Sada je: čet mar 28, 2024 12:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 4:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Navešću jedan citat iz već pomenute knjige "KREMANSKO PROROČANSTVO-TAJANSTVENE POJAVE U NAŠEM NARODU", a vezano za ono što je galaksija napisao:
"Zanimljivje, isto tako, i slučaj, koji se desio prilikom jedne krađe novca u selu Vražogrncu (srez Zaječarski). Tada ukućani, u čijoj je kući krađa izvršena, odoše u Zaječar i dovedoše baba Trujinicu da učini što zna, kako bi se lopov pronašao. Domaćin u čijoj je kući krađa izvršena, ode sa ovom vešticom jedne noći ispod jaza vodeničkog, te ponese drvenu čuturu i tučak vodenički. Potpuno naga baba Trujinica je kao prava veštica zašla ispod brane i počela da udara u čuturu vodeničku. Ona je nešto vikala, bajala a domaćin je iz vrbaka gledao šta će sve biti. Odjednom je nastala nekakva huka i buka. Ona bivaše sve veća i veća, dok se odjednom ne ču neko pljeskanje po vodi. Tada se, vele, pojaviše i mnogobrojne nečastive, crne prilike, - đavoli! Među njima je bio jedan veći, valjda najstariji ("Tifon"?) s kim je veštica razgovarala. Malo posle toga, ona je izašla iz vode i pitala domaćina: hoće li što žrtvovati, jer bez toga ne može ništa biti...
Pošto se pokradeni domaćin sklonio na žrtvu, to je posle veštica nastavila dalje svoje čaranje. Ona je "bacila naprate" (psihička moć, kojom može ubijati ljude) i posle dan-dva jednom seljaku, za koga se kao u vosku držalo, da je svu krađu izvršio, - crkne vo na prečac."

Šta mislite koga je to baba prizvala?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 11, 2005 4:39 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Šta može jedan slijepac da učini uz pomoć magije? Mislim da bi čovjek prije nego što počne razmišljati o magiji, prvo treba da proširi svoju svijest u tolikoj mjeri da dostigne tzv. sposobnost percepcije objektivne realnosti. Međutim, kad se tako nešto dogodi, on će istovremeno i primjetiti da mu, u stvari, nikakva druga “magija” nije više ni potrebna.


pošto na magiju gledam kao na mentalnu kreativnost s ciljem razvoja kontrole osobnog doživljaja svijeta,slažem se s ovim.


Citat:
Ceremonijalna magija je prastara umjetnost prizivanja i kontrolisanja duhova (spirita, prim. prev.) uz pomoć naučne aplikacije određenih formula.


ogromnu većinu onih koji se ovim bave ne može se nazvati drugačije osim naivcima .

Citat:
Ovi čarobnjaci su onda započeli sa sistematskim uništavanjem svih ključeva drevnih mudrosti, tako da niko ne bi mogao steći znanje koje je potrebno da se ovlada vještinama magije, bez članstva u tom svešteničkom redu.


zato tim naivčinama evokacija i ne polazi za rukom.
formule su pogrešne .


Citat:
U tom smislu, može biti nekog “uspjeha” ukoliko je žrtva psihički nestabilna ili slaba.


ovo je 100% točno.

Citat:
Kod slučajeva prave ceremonijalne magije, stvar je malo ozbiljnija. Prema nekim indikacijama, oni koji se upuštaju u rituale tzv. ceremonijalne magije, u stvari, samo uspostavljaju kontakt sa OPS silama sa gornjeg sprata tj. postaju njihovo “3D vozilo”. Mađioničar ovdje može imati utisak da se njega nešto pita, tj. da on upravlja određenim silama, dok on u suštini djeluje kao jedno stalno ili privremeno sredstvo za manifestaciju ili širenje određene svijesti OPS tipa, odnosno, za sprovođenje i izvršavanje određenih planova ili zadataka čiji se izvor nalazi na spratu iznad našeg. Dakle, nešto kao njihova – “produžena ruka” Naravno, te “sile odozgo” se istovremeno trude da zadovolje neke njegove ‘3d prohtijeve’ koji opet proistiću sa stanovišta svijesti njegovog “3D sljepila”.


zato se niti jedan iole normalan čovjek neće prepustiti nečemu što ne pozna niti izvoru nečeg takvog(nepoznatog).

Citat:
Ukoliko se vratimo unazad na dostupne nam odatke o mehanizmu stupanja u kontakt s tim silama, tu možemo lako uočiti da ovdje osoba OPS frekvencije, koja želi da poveća svoju moć na našoj razini postojanja, stekne nešto od materijalnog bogastva ili popravi položaj na hijerahijskoj ljestvici, sklapa jednu vrstu ugovora sa određenim entitetima (vjerovatno iz 4D!?).


onaj ko teži tome da se obogati i prosperira hodajući 'preko leševa' dobit će pomoć 'odozgo' bez da pita.

dodati ću da je(po meni,naravno)vrhunac 'magijskog djelovanja' u pomoći drugima.I ne uključuje nagradu bilo koje vrste.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 12:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> Postoji mnogo indikacija da su se određene grupe ljudi, kao i pojedinci upuštali u praktikovanje okultnih ceremonijala tokom cijele naše istorije, uključujući i današnje vrijeme, u pokušaju da manipulišu druge, odnosno, da ostvare veću moć i kontrolu ili zauzmu bolje pozicije u društvu.

> Šta može jedan slijepac da učini uz pomoć magije? Mislim da bi čovjek prije nego što počne razmišljati o magiji, prvo treba da proširi svoju svijest u tolikoj mjeri da dostigne tzv. sposobnost percepcije objektivne realnosti. Međutim, kad se tako nešto dogodi, on će istovremeno i primjetiti da mu, u stvari, nikakva druga “magija” nije više ni potrebna.

pa recimo ovako

mnoge osobe ne veruju u magiju ali mrze ceo svet. da li je to magija?
ja sam kao mali silno zeleo bicikl i dobio ga? da li je i to magija?
pa sam zeleo da napravim kucicu na drvetu. da li je to magija?

a sad zelim da napravim hhg. da li je ovo magija?
i orgonski motor. E ovo je magija, priznajem ;)

tako, ne znam sta bih vise napisao.
hteo sam valjda da kazem ovo: ako pravim nesto za sebe ne dirajuci i ne pominjuci druge, da li je to magija?

eto, toliko od mene :)

p.s. ejebemgasad, na kraju ce da ispadne da je sve magija ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 9:22 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
nastavak:


Nakon što se spirit ili duh pojavio, mađioničar nastavlja sa njegovim ispitivanjem:

“Da li si došao u miru i u Ime Oca i Sina i Svetog Duha? (Spirit treba da odgovori: “Da.”)

“Dobro došao, Plemeniti Duše. “Kako se zoveš”? (Duh treba da kaže: “Pabijel”)

“Ja sam te pozvao u Ime Isusa iz Nazareta, a čuvši njegovo Ime svako koljeno na nebu, zemlji i u paklu će pokleknuti, a svaki jezik će priznati da ne postoji ime kao što je Ime Isusovo koji je dao moć čovjeku da uzima i gubi sve stvari u njegovo Najsvetije Ime, i svakom onom koji vjeruje u njegovo spasenje.

“Da li si ti Zadkijelov glasnik?” (Duh treba da odgovori: “Da”)
“Da li mi potvrđuješ da ćeš mi od ovog momenta pa nadalje otkrivati sve one stvari koje želim da znam, da me učiš kako da povećam svoju mudrost i znanje, i da mi odaš sve tajne Umjetnosti Magije i svjetovne nauke, tako da ja mogu pronositi slavu Svemogućeg Boga?” (Duh odgovara: “Da”)

“Onda te molim da to potvrdiš tako što ćeš mi se ukazati kad god te pozovem a ja se zaklinjem da ću se vijerno pridržavati moje zakletve i dogovora sa Svemogućim Bogom a tebe ću lijepo dočekati kad god mi se ukažeš.”

Na kraju, čarobnjak daje duhu dozvolu da se ovaj udalji: “Isto kao što si u miru došao i odgovorio na moje zahtjeve, sada u miru idi. Ponizno se i od srca zahvaljujem Svemogućem Bogu u čije ime si došao. Slava Ocu, i Sinu, i Svetom Duhu.”

Nakon što se duh udaljio, čarobnjak mora još neko vrijeme ostati unutar pentagrama a onda ga potpuno izbrisati ukoliko se on ne nalazi u nekoj posebnoj prostoriji koja je isključivo namijenjena za te svrhe.

Bez obzira na svu hipokriziju, ovaj gornji ritual se u srednjem vijeku smatrao ritualom bijele magije jer se izvodio u Jehovino ime, dok su navodno crni magovi izvodili svoje rituale iz naopako okrenutih pentagrama i sklapali ugovor sa demonima. Naopako okrenut pentagram (zvijezda) ima simboličan oblik – jarca (dva gornja kraka predstavljaju rogove) te se taj znak naziva ‘Jarcem od Mendeza’ (ili Bafometom), koji je nekim “slučajem” omiljen u nekim masonskim ložama i koji se smatra jednim od simbola za “kontrolni sistem matriksa” ili naše “nadzornike” sa 4-tog sprata.

Prema dostupnim materijalima iz srednjeg vijeka, što se ove tematike tiče, ispada da su tzv. “bijeli magovi” tražili i upražnjavali magijska znanja za manipulaciju svoje okoline i ljudi u ime Jehove (“boga”), dok su crni magovi radili to isto u svoje ime. Koliko je na ovoj planeti samo proliveno krvi u božje i Isusovo ime?!? Malo dubljim istraživanjem može se vidjeti da su entiteti koji su se ukazivali i “pomagali” ovim “mađioničarima” manje više slični isto kao i rituali njihovog prizivanja, što bi možda značilo da se tu radi o jednoj ekipi “anđela” koji potiču iz iste grupe, odnosno, dva ‘različita’ aspekta jednog te istog. Bitno je napomenuti da i tzv. “crni magovi” često koriste Jehovino ime u svojoj terminologiji (što ne bi trebalo biti nikakvo čudo). Isto tako, smatra se da kod bijele magije anđeo/demon potpisuje pakt sa mađioničarem, dok kod crne magije mađioničar potpisuje ugovor sa demonom.

Kod rituala crne magije, nakon što je mađioničar prizvao demona, počinje nadmudrivanje i pogađanje u kome, na kraju, pobjeđuje demon. Onda mađioničar potpisuje ugovor s demonom svojom krvlju, gdje mu on zaviješta svoju dušu nakon smrti svog fizičkog tijela. U nekim slučajevima, mađioničar se može izboriti za opciju da svake godine žrtvuje jednu ljudsku dušu za tog demona, tako da mu na kraju ne bi morao dati svoju. Bespotrebno je naglašavati da će večina tzv. ‘crnih magova’ preferirati tu opciju, tj. da žrtvuju druge, umjesto sebe.
Samo prinošenje žrtava Jehovi ili demonima, (radi se o jednoj te istoj kliki sa “gornjeg sprata”) odvija se već vijekovima. Iluminati ili Bratstvo Zmije i druga satanistička društva aktivna su od davnina do dan danas. Ovi entiteti jakog OPS polariteta neće se nikada libiti da žrtvuju mase ljudskih bića kako bi održali svoj položaj i moć na 3D OPS hijerarhijskoj ljestvici. S tim u vezi oni s vremena na vrijeme žrtvuju ljude pojedinačno, u grupama (rituali) ili masovno, organizujući veće masovne pokolje u smislu međunacionalnih, međudržavnih ili svjetskih oružanih sukoba. Ljudi, u mentalnom stanju kakvom jesu, nisu svjesni sve ove dinamike koja se oko njih odigrava.

Energija koja se tu oslobada služi kao hrana za OPS entitete sa gornjeg sprata. Dakle, “mađioničari” s našeg sprata odužuju se svojim “pomagačima” sa sprata odozgo, tako što im umjesto novca isporučuju ljudske žrtve tj. isplata se odvija u emotivnoj energiji ljudskih bića. Ljudska emotivna energija ovdje igra ulogu valute.


Sada ćemo se jos malo vratiti na ritualnu magiju. U jednoj staroj knjizi pod naslovom – Dr Faust, Wittenberg, 1524 (Bitno je razumjeti da se ovdje radi istinskoj istorijskoj ličnosti po imenu Dr. Johannes Faustus, koja je kasnije poslužila Goethe-u kao inspiracija za njegovo djelo Dr. Faust), autor kaže:

“Još od rane mladosti bio sam zainteresovan za umjetnost i nauku i bio sam neumoran u čitanju raznih knjiga na tu temu. Jedna od njih, koje su mi došle u ruke, bila je knjiga koja je sadržavala svakojake metode prizivanja duhova i magične formule. U toj knjizi naišao sam na informaciju da duhovi, bilo da oni potiču iz vatre, zemlje, vode ili vazduha, mogu da se natjeraju da se pokore volji mađioničara koji je u stanju da ih kontroliše. Takođe sam doznao da su neki duhovi moćniji od drugih i da je svaki od njih pogodan za različite poslove, kao i to da svaki od njih može da prouzrokuje i različite natprirodne fenomene.

Nakon što sam procitao tu knjigu, sproveo sam nekoliko eksperimenata želeći da isprobam da li su tačni navodi iz te knjige. U početku sam imao malo vjere u ono što je tamo obećano da će se dogoditi. Međutim, već kod prvog prizivanja preda mnom se pojavio jedan veoma snažan spirit želeći da zna zašto sam ga prizvao. Njegova pojava me je toliko uplašila da nisam znao šta da kažem ali sam ga nekako uspjeo upitati da li mi želi pomoći u mojim magijskim istraživanjima. On mi je rekao da hoće ukoliko se ja složim s određenim uslovima. Radilo se o tome da sam morao s njim da potpišem jedan ugovor. Ja to nisam želio, ali s obzirom da sam bio nemaran i nisam se zaštitio krugom, našao sam se izložen smrtnoj opasnosti, tj. na njegovu milost i nemilost, tako da se nisam usudio da odbijem njegovu ponudu. Odlučio sam da se ponašam onako kako vjetar duva.

Onda sam mu rekao da ukoliko on hoće da me služi, ja ću mu se “prepisati”. Nakon što sam potpisao taj ugovor ovaj snažni spirit čije ime je bilo Asterot, upoznao me je sa jednim drugim spiritom po imenu Marbuel, kojeg mi je dodijelio kao slugu. Tada sam počeo ispitivati Marbuela da vidim koliko je on sposoban da ispuni moje želje. Pitao sam ga koliko je brz a on mi je odgovorio – ‘brz sam kao vjetar’. To me nije zadovoljilo, pa sam mu rekao da on ne može biti moj sluga i da se vrati tamo odakle je došao. Uskoro se pojavio drugi spirit čije je ime bilo Aniguel. Nakon što sam njemu postavio isto pitanje, on mi je odgovorio da je brz kao ptica. ‘To je još uvijek sporo za mene’, rekao sam. Idi tamo odakle si došao. Tada se momentalno predamnom stvorio spirit po imenu Aciel. Po treći put postavio sam isto pitanje i on mi je odgovorio da je brz kao ljudska misao. ‘Dobro, ti me možeš služiti’, uzvratio sam. Taj spirit me je vijerno služio dugo vremena, ali da vam sada pričam u detalje kako je on to sve radio, cijeli ovaj dokumenat ne bi bio dovoljan za tako nešto, pa ću sada samo navesti kako se ti spiriti mogu prizvati i kako treba nacrtati krugove koji će vas od njih zaštititi. (Interesantna je ova stalna potreba za zaštitom od “vijernih mađioničarevih pomoćnika”, prim. prev.)
Postoji mnogo spirita koje čovjek može prizvati i koji mu mogu služiti. Navešću nekoliko njih:

Aciel je najsnažniji od svih spirita koji služe čovjeka. On se manifestuje u ljudskom obliku i visok je oko 1 metar. On se mora prizvati tri puta da bi se pojavio. Aciel će dobaviti mađioničaru bogatsvo i razne vrijedne stvari sa velike udaljenosti, koje mađioničar poželi. On je brz kao ljudska misao.

Aniguel je veoma uslužan i pojavljuje se u obliku desetogodišnjeg djeteta. On se mora prizivati tri puta. Njegova posebna moć je u otkrivanju riznica i minerala koji su skriveni pod zemljom, te će ih dobaviti mađioničaru ukoliko to on poželi.

Marbuel je istinski gospodar planina i brz je kao ptica. On je prilično nezgodan i problematičan spirit i veoma ga je teško kontrolisati. Njega morate pozvati četiri puta a pojavljuje se u obliku Marsa, tj. ratnika u teškom viteškom oklopu. On će dobavljati mađioničaru one stvari koje rastu na zemlji i ispod nje. (…)

Aciebel je moćni gospodar mora koji nadzire sve što se nalazi iznad i ispod vode. On će dobavljati mađioničaru stvari koje su izgubljene ili potonule u vodama mora, rijeka i jezera.

Machiel se pojavljuje u obliku prekrasne djevojke iz uz njenu pomoć mađioničar dostiže ponos i poštovanje. Ona čini sve one kojima služi plemenitim i vrijednim, a posebno je spretna što se tiče pravde i sudstva. Neće se pojaviti ukoliko se ne pozove dva puta.

Baruel je majstor svih umjetnosti. On se pojavljuje kao zanatlija i uvijek nosi na sebi pregaču. (Još jedan masonski simbol?! prim. prev.) On može da nauči mađioničara u jednom momentu toliko, koliko ne mogu svi majstori-zanatlije svijeta zajedno za dvadeset godina. Njega se mora prizivati tri puta.

To su spiriti koji mogu najviše da posluže čovjeku, međutim, postoji i mnogo drugih koje zbog nedostatka prostora ne mogu da opišem. Ukoliko želite da vam neki od ovih spirita nabavi ovo ili ono, prvo morate da nacrtate znak onog spirita kojeg želite da pozovete. Taj znak mora da bude ispred kruga u kojem će te da stojite i mora biti nacrtan prije izlaska sunca. Ukoliko vam je potrebna finansijska podrška, onda morate da pozovete Aciela. Nacrtajte njegov znak ispred kruga. Ukoliko vam je potrebno nešto drugo, onda pozovite onog spirita koji je u stanju da vam to nabavi.

Na mjestu gdje mislite da napravite krug, prvo morate uz pomoć mača da nacrtate krst. Nakon toga, morate napraviti tri koncentrična kruga…”

(…)

U knjizi Secret Teachings of All Ages, objavljenoj 1929. godine, M. Hall kaže:

“Dok je crni mag u momentu potpisivanja pakta s demonima potpuno siguran u svoju sposobnost da kontroliše sile koje su mu stavljene na raspolaganje, on kasnije vrlo brzo počinje da tone. Nakon par godina on mora usmjeriti svu svoju energiju da bi štitio samog sebe. Svijet užasa s kojim se on usljed svoje prevejanosti, vlastitom voljom udružio, počinje sada da se iz dana u dan sve više nadnosi nad njim prijeteći mu da ga svakog momenta proguta u svoje mračne dubine. Uplašen od smrti iz razloga što će tada morati da postane sluga svom vlastitom demonu, mađioničar počinjava kriminalne radnje jednu za drugom, ne bi li kako produžio svoju mizernu zemaljsku egzistenciju. Shvatajući da se život održava uz pomoć jedne univerzalne misteriozne životne sile koja je karakteristična za sva živa stvorenja, mađioničar se često pretvara u jednog okultnog vampira koji krade enegiju od drugih.” (…)

“Mada se čini da je demonizam Srednjeg Vijeka nestao, danas postoji obilje dokaza da je on doživjeo jednu metamorfozu, tako da se on može naći u mnogim oblicima moderne misli, posebno u tzv. “psihologiji napretka, metafizičkim metodama “jačanja volje” ili obuke zastupnika za prodaju, koji se nalaze pod stalnim pritiskom; tako da iako se ime promijenilo, njegova priroda je ostala ista.”

Ovdje je evidentno da je M. Hall još davno prodro u suštinu ove problematike.

~***~

Čini se da se uz pomoć svih ovih simbola i rituala otvara jedan portal ili prolaz za komunikaciju s ovim entitetima. Isto tako, nakon sklapanja ugovora, čini se da se svaka manifestacija magije ili nekog ‘čuda’ odvija direktno uz asistenciju ovih entiteta s ‘gornjeg sprata’, ili kao posljedica međusobne interakcije entiteta iz 3D i entiteta iz 4D. Isto tako, u većini slučajeva, čini se, da se to odvija mahom uz manipulaciju percepcije, vremena i prostora određenih individua ili grupa individua. Dakle, ovdje ne dolazi do stvaranja neke nove materije, nego samo manipulacije onoga što je već negdje prisutno?!

Potvrdu za ovu tvrdnju možemo takođe naći i u istraživanjima francuskog naučnika Dr J. Vallee-a, (knjige: Revelations, Passport to Magnolia) koji je tokom dugogodišnjeg proučavanja narodnih mitova i legendi, pronašao mnoge paralele u vezi interakcije ljudi sa kojekavim patuljcima, gnomima, anđelima, demonima, vilama, vilenjacima itd. sa današnjim zbivanjima opisanim kod interakcije ljudi i vanzemaljaca (mahom greysa i reptoida). Na kraju, Jacques Vallee zaključuje: “"Mi ovdje imamo posla sa kontrolnim sistemom...NLO-i su sistem koji djeluje na ljude i koristi se ljudima".
Drugi istraživaći, kao L. M. Howe dodaju: "O kakvom god "sistemu" se ovdje radi, on manipuliše život na zemlji na fizički, psihički i duhovni način.” Nadalje, Dr Karla Turner u knjizi – Anđeoska Maskarada, takođe skida masku s ovih naših “anđela-pomoćnika” i otkriva njihovo pravo lice.
Sve ovo nas, naravno, ne bi trebalo iznenaditi, jer čini se da ne postoji ni jedno područje gdje ovi entiteti nisu umješali svoje prste, pa se tako i ono što mi podrazumijevamo pod magijom takođe odvajkada nalazi pod njihovom kontrolom. Tu se radi o samo još jednom ‘terenu’ na kojem se obavlja manipulacija ljudskih bića.

Takođe, i neka polutajna i tajna “društva” na sličan način postaju sprovodnici jedne tzv. ‘egzopolitike’ u 3D, koja se kreira na 4-tom spratu. Uz pomoć rituala i simbola vrši se ‘usklađivanje frekvencija’ s njihovim gazdama s gornjeg sprata, kao i otvaranje portala za njihovu privremenu manifestaciju u 3D (ukoliko je to u nekom slučaju potrebno). Za ove svrhe, kako se čini, često im služi energija koja se emituje uz pomoć žrtvovanja životinja ili ljudi. Izgleda da je upravo to ono što se zbiva kod onih malo ozbiljnijih, odnosno, satanističkih rituala.

Čini se da u nekim slučajevima (ili svim?) tzv. “mađioničari” ili članovi kojekavih tajnih društava (iluminati, masoni itd.) ujedno postaju nosioci fragmenta individualne svijesti OPS frekvencije koji potiče iz 4D. Radi se o nekoj vrsti - opsjednutosti, - što bi se reklo.

Sada se postavlja pitanje kako to ovi “mađioničari” manipulišu realnost u kojoj živimo?! Naravno, cijela ‘magija’ se sastoji u manipulaciji svijesti i percepcije žrtava. Manipulacija svijesti i masovno programiranje ljudi studiozno se obavlja vijekovima i bazirana je na znanju o tome kako ljudska psiha funkcioniše. Sakrivanjem i zatiranjem pravih duhovnih istina, kontrolom informacija, instalacijom religija itd.itd. (pogledaj tekst Masovna Kontrola Svijesti) ljudi su uvedeni u stanje mentalnog transa u kojem su prijemčivi za svaku “čaroliju” izvedenu od strane “mađioničara,” bilo sa 3-ćeg ili 4-tog sprata.
Interesantno je i to da jedno takvo stanje svijesti dozvoljava da se istovijetne stvari ponavljaju kroz našu istoriju a da čovjek nije u stanju da ih na vrijeme prepozna i spriječi!? Kao da se u nekim periodima nalazimo u stanju ‘normalnog’ transa a u drugima tonemo u još dublji?!

Čini se da su “mađioničari” sa trećeg sprata u većini slučajeva takođe “začarani” od strane onih s gornjeg sprata, te su tako izmanipulisani da manipulišu široke ljudske mase u korist svojih gospodara.

Ukoliko pogledamo na zbivanja u Njemačkoj u periodu pred 2 svjetski rat kao i u toku njega, stiče se utisak kao da je njemački narod bio pod uticajem jedne specifične vrste “dubokog masovnog transa”. Neki istoričari su primjetili da su Njemci u odnosu na neke druge okolne narode u tom vremenu razmišljali, djelovali i ponašali se kao “vanzemaljci”, odnosno, potpuno drugačije od ostalih okolnih naroda. Međutim, činjenica jeste da su se neki slični elementi mogli primjetiti i kod balkanskih naroda, neposredno pred izbijanje ovog poslednjeg rata na području bivše Jugoslavije. Šta se to u stvari dešava i da li je stvarno moguće “začarati” cijeli jedan narod, te ga izmanipulisati da zamrzi i uđe u oružani konflikt s drugim narodima? Čini se da je to veoma lako.

Onda imamo i slučaj Jevreja koji i dan danas smatraju sami sebe jednom eksluzivnom grupom, odnosno, “Jehovinim miljenicima”.

Kako to da čovjek “prekonoći” može da izgubi svjesnost o tome da su pripadnici drugih naroda isto tako ljudska bića kao i on sam? Da li je glavni razlog za to taj što on nije svjestan ni suštine svog vlastitog bića a kamo li nekog drugog?

Svjesniji ljudi mogu da osjete kako im žmarci idu niz leđa kad posmatraju grupe huligana ili obične grupe navijača koji zapadaju pod uticaj grupne svijesti, odnosno, privremeno potpuno izgube ono malo individualne svijesti koju su prethodno imali, te krenu u rušilačke pohode, odnosno, fizičke sukobe s “onim drugima”. Tu se radi o jednom najprostijem primjeru potpadanja čovjeka pod uticaj grupne svijesti. U tom stanju čovjek je u stanju da počini nehumane i kriminalne akte za koje kasnije, kad ‘dođe sebi’, ne može povjerovati da ih je on lično počinio. Koja je to ‘sila’ koja je preuzima kontrolu nad njegovim ponašanjem i “razmišljanjem”?
“Kad se zastave razviju, sva pamet je u – trubi,” kaže jedna stara poslovica. Ovdje bi možda mogli naći jednu indikaciju da bi moglo biti bitno da čovjek posveti veću pažnju onome šta se zbiva u onom periodu kad počne “isticanje i mahanje zastavama” a narodi konfrontirati jedni protiv drugih. Kako se to manipuliše njihova percepcija da u drugima vide neprijatelje s kojima su spremni boriti se na smrt a ne pripadnike ljudske rase?!

Sada ćemo se vratiti opet na Njemce, bolje o njima, nego o nama ili Jevrejima, mada – “princip je isti, sve ostalo su nijanse”. Za Hitlera se već odavno zna da je imao “dvije ličnosti.” Istovremeno, on kao i cijeli nacistički pokret, bili su do guše uronjeni u okultne simbole i rituale. Takođe, nacisti su žrtvovali za svoje mentore sa 4-tog sprata koga god su ovi od njih zahtijevali, bilo da su pojedinci bili u pitanju ili cijele grupe. Tu su bila i ona poznata ezoterička drustva kao što su Zlatna Zora, Vril i Thule. Koja je to bila “pokretačka snaga” koja je stajala iza nacističke Njemačke?

[Ovdje ćemo se malo potpomoći podacima iz knjige - the Morning of the Magicians, L. Pauwels; J. Bergier]

Možda će to nekima nevjerovatno da zvuči ali naučne teorije i religiozni koncepti na kojima je bila bazirana nacistička Njemačka bili su sljedeći:

- Naša planeta zemlja je šuplja. Mi živimo unutar nje. Zvijezde su komadi leda. Nekoliko Mjeseca je već palo na površinu zemlje. Cijela istorija čovječanstva sadrži se u borbi između leda i vatre. Čovjek je jedno nezavršeno biće. On se nalazi na ivici jednog značajne mutacije koja će mu obezbijediti da stekne one moći koje su naši pretci pridavali bogovima. U svijetu postoji nekoliko primjeraka Novog Čovjeka koji je vjerovatno stigao ovdje izvan graničnih područja vremena i prostora.
Moguće je sklopiti savez sa tim Gospodarima ovog Svijeta ili Kraljem Straha, koji vlada jednim njihovim gradom koji je skriven negdje na istoku. Oni koji sklope pakt s njim, promijeniće povrsinu zemlje i obdariti ljudsku rasu s jednim novim značenjem tokom narednih nekoliko hiljada godina. -

Ovo su bile samo neke od njihovih osnovnih postavki.

Kratko prije nego što su nacisti došli na vlast u Njemačkoj, u Berlinu je bilo osnovano jedno tajno ezoteričko drustvo po imenu Luminozna Loža ili Vril. Čini se da je to društvo bilo bukvalno osnovano na osnovu ideja iznesenih u pripovijetci Rasa Koja Dolazi (The Coming Race, prim. prev.) autora po imenu Bulwer Lytton, koji u toj svojoj knjizi opisuje jednu rasu ljudi koji su po svom fizičkom izgledu daleko ispred naše. Ti ljudi su stekli takve moći da su oni u poređenju s nama kao bogovi. Oni se trenutno kriju u pećinama koje se nalaze u centru planete a navodno, uskoro će izaći napolje i preuzeti vlast nad nama. Članovi tog društva su tvrdili kako posjeduju tajno znanje uz pomoć kojeg će oni izmijeniti ljudsku rasu i načiniti je ravnopravnom s tim ljudima koji žive skriveni u dubinama zemlje. Tu se radilo o metodama koncentracije i cijelom jednom sistemu unutrašnje ili mentalne gimnastike koja će im omogućiti da se transformišu. Navodno, oni su svoje mentalne vježbe započinjali tako što su satima zurili u jabuku presječenu na dvoje. Sam pojam Vril za njih je podrazumijevajo jednu ogromnu energiju od koje mi koristimo samo jedan mali djelić a ona ujedno predstavlja i nervni-centar našeg potencijalnog božanstva. Ko god uspije da ovlada tom vril-energijom, postaće gospodar nad samim sobom, ljudi oko sebe i cijelog čovječanstva, smatrali su pripadnici ovog društva.
Tako, prema njima, jedino na šta se čovjek treba da koncentriše, to je da ostvari taj cilj. Sve ostalo pripadalo je samo zvaničnoj psihologiji, moralu i religijama, te je stoga bilo beznačajno. Ovo tajno društvo je smatralo da se svijet nalazi pred velikim promjenama, jer se bliži čas kad će Gospodari izaći na površinu zemlje, a mi ukoliko ne sklopimo savez s njima i tako sami postanemo kao oni, postaćemo njihovi robovi.

Ova Luminozna Loža bila je takođe u vezi sa teozofskim i rozenkrojcerskim društvima. Jedan od poznatijih članova te lože bio je i Karl Haushofer.

Englesko neo-pagansko društvo Zlatna Zora osnovano je kao grana Engleskog Rozenkrojcerskog Društva, koje je osnovao Wentworth Little 1867. godine. (Samuel Mathers je bio osnivač Zlatne Zore).
Little je bio u tijesnom kontaktu sa njemačkim rozenkrojcerima. Jedan od njegovih učenika bio je Bulwer Lytton, koji se u to vrijeme proslavio svojom novelom Poslednji Dani Pompeje. Već smo napomenuli da njegovo djelo, The Coming Race ili Zanoni, kasnije postaje inspiracija za jednu pre-nacističku grupu u Njemačkoj.

“Nepoznati supermeni” je pojam kojim su se označavala određena bića u ezoteričkoj literaturi istoka i zapada, mada nigdje nije bilo precizirano da li ta bića normalno žive ispod zemlje ili dolaze sa drugih planeta, da li izgledaju kao oni džinovi čiji se skeleti čuvaju u kriptama nekih tibetanskih manastira ili imaju neki bestjelesni ili drugi oblik. Ti entiteti takođe su često su bili prizivani za vrijeme okultnih rituala nekih satanističkih i neo-paganskih kultova.

Arthur Machen je bio pripadnik Zlatne Zore. On je takođe zagovarao postojanje jednog Svijeta Zla, koji je pun pećina i mračnih bića koja ih nastanjuju. Prema njemu, u tom svijetu ljudi ‘dolaze u kontakt’ sa “Nepoznatim Supermenima”. Moramo napomenuti da je i Hitler u mnogo navrata tvrdio da se nalazi u direktnom kontaktu s ovim “supermenima,” tako da on uopšte nije dovodio u pitanje njihovo postojanje.
Tu je bila i jedna treća grupa, poznata kao Thule.

Interesantno je napomenuti da je i Samuel Mathers, osnivać Društva Zlatna Zora, takođe tvrdio da se nalazi u kontaktu sa onim “nepoznatim Supermenima” i da je on ostvario kontakt s njima zajedno sa svojom ženom.

Ovdje ćemo navesti jedan izvod iz njegovog Manifesta upućenog “Članovima Drugog Društva,” 1986. godine:

“ O Tajnim Gospodarima s kojima sam u kontaktu i od kojih sam primio mudrosti Drugog Reda, koje sam vam saopštio, ja ne mogu ništa da vam kažem. Ja čak ne znam ni njihova zemaljska imena a veoma rijetko sam ih viđao u njihovim fizičkim tijelima. … Oni su se sretali sa mnom fizički u vrijeme i na mjestu koje je bilo unaprijed dogovoreno. Sa svoje strane, ja mislim da su oni ljudska bića koja žive na ovoj zemlji, ali posjeduju strašne i nadljudske moći. … Moji fizički susreti s njima pokazali su mi koliko je teško za jednog smrtnika, mada naprednog, da se održi u njihovom prisustvu. … Ja nisam mislio na one moje povremene sastanke s njima kad sam doživljavao osjećaj jake depresije koja prati gubitak magnetizma. Nasuprot tome, osjećao sam da se nalazim u kontaktu sa jednom silom koja je bila toliko strašna da je mogu uporediti samo sa šokom kojeg neko može doživjeti kad se nađe u blizini udara groma, a istovremeno osjećajući poteškoce kod disanja. … Ta nervna iscrpljenost o kojoj sam pričao, bila je praćena sa hladnim znojem i krvarenjem iz nosa, usta a ponekad i ušiju.”

Jednom prilikom Hitler je razgovarao sa Rauschingom, guvernerom pokrajine Danzing u vezi sa problemom mutacije ljudske rase. S obzirom da nije razumjeo “ezoteričku osnovu onoga o čemu je Hitler govorio, Rausching je interpretirao stvar kao da se radi o nekom uzgajivaću životinja koji je želio da popravi “krvnu sliku” Njemaca.

Tako mu je on odgovorio: “Ali sve što možemo da uradimo, to je da pomognemo prirodi da skrati taj put kojim moramo da prođemo! Priroda je ta koja treba da stvara jednu novu vrstu. Sve do sada uzgajivačima stoke je rijetko kad polazilo za rukom da prouzrokuju mutacije kod goveda – tj. da stvore kod njih neke nove karakteristike.”

“Novi čovjek već sada živi među nama! On je ovdje!”, trijumfalno je uzvratio Hitler. “Zar ti to nije dovoljno? Reći ću ti jednu tajnu. Ja sam vidjeo tog novog čovjeka. On je neustrašiv i zao. Ja sam se uplašio od njega.”

“Kada je izgovarao te riječi”, rekao je Rausching, “Hitler se tresao kao u nekoj vrsti ekstaze”.



nastaviće se...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 12:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ukoliko pogledamo na zbivanja u Njemačkoj u periodu pred 2 svjetski rat kao i u toku njega, stiče se utisak kao da je njemački narod bio pod uticajem jedne specifične vrste “dubokog masovnog transa”. Neki istoričari su primjetili da su Njemci u odnosu na neke druge okolne narode u tom vremenu razmišljali, djelovali i ponašali se kao “vanzemaljci”, odnosno, potpuno drugačije od ostalih okolnih naroda. Međutim, činjenica jeste da su se neki slični elementi mogli primjetiti i kod balkanskih naroda, neposredno pred izbijanje ovog poslednjeg rata na području bivše Jugoslavije. Šta se to u stvari dešava i da li je stvarno moguće “začarati” cijeli jedan narod, te ga izmanipulisati da zamrzi i uđe u oružani konflikt s drugim narodima? Čini se da je to veoma lako.


Čini se da jeste. Ja bih se samo još malo osvrnuo na nesretnu istoriju ovih naših naroda sa ovih prostora.
Zaista je nevjerovatno šta su ljudi radili jedni drugima u prethodnom ratu na području bivše Jugoslavije. Pa ja "razumijem" da negdje neki psihopata može da počini neko užasno ubistvo ili drugo zvjerstvo ali tu se radi o pojedincu ili nekoliko njih (zavisi od konkretnog slučaja). Ali ovdje se radilo o hiljadama ljudi, ne može nekoliko hiljada ljudi (sada lupam cifre) biti psihopate u isto vrijeme. Većina ih je bila "normalni" porodični ljudi i mlađi ljudi sa završenim fakultetima ili srednjim školama i koji su do izbijanja tih sukoba normalno živjeli i radili u svojim okruženjima i to uglavnom sa tim istim ljudima koje su poslije hladnokrvno ubijali. Znači ne radi se o nekoj najezdi sa strane pa se brane od nepoznatih napadača. Bukvalno su komšije išle na komšije. E sad kako do prije samo nekoliko dana sretate i pozdravljate komšiju, normalno komunicirate, a onda ga ubrzo hladno ubijete ili protjerate samo zato što je, na primjer, druge nacije.
Ali kao što sam već jednom ranije istakao, "sjeme mržnje i zla" među našim narodima je bilo ubačeno dosta ranije od ovih događanja, tako da su ona silna nacionalna okupljanja naroda krajem 80-tih i početkom 90-tih rezultovala samo buđenjem i razbuktavanjem već dobro akumulirane negativne energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 8:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Da, da, veoma zanimljivi tekstovi.
Mislim da sam napravio gresku na pocetku kada sam napisao da od toga nema nista.
Ima, naravno, ljudi se od pamtivjeka bave bajanjem, gatanjem, vracanjem, magijom kojekakvom, (crnom bijelom, zelenom, crvenom, zutom),... 8) i kojom sve vec ehhh, tuge i zalosti, ali za one koji slijepo vjeruju u to. U velikoj vecini slucajeva se bave da bi popravili svoj materijalni status, a naravno da ima i previse onih koji slijepo vjeruju u to pa im pruzaju novac ni za sto.
Ponavljam, ja ovo gledam sa svoje tacke gledista.

Citat:
dodati æu da je(po meni,naravno)vrhunac 'magijskog djelovanja' u pomoæi drugima.I ne ukljuèuje nagradu bilo koje vrste.


Nemoj mi samo reci da imas iskustvo u toj "dobroj magiji" i da je vec neko nekom pomogao tako?

Citat:
Navešću jedan citat iz već pomenute knjige "KREMANSKO PROROČANSTVO-TAJANSTVENE POJAVE U NAŠEM NARODU", a vezano za ono što je galaksija napisao:
"Zanimljivje, isto tako, i slučaj, koji se desio prilikom jedne krađe novca u selu Vražogrncu (srez Zaječarski). Tada ukućani, u čijoj je kući krađa izvršena, odoše u Zaječar i dovedoše baba Trujinicu da učini što zna, kako bi se lopov pronašao. Domaćin u čijoj je kući krađa izvršena, ode sa ovom vešticom jedne noći ispod jaza vodeničkog, te ponese drvenu čuturu i tučak vodenički. Potpuno naga baba Trujinica je kao prava veštica zašla ispod brane i počela da udara u čuturu vodeničku. Ona je nešto vikala, bajala a domaćin je iz vrbaka gledao šta će sve biti. Odjednom je nastala nekakva huka i buka. Ona bivaše sve veća i veća, dok se odjednom ne ču neko pljeskanje po vodi. Tada se, vele, pojaviše i mnogobrojne nečastive, crne prilike, - đavoli! Među njima je bio jedan veći, valjda najstariji ("Tifon"?) s kim je veštica razgovarala. Malo posle toga, ona je izašla iz vode i pitala domaćina: hoće li što žrtvovati, jer bez toga ne može ništa biti...
Pošto se pokradeni domaćin sklonio na žrtvu, to je posle veštica nastavila dalje svoje čaranje. Ona je "bacila naprate" (psihička moć, kojom može ubijati ljude) i posle dan-dva jednom seljaku, za koga se kao u vosku držalo, da je svu krađu izvršio, - crkne vo na prečac."

Šta mislite koga je to baba prizvala?


:shock:
Jos mi samo reci da vjerujes u to?
Doduse da je baba bila djevojka i ja bih povjerovao da se sakupilo njih nekoliko "djavola" oko nje da je umire malo 8) , mislim da zena ne mlati dzaba. 8)
A dobro mu i ime "tifon" ili sifon kako god samo sto sifon ipak sluzi nekoj namjeni a ovaj tifon ,.... hmmmm cemu li 8)
Kao pod dva mislim da ova baba i njeno gatanje nema veze sa onim sto je galaksija napisao.
Ponavljam
Ljudi se bave gatanjem i magijom za svoje neke svrhe i ciljeve, naravno (nece za moje), ali to cavrljane rijeci i cega jos nema efekat.

Ja bi to rekao ovako.
Svaki taj mracni kult ima svoje bolesne i nastrane nacine kako da priziva djavole ili andjele, i kao svaki pali i svaki funkcionise.
Jos se nadje neki od njih pa napise i po koju knjigu. Dobro je pruziti ljudima informaciju da to sve postoji i da funkcionise. UH.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 11:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Jos mi samo reci da vjerujes u to?
Doduse da je baba bila djevojka i ja bih povjerovao da se sakupilo njih nekoliko "djavola" oko nje da je umire malo Cool , mislim da zena ne mlati dzaba. Cool
A dobro mu i ime "tifon" ili sifon kako god samo sto sifon ipak sluzi nekoj namjeni a ovaj tifon ,.... hmmmm cemu li Cool
Kao pod dva mislim da ova baba i njeno gatanje nema veze sa onim sto je galaksija napisao.
Ponavljam
Ljudi se bave gatanjem i magijom za svoje neke svrhe i ciljeve, naravno (nece za moje), ali to cavrljane rijeci i cega jos nema efekat.

Ja bi to rekao ovako.
Svaki taj mracni kult ima svoje bolesne i nastrane nacine kako da priziva djavole ili andjele, i kao svaki pali i svaki funkcionise.
Jos se nadje neki od njih pa napise i po koju knjigu. Dobro je pruziti ljudima informaciju da to sve postoji i da funkcionise. UH.


Barone!!!
Imaš pravo, naravno, da misliš šta hoćeš, ali sa intelektualnom i naučnom veličinom Dr Radovana Kazimirovića se ne možeš zezati ni ti , ni ja niti bilo ko drugi. Očigledno da ti nedostaje mnogo informacija i znanja iz ove oblasti pa me čudi zašto sebi daješ za pravo da komentarišeš neke stvari o kojima vrlo malo znaš. Ja mislim za sebe da znam još manje pa sam zato par puta naveo da ne tvrdim da sam 100% u pravu u onome o čemu pišem. Naročito ne bih pravio sprdačinu sa ljudima i onim o čemu pišu na ovom forumu i to na jedan prepoznatljivo ciničan i ironičan način, jer sve članove ovog foruma smatram za izuzetno inteligentne, obrazovane i duhovno napredne ljude i nije mi ništa za sirovo sprdanje što god su dosada na ovim stranicama ispisali, tako da bih te, zaista, zamolio da u buduće, ukoliko dobiješ potrebu da se sa nekom dozom ironije osvrneš na moj ili nečiji drugi komentar na forumu, a uz to nemaš ništa konstruktivno da dodaš na to, probaš da svoju "frustraciju" ispoljiš na nekom drugom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 1:27 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Nemoj mi samo reci da imas iskustvo u toj "dobroj magiji" i da je vec neko nekom pomogao tako?


imam iskustva i sa 'dobrom' i sa 'lošom'.

ne baš 46 godina kao

http://www.sudbina.info/baba-darinka/

:lol:

moja iskustva su sličnija onima koje je kwizac jučer opisao.

vidim,Barone,da te ova tema zanima pa ako imaš kakvih konkretnih pitanja,neka to bude na PM.

što se tiče države,oduvijek je u postanku,a danas u transformaciji,država bila odraz visoke arhetipske magije.

oduvijek su se državnici koristili uslugama čarobnjaka,magova,magičara ili,kako Galaksija voli reći,mađioničara. :wink:

onda se pojavila tzv. poslovna magija,koja je,što je danas i te kako vidljivo,bacila na koljena tu tzv. državnu magiju i zauzdala je prema svom interesu.

velike korporacije svoje magove(koji opet koriste usluge 4D sila s kojima su u kontaktu) koriste u svrhu ispitivanja tržišta kroz odraz ljudskih želja,sigilizaciju uz pomoć TV-a,špijunažu suparnika..........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 5:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
vidim,Barone,da te ova tema zanima pa ako imaš kakvih konkretnih pitanja,neka to bude na PM.


Neka, hvala najljepse.
Nemam vise pitanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Barone!!!
Imaš pravo, naravno, da misliš šta hoćeš, ali sa intelektualnom i naučnom veličinom Dr Radovana Kazimirovića se ne možeš zezati ni ti , ni ja niti bilo ko drugi. Očigledno da ti nedostaje mnogo informacija i znanja iz ove oblasti pa me čudi zašto sebi daješ za pravo da komentarišeš neke stvari o kojima vrlo malo znaš. Ja mislim za sebe da znam još manje pa sam zato par puta naveo da ne tvrdim da sam 100% u pravu u onome o čemu pišem. Naročito ne bih pravio sprdačinu sa ljudima i onim o čemu pišu na ovom forumu i to na jedan prepoznatljivo ciničan i ironičan način, jer sve članove ovog foruma smatram za izuzetno inteligentne, obrazovane i duhovno napredne ljude i nije mi ništa za sirovo sprdanje što god su dosada na ovim stranicama ispisali, tako da bih te, zaista, zamolio da u buduće, ukoliko dobiješ potrebu da se sa nekom dozom ironije osvrneš na moj ili nečiji drugi komentar na forumu, a uz to nemaš ništa konstruktivno da dodaš na to, probaš da svoju "frustraciju" ispoljiš na nekom drugom mjestu.


Ovako
Pod jedan
Tri uzvicnika znace da si kao povisio glas na mene.
Nije to bas lijepo. [-X
Kao pod dva.
Ljudi se ovdje sprdaju sa mnogo vecim stvarima nego sto je neki R. Kazimir, tako da cu nastaviti da se sprdam sa takvim i slicnim stvarima kao sto je naga baba i slicne budalastine.
Za mene je to tema podsmijavanja.
Kao pod tri.
Nemoj ba ti da mi govoris gdje da idem i sta da pisem.
Kao pod cetiri
Jos ces ti da mi kazes kakve su osobe ovdje?
Ja mislim da ne pravim sprdacinu sa ljudima, (sram te bilo). Nije se fino tako izrazavati. Teme su u pitanju. TEME, halo.
Ti mozes vjerovat u to da je doticna osoba napisao da mu je djavo igrao na stolu. Gospodine VJERUJ u sta god hoces, to mene uopste ne zanima, ali se tu vidi tvoja velicina i obrazovanost.
Knjige kao takve mi ne trebaju, ali neka ih za takve kao ti.
Nego slobodno napisi jos sta od tog R, pa ces da vidis sledece podsmijavanje, ali ne tebi nego NJEMU.
Ti ipak samo tipkas, a ja dajem svoje misljenje na to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
MORAM, MORAM

Tek sada vidio ovo baba-darinka, pa jos neka baba-suncica, pa tetka-zvezdana, pa neki cika zivadin, pa neka fatima i vesna, pa tetka slavica, i tako dalje i tako dalje.....

Oni to kao svi ogledaju sudbinu.
Wowwww kako su mocni, pojma nemaju.
Kako su im imena mocna, wowww, sve tetke i strine.
Halo.
Dado, ti ovo citas, mozda ih cak i zoves, to je do tebe, neka ti vjerujes u to. Ti mislis da je to OK stvar, i samo naprijed.
Za mene, halo za mene je ovo, ....ma ne bih vise da dajem komentare na ovakve stvari, ali mi je drago sto nisam dovoljno obrazovan za ovako nesto, kao sto to pise doticni fingolfin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 12:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Da li se može reæi da se sve te vrste rituala obavljaju stvarno uzalud i bez ikakvih rezultata? Kakav bi mogao biti mehanizam njihovog djelovanja? Da li je sluèajno to što se upravo u ovo vrijeme popularizira magija meðu djecom uz pomoæ filmova tipa Harry Potter, Gospodar Prstenova itd?


Galaksija,
Naravno da nije slucajno, djeca uzivaju gledajuci ove filmove, stvarajuci sliku svog svijeta, svojih moci.
Pa 99% nas su kao klinci gledali filmove Bruce Lee, pokusavalo ga glumiti, ili cak isli na borilacke vjestine.
Koliko nas je uspjelo da budemo i jedan djelic kao on :?: , a on je bio samo zivi covjek.
Oni koji su skoro pratili discovery, mogli su da uzivaju (bar ja jesam), u emisiji kako saolini zive i kako rade na sebi.
E ono je magija, ono je moc, kada covjek ne osjeca udarce i hladnocu.
Sta da kazem za magiju.
Takvi filmovi se snimaju da bi se djeca odvratila od realnosti koja gusi ovaj svijet.
Zasto se takve emisije poput saolina emituju kasno u noc.
Pa nekom je u cilju da djeca uzivaju u carobnim mocima harija potera i njegovoj metli, i svim tim zezalicama, a kada su saolini u pitanju onda odrasli kazu njima, jaoooooo kooooja lazzzzz, ovo je nemoguce za izvesti.
Da, ali hari poter je istina.
Saoline sam naveo samo kao jedan primjer.

Sto se tice Hitlera,
Ovo sve sto se sada pise o njegovoj mracnoj strani, da li se pise,.... pazi ovo galaksija,... da li se pise sa namjerom da bi se jednog dana umanjilo njegovo zlo? Mislim svi sto pisu o njemu, pisu sa nekom namjerom. Dobrom ili losom, fakat je, jednog dana ce mo vidjet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 1:46 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Baron je napisao/la:
MORAM, MORAM

Tek sada vidio ovo baba-darinka, pa jos neka baba-suncica, pa tetka-zvezdana, pa neki cika zivadin, pa neka fatima i vesna, pa tetka slavica, i tako dalje i tako dalje.....

Oni to kao svi ogledaju sudbinu.
Wowwww kako su mocni, pojma nemaju.
Kako su im imena mocna, wowww, sve tetke i strine.
Halo.
Dado, ti ovo citas, mozda ih cak i zoves, to je do tebe, neka ti vjerujes u to. Ti mislis da je to OK stvar, i samo naprijed.
Za mene, halo za mene je ovo, ....ma ne bih vise da dajem komentare na ovakve stvari, ali mi je drago sto nisam dovoljno obrazovan za ovako nesto, kao sto to pise doticni fingolfin.


ja ti prijateljski savjetujem,kad si loše volje,nazovi nekog od gore nabrojanih(moja preporuka je Živadin,a ni Sunčica nije loša) i dobro ćeš se nasmijati :lol:

nakon uvoda reci da živiš pored policijske stanice i da je strašno što ukradenu robu ne možeš bez straha donijeti u stan...........
ostalo prepuštam tvojoj mašti
:wink:
i nemoj da nam se nerviraš
ko j... hitlera


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 14, 2005 2:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
E sad... :D
Ma Dado, jok ja i nerviranje.
Da samo znas gdje sam, ovo mi bas dobro dodje kao zabava :D 8)

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 2:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Inace ne slazem se da postoji samo crna magija.

KAo sta postoje razni misaoni centri "zlokobnih imena Bozjih" (po tekstu Viteski pohod) tako valjda postoji i jedan koji se zove Kreativnost.

Na taj misaoni centar koji se zove Kreativnost jednako pravo ima malo dijete koje radi kule u pijesku, vodinstalater koji ima nadahnuce za novi nacin rjesavanja problema i recimo ja koji iskoristavam neke svoje "nematerijalne" potencijale.

Iz onih gore tekstova covjek bi zakljucio da se magija bazira na prizivanju svakakvih stvari i trgovanja sa njima. Brrr.

Medutim naravno nije tako.
Ti ljudi rade gresku i umjesto da pristupe sebi i svom kreativnom centru oni traze posredstvo ko zna koga.
Kao da idem od mafijasa i dilera kupovat mlijeko kojeg ima u ducanu za par kuna.

Ali ok, njihov izbor.

I malo o tvrdnji da mi ovdje ne mozemo puno napraviti.
Pa mozda ne mozemo sve ali puno mozemo.

Mi upravljanjem sa svojom sudbinom ne upravljamo nuzno sudbinama drugih bez njihove volje.
Ako promijenimo vlastita ocekivanja o nasoj stvarnosti prizvat cemo stvari kojoj toj novoj stvarnosti odgovaraju; bilo to ljudi, novac ili zdravlje.
To je novi realitet u koji smo se mi pomakli. Nismo ga mijenjali zbog toga. Samo smo se prilagodili novoj mogucnosti i u njij se stacionirali!

Na vlastitu odgovornost jer ono sa cime se slazem je da puno puta ne znamo sta je to najbolje za nas.

Ali ono sta sigurno takoder nije najbolje jest zanemarivanje vlastitih potencijala i njihovo ignoriranje jer eto moglo bi se desiti nesto lose.

Svaki put kad covjek pomisli bilo sta on se bavi magijom.
Na srecu ili na zalost vecina je ljudi prerastresena i preneusmjerena da bi polucila ikakav razultat. Tako da obicno kod vecine izlazi njihova moc kroz bolesti, frustracije i sl.
Oni koji imaju pozitivne mehanizme su oni kojima "lakse" ide u zivotu. A o magiji pojma nemaju.
To je sve materijalna razina naravno. Magija sama po sebi nema veze sa radom na sebi ili duhovnoscu.
Ali zasto i bi.
Sta ce nam onda po tom pitanju HHG, piva, cigarete, utakmica subotom, prijatelji, sex, keksi i kolaci, kompjuteri pa i ovaj forum???

Nije bit sta radis nego kako radis. Tu je duhovnost.

Mi ravnopravno egzistiramo na podrucju misli i na podrucju tijela.
Cak stavise rekao bih puno vise na podrucju misli.

Dakle magija nije nikakav utjecaj na "gornje nivoe" nego bas na ove na kojima jesmo i na kojima ne djelujemo zato jer smo zaboravili da mozemo.

Dakle...moje misljenje.
Pomoci bolesnoj osobi koja je to svojom voljom zatrazila koristeci svoju kreativnost na bilo koji nacin je bijela magija.

Pomoci toj istoj osobi bez njezinog dopustenja/znanja je crna magija.

Dakle ista stvar samo razliciti kontekst.

A mozda je jednostavno trebalo na pocetku razjasniti ko sta misli pod rijeci magija.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Barone prijatelju, kažem prijatelju jer bih to zaista i želio da budemo na ovom forumu.
Neću sad da se vraćam na ono što smo napisali jedan drugom jer nije toliko ni bitno. Evo iskreno ti pružam ruku, nema potrebe da se prepucavamo i svađamo jer OBOJICA SMO NA ISTOJ STRANI.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 11:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
OP
Ne bih ni ja vise, magija je napraviti lijep most, lijepu gradjevinu, izumiti letjelicu koja putuje iz vremena u vrijeme, itd itd.....

Citat:
Barone prijatelju, kažem prijatelju jer bih to zaista i želio da budemo na ovom forumu.
Neću sad da se vraćam na ono što smo napisali jedan drugom jer nije toliko ni bitno. Evo iskreno ti pružam ruku, nema potrebe da se prepucavamo i svađamo jer OBOJICA SMO NA ISTOJ STRANI.


A ja se bas spremao za napad.
Salim se, sve je OK :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 12:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
nastavak:

Jednom prilikom, Achille Delmas, doktor kliničke psihologije, izjavio je sljedeće: “Jedna osoba bliska Hitleru mi je rekla da se on budi po noći vrišteći i grčeći se. Onda zove upomoć i čini se kao da je djelomično paralizovan. Tada ga obuzima i panika, pa počne toliko da se trese da se i krevet trese zajedno s njim. Cijelo to vrijeme on mrmlja neke nerazumljive riječi, bori se za vazduh kao da se guši. Ista osoba mi je detaljno opisala jedan od negovih napada, što bih teško povjerovao da nemam veliko povjerenje u nju.

“Hitler je stajao u svojoj sobi, ljuljao se i gledao oko sebe kao da se izgubio. ‘To je on, to je on,’ ječao je; ‘on je došao po mene!’ Usne su mu bile bijele a znoj je liptio niz njega. Onda je počeo isprekidano i nerazumljivo da priča. To je bilo užasno. Koristio je neke čudne izraze koji su bili međusobno povezani ali u nekom bizarnom neredu. Onda se ponovo ušutio ali su se njegove usne još uvijek micale. Malo smo ga potapšali po leđima i dali mu nešto da popije. Nakon toga on je iznenada vrisnuo: ‘Tamo! Tamo! Tamo u uglu! Eno ga tamo!’ – vikao je udarajući nogom u pod. Pokušali smo ga smiriti govoreći mu da je sve u redu i da nema čega da se plaši. Na kraju se polako smirio. Nakon svega toga spavao je prilično dugo vremena i polako se vratio sebi…”

Naravno, prema zvaničnoj istoriji, tajna i polutajna društva nemaju ništa zajedničkog sa ratovima i revolucijama. Ukoliko se sada podsjetimo malo na S. Mathersa, osnivaća Zlatne Zore i ona njegova iskustva, pa ih uporedimo s ovim što je Hitler doživljavao, da li možemo tu naći neke paralele? Koje su to sile bile u interakciji s ovom dvojicom ljudi i manipulisale njima? (Pogotovo ako uzmemo u obzir da su Staljin i mnogi drugi tirani/državnici takođe imali slične “napade”.)

Čini se da sva ta mala i velika, važna i nevažna, tajna i polutajna društva predstavljaju manifestaciju jednog svijeta koji nije ovaj u kojem mi živimo. Neki taj svijet nazivaju: Svijet Zla (mada neki taj “svijet” interpretiraju kao - OPS oblast postojanja 4-tog denziteta, odnosno jedan svijet koji postoji na spratu iznag našeg).

Dakle, ovdje imamo moderne Rozenkrojcere, Zlatnu Zoru, Društvo Vril, Crni Red, Društvo Thule (ovdje su pripadali Hitler, Hess, Haushofer itd.) i njihove jake veze sa veoma dobro organizovanim neo-paganskim Teozofskim Društvom, gdje na jednom mjestu nalazimo mješavinu neopaganske magije, orijentalne atmosfere i hindu- terminologije). Neki smatraju da je ovo društvo predstavljalo sponu zapada sa nekim oblicima istočnjačkog satanizma. Do teozofije vode i korjenovi današeg ‘new-age’ pokreta ali o tome ćemo nekom drugom prilikom.
Čini se da je i u to doba bilo onih koji su vidjeli kroz dimnu zavjesu koja se uveliko širila uz pomoć ovih ‘društava’. Tako je francuski filozof Rene Guenon u svojoj studiji Le Theosophisme, histoire d’une pseudo-religion, objavljenoj 1921. g. predvidjeo ono što će ubrzo uslijediti:

“Lažne Mesije koje smo imali prilike do sada vidjeti nisu izveli nikakava velika čuda a njihovi učenici su ljudi koje je lako vrbovati. Ali ko zna šta nas čeka u budućnosti? Kad shvatite da sve te lažne Mesije nisu nikada bile ništa drugo do nesvjesne alatke u rukama onih koji su ih omađijali, i kad neko obrati pažnju na seriju pokušaja koje su teozofisti jednog za drugim pravili, onda čovjek mora da zaključi da su to bile samo probe ili eksperimenti, koji će se ponavljati u raznim oblicima sve dok im ne obezbjede uspjeh a koji u međuvremenu izazivaju samo uznemiravajuće efekte. Ne vjerujemo da su teozofisti toliko jači od okultista ili spiritualista, da bi bili u stanju sami da uspješno obave poduhvat te prirode. Ali, da se možda iza svih tih pokreta ne nalazi nešto što je mnogo opasnije i o čemu njihovi lideri možda ništa ne znaju, jer su sami nesvjesno postali alatke u rukama jedne više sile?”

***

Interesantno je da je u to doba živjeo i poznati gnostičar Rudolf Steiner koji je u Švajcarskoj osnovao jedno duhovno istraživačko društvo bazirano na ideji da se cijeli univerzum nalazi u čovjekovoj svijesti i da je čovjekov um sposoban da ostvari mnogo više od onoga što je poznato u zvaničnoj psihologiji. Steiner je napravio veliki doprinos na mnogim poljima (biologija, medicina, pedagogija itd.) te se može reći da je stvarno doprinosio čovječanstvu u pozitivnom smislu. On je smatrao da su teozofija i razna neo-paganska društva iznikla iz jednog velikog podzemnog Svijeta Zla, i da teozofi predstavljaju glasnike dolazećeg satanskog ili demonskog doba. U njegovim učenjima postojala je jedna jaka moralna komponenta i njegovi učenici su se morali obavezivati da će činiti čovječanstvu samo dobro. On je želio da osnuje jedno društvo ‘dobrih ljudi koji čine dobra djela’. Bez obzira da li su njegove teorije odgovarale objektivnoj istini ili ne, za njega se može reći da je bio veliki humanista. Interesantno je to da su nacisti od samog svog početka gledali na Steinera kao na – neprijatelja br. 1. Tako su oni veoma brzo počeli da proganjaju njegove učenike a 1924. godine zapalili su Steinerov centar u Dornach-u, u Švajcarskoj i uništili njegovu cjelokupnu arhivu. Naredne godine, Steiner je umro.

***

Sve ovo su bile samo pripreme za ono što će kasnije uslijediti. Teorije “smrznutog svijeta” i “šuplje planete zemlje” zaživjele su i počele su se sve više širiti a tzv. moderna nauka je bivala sve više i više potiskivana. Tako su u ljeto 1925. godine svi naučnici iz Njemačke i Austrije dobili jedno ultimativno pismo sljedeće sadržine:

“Došlo je vrijeme za vas da izaberete – da li će te biti s nama ili protiv nas. [Ovdje već možemo, malo po malo, da počnemo sa upoređivanjem sadašnjih događanja, na globalnom nivou sa događajima u Njemačkoj pred Drugi Svjetski Rat]. Dok Hitler rasčišćava stvari u politici, Hans Horbinger će brisati s puta sve lažne nauke. Doktrina vječnog leda biće znak jedne regeneracije njemačkog naroda. Pazite dobro! Pređite na našu stranu prije nego što bude kasno!”


***

U suštini, doktrina vječnog leda i teorija šuplje planete (gdje ljudska rasa živi na njenoj unutrašnjoj strani) bile su sasvim oprečne, međutim, jednom prilikom upitan da se odluči za jednu od ove dvije teorije, Hitler je izjavio: “Naše shvatanje svijeta ne mora da bude koherentno. Obe ove teorije mogu biti ispravne”. Ovakav njegov stav nije ništa manje interesantan od ovih teorija?!
Orginalni tvorac ove druge teorije bio je amerikanac, Cleves Symnes, 1818-te godine, dok ju je nešto proširio jedan drugi amerikanac po imenu Cyrus Read Teed, 1870-tih godina. Čini se da su ova dvojica glavna saznanja na temu šuplje planete dobijali uz pomoć “vizija”, isto kao Horbinger u vezi svoje ‘doktrine vječnog leda’.
(Odakle te “vizije” stvarno potiču i da li je moguće da se one mogu “daunlodirati” u svijest prijemčivih ljudi, odnosno onih koji zadovoljavaju neke specifične uslove?! Postoje neke indikacije da su osobe koje pate od psihopatije najprijemčivije za ovu vrstu mentalnog “daunlodiranja” od strane određenih entiteta sa “gornjeg sprata”. Po samoj prirodi te bolesti, veoma mali broj psihopata nalazi se u zatvoru ili u ustanovama za lječenje mentalnih poremećaja, dok se veliki broj njih nalazi i na važnim političkim, vojnim, religijskim, i drugim funkcijama jedne države. Na primjer, velike vođe što su npr. bili Aleksandar Veliki, Cezar, Napolen, Hitler, pa sve do današnjeg G.W. Busha, koji sam tvrdi da mu je “bog” lično savjetovao da napadne Irak, ispunjavaju sve kriterijume za uspostavljanje dijagnoze klasične psihopatije.)

Cyrus Read je čak svojevremeno u Americi osnovao i jednu sektu ili religiju poznatu kao – korešizam, koja je brojala preko 4000 fanatika.
Krajem 1914 godine, njemački avijatičar po imenu Bender, za vrijeme dok se nalazio u jednom francuskom zarobljeničkom logoru, dolazi u kontakt sa nekim spisima Cyriusa Reada na temu njegove teorije šuplje planete, a onda i on doživljava ‘prosvjetljenje’ u kome su mu predstavljeni neki novi aspekti u vezi života čovječanstva na unutrašnjoj strani naše planete. Po svom povratku u Njemačku on osniva pokret Hohl Welt Lehre i sarađuje sa jednim drugim Amerikancem po imenu Marshal B. Gardner, koji je 1913.g. objavio jednu knjigu u kojoj i on ‘dokazuje’ da je zemlja šuplja i da sunce nije iznad nje, nego u njenoj sredini a pritisak koji dolazi od njegovih zraka čvrsto drži čovjeka na konkavnoj površini zemljine unutrašnjosti. Bender je kasnije izračunao da je visina vazdušnog pokrivača bila 45 milja, a utvrdio je i to da je u centru planete, gdje se nalazilo sunce, mjesec i ‘fantomski univerzum’, bio vakum. Nakon 1930. godine ova teorija je toliko zaživjela u Njemačkoj, da su mnogi predstavnici vlasti, oficiri i admirali vojnog vazduhoplovstva i mornarice vjerovali da je planeta šuplja i da žive s njene unutrašnje strane. O njemačkom narodu da ne pričamo.

Istovremeno, iz Njemačke se protjerivaju eminentni naučnici kao što su bili Ajnštajn, Fermi, Teller i mnogi drugi.

Teorija šuplje planete trajala je sve do 1942, kada su u aprilu, Hitler, Gering i Himler odobrili jednu tajnu misiju u kojoj je specijalna ekipa njemačkih naučnika pod vođstvom Dr. Heinz Fishera bila poslana brodom i sa najnovijom radarskom opremom (koja je bila prilično oskudna u Njemačkoj u to vrijeme) na ostrvo Ruegen, u Baltičkom moru, kako bi obavila određena mjerenja. Usmjerivanjem radara pod uglom od 45%, tačke odbijanja radarskih zraka na unutrašnjosti zemljine kore trebale su da se ocrtaju na mijernim uređajima. Drugi zadatak ove ekspedicije je bio da na taj način dobiju reflekciju, odnosno, odraz britanske flote koja se nalazila u regionu Scapa Flow. Nakon nekoliko dana eksperimentisanja, ovi naučnici su se vratili nazad praznih ruku i napokon potpuno uvjereni da ne žive na unutrašnjoj strani planete. [Ova misija i njena pozadina pozadina detaljnije su predstavljeni u knjigama: U Ime Nauke, M. Gardner i Pseudo-Nauke pod Nacističkim Rezimom, Willy Lay]

Nedugo nakon njihovog povrataka, Bender je poslan u koncentracioni logor, gdje je i umro. Nekoliko godina nakon, što je Dr Heinz Fisher operacijom “Paperclip” prebačen u USA, upitan od strane novinara u vezi svog učešća u ovoj ekspediciji, on je odgovorio da su ga nacisti tjerali da čini lude stvari.

Dakle, iracionalna vjerovanja i teorije promovisane od strane određenih ezoteričkih društava činile su bazu nacističkog pokreta. Hitler je često naglašavo da onaj koji se ne razumije u ezoteriku nije u stanju razumjeti ni njemačku politiku. Istovremeno, nakon tragedije koju je izazvao nacistički pokret, nikada nije posvećena neka veća pažnja jednom dubljem proučavanju ezoteričke pozadine nacizma, kako bi se spriječilo ponavljanje istorije u smislu manipulacije svijesti ljudi od strane pojedinaca i određenih ‘ezoteričkih’ društava. Čini se da to nije nimalo slučajno. Pogotovo ako imamo na umu da je nekima upravo stalo do toga da nam se istorija stalno ponavlja.
[Npr. danas mnogi od nas vjeruju u teoriju organizovanja rušenja STC-a i drugih terorističkih napada u svijetu od strane muslimanskih terorista, što nadalje vodi ka našem odobravanju svih mjera uz pomoć kojih ove sile pokušavaju da nas opkole, zarobe i unište. Društva kao što je npr. bilo Thule, i danas rade, samo pod drugim imenima, (npr. jedna od grana je i - Scull and Bones Society tj. Društvo Lobanje i Kostiju, čiji su članovi Bush, Kerry, Gore i cijeli niz drugih američkih političara, biznismena, novinara itd.itd.)]

Medijska podrška, odnosno, propaganda je ono što je najbitnije za operaciju masovnog ispiranja mozga i programiranje ljudi. Da bi se to ostvarilo, medija se centralizuju, odnosno, prelaze pod kontrolu elite na vlasti a na njihovo čelo stavljaju ljudi koji su poslušni, odnosno, odgovorni svojim nalogodavcima. Istorija nam pokazuje da se laž ponovljena dovoljno puta, veoma lako pretvara u “istinu”. Hitler je čak govorio da što je laž veća, narod u nju lakše povjeruje. Čini se da u tome ima dosta istine.

Nakon što je on došao na vlast u Njemačkoj, mnogi poznati naučnici morali su potpisati jednu izjavu kojom potvrđuju da vjeruju u teoriju vječnog leda. (“Ili si s nama - ili si protiv nas”!). Ova Horbingerova teorija bila je zasnovana na jednoj njegovoj sveobuhvatnoj viziji istorije i evolucije kosmosa. Ona je “objašnjavala” stvaranje sunčevog sistema, porijeklo naše planete, života i duha. U njoj je bila opisana cjelokupna istorija našeg univerzuma a bile su predviđene i sve njegove buduće transformacije. Ona je odgovarala i na pitanja kao što su: “Ko smo mi?”, “Odakle dolazimo?” i “Kuda idemo?” Bila je bazirana na ideji o jednoj neprekidnoj borbi između leda i vatre ili sila odbijanja i privlačenja, u beskonačnom prostoru. S tim u vezi, Horbinger je smatrao da su sve planete u našem univerzumu slične santama leda, dok jedino zemlja koja je samo djelomično prekrivena ledom, predstavlja istinsko poprište bitke između vatre i leda. Naravno, Njemački narod je bio taj koji će uspješnim ostvarenjem svoje specijalne misije, obezbjediti konačnu pobjedu vatre nad ledom.

Na tom principu bila je bazirana i Hitlerova ratna strategija. Prema mnogim svjedocima, Hitler je smatrao da će se sve, pa čaki i čuvena ruska zima povlačiti pred njemačkim trupama koje su po njemu predstavljale vatru, u ezoteričkom smislu. Međutim, ispostavilo se obratno. Zima u Rusiji je tih godina bila daleko jača nego što su Hitler i njegovi metereolozi predviđali, tako da su hiljade njemačkih vojnika izgubile život usljed veoma niskih temparatura a da nisu stigli ni metka da opale. U mnogim slučajevima na temperaturama nižim od –20 do -40 stepeni mrznulo se i ulje kojim su njihove puške bile podmazane a njemačko sintetičko gorivo se razlagalo na sastavne komponenete, nesposobno da pokreće motore tenkova i transportnih vozila. Na kraju su, u Rusiji, ‘led’ i duša običnog čovjeka izvojevali pobjedu nad ‘vatrom’ i njemačkim ‘supermenima’. Tako je tamo i sudbina nacističke Njemačke bila zapečaćena.
Međutim, mora se priznati da je prije toga Hitler pokazao u nekoliko navrata ‘svoje’ proročanske sposobnosti u vezi tačnih datuma pobjeda nad Poljskom, Francuskom itd. uz pomoć kojih je stekao kredibilitet proroka u njemačkim političkim i vojnim krugovima a pogotovo u narodu.
Pred kraj rata, Hitler je bio siguran da univerzum traži od njemačkog čovjeka još veće žrtve i bio je spreman da žrtvuje svakog njemačkog građanina u ime viših ciljeva.

Hans Horbinger je u vrijeme razvoja nacizma imao ulogu zvaničnog nacističkog proroka. Njegove kosmičke teorije imale su uporište u drevnoj mitologiji, dok istovremeno sa klasičnom astronomijom i matematikom nisu imale nikakve veze. On je smatrao da samo proroci mogu da se bave naukom jer su oni prosvijetljeni ljudi sa jednom višom razinom svijesti. Horbinger nije podnosio da mu se protivriječi, pa je često imao običaj da kaže: “Vi više vjerujete tamo nekim jednačinama, nego meni,”! “Koliko dugo će vam trebati da shvatite da matematika nije ništa drugo do laži koje su potpuno beskorisne”? On je bio jedan od tih “ekscentrika” koji su pripremali Njemačku za neku vrstu iracionalnog vizionarskog “znanja”. Imao je neograničena finansijska sredstva na raspolaganju. Formirana je Hitlerova omladina i mnoge druge organizacije koje su promovisale nacizam. U mnogim firmama, prilikom zapošljavanja, novi radnici, prije nego što bi počeli s poslom, morali su da potpišu izjavu da vjeruju u teoriju vječnog leda.

***

Čini se da je ipak čovjek po imenu Dietrich Eckardt, pripadnik Društva Thule, bio mnogo veći njemački ‘mag’ od Horbingera. On je zajedno sa Alfredom Rosenbergom upoznao Hitlera 1920. godine, dok je ovaj još bio kaplar u njemačkoj vojsci. Prema mnogim izvorima, on je bio Hitlerov ‘duhovni guru’ koji je upravljao njegovim tazmišljanjem i ponašanjem. Tokom skoro 3 godine, on ga je učio da piše i pravilno govori. Navodno, njegova uputstva Hitleru bila su prenošena na dva nivoa, od kojih je prvi podrazumijevao jednu “tajnu doktrinu”, a drugi je bio u vidu “propagandne doktrine”. Eckardt je bio jedan od sedmorice osnivaća njemačke Nacional-Socijalističke Partije, u julu 1923. godine. Prije nego što je umro u jesen iste godine, on je rekao jednom svom kolegi: “Slijedite Hitlera. On će igrati na muziku koju sam mu ja komponovao. Mi smo ga osposobili da komunicira s NJIMA. Mene nemojte žaliti, ja sam izvršio veci uticaj na istoriju od bilo kog Njemca.”

Hmm…da komunicira s kojim to - Njima???

Da nije možda s onim ‘Zadkijelima,’ ‘Gabrijelima,’ ‘Asterotima,’ ‘Acielima’, ‘Marbuelima’…’supermenima’…’andelima-pomoćnicima’…’vilama i vilenjacina’…’duhovima-zaštitnicima’…’svevišnjim gospodarima’…’bogovima’?!? Možemo li ikako uzeti u obzir činjenicu, da – nismo sami?!? Bez obzira što svjesno prihvatanje te činjenice u mnogim slučajevima podrazumijeva rušenje vlastitih iluzija, čini se da je ta cijena ipak manja od one koju ćemo platiti ukoliko nastavimo da živimo u iluziji kao do sada.


Nastaviće se…


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 5:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri maj 25, 2005 12:55 pm
Postovi: 69
Mozemo li pomisliti da su i politicari sa nasih prostora Milosevic, Tudjman, Izetbegovic, Karadzic itd bili pod nekom vrstom magije, s obzirom sta se desavalo prije 10-ak godina na prostorima bivse nam drzave.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 19, 2005 7:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
Jednom prilikom, Achille Delmas, doktor klinièke psihologije, izjavio je sljedeæe: “Jedna osoba bliska Hitleru mi je rekla da se on budi po noæi vrišteæi i grèeæi se. Onda zove upomoæ i èini se kao da je djelomièno paralizovan. Tada ga obuzima i panika, pa poène toliko da se trese da se i krevet trese zajedno s njim. Cijelo to vrijeme on mrmlja neke nerazumljive rijeèi, bori se za vazduh kao da se guši. Ista osoba mi je detaljno opisala jedan od negovih napada, što bih teško povjerovao da nemam veliko povjerenje u nju.

“Hitler je stajao u svojoj sobi, ljuljao se i gledao oko sebe kao da se izgubio. ‘To je on, to je on,’ jeèao je; ‘on je došao po mene!’ Usne su mu bile bijele a znoj je liptio niz njega. Onda je poèeo isprekidano i nerazumljivo da prièa. To je bilo užasno. Koristio je neke èudne izraze koji su bili meðusobno povezani ali u nekom bizarnom neredu. Onda se ponovo ušutio ali su se njegove usne još uvijek micale. Malo smo ga potapšali po leðima i dali mu nešto da popije. Nakon toga on je iznenada vrisnuo: ‘Tamo! Tamo! Tamo u uglu! Eno ga tamo!’ – vikao je udarajuæi nogom u pod. Pokušali smo ga smiriti govoreæi mu da je sve u redu i da nema èega da se plaši. Na kraju se polako smirio. Nakon svega toga spavao je prilièno dugo vremena i polako se vratio sebi…”


Pa sa cinjenicom koje je sranje napravio, fakat da je imao frku sa spavanjem, a tko i ne bi. Svi "veliki" su na kraju imali iste probleme.

Citat:
Nakon nekoliko dana eksperimentisanja, ovi nauènici su se vratili nazad praznih ruku i napokon potpuno uvjereni da ne žive na unutrašnjoj strani planete.


Skontali da su popusili glupu foru

Citat:
Hitler je èak govorio da što je laž veæa, narod u nju lakše povjeruje. Èini se da u tome ima dosta istine.


Tu mu skidam kapu.

Citat:
Nakon što je on došao na vlast u Njemaèkoj, mnogi poznati nauènici morali su potpisati jednu izjavu kojom potvrðuju da vjeruju u teoriju vjeènog leda. (“Ili si s nama - ili si protiv nas”!). Ova Horbingerova teorija bila je zasnovana na jednoj njegovoj sveobuhvatnoj viziji istorije i evolucije kosmosa. Ona je “objašnjavala” stvaranje sunèevog sistema, porijeklo naše planete, života i duha. U njoj je bila opisana cjelokupna istorija našeg univerzuma a bile su predviðene i sve njegove buduæe transformacije. Ona je odgovarala i na pitanja kao što su: “Ko smo mi?”, “Odakle dolazimo?” i “Kuda idemo?” Bila je bazirana na ideji o jednoj neprekidnoj borbi izmeðu leda i vatre ili sila odbijanja i privlaèenja, u beskonaènom prostoru. S tim u vezi, Horbinger je smatrao da su sve planete u našem univerzumu sliène santama leda, dok jedino zemlja koja je samo djelomièno prekrivena ledom, predstavlja istinsko poprište bitke izmeðu vatre i leda. Naravno, Njemaèki narod je bio taj koji æe uspješnim ostvarenjem svoje specijalne misije, obezbjediti konaènu pobjedu vatre nad ledom.


Kao sto su drugi stvarali religije, on je stvarao svoj svijet.

Citat:
Hans Horbinger je u vrijeme razvoja nacizma imao ulogu zvaniènog nacistièkog proroka. Njegove kosmièke teorije imale su uporište u drevnoj mitologiji, dok istovremeno sa klasiènom astronomijom i matematikom nisu imale nikakve veze. On je smatrao da samo proroci mogu da se bave naukom jer su oni prosvijetljeni ljudi sa jednom višom razinom svijesti. Horbinger nije podnosio da mu se protivrijeèi, pa je èesto imao obièaj da kaže: “Vi više vjerujete tamo nekim jednaèinama, nego meni,”! “Koliko dugo æe vam trebati da shvatite da matematika nije ništa drugo do laži koje su potpuno beskorisne”? On je bio jedan od tih “ekscentrika” koji su pripremali Njemaèku za neku vrstu iracionalnog vizionarskog “znanja”. Imao je neogranièena finansijska sredstva na raspolaganju. Formirana je Hitlerova omladina i mnoge druge organizacije koje su promovisale nacizam. U mnogim firmama, prilikom zapošljavanja, novi radnici, prije nego što bi poèeli s poslom, morali su da potpišu izjavu da vjeruju u teoriju vjeènog leda.


Klasicni politicki poceci jednog fanatika

Citat:
Hmm…da komunicira s kojim to - Njima???

Da nije možda s onim ‘Zadkijelima,’ ‘Gabrijelima,’ ‘Asterotima,’ ‘Acielima’, ‘Marbuelima’…’supermenima’…’andelima-pomoænicima’…’vilama i vilenjacina’…’duhovima-zaštitnicima’…’svevišnjim gospodarima’…’bogovima’?!? Možemo li ikako uzeti u obzir èinjenicu, da – nismo sami?!? Bez obzira što svjesno prihvatanje te èinjenice u mnogim sluèajevima podrazumijeva rušenje vlastitih iluzija, èini se da je ta cijena ipak manja od one koju æemo platiti ukoliko nastavimo da živimo u iluziji kao do sada.


Tko kaze da smo sami?
Fazon je u tom sto niko ne moze utjecati na buducnost.
Mozda bas sada "novi Hitler" uci casove, svira klavir, pohadja neku skolu, vecera sa prijateljima. Mozda upravo dijete slavi rodjendan i nazdravlja za nove pohode.
Taj "novi" ako je poslan da ucini zlo, on ce to i uraditi. Sa ili bez sekte.


Zadnja izmjena: Baron; pon dec 19, 2005 8:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz