Sada je: čet mar 28, 2024 4:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: ned nov 18, 2012 4:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Evo zašto bih želeo uvećati energiju:

Predpostavljam da je moje telo zakržljalo u odnosu prema zamišljenom idealnom verzijom. Telo je nepravilno raslo godinama usled lošeg inventara važnosti.
Idealna verzija tela pretpostavljam da ima centriranje 'nemog znanja'.
Smatram da ogromna enerija koja može razgraditi telo je već u meni, samo što sam ograničen od takvog umeća.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: pon nov 19, 2012 12:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Naravno. Zato postoje kundalini aktivacije koje podizu energiju tijela na energiju svijesti.

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: pon nov 19, 2012 12:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Termalni Bata je napisao/la:
Naravno. Zato postoje kundalini aktivacije koje podizu energiju tijela na energiju svijesti.

Mislim da to nije dovoljno @Termalni bato, jer nemože svest odbraniti od napada na integritet pozivom da se umre.
Predefinisanje onih definicija koje smo uvrstili u inventar je integracija. Integrisana definicija je onda kada se kaže da znanje čuva.
Takođe cilj je važan za opstanak svesti.

Šta kundalini radi?
Samo struji. Rasipa se.

Valjda je tako... :wink:

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: sub nov 24, 2012 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Osim ako nije :mrgreen:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: sub nov 24, 2012 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Termalni Bata je napisao/la:
Osim ako nije :mrgreen:

I to što kažeš :roll:

Možda je totalno drugačije.

Pitam se dali je kundalini program?

Recimo dok mlad čovek nije znao za opis kundalinija, taj ništa nije osećao. Jednog dana čitajući počne njegova prirodna zainteresovanost da instalira program u sebi. I taj mlad čovek počne osećati sebe kao nepoznatog samom sebi. Nekakav kundalini kao energija u nama totalno strana pojmu u razumu, počne se uspinjati stvaravši 'drugi' osećaj nezavisan od našeg osećaja budnog stanja.

I onda naravno naša uobičajena svest je progorela i ostavila trag koji je 'prag' naše nove svesti.

Ustvari ništa se nije promenilo. Ovako objašnjavam jer sam to tako video na sebi.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: pon nov 26, 2012 12:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Vidis prijatelju, ono "citajuci" navelo me da sam na dobrom tragu jer sam dosao nesto napisati ovdje nevezano uz tvoju opservaciju...sad vidim da se kuzimo. Iako ne na nacin na koji mislis :)

Sto ljude drzi u prividu stvarnosti? Sto ljude sprecava da vide duhom? Preko cega se vrsi najveci transfer energije? Sto je glavni nositelj kolektivnog nesvjesnog i pogresnih utisaka? Preko cega nas se kontrolira i preko cega se kroz nas promatra druge i kroz druge nas? Sto je monitoring visih sfera? Sto ostavlja utiske za fakin ego i hrani svaciji um? Sto cini koncenzusnu stvarnost; preciznije, u kojem organu se ocituje koncenzusna stvarnost? Da li je organ kundabufera libido kroz neiskristaliziranu seksualnu/kundalini energiju? Ili je krivac za sve i organ kundabufera jedan organ kojim na koji se toliko oslanjamo da zbog njega ne vidimo u stvari nista?!

psst...skoči skoči, da ti vidim OČI :angel4: :rotfl:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: sri maj 29, 2013 9:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Kako se uz pomoc adekvatnih ``informacija``kreira ``stvarnost`` .

http://www.mondo.rs/s291878/Info/Hronika_i_Drustvo/Pozarevac-_Majka_ih_20_godina_drzala_zatocene.html


A zatim ``srecan`` kraj ili izlazak iz jednog i ulazak u drugi kontejner.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: pon nov 11, 2013 10:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Jel moze neko da kaze nesto za programiranje uma preko televizije, narocito o programiranju preko crtanih filmova i ostalog programa za decu, zato sto smatram da se najveci uticaj na psihu moze uciniti u detinjstvu? :!:

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: uto nov 12, 2013 12:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jul 05, 2013 10:43 pm
Postovi: 15
777 je napisao/la:
Jel moze neko da kaze nesto za programiranje uma preko televizije, narocito o programiranju preko crtanih filmova i ostalog programa za decu, zato sto smatram da se najveci uticaj na psihu moze uciniti u detinjstvu? :!:


Zanimljivog li cuda , sumnajm da je neko spomenuo ali ovo je neko moje misljenje.
Primetio sam dok sam bio mali u crtanim filmovima sve ono o bogu kako su na nebu i sve ostalo.To slika u glavi moze da se iskoristi za 'Bog ne psotoji , to je laz' nakon 10tak godina.Neko me je pitao 'stvarno verujes da postoji tamo neki bradonja na nebu ?'
Naravno , to je smesno da bi neko pomislio da ima veze jer ocito je bilo malo preterivanja u tome , ali ipak dovoljno smesno da bi se neko zapitao...
Nekako je sa New Age sve brzo proletelo , laz zasadjena na istini..Ima smisla.
Pored toga i subliminalnih ima u crtacima...
Tu je i pogresna usmernost svesnosti okrenuta ka prosecnosti deteta , tu je i dete pored televizora , odrasta dok su mu majka i otac na poslu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: uto nov 12, 2013 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Metonimija je napisao/la:
777 je napisao/la:
Jel moze neko da kaze nesto za programiranje uma preko televizije, narocito o programiranju preko crtanih filmova i ostalog programa za decu, zato sto smatram da se najveci uticaj na psihu moze uciniti u detinjstvu? :!:


Zanimljivog li cuda , sumnajm da je neko spomenuo ali ovo je neko moje misljenje.
Primetio sam dok sam bio mali u crtanim filmovima sve ono o bogu kako su na nebu i sve ostalo.To slika u glavi moze da se iskoristi za 'Bog ne psotoji , to je laz' nakon 10tak godina.Neko me je pitao 'stvarno verujes da postoji tamo neki bradonja na nebu ?'
Naravno , to je smesno da bi neko pomislio da ima veze jer ocito je bilo malo preterivanja u tome , ali ipak dovoljno smesno da bi se neko zapitao...
Nekako je sa New Age sve brzo proletelo , laz zasadjena na istini..Ima smisla.
Pored toga i subliminalnih ima u crtacima...
Tu je i pogresna usmernost svesnosti okrenuta ka prosecnosti deteta , tu je i dete pored televizora , odrasta dok su mu majka i otac na poslu...

To za boga je samo sitnica. Teletabisi su npr. jedan od TV programa koji sluzi za programiranje. SS je to detaljnije objasnio:
http://www.youtube.com/watch?v=cRGAfPvV7zg
Iz iskustva znam da je ovo programiranje stvarno i mnogo gore nego sto je SS objasnio. Najverovantnije je ovo samo jedan u nizu primera programiranja preko TV-a. Ne znam mnogo pa zato i pitam. Moguce je da i video igrice sluze za to, jer i one poseduju ogroman uticaj na deciji um. Deca sve to dozivljavaju na jedan naivniji nacin. Lako se identifikuju sa virtuelnim likovima, a jos lakse se programiraju. Ako se dobro zagledate u svoju podsvest tokom meditacije mozete lako videti kako crtaci izviru iz nekog dela uma.
Ako neko zna vise o ovome neka kaze, jer je ovo sigurno jedna od vaznijih stvari.

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: pet nov 15, 2013 11:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Sta onda reci za Baby chanal na kablu? To je jos najgore sto sam videla. Potpuno hipnotise decu ,narocito one najmladje. :shock: :help:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: ned nov 24, 2013 12:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jul 05, 2013 10:43 pm
Postovi: 15
Zanimljivo , skoro sve sto su naveli pantelija i Alf , u svemu mogu da se prepoznam.Astma , devijacija nosa (Disajni putevi) , perverzija , paralize sna , nesto sto mi sto mi se desava kada.zaspim (ne znam ime) , pritisak u glavi...Jedino se.ne poklapa cesto krvarenje iz nosa , doktor kaze da je zbog slabih kapilara...I ima jos ...U stvari i ceo razlog zasto sam na ovom forumu jesto sto jednostavno znam da nesto nije u redu koliko sa mnom toliko i oko mene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: pon nov 25, 2013 3:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: uto feb 25, 2014 10:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Poli je napisao/la:
Sta onda reci za Baby chanal na kablu? To je jos najgore sto sam videla. Potpuno hipnotise decu ,narocito one najmladje. :shock: :help:


Ne hipnotizira nista vise nego facebook, you tube, reklame na televiziji ili bilo koji drugi program na televiziji ili domena na internetu. Dio new age propagande je da banalizira sve na sto naidje i sve podredi modernoj "Eloy/vegan/sretan sam/pozitivan sam/svi smo mi jedno" propagandi. Covjek ima slobodnu volju od trenutka od kada se rodi do trenutka kada umre (da li je koristi, to je druga stvar). Svako dijete ima slobodnu volju koja je razvijena i povezanija sa visim umom (svijesti) i sa visim centrima nego kod vecine kontaminiranih odraslih. Ako djetetu nesto ne pase, ono ce to ignorirati ili pokazati da mu ne pase, a na senzorima odraslih je da te znakove ili prepoznaju ili ne prepoznaju (vecina ih ne prepoznaje). Tako da, kada se odrasli pozivaju na "ono sto je dobro" ili "nije dobro" za djecu, cesto se pozivaju na vlastite strahove, predrasude, vlastitu krivnju i vlastite frustracije te (sveobuhvatno) na vlastite projekcije. Sve je to ionako dio religijske masinerije koja je dogmatski rasirena danas kroz sve oblike pseudoreligija i eGzoterije. Malo je veci problem od "podobnih i nepodobnih kanala", zastititi dijete od "onoga odozgora" i onoga sto ide preko drugih ljudi, od drugih ljudi i iz drugih ljudi (a ljudi su kontejneri za nize astralne pizdarije) :wink: Tu se krije prava manipulacija i uzurpacija slobodne volje (vrtici, predskolska, skola, domovi, bolnice itd.) :thumbup:

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: uto dec 16, 2014 11:03 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 15, 2014 3:05 pm
Postovi: 19
Sklekovi su dobri!
Ovo je najbolji program koji sam nasao

http://sklekovi.blogspot.com/

_________________
http://ricinusovoulje.blogspot.com
http://peppapigonlinegames.blogspot.com/
http://zgibovi.blogspot.com
http://sklekovi.blogspot.com
http://staznacisanjati.xyz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: uto dec 16, 2014 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Metonimija je napisao/la:
Zanimljivo , skoro sve sto su naveli pantelija i Alf , u svemu mogu da se prepoznam.Astma , devijacija nosa (Disajni putevi) , perverzija , paralize sna , nesto sto mi sto mi se desava kada.zaspim (ne znam ime) , pritisak u glavi...Jedino se.ne poklapa cesto krvarenje iz nosa , doktor kaze da je zbog slabih kapilara...I ima jos ...U stvari i ceo razlog zasto sam na ovom forumu jesto sto jednostavno znam da nesto nije u redu koliko sa mnom toliko i oko mene.


Baci okce na Lazareva, secam se da sam procitao da ima dublji razlog krvarenja nosa, dok doktori sve stavljaju u kosaricu fizikalije, kao kapilari i sta vec.
Poenta je da sve potice prvenstveno iz duha.
PA ako i jesu slabi kapilari nesto ih je oslabilo a to nesto ima razlog opet u duhovnom domenu.

Cini mi se da je razlog krvarenja gordost, ali nadji njegove knjige u elektronskom obliku i koristi search ``krvarenje nosa``


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: čet mar 19, 2015 9:01 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 15, 2014 3:05 pm
Postovi: 19
Hm, nije Lazarov los :)

_________________
http://ricinusovoulje.blogspot.com
http://peppapigonlinegames.blogspot.com/
http://zgibovi.blogspot.com
http://sklekovi.blogspot.com
http://staznacisanjati.xyz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: pet sep 11, 2015 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Mainstream Media BUSTED and what WE CAN do about it :



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Deprogramiranje uma
PostPostano: pet jan 29, 2016 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Programiranje ili DEprogramiranje uma?


The book I have had the privilege of translating is, undoubtedly,
one of the most remarkable studies of the social and psychological
condition of the modern world which has appeared in Europe for
many years, and its influence is sure to be lasting and far
reaching. Tolstoi's genius is beyond dispute. The verdict of the
civilized world has pronounced him as perhaps the greatest
novelist of our generation. But the philosophical and religious
works of his later years have met with a somewhat indifferent
reception. They have been much talked about, simply because they
were his work, but, as Tolstoi himself complains, they have never
been seriously discussed. I hardly think that he will have to
repeat the complaint in regard to the present volume. One may
disagree with his views, but no one can seriously deny the
originality, boldness, and depth of the social conception which he
develops with such powerful logic. The novelist has shown in this
book the religious fervor and spiritual insight of the prophet;
yet one is pleased to recognize that the artist is not wholly lost
in the thinker. The subtle intuitive perception of the
psychological basis of the social position, the analysis of the
frame of mind of oppressors and oppressed, and of the intoxication
of Authority and Servility, as well as the purely descriptive
passages in the last chapter--these could only have come from the
author of "War and Peace."

The book will surely give all classes of readers much to think of,
and must call forth much criticism. It must be refuted by those
who disapprove of its teaching, if they do not want it to have
great influence.


....

Vrlo praktično gledište o:

DOCTRINE OF NON-RESISTANCE TO EVIL BY FORCE


Lav Nikolajevič Tolstoj: The kingdom of God is within you" (1894)

Tolstoju skidam kapu ovdje. On je vidio ono na šta masa nas žmiri i spušta glavu... Nema smisla da duplam post u Borbi za dušu topiku, iako su ove dvije teme neraskidivo povezane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Programiranje uma
PostPostano: sri nov 09, 2016 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Imam drugaricu ciji je um programiran. Bila je 10g pripadnik jedne duhovne grupe. Smatra da joj je usadjeno "vidjenje" u smislu znakova koji joj govore sta ce se desit u njenom zivotu. Sad kad je pobjegla iz svega tog osobe koje su joj umetle program vrse na neki naci zastrasivanja. Progone je na neki nacin njoj poznat. Ona pokusava da se izvuce i kaze da je upala u paukovu mrezu. Kako da iz tog izadje jer ne vidi izlaz. Hoce da si oduzme zivot.Inace duhovna je...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz