Sada je: čet maj 16, 2024 4:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: uto okt 20, 2009 1:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Da me se nebi krivo shvatilo, veliki sam ljubitelj zeitgeista. Ali moram priznati da sam sve vise zbunjen zbog iduce stvari:

NWO zeli stvoriti 3 super države - Sjevernoamericku uniju, Azijsku uniju i Europsku uniju, znaci pobrisati granice medju postojecim drzavama unistavajuci i srusivsi njihovu samostalnost. Znaci na tome i rade svi znani politicari koji dolaze na vlast. Rade na rusenju drzave i sljede planove NWO-a.

S druge strane NWO takodjer ima cilj unistiti znane religije, poznato nam je da su iluminati neprijatelji krscanstva te da im je cilj oformiti jednu univerzalnu religiju kojoj ce se pokoriti cjelo covjecanstvo. Istu religiju koju ˝stuju˝ olimpijci.

Znaci zakljucak jest da je NWO neprijatelj drzave i religije.
Dokumentarni filmovi kao sto je Zeitgesit govori zestoko protiv religije i zaista, odradio je odlican posao u otvaranju svijesti ljudima naspram religijskih obmana. Isto tako Venus Projekt govori o svijetu u kojem ne postoje nacije ni drzave.

Alex Jones je zeitgesit prozvao NWO-om. Iako vjerujem da je njegov bjes izazvan jer mu je film povrijedio njegovu pobožnost kao zadrtom katoliku.

Moje pitanje jest; dali radimo (ili pojedinci rade) uslugu novom svjetskom poretku kada se˝propovjeda˝o stetnosti religije? Dali sve veca bezboznost ide u korist NWO-u? Na kraju krajeva dali sve anarhisticke i ostale ideologije takodjer potpomazu nesvjesno NWO-u kada pokusavaju srusiti drzavu? I na posljetku dali se cini dobra stvar kada se ovdje na forumu raspravlja o jednoti i odbacivanju religije i drzave?

Postoji li netko od vas kome je prosla misao kroz glavu da su mozda bas krscanske institucije nas saveznik? jer kak se kaze;˝neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj˝.

U zadnje vrijeme mi prolete ova pitanja kroz glavu. Pa me zanima dali se tko ovdje pitao nesto slicno...

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: uto okt 20, 2009 6:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 299
Lokacija: 7D
Pozdrav

Mislim da je sve to nekako izmešano. Tamo gde postoje grupe ljudi, pojedinačno su različiti tako da neko od njih nosi svetlo a neko tamu... Možda su velika većina u NWO-u zli(subjektivno) ali to ne znači da ne postoji neki balans i kod njih, jer ako ne bi postojao brzo bi se razotkrili jer bi njihov fundamentalizam bio potpuno vidljiv. Smatram i da su mnogi izmanipulicani i zavedeni da slede jenu liniju ponašanja dok su posledice toga katastrofalne... Na primer, ne može kod njih od vođa biti biće svetlosti, ali zato malo niže u hijerarhiji može da se nađe neki takozvani Skakač iz vremena koji se namerno ubacio da bi piramidu oslabio iznutra... Zato imamo razne informacije od Insajdera, neke su istinite a neke lažne... Takođe tu ide i evolucija svesti jer oni imaju neverovatno znanje i uvide, možda se nekome od njih sve to zgadi, ta manipulacija i smrti pa proba nešto drugačije da uradi, upozoravajući čovečanstvo... Inače ti su najopasniji za Kontrolni Sistem, oni se probude ali igraju lukavu igru jer znaju da ako izađu javno na pozornicu dešavanja da će biti eliminisani...
U Zeitgeistu ima dosta istine, međutim ima i suptilnijih laži ili je jednostavno neznanje ili nedovoljno izraženo, tako da se dobija različita slika od one na koju se mislilo....

NWO svakako ide ka globalnoj državi, kap po kap, korak po korak....

Religije im služe za ZAVADI PA VLADAJ, kao i druge mogućnosti.... Sve religije će prirodno nestati kada ljudska svest u sebi evoluira i kroz sebe a ne kroz raznorazne institucije i pastire....

Da bi se stvari ubrzale po NWO trebaju im katastrofe, bilo prirodne ili veštački izazvane....
I njihovi đokeri- TUĐINCI.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: uto okt 20, 2009 7:04 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4217
chiril stipsa je napisao/la:
Da me se nebi krivo shvatilo, veliki sam ljubitelj zeitgeista. Ali moram priznati da sam sve vise zbunjen zbog iduce stvari...

(...)

Moje pitanje jest; dali radimo (ili pojedinci rade) uslugu novom svjetskom poretku kada se˝propovjeda˝o stetnosti religije?


Manipulacija je manipulacija i laž je laž, bilo da ona dolazi od strane religije ili sila novog svjetskog poretka. Svaka laž je štetna, bilo ko da ju promoviše, sile novog svjetskog poretka ili crkva. Svaka progutana laž mijenja stanje svijesti čovjeka, pa tako i njegovu percepciju i ponašanje. Bitno je za razumjeti da se iste sile koje sada uvode Novi svjetski poredak, stajale i iza religija dok su im one bile potrebne. U današnjim vremenima, tehnike i metode kontrole svijesti čovjeka su toliko uznapredovale da religije nisu više potrebne za istu svrhu. One su sada zastarjele. Manipulacija čovječanstva i dalje ostaje kao glavna poluga njegove kontrole samo se metodologija mijenja u skladu s vremenom u kome se živi.

Citat:
Dali sve veca bezboznost ide u korist NWO-u?


A kome “pobožnost” ide u korist? Ukoliko imamo jednog čovjeka koji vjeruje u onu vrstu boga koja je kao ličnost predstavljena u svetim knjigama a drugog čovjeka koji ne vjeruje u boga uopšte, veoma je moguće da obojica žive u zabludi. Dakle, nijedan od njih nije u pravu, niti je ijedan od njih bliži istini.

Nama se uvijek nude 2 opcije između kojih treba da biramo od kojih obično nijedna nije ispravna a mi se redovno hvatamo na taj mamac, nikada ne postavljajući sebi pitanje: da li postoji treća mogućnost? Treća mogućnost/sila uvijek postoji, samo je treba biti u stanju vidjeti.

Dvije opcije, često vode i do dvije konfrontirane grupe ljudi koji su je prihvatili i između njih je veoma lako izazvati sukob. Bilo koja od tih grupa da pobijedi, to za kontrolni sistem nije toliko bitno, bitno je to da je došlo do patnje i stradanja i da se tako oslobodila velika emocionalna energija (ovdje mislim na 4D kontrolni sistem).

Ako uzmemo u obzir mogućnost da postoji jedna istinska ili objektivna duhovna realnost koju je malo ko od nas u stanju da percipira ili spozna, vjerovanja koja su nam nametana od samog rođenja do danas imaju funkciju da nas onesposobe da postanemo te realnosti svjesni i da se ne bi ponašali u skladu s njom ili njenim pravilima.

Uzmimo za primjer mogućnost da je jedan od osnovnih principa istinske/duhovne realnosti sljedeći: “Sva moć i bogatsvo ovoga svijeta nisu vrijedni cijene jednog ljudskog života”. Sada, imajući na umu istoriju, kao i sadašnje stanje stvari na terenu, možemo li reći ko se to ponašao ili se ponaša u skladu s ovim principom? Koliko je ljudi do sada mučeno i likvidirano od strane vjerskih ratnika u ime njihove verzije boga a koliko ljudi danas strada na udaru sila novog svjetskog poretka?! Svaka od tih strana tuče po čovječanstvu u skladu sa svojim mogućnostima. Svaka je po svojoj suštini entropična, odnosno, destruktivna. U ovom svijetu lažnih dihotomija mi treba da biramo kojoj od njih se trebamo prikloniti ili koju favorizirati!?

Treća opcija ponašanja koja se nalazi u rezonanciji s gorepomenutim duhovnim principom postoji ali nam je niko ne nudi. Naravno, to ne znači da ju ne možemo ponuditi sami sebi i pridržavati je se. Što više ljudi postane svjesno te opcije i što je više ljudi počne promovisati i upražnjavati, utoliko lakše će se moći prepoznati i one sile i aktivnosti koje su usmjerene protiv čovječanstva i protiv života uopšte, bez obzira na to šta te sile verbalno promovisale. Iza njih će ovijek ostajati isti plodovi u obliku mrtvih ljudskih bića (ubijenih uz ovu ili onu ispriku), patnje i razaranja, bez obzira na to kako oni pakovali i promovisali svoje ideologije. Danas imamo slučaj gdje sile novog svjetskog poretka organizuju terorističke napade, siju strah među ljudima, onda vode rat protiv terorizma i nude nam sigurnost u zamjenu za odricanje od naših građanskih sloboda i odobravanje ubijanja i pljačkanja tamo "nekih drugih" (ljudskih bića!) koje su oni označili kao “opasne neprijatelje”.

Sada se postavlja pitanje, kome se prikloniti? Tim silama ili onima koje nas žele vratiti pod okrilje religija? (Što se mene lično tiče, ja i jednim i drugim mogu samo poručiti da se nose u ‘pm’.) Mislim da se polako rađa, ili bolje rečeno - ojačava, i treća sila koja će se sastojati od svjesnih ljudi koji će biti u rezonanciji sa kreativnim silama Svega što jeste. Ti ljudi će na primjer, na stradanje i patnju tuđe djece gledati kao na stradanje i patnju svoje vlastite. Oni će se osjećati odgovornima za dobrostanje svih pripadnika ljudske vrste. Ti ljudi će štiti sav život u pravom smislu riječi svojim dejstvovanjem.

Citat:
Na kraju krajeva dali sve anarhisticke i ostale ideologije takodjer potpomazu nesvjesno NWO-u kada pokusavaju srusiti drzavu?


Psihopate mogu stajati na čelu anarhista, mogu biti na čelu sila Novog svjetskog poretka, oni takođe mogu predvoditi komunističke snage i bilo koje druge revolucionarne pokrete i ideologije… Psihopatu Hitlera dobro je izlupao psihopata Staljin koji je kasnije proglašen pobjednikom a ne zna se koji je od naroda koje su oni predvodili više stradao. Onaj poraženi ili onaj pobjednički. Da li je više ljudi stradalo u kapitalističkom sistemu ili komunističkom, takođe je teško utvrditi. Činjenica da su ljudi stradali u oba možda ima neke veze s tim da bilo čim psihopate da rukovode, rezultat je isti - stradanje ljudi u ime njihovih ciljeva. Stradanje ljudi u ime ostvarivanja moći i kontrole patokratije.

Psihopate takođe mogu rušiti jednu državu a onda stvarati drugu. To je ono što se često do sada i dešavalo. Činjenica je da živimo u 3D OPS zoni koja je bazirana na piramidi. Entiteti sa vrha piramide su u ovim vremenima toliko ojačali da mogu koncentrisati vlast daleko bolje i efikasnije nego prije jer su u međuvremenu razvili infrastrukturu za to. Sada im države nisu više potrebne, pa idu na tzv. globalizaciju.

Svjesnim ljudima države ne bi bile potrebne, međutim, kad bi se države rušile (teroteski) usljed povećanog stepena svjesnosti normalnih ljudi, to bi onda predstavljalo samo jedno rušenje barijera među njima, u smislu pospješivanja saradnje, kretanja, omogućavanja većih sloboda itd.

Za razliku od toga, kad sile Novog svjetskog poretka ruše države, onda se to radi s ciljem lakšeg uspostavljanja kontrole s njihove strane uz centralizaciju moći, odnosno, uprave, uz smanjivanje građanskih sloboda i povećavanje nadzora nad ljudskim bićima. Ta vrsta aktivnosti je po svojoj suštini entropična/destruktivna i vodi do jednog krajnjeg gubitka individualnosti i slobode ljudskog bića.

Što se anarhizma tiče, on ni u kom slučaju ne proističe iz povećane svjesnosti nosioca te ideologije. Tu se radi samo o silama koje dejstvuju suprotno od onih koje teže jačanju državnog ustrojstva.

Svjesni ljudi napuštaju lažne dihotomije jer su u stanju da vide i onu treću silu/soluciju koja je obično optimalna. Ukoliko ona ne postoji u nekom zadovoljavajućem obliku u određenoj situaciji, onda je mogu sami napraviti ne čekajuci da to za njih učini neko drugi.

Citat:
I na posljetku dali se cini dobra stvar kada se ovdje na forumu raspravlja o jednoti i odbacivanju religije i drzave?


Ovo je bila tvoja lična interpretacija sadržaja ovog foruma. Moraš uzeti u obzir i mogućnost da drugi ljudi ne interpretiraju njegov sadržaj na isti način kao ti.

Citat:
Postoji li netko od vas kome je prosla misao kroz glavu da su mozda bas krscanske institucije nas saveznik? jer kak se kaze;˝neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj˝.
U zadnje vrijeme mi prolete ova pitanja kroz glavu. Pa me zanima dali se tko ovdje pitao nesto slicno...


Svjesniji ljudi obično ne gledaju na druge kao na svoje neprijatelje a ovakvi koncepti im vjerovatno zvuče tragikomično.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: ned nov 29, 2009 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: ned dec 06, 2009 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Nisam mogao da ne primetim

Zeitgeist Addendum, vreme: 01:43-07 (ne umem da uploadujem screenshot)

Piramida sa odvojenim vrhom, i suncem/okom u gornjem trouglu.

Takodje mi nije promakla ni veza izmedju Protokola Sionskih Mudraca, njihove solucije, izlozenog plana, i venus projecta.


Ne tvrdim nista, ali slicnosti su zapanjujuce. Ne mislim da je ovaj svet u kojem sad zivimo NWO, niti da bi isti sistem sa dodatkom chipova(i elektronskim kredititima koji menjaju papirne novchanice) - chinio NWO.
Venus project mi mnogo vise lici na to, pogotovo zato sto je ponudjena solucija dovoljno dobra da se zarad njenog zazivljavanja svrgnu aktuelni lideri, i promeni ceo sistem.

To je upravo ono sto pise u protokolima. Ali ko zna, mozda mi je vojska isprala mozak :-)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: uto dec 08, 2009 7:45 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 19, 2009 4:45 pm
Postovi: 15
Lokacija: Area 51
i ovdje je isto "all seeing eye" u pozadini od 0:24 do 0:42

http://www.youtube.com/watch?v=IjAegPhQ ... re=related

možda potpuna slučajnost, a možda i ne.. ko zna :dontknow:

_________________
Nemojte se brinuti o tome što ljudi misle, jer oni to ionako nikad ne rade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: sri mar 17, 2010 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 05, 2009 8:48 pm
Postovi: 46
Lokacija: Koprivnica
Evo intervju sa Jordanom Maxwellom prema čijem je istraživanju snimljen Zeitgeist
http://www.2012-transformacijasvijesti. ... JE%203.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: sub maj 15, 2010 2:57 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 5:43 pm
Postovi: 5
Zeitgeist je cista nwo komercijala, nigdje se nespominju illuminati a prvi dio je pokusaj da se unisti ucenje Isusa.

Naravno stave malo istine a ostalo je cista dezinformacija sa wow efektima.

Iza ZG stoji Jordan Maxwell ciji rad je baziran na teozofiji Helene Blavatsky.


Zadnja izmjena: skoa; sub maj 07, 2011 3:56 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: sub maj 15, 2010 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
skoa je napisao/la:
ciji rad je baziran na Satanskoj teozofiji Helene Blavatsky.

O boze... #-o

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: ned maj 16, 2010 6:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
Kad se sve sabere i oduzme zetgeist prikazuje informacije ili dezinformacije ciju vecinu mozete naci na netu ili slusati na predavanjima koje propagiraju osobe poput David Icke-a.
Eh sad ja ne zelim da ulazim u kvalitetnost informacije, samo je cinjenica, a to je gotovo zaboravljeno medju "masama" da kriticki posmatraju svaki materijal koji usvajaju, bilo to knjiga, film ili predavanje, licno mislim da je u tome najveci problem. I jos jedna stvar da se u "pojave" poput masona, reptila, zavjera, tajnih org. toliko prisutne po medijima a to ukljucuje i net najvecim djelom, da ne znam zasto vise ih nazivaju tabu temama.
Veliki pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: ned maj 16, 2010 6:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
code je napisao/la:
I jos jedna stvar da se u "pojave" poput masona, reptila, zavjera, tajnih org. toliko prisutne po medijima a to ukljucuje i net najvecim djelom, da ne znam zasto vise ih nazivaju tabu temama.

Gdje je nestao glagol? :-k

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: pon maj 17, 2010 7:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 5:43 pm
Postovi: 5
bad.ass je napisao/la:
skoa je napisao/la:
ciji rad je baziran na Satanskoj teozofiji Helene Blavatsky.

O boze... #-o


Zna se ja mislim sta sam htjeo reci tj. njen rad i znanje koje je ona upila je iskoristila u negativne svrhe da uvede lucifersku doktrinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: pon maj 17, 2010 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Možda je problem u nama što se pod uticajem nekih svojih iskustava i subjektivih poimanja realnosti priklanjamo ovoj ili onoj opciji...te zeitgeist Nwo propaganda, te zeitgeist negira religiju,te ovo ono.A u stvari možda je istina negdje drugo,odnosno moramo se truditi da sazrimo i da je dokučimo.A što se tiče eventualnih saveznika pa niko nam ne može biti bolji od nas ako budemo pravilno razmišljali,a pravih saveznika ionako nema i nisu nam toliko potrebni kada mi sami uspijemo da percipiramo objektivnu realnost


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 03, 2009 6:59 pm
Postovi: 30
ja ne vidim nista lose u ovom filmu.
sustav gospodarstva temeljenog na izvorima dobara i usluga umjesto na novcu mi djeluje prilicno smisleno, pogotovo u usporedbi s raznim monetarnim sustavima koji su nam bili na raspolaganju do sad.

samo ne znam bas u kojoj mjeri su istinite ove slicnosti isusa s drugim bogovima i astroloskim dogadjajima. one ne bi smjele bit krive.
no ne znam bas ni zasto bi me me to trebalo brinut. religijski sustavi i neki drugi ce ionako jednog dana postat nebiti.

ali SAMO AKO se budemo sposobni osloniti sami na sebe i vjerovat sami sebi.

_________________
MOJA DRŽAVA je CJELI ovaj SVIJET, MOJ NAROD su SVI LJUDI ovog svijeta, a MOJA VJERA je LJUBAV I MIR...

iiiihaaaaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeitgeist - NWO?
PostPostano: sub maj 29, 2010 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Aquarius: The Age of Evil
http://tracker.concen.org/torrents-details.php?id=17101
http://thepiratebay.org/torrent/5585367 ... h_Thompson)_2010

"New documentary by Keith Thompson (aka Keith Truth) which demonstrates that the New World Order is New Age oriented.
The Zeitgeist films and movement are exposed and shown to have ties to the New Age, Theosophy, Freemasonry and the new world order movements.
It covers Benjamin Creme, Maitreya, 2012 and the Utopian New Age coadjutors who have infiltrated the patriot-movement.
It also shows how the Bible predicts the coming new world order dystopia...."

zeitgeist debunkingggg hrišćani


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz