Sada je: pet mar 29, 2024 12:28 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: pet nov 11, 2011 10:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
branman je napisao/la:
Primjera je milion i svi su različiti,ali princip je,složit ćeš se,uvijek isti,a on je ovde bitan.


Slažem se! Što pre batalimo te primere to bolje po nas :love3: Koji će nam to?

Ajmo sopstvenim primerom ilustrovati te malo bolje principe ...inače oooode svet u 3pm. I ovako je otišao, ali ne moramo baš na to dodavati :rofl :angel4:

:occasion5: U zdravlje, druže! :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sub nov 12, 2011 3:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
aha neke stvari se stvarno kristaliziraju, Marihuana i duhan su jednako opasni postali da bi bili legalni. što sad slijedi kamilica je vrlo opasna po ljudsko zdravlje i kancerogena. kad se osoba nalazi blizu osobe koja pije čaj od kamilice to ima višestruko štetne posljedice po zdravlje te osobe. iz čaja isparavaju otrovne supstance koje dovode do oštećenja mozga i stavraju ovisnost. pa onda branje malina koje su samonikle u prirodi je jako opasno po ljudsko zdravlje čak što više njihovim konzumiranje vrlo je velika vjerojatnost za prenošenje neke opake bolesti virusa prenešena sa životinja. bijesne lisice i pasi ostavljenjem izmeta i sline po malinama mogu dovesti do zaraze čvjeka i epidemije. maline u sebi sadrže otrovne supstance i kad ih čovjek konzumira oslobađa se velika količina co2 koji ide u atmosferu i pridonosi globalnom zatopljenju. šta dalje, voda je pod kontrolom, hrana je pod kontrolom pa preostaje nam da jedemo govna a ionako nema velike razlike od govana i govana iz trgovačkih lanaca :mrgreen:

http://matrixworld-hr.com/2011/11/12/se ... sku-gripu/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri nov 30, 2011 6:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Kod nas su svaki dan ove vijesti normala... i kad je zagađenje maximalno mi se zbog magle najlakše energetski prepoznajemo...

http://www.zenicablog.com/uta-minuta/prenosimo/8593-precutali-11208-sumpor.html,

Tako da većini dnevno 1-2 kutije cigareta dođu kao prirodna inhalacija?!? I sad gdje to zabraniti, jel :rotfl:
U najzagađenijem predgrađu ljudi žive duže (statistika) ??? ](*,)Sve u svemu ,,niđe veze,, :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri nov 30, 2011 6:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Kakve sad to ima veze sa pušenjem i cigaretama osim kao pošalica?
Možda sam nešto previdio u tekstu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri nov 30, 2011 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Veza je u tome što svi (pušači i nepušači) uvijek pušimo recimo, zrak, a u nekim slučajevima možda nas je upravo spasilo pušenje cigareta...Oni pušenje zraka neće nikada moći zabraniti, kao ni ovo sa cigaretama, duhanom itd. itd. ma koji razlog izmislili ... :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri nov 30, 2011 6:47 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A pa da, još k tome navodno je rak od pušenja samo maska za rak od sve radijacije koja je ostala na zemlji od nuklearnih eksplozija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri nov 30, 2011 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Ma inače bosanski humor i pošalice zahtijevaju posebne pripreme da bi ih se doista shvatilo...

Evo sad čitam, kupio sok na ,,razmnožavanje,, 1l+5l =6l soka...ili ,,turbe kolica,, u marketu-prevod ubaciš marku u kolica, otkačiš lanac i moliš boga da te u prodavnici od težine ne zanesu u krivini...
Turbe je ono gdje ubaciš koji dinar izgovoriš molitvu i onda te čuva bog i taj neki ,,svijetli i dobri,,... :angel4:

- Razlika između raka dobijenog zračnim putem i raka od cigara je u brzini manifestovanja kao i slanja u drugu dimenziju.. Ovaj prvi je galopirajući ili turbo, a ovaj drugi, ako se uopšte desi ide laganim kasom, tako da se u međuvremenu još nekako može snaći, ili u krajnjem bar malo više prolongirati prelaz... :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto dec 06, 2011 12:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
A method to quit smoking that really works - organic tobacco


http://www.naturalnews.com/034318_quit_smoking_method_organic_tobacco.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto dec 06, 2011 12:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
dodo je napisao/la:
A method to quit smoking that really works - organic tobacco


http://www.naturalnews.com/034318_quit_smoking_method_organic_tobacco.html




Citat:
In fact, the majority of smokers light up just to feel normal, and catch a little bit of stimulation or relaxation; however, even after quitting a smoker's organs and central nervous system remain poisoned from the chemicals for up to 12 months. This sickened state is what drives smokers back looking for relief, not the "nicotine addiction."


E, to je to. :thumbup: Potvrđujem sopstvenim primerom. Zato pušači organskog duvana u glavnom pale "po volji".

Stanje organizma, i mentalno i fizički je posle detoksikacije od tih hemikalija neuporedivo bolje.

Izgleda da u poslednje vreme i sa kafom prave sličan trik.
:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto dec 06, 2011 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Uh,ovo je tačno.Jednom sam ostavio duvan na 15 dana i živ sam se izrazboljevao.
Ali najgori od svega je bio osjećaj buđenja kao iz neke vrste sna(vjerovatno prestanak dejstva određene vrste narkoze od 60-tak cigareta dnevno).
Problem je bio taj što sam se "probudio" u onu materijalnu realnost,od koje po svaku cijenu želim da se odvojim.
Počeo sam stvari posmatrati crno-bijelo i to mi se nikako nije svidjelo.Negdje se izgubio onaj osjećaj percepcije gdje sam okolinu doživljavao kao na ekranu monitora.
Ukratko,počeo sam da igram šah,izgubivši onu prednost nad izborom poteza koju sam imao kao posmatrač.
Hendikep ili ... ?
:dontknow:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri dec 07, 2011 12:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Da. Organizam posle 10 dana postaje potpuno čist od nikotina, posle 3 dana je 90% eliminisano, tokom sledeće nedelje izlazi preostalih 10% - i istovremeno sa tim prestaje i zavisnost. Ali te hemikalije su užasne. Meni je trebalo 3 meseca da mi se glava počne zaista razčišćavati. Znam tačno o čemu govoriš ... naravno, znaš i sam da postoji razlika između "biti posmatrač" usled hemijske narkoze i usled ispravnog funkcionisanja. Kako sam prešao na običan duvan mi je ekstra - dobijem "boost" ali nema tog hemijskog mutnila.

To bih iskreno savetovao svima koji su u mogućnosti da urade. Najiskrenije, ne verujem ni za jotu da bilo koji od aditiva koji se dodaju u cigarete ima bilo kakav pozitivan efekat na organizam, za bilo koga, koliko god neko mislio da mu to čini dobro. No, svako ima svoj izbor pa nek tera :)

Čak postoji i drastična razlika između duvana u cigaretama i industrijskog duvana za motanje.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri dec 07, 2011 6:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Valjda? je napisao/la:
Da. Organizam posle 10 dana postaje potpuno čist od nikotina, posle 3 dana je 90% eliminisano, tokom sledeće nedelje izlazi preostalih 10% - i istovremeno sa tim prestaje i zavisnost. Ali te hemikalije su užasne. Meni je trebalo 3 meseca da mi se glava počne zaista razčišćavati. Znam tačno o čemu govoriš ... naravno, znaš i sam da postoji razlika između "biti posmatrač" usled hemijske narkoze i usled ispravnog funkcionisanja. Kako sam prešao na običan duvan mi je ekstra - dobijem "boost" ali nema tog hemijskog mutnila.

To bih iskreno savetovao svima koji su u mogućnosti da urade. Najiskrenije, ne verujem ni za jotu da bilo koji od aditiva koji se dodaju u cigarete ima bilo kakav pozitivan efekat na organizam, za bilo koga, koliko god neko mislio da mu to čini dobro. No, svako ima svoj izbor pa nek tera :)

Čak postoji i drastična razlika između duvana u cigaretama i industrijskog duvana za motanje.

:love3: :occasion5:


U pravu si 100%.Evo već 2 mjeseca sam na "duvanu" i mogu ti reći da sam nakon što sam prošao nekakvu čudnu fazu prilagođavanja konačno svoj na svome (figurativno,naravno).
Ono što mi je zanimljivo je da nakon 3 kutije cigareta dnevno(+2 ako odem na piće u lokal) sad "pržim" 1,5 kutiju "smotuljaka" i ne mogu više,jer se "komiram" od nikotina ili čega već.
Ono što se pitam je ustvari,šta sam ja to prije pušio kad sam mogao pola box-a stući za dan a da mi ništa ne bude
:dontknow: :occasion5:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri dec 07, 2011 8:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
branman je napisao/la:

U pravu si 100%.Evo već 2 mjeseca sam na "duvanu" i mogu ti reći da sam nakon što sam prošao nekakvu čudnu fazu prilagođavanja konačno svoj na svome (figurativno,naravno).
Ono što mi je zanimljivo je da nakon 3 kutije cigareta dnevno(+2 ako odem na piće u lokal) sad "pržim" 1,5 kutiju "smotuljaka" i ne mogu više,jer se "komiram" od nikotina ili čega već.
Ono što se pitam je ustvari,šta sam ja to prije pušio kad sam mogao pola box-a stući za dan a da mi ništa ne bude
:dontknow: :occasion5:


Auuu Brane pa dimio si kao Ćiro u najboljim danima :mrgreen:
Meni je pojam bio cuti "e onaj ti popusi 2 kutije dnevno" hehehe
Moj stari isto kaze " ma sta ti je, ja bi se razbolio kad bi prestao pusit "
Pokusat cu i ja svoje malo motivirati da pocnu frljit smotuljke, prosli put su odustali jer se masina raspala :rofl

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto jun 19, 2012 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Ko hoce da ostavi cigarete neka skine ovu kligu

https://rapidshare.com/#!download|331p4 ... 0|Download session expired. (de9bc93c)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto jun 19, 2012 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Oh, kako da ne, citala prije 10 godina, posto sam trenutno bila toliko bolesna-bronhitis da nisam mogla da disem prestala sam pusiti, ali nakon 5 tjedana bez pusenja i 8 Kg vise, opet pocela. :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto jul 31, 2012 11:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Oh, kako da ne, citala prije 10 godina, posto sam trenutno bila toliko bolesna-bronhitis da nisam mogla da disem prestala sam pusiti, ali nakon 5 tjedana bez pusenja i 8 Kg vise, opet pocela. :toothy2:


Radim detoksikaciju od nikotina i cigaret otrova jednom godišnje, upravo da dam plućima šansu za oporavak. Trik je jednostavan, najbolji način da se prekine fizička zavisnost od pušenja je da se snabdeš ogromnom količinom jabuka, jedi ih dok ti se ne smuče a i malo preko toga. Prvi dan se moraš aktivno suzdržavati da ne pališ (il motaš) cigaretu, kasnije samo odpada, pa čak i ako si višegodišnji pušač.

Znači samo jabuke, u ogromnim količinama, i kasnije kad ti se pripali opet umesto cigarete pojedi par jabuka. Ugojiti se nećeš sigurno, a potpuno očisti. Sad sam opet u tom periodu detoksikacije, 2 nedelje nisam zapalio. Fizička zavisnost je razbijena, ostaje samo navika. Prvi dan je problematičan, drugi je već mnogo lakši, ako primeniš ovaj sistem već sutradan ti se ne pali, ili bar bez problema možeš pregurati impuls, nema fizičke nervoze i tako toga, ili je bar jako smanjena. :) Čak i ako uzmeš cigaru - neće ti prijati, ugasićeš je posle prvog dima.

Tako radim tri godine u nazad. Ponovo zapalim sopstvenom odlukom, posle pauze od nekoliko meseci. Fora je u tome što i pušenje ima svojih realnih prednosti.

Definitivno sam potvrdio samom sebi: rešava fizičku zavisnost i to veoma brzo, a sa psihom moraš sama izaći na kraj.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto jul 31, 2012 12:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Valjda? je napisao/la:
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Oh, kako da ne, citala prije 10 godina, posto sam trenutno bila toliko bolesna-bronhitis da nisam mogla da disem prestala sam pusiti, ali nakon 5 tjedana bez pusenja i 8 Kg vise, opet pocela. :toothy2:


Radim detoksikaciju od nikotina i cigaret otrova jednom godišnje, upravo da dam plućima šansu za oporavak. Trik je jednostavan, najbolji način da se prekine fizička zavisnost od pušenja je da se snabdeš ogromnom količinom jabuka, jedi ih dok ti se ne smuče a i malo preko toga. Prvi dan se moraš aktivno suzdržavati da ne pališ (il motaš) cigaretu, kasnije samo odpada, pa čak i ako si višegodišnji pušač.

Znači samo jabuke, u ogromnim količinama, i kasnije kad ti se pripali opet umesto cigarete pojedi par jabuka. Ugojiti se nećeš sigurno, a potpuno očisti. Sad sam opet u tom periodu detoksikacije, 2 nedelje nisam zapalio. Fizička zavisnost je razbijena, ostaje samo navika. Prvi dan je problematičan, drugi je već mnogo lakši, ako primeniš ovaj sistem već sutradan ti se ne pali, ili bar bez problema možeš pregurati impuls, nema fizičke nervoze i tako toga, ili je bar jako smanjena. :) Čak i ako uzmeš cigaru - neće ti prijati, ugasićeš je posle prvog dima.

Tako radim tri godine u nazad. Ponovo zapalim sopstvenom odlukom, posle pauze od nekoliko meseci. Fora je u tome što i pušenje ima svojih realnih prednosti.

Definitivno sam potvrdio samom sebi: rešava fizičku zavisnost i to veoma brzo, a sa psihom moraš sama izaći na kraj.

:love3: :occasion5:





Eh da su jagode, kajsije, breskve bilo bi za mene OK, nissam nikada voljela jabuke, pojedem mozda 5 jabuka godisnje i to na silu, kod mene stoje u kuhinji mjesec/dva dok ne istrunu :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto jul 31, 2012 12:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
HO_OPONOPONO je napisao/la:
Eh da su jagode, kajsije, breskve bilo bi za mene OK, nissam nikada voljela jabuke, pojedem mozda 5 jabuka godisnje i to na silu, kod mene stoje u kuhinji mjesec/dva dok ne istrunu :angel4:


Pa to je odlično, onda će ti se brzo smučiti!!! :rofl :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: uto jul 31, 2012 12:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
i onda cu odmah da zapalim da se smirim :angel4: . Ja pusim cigarete oko 7-10 komada dnevno, prije 3 godine bilo je 35 dok nisam naxebala. Sada i da hocu ne mogu vise da pusim, odmah trnci u glavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sub dec 15, 2012 1:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 13, 2012 12:36 am
Postovi: 22
E svaka ti cast Bojan71 idem odmah svojoj zeni da nabijem na nos cvrste argumente zasto trebam nastaviti s pusenjem :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz