Sada je: sub apr 27, 2024 9:13 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Codex Alimentarius
PostPostano: pet nov 13, 2009 12:43 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
Stiže nam Codex Alimentarius

Ako niste čuli za njega, to znači da je elita postigla svoj cilj, jer im upravo to najviše odgovara. Kada biste znali šta je Codex, njihov bi opstanak bio ugrožen. A upravo to želim postići ovim blogom, jer Codex dolazi. Stavlja se u upotrebu 31. prosinca ove godine. Možda vam u ovom trenutku to ništa ne znači, ali nakon što vam obrazložim šta je zapravo Codex, bit će vam jasno. Ako ćete nakon toga poćeti razmišljati o njemu, moj će cilj biti postignut.

Šta je zapravo Codex?
Codex Alimentarius je skup pravila za regulaciju poljodjelstva i potpunu kontrolu hrane od sjemena do konačnog proizvoda. Pokušat ću na što jednostavniji način napisati šta znači njegova primjena.
- Pod Codexom više nije potrebno označavati životinje koje su genetski promjenjene, što je do sada bilo obavezno.
- Povrće i sjeme će biti izloženo zraženju. Trenutno se to radi samo kod sjemenja i povrća koje mora dugo putovati, kako bi ostalo što duže svježe. Pod Codexom će to biti obavezno za sve životinje.
- Uvođenjem Codexa će sve životinje, koje se uzgajaju za hranu ili mlijeko, morati dobivati Monsanto hormon rasta i Monsanto antibiotike. Kod toga ću vam još reći da je Monsanto najveći proizvođač genetskih uzgojenih životinja na svijetu.
- Ljudi će oboljevati zbog konzumiranja genetski uzgojene hrane. Tu uskače farmacija, koja će im nuditi pomoć u obliku svojih ljekova. Gotovo svi prirodni lijekovi postaju zabranjeni i označeni kao opasni, a bit će dozvoljeni samo farmaceutski proizvodi. Pa neka mi još netko kaže da je kemija zdravija od prirodnih pripravaka. Prirodni lijekovi su konkurencija farmaciji, te ih zato žele ukinuti. Vitaminski dodaci moći će se dobiti samo na recept.
- Codex u osnovi sprečava i ukida prirodno organsko ratarstvo. Da još jednom sve povežem. Codex Alimentarius će svu kontrolu nad hranom dati u ruke farmaciji i Monsantu kao najvećem proizvođaču genetski prerađene hrane. Ako se ostvare sve crne slutnje, u roku od 10 godina ćemo na policama u trgovinama imati samo genetski uzgojenu hranu, a organske, ekološke i biološke neće više biti. Seljaci će svake godine morati kupovati sjeme od Monsanta, a njihovo sjeme ima ugrađen gen koji sprečava daljnje razmnožavanje. Drugim riječima, ne proizvode sjeme, te seljaci moraju svake godine iznova kupovati sjeme. Naravno, od Monsanta.

IIronija je u tome da ćemo možda u prosjeku duže živjeti , ali će kvaliteta života biti slabija, jer će prehrana biti nekvalitetna. Biti će puno bolesti, farmacija će nam prodavati svoje proizvode i lijekove, tako da i oni dobe svoj dio kolača. A sada ono najstrašnije. Zbog posljedica uvođenja Codexa na svijetu će umrijeti oko 3 milijarde ljudi. Da, tako je. 3 milijarde!!! Zašto? Zbog pomanjkanja hrane, nekvalitetne hrane, čak i od bolesti od kojih je moguće ozdraviti, jer će prirodni lijekovi biti zabranjeni, imunitet oslabljen zbog nekvalitetne genetski uzgojene hrane.

Koje je rješenje i šta se može učiniti?
Širite ovu vijest. Recite svim prijateljima, znancima, školskim prijateljima, suradnicima, obitelji i jednostavno svima koje poznajete. Pišite blogove, šaljite mailove, pričajte o tome. Vremena je malo, ali još nije prekasno. Codex treba stupiti u upotrebu 31. prosinca 2009. i zato treba požuriti.

Za Codex je zadužena posebna Codex Alimentarius komisija. 1994. godine su pokušali uvesti Codex u SAD, ali su ljudi uvidjeli o čemu se radi i naveliko pisali lakoalnim političarima, kongresmenima. Trgovačkim lancima je postalo jasno da će propasti ukoliko se uvede Codex, te su sami lobirali za sprečavanje njegovog uvođenja. I zajedno su postigli da Codex na kraju nije uveden. Nato se komisija okrenuli Evropi i, prema svim pokazateljima, tu će im uspjeti. Računaju na veću podjeljenost trgovine i slabiju komunikaciju među državama, što je točno. 31. prosinac je dan D. Još nije kasno, zato vas molim da širite vijest.

Šta ako se Codex stvarno uvede?
U tom vam slučaju toplo preporučam da jedete što je više moguće doma uzgojene i prerađene hrane. I još nešto vrlo važno. Čuvajte sjeme!!! Uvođenjem Codexa će biti teško ili gotovo nemoguće kupiti genetski neprerađeno sjeme. Zato ih obavezno spremajte kod kuće. Ako imate mogućnost, povećajte svoj vrt i pokušajte napraviti što veće zalihe zimnice, kako biste i preko zime mogli jesti što više zdrave hrane. Budite oprezni šta kupujete. Najčešće su proizvodi večih i najviše reklamiranih proizvođača ustvari najgori za zdravlje.
--------------------

evo još

Što je Codex Alimentarius?


Codex Alimentarius je organizacija, osnovana prije 40-ak godina od strane Svjetske Zdravstvene Organizacije (WHO) i Organizacije za Hranu i Poljoprivredu (FAO) pod pokroviteljstvom UN. Codex je bio osnovan sa dobrom svrhom zaštite potrošača i kontrole sigurnosti hrane.

Pod svojim krilom Codex ima više od 20 državnih komisija, koje rade na tome, da definiraju standarde i smjernice, koje na međunarodnom nivou kontroliraju proizvodnju i sigurnosti hrane. Još jedan njezin cilj je rješavanje problema povezanih sa genetski modificiranom hranom i biotehnologijom.

Na žalost, s vremenom organizacija je pala pod utjecaj velikih farmaceutskih i poljoprivrednih korporacija i proizvođača genetski modificirane hrane. Umjesto toga, da štiti interese potrošača, danas Codex Alimentarius predstavlja interese ogromnih korporacija, poput Monsanto.

Codex Alimentrius nije zdravstvena komisija, nego komisija za trgovinu. Prioritet Codexa je ostvarenje interesa multimilijunskih tvrtki za proizvodnju hrane i lijekova, a ne dobrobit i zdravlje potrošača.

Codex Alimentarius je usko povezan sa Svjetskom Trgovačkom Organizacijom (WTO). WTO koristi kriterije, razrađene Codexom, da bi postavila pravila i standarde međunarodne trgovine.

Koja pravila nameće Codex Alimentarius?


Pravila, koja nameće Codex razrađena su sa ciljem da osiguraju zaradu ogromnih korporacija, koje proizvode hranu, i za tvrtke, koje se bave genetskim inženjeringom. Ova pravila predstavljaju ogromnu opasnost za zdravlje svake osobe na ovom planetu.

To, što oni predlažu je apsurdno. Prirodni dodaci prehrani, alternativni lijekovi, vitamini i minerali će postati nezakoniti, dok će se otrovne kemikalije koristiti kao dodatci prehrani i aditivi. Većina hrane će biti podvrgnuta zračenju, a na genetski modificirane proizvode neće se smjeti staviti oznaka GMO.

Kriteriji koje nameće Codex:


Genetski modificirana hrana:

* uvođenje genetski modificiranih proizvoda na globalnoj razini
* GMO kampanja se vodi od strane SAD-a i Kanade, a Europa će morati popustiti pod njihovim pritiskom
* bit će dozvoljeno da se sjeme „Terminator“ prodaje na međunarodnoj razini
* stižu novi genetski modificirani životinjski proizvodi
* genetski modificirani proizvodi više ne moraju imati oznaku GMO na etiketi


Ekološki uzgoj:

* smanjenje standarda eko uzgoja
* podrška ogromnim poljoprivrednim korporacijama sa „isplativijom“ proizvodnjom
* uvođenje različitih sintetičkih aditiva i metoda
* procesiranja u eko-proizvodnju
* prema zakonu eko-uzgajivači od sada smiju podvrgnuti svoje proizvode zračenju
* na etiketi eko-proizvoda ne moraju biti navedeni sastojci ne-organskog podrijetla


Aditivi:

* više od 300 različitih aditiva (većinom sintetičkih) su odobreni kao „sigurni“. Među njima su aspartam, BHA, BHT, potassium bromat, tartrazine itd.
* ne uzima se u obzir potencijalan rizik dugoročnog korištenja namirnica sa tim aditivima


Postotak pesticida u hrani:

* dopuštaju se visoke razine više od 3,275 vrsta pesticida u hrani, uključujući i te, za koje se zna da su kancerogeni ili poremećuju rad endokrinog sistema, na primjer, 2,4-D, atrazine, methyl bromide
* ne uzima se u obzir rizik za zdravlje uslijed dugoročnog korištenja namirnica sa pesticidima

Hrana i dodaci prehrani

* minimalna dnevna doza vitamina i minerala je spuštena za 75%
* postavljena je oštra granica između hrane i lijekova. Nutrijenti će od sada spadati u kategoriju lijekova
* dodaci prehrani će morati prolaziti klinička ispitivanja, što je preskupo za većinu proizvođača. Ovo daje zeleno svijetlo velikim korporacijama i uništava male proizvođače.
* spuštanje minimalne dnevne doze nutrijenata će imati ozbiljan negativan utjecaj na zdravlje čovječanstva

Činjenice:

* Britanija je prihvatila Codex Alimentarius bez obzira na protest više od milijun ljudi.
* Češka je jedina članica Europske Unije, koja se još uvijek odupire Codexu.
* Sve države, koje ulaze u Svjetsku Trgovačku Organizaciju, na kraju će biti prisiljene da pristanu na smjernice Codex Alimentarius.


Neki upozoravaju, da je krajnji cilj Codexa…

* tretiranje svih životinja sa antibioticima i hormonima
* 100% genetski modificirani usjevi
* hrana, podvrgnuta zračenju
* izbacivanje sa tržišta eko-proizvoda i prirodnih lijekova

Da li moramo prihvatiti pravila, koja nameće Codex?



WTO određuje smjernice svjetske trgovine, a države-članice moraju poštivati ta pravila.

Države-članice WTO-a praktički ne mogu odbiti smjernice Codexa, jer u protivnom slučaju će biti podvrgnute teškim sankcijama i ogromnim kaznama.

Primjer jednog takvog konflikta je Europska Unija, koja je zabranila uvoz mesa krava, uzgojenih uz pomoć umjetnih hormona rasta iz SAD-a i Kanade.

Zbog nepoštivanja pravila WTO-a Europska Unija sada mora godišnje isplaćivati 116 milijuna dolara SAD-u i 11 milijuna dolara Kanadi. Takva situacija se nastavlja već duže od 10 godina, bez ikakvih naznaka rješenja.

Dakle države, koje nemaju duboki džep, morat će se složiti sa pravilima, koje nameće WTO i Codex.

Što možemo učiniti?

* Iskoristite svoje pravo na demokraciju!

Kontaktirajte predstavnike vlade i informirajte ih o tome, što osjećate u vezi uvođenja pravila Codexa.
* Sudjelujte u ANH kampanji protiv Codex Alimentarius!

Više o ANH kampanji i peticijama pročitajte ovdje:
http://www.anhcampaign.org/get-involved

* Informirajte se!

Saznajte više o Codex Alimentrarius. Znanje je moćno oružje.


Codex—government and corporate control of our food supply?
http://www.anhcampaign.org/campaigns/codex

Codex - the control and denial of science
http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/Events/codex2007-badneuenahr.html

What is Codex and how does it affect you and your health?
http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/Events/codex-whatisit.html

We Become Silent: Codex Alimentarius



* Informirajte druge.

Proslijedite ovaj članak svojim prijateljima.
* Budite pozitivni.

Nemojte gubiti nadu. Zajedno imamo moć utjecaja na slijed događaja. (...hope so;)


(Napomena:
...ovo je originalni text, prosljeđen mailom pa prosljeđujem na što je više moguće "torrenta")
POZDRAV i

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: pet nov 13, 2009 1:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 12, 2009 7:37 am
Postovi: 1
VAŽNO, TREBATE SI POGLEDATI

http://www.youtube.com/watch?v=JwWxHL5p ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: pet nov 13, 2009 2:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned okt 25, 2009 6:12 pm
Postovi: 29
Početnik!

SVAKA ČAST ZA OBJAVU OVE INFORMACIJE I NA TVOM TRUDU!

Kao što sam napisao o cjepivima, ljudi, trebamo tiskati letke, postavljati temu na sve forume, i poslat kroz sve mailove.
Sa svih strana bombardiraju: štetne frekvencije, codex, kemtrailsi, GMO, gripe, politika.....
Sve više i brže stežu remen, a NITKO se ne buni, nevjerojatno!

Kad bolje razmislim letci su jedna od boljih opcija ali opet nedovoljni jer je problem što masa stalno prosvjeduje na temelju papira, letaka i velikih tabli.
Potrebna je korijenita revolucija, možda i građanski rat, podiči ogroman broj ljudi i NE PRIHVATITI SVA SRANJA OKO NAS! INFORMIRAJTE LJUDE, jednog dana doći če sigurno do ovog što sam napisao, ali bolje što prije, jer če u međuvremenu sve sjebat i mutirat!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: pet nov 13, 2009 6:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Thanks, za tekst.. Prvi put za to cujem, i nije tesko za povjerovati, poznata je cinjenica da se ljudi truju preko hrane vec desetljecima, o ovome sam pricao, dok će se ljudi baviti svinjskom gripom i misliti da je to neka farsa i obmana, "oni" ce glatko zavuci par jednostavnih zakona, malih promjena i otrov u vasu/nasu krv....Dobro da imam svoj vrt :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 14, 2009 1:33 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
hmmm....nisam niti ja znala za taj CA - ima toliko toga na ovozemaljskoj sceni, da s obzirom da je popriličan broj informacija/teorija distorziran (nebitno dali s namjerom ili ne:)), jednostavno ne uspijevam sve pratiti,promišljati i donositi koliko - toliko razumne zaključke/selekcije(...osim toga, do ovog mail-a politiku sam izbjegavala ko kugu)

...moram priznati da se s vremena na vrijeme (a u zadnje vrijeme sve više) osjećam kao da će mi explodirati glava od gomile informacija a ne mogu se odlijepiti jer mi se čini da je vremena sve manje...naj radije ne bih niti spavala (što skoro da i činim) pa sad već blago pucam po šavovima :tongue:
...naj gori od svega jest osjećaj da u radijusu od 100kilometara ne postoji ljudsko biće koje je iole zainteresirano tj. promišlja o takvim stvarima i to me poprilično izluđuje
(...iako znam da nije tako...MORA biti bar jedna :love6: )

...zato je ovaj forum melem za um i dušu [-o<

ovaj "CA uvid" sam pokušala proslijediti po kojekakvim "običnim" forumima na topice politike, svijeta, poljoprivrede,....o razočarenju ne moram niti govoriti...reakcije su ili daj, ne budali, pa vald bi se to znalo, ](*,) ili pokušaji uvlačenja u besmislene rasprave - besmislene jer si pojedinci koji bi raspravljali uopće nisu dali truda pogledati linkove i proučiti problematiku a ja nemam vremena niti energije mlatiti praznu slamu :( ...bit problema je postan, a ko uistinu želi znati/VIDJETI taj će to i učiniti_

popizdila sam jedino na forumu krstarice gdje su mi u 2 pokušaja moderatori obrisali postove - a nakon upita zašto? odgovor je glasio:žao mi je, naredba sa višeg nivoa :-s
bleh!

da, dobra ideja je umnožiti letke i pobacati po ulicama - pa tko voli nek izvoli_

još ću pokušati motivirati uredništvo na sarajevo online (pošto vidjeh da im je parola "sloboda iznad svega"
hm....baš me zanima :-k

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 14, 2009 8:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Moželi ovo prvo gore u par riječi?

Naime, nervozan sam da čitam duge tekstove :mrgreen:

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 14, 2009 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
integrirani je napisao/la:
Potrebna je korijenita revolucija, možda i građanski rat, podiči ogroman broj ljudi...

Ako zamijenimo riječ revolucija s evolucija,tad nam nije potreban nikakav rat ili bilo kakva okupljanja mase.
Revolucija i tad evolucija pojedinca,a ne mase.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 14, 2009 9:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
kolos je napisao/la:
integrirani je napisao/la:
Potrebna je korijenita revolucija, možda i građanski rat, podiči ogroman broj ljudi...

Ako zamijenimo riječ revolucija s evolucija,tad nam nije potreban nikakav rat ili bilo kakva okupljanja mase.
Revolucija i tad evolucija pojedinca,a ne mase.
:occasion5:

:thumbup:

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 14, 2009 9:14 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
Hame je napisao/la:
Moželi ovo prvo gore u par riječi?

Naime, nervozan sam da čitam duge tekstove :mrgreen:


...hoćeš i da te nahranim, operem i stavim na spavanje? :mrgreen: :mrgreen:

..šalim se - nervozna sam i ja, - ali, eto, nekako pročitala...i to ne sve (mislim na priložene info linkove) jer nemam vremena_

...ali, ajd. koliko sam shvatila, ukratko, radi se o postupnom preuzimanju kontrole nad proizvodnjom/preradom/trgovinom hrane kroz postepeno izmjenu regulativa i njihovu implementaciju u zakone_ ako većina država članica WTO-a, pristane na zakone, manjinski ostatak bit će primoran doslovno plaćati svoju neovisnost, a zemlje koje nisu toliko bogate, morat će se povinovati i pridružiti sporazumu, dok se na kraju sve ne asimiliraju_


mmmmh....savjetujem ti ipak da pročitaš, ako ništa drugo od naslova "što je codex alimentarius?" - u suštini je zanimljivo - a kada bih ti dalje pokušavala "ukratko" objasniti ispalo bi za 2 reda kraće od originala.
zašto? zato :mrgreen:

Možda ti ipak mogu olakšati ovim:
_ana je postala link sa you tube-a koji objašnjava sve i preveden je, znači - razumljiv _ ako razumiješ engleski, još bolje - ne'š morat čitat ;)

izvoli: :love12:

http://www.youtube.com/watch?v=JwWxHL5p ... re=related

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 14, 2009 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Super i hvala :)

Pogledam, a valjda i pročitam ovih dana (sada ide utakmica).

U svakom slučaju nakon ove tvoje poruke sigurno ću obratiti pažnju na temu.

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sri nov 18, 2009 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
"Codex Alimentarius u doslovnom prijevodu s latinskog znači “zakon o hrani“. Obuhvaća niz općih norma i posebnih norma za sigurnost hrane (Codex Standards) čiji je cilj zaštita zdravlja potrošača i osiguravanje poštenih postupaka u trgovini hranom. Hrana koja se stavlja na lokalno tržište ili izvoz mora biti sigurna i dobre kvalitete. Također, hrana ne smije prenositi organizme koji uzrokuju bolest životinja ili biljaka."

.... eto tako su oni objasnili tko su. Zvuči baš brižno i zaštitničko! I tako je sve što se prezentira od "onih gore".....
a mi koji malo promišljamo smo bedasti i paničari.
i da - i ja sam osamljena i nisam nikog upoznala tko dijeli takva stajališta. hm....

evo ovdje su stavili i svoj strateški plan pa ko ima živaca:

http://www.hzn.hr/pdf/codex_strateg.pdf

prikladno: http://www.youtube.com/watch?v=d5q59xIFMrg


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sri nov 18, 2009 12:48 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
hvala Artemida
_ovo je 5.pdf otvoren, gužva u 16-tercu,...kad bi bar znala koristiti neki napredniji/brži način od čitanja? eh! ...ovako sam ko pauk na lsd-u :P

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Codex
PostPostano: čet nov 19, 2009 9:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet nov 19, 2009 9:39 pm
Postovi: 5
pozdrav...odavno pratim forum a evo za prvi put javljam se sa cudnom i uznemirijucom pricom...istu sam dobio od vise kolega putem meila pa me interesuje vase misljenje

Stiže nam Codex Alimentarius

Vrlo vjerojatno velika većina vas nije čula za Codex Alimentarius, zar ne?
Ako niste čuli za njega, to znači da je elita postigla svoj cilj, jer im upravo to najviše odgovara.
Kada biste znali šta je Codex, njihov bi opstanak bio ugrožen. A upravo to želim postići ovim blogom, jer Codex dolazi. Stavlja se u upotrebu 31. prosinca ove godine.
Možda vam u ovom trenutku to ništa ne znači, ali nakon
što vam obrazložim šta je zapravo Codex, bit će vam jasno.
Ako ćete nakon toga početi razmišljati o njemu, moj će cilj biti postignut.

Šta je zapravo Codex?

Codex Alimentarius je skup pravila za regulaciju poljodjelstva i potpunu kontrolu hrane od sjemena
do konačnog proizvoda.

Pokušat ću na što jednostavniji način napisati što znači
njegova primjena.
- Pod Codexom više nije potrebno označavati životinje koje su genetski promijenjene, što je do sada bilo obavezno.
- Povrće i sjeme bit će izloženo zračenju. Trenutačno se to radi samo kod sjemenja i povrća koje mora dugo putovati, kako bi ostalo što duže svježe.
Pod Codexom će to biti obavezno za sve životinje.
- Uvođenjem Codexa će sve životinje, koje se uzgajaju za hranu ili mlijeko, morati dobivati Monsanto hormon
rasta i Monsanto antibiotike. Kompanija Monsanto je najveći proizvođač genetski uzgojenih životinja na svijetu. (Vrlo podla, jedna od najpodlijih kompanija.)
- Ljudi će obolijevati zbog konzumiranja genetski uzgojene hrane. Tu uskače farmacija, koja će im nuditi pomoć u obliku svojih lijekova. Gotovo svi prirodni lijekovi postaju zabranjeni i označeni kao opasni, a bit će
dozvoljeni samo farmaceutski proizvodi. Pa neka mi još
netko kaže da je kemija zdravija od prirodnih pripravaka! Prirodni lijekovi su konkurencija farmaciji, te ih zato žele ukinuti. Vitaminski dodaci moći će se dobiti samo na recept.
- Codex u osnovi sprječava i ukida prirodno organsko ratarstvo.
Da još jednom sve povežem. Codex Alimentarius će svu
kontrolu nad hranom dati u ruke farmaciji i Monsantu kao najvećem proizvođaču genetski preinačene hrane.
Ako se ostvare sve crne slutnje, u roku od 10 godina na
policama u trgovinama imat ćemo samo genetski uzgojenu hranu, a organske, ekološke i biološke neće više biti. Seljaci će svake godine morati kupovati sjeme od Monsanta, a njihovo sjeme ima ugrađen gen koji sprječava daljnje razmnožavanje. Drugim riječima, ne proizvode sjeme, te seljaci moraju svake godine iznova kupovati sjeme. Naravno, od Monsanta.
Ironija je u tome da ćemo možda u prosjeku duže živjeti, ali će kvaliteta života biti slabija, jer će prehrana biti
nekvalitetna. Bit će puno bolesti, farmacija će nam
prodavati svoje proizvode i lijekove, tako da i oni dobiju svoj dio kolača.
A sada ono najstrašnije. Zbog posljedica uvođenja Codexa na svijetu će umrijeti oko 3 milijarde ljudi. Da,
tako je, 3 milijarde!!! Zašto? Zbog pomanjkanja hrane,
nekvalitetne hrane, čak i od bolesti od kojih je moguće ozdraviti, jer će prirodni lijekovi biti zabranjeni, imunitet oslabljen zbog nekvalitetne genetski uzgojene hrane.

Koje je rješenje i što se može učiniti?
Širite ovu vijest.
Recite svim prijateljima, znancima, školskim prijateljima,
suradnicima, obitelji i jednostavno svima koje poznajete.
Pišite blogove, šaljite mailove, pričajte o tome. Vremena
je malo, ali još nije prekasno. Codex treba stupiti na snagu 31. prosinca 2009. i zato treba požuriti.

Za Codex Alimentarius zadužena je posebna komisija. 1994. godine pokušali su uvesti Codex u SAD, ali su ljudi
uvidjeli o čemu se radi i naveliko pisali lakoalnim političarima, kongresmenima.
Trgovačkim lancima je postalo jasno da će propasti ukoliko se uvede Codex, te su sami lobirali za sprječavanje njegovog uvođenja. I zajedno su postigli da
Codex na kraju nije uveden. Na to se komisija okrenula Europi i, prema svim pokazateljima, tu će im uspjeti. Računaju na veću podjeljenost trgovine i slabiju komunikaciju među državama, što je točno. 31. prosinac je dan D.
Još nije kasno, zato vas molim da širite vijest.
Šta ako se Codex stvarno uvede? U tom vam slučaju toplo
preporučam da jedete što je više moguće doma uzgojene i prerađene hrane.
I još nešto vrlo važno. Čuvajte sjeme!!! Uvođenjem
Codexa bit će teško ili gotovo nemoguće kupiti genetski neprerađeno sjeme. Zato ga obavezno spremajte kod kuće.
Ako imate mogućnost, povećajte svoj vrt i pokušajte
napraviti što veće zalihe zimnice, kako biste i preko zime mogli jesti što više zdrave hrane.
Budite oprezni što kupujete. Najčešće su proizvodi većih i najviše reklamiranih proizvođača ustvari najgori za zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: pet nov 20, 2009 1:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Uskoro umjetno meso na tanjuru

slika

Znanstvenici predviđaju da za 3 do 10 godina životinjsko meso nećemo uzgajati na pašnjacima već iz životinjskog DNA u laboratorijima. Prestat će klanje i krčenje Amazone, a mogli bi roštiljati i dinosauruse.
Umjetno, In-Vitro, meso laboratorijski uzgojena janjetina, sintetičke kremenadle, tvornički kulen ili pršut i slične delicije na našem tanjuru mogu biti već za 3 do 10 godina kao jeftini, 'zeleniji' proteini koji se mogu lako proizvoditi i u gradovima. In-Vitro meso trebao bi biti izum u rangu automobila, filma i cjepiva.

Nastojanja mikrobiologa u nizozemskim laboratorijima i u neprofitnoj organizaciji New Harvest sa sjedištem u Baltimoreu ima potporu PETA iako se mnogi vegani pitaju je li to baš obrok za njih.

Osam načina na koji će umjetno meso promijeniti svijet:

1. Nema više farmi
Ako umejetno uzgojeno meso bude jeftinije rijetko tko će kupovati skuplje meso. Predpostavlja se da će IV uzgojeno meso biti barem upola jeftinije od ubijene konkurencije.

Izbjeći će se i zarazne bolesti koje širi stoka poput kravljeg ludila, svinjske gripe, ptičje gripe, bruceloze...

2. Pojava urbanih kauboja
Stočari će pohrliti u grad u potrazi za poslom. Mogla bi skočiti cijena gradkih zemljišta zbog priliva novih stanovnika koji će svoje pašnajke prodati po niskim cijenama. Oko 70% obradivih površina na Zemlji koristi se za ispašu stoke, to je nekih 26% ukupne Zemljine površine, prema podacima UN-a. Na bivšim pašnajcima niknut će jeftina vikend naselja, parkovi, �ume...

3. Zdraviji ljudi
In-Vitro meso sadržavat će 100% mišićne mase. Eliminirat će se bolesti krvožilnog sustava koje uzrokuje masnoća iz mesa. Umjesto toga, konzumirat ćemo zdrava Omega-3 ulja koja će se dodavati ujetnom mesu. Umjetno meso neće sadržavti ni štetne mikrookrganizme, znači izostat će i bolesti poput salmonele, e. coli, TB, kravlje ludilo...a nećemo gutati ni antibiotike i hormone koje danas sadrži tovljena stoka.

Spriječit će se glad i neishranjenost proteinima, a ublažit će se i globalna kriza s vodom jer stok troši nekih 8 posto rezervi pitke vode. Nikome neće ni kost zapeti u grlu jer u umejtnom ih mesu neće biti.

4. Zdraviji planet
Worldwatch Institute (u svom izvještaju "Livestock and Climate Change") optužuje 1.5 milijardi grla stoke za 51% stakleničkih plinova koje uzrokuje ljudsko djelovanje. Statistike su zbilja loše: stočni izmet 130 puta premašuje masu koju proizvode ljudi stvarajući 64 milijuna tona otpada samo u SAD-u. Ovaj gnoj često završi rijeci Mississippi, a na koncu ubija ribu i koralje u Meksičkom zaljevu. Ni perad nije bolja, primjerice samo jedna farma peradi u državi Utah stvara više izmeta nego cijeli Los Angeles.

Plinovi su jednako loši, posebno za ozon. 68% amonijaka koji se proizvede u svijetu stvara stoka ( tako se formiraju kisele kiše ), kao i 37% metana, 9% CO2, plus 100 drugih štetnih plinova.

Velika grla koriste vrijedno zemljište - 80% iskrčenih površina Amazonskih šuma veličine Belgije koriste se za uzgoj goveda. Za jedan kilogram govedine potroši se 15.000 litara vode. A i 40 posto žitarica pojede upravo stoka. In-Vitro meso je dakle razumna alternativa. iako će i proizvodnja umjetnog emsa uzrokovati zagađenje okoliša sveukupno zagađenje smanjit će se za nekih 80 %.

5. Ekonomska nestabilnost
Vodeće države u uzgoju mesa poput Argenitine poznate po govedini ili Novog Zelanda po janjetini, Pakistan i Kenija poznati po proizvodnji kože ili ribarski giganti izgubit će svoje prihode.

No proizvođači umjetne kože profitirat će, kao i svi koji se prilagode novoj proizvodnji umjetnog mesa.

6: Inovacije i egzotika u gastronomiji
In-Vitro meso moći će biti uzgojeno i od goveđih i od togrovih stanica. U kuhinje će zato stići meso životinja koje su rijetke i inače se ne konzumiraju. Znanstveniic smatraju da će se moći uzgojiti i meso izumrlih životinja poput dinosaura.

Morbidniji navode mogućnost kanibalizma, tj. uzgajanja mesa iz ljudskog DNA.

7: Revolucija urbanih staklenika
Uz uzgoj In-Vitro mesa ljudi će sve više koristiti urbane vertikalne staklenike s umjetnom rasvjetom u kojima će se uzgajati voće s patuljastog drveća i povrće iz susjednog bloka koje neće zahtjevati skupi transport koji onečišćuje okoliš. To će dakako oštetiti poljoprivrednu proizvodnju na selu i potaknuti još jedan val urabnizacije.

8. Zaustavit ćemo sramotu klanja
In-Vitro meso prekinut će krivnju zbog ubijanaj. Godišnje, samo u SAd za potrebe ljudske ishrane ubije se 40 milijardi životinja, uključujući i milijun peradi na sat. PETA, nudi nagradu od $1 milijuna bilo kome tko na tržištu ponudi umjetno meso do 2012.

IZVOR: Net.hr

O da, o da, evo bas danas gledam šta sve ljudi trpaju u sebe, kupe u lidlu nekakve salatice, hamburgercice, lignjice i šta ti ja znam šta sve ne, reklame čine čuda...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: pet nov 20, 2009 1:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
ne znam, nisam vegetarijanka - al mjesečno jedemo 2x meso - i to manje od 0,5 kg/mjesečno na nas 4.
Nisam ljubitelj mesa al nekak imam sve veću averziju prema njemu, nakon ovog pročitanog - bljak, zvuči super zbog manjeg zagađenja i zbog životinja da ne pate ali nekak mi je to čudno.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 21, 2009 2:11 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
čudno jest! skori nevjerovatno...živa bila pa vidjela....to bi značilo nestanak jednog od većih generatora negativne energije sa ovog planeta! eh, da bar! 8)

osobno, ne jedem životinje i njihove sekrete unazad 3 godine, upravo radi strahota koje prolaze u procesu uzgoja/klanja..inače ih volim i razumijem se s njima više nego s ljudskom vrstom - a što je naj gore, trebalo mi je punih 30 godina da shvatim da životinje "za hranu" (vrsta "hrane" suštinski nepotrebna/štetna čovjeku...efekat snižavanja vibracija??) imaju i tek kako kredibilnu svijest i osjećaje!!...sama sebi sam postala primjer koliko je čovjek u stanju ne vidjeti i koliki utjecaj navike/rutina imaju na ljudski um_
od velike mi je pomoći bio internet i ustranjost u odluci da stojim iza onoga što radim - što kod jedenja mesa nisam mogla...pošto sam mjesecima doslovno krizirala, ustrajno sam se podsjećala s vizualnim prikazima (you tube) uzgoja i klanja_buh! užas! #-o ali jedino tako sam uspjela pobjediti ukorjenjenu društvenu instalaciju :mrgreen:

..pogledajte film od ron-a fricke-a "baraka" - to je bio moj trigger, iako nema direktne veze s vegetarijanstvom, bez i jedne riječi, samo slikom i glazbom rekao je SVE o besmislu ovdašnje civilizacije_

_________________
*_namaste_*


Zadnja izmjena: monsung; pet nov 27, 2009 7:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 21, 2009 2:12 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
evo još jedan odličan link vezan uz CA...kratko i jasno:
[url]
http://hrsvijet.net/index.php?option=co ... Itemid=120[/url]

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: sub nov 21, 2009 2:43 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
...ispravke netočnih navoda (ako vam se da čitati)
http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/Events/codex-beware.htm

i peticija:

http://www.stopcodex.org/codex/stop_codex.html


...najmanje što možemo učiniti_

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: čet nov 26, 2009 7:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
monsung je napisao/la:
...trebalo mi je punih 30 godina da shvatim da životinje "za hranu" (vrsta "hrane" suštinski nepotrebna/štetna čovjeku...efekat smanjivanja vibracija??) imaju i tek kako kredibilnu svijest i osjećaje!!...sama sebi sam postala primjer koliko je čovjek u stanju ne vidjeti i koliki utjecaj navike/rutina imaju na ljudski um...


=D> =D> =D>
svaka ti čast!
odlično zapažanje i super samosvijest!

meni je trebalo nekih 10 god. više nego tebi, i stvarno me nervira ponekad što imam dojam da su se ova događanja oko nas otela potpuno kontroli, a da ogromnu većinu ljudi nije briga. nimalo!

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: VAŽNO -ako već niste, TREBATE BITI INFORMIRANI!
PostPostano: pet nov 27, 2009 7:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
ZIVJETI OD SVJETLOSTI, osobni put s Jasmuheen

Jedan od mogucih odgovora: Jasmuheen: "Zivot na PRANI", 1996. Ili na originalnom jeziku: "Pranic Nourishment.

Neki podnaslovi: SVJETLOST KAO HRANA u novom tisucljecu
: Fizicka besmrtnost
: Senzualna duhovnost

i drugi...

Jedan moguci odgovor: PRESTATI JESTI MESO, SKUPLJATI INTENZIVNO STO VISE SJEMENJA i drugima to dati kao savjet i za primjer- najbolji primjer je vlastiti primjer!
NACI KAKAV KOMAD ZEMLJE; djedovine, ocevine, kupiti ciju, PRESELITI SE U NJENU BLIZINU I UZGAJATI SAM SEBI HRANU, vocke, povrce...naravno I DRUGE USPUT O TOME INFORMIRATI I SVOJIM PRIMJEROM NAJBOLJE je mislim POKAZATI KOLIKO OZBILJNO MISLIMO TO STO MISLIMO.

Jedan moguci odgovor: Ljudi nisu glupi ni tupi, SAMO SPAVAJU i PROBUDITI IH TREBA S LJUBAVLJU, nikako druge omalovazavati zbog toga sto jos ne vide to isto sto i mi!!! tek to vodi (samo)unistenju!!!

ONI SU SVOJU BANKU U NORVESKOJ ZA SEBE VEC FORMIRALI; STO VAS, MENE, NAS SPRECAVA DA SVATKO OD NAS IMA SVOJU???!!! Imate li vec svoju zalihu???

itd.itd...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 158 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz