Sada je: sub apr 27, 2024 4:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: uto aug 18, 2009 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Dali je netko o tome razmisljao?
ili, dali mozda postoji tipics slican ovome a da je to neznam? :/

Ugl, moze se biti optimist, vjerovati u zdravu buducnost covjeka kada cemo svi postati jedno i zivjeti u svijetu blagostanja bez znanih institucija itd.
Mora biti ljudi na ovom forumu koji u to vjeruju.

Ali kada god razmisljam kako bi se na detalje tako sta moglo sprovesti barijera je cinjenica da postoji elita, vrh piramide, netko ce ih nazvati gmazovima.
I sto onda s njima?
Na koji nacin ih srusiti? Na nacin da se predaju?
Dali ce onda covjek, nakon svog duhovnog preporoda biti toliko suosjecajan da ce toj sacici nekadasnji mocnika omoguciti njihov mali raj?
Mozda sam svasta nakenjao, ali u mislima mi dodje do zbrke kada pocnem trazizi odgovore na konkretna pitanja - kako ce se to odvijati.

Mozda netko ima odgovore?

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: sri aug 19, 2009 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
chiril stipsa je napisao/la:
Na koji nacin ih srusiti? Na nacin da se predaju?

A zašto ih rušiti?Neće se ono predati ni nakoji način.
Nestat će sami od sebe kad za to dođe vrijeme ili kad više za njima nebude potrebe.
Naravno da bi toga došlo,svaki bi čovjek morao biti OPD,a to se tu u 3D se neće dogoditi.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: sri aug 19, 2009 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Dobro pustimo sa strane bar jednom pricu o OPS, 4D bicima i slicnom po kokoj nase mogucnosti oslobadjanja od strane Gospodara je svedena na minimum. Po toj teoriji mi smo svedeni na bespomocne marjonete bica visih denziteta. Onda cemu se u opste odupirati.
Nece oni nestati sami od sebe nikada dok se mentalitet ljudi ne promeni i svest prosiri dalje od njihovih lazi. Nemaju oni nikakvu nameru da nestanu.
Problem njihovog obaranja (Elite) je sto je sam covek problem. Oni nisu nista drugaciji od ostalih ljudi. Zapravo pohlepa i zelja za moc i dominaciju te njihova bolesna potreba da svoju materjalnu sigurnost dostizu tako sto ce drzati ispod sebe celo covecanstvo je moguca i kod bilo kog drugog coveka. Uzmi za primer nekog malog prevaranta koji dolazi do novca prodajuci maglu. Taj isti mali prevarant da je u mogucnosti ponasao bi se isto ili slicno kao neki lik iz elite kada bi se nasao u istoj poziciji. Zlonamerni pohlepni ljudi su svugde. Njihovo delovanje je u okviru njihovih trenutnih mogucnosti. Na zalost dobronamerni ljudi su se uvek na fin nacin provlacili kroz zivot sto ih je dovelo da bez borbe ostanu uskraceni, pokradeni i ubijeni od strane pohlepnih. Ta elita je uspela da se domogne svoje pozicije iz razloga sto su se oni borili bez principa da dodju do trona, preko tudjih glava.
Ako samo njih skines zapravo nista nisi posebno resio. Mozda neko ispod njih nesposobniji u vodjenju globalne manipulacije napravi vise gresaka. Al ce budala i budala uvek biti tu da se grizu za najvise mesto.
Mozda odsecanjem glave zmije bilo bi lakse izneti neke istine u javnost, pogotovo sto se tice ishrane i energije. Pitanje je da li bi ta zmija bez glave nastavila mehanicki da ostvara otpor po starim sablonima, jer njeno telo je sastavljeno od veoma ubedjenih ljudi.
Ako u opste se uspe u rusenju celokupne svetske vlade sta bi se onda desilo sa covecanstvom krojenom u ovako blesavom mentalitetu. Ispao bi totalni haos.
Ljudi odgajani od malena da gledaju samo sebe, da traze i uzimaju a da nedaju nista, odgajani u ovako bolesnom sistemu vrednosti kada bi se nasli u situaciji totalne anarhije to bi bila katastrofa.
Postoji i jos jedan mnogima neuocljiv problem. I da das coveku sva bogatstva tehnologije, besplatnu energiju.. zdravlje...itd. Ne li bi se tu covek mozda nekontrolisano razmnozio u tolikoj meri da bi jednog dana planeta bila dovedena do jednog "Overflow" stanja da vise ne moze da nas izdrzi. Na covecanstvo sjedne strane mozemo gledati kao jedna nekontrolisan razvoj stetnih bakterija ili cancera.
Tako da u razvoj buducnosti covecanstva treba i imati svest o granicama sopstvenog mnozenja.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: sri aug 19, 2009 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Danmagorez je napisao/la:
Dobro pustimo sa strane bar jednom pricu o OPS, 4D bicima i slicnom po kokoj nase mogucnosti oslobadjanja od strane Gospodara je svedena na minimum. Po toj teoriji mi smo svedeni na bespomocne marjonete bica visih denziteta. Onda cemu se u opste odupirati.

he he he, ok..............zapravo nemogu :oops: :?
Ti po tome vidiš ljude kao bespomoćne što i jesmo,jer glavnu bitku koju moramo dobiti je bitka protiv nas samih a ne protiv SUPERTUPER LIZARDA.
Ono što želim reći,a i Stipsa zna,da se možeš boriti(prosvjedovati) protiv stotisuća razloga što ljudi rade ovako ili onako.Ono što ćeš uspjeti je možda ućiniti da ljudi obrate pozornost na to o čemo prosvjeduješ i donese se par zabrana za par razloga,ali nemožeš nekoga prisiliti da to radi (a da mu ne ulaziš u slobodnu volju),ali kako doprijeti do elite?
Citat:
Nece oni nestati sami od sebe nikada dok se mentalitet ljudi ne promeni i svest prosiri dalje od njihovih lazi. Nemaju oni nikakvu nameru da nestanu.
Problem njihovog obaranja (Elite) je sto je sam covek problem. Oni nisu nista drugaciji od ostalih ljudi. Zapravo pohlepa i zelja za moc i dominaciju te njihova bolesna potreba da svoju materjalnu sigurnost dostizu tako sto ce drzati ispod sebe celo covecanstvo je moguca i kod bilo kog drugog coveka. Uzmi za primer nekog malog prevaranta koji dolazi do novca prodajuci maglu. Taj isti mali prevarant da je u mogucnosti ponasao bi se isto ili slicno kao neki lik iz elite kada bi se nasao u istoj poziciji. Zlonamerni pohlepni ljudi su svugde. Njihovo delovanje je u okviru njihovih trenutnih mogucnosti.

Da,o tome sam i govorio u prethodnome postu.
Citat:
Na covecanstvo sjedne strane mozemo gledati kao jedna nekontrolisan razvoj stetnih bakterija ili cancera.

Možemo ako hoćemo ili možemo na svaki ljudski život gledati kao na školu.
Evo jedan zgodan filmić za koji mislim da se uklapa u temu

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: čet aug 20, 2009 1:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Ljudsko biće je sve samo ne bespomoćno. Moć ljubavi je veća od bilo koje druge.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: čet aug 20, 2009 10:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
ovo je isto kao da si životinja postavi pitanje kad će pasti ljudska elita i kako oni tome mogu pridonjeti. da li će pasti ljudska elita koja izrabljuje životinje, da li će se životinje pobuniti, ili ćemo se sami uništiti svojom glupošću. ovaj drugi scenarij mi se čini vjerojatnijim :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: pet aug 21, 2009 9:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
demiurge je napisao/la:
ovo je isto kao da si životinja postavi pitanje kad će pasti ljudska elita i kako oni tome mogu pridonjeti. da li će pasti ljudska elita koja izrabljuje životinje, da li će se životinje pobuniti, ili ćemo se sami uništiti svojom glupošću. ovaj drugi scenarij mi se čini vjerojatnijim :dontknow:

Zivotinje mogu pridonijeti padanju ljudi i rade na tome :D . Negdje sam citao o farmi gdje su zecevi poceli jesti svoj izmet jer su "skuzili" da tako mogu uginuti...ocu reci da ako mi sluzimo njima kao neki izvor necega, jedan od nacina njihovog pada bi bio po meni ono sto i radimo ili pokusavamo napraviti, znaci izlazak iz sistema, blokiranje oduzimanja energije, tj. budjenje itd...ljudi su daleko naprijed i oni to znaju...posto smo im izvor onoga sto oni trebaju (energetski, materijalno itd.), a sve vise ljudi je toga svjesno, vjerujem da ce koristiti nacine zastrasivanja, npr. ovaj zadnji pokusaj globalizacije svinjske gripe, gdje ce im ljudi nuditi te izvore onog sto trebaju (energiju, novac itd), no ljudi se polako bude, ko oni zecevi s pocetka ove price...ako se pak vratim na taj pocetak price i napravim neku usporedbu zecevi - mi - ovi iznad nas...hmmm..dopunite me


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: pet aug 21, 2009 3:23 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Pa jedimo onda govna. Dzaba je, a izjebacemo 4D kradljivce energije. :rofl :rofl :rofl

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: pet aug 21, 2009 4:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Ljudi ( većina , čast iznimkama ) su stoka , a stoka se gazi.

Kad prestanu bit stoka , onda neće biti ni pastira ( tzv elita ).

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: pet aug 21, 2009 8:55 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Da, samo ne znam zasto svi mislimo da ce bas ovih godina ta elita da padne. Bas smo mi ti koji ce da je srede. Nisam pesimista, ali mozda je to samo dobra uobrazilja.

Pa sta mislite, koliko ljudi se na svetu bavi nekim visim pitanjima i koliko njih je spremno nesto "ciniti", iako kazu da obican covek nije u stanju nista da cini.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: ned aug 23, 2009 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
demiurge je napisao/la:
ovo je isto kao da si životinja postavi pitanje kad će pasti ljudska elita i kako oni tome mogu pridonjeti. da li će pasti ljudska elita koja izrabljuje životinje, da li će se životinje pobuniti, ili ćemo se sami uništiti svojom glupošću. ovaj drugi scenarij mi se čini vjerojatnijim :dontknow:


Mislim da je bilo jasno da sam racunao na to da ce optimisticni forumasi imati odgovore.
Naravno da netko s ovakvim pesimisticnim pogledom nece vidjeti rjesenje i time se rasprava zavrsava. To je nesto s cim se ne slazem i sto nema smisla.

btw,kako ti to nazivas ˝ljudskom elitom za zivotinje˝ su znaci mesojedi, tj,njihovi krvnici. ˝ljudska elita za zivotinje˝nece pasti nego jednostavno nece biti njihova prijetnja nego ce postati jedno s njima i to ce biti kad ljudi prestanu jesti meso. Mnogi veliki umovi su oduvjek govorili da ce se ljudi u dalekoj buducnosti odrec mesa i zivjeti u skladu s zivotinjama. Tako da je ovo primjer koji bas i nije za usporedbu s poantom ove teme.

Rudar je napisao/la:
Pa sta mislite, koliko ljudi se na svetu bavi nekim visim pitanjima i koliko njih je spremno nesto "ciniti".


sve vise i vise.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: čet apr 08, 2010 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2007 4:29 pm
Postovi: 49
Ne možeš se boriti protiv nečega za što ni ne sanjaš da postoji. Brdo materijala sam pročitala, razne stvari sam iskusila na vlastitoj koži, a još mi ne sjeda da je tako kako je. Najveća poteškoća i najvažnija stvar u svemu je da se ljudi koji nešto znaju oslobode straha od izrugivanja. Sve je više probuđenih (koji oklijevaju). Znači najprije treba obznaniti da neprijatelj postoji, zatim ga imenovati, naravno, sve to na globalnoj razini.
Zatim bi trebalo osmisliti kako ga učiniti vidljivim. Vjerujem da negdje postoje sveznici koji bi nam mogli pomoći u davanju znanja za ovu borbu. Kao što su nam kroz prošlost dolazili i davali nam razna znanja. Ljudi su predugo bili pod raznim lošim utjecajima da bi se moglo reći da je ovo naša prava priroda (narav). Da nam je rečeno za reinkarnaciju, za karmu i da nisu iskrivljene Isusove riječi vjerujem da bi se naša civilizacija razvijala u sasvim 2. smjeru. Ovdje osuđujem crkvu kao jedinu i najjaču instituciju koja je zbog vlastitog bogaćenja vjekovima širila laži i još jednom ubila Isusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: ned apr 11, 2010 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
-ljudi su zaglibili u materijalizmu, tehnologiji, i lazi, sto svojoj sto tudjoj
-nemam nista protiv tehnologije, ali ona je pomagalo, a ne stil zivota
-covjek se treba vratiti prirodi tako da opet spozna sebe i nju
-znanje je moc, znanje stiti, znanje nam omogucuje prelazak ako to zelimo na OPD i 4D
-kad predjemo na OPD, piramida NECE POSTOJATI, jer to je obiljezje OPS sustava ne OPD nacina zivota
-kad predjemo na OPD istim sad "gospodarima" necemo biti zanimljivi jer nas nemogu iskoristi
-NIJE ISTINA da bi SVI LJUDI trebali biti OPD...bog ima 2 lica, sve je polarizirano, OPS i OPD, tako da bi mi bili OPD mora netko biti OPS...BALANS...JIN I JANG
-elita je nesto sto u prirodi nepostoji, tako kad se vratimo prirodi, sve ono neprirodno kao vrijednost ce pasti...elita, sminka, laz, novac, materijalizam
-ljubav =znanje=svjetlost...volite da budete voljeni, i da budete zaštićeni...ne volite samo ljude, volite sve oko sebe ukljuvujuci stolicu na kojoj sjedite...vas odnos prema materiji prema onome najsitnijemu jest konačan odraz vas samih, evo vam usporedbu...religiozan covjek...bog ovo bog ono, ja boga bog mene, nista osim boga, bog i bog , ma bog sve...a susjed, ili neki neznanac ili prosjak...mrš i ti i tvoje muke, goni te djavo od mene...
e upravo takvi nesmjemo bit, teziti ka necemu velikom a da nismo ni spoznali ono malo...
ili primjer...lik mi jedan prica kako treba biti dobar covjek, svaka mu je rječ na mjestu, ali idemo kuci on kida grančice, lišće, udara drveće zidove nema sta nije...takvi su ljudi i dalje nitko i nista, zato i jest ovakav put tezak i puno ljudi ovdje a i vani sebe LAŽE da je nesto, a to nije.
-treba u svoju percepciju ukljkuciti i ono "nebitno" kamenčić pored puta, list na grani, kapljicu vode, kad budemo VIDJELI TO, tek onda mozete reći da vidite i ostalo...
-poštujte univerzalne zakone, i necete imati problema, jer po zakonu karme kako vi radite tako vam se i vraca, nije netko prema vama neuljudan ili bezobrazan tek tako...razmislite o valstitim postupcima kako bi se sami mogli promjeniti, na taj nacin mjenjat cete i ostale, na vama je da shvatite zasto i kako

ZZ LAVJUU :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: ned apr 11, 2010 2:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
hijerarhija u prirodi uvijek postoji ako imaš krdo
tj. životinje koje žive u grupama

samo samci , npr. gepardi, ne poznaju hijerarhiju

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: ned apr 11, 2010 8:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
postoji samo kod određenih vrsta, i kod određenih skupina...npr pcele ali svak ima posao tako da nemozes rec da je matica elita jer ih stalno koti, isto kao i kod mrava..jedino kod čopora lavova vukova i sl. premda nemozes uzet prirodu kao sustav hijerarhije jer nitko nije gazda vjecno, ii to je vise zivotni ciklus kojem su se bica priviknula kroz evoluciju nego neka hijerarhija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: sri apr 14, 2010 8:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 12:13 am
Postovi: 113
Kad smo bili djeca, igrali smo se.
U tim nasim igrama brzo bi uvidjeli tko nece da igra posteno i izolirali bi ga, tj nebi se htjeli igrati sa takvima!
Na kraju taj (ta) bi dolazio do nas i molio nas da ga primimo nazad i igrao bi posteno!

Mislim da je jedini nacin da se ne igramo sa njima igara koje nam ne pasu.
Ako nas bude dovoljno i okrenemo se nasim igrama i igramo posteno, mislim da cemo privuci mnogo mnogo igraca, koji ce se htjeti igrati posteno! Kad tvorci danasnjih igara ostanu manjina, bit ce jednostavno smjenjeni po zakonima koji su sami krojili, a tada ce i postati svjesni da su manjina, i da su prokuzene njihove lazne igre i njihovi lazni zakoni, i da mogu da se igraju sa nama ili da budu izolirani u svojim igraonicama!

Recite da sam dijete, ali barem ja takav scenario zamisljam!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: sub maj 15, 2010 12:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Citat:
Na koji nači će pasti elita?


Neće, ne unutar svijesti koja je formulirala pitanje.

Ti, pojedinac koji nisi elita, si taj ili ta koja iznova i iznova pada.

Pitanje nije na koji način će pasti elita, već na koji način spriječiti tvoje vlastito stalno padanje.


Citat:
moze se biti optimist, vjerovati u zdravu buducnost covjeka kada cemo svi postati jedno


svi postati jedno?
što? borg? prah? subatomske čestice? entiteti? misaoni obrasci? ljudi?


Citat:
Dali je netko o tome razmisljao?


Mi svi JESMO jedno sada i ovdje. Imamo jedne iste strahove (kad ih imamo), jedne iste radosti (kad ih imamo), jedne iste snove (kad sanjamo), jedne iste nade (kad se nadamo), jedna ista prosuđivanja (kad prosuđujemo)... u istom smo "sosu" i karnalni mi isti smo sos.

Nadalje, i u konačnici, svi smo mi izraz života. Jedan život je život po kojemu smo svi živi.
Život će živjeti.
Smrt će umrijeti.
Ubojstvo će se ubiti.
LJubav će ljubiti.
Bolest će se razboljeti.
Konačno će okončati.
A život će i dalje živjeti i biti življen.
I ljubav će i dalje ljubiti i biti ljubljena.
I riječ će se izgovarati.
A tišina će se šutjeti.
I odbijanje će biti odbijeno.
A kažnjavanje kažnjeno.
Dok će život uvijek živjeti.

Ono korisno za razmišljati je "gdje si ti u toj priči", ako ne želiš "nestati" u konglomeratu jednosti u kojoj će nestati sve ono što će nestati.

Citat:
Ali kada god razmisljam kako bi se na detalje tako sta moglo sprovesti barijera je cinjenica da postoji elita, vrh piramide, netko ce ih nazvati gmazovima.


Gmazovi kažeš?
Na vrhu piramide je krug (predstavljen kao: tzv. svevideće ili Raovo oko). Pa si ti misli tko je elita
na vrhu piramide. Jasno je kao dan, da ne može biti jasnije, osim ako netko namjerno nit želi znati nit vidjeti.

Ako očekuješ nekakvu "francusku" ili "rusku" revoluciju, novu "oktobarsku" ili nešto slično, goli
otok i progone "elitista" -- toga je uvijek bilo kroz povijest i toga će i dalje biti, i dan danas toga ima u državama svijeta. Glavni glumci se mijenjaju, jedni umiru ili im se glave odrubljuju na giljotinama, ali ULOGE se i dalje nastavljaju sa svakim novim naraštajem.


Citat:
I sto onda s njima?
Na koji nacin ih srusiti? Na nacin da se predaju?


Samo će rušenje biti srušeno.
I jedino će predaja biti predana predavši samu sebe.

Zvuči zapetljano? Nije. Svaki princip se vraća na sebe samog - tada i tamo, baš kao i u prethodno navedenim kratkim izjavama kao "pjesma u prozi" - kad za to dođe vrijeme. Sve i za sve ima svoje vrijeme...

Možda praktično korisnije:
Jedini način da se elita sruši je da se ti sam predaš.
A tada se sve mijenja. I ti vidiš "elitu" za ono što ona jest i tada znaš zašto je tvoje prvobitno pitanje bilo "krivo" pitanje.
I da jedino bolno u cijeloj priči nije činjenica što postoji "elita", već što postoje ljudi koji uvijek
iznova padaju ili se ne miču više uopće s dna.

A, "krivo" pitanje ne znači da ga nije trebalo postaviti. Glupost. Možemo pitati šta god. "Krivo"
ovdje znači da nije u kontekstu "stanja stvari", već je u kontekstu "zamišljanja, ego-željenja i sl." koji su suprotni od istinske težnje tvog središta svijesti da izrazi sebe i "spozna savršeno kao što je i spoznato".

Citat:
Dali ce onda covjek, nakon svog duhovnog preporoda biti toliko suosjecajan da ce toj sacici nekadasnjih mocnika omoguciti njihov mali raj?


Ne, opet "krivo" sumiranje stvari: "šačica nekadašnjih moćnika" ima zanimljivu viziju "svog raja": oni moćuju nad svim ostalima i ovaj svijet je "njihov mali raj".
I posljedica toga je smatranje da postoji tamo nekakva elita moćnika koja upravlja tvojim duhovnim preporodom. Ta "elita moćnika" izvršno upravlja tvojom duhovnom sljepoćom, a ne probuđenjem i preporodom. Ovo zadnje je izvan njihovog dosega.

A za svijet? Tko još ne zna njegovu predatorsku prirodu? Dualističku narav? Divide et impera. Svijet je takav kakav je i neće se promijeniti dok je svijeta i vijeka, kako bi rekli stari. "Ništa novoga pod suncem". Sve što je bilo biti će opet, i iznova će biti gurnuto u zaborav. Misli netko da ljudi za vrijeme osvajanja Aleksandra Makedonskog nisu pitali isto pitanje? Kad će pasti? Njegovim padom "kralj je mrtav, neka živi kralj (the king is dead - long live the king), pao je jedan svjetski predstavnik "elite", a brojni čekaju u redu [njega su "zamijenila" ili "naslijedila" čak četvorica] (baš kao što vam današnji poslodavci kad vam ne žele platiti za rad kažu: brojni čekaju u redu za "tvoj" posao).

Kad će "elita" pasti? Imajući prethodno rečeno uvidu:

Kako može pasti entitet ili misaoni obrazac? Naravno, ima načina... Samo, baš ovaj određeni, ne može ni pasti jer je već na dnu, utkan u samu prirodu stvari.

Jer elita nije "bildergerger", elita nije "illuminati", elita nije "religije", elita nije "bankari"... elita je "netko": entitet i "nešto": misaoni obrazac u tvojoj glavi.


Možda nije odgovor koji očekuješ... osim:

Citat:
Nestat će [...] kad za to dođe vrijeme [...] .





Dragi spyro, nisam zaboravila tvoju slikoviti izričaj:

Citat:
Ljudi ( većina , čast iznimkama ) su stoka , a stoka se gazi.

Kad prestanu bit stoka , onda neće biti ni pastira ( tzv elita ).


Nego, ljudi stoku ne gaze, već ju lijepo paze, maze, muzu i štite (pitaj stočare). Imajući to u vidu, ljudi (elita) se prema ljudima ponaša, ne kao da su ljudi stoka, već gamad (čitaj: bakterije a'la domestos, štakori, žohari i ostali objekti DDD-a [dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija]). Da ironija bude još veća, čak su npr. i sredstvo za tamanjenje bakterija nazvali antiBIOtik (bios- grč. biološki život), a ne antiBAKTERIOtik. Kao da slijede Goetheovu: ponašaj se ljudima kao da su već onakvi kakvima želiš da postanu i zasigurno će oni takvi i postati.

Ljudi uglavnom, ipak, nisu "stoka" i nisu "objekti" DDD-a. Animalni čovjek je, da promijenim terminologiju - zvijer, divlja životinja - a ne pripitomljena stoka.

A "divlje životinje" svi znamo "treba kultivirati" u civilizacijsko-kulturnim centrima, ups: zoo-vrtovima... I njegov zdrav razum se malo razbolio, što nije ni čudo, s obzirom na obzir. I upravo tako se i ponašaju prema njemu.




Da li je poanta u "nastavljanju rasprave"? Ili u "šalji dalje do zadnjeg golje" (koji poslovično uvijek
nadrapa)? Bez brige, nastavka je uvijek bilo (kao što rekoh već: čekaju u redu). Da li se veo proslijeđuje ili ga treba (raz)otkriti? Passing the veil ili unveiling (unreveling) the veil. (sorry na
englizaciji)
Svakom njegovo... različiti ljudi imaju različite "dužnosti", "svrhe", "lekcije" ili kako god to nazivaš.

Svak od nas ima jednaku šansu biti taj "zadnji goljo" u času kad odluči prestati raspravljati i primijeniti u praksi i svakodnevnom životu "uzvišena" učenja, spoznaje i ideje koje prihvaća kao "uzvišene" i "prave". Zadnji goljo ima veliku šansu otkriti da je "carevo novo ruho" vrlo neobično i neočekivano... rekli bi puritanci čak "sramotno". I za to vrijeme individualne katarze rasprava se tamo vani uvijek nastavlja, kao Titova štafeta... Život nije počeo sa svakim od nas pojedinačno, niti će prestati s njim. .




Citat:
nemozes uzet prirodu kao sustav hijerarhije jer nitko nije gazda vjecno


Niti jedna pojedina jedinka nije "gazda vječno" jer jedinka oslabi, ostari i/ili umre i zamijeni ju druga mlađa i jača - opet pojedina jedinka. U pitanju je princip i on se zaista može uočiti i razumjeti iz prirode. Fizički ekvivalenti (pojedinačna jedinka) se mijenjaju/naslijeđuju jedna drugu, princip koji je izvorni obrazac ostaje nepromijenjen. Kralj je mrtav - živio kralj! Princip koji kaže "sustav hijerarhije" i koji kaže "gazda" ("elita").




Citat:
tko nece da igra posteno i izolirali bi ga, tj nebi se htjeli igrati sa takvima!


Citat:
da se ne igramo sa njima igara koje nam ne pasu.


Ako odlučiš ne igrati igru, bar do određene razine i/ili određenog trenutka - doći će Orwellov "veliki brat" i zatvoriti te u sobu 101 [Orwelova: 1984].

Određeni broj nas je ogroman komad života proveo u sobi 101. Bili bismo puštani van, pa vraćani u nju, nebrojeno puta. Dok je čovjek "u divljini" 101 je za "tragače" i jedino mjesto gdje žele biti.
Samo, ne idemo tamo zato što se netko neće s nama igrati pošteno. Nismo djeca (to je njihova propaganda: djeca, vječita djeca, vječite neznalice...) Tamo idemo dobrovoljno jer nam nije cilj biti "bolji igrač" već duhovni rast i odrastanje.

Jer fokus i u fokusu NISU oni, već ti. Imajući to u vidu, usmjeri svoja traganja i razmišljanja u to.
Ne kažem ovim da si ti rekao nešto pogrešno. Naprotiv, samo nadgrađujem na tvoju ideju slijedeći korak.
Jer ako sada tražiš "izolaciju" (iako to činiš za njih) neće oni biti izolirani, već ti - na slijedećem koraku.



Malo se raspisah (možda i izvan topik-teme)... Nemojte zamjeriti.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: pon jun 21, 2010 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Kad ljudi budu malo manje tašti i egoistični :evil: (jer takvi ne trpe kritike i ne mogu automatski duhovno napredovati [-X ),a s obzirom na činjenicu da je danas većina takvih(ponajviše zahvaljujući američkim EGOTRIP filmovima i serijama),elita ne treba se brinuti pored ovakve omladine pardon mladeži :king: za svoju budućnost.

Oscar Wilde:"Život je nepošten,ali kako smo većina takvih,to nam i odgovara" :twisted:

"William Shakespeare:"Život je samo kazalište,a ljudi glumci u njemu" :^o

"Fridrich Nietzche:"Čovjek je biće opsjednuto moći i potrošnjom" :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: čet aug 12, 2010 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
"elita" neće nikad pasti, jer kad oni padnu pada i smisao svega


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Na koji način će pasti elita?
PostPostano: pet aug 13, 2010 1:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
Tomo K je napisao/la:
"elita" neće nikad pasti, jer kad oni padnu pada i smisao svega


Itekako će pasti, kao i mnogo puta do sada u ljudskoj istoriji. To je prirodan evolutivni proces koji je jednostavno nezaustaviv. Sa širenjem i buđenjem svjesti obično dolazi kraj i manipulaciji manjine koja potiskuje istinu. Zemlja nije ravna niti se sunce oko nje okreće, samo jedan od primjera gdje su elitističke dogme i istine pukle u prošlosti.

Slobodan čovjek sa slobodnom sviješću ne haje za njihov smisao svega, jer je taj smisao obično retardiran radi mogućnosti manipulacije krdom, kako nas oni i vide.

Njihovo bolesno sagledavanje njihovog elitizma i posebnosti u odnosu na druge je njihov ego problem, a nikako problem ikoga od nas koji poimamo Ljubav i davanje koje iz te Ljubavi proizilazi. Nadajmo se da će ih Svjetlo te naše Ljubavi osloboditi iz skučenog mraka njihovog samoživog i bezciljnog postojanja.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 103 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz