Sada je: sub apr 27, 2024 5:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nasilje u porodici
PostPostano: ned jun 17, 2007 4:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Hm, JAck? Koliko se ja razumijem u te stvari, taj "netko" nam uradi nešto drugo, dok su guzice vani......hehehe


Pa da! U tom i jest fora...

Prenesimo to u koncept ove teme... dok smo stavili glavu u pijesak ( svjesno smo prekinuli komunikaciju sa realitetom u kojem živimo ) - "oni" nam rade "one" stvari ( kradu energiju, iznuđuju je, generiraju je jer mi nemamo kontrolu nad samim sobom kad smo zagurali glavu u pijesak, tj. zadnjica nam je izložena nemilosrdnom vatrometu ).

Dakle - trebamo što manje gurati glavu u pijesak, a više okolo gledati, slušati, proučavati, zanimati se, promisliti o tome, kontemplirati, dolaziti do zaključaka i saznanja. To je onda povećanje svijesti. A time se i postiže veća odbrana od uzimanja energije.


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 17, 2007 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ma, Dakle Arja, ti si skroz krivo ukapirala što sam ja branila i što sam propagirala tijekom ove diskusije!
Jesi li ti uopće čitala što sam pisala? Ne mogu vjerovati da si to tako shvatila. Nemam riječi!!!

Uopće nisam osporavala da je nužno urediti zakonsku regulativu. Rekla sam da to nije glavni razlog stanja, misleći da se ne mora čekati promjena zakona da bi se nešto napravilo sa svojim životom?
Što ti u stvari hoćeš reći?
Da je zakon kriv što neka određena osoba igra ulogu žrtve? Da se žrtve ne trebaju obratiti nikome za pomoć jer ...što?
Ili želiš reći da trpljenje nasilja neće imati teške posljedice na djeci koja to nasilje gledaju?
Koja sad prekogranična surdnja? Tko je spominajo ikakvu suradnju preko granica? Što ti to meni pokušavaš imputirati?
U kojem si ti filmu?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 18, 2007 12:04 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Djevojke... ovo ne vodi konstruktivnim saznanjima... hehe!

Evo, :occasion5: za obje, pa netko tko gleda sve "sa strane", percipira hvatanje u koštac i nepotrebno kruženje potencijalne energije koja bi se, na kraju, mogla manifestirati kao negativna.

Dakle, vidim da obje razumijete stvar, samo to opisujete malo drugačijim pojmovima/rječima/pogledima. Pa to je prirodno!

Dakle, znamo već odavno...

Citat:
Da je zakon kriv što neka određena osoba igra ulogu žrtve?


Ne. Nitko nije "kriv". To je tako, ovdje, u našem 3. denzitetu i služi kao "škola" za zadane nam lekcije. Netko se može percipirati kao "žrtva", ali to je radi njegovog/njezinog odabira da se nađe u takvoj situaciji. Obično je NEZNANJE ( čitaj manjak svijesti o svemu ovome ) uzrok tih negativnih iskustava.

Citat:
Da se žrtve ne trebaju obratiti nikome za pomoć jer ...što?


Nitko nije žrtva. Sindrom žrtve ne pomaže, već odmaže kod napretka. Toj "žrtvi" treba znanje. Kako rješiti tu "svoju" situaciju. Odlukama, odlukama... samo treba lupit šakom po stolu i reć: "ODLUČILA/O sam da ovako ne može dalje!!!"... nakon toga slijede PROMJENE koje su neophodne za nastavak kojim bi se omogućilo daljnje pozitivnije napredovanje.

Dakle, "žrtva" to sama mora odlučiti. Naravno, može zatražiti neku vrstu pomoći, ali bi ta pomoć trebala biti samo tolika da "stane na svoje noge", a ne da se "vodi za ruke" ( što bi spriječilo učenje, dakle napredak, iako se možda to drugačije trenutno čini ).
Citat:
Ili želiš reći da trpljenje nasilja neće imati teške posljedice na djeci koja to nasilje gledaju?


Naravno da hoće/bi mogla imati. Bolje spriječiti nego lječiti. Dakle, ODMAH napraviti rez, promjenu, odluku. Odlaganje samo pogoršava situaciju i potpomaže energetski vampirizam ( na svim nivoima ).

Citat:
Tko je spominajo ikakvu suradnju preko granica?


Granice su umjetna ljudska izmišljotina u svrhu ograničavanja ljudskih mogućnosti, dakle, napretka, a i lakše se onda ljudima manipulira... što opet može biti i povezano s određenim energetskim vampirizmom, isisavanjem, hranjenjem 4D OPS...

Lekcije, lekcije...

Ljudi, hajdemo malo bit pametniji i mudriji... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 18, 2007 9:12 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Uopće nisam osporavala da je nužno urediti zakonsku regulativu. Rekla sam da to nije glavni razlog stanja, misleći da se ne mora čekati promjena zakona da bi se nešto napravilo sa svojim životom?
Što ti u stvari hoćeš reći?


Rekla sam u nekoliko postova i rado cu ponoviti.
Neko koga opterecujemo osecajem krivice time ne pomazemo. Niti kada ga ubedjujemo da je bespomocan bez tudje pomoci. Ako vec radimo nesto, treba podrzati aktivne principe u coveku.
Ovo:
Citat:
Nigdje nisam rekla da za žrtve nasilja nema pomoći, rekla sam da nema izbora ako ne dobiju pomoć, to jest, ako ih prepustimo same sebi da se bakću sa svojim problemima. Rijeki uspiju samospoznajom nadjačati svoje rane, većini terba pomoć.


I da mu veoma odmazemo dajuci proizvoljne prognoze buduceg psihickog razvoja:
Citat:
Dijete koje je bilo žrtva nasilja ima samo dvije mogućnsoti u kakvog će se čovjeka razviti:
Ili će postati žrtva, ili će postati nasilnik.


I donosenjem uopstenih sudova o njegovom psihickom stanju:

Citat:
Žtrva je patološki vezana za svog nasilnika.
Ako je osoba koja je žtrva koliko-toliko psihički zdrava, ona bi morala naći snage i prestati s trpljenjem. ako ne nađe, znači da nije ni malo bolja od zlostavljača, vjerojatno i sama psihopatski uživa u nasilju.


Itd. Itd. Ima toga jos.

Netrazena i nepromisljena pomoc zaista steti. A ova prica coveka veoma lako povuce.

Ako ga jos voljno ili nevoljno energetski vezemo za sebe i sebe za njega, hm, ne valja.

Zamisli da neko procita par tvojih postova na temi reiki i onda ode na drugi forum sa pricom da se simboli salju na ovakav ili onakav nacin i na moze drugacije. Ja, na primer.

Takodje, bilo bi veoma lepo sa tvoje strane da ne zalazis u moj energetski prostor. Malo mi je trebalo vremena da ukapiram. Slabo paljenje.
Ok, sasvim moguce da je bilo slucajno. Na drugacijim nacinima odbrane pored bloka bi vredelo poraditi.

No, u svakom slucaju, Jack je definitivno u pravu.
I dobro sumiranje diskusije.
I dobra lekcija za sve. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 28, 2007 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Haj!

Došao sam na ovu temu da se priučim u odbrani od zlih isisavača energije i ostalih energetsko-hematoloških vampira...

NO - čovek nikada ne zna gde ga koje znanje čeka ...

Glavno saznanje koje odavde nosim je - Nemoj Ferdi da se kačiš s Arjom, sem ukoliko nisi mazohistički tip... a nisi.... Oštra, britka, postojana, direktna... =D> . Znanje po znanje ... saznanje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: čet jul 22, 2010 8:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Kako se izboriti sa ženskim članom porodice, koji glumi žrtvu?


Zadnja izmjena: Moonchild; pet okt 08, 2010 7:23 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: čet jul 22, 2010 9:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Ako ne smogne snage na vreme, tj, ako odugovlaci sa odlukom o odlasku, onome koji trpi bilo koji vid nasilja, vremenom ce, sto je i logicno, biti sve teze da napusti takvu zajednicu. Nije bitno da li su u pitanju slaba volja, lose samopouzdanje, nejasno definisani zivotni ciljevi, slab karakter, motivi, "motivi" ili nesto petnaesto, i onako to sve, obicno, ide u paketu, bitno je imati, u odredjenom trenutku dovoljno snage (energije) za prvi korak.



Moonchild je napisao/la:
Kako rešiti problem sa dominantnom majkom, koja glumi žrtvu i maltretira celu porodicu? :|



Zaboraviti na nju.

Ne dozvoliti joj da na taj nacin dolazi do energije, od koje, uzgred budi receno, zivi. Kada kazem - zaboraviti- mislim bukvalno. Ne baviti se razmisljanjima o onome sto govori, sto je govorila, ne dozvoliti sebi da se upecate na udice, koje, nimalo ne sumnjam, baca sto direktno, sto suptilno. Napraviti jednu pravu, duboku, detaljnu, retrospektivno-introspektivnu analizu uzajamnih odnosa, pa kada to uspes da svaris, ne osudjujuci je, kada shvatis da ti je osecaj krivice nametnut, i kada od svega ostane samo tiho da provejava povrsna samilost prema njoj- tada ces na sve gledati drugim ocima. I, sto je najvaznije, od tog momenta, svoj si covek. Ne da te ona nece vise cimati, vec ces na taj nacin, toliko ojacati, da ces i ubuduce znati kako da se sacuvas od ljudi slicnih njoj.



viewtopic.php?f=7&t=501&p=90979#p90979




Vidim da ti se dopala ideja o drzavi u ulozi zastitnika. Zaboravi i na to. Mozda ce koji prijatelj da se podmetne, a i to, donekle...

U se i u svoje kljuse.


:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: čet jul 22, 2010 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Ja bih pokušao riješiti pitanje nasilnika, pa bi se onda nadovezao dalje.
Nasilnik uzima energiju od žrtve. I to opetovano ponavlja.
Oni najgori to rade često i brutalno. Što je intenzitet nasilja jači i uzimana energija je veća.
S ovim bi se svi morali složiti.
Pravo pitanje je: A gdje i kako nasilnici gube svoju energiju pa je na ovaj način moraju uzimati?
Mislim da je Arwen na tragu odgovoru: Djeca koja su trpjela nasilje također imaju veću šansu da i oni postanu nasilnici.
Kažem imaju veću šansu, ne tvrdim da će svako, ama baš svako dijete izrasti u nasilnika, (da malo podržim i Arju).
Potkrijepiću to ovim da statistike o alkoholizmu govore sljedeće:
ako je u obitelji jedan roditelj alkoholičar, veće su šanse da i dijete postati alkoholičar, ako su oba
onda skoro da i nema šanse da dijete ne postane alkoholičar.
Opet kažem, neće svako dijete, ali šansa da postanu alkoholičari je veća ako su roditelji alkoholičari.
U pitanju je obrazac ponašanja.
Kad je u pitanju nasilje stvar je teža, jer je u pitanju uzimanje energije. Mislim da
ŽRTVE NASILJA DOŽIVE DA IM JE STALNO OTVOREN KANAL ODAKLE IM ISPARAVA ENERGIJA A JEDINI
NAČIN ZA KOJI ONI ZNAJU JE VRAĆATI JE NA ONAJ NAČIN KAKO IM JE BILA ODUZIMANA.
Usljed boli koja je doživljena stvara se stalni procijep, osoba je NEKOMPLETNA.
Oni jednostavno ne znaju da je to u pitanju.
Još bih ih podijelio na nasilnike koji su svugdje nasilni (posao, ulica,itd) i one koji su nasilni samo prema svojima u obitelji.
Dakle, oni koji su nasilni svugdje oni stvarno imaju problem sa gubljenjem svoje energije.
Oni koji su nasilni samo prema svojima u obitelji ovo bi trebalo biti odgovor:
Što je otac za svoje dijete? ON JE ZA SVOJE MUŠKO DIJETE IDOL.
Jednog dana kad dijete u sebi uspije izmiriti dvije suprotne činjenice Otac=Idol i Idol vrši nasilje nad svojim djetetom;kad to prihvati kao normalno, gotovo je.
I dijete će postati nasilnik.
Vrlo je teško nadrasti ono što im je u vremenu odrastanja i sazrijevanja uneseno u BIĆE.
Samo u slučaju da dijete do trenutka ostvarenja samostalnosti ne prihvati ovo kao ispravno,
moguće ja da se othrva i postane kompletna osoba (kompletna po ovom pitanju).
Ako i imaju savjest, samoopravdanje je:ako je mene otac(moj idol) mlatio, zašto i ja ne bi mlatio svoje dijete?

Ovo je djelomičan odgovor na postojanje nasilnika.
Postoje i oni koji u obitelji nisu doživjeli nasilje a vremenom su postali nasilnici.
I naravno, uvijek postoji i vanjski utjecaj, izvanobiteljski.

Nedavno sam pročitao potresnu istinitu priču o nasilju u obitelji, stvarno je teška i potresna, jedina razlika je što je nasilnik majka, a ne otac, evo adresa:
http://www.4shared.com/account/file/281 ... _txt_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: čet jul 22, 2010 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
To je tacno, Langolijer. I odnosi se na, recimo, veci broj ljudi.

I taj nasilnik se moze promeniti, samo treba da donese odluku. Da ne ulazim sada u to, sta moze uticati da do toga dodje. Ukratko, predpostavljam da, ipak treba da ima bar mrvicu svesnosti i dobrote u sebi. Treba da shvati da je raspolovljen, rasut. I da ima zelju da promeni svoj zivot, menjajuci ustaljene obrasce ponasanja, ne osudjujuci one zbog kojih je takav postao. Sirina duse je neophodna. Tracak svetlosti.

Kada covek zaista zeli da resi problem i ima potrebnu odlucnost, (i dovoljno snage u sebi) stvari stoje drugacije. Tada prione na posao. To je taj rad na sebi, koji potpuno okupira covekovo bice. To je njegov put, ide kroz zivot krceci ga. Daje sve od sebe pri tome. I, obicno se iznenadi kada vidi, da je uspeo da resi neke stvari, za koje je nekada mislio da nece imati snage. Kada se ta iskra zivotnosti pojavi, treba je samo uhvatiti i, biti svestan, da je to ono sto nam pomaze da se uzdignemo.

:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: čet jul 22, 2010 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Jako sam vam zahvalna na odgovorima :love1:

Nisam jedina koja ima problem sa majkom, i moja najbolja prijateljica godinama trpi nešto slično...


Zadnja izmjena: Moonchild; pet okt 08, 2010 7:23 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: pet jul 23, 2010 7:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Hvala Sigma,

Moonchild, nisi nikoga udavila.
Ja mogu pretpostaviti zašto se tvoja majka tako ponaša,
kako da to promjeniš to je već "viša matematika".
Ponašanje svake osobe je određeno svime onim što je osoba doživjela u prošlosti,
pa ako hoćete i onim iz prošlih života.
Dakle, nezadovoljstvo u određenom periodu života, i trpanje negativnog u svoju
podsvijest(ili nadsvijest) kad-tad izlazi na vidjelo(vraća se kao bumerang),
dolazi u svijest, a osoba se ne može obraniti, jer jednostavno podsvijest(nadsvijest) je primarna.
Vjerujem, (ne bih želio da te uvrijedim, ali vidim da tražiš odgovore
a to znači da ne kršim tvoju slobodnu volju),
da je tvoja majka u jednom periodu svog života bila nezadovoljna,
(ovo pretpostavljam) prije svega materijalnim statusom,
te da su joj negativne misli dominirale kroz duži period.
Materijalno kao lažna vrijednost je na pijedestalu međuljudskih odnosa
već dugi niz godina, a žene kroz materijalno ostvaruju sigurnost i opstojnost svoje djece što je povezano sa najjačim postojećim instiktom - majčinskim instiktom.
Druga stvar je što roditelji zbilja projiciraju svoje ostvarene i neostvarene želje na djecu.
Ovo je uglavnom neizbježno, rijetki su roditelji koji ovo zbiljski shvataju, a zbilja treba shvatiti da djeca nisu ni ista,
niti imaju iste osobine, a i vrijeme se mjenja(sukob generacija).
Kad odrastu ne treba kršiti njihovu slobodnu volju!
Mislim da tvoja majka projicira neke svoje neostvarene želje, a isto tako pokušava te unaprijed usmjeriti prema putu na kojem bi ti izbjegla ono što je ona kroz život spoznala kao loše!
I sve je to iz ljubavi, vidi paradoksa, ljubav a guši!
Jedini pravi odgovor je:TI TREBAŠ POTPUNO PRIHVATITI DA JE NJENO
DJELOVANJE PROISTEKLO IZ NJENE LJUBAVI,
I MORAŠ JE PRIHVATITI KAO TAKVU, TEK ONDA ĆE TI BITI LAKŠE.
Ako to uspiješ, ona više neće crpiti tvoju energiju.
Ovo je lako reći a teško uraditi, kao i sve na svijetu, koliko god razumjeli,
nije lako to teoretsko znanje primijeniti u praksi.
Moonchild, shvati da je rješenje svih teškoća koje nas tište, u nama, oko nas, u svijetu, u universumu - LJUBAV.
I mislim da je velika većina ovih forumaša toga SVJESNA,
jer povećanje svjesnosti je put učenja kako LJUBAV primijeniti u praksi.
I na kraju, nick ti je izvrstan, želim ti da te sunce obasjava stalno i uvijek a da ti prenosiš njegovo svjetlo dalje.
Love you.....
:love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: pet jul 23, 2010 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 8:12 am
Postovi: 52
Langolijer, vrlo lepo sto si se potrudio da napises ovako opširan post :love12:
Ima istine u svemu tome. Znam da me čeka dug put, promene su neminovne.
Znam da me ona voli ali i da je oduvek želela da upravlja mojim životom, a to ne dozvoljavam.
Uvek sam bila "pobunjenik", samo svoja, i nisam dopuštala da mi nametne mišljenje.
No, za sve postoji rešenje.
A nick, lepo si primetio, obožavam Mesec.


Sve najbolje
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nasilje
PostPostano: ned jan 01, 2012 12:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 18, 2010 5:45 pm
Postovi: 68
Neznam u koju kategoriju da ovo stavim pa sam yakacio ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned jan 01, 2012 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 09, 2011 9:20 am
Postovi: 30
Lokacija: DUŠA
arwen dor je napisao/la:
Draga Arja,

KAd je dijete žrtva, opet je uloga žene u takvom odnosu vrlo bitna. Majka koja vidi da je njezino dijete žrtva, da ga fizički i psihički maltretiraju i lagano ubijaju, takva majka bi trebala poduzeti nešto i zaštiti svoje dijete. Bezboj puta je snimljeno kako životinje brane svoje mlade, kako mala ptica napada mačku kad se približi njezinom gnijezdu, kako smogne nevjerojatnu snagu i brani svim silama svoje potomstvo...Takvu snagu imaju i žene, samo .... :cry: često im je komotnije sakriti se u kupatilo da ne gledaju dok netko mlati njihovo dijete nego poduzeti nešto konktretno, ili pak u svojoj glavi smisliti niz "opravdanja" kao je to korisno i zdravo za razvoj, pa možda i opaliti još koju verbalnu čušku.
OStajanje u takvom odnosu, je prešutna dozvola majke da njezino dijete i dalje bude žrtva luđaka. Djetetu daje poruku da ne zaslužuje ništa bolje. Takvom djetetu samopouzdanje srozava onaj koji ga maltretira, a dodatno majka koja to dozvoljava. Takva majka je suučesnik u zlostavljanju. Danas, u 21. stoljeću, kad se svatko može izboriti za egzistenciju, nema nikakog opravdanja za ostanak u odnosu gdje se trpi nasilje. Nikakva materijalna sigurnost ne može biti opravdanje. Čak ni strah da te država neće moći zaštiti od nasilnika, da će te proganjati na kraj svijeta, nije opradanje za trpljenje.
Isti je slučaj kad je žena zlostavljač u obitelji, a muškarac to trpi.
U tom pogledu, žrtva je također kriva, kriva je jer trpi, jer svojim trpljenjem pristaje na nasilje, i glupavo se nada da će nestati i prestati, zatvara oči.

Ima mnogo načina za počiniti ubistvo a da se to ni ne primijeti, a kamo li kazni. Može se nekog ubiti riječima, može mu se ubiti duša, može mu se ubiti želja za životom, može ga se ubiti u pojam, može ga se navesti da sam sebe ubije.... Kad se dogodi da u kavani netko nekog izudara, dospije u zatovr, plati odštetu, o tome pišu novine... Kad se odogodi da netko nekog u obitelji izdara, nikom niš. Zakoni postoje, ali ljudi ih ne provode.

prekrasno napisan tekst sa kojim se slažem u potpunosti...i sama sam žrtva psihičkog,fizičkog i emocionalnog nasilja...i danas,nakon dvadeset godina shvaćam koliku torturu sam prošla i ostala relativno normalna žena....jedino,imam traume,naravno da ih imam-vrlo sam anksiozna,patim godinama od kožne bolesti,borim se ponekad sa manjkom poštovanja spram sebe itd,da ne nabrajam
ali ono što ne mogu nikada zaboraviti je odnos žene koja me je rodila naspram svega...gurala je mene u nasilje a sebe je zaštitila...došlo je do toga da sam preuzela negativan obrazac odnosa u obitelji-gdje sam ja štitila nju jer sam se bojala da ju ne ubije,zapali itd
sve je prestalo mojim odlaskom,počele su se kidati veze straha,boli i patnje ...od tada je prošlo dosta godina i nasilnika više nema ,a sa njom nemam dobar odnos-jednostavno osjećam da je nerazvijena duša okrenuta isključivo sebi i svojim potrebama

oprostite na ovom izljevu ... ovaj post me ganuo jer je samo potvrdio sve ono što sam oduvijek osjećala da je točno
i samo bih dodala da u mojoj obitelji nije bilo nasilnika i žrtve ,po mojem shvaćanju nasilnici su obadvoje jer ako imaš dijete a dopuštaš sve grozote koje sam navela ti si jdnako nasilna ali na jedan perfidan i podmukaao način....dakle ne možeš biti žrtva a istodobno štititi sebe od nasilja gurajući vlastito dijete na prvu crtu-za takve stvari nema opravdanja niti želim ikada nači opravdanje za takve grozote

_________________
Njega bi,govorio je u sebi mali princ dok je putovao dalje,njega bi prezirali svi ostali,i kralj,i oholica,i vinopija,i poslovni čovjek.Ipak mi se on jedini ne čini smiješnim.Možda zato što se bavi nečim drugim,a ne samim sobom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 113 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz