Sada je: sub apr 27, 2024 5:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: čet feb 25, 2010 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
ovde samo dalje pratite u vezi manipulacije pre dobra stranica

http://www.theflucase.com/

Eo i primjera sta rade kod nas u HR ljudi misle da je to nasa vlada ...nema to veze s vladom HR vec vladom EU koja zeli jos vise opteretiti gradjane prije ulaska u EU kako bi na kraju ostali robovi bankama, govorim u vezi ovih poticaja za stan koij su u najmanju ruku retardirani, ljude koji su u kreditima do guse , koji su vec zajebani da vracaju kamate na nesto sto ne postoji, na obicne brojke kao sto je rekao David Icke, kupis jedan auto drugi das banci, taj isti da si stedio bi kupio za tri godine gotovinim i osta cist ko sunce..strasne su to stvari sta nam rade ljudi oprez i budite pametni.

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: sub feb 27, 2010 5:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
Da,na zalost uce nas da se jedino moze zivjeti sa kreditima.Pored toga sto neznamo stediti cak se i ljudi sa ionako malim placama udaju ili zene pa jos veci problem stvaraju jer moraju hraniti 2-3 cak i cetvero clanova od jedne prosjecne plate koja nije dovoljna za dvoje ljudi da kvalitetno zive a kamoli cetvero...

Zanimljivo ce biti kako cemo zivjeti za 50 godina..... #-o

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: sub feb 27, 2010 11:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
Zanimljivo je i to, da ce mozda, cak i pre 2012, pasti, poznati ekonomski sistem... Zapravo jedina zemlja koju zaista nije dotakla ekonomska kriza je Kina, koja ima godisnji bruto dohodak od +8%. Sve ostale zemlje na planeti, vuku minus... Dokle ce Kina imati pozitivan bilans? Pa jos neko vreme, dok ostale zemlje iznalaze "ne postojeci"novac... Jedan od ciljeva grupe Builderberg je delovanje i preko grupe G8, na ocuvanje poznatog ekonomskog sistema u svetu, ali nesto im, nikako ne uspeva !!! Da li je sve to, znak, da se blizi kraj "novcu" kao najjacem sredstvu Hazarske Kabale... ?? Novac i potice od jevreja - hazara, koji su inace osmisili i "lihvarstvo" ( zelenastvo) koje, u samo malo blazem obliku predstavlja danasnje "bankarstvo".. ;-))).

U Srbiji je sledece stanje: 60% radno sposobnog stanovnistva nije zaposleno! Od onih 40% koji rade, 80% ih se, "vrlo" plasi da ne izgubi posao... Mladi visokoobrazovani kadrovi, uglavnom beze u inostranstvo a u zemlji, oni koji cekaju na posao, cekaju cak i po godinu dana. Kada ga dobiju, izuzetno mnogo rade, i to za platu "crkavicu".. Za one "manje obrazovane" kojih je vecina, i da ne pricam, stanje je vise nego "jadno" !!! Slicno je verovatno i u Hrvatskoj, Bosni, ali i u svakoj drugoj drzavi na planeti... Medjutim, krediti se uzimaju, posto ljudi ne veruju u "teorije zavere" !!! Steta, potrebno je da se covecanstvo konacno "probudi" i ne dopusti vise Hazarima (iluminatima) na celu sa dinastijom Rotschild, da se hrane njegovim strahom...

Sta ce se desiti ako "nestane" novac, sto "oni" nikako ne zele ?? Oni koji budu radili, nece imati "sa cime" da budu placeni, pa ce prestati da rade... preci ce se na robnu razmenu - "ja tebi, ti meni", a ljudi ce se vratiti sadjenju krompira i luka u sopstvenim bastama... Napredovace individualni razvoj izvora energije, posebno individualna i grupna istrazivanja u oblasti besplatne energije... Sve ovo je vrlo moguce pre 2012, pa iluminati kao glavno resenje vide brutalno, smanjenje svetske populacije i traze sredstva za likvidaciju preko 2/3 svetskog stanovnistva, sto bi ocuvalo "novac" i poznati svetski ekonomski sistem...

Prvi uslov borbe protiv iluminata, je oslobodjenje od "straha" posto oni vladaju na osnovu "straha" (gledajte Icke-a)... Odavno je poznato da ni smrt (ne postoji) dusa se reinkarnira, a mnogi koji su doziveli klinicku smrt, opisuju je kao "vrlo lep" dogadjaj, i potpuno su prestali da je se plase.... Vlada se na ljudskom "strahu" :.. sta ako izgubim posao? sta ako ne platim kamatu? sta ako ne platim ovaj ili onaj racun...? sta ako...., sta ako..., ? Nista.... nemojte se plasiti i ne uzimajte kredite, ne plasite se gubitka posla... iluminati su na kraju svoje borbe, posto se neki ljudi bude i posto je razvijena ljudska svest - mocna energija, jaca od svake magije pa i njihove Kabale...

Potrebno je samo sto vece, udruzivanje osvescenih, za jacu borbu, protiv ovog "zla" koje vekovima vlada svetom...


Zadnja izmjena: ApsolutniPocetnik; sub feb 27, 2010 9:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: sub feb 27, 2010 6:37 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
A kako ce covecanstvo pobediti strah?

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: sub feb 27, 2010 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 12:13 am
Postovi: 113
Treba raditi na sebi, i to je jedini izlaz!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: ned feb 28, 2010 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 06, 2010 9:44 pm
Postovi: 38
Rudar je napisao/la:
A kako ce covecanstvo pobediti strah?



Uvek postoji izbor, u svakoj situaciji, a ako si ukocen strahom, mozda ga neces odmah videti.Strah je nepotreban u jacoj dozi, ali je neohodan samo u toj meri da nas pokrene.
Nisam protiv kredita, ali razumno, sto je vec stvar pojedinca i situacije i zelja i prohteva.
Reskirum-profitirum.Krediti omogucavaju razvoj drustva, naravno ako se novac dalje ulaze
u proizvodnju, koja je profitabilna..itd.Mi smo ovde davno zaboravili sta to znaci i dok
ne krenemo, ne mozemo ni ici dalje.
Ovo je vreme turbulencije i setite se da covecanstvo napreduje zbog ljudi koji se ne uklapaju u seme.Moramo se menjati onako kako se menja okruzenje, jer zakasnela promena...propadanje.Proslo je vreme kad se traze instrukcije.
Intuicija, ideja, sinergija, fleksibilnost, covecnost sa ciljem licne srece, a ne zrtve.
Pozdrav :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: uto mar 02, 2010 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 03, 2009 6:50 am
Postovi: 70
Lokacija: pod zvjezdama
Nebi se slozio da nas uce, da se jedino moze sa kreditima, nego, to je istina. ajde ti normalnim radom, kupi neki noviji, ne nov, nego noviji auto srednje klase, nemoguce je, osim ako ne stedis par, ali par godina, a o stanu ili kuci da ne govorim. Toliko smo u govnima da ni neznamo, pa pogle sta danas mozes kupit za 100, 200 kuna, a sta si mogao prije 5 godina. Pa njemci, talijani.... se zale da ne mogu, a kod njih su cjene iste kao kod nas, samo je prosjecna placa cca 1500 eura, sta je dodatni pokazatelj koliko smo zaglibili, pa ti onda nemoj dizat kredit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: uto mar 02, 2010 10:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
A dobro cuj..Kinezi na posao idu biciklom prelaze kilometre..

Ja prvi da imam 4 miliona nebi kupio auto..jer jedino kud Idem po Sarajevu jeste krug od 10-15 kilometara sto sa Autobusom dodjem veoma brzo.Sad ja ne zagovaram da idemo u krajnost pa da niko ne kupuje aute..Ali smanjimo potrebe.

Recimo ja imam prijatelje kupuju auta zbog drugog,da drugi vide kad on iz Pezoa 206 odvrne muziku...


A cuj ekonomistica koja ima doktorat rekao bih da lagodno zivi,a uz postovanje covjek sto cisti ulice zivi jedva.Sad tu dolazi i obrazovanje...

Uglavnom ja mislim da se moze zivjeti bez kredita,ne kupovati gucci parfeme,ne sanjati Bmw M6 ne sanjati Stan od 150 kvadrata itd..itd..ne kupovati odjecu od 250 eura samo da bi se reklo da je original..

Ako jedna neobrazovana osoba (srednja skola) se zaposli i jos se ozeni osobom koja isto je tako (srednja skola) onda ta porodica bogme nece lagodno zivjeti nego Hop daj kredit...

Obrazovanja i skolovanje je ipak izlaz..ako grijesim ispravite me....

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: uto mar 02, 2010 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 03, 2009 6:50 am
Postovi: 70
Lokacija: pod zvjezdama
Vidim ja da tebi dosta toga nije jasno.
Neznam koliko imas godina, ali vratimo se malo u proslost, u jugu, di je svaki radnik, cak i onaj NKV, imao dovoljno za bezbrizan zivot, zivio je, a ne prezivljavao, dok je naravno VK, imao vise, cjenio se rad, a ne skola.
Nebi se bas slozio sa tobom, da obrazovani ljudi lagodno zive, covjek 3 fakulteta, radi za manju placu od mene koji imam srednju, i znam ih jako puno visoko obr., sta ni ne zele radit nesto van struke, ili za malu placu, jer nisu oni toliko ucli da rade za malu lovu, tako da skola nije mjerilo nicega.
A neznam zasto se si ugledao na kineze, mogao si ici i u afriku, di ni nemaju bicikle, nego trce, umjesto da gledas prema boljem, ti ides u nazad, a i kada smo vec kod kineza, proslo je to vrijeme kada se islo biciklima na posao, raspitaj se malo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: uto mar 02, 2010 6:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Obrazovanja i skolovanje je ipak izlaz..ako grijesim ispravite me....


Na ovo bi se mogo odgovoriti sa da i ne,sve ovisi o osobi.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: uto mar 02, 2010 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
krediti nikad nisu bili problem niti ce ikada biti, nitko te netjera da ga ti uzmeš, uzimaš ga sam i svojevoljno dakle sam ujebaješ stvar...
pravi problem je u ljudskom natjecanju bez natjecanja i pobjednika, megalomaniji i zrcaljenju sebe u drugima, prevelikom egu i pohlepi, da ljudi znaju reducirati svoje težnje i nepostojeće potrebe, ili bar ih kontrolirati na razuman način, tipa odgadjanja kupovanja auta na godinu dvije tri, krediti nebi ni postojali, kao ni zavist, ljubomora, pohlepa i nepoštivanja sebe i svog rada u međuljudskim odnosima.

Mi smo slobodni i nitko ne robuje nama, ako mi to tako želimo. No previše ljudi robuje "laži", mazanju očiju, megalominizmu i materijalnim stvarima koje nemaju svrhu i na taj način, to robovanje netko treći koristi za robovanje nad tim istim ljudima.

Tako i naš cilj, nije uništiti kredite, jer su oni samo posljedica, nego uništiti negativne pojave u ljudskoj svijesti kako bi srezali problem u korjenu, samim tim i krediti, produkti, ce se "osušiti".


Kad prvo spoznamo sebe, i svoje slabosti i mane i iskorjenimo ih, neprijatelj nas nemoze pobjediti bez velikih gubitaka, ako neznamo ni sami ni šta smo ni ko smo, predmet smo obstrukcije, zavjere, kontrole na kraju uništenja. Ako ne i gore.
taka neka fora ima u sun tzuu.

ako kome treba jamac, nek se javi xD


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: uto mar 02, 2010 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
[quote="Judziin"]krediti nikad nisu bili problem niti ce ikada biti, nitko te netjera da ga ti uzmeš, uzimaš ga sam i svojevoljno dakle sam ujebaješ stvar...
pravi problem je u ljudskom natjecanju bez natjecanja i pobjednika, megalomaniji i zrcaljenju sebe u drugima, prevelikom egu i pohlepi, da ljudi znaju reducirati svoje težnje i nepostojeće potrebe, ili bar ih kontrolirati na razuman način, tipa odgadjanja kupovanja auta na godinu dvije tri, krediti nebi ni postojali, kao ni zavist, ljubomora, pohlepa i nepoštivanja sebe i svog rada u međuljudskim odnosima.

Mi smo slobodni i nitko ne robuje nama, ako mi to tako želimo. No previše ljudi robuje "laži", mazanju očiju, megalominizmu i materijalnim stvarima koje nemaju svrhu i na taj način, to robovanje netko treći koristi za robovanje nad tim istim ljudima.

Tako i naš cilj, nije uništiti kredite, jer su oni samo posljedica, nego uništiti negativne pojave u ljudskoj svijesti kako bi srezali problem u korjenu, samim tim i krediti, produkti, ce se "osušiti".


:thumbup:

Baš sam htjela to napisati! Sve počinje i završava u nama, tako i želje koje neki ostvaruju kreditima. U biti čovjek može biti sretan bez mnogo toga što se danas smatra nužnim, a na koncu danas je stanje takvo da je većina ljudi bez obzira na sve stvari koje su nakupovali vrlo nesretna i opterećena kreditima koje ne može otplaćivati.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: sri mar 03, 2010 4:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
alf je napisao/la:

Baš sam htjela to napisati! Sve počinje i završava u nama, tako i želje koje neki ostvaruju kreditima. U biti čovjek može biti sretan bez mnogo toga što se danas smatra nužnim, a na koncu danas je stanje takvo da je većina ljudi bez obzira na sve stvari koje su nakupovali vrlo nesretna i opterećena kreditima koje ne može otplaćivati.

Alf :blob:


upravo to, sami sebe stvaramo robovima...npr. netko hoce kupit mobitel od 1000 eura, kupi ga i sretan je (ako je vec sretan) iduca dva dana, koji se naravno pokvari i onda si u kurcu iducih mjesec dana...vako ako ti je vec "Potreba" imas mobitel od 100kuna i briga te, razbio ga ili rabio vječno xD
ubiti možemo bez ičega, netreba nam ni hrana, ali ono bez čega nemozemo su prijatelji i zdrav komunikacijski odnos izmedju ljudi. Kad nema te sreće, onda se ljudi okreću potpunoj materijalnosti i onda polude i moraju ici nekim psihjatrima, dok u nas to vec nije slucaj, u nas se vole babe sastat i tračat i mirna bosna, svak sretan i zadovoljan samo nek su svi zivi i zdravi ostalo manje vise "ako bog da" sad se i to pocinje mjenjati na našem "slobodnom donekle" balkanu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: pet mar 05, 2010 7:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Evo sta se desava sa Grcima, kuda ide ovaj svet?!

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/179302/Ne ... aju-ostrva


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: pet mar 05, 2010 9:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Kad sve zbrojimo i oduzmemo - točno tamo kuda treba! Ko živ ko mrtav! I što je najgore kako vrijeme odmiče uopće ne smatram to lošim. Jer ovako kako većina ljudi vibrira nije moguće ići dalje. No, to nije razlog za veliku zabrinutost - uzdajmo se u se i u svoje kljuse!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: pet mar 05, 2010 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 18, 2008 1:42 pm
Postovi: 79
Lokacija: Osijek
Judziin je napisao/la:
alf je napisao/la:

Baš sam htjela to napisati! Sve počinje i završava u nama, tako i želje koje neki ostvaruju kreditima. U biti čovjek može biti sretan bez mnogo toga što se danas smatra nužnim, a na koncu danas je stanje takvo da je većina ljudi bez obzira na sve stvari koje su nakupovali vrlo nesretna i opterećena kreditima koje ne može otplaćivati.

Alf :blob:


Citat:
upravo to, sami sebe stvaramo robovima...npr. netko hoce kupit mobitel od 1000 eura, kupi ga i sretan je (ako je vec sretan) iduca dva dana, koji se naravno pokvari i onda si u kurcu iducih mjesec dana...vako ako ti je vec "Potreba" imas mobitel od 100kuna i briga te, razbio ga ili rabio vječno xD
ubiti možemo bez ičega, netreba nam ni hrana, ali ono bez čega nemozemo su prijatelji i zdrav komunikacijski odnos izmedju ljudi. Kad nema te sreće, onda se ljudi okreću potpunoj materijalnosti i onda polude i moraju ici nekim psihjatrima, dok u nas to vec nije slucaj, u nas se vole babe sastat i tračat i mirna bosna, svak sretan i zadovoljan samo nek su svi zivi i zdravi ostalo manje vise "ako bog da" sad se i to pocinje mjenjati na našem "slobodnom donekle" balkanu


krediti nikad nisu bili problem niti ce ikada biti, nitko te netjera da ga ti uzmeš, uzimaš ga sam i svojevoljno dakle sam ujebaješ stvar...
pravi problem je u ljudskom natjecanju bez natjecanja i pobjednika, megalomaniji i zrcaljenju sebe u drugima, prevelikom egu i pohlepi, da ljudi znaju reducirati svoje težnje i nepostojeće potrebe, ili bar ih kontrolirati na razuman način, tipa odgadjanja kupovanja auta na godinu dvije tri, krediti nebi ni postojali, kao ni zavist, ljubomora, pohlepa i nepoštivanja sebe i svog rada u međuljudskim odnosima.

Mi smo slobodni i nitko ne robuje nama, ako mi to tako želimo. No previše ljudi robuje "laži", mazanju očiju, megalominizmu i materijalnim stvarima koje nemaju svrhu i na taj način, to robovanje netko treći koristi za robovanje nad tim istim ljudima.

Tako i naš cilj, nije uništiti kredite, jer su oni samo posljedica, nego uništiti negativne pojave u ljudskoj svijesti kako bi srezali problem u korjenu, samim tim i krediti, produkti, ce se "osušiti".


Kad prvo spoznamo sebe, i svoje slabosti i mane i iskorjenimo ih, neprijatelj nas nemoze pobjediti bez velikih gubitaka, ako neznamo ni sami ni šta smo ni ko smo, predmet smo obstrukcije, zavjere, kontrole na kraju uništenja. Ako ne i gore.
taka neka fora ima u sun tzuu.



LOL sta pricate vi.

Jedna stvar je kupit mobitel po 1000eura, a druga stvar je zivjeti kao podstanar posto nemozes dobiti stalan posao i nemozes dici kredit kojeg ces i tako vratit troduplo.
Kakve to ima veze sa nama samima. Moji starci su sami sazidali kucu prije rata kad se to moglo. Sad kad smo u takozvanoj demokraciji mozes sagradit GK a ne kucu. NE zaboravimo da su banke te koje su najvise zaradile na ovoj krizi i koje najvise profitiraju od nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: pet mar 05, 2010 10:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Pa naravno da su banke najbolje zaradile. Ali činjenica je da su se poslije ovog posljednjeg rata mnogi ponašali kao da su ti silni krediti koji su se pojavili nešto što je besplatno. Osobno nisam nikada dizala kredit, a nije da nisam mogla. Jednosatvno nisam željela. I nije da nam nije trebao, jer da sam ga digla vjerojatno ne bih sada svakih par mjeseci prala gljivice sa zidova i svakog jutra zimi brisala vodu s unutrašnje strane svih prozora. Međutim, nisam nesretna i drago mi je da nismo digli kredit za prozore i termo fasadu, jer i ovako nismo nesretni. Istina je samo da moramo uložiti puno više truda da živimo zdravo u zdravom prostoru. Iz istog razloga - neimanja novaca, svakodnevno pečem kruh za svoju obitelj uz mnogo toga drugoga da bi uspjeli preživjeti s jednom plaćom. Da smo digli kredit doslovno ne bismo imali niti za platiti režije. Ali eto, srećom nismo ga digli i smtramo se sretnim ljudima. Samo što nas ovakav način života svakodnevno obvezuje na puno više rada, a to je vjeruj mi nešto što neki ljudi danas ne žele. Jer smatraju da je rad samo ono što utrošiš tokom dana na radnom mjestu. O tome sam pričala i na to mislim kad kažem da je ljudima lakše kupiti nego sam napraviti. Razloga za to je mnogo, a onaj najbitniji je onaj o kojem na raznim temama pričamo stalno. Sve je u današnjem svijetu postavljeno na taj način - novac, moć, trgovina....Kad shvatiš i izađeš iz tog kruga i buntovno odlučiš ne kupovati ništa osim onog što ti je nužno, ne samo zato što ne možeš već iz inata ovako uređenom svijetu - e onda si na putu da budeš borac. Ja se u svemu ovome dobro osjećam, što ne znači da ponekad nisam tužna jer ne mogu djeci priuštiti nešto što bi po današnjim mjerilima bilo "normalno". Ali brzo se osvijestim, jer kad sve sagledam moja djeca su izrasla u skromne ljude i naučila su vrednovati i nešto drugo osim imovine.
Svime što sam napisala ne mislim da je lako ljudima koji su podstanari i jedva preživljavaju, ali na žalost ja im ne mogu pomoći. Mogu suosjećati i reći im da se nastave boriti, jer neimaština nikada nije bila mjerilo čovjeka.
:blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: pet mar 05, 2010 4:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 03, 2009 6:50 am
Postovi: 70
Lokacija: pod zvjezdama
Eh, bas si me sada sjetila, za ovo u vezi fasade.
Naime, zivim u istri, a onaj ko je bio u istri, zna, da na skoro svakoj, ali bas svakoj kuci, ima fasada, a svi znaju, da ovdje i nemamo tako jake zime. Kada sam putovao po slavoniji, i lici, cak i zagreb, primjetio sam, da jaaako malo kuca ima fasadu, shvacam nema se, ovo ono, ali ljudi nikako ne kuze, da sa fasadom pro]u puno jeftinije, sta se tice grijanja i svega ostalog, nisam toliko bogat, da kupujem jeftino, i ne kuzim, kako neko u par god, i manje, ne moze skupit za fasadu, a to je osnovni dio kuce, kao da vozite auto bez ulja, iliti mjesate antifriz sa vodom, bude jeftinije u pocetku, ali dugorocno, to je cisti gubitak.

http://www.gradimo.hr/Gljivice-i-plijes ... /1227.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: ned mar 07, 2010 2:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Citat:
yasuni je napisao/la:
Eh, bas si me sada sjetila, za ovo u vezi fasade.
Naime, zivim u istri, a onaj ko je bio u istri, zna, da na skoro svakoj, ali bas svakoj kuci, ima fasada, a svi znaju, da ovdje i nemamo tako jake zime. Kada sam putovao po slavoniji, i lici, cak i zagreb, primjetio sam, da jaaako malo kuca ima fasadu, shvacam nema se, ovo ono, ali ljudi nikako ne kuze, da sa fasadom pro]u puno jeftinije, sta se tice grijanja i svega ostalog, nisam toliko bogat, da kupujem jeftino, i ne kuzim, kako neko u par god, i manje, ne moze skupit za fasadu, a to je osnovni dio kuce, kao da vozite auto bez ulja, iliti mjesate antifriz sa vodom, bude jeftinije u pocetku, ali dugorocno, to je cisti gubitak.

http://www.gradimo.hr/Gljivice-i-plijes ... /1227.aspx


Hvala na linku!
Ma imamo mi fasadu, savršeno izgleda izvana! Samo kad smo kupovali kuću pojma nismo imali da je stanje ušminkano!!!! Radi se o 30 godina staroj kući koja je građena materijalima i načinima koji su tad korišteni u vrlo vjerojatno siromašnijoj obitelji. Istovremeno područje u kojem živim je vlažno te i to doprinosi. Doduše ovo smo ljeto dio prostorija prefarbali posebnim bojama, spomenute su u tekstu - pa je sad lakše. Taj moj primjer sam ti navela samo kao primjer kada i zašto uzimati kredit. Htjela sam samo reći da ljudi ne razmišljaju hoće li ga moći vraćati, mi smo zaključili da ćemo ako ga dignemo iamti problem za koju godinu, jer se recimo već prije nekoliko godina moglo isčitati što nas čeka.

Još jednom havla za link!
:blob: Alf

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: KREDITI i samo KREDITI
PostPostano: pon mar 15, 2010 9:50 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: čet jul 24, 2008 12:23 am
Postovi: 68
Danas smo tehnički sposobni realizirati najveći san čovječanstva, ispuniti potrebe svih stanovnika ovog planeta, a zadatak prepustiti mašinama i strojevima koje smo upravo zbog toga i stvorili, da rade i proizvode umjesto nas ljudi.
Iako novca ima svuda oko nas u doista nevjerovatnim količinama, za ovaj povijesni korak ljudske civilizacije, međutim nedostaje nam baš novca.
Istražujemo svemir, spremamo se poslati ljudske posade na druge planete, kako je moguće da na vrhuncu evolucije naše vrste nismo u mogućnosti ni izbliza u potpunosti shvatiti razloge zbog kojih postojimo i mi sami i monetarni sustav?

Easy Rider, 1969 godina. Dennis Hopper, Peter Fonda i Jack Nicholson. Kontra-tendencije i želja za bjekstvom i slobodom od bolesnog građanskog društva. Priroda, noć, parkirani motori, vatra i dijalog između bajkera: "Ovo je nekada bila vraški dobra zemlja. Ne razumijem što se to događa. Čovječe, svi su se usrali, to se dogodilo... ne možemo ući ni u drugorazredni hotel... mislim, drugorazredni motel, kužiš, ljudi bi nam prerezali vratove koliko su uplašeni. Ne boje se oni tebe, već onoga što predstavljaš. Čovječe, mi za njih predstavljamo samo neke tipove kojima je potrebno šišanje. O ne, ne, ne, ono što im ti predstavljaš je sloboda. Pa što je loše sa slobodom, u njoj i je bit svega? O da, u pravu si, sloboda je poanta svega, točno o tome se radi, ali pričati o slobodi i biti slobodan su dvije različite stvari, jako je teško biti slobodan kada te kupuju i prodaju na tržištu, i nemoj im nikada reći da nisu slobodni jer će se potruditi i ubiti te da bi ti dokazali da jesu; o, da, oni će ti pričati i pričati o individualnoj slobodi, ali kada vide slobodnu individuu, to će ih uplašiti. Pa, ne vidim da bježe. Ne, to ih čini opasnima".



slika


U ranim 1990-im godinama, u svijetu je postojalo otprilike 300 komplementarnih valuta, danas ih ima preko pet tisuća.
Iako su rijetki u to vjerovali, braća Wright su početkom 20 stoljeća svima dokazali da čovjek ipak može letjeti, danas znamo da su i alternativne valute moguće.

Alternativnim novcem možemo izgraditi mostove između pojedinaca, poduzeća, država i njihovih neispunjenih potreba i objektiva kojih zbilja ima i previše.

Neka povijest zabilježi ovaj period kao razdoblje u kojem je konačno pobijedio zajednički zdrav razum. Neka vjetar vremena u kamen ukleše da su muškarci i žene početkom 21 stoljeća preskočili sve prepreke i pobijedili sve čovjekove neprijatelje pretvarajući ljudsku civilizaciju u katalizator veličanstvenosti, podstičući preokret paradigme čime je započela nova dimenzija ljudskog postojanja.

Više:
Čovjek I Novac U Novoj Dimenziji Postojanja

.

_________________
Crom Alternative Vijesti: http://cromalternativemoney.org/index.php/en/media/news


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 118 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz