Sada je: sub apr 27, 2024 10:12 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 204 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: sub maj 08, 2010 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
metuzalem je napisao/la:
koliko se sijećam u SR HR I šire je postojala samo jedna mostarina i to za tzv. Titov Most na Krku i bilo je rećeno da će se ukinuti čim se most otplati... pravni sljednik RH to naravno nije ispoštovala, danas u RH imamo kmetske namete na sve, gorivo, aute, ceste, mostove, na co2 iz auta, za reciklažu auta a imamo i kmetski porez na boravak van svog sela takozvanu "boravišnu pristojbu"....

To je razlika između komunizma i kapitalizma. Za odabir koji želiš sebi, proguglati BDP per capita USA i Rusije.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: sub maj 08, 2010 7:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Samo tako je napisao/la:
To je razlika između komunizma i kapitalizma. Za odabir koji želiš sebi, proguglati BDP per capita USA i Rusije.

Za odabir koji želiš sebi; proguglati državni dug, deficit, stopa kriminala, brojnost beskučnika, brojnost zatvorske populacije...
a nebi bilo na odmet malo detaljnije pročitat i ovaj forum


Matrix is strong with this one :mrgreen:

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: sub maj 08, 2010 7:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
strangelove je napisao/la:
metuzalem je napisao/la:
Za one koje zanima Ekonomsku Politiku i Političku Ekonomiju sam odslušao i uredno položio na faksu al nekih stvari tamo jednostavno nema, jer kad bi sve bilo u knjigama ekonomije onda nebi bilo ni ovog stanja obmane.


:rotfl: :rotfl: :rotfl:




http://www.pravo.hr/PE/literatura
http://www.pravo.hr/EP/literatura

Daj plizzz, pojasni neukome i pomalo tupavom što je tu tako smiješno jer i ja bi se tako rado smijao al eto ne jadan ja pa ne kužim....

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: sub maj 08, 2010 12:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
metuzalem je napisao/la:

ekonomska politika i politichka ekonomija


metafizichki forum i forumska metafizika :rotfl: :rotfl: :rotfl:

sori al smjeh je spontano krenuo i praktichki nema veze s tobom, mozhda sam ja tu bedast al meni je to idalje smjeshno ;)

:rotfl: :rotfl: :rotfl:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: sub maj 08, 2010 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Tako mi i treba kad komuniciram s ljudima koji su tanki na najbazičnijem pravopisu.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: sub maj 08, 2010 2:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Samo tako je napisao/la:
Tako mi i treba kad komuniciram s ljudima koji su tanki na najbazičnijem pravopisu.

One born every minute...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: ned maj 09, 2010 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Frajeru ako si imao što reći samo daj.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: ned maj 09, 2010 10:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Samo tako je napisao/la:
Frajeru ako si imao što reći samo daj.

Ova recenica na tako jednostavan i elegantan nacin objasnjava tudju frustriranost i (naravno) iskompleksiranost iz cega se radja (ogromna) potrebu za samovaznoscu. Ako nisi shvatio sto sam htio reci, mogao si to na jedan lijepsi i, da tako kazem, covjecniji nacin pitati.

Za pocetak je sasvim dovoljno da analiziramo rijec "frajer" i kontekst unutar kojeg je upotrebljena. Jednostavnom analiticko-deduktivnom metodom moguce je dokazati kako je ta rijec (o citavoj konstrukciji recenice necu ni da govorim) izljev gore spomenute frustracije, zbog cega se na jedan podcjenjivacki i nehumanisticki nacin pokusalo prema jednom od korisnika ovog foruma (op.a. meni) iskaliti potisnuti bijes odnosno negativnu energiju. Zasto? E, to prepustam tebi da shvatis.

Ali dobro. Izgleda da moja malenkost mora sebi (opet) ponoviti "kako je to sasvim normalno jer komuniciram sa masinama a ne ljudima."

Kao sto rekoh: One born every minute...

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: pon maj 10, 2010 12:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Jesi razmišljao o psihoanalitičkom pozivu? Dobro ti ide.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: pon maj 10, 2010 5:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
"Nikad nemoj raspravljati s budalom, jer ljudi neće primjetiti razliku!"
- narodna

:wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: pon maj 31, 2010 8:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
BORIS MIKŠIĆ OŠTRO PROTIV EU: "Žele nas pod svaku cijenu pretvoriti u koloniju"
Ponedjeljak, 24 Svibanj 2010 18:04

Priopćenje medijima donosimo u cijelosti:

Već tijekom prve predsjedničke kampanje 2004. godine pokazao sam skeptičnost prema ulasku Hrvatske u EU. Danas za sami sebe slobodno možemo reći da smo narod koji sjedi u “euročekaonici” ne bi li se iskrcali građani prvog reda EU, a tek onda nakon velikog čekanja dolaze Hrvati. Ako ste dovoljno bogati, a što vjerojatno niste jer kako biste i mogli biti kao intelektualci u ovoj zemlji, tada ćete Vi i Vaša djeca biti građani drugog reda s rezervacijom nošenja "leptir mašne", ali one koje nose batleri i konobari. Ipak i za nas Hrvate tu postoji nada jer nećemo raditi baš one najgore poslove. Nećemo čistiti ulice jer taj častan posao je rezerviran u Europi za praunučad Sulejmana Veličanstvenog.

Hrvatska je platila krvlju svoju današnju nezavisnost, dok EU nije poduzela ništa da nas podrži u borbi protiv agresora. Kao što je izborila nezavisnost Hrvatska je mogla uz pomoć svojih iseljenika izboriti svoj prosperitet i dignitet bez rasprodaje nacionalnog blaga Hypo i raznim Molovima koji su potplaćivali naše političare. Oni pak koji imaju “vlastitu zemlju” prodavat će je “dobrohotnim bankarima” i ostalim bogatašima iz Europe dok konačno ne postanemo gosti u vlastitoj kući.

Vođeni takvim političarima ukupan dug države prelazi bruto nacionalni dohodak i zadnja pahuljica suvereniteta odlepršala je kroz sporedne hodnike Sabora u mrak Gornjega grada. Hrvatska ne samo da geografski podsjeća na “bananu” nego i jest u “banani”.

U puno prilika sam rekao da je Hrvatska premlada zemlja za ulazak u još jednu Uniju, koja je isto tako trula kao i prijašnja Austro-Ugarska, Kraljevina SHS i na kraju Jugoslavija. Napominjem da je EU nastala šezdesetih godina prošlog stoljeća kao ekonomska unija najrazvijenijih zapadno europskih zemalja s ciljem podizanja konkurentnosti teške industrije u utrci za tržištem protiv Japana i SAD-a. Tek puno kasnije 90-tih godina prerasta u političku uniju što je kao što svi vidimo dovodi do sloma.

Političkoj dominaciji EU uspješno su se suprostavile Norveška i Švicarska koje su provele referendum te odlučile ne ući u EU i ne postati dijelom “banane”. Danas je u tim zemljama standard života građana i prosperitet veći od bilo koje članice EU uključujući Njemačku kao najveću gospodarsku silu u EU. Hrvatske političke stranke ne dozvoljavaju referendum o ulasku u EU iz jednostavnog razloga jer nas žele pod svaku cijenu pretvoriti u koloniju, a hrvatskim građanima se ponavlja povijest i “leptir mašna” nas čeka.
"Veliki brat" EU i njihovi moćnici jasno nam poručuju da smo i mi i oni u banani. Takva Europa nam ne smije biti cilj nego samo sredstvo da uvidimo i da očuvamo dostojanstvo i dignitet vlastitim naporima.

Sva ta dvoličnost, bezobrazluk i laž koja se slijeva ni manje ni više nego niz govornice Sabora ne ostavlja nas ravnodušnima i pitam se koja je budućnost Hrvata?" ( ja dodajem i Srba, gradjana BiH...)


http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5132:boris-miki-otro-protiv-eu-qele-nas-pod-svaku-cijenu-pretvoriti-u-kolonijuq&catid=9:vijesti-dijaspora&Itemid=26


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Zadar u EU
PostPostano: uto aug 03, 2010 10:54 am 
Dakle ako niste znali Zadar je već u EU. Evo slika i upit "gradskim ocima" o čemu je riječ:

slika

Preneseno s portala gradske uprave:

Citat:
Zastava EU na trgu...

[Tema je zaključena]

iader
Poslano 12.07.2010 u 15:53
------------------------------------------
Molio bi da mi netko iz Gradske uprave objasni po kojoj osnovi se na trgu već SADA vijori zastava EU pored zastave RH i grada Zadra? Koliko znam mi nismo u EU i postoje naznake (tj. politička obećanja) da će za ulazak u EU biti raspisan referendum, ali izgleda da je tu već sve gotovo ili sam ja nešto potpuno krivo razumio ("pripetavanje" ili tzv. proces približavanja smatram da je nužno i opravdano za trošenje milijuna Kuna poreskih obveznika na putovanja u "EU glavni grad" i plaća stotine lokalih birokrata koji učestvuju u tome)
Moguće da mi je promakla još neka "stoljetna težnja Hrvatskog naroda" pa onda moje pitanje moguće da je neumjesno, odnosno ono jest već odgovoreno kroz ono što se zove legalno izabrana demokratska vlast, koja nam je u svom paketu usluga uključila (tj. sebi obećala) i ulaz u to što se zove EU?

Ured Grada
Poslano 14.07.2010 u 13:52
------------------------------------------
Radi se o počasnoj zastavi Vijeća Europe koju je pododbor Parlamentarne skupštine Vijeća Europe za dodjelu priznanja „Europska nagrada“ dodijelio Gradu Zadru 19. 9. 2003.g. za sveukupnu aktivnost na području međugradske i međunarodne suradnje u europskim okvirima i uložene napore u promicanju ideje europskog jedinstva.


iader
Poslano 19.07.2010 u 09:47
------------------------------------------
Lijepo od Vijeća Europe na njihovoj gesti poklanjanja zastave. S obzirom da je zastava puno, puno više od komada tkanine (ili svile) i zbog takvih simbola je kroz ljudsku povijest proliveno i previše krvi jer isti između ostaloga znači i obilježavanje tj. osvajanje teritorije, postavljanje iste ne trg mogla bi se lijepo čitati i kao tiha kapitulacija (jer u EU se ide referendumom ako se dobro sjećam). Taj poklon (trojanski konj?) je mogao naći i svoje mjesto u nekom skladištu poklona, za koji vjerujem da postoji, umjesto da bude tako vidljivo istaknut. Postavlja mi se pitanje koliko to govori i o servilnosti ljudi koji su dali nalog da se ista istakne, odnosno i dalje se pitam što ta zastava radi na trgu? Da li ste dobili uz poklon i jasan nalog što s istim činiti, ili je to ingeniozan potez nekog iz grada (ili Zagreba?) koji bi i na taj način osigurao nešto "kredita" za EU vremena koja mu se smiješe?


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: uto aug 03, 2010 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
@ iader

BRAVO CARE!!!!

=D> =D> =D> =D> =D>

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: uto aug 03, 2010 5:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
prema Zakonu o prekršajima protiv javnog reda i mira;"isticanje zastave strane države bez općeg poziva državnih tijela ili bez odobrenja tijela nadležnog za unutarnje poslove" je prekršaj za koji je predviđena novčana kazna.
u hrvatistanu za tu pojavnost postoji sintagma; sluganstvo guska u magli.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Divna EU
PostPostano: uto aug 17, 2010 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 09, 2008 5:56 pm
Postovi: 205
zastava nije jedina naznaka da se hrvatska kretje smjerom europske unije. dovoljno je pogledati zakone koji se uzhurbano uskladjuju sa onima europskima kao i sve ostale eu regulative koje pune usta hrvatskih politichara.

mene doista zanima da li tje referendum imati ikakvog smisla ako hrvatska do tada bude u eu, barem administrativnim i ekonomskim djelom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: EU - VRHUNAC moderne političke PREVARE
PostPostano: sri nov 17, 2010 12:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Tko želi u EU još?

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=9558:predstavljanje-knjige-marjana-bonjaka-eu-ne-hvala-u-splitu&catid=1:politika&Itemid=9


ILI ovo

[url]http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=9408:hrvati-su-roblje-strane-banke-kontroliraju-hrvatsko-gospodarstvo&catid=1:politika&Itemid=9
[/url]



Kako su hrvatske banke prodane strancima


Jedan je od rijetkih komentatora koji je imao hrabrosti javno upozoriti na kolonijalno stanje u hrvatskom bankarstvu Milan Ivkošić. On je to u Večernjem listu sažeto opisao ovako:


Hrvati su svojevrsno roblje banaka, od kojih je 95 posto u stranom vlasništvu. One u Hrvatskoj ne postoje radi građana i gospodarstva nego obratno – radi ekstraprofita do kojeg dolaze građane i gospodarstvo iscrpljujući... Već je postalo dosadno ponavljati kako su hrvatske banke sanirane sa 87,4 milijarde, a prodane za 5,4 milijarde kuna.
Zna se, imenom i prezimenom, tko su bili glavni sudionici te prodaje i tko se žestoko borio za to da se kupci oslobode obveze da novac potrošen za sanaciju vrate. Ali ni Zlatko Mateša, ni Borislav Škegro, ni Marko Škreb, ni Franjo Luković, ni Božidar Prka, ni Jakša Barbić nikad nisu položili račune za možda najteži udarac koji su zadali hrvatskoj državi od njezine samostalnosti.


…kad odobravaju kredite gospodarstvu, efektivne su kamate 13 posto, što je tvrtkama nepodnošljivo i što zapravo hrvatsku privredu sputava i unazađuje. U matičnim zemljama tih banaka kamate su za iste zajmove višestruko niže nego u Hrvatskoj, pa je u njima nezamislivo takvo lihvarsko poslovanje.


Svemu tome unatoč, hrvatska vlast nema hrabrosti da preko Hrvatske narodne banke i na druge načine obuzda to nezapamćeno profiterstvo. Štoviše, velike državne tvrtke, grad Zagreb i drugi financijsko poslovanje obavljaju preko tih stranih banaka, omogućujući im tako da raspolažu kapitalom za koji nisu prolili ni kapi znoja. Zašto? Pa zato što su strani vlasnici banaka iz država koje imaju odlučujuću ulogu u Europskoj uniji, a hrvatska vlast je za ulazak u EU spremna riskirati još veći slom svoga gospodarstva i još veće siromaštvo svojih građana.[4]


Stjepan Mesić i Ivica Račan


Tko je rasprodao hrvatske banke?

Odmah nakon što su Ivica Račan i Stipe Mesić početkom 2000. godine preuzeli vlast, počela je najveća rasprodaja hrvatskih banaka strancima. U samo godinu dana, strancima je prodano 44.2% ukupnog hrvatskog bankarstva, a do kraja 2003. godine stranci su postali vlasnici 90.8 posto hrvatskih banaka.

Pokojni predsjednik Tuđman se u načelu protivio rasprodaji hrvatskih banaka strancima, tako da je koncem 1998. godine samo 6.7 posto hrvatskog bankarstva bilo u stranom vlasništvu. Od ukupno 60 banaka koje su tada poslovale u Hrvatskoj, njih je 50 bilo u hrvatskom vlasništvu, dok su stranci kontrolirali deset manjih banaka s ukupnom aktivom manjom od 7 posto. Kada je Tuđman već obolio, tadašnji predsjednik Vlade Zlatko Mateša i potpredsjednik Vlade i ministar financija Borislav Škegro prvi počinju s rasprodajom. Samo u 1999. godini, oni strancima prodaju 33 posto hrvatskog bankarstva, da bi nakon preuzimanja vlasti, započeti posao dovršili novi premijer Ivica Račan i njegov ministar financija Mato Crkvenac.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EU - VRHUNAC moderne političke PREVARE
PostPostano: sri nov 17, 2010 12:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Zaista je nemoguće se još čuditi "Hrvatskoj" krizi.

I pitanju ZAŠTO SE UMJESTO U PROIZVODNJU, ULAŽE U POTROŠNJU (shopping centre i slično)?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EU - VRHUNAC moderne političke PREVARE
PostPostano: čet nov 18, 2010 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
e ne mogu virovat

koalicijska vlast je imala 1mandat ! 1 MANDANT!

HDZ sustavno uništava ovu državu
tko vlada zadnjih 8 godina? HDZ!

prvo je Tuđman usra državu sa planiranim ratom sa Srbijom (podjela Bosne i formiranje etnički čiste Velike Srbije i Velike Hrvatske), onda je još odredija 200 obitelji kojima će podjeliti državu da njome vladaju kao plemstvo , jedan iz te zbirke je i Kutle , koji je poharao Dalmaciju i ... jel osuđen? NE
Niti će itijedan od njih biti osuđen

nakon Tuđman-tajfuna, državi je jedini izlaz bio ili da proda dijelove sebe ili da digne kredit
sada se nema više šta prodavat, ostaje samo podizanje kredita

odavno Hrvatska je sluga
EU od nas traži: pitku vodu i spremišta za smeće (najbliža lokacija za skladištenje nuklearnog otpada)
i to će dobiti
jer nas vode idioti

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EU - VRHUNAC moderne političke PREVARE
PostPostano: čet nov 18, 2010 8:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Ja Hrvatsku više uopće ne gledam kao samostalnu i suverenu državu, mi smo postali PONOVO njemačka, talijanska, austrijska i mađarska kolonija.

Dobili su nas tamo gdje su htjeli i to sve besramno lako. To je moderna okupacija, "bez ispaljenog metka".

Ili su oni svi toliko lukavi ili mi toliki idioti, a naše vođe ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: EU - VRHUNAC moderne političke PREVARE
PostPostano: čet nov 18, 2010 8:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
http://www.jutarnji.hr/usred-zagreba-glavno-skladiste-nuklearnog-otpada-za-hrvatsku/894538/

Novo gramatičko pravilo, od sada komparacija ide ovako:

luda, luđa, Hrvatska politika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 204 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz