Sada je: čet mar 28, 2024 9:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: sub okt 29, 2011 2:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
branman je napisao/la:
Vidiš,ja sam recimo u mladosti baš onako poprilično bio na meti takvih kakve opisuju ovi sa "plejada",samo što tad nisam pušio,niti se drogirao.Apstinencija u svakom pogledu.
Ni sad se ne drogiram,ali zato pržim 3 kutije cigareta na dan i osjećam se savršeno,a malih rogatih nigdje na vidiku.
Kako sad to objasniti?
Dugo sam razmišljao šta bi moglo biti u pitanju i na kraju došao do zaključka da su moguća samo 2 odgovora.

1.Da sam ih rasterao dimom (količina od 3 kutije je ipak bila previše za njih).
2.Da sam odlučio da se suočim sa svojim strahom i iz te bitke izašao kao pobjednik,a poraženi više nemajući za šta da se uhvati,jednostavno je odustao i otišao da gnjavi nekog drugog.

Nemoj me pogrešno shvatiti,ne želim da te uvrijedim.Djeluješ mi na osnovu teksta kao draga i simpatična osoba i sve što želim je da ti dočaram pogled na stvari iz drugog ugla.
Ne treba ovde niko nikoga ubjeđivati u nešto.
Samo razmisli malo o ljudima koji boga već vjekovima traže u knjigama i crkvama,izbavljenje i istinu između redova starih tekstova,a da pritom ni jednog trena ne zastanu i pogledaju unutar sebe.
"Nju ejdž" je upravo to,čitati o ljubavi,a nikad je istinski ne osjetiti.
Ljubav iz SRCA je drugačija kad je napisana na papiru,a drugačija kad se osjeti tamo gdje stvarno treba da je doživiš,upravo unutar srca.
Onda ti više neće trebati ni "Plejadinci",ni "Kasiopejci",ni svešteno lice lokalne crkve.
Srce će ti dati odgovore na sva pitanja,samo ga treba naučiti slušati,a to je znanje koje ti ni jedan drugi izvor na svijetu ne može pružiti.
:love3: :love5: :angel4:


Objasnio si. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: sub okt 29, 2011 11:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
branman:
Citat:
Ljubav iz SRCA je drugačija kad je napisana na papiru,a drugačija kad se osjeti tamo gdje stvarno treba da je doživiš,upravo unutar srca.
Onda ti više neće trebati ni "Plejadinci",ni "Kasiopejci",ni svešteno lice lokalne crkve.
Srce će ti dati odgovore na sva pitanja,samo ga treba naučiti slušati,a to je znanje koje ti ni jedan drugi izvor na svijetu ne može pružiti.


U potpunosti se slažem i to je ono što taj čovjek (Alaje) i tvrdi ako ga se pažljivo posluša.

Ovom tvom popisu gore dodala bi samo još ovo: Onda vam više neće trebati ni cigarete...

Cijeli život okružena sam pušačima (ko nije, hahahahahaha) i kao osoba koja nikad nije imala potrebe ni želje zapaliti cigaretu i koja je fascinirana time kako je lako s ovisnicima o takvim i sličnim sredstvima manipulirati... ne mogu da se otmem dojmu da pušači imaju problema upravo s potisnutim emocijama, kao da se pokušavaju sakriti u pustom dimu kojim se okružuju.

Istraživanja razno razna pokazala su da su ljudi koji dolaze iz npr. problematičnih obiteljskih odnosa, znači gdje je u obitelji/životu bila pojačana negativna energija, da su skloniji cigaretama.

Nemojte vi mene pogrešno shvatiti, cilj nije nikoga progoniti/ispirati mozak, ovdje smo svi dobrovoljno da učimo jedni od drugih, već ono što me zanima i fascinira je kako sve te pojave, u ovom konkretnom slučaju cigarete - utječu na našu dušu, energetsko tijelo, auru...

Moje srce oduvijek je prepoznavalo patnju kod pušača, oduvijek osjećam da te ljude nešto muči (što se redovito i pokazalo točnim), nešto s čime se nisu u stanju nositi i da je to uzrok posezanju za cigaretama, nešto što im oduzima snagu u izvjesnom pogledu...
Sklonost cigaretama za mene je siguran znak toga. Ima naravno različitih poroka, biti nepušač, ne znači automatski da si sve probleme riješio, ali biti pušač svakako znači da neke imaš. (moje mišljenje)

To što vlade nešto (ne)zabranjuju, odavno nije mi više mjerilo, njihovi motivi su razni i ponekad kompleksniji nego što mislimo kao i razne sile iza scene koje tu vuku konce.
S tim se više ne zamaram toliko.

Mjerilo mi je ono što osjećam još od djetinjstva, a to je da pušači pate (kako god da okreneš, hahahahaha) i da na putu prema višim nivoima svijesti moramo ih baciti kad tad.

:love5: :love3:


Zadnja izmjena: dodo; sub okt 29, 2011 11:03 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: sub okt 29, 2011 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
"Činjenice" navedene u tekstu, što se tiče rupa u auri, demoniziranosti, a pogotovo ovo s nižim astralom kojeg nastanjuju duše preminuli pušača :rofl su čiste gluposti. Također je generalizacija trpati pušače u isti koš s narkomanima. Droge na neusporediv način utječu na nečiju svijest i svjetlosno tijelo, mjenjajući samu konfiguraciju istog, pa narkomani doista imaju rupe u auri i mogu biti meta svakakvim entitetima, no ništa puno značajnijeg od svakog prosječnog stanovnika Zemlje. Duhanski proizvodi nisu ni približno toliko agresivni i štetni, dok neki duhani poput skupljih duhana za lulu imaju čak pročišćavajući učinak na čovjeka.

Ovaj tekst ne nudi ništa konkretno kao riješenje, osim riječi čije značenje ne pozna. Ljubav bi mogla biti riješenje za sve, ali upravo kako branman kaže, to treba moći živjeti, a ne čitati i samoprogramirati se tom riječi što je ustaljena praksa svih pobornika zemlje jednoroga i pegaza (kako bi jedan moj prijatelj rekao).

Također, zanimljivo je to, što mi je od negdje ostalu u sjećanju da sam baš u kasiopejskim transkiptama bio pročitao da će OPS strukture imati više problema sa zaposjedanjem pušača od nepušača :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: sub okt 29, 2011 11:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Usput, Kasiopejci mi nikad nisu baš "sjeli".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: sub okt 29, 2011 12:39 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
dodo je napisao/la:
... i da na putu prema višim nivoima svijesti moramo ih baciti kad tad.

:love5: :love3:

Mislim da već na 4D nema cigareta! Vjerovatno smo mi tamo ko cigarete, ono, hmmmm ajmo probati ovoga, aaaa kako je dobaaar, ovaj sigurno ne puši, neurotransmiteri su mu tako stimulativni i čisti, uff koji đir emocija, pravi tobogan emocija, tog ćemo redovito posjećivati.
:toothy2: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: sub okt 29, 2011 12:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Dodo , da ne bude greške, mislim da je odlična tema. Pušač sam, i moram priznati jednu stvar, a to je da su klasične cigarete smrt za pluća. Stvarno, opadne fizička kondicija, glava se, bar meni, zamuti od njih - pluća posle nekoliko počnu da mi krče, na trčanje ne smem ni da pomislim, i da - i meni smrdi kad neko zapali cigaretu u prostoriji u kojoj se inače ne puši. No, treba razlikovati cigarete koje su nafilovane raznim otrovima, aditivima, i koječime - preko 600 (zvanično), nezvanično preko 5000, od čistog, prirodnog duvana. Aditivi pokrivaju jako široku paletu izuzetno štetnih materija - od bezazlenih, npr sušenog voća radi arome, pa do potpuno nerazumnih sastojaka kao što su neverovatni plutonijum i veštačka đubriva!!!

Lično sam prestao da pušim upravo zbog toga, pluća su mi bila u totalnom haosu i bio sam 2 godine bez cigareta, a kada sam počeo ponovo pušiti prešao sam na običan, prirodni duvan, koji kupujem od seljaka uzgajivača - a kada ne mogu da nabavim taj kupim duvan za motanje na trafici, bez/sa manje aditiva. Efekti tog duvana su neverovatno drugačiji od onog koji nalazimo u cigaretama - nema tog hemijski indukovanog mutnila u glavi, već naprotiv, raščisti glavu i telo, tačno prija organizmu. Eksperimenta radi, kada sam upalio standardnu cigaretu posle pola godine korišćenja duvana - samo što se nisam ispovraćao koliko mi je bilo odvratno. To je bukvalno hemijski indukovana fizička, i mentalna mučnina.

Razumljivo je to što taj Alaje govori, sa tim da je, po mom mišljenju malo promašio uzrok. Postoji više motiva za pušenje, pa tako treba razlikovati i razloge zbog kojih neko puši - da li je to nervoza, stres, puši li kao uzrok nekog psihološkog poremećaja ili čisto onako, radi uživanja, bez zavisnosti. Radi se o tome da kod ljudi koje je Alaje opisao je aura već takva kao posledica drugih stvari,a ne korišćenja duvana - i duvan tu smeta jer ima potpuno suprotan efekat, kao stimulans već oštećenog i neizbalansiranog organizma/nervnog sistema - što dovodi do daljeg disbalansa.

Sada ćemo napraviti jednu analogiju. Ako zamisliš naš nervni sistem kao autoput, a neurone kao automobile - oštećeni autoput nužno vodi do oštećenja delova automobila, i posledično do većeg oštećenja autoputa, pogotovo ako se automobili kreću još brže nego uobičajeno, ili sa sobom nose veći teret. Sa druge strane, ako je autoput odličan, bez rupa - bez obzira na ubrzanje vozila - to će dovesti do boljeg funkcionisanja, bržeg prevoza bez ikakvog oštećenja
Tako će i kod balansiranih, zdravih osoba - duvan imati harmonizujući efekat, jer nervni sistem takvih osoba taj mali "boost" obrađuje kako treba, i služi svojoj pravoj svrsi. Slično kafi,ili čaju - osoba koja pati od hronične nervoze neće imati ama baš ni jedan pozitivni efekat od njih. Napominjem da sam protiv cigareta, ali sam za korišćenje pravog, domaćeg duvana. Te dve stvari su neuporedive - dovoljno je da kažem da u klasičnim cigaretama ima svega 7% duvana, zar ne?

No, uprkos tome - zdrava osoba može čak i od takve osakaćene varijante da izvuče neku korist. Samo, danas nas gotovo i nema zdravih - svakome ko prati tematiku ovog foruma je jasno zbog čega.

I meni lično više leže Plejade od kasiopejaca (pogotovo novih sesija), mada su mi vredan izvor i jedni i drugi - samo, draga Dodo, žao mi je da te razočaram - ali taj Alaje veze sa vezom nema, a kamo li sa plejadancima. To je, zaista u pravom smislu reči - new age fluff, i toliko površno zagrebe po temama koje dodirne da je zaista, svakome ko lepo sedne i iskreno razmisli, to što on govori u najmanju ruku smešno. Suštinski, taj čovek je uzeo aritmetičku sredinu svih new age materijala i drži se toga - bez da zaista uđe u dubinu onoga o čemu govori. A pretpostavljam da mu se treba verovati da je zaista inkarnirani elijen/svestan pojedinac zbog toga što njegova grupa koristi vocal synthiseizer pa glas malo čudno zvuči? Wtf?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: sub okt 29, 2011 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
@Valjda?
Razlika između ekološki uzgojenog duhana i današnjih cigareta - da, velika je! Svi ti dodaci koji se stavljaju u cigarete (navodno se i papir natapa u neke narkotike kako bi se što brže i više izazvala ovisnost, tvrde neki), izvrsna su mogućnost manipulacije, odnosno jedan su od dokaza manipulacije.
Sve to stoji, slažem se!

Taj Alaje nigdje ne ističe Tobacco, samo spominje pušenje/pušače, moguće da pri tom i misli na pušenje današnjih cigareta, a ne čistog bio-duhana, aj ga znaj, ALI to je manje važno. Ja svoje izvore dijelim 1. Prema osjećaju i kada u meni ostavljaju neki težak, loš osjećaj naučila sam taj osjećaj u međuvremenu ozbiljno shvaćati, ne ignorirati, ne potiskivati jer bi se redovito pokazalo da je to bio znak da to NIJE moj put, dobro za mene – unatoč svoj racionalizaciji, unatoč tome što neki izvori tako pametno zvuče . . . Duša komunicira prvenstveno preko srca (moje najdublje uvjerenje), a ne preko uma, on kod mene dolazi na 2. Mjesto nakon što neki izvor prođe „kroz srce“ i ono kaže „da“.

I otuda taj Alaje . . . s koje god on planete bio . . . ne osjećam u tim video snimkama nikakvo zlo po moju/ničiju dušu, naprotiv, osjećam jednu smirujuću pozitivnu duhovnu energiju.

Da, ne zvuči kao neki doktor znanosti i sve što govori poprilično je jednostavno, a istina takva obično i je (opet moje mišljenje). Kada se sjetim svog studija i onih „Orionaca“ tamo, hahahahaha, poželim pobjeći glavom bez obzira, iskoristivost gradiva 20% u najboljem slučaju, uzalud potraćeno dragocjeno životno vrijeme. A za cijelo vrijeme studiranja srce je vrištalo, što je govorilo: lažu umišljene budale, to ne može biti istina! Što sam studirala? Višu Uzaludnu, hahahahahahaha

Što da kažem, padam na rozu boju, baršunast glas i priču o pravoj ljubavi, hahahahahahahhahaha

Šalu na stranu – problem još uvijek nismo rješili!

Po samoj logici stvari, jednom cjelovitom ispunjenom biću ne trebaju cigarete, potreba se rađa kao „nadomjestak“, lažno ispunjenje neke stvarne duševne potrebe :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: ned okt 30, 2011 4:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Citat:
Po samoj logici stvari, jednom cjelovitom ispunjenom biću ne trebaju cigarete, potreba se rađa kao „nadomjestak“, lažno ispunjenje neke stvarne duševne potrebe :?:



Ovo je tačno,vrijedi i za alkohol i sve druge opijate.
Nego ono što je interesantno je efekat duhana na fizičko tijelo.Zanimljivi su podatci da je danas jedini efektivan lijek za Alchajmerovu bolest,upravo duhan.Sličan efekat ima i na Parkinsonovu i još nekoliko oboljenja čiji je glavni uzrok prekid toka informacija između sinapsi u mozgu.

Zanimljive su još i statistike o oboljenju od raka pluća.SAD,Rusija,Japan ubjedljivo prednjače u broju oboljelih (Procentualno) u odnosu na ostatak svijeta iako je tamo broj pušača najmanji.
S druge strane,Turska,Grčka,Kuba i još par zemalja imaju najveći broj pušača (opet procenti),a najmanje registrovanih slučajeva oboljenja od raka pluća.

Ovo mi se dobro uklapa u današnju sliku svijeta,gdje se ogromne pare troše na kampanje protiv pušenja,znajući da tima koji ih sprovode sigurno nije stalo do zdravlja stanovništva.

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: ned okt 30, 2011 7:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
jedan jointičić dnevno lijeci sve i sjecanje dolazi samo po sebi samo lagano \:D/

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: pon okt 31, 2011 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Izvori koji tvrde da su pušači negativnim vanzemaljcima/silama… „neukusniji“ od nepušača i da je to dobar argument da se konzumiraju cigarete, po meni su tu „polupali lončiće“.
Pa naravno da im jesu „ukusniji“ ljudi sa čistim šarenim aurama punim energije, nego oni sa smeđim (kakve pušači navodno imaju) i oslabljelim. Naravno da se svatko želi domoći pune baterije nego (polu)prazne. Nakon što i tu isprazne, vrbuju dalje slijedeću.

Jedan od razloga zbog kojih se po tom pitanju potiče pušenje je moguće i taj što konzumiranjem cigareta, slabi naš energetski omotač i štit i tako se postaje lakši plijen za određene sile koje nas žele imati u pokornosti.

Činjenica je i to da svi ovisnici, bilo o cigaretama, alkoholu, drogama, kocki …
kada pomisle da im se ugrožava njihovo sredstvo ovisnosti, njihov izvor „zadovoljstva“, da opravdavaju svoju ovisnost svim i svačim ne bi li je zakamuflirali kako bi i dalje mogli nesmetano joj se prepustiti lažući sebe i sve oko sebe kako, ne, oni nisu ovisni, mogu prekinuti kada god to žele, ali eto baš sad ne žele… a stvarnost leži negdje sasvim drugo.

Razlog koji me naveo da otvorim ovu temu je ponajviše taj što neki izvori ( npr. Kasiopejci) tvrde kako konzumiranje cigareta ne samo da nije loše po čovjeka već i poželjno i to još i kao neka vrsta gotovo „duševne zaštite“. Meni se tu jednostavno upalio signal za uzbunu i sve što osjećam i znam govori – to ne može biti istina! Pa evo htjela sam to bolje istražiti i čuti i drugu stranu priče.

I sama činjenica da aura pušenjem gubi svoj „sjaj“ i svoje boje, postaje smeđa, već bi trebao biti dovoljan znak za uzbunu.

I sve te analogije, dobro-zlo : svjetlo- tama… nisu bez razloga nastale, naime, svjetlost kada „razbijemo“, dobijemo pregršt prekrasnih boja i takvo bi jedno zdravo i snažno energetsko tijelo trebalo i biti (vjerujem ja), a ne zatamnjeno, smeđe…

Cilj nam i je biti snažna energetska bića, a ne neke smeđe sjene koje nikog ne zanimaju.
Dokle god smo interesantni „crnima“, interesantni smo i „bijelima“, kada nismo jednima, tada vjerojatno nismo ni drugima?

Ne vjerujem u „lake“ zaštite; zamka za lakome. Rad na sebi, svom duhu i jačanje svog energetskog tijela i štita a samim time i fiz. zdravlja najbolja je zaštita i po meni jedina prava.
Mi smo kompleksna bića i stoga i naša zaštita i duhovni razvoj je jedna kompleksna pojava koja zahtjeva mnoštvo znanja, mnoštvo svladanih lekcija dio po dio.

Kako se čovjek osjeća kada uđe u prekrasan vrt prepun šarenog mirisnog cvijeća – poželi tu se zadržati, a kako kada uđe u prostoriju punu pušača – poželi pobjeći.

Tu je još i poprilično važan faktor slobodne volje, naime „dimljenje“ samo po sebi oduzima slobodu svima drugima koji ne dime. Svojim dimom ugrožavaju/mijenjaju drugima bez njihova pristanka miris, okus, kvalitetu zraka koji je svima JEDNAKO dan na korištenje. U slučaju „dimljenja“, on odgovara samo pušačima, dok se ostali doslovce guše.

Opet ne mogu, a da ne primijetim da puno toga vezano uz pušenje ide u OPS smjeru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: pon okt 31, 2011 11:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
I sama činjenica da aura pušenjem gubi svoj „sjaj“ i svoje boje, postaje smeđa, već bi trebao biti dovoljan znak za uzbunu.

Misliš da dim dođe u obliku materije na energetski nivo i zadimi energetsku ovojnicu?
To je mnogo gore nego sam mislio! :mrgreen:

I ja ću posuditi kokice!

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 12:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Mislim o izvorima koji tvrde da je aura pušača smeđe boje. Kako bi to trebalo funkcionirati, ne znam, ali osvrt je bio na izjave Kasiopejaca (ako se ne varam), o cigaretama kao čak nekom vidu zaštite od negativnih vanzemaljaca i sl.

Ne znam osobno ni jednog "strastvenog" pušača koji NIJE imao ozbiljnih emocionalnih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 1:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Čudna ti je logika, pretpostavke pretvaraš u činjenice i suprotno, malo žmiriš, malo ne žmiriš, sve onako kako se uklapa u tu kanalizaciju.
Kako znaš da ti ljudi nisu i bez cigareta imali težih emocionalnih problema pa su našli neko olakšanje u cigaretama? To je već netko pitao.

Tko danas nema emocinalnih problema? Možda samo tajna vlada, vrhuška, jer su iznad sistema?

Ja tu ništa ne tvrdim, samo sam primjetio da piliš po ovome ko da je ključna stvar, a priča iz kanalizacije se baš i ne uklapa u moje viđenje stvarnosti pogotovo što mainstream politika, to jest oni koji vladaju, sve više zabranjuju duhan.

Ako ćemo gledati po bojama i učenjima o bojama, šta fali smeđoj boji? To što nije roza? Smeđa boja glasi za boju uzemljenja i ako posmeđiš energetski dok pušiš, to bi se dalo prevesti kao jača prisutnost u stvarnosti, kao olakšanje jer nisi gore na vjetrometini astrala napola prisutan dok netko tvoje resurse koristi za ko zna što.

Koliko kužim ne možeš jednostavno reći da se zbog dima spuštaš na niži astral gdje su pijavice i čudovišta jer ne živiš na višem astralu, živiš u fizikali ispod nižeg astrala, ispod pijavica i čudovišta, ili ti drugačije gledaš na to?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 2:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Cigarete ili bolje rečeno ovisnost o njima, vidim kao simptom nekih dubljih emocionalnih problema (emocionalne neuravnoteženosti) koji se pušenjem ne rješavaju samo zatomljuju. One mogu biti za nekog „manje zlo“, ali i dalje ne rješavaju duševni problem koji leži iza potrebe za njima.

Cjelovitom ispunjenom čovjeku ne trebaju cigarete, mislim da tu nema ništa sporno ili?

Duša koja se tokom života ponašala (auto)destruktivno, gdje bi nakon smrti po tvom mišljenju trebala završiti, na višim nivoima? Pitanje je samo da li netko pušenje vidi kao (auto)destruktivno ponašanje ili ne.

Ima jedan izvrstan članak koji opisuje psihologiju koja stoji iza pušenja i objašnjava međuostalim dosta dobro zašto ljudi i dalje puše unatoč svim komplikacijama bilo financijskim, bilo zdravstvenim koje to za sobom često povlači.


Članak je poduži i na njemačkom. Nastojat ću ga čim prije prevesti:

http://www.rauchertest.de/index.php?id=65


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 9:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Pored tolikih silnih antipušačkih kampanja,negdje su se izgubile one kampanje za borbu protiv narkomanije.Danas to više niko i ne spominje.Ni na filmu više ne možeš vidjeti da neko puši cigaretu,a ako se slučajno i pojavi takva scena taj odmah dobija R 18 i zna se kad mu je emitovanje.
S druge strane mainstream filmovi su preplavljeni drugim narkoticima svih vrsta i oblika.
Danas svako dijete zna da se "koka šmrče",krek puši i heroin ubrizgava u venu,čak i koja je doza dovoljna.Depresivni i stresom pogođeni Amerikanci redovno gutaju tablete za smirenje koje drže u ormarićima iznad umivaonika u malim narandžastim bočicama sa bijelim poklopcem.
Koliko puta smo samo vidjeli ovakve scene u popodnevnoj komediji ili drami?

Ne znam,sve je nekako okrenuto naglavačke.
Citirat ću po drugi put onog patuljka iz reklame:
"Smrdi,smrdi... užasno smrdi..."

Samo ovog puta to nije dim cigarete...

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 9:32 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Je, ovo sa cigaretama je tjeranje maka na konac pored svega drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 9:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
dodo je napisao/la:
Jedan od razloga zbog kojih se po tom pitanju potiče pušenje je moguće i taj što konzumiranjem cigareta, slabi naš energetski omotač i štit i tako se postaje lakši plijen za određene sile koje nas žele imati u pokornosti.

dodo je napisao/la:
Pa naravno da im jesu „ukusniji“ ljudi sa čistim šarenim aurama punim energije, nego oni sa smeđim (kakve pušači navodno imaju) i oslabljelim.

dodo je napisao/la:
I sama činjenica da aura pušenjem gubi svoj „sjaj“ i svoje boje, postaje smeđa, već bi trebao biti dovoljan znak za uzbunu.


Draga Dodo, ne znam odakle vučeš ove informacije, ali tko god ih daje u javnost govori gluposti. Aura je, za početak, slojevita, promjenjiva i nikako nije jednobojna. Boja aure ovisi o trenutačno aktiviranosti određenih "energetskih vlakana" u čovjeku i zato je promjenjive boje. Čovjekov omotač je i onako požderan pocesom socijalizacije i konstantnim uplitanjima onih s višeg kata, tako da ako cigarete ako i utječu na njega, to je neznatno. Droge (i pod to mislim teške, sintetičke droge) kao i raznorazni kemijski spojevi koji se nalaze u zraku, hrani, vodi i odjeći, mogu i rade rupe u auri, no to opet nije ništa nepopravljivo.

dodo je napisao/la:
I sve te analogije, dobro-zlo : svjetlo- tama… nisu bez razloga nastale, naime, svjetlost kada „razbijemo“, dobijemo pregršt prekrasnih boja i takvo bi jedno zdravo i snažno energetsko tijelo trebalo i biti (vjerujem ja), a ne zatamnjeno, smeđe…

Cilj nam i je biti snažna energetska bića, a ne neke smeđe sjene koje nikog ne zanimaju.
Dokle god smo interesantni „crnima“, interesantni smo i „bijelima“, kada nismo jednima, tada vjerojatno nismo ni drugima?


Vezati svjetlost i tamu uz dobro i zlo je još jedna od zamki matrixa. Dobro i zlo kao pojmovi postoje samo u ljudskom umu i interpretaciji. Niti su svi "crni" zli, niti su svi "bijeli" dobri. Samo separiranje i etiketiranje jednih kao dobrih a drugih kao zlih je jedna od odlika kontajniranog uma. Također, ljudi kao bića su uvijek bili i bit će interesantni svima, zbog posebne pozicije koju imamo.

dodo je napisao/la:
Tu je još i poprilično važan faktor slobodne volje, naime „dimljenje“ samo po sebi oduzima slobodu svima drugima koji ne dime. Svojim dimom ugrožavaju/mijenjaju drugima bez njihova pristanka miris, okus, kvalitetu zraka koji je svima JEDNAKO dan na korištenje. U slučaju „dimljenja“, on odgovara samo pušačima, dok se ostali doslovce guše.

Opet ne mogu, a da ne primijetim da puno toga vezano uz pušenje ide u OPS smjeru.


Dok god živimo u matrixu, dotle ne postoji nešto što bi se moglo zvati istinskom slobodnom voljom. Pošto smo od početka života opetovano osakaćeni i uskraćeni za ono što jesmo mi ni ne znamo što je zapravo naša volja. Jedino što imamo su izbori, čije posljedice su opet produkt igranja nekih viših sila i odvit će se takve kakve jesu neovisno od naše "slobodne volje".

Postoje puno gori otrovi koje unosiš u svoje tijelo svaki dan ni ne znajući i nitko te ne pita za tvoju slobodnu volju.

Na kraju krajeva, što god je vezano za ovaj svijet je OPS, jer je ovaj svijet skrojen po OPS pravilima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 9:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
branman je napisao/la:
Pored tolikih silnih antipušačkih kampanja,negdje su se izgubile one kampanje za borbu protiv narkomanije.Danas to više niko i ne spominje.Ni na filmu više ne možeš vidjeti da neko puši cigaretu,a ako se slučajno i pojavi takva scena taj odmah dobija R 18 i zna se kad mu je emitovanje.
S druge strane mainstream filmovi su preplavljeni drugim narkoticima svih vrsta i oblika.
Danas svako dijete zna da se "koka šmrče",krek puši i heroin ubrizgava u venu,čak i koja je doza dovoljna.Depresivni i stresom pogođeni Amerikanci redovno gutaju tablete za smirenje koje drže u ormarićima iznad umivaonika u malim narandžastim bočicama sa bijelim poklopcem.
Koliko puta smo samo vidjeli ovakve scene u popodnevnoj komediji ili drami?

Ne znam,sve je nekako okrenuto naglavačke.
Citirat ću po drugi put onog patuljka iz reklame:
"Smrdi,smrdi... užasno smrdi..."

Samo ovog puta to nije dim cigarete...


Šta je, je, hahahahahahahaha

Ja sam gotovo potpuno odustala od razmišljanja o tome zašto današnje vlade promoviraju ili zabranjuju ovo, a ne ono. Kao što sam jednom već rekla tu su motivi raznorazni i više zbunjuju ponekad nego što vode na pravi trag, tako da ih u svojim istraživanjima sve češće ignoriram i tražim neke druge orjentire.

Inače jedno od objašnjenja tolike kampanje protiv pušenja je opet interes moćne farmaceutske industrije (po meni i ne samo nje) koja tu vidi u svojim sredstvima za odvikavanje od pušenja daljnju zaradu. Svojevremeno, otkriveno je bilo da se iza jednog američkog fonda za borbu protiv pušenja krije nitko drugo do jedna farm. tvrtka. Njima nije motiv nužno ljudsko (ne)zdravlje, već prije svega zarada, sve drugo je manje važno. A cilj je konstantno povećavati dobit, izmišljati uvijek nova tržišta... pa je tako došao red i na pušače.

Nakon nekog vremena, možda to bude alkohol, pa i njega počnu zabranjivati u zap. zemljama, a biti alkoholičar, složit će se nadam se većina, baš i nije zdravo. I opet koga će to najmanje pogoditi - one koji su iznad toga. Kojima alkohol nije pojam dobre zabave ili boljeg života.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 9:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jebate, ja se osječam krivim čim čitam postove od @dodo (ko da sam ušao u crkvu) , a @dodo druge optužuje da joj snižavaju frekvenciju. :)

@dodo, snižavaš mi frekvenciju! Osjećam prilično niske vibracije od tebe.

Cjelokupno ispunjen čovjek ne postoji na zemlji, mislim da ne bi bio ovdje, a ne bi bio ni čovjek da je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cigarete kao sredstvo manipulacije
PostPostano: uto nov 01, 2011 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Nisam ekspert za aure, istina, ali ovoliko znam:

http://www.bosnic.com/AURA-0505133016.html

"Jasne i blistave boje odražavaju dobro fizičko, duhovno i emotivno zdravlje, a gnjev, stres, potištenost i samosažaljenje u velikoj mjeri zamućuju boje."

"Pažljivim pregledom aure se može videti zdravstveno stanje svake osobe, jer je aura na oboljelim mjestima tamne ili izblijedjele boje, a boje u auri također govore o njenom trenutnom stanju."


Što znači određena boja aure

http://www.antimaterija.com/alternativa/sto-znaci-odredena-boja-aure/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz