Sada je: sub apr 27, 2024 4:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tvrdo kuhana jaja, ili dokle ide zaglupljivanje
PostPostano: čet sep 30, 2010 11:33 am 
Dobio sam link na ovu fotku i htio sam to podjeliti s vama. Dakle, predstavljam vam jedan izgleda popularan proizvod u Americi: gotova tvrdo kuhana jaja! Dakle, dokle može ići zaglupljivanje masa? Ili možda bolje, na čemu će sve "poduzetni kapitalizam" pokušati zaraditi novce?

Prije nekoliko godina čudio sam se nezamislivoj stvari: Bofrostovom kamionu koji s prepoznatljivim tonom programira domaćice da se spuste na cestu i kupe nešto iz ponude smrznutih prozvoda. I gle čuda, jedna od stvari koju je susjeda uvijek kupovala je bio smrznuti krompir isjeckan za pomfrit! Dakle, nešto što "štedi" 10 minuta njezinog vremena kojeg bi inače mogla iskoristiti za dnevnu meditaciju, pardon ... (wishful thinking) za gledanje aktualne TV sapunice. Tada sam se pitao što je sljedeće? Ugledavši ovu sliku dobio sam odgovor:

slika

Jasno za te iste korisnike, proizvođač je istaknuo i sastojak koji je alergen za alergičare, pa eto čisto da se zna da tvrdo kuhano jaje sadrži jaje! ](*,)

Ovaj "fenomen" sam inače nazvao "maskom s škrgama". Ovo ljeto dok sam čekao u jednoj prodavaonici, upada mladić (ispod 30 godina) i kaže da treba zaštitnu masku (prozirna i plastična, koristi se kod brušenja metala kao zaštita preko očiju) i prodavač mu daje masku. Ovaj je gleda i kaže: "Ne, ne, trebam onu s škrgama". Što je maska s škrgama? Pa ista ta maska koja na gornjoj stani ima izbušene rupice. Netko bi rekao pa to nije isto. Ne nije, ali za netkoga tko traži takvu masku, trebalo bi biti OČITO da jednostavno treba uzmeti u svojoj radionici bušilicu i svrdlo i u 1-2 minute napravi "škrge". I što se dogodilo? Ništa, mladić, očito razočaran, odlazi iz prodavaonice u potrazi za maskom koja mu treba. Toliko o našim neograničenim potencijalima, o našoj kreativnosti (bolje rečeno našoj programiranosti).


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Tvrdo kuhana jaja, ili dokle ide zaglupljivanje
PostPostano: čet sep 30, 2010 7:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Da,ovo me podsjetilo na jedan događaj od pred par godina.Jednog člana obitelji sam vozio na hitnu i dok smo čekali,započeo sam razgovor s čovjekom koji je imao povez na oku.Pitao sam nešto kao,što se dogodilo,a on mi je rekao da mu je u oko doletjela špena (metalna strugotina) i da mu je skoro probola oko (na radnom mjestu).Na to je rekao da mu to i nije prvi put,već možda peti put.Na to sam reagirao pitanjem dal nemaju na poslu zaštine naočale.On je odgovorio nešto tipa:"Ah....to sranje,samo mi se magle,a da ovaj škrtac od šefa neda još tih hebenih 100 kn više za one kvalitetnije naočale!!!"
S time je razgovor prestao s moje strane,jer je tip odgovorio sam sebi.Tj,taj čovjek će radije biti žrtva i bez oka,nego da je SAM platio SVOJIM novcima te (kako je i sam rekao) malo skuplje naočale i omogući sam sebi bolje uvjete života/rada.
Zagljupljivanje ide do krajnosti,a sve samo zbog toga što imamo očekivanja od nekog drugog.
Ne postoji badava uzrečica "Uzdaj se u se (be) i u svoje kljuse."Znakovi su posvuda oko nas,samo se nama neda zamarati i pokušati odgonetnuti njihovo značenje.
I tad se čudimo zbog čega se baš MENI događaju takva s.anja.
Da nije žalosno,bilo bi smješno.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 120 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz