www.hemoprodukt.com/primjena.htm

Izgleda mi da je sulfat ovih metala povoljniji od hlorida, nitrata itd. (ukoliko sve ovo što pišem uopšte ima smisla). ](*,)
Problem je što bi se moralo tačno znati koliko ima Al i Ba u zemljištu da bi hemijska reakcija bila bez viška kiseline na kraju jer bi imali kiselu zemlju koja (koliko mi je poznato) nije pogodna za uzgoj.

Ili, zna li se za neku vrstu biljaka koja bi prirodnim putem pokupile ove metale u što većoj količini? Možda bi se uzgoj povrća mogao kombinovati sa takvom biljkom pa da se sade uporedo?

Pesticidi i herbicidi - Izgleda mi najsigurnije da se koristi zemlja sa vrhova planina ili brda. Nikako iz dolina zbog nakupljanja hemikalija kroz kiše. Sadnja u stanovima... unesimo prirodu u stanove i kuće, bašte su prošlost \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: sri feb 02, 2011 4:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Kemijom na kemiju i gdje smo onda?

Neutraliziraš nešto, a ima još toga štetnijeg što se da neutralizirati, a opet cijela procedura za "malog i zabrinutog" čovjeka je mislim financijski teško izvediva.

Treba cijelu površinu i dubinu Zemlje dezinficirati od SVEGA i početi ispočetka sa Rajskim vrtom, al zadaviti zmiju odmah u startu :rofl

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Kosuth je napisao/la:
sofisticiranog,elokventnog




Hvala. Ne secam je da je jos neko rekao to za mene. :D

Nego, gospodine Nikola Aleksicu

Zanima me ko vas i koliko placa da glumite ekologiju u Srbiji? Mislim da je posteno da svi nasi clanovi znaju sa kim imaju posla i da znaju da ih plasi i dezavuise covek koji ima licne koristi od toga. Koji uzgred, ima i dosije u policiji. (iznudjivanje, dovodjenje u zabludu itd)

Evo neka svi vide ko nam je Kosuth, i ko nas zajebava iz licne koristi.

http://www.ekopokret.org.rs/

On je ta neljubazna ljuska iza stola u kancelariji :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Evo i ja cu da stavim jedan "informativni" link na kome se pojavljuje nas gospodin Aleksic. Najezim se sta covek radi iz licnog interesa brrrr :mrgreen:

I to na forumu koji se zove Metafizicki (procitajte gore levo sta pise) i gde su teme o kojima nas Aleksic (Kosuth) prica sporedne.


Primetite da je televizija na kojoj je Aleksic gostovao morala da napise u kajronu "informativni razgovor" kako bi se valjda ogradila, jer je kolicina neznanja bila ogromna. Kao i kolicina besa i gorcine koju je g. Aleksic izrekao, a sto je i voditelj morao da primeti.

Ne preporucujem za gledanje ako ste labilnija licnost, deluje veoma uznemiravajuce i negativno. Ne zbog informacija vec osobe koja ih prezentuje. "Informacije" su glasine i neznanje. Covek se nije potrudio ni da sazna sve sto moze o temi o kojoj prica. A sto govori i koliko je ozbiljan u tome . . .

http://www.youtube.com/watch?v=MSWan7tL ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 3:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 26, 2011 9:01 am
Postovi: 10
Pogledao samo youtube linkove o gospodinu Aleksicu - osobno podrzavam covjeka jer je i jako puno toga sto kaze zapravo istina.
A iskreno se divim tome jer je zavrsio na TV-u i prica o tome (koliko ljudi skupi petlju za tako nesto), i ne samo prica - ako je pola stvari napravio sto kaze da jeste vec je puno napravio i trebali bi vise ljudi kao sto je on.
Danas imamo gomilu ovaca koji se svakim danom sve vise zaglupljuju i ovakvi ljudi kao gospodin Aleksic su zapravo biseri, ako ovo sto radi radi iz dobre namjere.
Ako se ne varam u prvom djelu je rekao da ima 60 godina i da se bori za buducnost svojih unuka i praunuka sto, ako je istina, je plemenit motiv.

@Arbitrium Liberum - spominjes bijes i gorcinu kod Aleksica - osobno i ja sam ogorcen kakvi sve zakoni prolaze i kako se manipulira ljudima. I svatko normalan i dovoljno osvjescen bi trebao biti ogorcen. Shvati ovo kao dobronamjerni komentar ne zelim zapoceti bezrazlozno quotanje : ) - samo iznijeti misljenje.

:ontopic: - cuvati sjemenje koje jos uvijek imamo a da nije modificirano... cuvati kao oci u glavi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 3:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
bes+panika=agresija+paranoja

Tesko da je to ispravan put ka osvescivanju, ka slobodi i kvalitetnom zivljenju.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 3:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 26, 2011 9:01 am
Postovi: 10
Ogorcenje ne bih izjendacio sa panikom ili paranojom nego vise kao osjecajem koji imam prema trenutnoj situaciji i dogadjajima u svijetu.

Ne cineci nista i samo komentiranje nece dovesti nicemu dobrome ili promjeni ka dobrome. Dakle logicni zakljucak za pomjeranje prema boljemu je da treba nesto ciniti.

Ostaje pitanje sto i na koji nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Eduard je napisao/la:
I svatko normalan i dovoljno osvjescen bi trebao biti ogorcen.


Mislim da dovoljno "osvescen" covek ne moze biti ogorcen, a jos manje "militantan". :wink:

Eduard je napisao/la:
:ontopic: - cuvati sjemenje koje jos uvijek imamo a da nije modificirano... cuvati kao oci u glavi!


Sto se mene tice, ovo bi bio jedan od prakticnih saveta koji zaista moze da pomogne ljudima za buduca vremena, jer mislim da koliko god mi "vristali" i "borili" se protiv tog kodeksa, on ce biti "usvojen" i sprovodjen. Nazalost, mislim da se ta stvar sa kodeksom ne moze resiti samo "buntom", a jos manje "militantnim" protestima, koji su gotovo uvek kontraproduktivni i pazljivo smisljena manipulacija. Ako neko ima iskrene zelje da ucini neku dobru stvar povodom ovog kodeksa, mislim da ce pre to biti neko organizovanje u smislu sakupljanje i distribucije semena biljaka koje nije genetski modifikovano, ili nesto tome slicno. Medjutim, cini se da to iziskuje puno vise volje i posla nego puko "vristanje ogorcenih ljudi", koji na taj nacin samo zadovoljavaju i "umiruju" svoju ogorcenost, a zapravo ne preduzimaju nista produktivno sto moze ublaziti/spreciti posledice primene kodeksa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 4:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Komuniciramo na forumu, razmjenjujemo ideje i zamisli – tražimo riješenja. Sve što nam je potrebno za zakone i sve ostale probleme smo mi sami. Reagovati? Kako? Tako što ćemo svijesno primjeniti znanje i prilagoditi se situaciji. Naš otpor ka nečemu bi trebao biti individualan.

Treba li biti ljut, ogorčen itd.? Treba li neko sa takvim osjećanjima da kreira način otpora koji uključuje druge ljude? Treba li da nekome ko ispoljava takva osjećanja prepustim da mene vodi po nekakvim demonstracijama, bez obzira da li su mirne ili rušilačke?

Po meni vrijedi pročitati narednih četri posta (zasad ih je toliko) na temi sungazing i vidjeti u kojem pravcu to vodi: viewtopic.php?p=104676#p104676

Jedno je ukazivati na određene probleme i širiti informaciju, imati ideje a sasvim je nešto drugo nuditi riješenja i usmjeravati ljude.


Zadnja izmjena: Toda; čet feb 03, 2011 5:31 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Eduarde, izvinjavam se... :love12:

Moj post se odnosio na intervju g. Aleksica.

:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 9:50 am
Postovi: 86
Lokacija: Vojvodina BC
sigma je napisao/la:
bes+panika=agresija+paranoja

Tesko da je to ispravan put ka osvescivanju, ka slobodi i kvalitetnom zivljenju.

PER ASPERA AD ASTRA!

Ili neko možda ima instant rešenje za,verovatno, 90+% neosvešćenog plebsa.

Da li će eventualno neko u ovome prepoznati i elemente manipulacije,šta ću mu,neka promeni vizuru. :dontknow:
Eduard je napisao/la:

Ne cineci nista i samo komentiranje nece dovesti nicemu dobrome ili promjeni ka dobrome. Dakle logicni zakljucak za pomjeranje prema boljemu je da treba nesto ciniti.

Ostaje pitanje sto i na koji nacin...

Mislim da je ovome mesto upravo ovde:
Citat:
Da li „organsko“ podrazumeva da nije hibridno ili da nije genetski modifikovano?
-U svakom slučaju, ne sme biti genetski modifikovano. U nedostatku autohtonog semena i onog sertifikovano organskog, dozvoljeno je hibridno, ali samo ukoliko se uzgaja po zahtevima organske proizvodnje. Nedavno je u Selenči (Vojvodina) otvoren centar za organsku proizvodnju, pa ćemo u budućnosti imati sertifikovanog organskog semena.
Ipak, poželjno je da seme ne bude hibridno, jer je važno poštovati biodiverzitet.

Citat:
Jedna divna biobašta nalazi se u selu Torak u opštini Žitište, a vodi je Mariana Lelea. Ova bašta je ostvareni plan profesorke Branke Lazić iz Novog Sada, a ovde se odgaja više od 80 vrsta autohtonih biljaka.

Citat:
Kako stoje stvari sa domaćim, autohtonim semenom?
-Koliko mi je poznato, ne postoji prodajno mesto za stare autohtone vrste semena u Srbiji. Postoje instituti koji imaju banke semena, ali – ne bave se prodajom.

Ko je to rekao,šta još i gde,eventualno uspostaviti kontakt, možete pokušati putem ovog linka:

http://serbianforum.org/zdravlje/35790- ... post665998

Inače o radu dve pomenute osobe u citatima ima toga podosta na netu.

_________________
SCIO ME NIHIL SCIRE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Citat:
PER ASPERA AD ASTRA!


Svako tumaci na svoj nacin.

Ako tu izreku tumacimo bukvalno, mozemo se naci u grdnoj nevolji, a jos i ako se toliko opustimo, pa se potrudimo da
Citat:
90+% neosvešćenom plebsu
ponudimo resenje u vidu kuke i motike, na taj nacin i njih mozemo uvuci.

Neko moje tumacenje bi bilo, da bismo nesto ostvarili, neophodno je uloziti svaki potreban napor, uz svu svoju srcanost, uz dozu empatije prema svakom ljudskom bicu. Potpuno preuzeti odgovornost za ono sto radimo. Bez ocekivanja rezultata, nego jednostavno, raditi ono sto osecamo kao ispravno, sto, naravno izuzima bilo koji vid manipulacije.

Isto tako, neophodno je stvari nazvati pravim imenom, da bismo, uopste, znali sa cime imamo posla.


:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: čet feb 03, 2011 10:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 9:50 am
Postovi: 86
Lokacija: Vojvodina BC
sigma je napisao/la:
ponudimo resenje u vidu kuke i motike, na taj nacin i njih mozemo uvuci.


Ha,pa sad,s kukom i motikom se stvarno svašta može raditi,sve zavisi s kojeg kraja se hvataju,a moj predlog za način korišćenja tih alatki pretstavljen je drugim delom mog prethodnog posta,tako da ovo
Citat:
Svako tumaci na svoj nacin.

smatram sasvim ispravnim zapažanjem,sve opet uslovljeno vizurom tumača/posmatrača.
Citat:
Isto tako, neophodno je stvari nazvati pravim imenom, da bismo, uopste, znali sa cime imamo posla.
:thumbup:

_________________
SCIO ME NIHIL SCIRE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: pet feb 04, 2011 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Toda je napisao/la:
Treba li biti ljut, ogorčen itd.? Treba li neko sa takvim osjećanjima da kreira način otpora koji uključuje druge ljude? Treba li da nekome ko ispoljava takva osjećanja prepustim da mene vodi po nekakvim demonstracijama, bez obzira da li su mirne ili rušilačke?

Po meni vrijedi pročitati narednih četri posta (zasad ih je toliko) na temi sungazing i vidjeti u kojem pravcu to vodi: viewtopic.php?p=104676#p104676


Po meni, to vodi u pravcu "slepac vodi slepca". #-o
Inace, ti postovi su sada obrisani, mislim da je na ovom forumu bilo vec previse likova kao sto je cybermikan i njegovog "revolucionarnog" reklamiranja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Codex Alimentarius
PostPostano: ned feb 06, 2011 10:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Aragorn je napisao/la:
Sto se mene tice, ovo bi bio jedan od prakticnih saveta koji zaista moze da pomogne ljudima za buduca vremena, jer mislim da koliko god mi "vristali" i "borili" se protiv tog kodeksa, on ce biti "usvojen" i sprovodjen. Nazalost, mislim da se ta stvar sa kodeksom ne moze resiti samo "buntom", a jos manje "militantnim" protestima, koji su gotovo uvek kontraproduktivni i pazljivo smisljena manipulacija. Ako neko ima iskrene zelje da ucini neku dobru stvar povodom ovog kodeksa, mislim da ce pre to biti neko organizovanje u smislu sakupljanje i distribucije semena biljaka koje nije genetski modifikovano, ili nesto tome slicno. Medjutim, cini se da to iziskuje puno vise volje i posla nego puko "vristanje ogorcenih ljudi", koji na taj nacin samo zadovoljavaju i "umiruju" svoju ogorcenost, a zapravo ne preduzimaju nista produktivno sto moze ublaziti/spreciti posledice primene kodeksa.

Moje neko viđenje:
Ja mislim da mi možemo puno učiniti i da sasvim efikasno možemo neutralisati mogućnost primene mnogih programa za podjebavanje stanovništva a kamoli "koda za hranu", nad nama.
Verujte mi, nisam ni znao za kodex alimentarijus kada su počeli da mi smetaju raznorazne gluposti koje industrija radi sa hranom. Gaziraju nam sokove i njima poje našu decu. Sok se gazira s CO2 što se u nekoj meri rastvara u vodi dajući ugljenu kiselinu, koja negativno deluje na kosti (i zube), dokazano. Zatim određene kiseline fosfora, pa kofein kojeg ima u skoro svim crnim gaziranim sokovima. Sve skupa deluje sinergijski i pojačano. Popijem samo jednu čašu pepsija nakon hamburgera i moje srce kao da hoće da iskoči iz mene a čitav se osećam kao na dopingu. Tako sam rastao a nisam shvatao da mi to radi industrijsko smeće (jer to hrana nije). Govorili su mi (lekari) da je sve u redu s mojim zdravljem, da sam samo malo temperamentniji...
Hvala Bogu te sam većinom jeo našu seljačku, domaću hranu.

Tada sam shvatio ko je kriv za to što mi se dešava. Nije hrana kriva, već uređenje. Takvo društveno uređenje koje omogućava jednima da prave hranu za druge, te ih tako, hrane onim čime hoće. Konzumentima nije moguće ništa drugo, zato jer žive tako organizovani, nego da troše to što im se nudi, plaćajući koliko im se traži. Kada sam to shvatio odustao sam od učešća u to uređenje, i rešio da sam pravim svoju hranu.
Ja sam jedan od krivaca zašto je to tako, a svako od vas je još jedan krivac, ne?

To je rešenje, ako bi svako sam pravio svoju hranu, svojim rukama, uz minimum alata i još minimalniju mehanizaciju, što je sve ne moćuće već provereno moguće (tako je živeo npr moj deda), niko vam ne bi mogao da uvede bilo kakav kod za hranu, ili da vam kroji standarde po kojima morate proizvoditi kako bi prodali, jer vi ne želite da prodate, proizvodi svako za sebe (razmena samo po principu ja tebi malo krompira - ti meni malo mrkve i sl).

Što se tiče energije, i ranije se živelo bez struje, a danas, za net (zbog dobrog levela komunikacije) i eventualno LED rasvetu (uz najracionalnije korišćenje samo onda kada zaista treba), svako bi sebi mogao da priušti obnovljiv izvor energije (kombinacije vetra, suca, vode, drveta i sl).

Iz svog iskustva znam da se može živeti sa minimumom odeće mesecima, čak godinama (jedan-dva para pantalona i isto toliko ostalih komponenata). Odeća nema estetsku ili kakvu drugu, već zaštitnu ulogu i ako se tako prema njoj odnsoimo, shvatićemo koliki smo robovi kapitalizmu.

Kozmetika je mentalni program. Voda pere sve, a tu je i ceđ za savršenu dezinfekciju, uz aromatična ulja iz lekovitog bilja.
Čak i ako se neko buni i pokazuje otpor pri oslobađanju od mentalnog programa zvanog dezodorans ili sapun, treba da zna da sve ima svoju "uradi sam" kod kuće i od komponenata koje rastu na livadi i drvetu, varijantu.

Dakle, ogorčenje ja sasvim u redu ako se usmeri ka sebi, jer bi onda one koji sebi grade iluzije kako bi se pred sobom (a i drugima) opravdali zašto ništa ne preduzimaju, možda, pokrenulo. Čini mi se da kad se zgadimo sami sebi zbog onoga čemu smo se gadili kod drugih, da nas to onda podstakne da shvatimo da smo glupi i natera da makar pokušamo da se popravimo, pred samima sobom.

Znači u redu je, shvatili smo da u svetu mnogo toga ne valja, kraće ili duže bili ogorčeni. Zatim shvatamo da je svako od nas ponaosob kriv za to (ma koliko strašno to zvučalo), i na kraju, preuzimamo odgovornost i pristupamo konkretnoj akciji a ona se odnosi na - svako menja svet menjajući sebe, što samo kada se zbroji daje rezultate -
I ja sam imao period kada sam nesvestan toga vikao: bla bla, majku im imperijalističku i kapitalističku, a zatim odlazio da nastavim sa konzumentskim životom, podržavajući taj isti kapitalizam (finasirajući ga).
Mislim da samo odustajanjem od njega možemo mu uskratiti energiju kojom se hrani.

To je moje mišljenje, a ja nisam pametan, tako da nisam ni siguran koliko mi mišljenje ne valja.


Zadnja izmjena: baki; ned feb 06, 2011 10:51 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz