Sada je: čet mar 28, 2024 1:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 1:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
kwizac je napisao/la:
crno bijelo je pojam ovog denziteta
i linearno izgleda tako da to i ne smatram okosnicom


Naravno.
Ali bjelina o koju sam ja spomenula nije bjelina ovog denziteta niti ima za svoju suprotnost crninu. Ali budući da smo mi ipak u ovom denzitetu i komuniciramo sredstvima ovog denziteta, ne možemo se drugačije izraziti nego pojmovima ovog denziteta :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 3:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Kletva djeluje kao misaona forma, slično kao i molitva. Kletva je negativno usmjerena molitva (negativno s obzirom na ono što smatramo dobrobiti za pojedica i/ili grupu). Upućena s uvjerenjem da će se ostvariti, ona se ostvaruje. Djeluje i kao program koji se aktivira u određenim okolnostima.
Uroci su nešto slično, ali ne isto.


arwen dor, ovo je odlična misao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Mimi je napisao/la:
Bijelu magiju mi uopće ne poznajemo, iako u svakom od nas spava jedan bijeli mag :wink:


Razlika izmedu crne i bijele magije za mene je iskljucivo namjera.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 7:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Crna macka nije magija. To je praznovjerje.
Magija je primjenjena fizika u svakodnevnom zivotu.


Ma nemoj, de mi reci da je praznovjerje, 8) , ja to nisam znao. Naveo sam samo jedan primjer, kako je lahko manipulisati sa mozgovima, a onaj sto duboko vjeruje u to, mozda i si umisli nesto pa mu se i pojavi ili dogodi losa stvar.

Citat:
Ako oces u karte to ti ja mogu obaviti.Mozda bi se iznenadio:).


E sada si pretjerao malo,.. ne bih da iznosim svoje misljenje o tome ali gdin OP na ovo sam se bas zasmijao, a znas li u grah mozda ogledat :P 8) , kazu da je efikasnije... :P , jadan ....

Citat:
Ma svi smo mi bez iznimke crnomagijaši. Samo postoje oni koji tu crnu magiju svjesno umnogostruèuju i upotrebljavaju je za svoje egoistiène i samoodržavajuæe svrhe.

Veæina ljudi su nesvjesni crnomagijaši. Svaka naša izgovorena rijeè, svaki naš pogled, svaka naša misao je crna magija, pa bile te rijeèi najljubaznije, pogledi najumilniji...i tako to...


Cu da na kraju pocnem i vjerovato da sam crno-magijas,... 8)

Citat:
Bijelu magiju mi uopæe ne poznajemo, iako u svakom od nas spava jedan bijeli mag


Vidim ja da se ti razumijes mnogo u to crno bijelo nema govora, samo gdje li spava u meni ljubim ga,... :roll:

Nego ja se brinem za sve vas po malo, jos cu skontati da imam posla sa crnomagijasima i da sam upao u neku sektu jos :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 9:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Ljudi, za sve vas koje zaista interesuje magija predlažem da nabavite jednu "stravično" dobru knjigu autora Dr Radovana Kazimirovića pod nazivom "KREMANSKO PROROČANSTVO - TAJANSTVENE POJAVE U NAŠEM NARODU" koja je prvi put bila objavljena u Beogradu 1940. godine. Ja je imam i smatram je vrijednijom od bilo čega što imam u kući.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 1:18 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
fingolfin je napisao/la:
Citat:
Kletva djeluje kao misaona forma, slično kao i molitva. Kletva je negativno usmjerena molitva (negativno s obzirom na ono što smatramo dobrobiti za pojedica i/ili grupu). Upućena s uvjerenjem da će se ostvariti, ona se ostvaruje. Djeluje i kao program koji se aktivira u određenim okolnostima.
Uroci su nešto slično, ali ne isto.


arwen dor, ovo je odlična misao.


odlična misao ali nije točna.
bilo koja vrsta energije(tzv. pozitivna ili tzv. negativna)usmjerena prema tebi je korisna ako je znaš transformirati(neki to zovu krađom :D a jedva čekaju da te počaste)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 1:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
baron je napisao/la:
E sada si pretjerao malo,.. ne bih da iznosim svoje misljenje o tome ali gdin OP na ovo sam se bas zasmijao, a znas li u grah mozda ogledat :P 8) , kazu da je efikasnije... :P , jadan ....


Zasmijao si se ali cinjenica je da ne znas nista o tome niti kako to i zasto funkcionira. Ali nisi jedini pa je ok. :)
Ignorancija je in ovih dana.

Inace moze i grah nije bitno. Svako povrce igra ako je situacija dobra. Cak i voce.
Za to vrijeme biti dovoljno otvorenog duha i ne komentirati ono sta se ne razumije.

Dakle prouciti pojmove kao sta su sinkronicitet, recimo procitati Junga malo radi toga, prouciti kvantnu fiziku da se vidi znanstvena pozadina svega toga, potrositi 10 godina radeci takve stvari, malo se simbolikom arhetipova baviti pa onda komentirati dal nesto jest ili nije i zasto jest ili nije.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 3:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Citat:
Kletva djeluje kao misaona forma, slično kao i molitva. Kletva je negativno usmjerena molitva (negativno s obzirom na ono što smatramo dobrobiti za pojedica i/ili grupu). Upućena s uvjerenjem da će se ostvariti, ona se ostvaruje. Djeluje i kao program koji se aktivira u određenim okolnostima.
Uroci su nešto slično, ali ne isto.


arwen dor, ovo je odlična misao.


Citat: Dado odlična misao ali nije točna.
bilo koja vrsta energije(tzv. pozitivna ili tzv. negativna)usmjerena prema tebi je korisna ako je znaš transformirati(neki to zovu krađom Very Happy a jedva čekaju da te počaste)


Jesi li baš siguran da nije tačna. Mislim, možeš li u bilo šta biti siguran na ovom našem nivou svijesti, a naročito kada je riječ o magiji i njenim "propratnim pojavama"?[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 12:20 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
siguran sam.
ne znam što smatraš 'popratnim pojavama'?
jedna od popratnih pojava 'magije' je i mijenjanje svijesti voljom.
a to ne smatram 'lošom popratnom pojavom'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 1:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Nije da ignorisem OP, nego sada sam se bacio u razmisljanje.
Kazete da se Hitler bavio crnom magijom da bi zaveo milione nijemaca.
Hitler je zaveo narod govorima i politikom, a ne crnom magijom.
Kako je Milosevic poceo zadnji rat na Balkanu? Magijom? Moguce, jednog ce se dana i pisati da je za sve kriva crna magija. Fazon je samo sto za to one u grobu boli kurac. Oni nisu upoznali nikakvu magiju, oni su upoznali metke nozeve, gelere....
Ljudi se bave milionima stvari, a koliko su one efikasne, to je pitanje.
U covjeku postoji energija, covjek se rodi sa manjim ili vecim uticajem na drustvo, valjda bude poslan od nekog odozgo, da napravi red ili da sjebe sve sto valja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 2:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Fazon je samo sto za to one u grobu boli kurac.


Kao na primjer, Tuđman M. Zajedno su, uz vanjske utjecaje, malo "polili benzin na vatru koja je tinjala"... i bilo je sve što je bilo. Točka.

Hitler je slično radio Njemačkoj...

Rezultati isti - brojni ljudi su poginuli. Lekcija za sve nas, i za sve one, koji nažalost nisu. Ma gdje i kad se borili.

Mislim da tu nije riječ toliko o magiji, već o kontroliranju uma i masa preko toga. Iz razloga dobivanja negativne energije za 4D, razloga dobivanja novca u 3D ( isto negativne energije ), prevlasti moći u 3D ( isto negativne energije )... no, o tome smo već odavno zaključili neke stvari.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 1:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
siguran sam.
ne znam što smatraš 'popratnim pojavama'?
jedna od popratnih pojava 'magije' je i mijenjanje svijesti voljom.
a to ne smatram 'lošom popratnom pojavom'


U kom smislu mijenjanje svijesti voljom?
Meni se gore navedena definicija kletve, kao apsolutnom laiku, učinila dobrom ali ako ti znaš više o ovim stvarima ja te neću mnogo osporavati, mogu samo nešto i naučiti. Onda mi reci šta je za tebe kletva?


Citat:
Kako je Milosevic poceo zadnji rat na Balkanu?

Jako isključivo i ograničeno razmišljanje, nemoj misliti da ga branim, bože me sačuvaj, ali mislim da se tu radilo o nizu koordiniranih aktivnosti više različitih faktora koje su bile usmjerena na, nažalost, jako pogodno tlo, da bi se, između ostaloga, proizvela izuzetno jaka koncentracija negativne energije na ovim prostorima (izgleda da su dobri stari lizziji bili dobro ogladnili).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 5:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Jako iskljuèivo i ogranièeno razmišljanje, nemoj misliti da ga branim, bože me saèuvaj, ali mislim da se tu radilo o nizu koordiniranih aktivnosti više razlièitih faktora koje su bile usmjerena na, nažalost, jako pogodno tlo, da bi se, izmeðu ostaloga, proizvela izuzetno jaka koncentracija negativne energije na ovim prostorima (izgleda da su dobri stari lizziji bili dobro ogladnili).


:shock: :shock:

Zar nije tema crna magija i politika, a ne lizardi :?:
Sta ja cijelo vrijeme pokusavam da kazem? Da je u pitanju drugi faktor za sranja, a ne crna magija.
Svi se ti veliki politicari bave raznim sranjima, od kojekakvog madjijanja, do posrane pedofilije, samo sto ovo drugo ima gadan efekat, dok je magija pisanje uz vjetar, trla baba lan da joj prodje dan.
U pitanju su ljudi koji od rodjenja imaju u glavi sta sve treba da rade i kako, koji su POSLANI sa namjerom da prave haos.
A sto se balkana tice, on ti je uvijek pogodno tlo za to fingolfin.
Sada se samo pitam kada ce se pojaviti neko kao Tito i reci, e sada, hajdemo opet ratovat da pobijemo one koji nisu za da se ponovo sastavimo.
Balkan ti je, ma da ne lajem, svakih 50 godina rat, to je neminovno, jednostavno neizbjezno.
Nema tu crne magije, tu su samo bolesni umovi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 6:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Nema tu crne magije, tu su samo bolesni umovi.


+ 25 miliona ovaca.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 10:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Sta ja cijelo vrijeme pokusavam da kazem? Da je u pitanju drugi faktor za sranja, a ne crna magija.


Citat:
Nema tu crne magije, tu su samo bolesni umovi.


Slažem se, apsolutno. Nije rat u ex yu započela niti magija, niti Milošević, Tuđman ni bilo koji drugi od tadašnjih političara (čitaj kurajbera).Rat su započeli oni Jackovih 25 miliona ovaca, jer da nisu (smo) bili ovce nijedan Milošević, Tuđman ili drugi prdonja ne bi uspio da zavede narod takvim nebulozama kao što je neki jebeni nacionalizam. Zato kažem da je to pogodno tlo, naravno čitav Balkan je takav, ali bolje da više ništa ne govorim o ovome inače ću i ja sjebati jednu temu na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 2:02 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Onda mi reci šta je za tebe kletva?


Nisam mislio na definiciju kletve kao netočnu,već na opisani način njenog djelovanja.
Kletvu je relativno lako 'primiti' i vratiti 'pošiljaocu'.Usput se malo i osnažiti.
Isto je i s urocima,mada je potrebno 'par koraka' više.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 2:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
JA recimo bas mislim da je rat na podrucju ex Yu idalan primjer utjecaja sa strane....sad ko hoce to nzvat magijom..ja se slazem sa tim...sta je uopce magija...vec sam rekao da je to za mene primjenjena fizika.

E sad dal je netko ovca ili ne jer je popusio to je druga stvar.
Meni cijelo paljenje gomile od cca 1 milion na Kosovom polju lici na idealan magijski obred i oslobadanje ogromne kolicine energije kojoj je trebalo godinama da se zaustavi.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 11:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
da, OPO ima tu smisla
podrazaj pod utjecajem EM-valova


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Meni cijelo paljenje gomile od cca 1 milion na Kosovom polju lici na idealan magijski obred i oslobadanje ogromne kolicine energije kojoj je trebalo godinama da se zaustavi.


Tačno, i nije se još u potpunosti zaustavila a ne znam da li će ikada, samo što je sad dosta smanjenog intenziteta. Ali nemoj zaboraviti da to važi za sve "strane", pa šta su ti oni silni HDZ-ovi mitinzi po Hrvatskoj i Bosni krajem 80-tih i početkom 90-tih nego ista stvar. Vidiš kako je sve bilo koordinirano. Nebitno da li se na istom mjestu i u isto vrijeme našlo milion ili 100 ljudi, efekti su bili identični. A sve se to emitovalo i na TV-u, radiu, bilo je u novinama, tako da je broj ljudi koji su bili pod uticajem te "masovne hipnoze" relativan. Ja ne mislim da su tom prilikom te nazovi vođe naroda svjesno upotrebljavali magiju da bi manipulisali tolikim masama, ali to nije toliko ni bitno jer znamo kakve su bile posljedice. U svakom slučaju uticali su na svijest ogromnog broja ljudi, ali ta svijest je već bila "pripremljena" za takav uticaj. Oni su samo razbuktali jednu veliku količinu akumulirane negativne energije koja se, možemo slobodno reći, prenosila kroz naraštaje ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 2:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ovo pitanje veze izmedu politike i magije odnosno okultizma, prilično je intersantno. Postoji mnogo indikacija da su se određene grupe ljudi, kao i pojedinci upuštali u praktikovanje okultnih ceremonijala tokom cijele naše istorije, uključujući i današnje vrijeme, u pokušaju da manipulišu druge, odnosno, da ostvare veću moć i kontrolu ili zauzmu bolje pozicije u društvu.

Da li se može reći da se sve te vrste rituala obavljaju stvarno uzalud i bez ikakvih rezultata? Kakav bi mogao biti mehanizam njihovog djelovanja? Da li je slučajno to što se upravo u ovo vrijeme popularizira magija među djecom uz pomoć filmova tipa Harry Potter, Gospodar Prstenova itd?

Oni koji su pročitali tekst Viteški Pohod, mogli su vidjeti da su naše “moći” relativno ograničene na ovom našem 3-ćem spratu, što se “stvaranja bolje realnosti tiče”, odnosno, onoga sta mi pod tim podrazumijevamo. Oni koji su zašli malo dublje u ezoteriku, mogli su primjetiti da je naša svijest izmanipulisana i da se mi sa ezoteričkog aspekta smatramo “sljepcima,” te kao takvi nismo nigdje prispjeli.

Šta može jedan slijepac da učini uz pomoć magije? Mislim da bi čovjek prije nego što počne razmišljati o magiji, prvo treba da proširi svoju svijest u tolikoj mjeri da dostigne tzv. sposobnost percepcije objektivne realnosti. Međutim, kad se tako nešto dogodi, on će istovremeno i primjetiti da mu, u stvari, nikakva druga “magija” nije više ni potrebna.

Meni se čini da se oni koji pribjegavaju okultizmu već nalaze u odredenoj vrsti ‘povratne sprege’ sa nekim od onih ‘Zlokobnih Imena Božjih’, da se tako izrazim, odnosno da su oni, u svakom slučaju, ‘malo jačih’ – OPS frekvencija. S obzirom da svaka magija na našem nivou podrazumijeva manipulaciju nečije svijesti i percepcije, odnosno, slobodne volje određenih pojedinaca ili grupe ljudi, s te tačke gledišta, ne možemo magiju dijeliti na “bijelu” i “crnu”. Naravno, s tačke gledista jedne OPS individue, ona može (što i jeste čest slučaj) smatrati da zna šta je za nekoga drugog dobro ili ne, te odatle i manipulisati određene individue. Čak i u slučaju da se tu radi o “najboljim namjerama”, ovdje se ipak radi o manipulaciji svijesti i slobodne volje drugih ljudi. Dakle, tzv. “bijela” magija ne postoji, mada bi nešto, što bi se moglo nazvati “magijom, ”- moglo da postoji. Naravno, ovdje moram naglasiti da se pojam ‘bijele magije’ odnosi na vrstu magije koja je praktikovana prije nekoliko hiljada godina.

Na temu ceremonijalne magije, u knjizi Secret Teachings of all Ages, M. Hall kaže:

“Ceremonijalna magija je prastara umjetnost prizivanja i kontrolisanja duhova (spirita, prim. prev.) uz pomoć naučne aplikacije određenih formula. Mađioničar je tom prilikom obučen u posvećenu odoru a u ruci drži štap na kome su ispisani određeni hijeroglifi, te on uz pomoć moći određenih riječi i simbola kontroliše nevidljive stanovnike elementalnog i astralnog svijeta. Dok se za drevnu elaboriranu ceremonijalnu magiju može reći da ona u suštini nije bila zla, iz njene pervezije pojavilo se nekoliko lažnih škola čarobnjaštva, ili crna magija.
Egipat je bio jedan veliki centar za obrazovanje, i kolijevka mnogih umjetnosti i naučnih disciplina, tako da je on pružao idealnu sredinu za transcedentalno eksperimentisanje. Tu su crni magovi iz Atlantide nastavili da prakticiraju svoje nadnaravne moći sve dok nisu potpuno potkopali i izvitoperili moral primitivnih škola Misterija. Osnivanjem svetih kasti oni su preuzeli vlast i upravu u duhovnoj vladi. Tako je crna magija počela da diktira državnu religiju i paralizira intelektualne i duhovne aktivnosti ljudi, zahtijevajući od njih da se potpuno potčine dogmama koje je formulisalo sveštenstvo. Faraon je postao lutka u rukama Skerletnog Savjeta – komiteta kojeg su sačinjavali vrhovni čarobnjaci koji su se uzdigli na vrhovni nivo sveštenstva.

Ovi čarobnjaci su onda započeli sa sistematskim uništavanjem svih ključeva drevnih mudrosti, tako da niko ne bi mogao steći znanje koje je potrebno da se ovlada vještinama magije, bez članstva u tom svešteničkom redu.
Oni su onda izvitoperili rituale starih Misterija dok su istovremeno tvrdili da ih štite, tako da neofiti koji su uspjeli proći kroz sve stepenice nisu mogli steći znanja koja su im bila obećana.
Uvedena je Idolatrija i podsticano je obožavanje simbola koje su stari mudraci prvenstveno koristili za proučavanje ili meditaciju. Počele su se širiti lažne interpetacije amblema i simbola Misterija a osnovane su i veoma elaborirane teologije kako bi se izazvalo što više zbrke u umovima podanika. Ljudske mase kojima je oduzeto prirodno pravo za učenje i razumijevanje, počele su da puze u svoj svojoj ignorantnosti i na kraju su postale robovima ovih duhovnih nametnika. (Do dan danas!, prim. prev.)

Na kraju je sujevjerje (praznovjerje, prim. prev.) potpuno preovladalo a crni magovi su počeli da dominiraju u državnim poslovima. Te sofistrije sveštenstva Atlantide i Egipta ostavile su duboke posljedice, od kojih čovječansvo još uvijek pati.”



Kod onih tzv. “donjih” aspekata magije, ako uzmemo u obzir bacanje čini ili uroka ili tzv. bajanje, čini se da ovi aspekti manipulacije pojedinaca funkcionišu na principu odvajanja fragmenata svijesti (misaonih formi???) onoga koji “baja” i njihovo kačenje za žrtvu sa zadatkom manipulacije njene svijesti odnosno navođenja žrtve na određeno tj. željeno ponašanje. Ovo je potvrđeno i u kliničkoj praksi regresivne terapije gdje su u mnogim slučajevima kod klijenata nalaženi fragmenti svijesti osoba koje su “bacile uroke” na njih. Međutim, uspjeh ovakve manipulacije svijesti umnogome zavisi od psihičke jačine, odnosno, stabilnosti i razvojnog stepena svijesti potencijalne žrtve, tj. on je prilično ograničen. U tom smislu, može biti nekog “uspjeha” ukoliko je žrtva psihički nestabilna ili slaba. Postoje neke indikacije da ova vrsta aktivnosti povlači jak karmički teret, te da žrtve i manipulatori često zamjenjuju uloge iz života iz život. (Naravno, ovo je teško za provjeriti)

Kod slučajeva prave ceremonijalne magije, stvar je malo ozbiljnija. Prema nekim indikacijama, oni koji se upuštaju u rituale tzv. ceremonijalne magije, u stvari, samo uspostavljaju kontakt sa OPS silama sa gornjeg sprata tj. postaju njihovo “3D vozilo”. Mađioničar ovdje može imati utisak da se njega nešto pita, tj. da on upravlja određenim silama, dok on u suštini djeluje kao jedno stalno ili privremeno sredstvo za manifestaciju ili širenje određene svijesti OPS tipa, odnosno, za sprovođenje i izvršavanje određenih planova ili zadataka čiji se izvor nalazi na spratu iznad našeg. Dakle, nešto kao njihova – “produžena ruka” Naravno, te “sile odozgo” se istovremeno trude da zadovolje neke njegove ‘3d prohtijeve’ koji opet proistiću sa stanovišta svijesti njegovog “3D sljepila”. U tom kontekstu moramo se sjetiti onoga što je Dr. Baldwin rekao (Spirit Releasement Therapy), “ljudi sklapaju ugovore sa silama mraka sa stanovišta ovog života, dok sile mraka sklapaju ugovore s ljudima sa stanovišta vječnosti.” Dakle, individue koje su sklopile ugovor s “onima odozgo” da bi ostvarile neku materijalnu ili drugu korist u ovom životu, obično postaju robovi ovih sila kroz jednu podužu sekvencu svojih života. Mada, čini se da postoje i neke pogodbe, gdje umjesto svoje duše, za usluge odozgo, - “mađioničar” žrtvuje duše drugih ljudskih bića (prema nekim izvorima, - jednu svake godine?!)

Ukoliko se vratimo unazad na dostupne nam odatke o mehanizmu stupanja u kontakt s tim silama, tu možemo lako uočiti da ovdje osoba OPS frekvencije, koja želi da poveća svoju moć na našoj razini postojanja, stekne nešto od materijalnog bogastva ili popravi položaj na hijerahijskoj ljestvici, sklapa jednu vrstu ugovora sa određenim entitetima (vjerovatno iz 4D!?).

Prema materijalu iz jedne stare knjige pod naslovom - The Complete Book of Magic Science, magijska ceremonija se započinje sljedećom uvodnom molitvom:

“Svemogući i Vječni Bože koji si stvorio cijelu kreaciju za svoju hvalu i slavu i spasenje čovjekovo, najdublje te preklinjem da mi pošalješ jednog od svojih spirita iz reda Jupitera, jednog od kurira Zadkijela, koga si ti postavio za upravitelja nebeskog svoda u ovom vremenu, da mi on voljno i vjerno pokaže i učini one stvari za koje ga pitam, koje mu naređujem ili od njega zahtijevam i da on istinski sprovede u djelo sve moje želje. Pored svega toga, o Najsvetiji Bože, tvoja volja a ne moja biće sprovedena kroz Isusa Hrista, tvog jedinog rođenog Sina Gospodnjeg. Amin.”

Nakon ovoga, mađioničar obućen u svoju odoru i sa štapom ulazi u prethodno pripremljni pentagram ili krug (kojeg je nacrtao na podu) i započinje sa prizivanjem:

“Spiriti, čiju pomoć tražim, pogledajte ovaj znak i Posvećena Imena Božja puna snage i moći. Pokorite se moći ovog našeg pentagrama; izađite iz vaših skrivenih pećina i mračnih mijesta; dođite na ovo mjesto gdje nas je Božanska Dobrota okupila; obratite pažnju na naša naređenja i primite k znanju naše zahtjeve; nemojte misliti da će nas vaš otpor zaustaviti u sprovođenju naših namjera. Ništa vam ne preostaje nego da nas poslušate. Mi vam to naređujemo uz pomoć ovih Misterioznih Imena – Elohe Agla Elohim Adonaj Gibort. Amin.

Pozivam tebe, Zadkijelu, u Ime Oca, i Sina, i Svetog Duha, blagoslovljenog Trojstva.
Ja te pozivam Zadkijelu u ovom momentu, uz pomoć ovih riječi i čini koje danas koristim uz pomoć Svetih Imena Božjih – Elohe El Elohim Elion Zeabaot Escerehie Iah Adonaj Tetragramaton.

Ja te prizivam, i istjeravam, Duše Zadkijele, uz pomoć ovih Svetih Imena – Hagios O Theos Iskiros Atanatos Patakletus Agla na Alfa i Omega Ioth Aglanbrot Abiel Anatiel Tetragramaton: i uz pomoć svih ostalih velikih, slavnih, svetih, neopisivih, misterioznih, moćnih i nepojmljivih Imena Božjih, da poslušaš ove riječi iz mojih usta i pošalješ mi Pabijela ili nekoga drugog iz svoje službe, koji će mi moći da pokaže one stvari koje budem od njega tražio u Ime oca i Sina i Svetog Duha. Amin.”

“Ja pozivam tebe, Pabijele, uz pomoć svih Nebeskih Duhova, Serafima, Čerubima, Trona, Svjedoka, Arhanđela i Anđela; i uz pomoć velikih, svetih i veličansvenih Anđela Orfanijela Tetra-Dagiel Salamla Acimoj pastor poti, da dođeš ovamo i spremno se pokažeš da te možemo vidjeti i čuti, da nam se javiš i ispuniš naše želje.” (…)


nastaviće se...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz