Sada je: sub apr 27, 2024 8:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 435 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 12:13 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jul 25, 2009 11:55 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Kao prvo pozdrav forumu.

Želeo bih znati od kada je počela ta suluda mržnja ova dva naroda koji imaju toliko snage i pameti da, kada bi se nekim čudom ujedinili da bi po svemu bili ispred mnogih naroda u evropi.
Da li tu mržnju neko dodatno podgreva možda upravo iz razloga koje sam naveo.
Naravno,ne posedujem nikakvu naučnu raspravu po pitanju da bi smo bili fantastični kada bi se o svemu dogovarali već je to neka moja želja jer duboko negde u meni te smatram da bi smo zajedno bili definitivno čvrst temelj u balkanskom tlu.
Ko nas je to do noža zavadio. :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
RaubRitter je napisao/la:
Ko nas je to do noža zavadio. :-k

Profiteri; pojedini Srbi i pojedini Hrvati :love7: .
+iluminati & NWO
+reptili
+OPS iz viših denziteta

i da budem zloguki prorok ova tema neće dobro svršit; ili brisanje ili zaključavanje...

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 9:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Vrlo osetljiva tema... :-#
Za navodjenje dva naroda na pre ratsku mrznju koriste se mnogo suptilne a na izgled nevidljive metode.
Posto nemam pri ruci primer iz realnog zivota vezan za balkanski rat napravi cu ti neki pseudo primer.
Za bockanje medjunacionalne mrznje trebas udariti odozgo na veliko pomocu medija i politike ali da bi pridobio ljude na nizem nivou moras se spustiti i potvrditi im ono sto im vec politicari i mediji govore... Sad cu pojasniti malo vise.
Recimo odredjeni nadmetnuti likovi se zaduze da provociraju sitne provokacije kao recimo razbijanje stakla automobila turistima is beograda na hrvatskom obalama. To se onda objavi po novinama i mediji se fokusiraju na tim izolovanom slucajevima da bi se stvorio efekat straha i ideja da sad ako odes u hrvatsku oni ce te na neki nacin napasti. Ta ideja se siri i imitira.
Jednom kada dodjemo do politickih izjava da su Hrvati takvi ili onakvi u losem pogledu ljudi ce se lakse slagati sa izjavom jer su se pre toga vec zagrejali. Jednom kada se narod upecao u mrezu mrznje tako sto ima vec neku osnovnu basu ostalo sve idel samo od sebe.
Naravno zeljeni efekat razdvajanja i odaljavanja dve "razlicite grupe" ljudi se postize kombinacijom vise tehnika istovremeno. Sa vise strane se duva u zar da se vatra upali.
Tu se vade i stari sukobi iz istorije. Iskoriscava ljudska narav da prebacuje stalno na druge krivicu, u ovom slucaju se krivica svojeg loseg drzavnog i finansijskog stanja prebacuje na naciju sa kojom se ima u planu sukobiti.
Sve to vec mozda mnogi razumeju ali mislim da mnogo manji broj ljudi je obratio paznju na ono sto sam prvo naveo, a sto ima veliku ulogu u paljenju vatre. To su te sitne podmukle stvari koje kroje bazu za narednu nadogradnju mrznje.

Evo nekoliko Documentaraca ne vezani za balkanski rat ali mogu pomocu u razumevanju koriscenja metoda radi paljenja vatre:
U.S. Foreign Policy - Secret Wars of the CIA
Secrets of the CIA
CIA Remote Viewing - Psychic Spies

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 9:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
metuzalem je napisao/la:
i da budem zloguki prorok ova tema neće dobro svršit; ili brisanje ili zaključavanje...

Ne bi slozio da se cenzurise ono sto moze izazvati sukob. Bas pomocu ove teme ce mo videti dal smo samo "Prica" ili smo konkretno delovanje.
Ako se pojavi lik koji pocne vredjati i provocirati na nacionalnom nivou, i to bas nasem, udarice pravo u centar ega...
Kako ce te vi reagovati bice dokle ste dogurali...

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 9:50 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jul 25, 2009 11:55 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
...postoji gomila raznih foruma sa istovetnom temom i zaista uvek se finalizovalo sa neskrivenom mržnjom.
E sad,ne bih da zvučim snishodljivo prema Ovom forumu ali ako se uzme u obzir da se među korisnicima nalaze i Srbi i Hrvati koji na zadate teme daju prikladne i domišljate odgovore stekao sam neku vrstu ohrabrenja da pitanje Srba i Hrvata postavim baš ovde jer sumnjam da će tamo neka individua početi da vređa,jer to ovo mesto ne zaslužuje.
Ukoliko se pak desi,molim za Lock teme.

...na nekom mestu pročitah nešto još daleke 90-te u osvit građanskog rata kako postoji neka crkva da li u nemačkoj ili austriji,ne sećam se, gde iznad vrata piše ''Sačuvaj nas bože Kuge,Srba i Hrvata".
Dakle,koje je to mesto,koje je to vreme gde se embrion raskola ova dva naroda razvijao i dokle će takvog monstruma i dalje kupati i povijati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Danmagorez je napisao/la:
Ako se pojavi lik koji pocne vredjati i provocirati na nacionalnom nivou, i to bas nasem, udarice pravo u centar ega... Kako ce te vi reagovati bice dokle ste dogurali...

Ovo nije prvi put da se ovakva tema poteže na raspravu.Na ovom je forumu bilo dosta kvalitetnih tema baš na temu nacionalizma,koje su maknute jer pojedinci koji zagovaraju nacionalizam jednostavno ne vide veću sliku koju se vidi ako imalo sudjelujemo na forumu.
Ovo zapravo nije osjetljiva tema i to je ono najsmješnije u svemu ali privlači ljude koji to neznaju ili one koji namjerno izazivaju.Ili neznaju što je nacionalizam ili to ljepo žele upakirati u neku vrstu induvidualizma.
Kako može netko nekog tom temom pogoditi u centar ega,ako je on svojim istraživanjem ili svješnošču,saznao da ako ide samo malo u prošlost zapravo nema naciju kojoj pripada.On je jednostavno stanovnik ove planete koji se rodio kao,npr. hrvat,jer mu genetske predispozicije,okruženje,...itd. odgovaraju da nauči lekcije koje je izabrao.
RaubRitter je napisao/la:
Da li tu mržnju neko dodatno podgreva možda upravo iz razloga koje sam naveo.

Pozdrav RaubRitter,odgovor na tvoje pitanje je zapravo vrlo jednostavan,ali je teško sročiti pod predpostavkom da nisi u toku s terminima koji se ovdje koriste.A i da ti netko kaže da su to vanzemaljci ili iluminati ili mali Pero sa Venere,vjerojatno nebi u tebi potaknulo želju za dubljim istraživanjem,u smislu manipulacije ili istinitusti informacija koje nas okružuju.
S obzirom na to evo linkova koje bi bilo dobro da prolistaš,pa onda ovisno već prema temi možemo razgovarati
viewtopic.php?f=5&t=4
viewtopic.php?f=5&t=139
viewtopic.php?f=5&t=419
viewtopic.php?f=7&t=815
Ako si pročitao to sve moje isprike,ali ne vidim tad smisla u tvome pitanju i otvaranju ove teme.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
kolos je napisao/la:
Kako može netko nekog tom temom pogoditi u centar ega,ako je on svojim istraživanjem ili svješnošču,saznao da ako ide samo malo u prošlost zapravo nema naciju kojoj pripada.

Pa naravno da nemoze ali imas ljude koji toga nisu svesni.
Trebas imati na umu da smo vecina nas odgajani sa odredjenim predrasudama i usadjenim mrznjama.. da li smo to pokupili od drustva, okoline, porodice ili od svega po malo ne bitno.
I oni koji su se vremenom oslobodili toga te presli u visu svest ponekad te predrasude u stvari nisu kompletno prevazisli i mogu imati uticaj nanjih kada se ponovo sa time suoce.
Postoji uvek nacin da se isprovocira neko, treba samo izrezati odgovarajuci kljuc, a treba stvarno biti jak da kad neko i sa odgovarajucim kljucem pokusa, ti si stvorio odgovarajuce uslove da napadac tu vise nemoze nista.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 12:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
da postoji vremenska mašina pa da sadašnji metuzalem popriča o ovoj temi s metuzalemom od prije samo 2 godine grdno bi se posvađali a da ne govorim o metuzalemu iz 1990 ...

daleko od tog da ova tema nema smisla na ovom forumu ali u suštini to je unutrašnje pitanje svakog od nas... i odnosa prema programu i kontejneru koji nam je pripao...

gotovo da mogu baciti kocku, da mi odredi stranu, i jednako gorljivo i argumentirano zastupati interese te strane - svi argumeti su već odavna izrečeni i u dnevnoj upotrebi...

Nekad su govorili o "bratstvu i jedinstvu" pa se ta sintagma izlizala i u 1990-tim postala temom za sprdačinu ali kako je vrijeme cikličko mislim da ponovno dolazimao na isto ....

Ali da tema nebi otišla stereotipom predlažem da svatko o ovoj temi posta o svom kontejneru a iz ugla tuđeg kontejnera, moglo bi biti zanimljivo...

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 2:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Dobro tema i nije neka mada treba biti iskren i iskreno pričati ne samo o odnosu Srba i Hrvata nego i nas manjih koji smo tu i koji ništa manje ispaštamo. Prvo niko nije bezgriješan niti aboliran. Mnogo je važno za narodno psihičko zdravlje da svi postanemo svjesni svojih grjehova bez gledanja preko ograde. Kad završimo sa svojim smećem možemo gledati u suśedno dvorište. Narodi se poprirodi stvari niti mrze niti vole ali kad se postave interesi elita političkih, ekonomskih, kulturnih, vjerskih i svih drugih ne treba puno čekati da se povade noževi i polete glave. Jer što bi bolio k**** bilo kog Crnogoca iz neke crnogorske vukojebine za jednake probleme koji ga u životu salijeću za iste probleme nekog Hravata iz iste takve hrvatske vukojebine ili Srbina iz neke srpske vukojebine. Možda bi osjetio sasosjećanje sa nekom većom mukom koja ih ve dostigla pa bi im čak i pokušao pomoći od svog jada koliko može ali da im odmogne to sigurno ne. Međutim navedene elite to ne mogu dozvoliti jer onda gube svoju moć pa na svaki način svoje jadove ubjeđuje da su im za njihove nevolje krivi upravooni drugi jadovi koji ni neznaju đe se ovi prvi nalaze niti su ikako mogli doprinijeti njihovim nevoljama. A najsmješnije je da su te naše lokalne ulizice prozvane elitom, zapravo roblje drugih većih elita koje ih vuku za nos i sprdaju se s njima. Nevolje na Balkanu su počele buđenjem nacionalne svijesti porobljenih naroda koji su, i pored sve volje da želimo drugačije, zapravo milenijuma robovali tuđoj vlasti. Stari vladaoci u cilju očuvanja svojih interesa su svoje roblje (našu ELITU) tako indoktrinirali da mrze svoju braću a obožavaju svoje tlačitelje. I danas je tako pogledajmo oko sebe. Imamo puno razloga da otvorimo oči i da shvatimo da su naše ELITE zapravo stara g**** starih tlačitelja koji i dalje tlače naše državice koje i dalje rade za njihove interese. Što veli narod "Nema veće budale od učene budale"

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 5:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Racunajte da iza medjunarodne manipulacije, pogotovo kada je cilj neki rat izmedju dve strane, nema emocija.
Sada ne shvatite to tako olako, kao neku recenicu koja cilja ka nekoj filozofilji.
NEMA EMOCIJA.
Postoji odredjeni cilj koji sluzi ka postizanju nekog viseg globalnog cilja.
Znate, ono malim koraci do velokog koraka i tako to.
Sve sto spada u postizanje tog cilja se uzima u obzir. Ne racunaju se ljudski gubitci kao sto bi to vi racunali. Patnja bilo koga, dece, odraslih ne sme da dotice odluku kako do krajnjeg cija jer do krajnjeg cilja se stize samo ako se sve opcije uzmu u obzir.
To su vrlo proracunati ljudi da za vas bi vise licili na vanzemaljce kada bi stupili u kontakt snjima. U pitanju je toliko razlicit nacin postojanja i misljenja od "naseg" da bi vam stvarno bili tesko naci temu za razgovor.
Oni su u fazonu...
Ako umires od gladi ubices i svog psa, ili brata jer ako sve uzmes u obzir i sve proracunas te je rezultat da nema druge, pojedi ga... dok vecina od nas bi mozda se pre prepustila da umre nego da ubije svog voljenog ljubimca, ili brata da bi preziveo. Oni opet polaze po principu ako dvoje brace umiru od gladi ko ce se zrtvovati da bude hrana drugome. Da li ce se zrtvovati u opste ili ce ipak preskociti "trenutno" principe te se boriti medjusobno za opstanak? Da li vredi vise da jedan pojede drugog, koliko surovo izgledalo, te da bar jedan prezivi... ili da obojca umru drzeci se principa da na brata ne treba nozem.
To su vec malo tabo pitanja do kojih mozda ovde niste jos stigli... al da ne kvarim raspolizenje krvlju od koje smo ipak svi napravljni..
Uzmite u obzir da ljudi koji vladaju nama su nalik nas ali mnogo drukciji od nas te nas mogu lako manipulisati ka necem zlu jer nemaju nas isti osecaj prema tom zlu.
U pitanju je jedan uzviseni pohlepni pogled prema stvarima i odrzavanju moci, a mi smo te budale koje im to sve omogucavaju.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 7:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Racunajte da iza medjunarodne manipulacije, pogotovo kada je cilj neki rat izmedju dve strane, nema emocija.

Rekao bi da je upravo suprotno,ima emocija,štoviše emocije su glavni razlog rata između 2 strane,jel je jedna strana vezana emocijama prema "svojoj" domovini,domoljubje,nacionalizam,ponos prema svojoj domovini,ego to toliko zavoli pa poslije radi lude stvari.
Problem je u tome što jedna šaćica ljudi to iskoristi jel znaju da su ljudi ionako glupi i smatraju ih priglupima,iskrica po iskrica i eto ti rata,mase su ionako glupe jel nerazumiju da ih se iskorištava,a to što se kod njih iskorištava je upravo to vezivanje za domovinu,vezivanje emocijama.
Da nema emocija manja je vjerojatnost da bi uopće izbio rat.

Citat:
Uzmite u obzir da ljudi koji vladaju nama su nalik nas ali mnogo drukciji od nas te nas mogu lako manipulisati ka necem zlu jer nemaju nas isti osecaj prema tom zlu.
U pitanju je jedan uzviseni pohlepni pogled prema stvarima i odrzavanju moci, a mi smo te budale koje im to sve omogucavaju.

Kad su psihopate na vlasti,a ljudi ništa ni neće poduzeti jel im je dobro,održavaju svoju iluzija života (moderan čovjek-zapad).
Ta šaćica ljudi ipak sigurno nešto zna,samo drže između sebe to što znaju,a ljudima prodaju maglu,jel oni sami žele za sebe napredovati,a da netko dozna šta znaju i da plasira javnosti otišao bi automatski u ludnicu ili bi bio uklonjen jel te stvari su sigurno jezive i nevjerojatne za običnog čovjeka.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
daco je napisao/la:
Rekao bi da je upravo suprotno,ima emocija,štoviše emocije su glavni razlog rata između 2 strane,jel je jedna strana vezana emocijama prema "svojoj" domovini,domoljubje,nacionalizam,ponos prema svojoj domovini,ego to toliko zavoli pa poslije radi lude stvari.

Cekaj daco! nemoj me razumeti suprotno! nisam pricao o ljudima kao ljudi zrtve svega nego o dizajnerima ratova.. :shock: :evil:
Ne znam kojim drugim recima da ti objasnim.. ali dizajniranje nase buducnosti je vrseno bez bilo kakvih emocija.. to su samo proracuni.. Dobro i lose tu se ne racuna.. samo cilj.
To sto kazes.. domovini,domoljubje,nacionalizam ne pise istim slovima u njihom knjigama kao u nasim.
Treba razumeti da ljudi mogu biti svasta.. Covek koji odgajan psima ponasace se kao pas.. covek odgajan demonima ponasace se kao kreatura iz pakla.
Sva zezanja i zajebancije su svugde prikladne... sem kada su u pitanju te kreature(Ljudi).
Posle svega sto ste procitali od od medicine, ratova, lose ishrane.. izgleda mi da ne shvatate da su u pitanju gomilu leseva i patnje kako ljudske tako i svih zivih bica ove planete iza svega! Svaka zrtva je za nekoga ili za samu zrtvu beskrajna patnja. Oni su progutali to sve.Oni plivaju opusteno u bazenu punom mrtvih koje su oni sami naveli na smrt i to im daje zivot. Nekrofili, pedofili ili koji vec ti izraz podje za tim je samo senka onoga sto su stvarno.
Takozvani "Oni" su zakoracili mnogo dublje u istinu, fiziku, metafiziku i sve obuhvatno sve od bilo koga od vas ovde... da se ako hoce mogu igrati sa vama samo iz zabave.
Obratite paznju da covek je veoma mocna masina univerzuma.
Al dobro ne treba sad pasti u depresiju.. vi ste ljudi koliko i oni.. te a ko zelite mozete biti i jaci od njih.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Razumijem,ali kao što sam napisao emocije imaju ulogu kod običnih ljudi koji ratuju jedni protiv drugih,elita to sve pokreće zbog većeg cilja koji su zacrtali,ali emocije igraju gl.ulogu kod ljudi,a to ovi drugi koriste.
Najgore je poslije kada rat završi ovi što su ratovali budu proglašeni narodnim herojima,ubio je ovoliko ljudi,raznio je ovoliko tenkova,srušio avione bla,bla.
Ljudi su toliko bolesni da smatraju herojima one koji ubijaju ljude što više to bolje,kao i u sportu gdje se ljudi natječu zbog cilja koji nema smisla.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 11:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Ljudi se poistovjećuju sa svim i svačim ovisno o okruženju u kojem žive. Jedna od mašinerija pokretanja balkanskih ratova posebice između Srba i Hrvata je CRKVA, bez uvrede ali i ustručavanja reći ću da je katolička crkva odigrala veliku ulogu u raslojavanju tih dvaju do tada homogenih naroda.( Pročitati knjigu "Magnum Crimen" od Viktora Novaka.)
Potječem iz krajeva gdje podjednako ima kako srba i hrvata tako i muslimana (danas bošnjaci) tako da mi je povjesti tih triju naroda dosta poznata. Borba za broj vjernika je poprimila drakonske razmjere koriste se sva raspoloživa oruđa.
Prvi sa kojima se katolička crkva obračunanala na tlu bosne su bili Bogumili koji su bili posljednji nosioci istinskog znanja, zbrisani sa lica zemlje. Kasnije su na red došli pravoslavci koji su bili najbrojniji narod na balkanskom tlu.
Sličan program porobljavanja ima i Islam, iz povjesti je vidljivo na koji je način islamizirana Bosna.
Na tlu bivše Jugoslavije u zadnjih pedeset godina pored ostalih stvorene su tri nove do tada nepostojeće nacije, prvo; Makedonci (Grci ih zbog toga nepriznaju kao narod) zatim Bošnjaci kao nacija i Kosovari sa Kosmeta kao najsvježiji. Tome nije kraj na redu je vojvodima, mislim da ni Hrvatska neće biti pošteđena toga, ima autonomaša koliko hoćeš samo se čeka pravi trenutak.
Stara isprobana taktika zavadi pa vladaj, Balkanci su oduvjek bili ratoborni to je valjda u genima a oni na vrhu ljestvice sa tim atributom itekako računaju. dalo bi se o ovoj temi podosta reći ali neželim nikome stati na ego i izazvati negativnu reakciju.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: ned jul 26, 2009 11:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Evo par natuknica o čemu govori knjiga "Magnum Crimen"

Zločini Vatikana kroz vjekove:


-Pozivanje na falsificirani dokument tzv. Konstantinovu darovnicu,pomocu kojeg su pokusavali da prigrabe apsolutnu svjetovnu vlast
- Postavljanje homoseksualaca za pape,koji su pak postavljali svoje ljubavnike za kardinale,takodje utvrdjeno je postojanje pape koji je imao dijete sa cerkom
-posredna odgovornost za pad Vizantije i Balkana pod Turke,zbog rusenja Vizantije 1204 god.,kao sto je poznato to je omogucilo naseljavanje Turaka na prostoru Male Azije,koja im je bila baza za sirenje na Balkan
-Inkvizicija tokom koje je ubijeno tisuće neduznih ljudi,kao i sistematski progon Židova tijekom inkvizicije
-Unijacenje
-Neskrivena podrska zlocinima nad Srbima u NDH-a,kao i skrivanje nacista i fasista poslije 1945
-Nepobitna cinjenica da je ova crkva najveca pedofilska mreza na svijetu,sto se ogleda u cinjenici da je samo u americkom ogranku registrirano preko 10.000 slucajeva zlostavljanja dijece

-Proglašenje ,,blaženim,, Alojzija Stepinca na samo par kilometara od najvećeg stratišta koje je pod njihovim patronatom počinila ustaška kamarila.
-Nikad vraćeno opljačkano blago iz crkava i manastira kojim je nesumnjivo plaćano bjekstvo ustaških zlikovaca u Južnu Ameriku a krajem XX vjeka je tim novcem preko vatikanskih banaka naorožuvana NDH II, što je sudskim postupkom utvrđeno pred kalifornijskim sudom 1996 .

A kao kruna svega slijedi najavljena posjeta pape Bnedikta XVI Srbiji u ,,narednom periodu,,.
Ima li kraja zločinačkom djelovanju ?


Opširnije o svemu u knjizi Viktora Novaka ,,Magnum Crimen,, koju je u svom prvom izdanju Vatikan skoro potpuno otkupio(80 % tiraža) ne dozvoljavajući da se istina o njihovoj zločinačkoj ulozi sazna.

Otvorena je Pandorina kutija.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: pon jul 27, 2009 3:58 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Ne, pandorina kutija je otvorena od kad je svijeta i vijeka, kartikeya. Molio bih da se moje tvrdnje ne uzimaju 100% kao tačne jer se nekih činjenica ne sjećam baš najbolje no u grubim crtama mogu da iznesem ono do čega sam došao.

Nisu samo katolici progonili bogumile nego i pravoslavci (a oni nisu narod i ovo je vrlo bitno što si napisao), odnosno kraljevi/carevi tadašnje Srbije ( sv. Sava npr. se spominje kao mogući progonitelj, no nisam siguran gdje sam pročitao i da li je ova informacija skroz tačna ) te takođe vladari pravoslavne Bugarske i Vizantije. Bogumili su bili prijetnja za instituciju Crkvi i tadašnjih vladara osim u Bosni koja je dugo bila ''tampon zona'' a poslije će se to krvlju platiti što sam/smo osjetio/li na svojoj koži. Istorija balkanskih naroda je prekrivena sa mnogo dezinformacija jer su je mahom pisali osvajači ili pretendenti na Balkan a naših srednjevijekovnih spisa je malo. Naši spisi novijeg datuma su pisani sa pozicija i interesa nacionalni vladara i ''inteligencije'' te u njima ima dosta friziranja i falsifikata. Mi se mahom oslanjamo na spise iz Vizantije, Mletačke Republike, Dubrovačke Republike, Rima, Franačkog carstva, Ruskog carstava, Svetog Rimskog carstva, Austo-Ugarskog carstva i napokon Otomanskog carstva pa je vrlo teško razlučiti što se to zaistinski dešavalo davno na ovim prostorima no istoričari se svojski trude da raspletu Gordijev čvor. Slažem se da su naši preci bili na udaru Crkvi ali pravoslavlje je donešeno na Balkan (i u Rusiju) mačem i ognjem (kao i ostale) a ne voljom tadašnjih ljudi ili plemena i nije uopšte nevina. Neki moderni srpski istoriski istraživači tvrde da je Srpska Pravoslavna Crkva najveća genocidna organizacija uperena ka Srbima jer se Srbinom zove samo onaj koji je pripadnik te crkve i ne gleda se krvna niti plemenska linija. Njihova teorija je da se sa tim stavom oslabio Srpski narod odbacivanjem, oticanjem, asimilacijom u druge narode. Nadam se da je jasnija ova tvoja rečenica.

Citat:
Kasnije su na red došli pravoslavci koji su bili najbrojniji narod na balkanskom tlu.


Primjećujem je jer sam se dosta bavio ovom tematikom i shvatam da si htio reći nešto drugo ali je upravo ta povezanost vjera=narod vrlo bitna za razumjevaje današnjih problema na Balkanu. Moja agonija (odnosno moje Ličnosti) je bio pokušaj pronalaženja nekog uporišta u nacionalnom identitetu jer sam bio pod udarom okoline 90-ih i moje potrebe da negdje pripadam poslije raspada Yuge a potičem iz mješovitog braka. Ranije nisam imao nacionalni identitet, nisam imao pojma što su to nacije a sa ratovima sam doveden u situaciju da se opredjelim i pripadam ''nečemu''. To trenje,ta laž i poslije agonija zbog unutrašnjeg sukoba me je jednim djelom i dovela do traganja a kasnije i do ovog foruma. Imam Srpske, Hrvatske i Crnogorske korijene a geografski moji preci dolaze iz Dalmacije, Crne Gore, Bosne te Like, a prapostojbina mojeg plemena (tj. po prezimenu,muškoj lozi) je Hercegovina. Moji roditelji sebe smatraju geografski i kulturno vojvođanima a ja sebe hercegovcem sa primjesama svega ostalog (znači gdje je ko od nas odrastao). Poslije sam shvatio da ne pripadam niti jednoj naciji nego kulturi, odnosno jeziku, kako štokavici tako i čakavici. I to je jedina pripadnost. Ovo shvatanje me je dosta oslobodilo.
Da se vratim na temu...vjera=narod, a ovo je proisteklo iz srednjeg vijeka gdje se preko pravoslavne crkve vršila homogeizacija stanovništva te je kontrola vladara bila uspješnija.Srpski vladari su samo kopirali Vizantiski princip gdje se vladaru preko Crkve davala božanska pozicija. Pod naletom Turaka SPC je očuvala srpski nacionalni identitet, BPC bugarski a GPC grčki. Crnogorski nacionalni identitet je održala jaka plemenska povezanost odnosno svijest.Inače pretpostavlja se da su upravo Nemanjići ''krivi'' za neka trvenja između Srba i Crnogoraca ali uzimam ovu tvrdnju sa rezervom. Bosna nije stvorila svoj nacionalni identitet i potpala je pod formulu vjera=narod a to se pogoršalo sa islamizacijom stanovništva.Kod Srba na Balkanu je došlo do odliva jednog dijela stanovništva u druge nacije baš preko formule vjera=narod.Vjerovatno da se ovo može primjeniti i kontra kao i na ostale narode posebno ako im je jezik sličan ili isti. Ovo je vrlo interesantn pogled nekih istraživača u novije doba i diže mnogo bure. Jedino što je sigurno jeste da nas povezuje zajednički jezik sa svim varijacijama i slavenski korijeni.

Ovo što prenosiš iz knjige je vjerovatno dosta tačno ali Katolička crkva je počinila strašna zlodjela prema Hrvatima,Slovencima kao i Poljacima, Česima, Slovacima a ne samo pravoslavnim Srbima i Grcima(ili Vizantincima). Koliko je meni poznato u Hrvatskoj dolazi do procvata pismenosti(*) na maternjem jeziku tek od Napoleonovih osvajanja. Do tada su bili u upotrebi: latinski, talijanski, germanski i ugarski zavisno od doba. Kad je Austougarska povratila dominaciju vrlo brzo je ugušila pismenost odnosno školstvo, naročito u dalmaciji. Kakvo držanje u tami i neznanju hrvatskog te slovenačkog naroda. Sasvim suprotna pozicija je bila kod Srba u Austougarskoj. Oni su imali neku vrstu kulturne i poreske autonomije jedan period a pismenost je održavana kroz pravoslavnu crkvu a koliko mi je poznato Marija Terezija je tjerala Srbe u Vojvodini da grade svoje škole. Jednima oduzimaš a drugima daješ iz političkih interesa koji su dalekovidi sa pozicije vladanja regionom ali pogubni po naše nacije. Sa druge strane Srbima, Bugarima,Crnogorcima, Makedoncima i Grcima (za Albance ne znam) isto se desilo pod Otomanski carstvom kao i Hrvatima i Slovencima pod Austrougarskom carevinom. Slaveni na balkanu su bili žestoko ugnjetavani dug vremenski period. Mislim, pogledajmo cifre od 1000 ili više godina u Hrvata i Slovenaca te 500 godina kod ostalih (od strane Turaka). Ugjnetavanje je bilo dugo prisutno i u Albaniji te Rumuniji. Svi narodi balkana su duboko istaumatizovani i ta trauma se obično liječila na drugome, tj. komšiji naravno ratovima. Naša nesreća je što smo geopolitički postavljeni na granici između Istoka i Zapada tako da su se sve bitke za dominaciju prebijale nama preko leđa i to traje oko 1400 godina za slovene a nekih cca. 2500 (što je poznato iz pisanih izvora Grčke i Rima) za ostale tj. one koji su nestali kao narodi odnosno asimilovani od strane osvajača ili su se pojavili po drugim imenom. Čak i da smo bili pod jednom vjerom u novije doba pitanje je koliko bi izbjegli ratovanje i podjele. Najveću cijenu su platili oni koji su bili na granici razdvajanja izmedju vjera a to je upravo region gdje se priča štokavica i čakavica.Bosna i Hercegovina te Dalmacija i Lika su čini mi se prošli najgore a upravo na ovim područjima je bilo i najjače djelovanje bogumila što je vrlo interesantna činjenica.Intersantno mi je i da se u Bosni nalaze piramide a da se ta informacija maksimalno ignoriše od strane nauke. Ostaje da problem među slavenima na Balkanu nije izuzetak, ovo je problem na cijeloj planeti, a naročito u zonama interesa Crkvi odnosno velikih sila i ''malih'' naroda koji pate zbog njihovih sukoba.


(*) izuzimam pojavu glagoljice u dalmaciji i književnike potekle iz dalmatinskih gradova koji su imali neku autonomiju u srednjem vijeku. Samu glagoljicu Vatikan je vrlo brzo zabranio a bogosluženje se obavljalo na latinskom ili na jeziku vladara.
Pozdrav
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: pon jul 27, 2009 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
ah, (wec) poznati kontejneri. samo bez zurbe...
:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: pon jul 27, 2009 11:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
metuzalem je napisao/la:
da postoji vremenska mašina pa da sadašnji metuzalem popriča o ovoj temi s metuzalemom od prije samo 2 godine grdno bi se posvađali a da ne govorim o metuzalemu iz 1990 ...


:mrgreen:
i posle neko kaze da je evolucija prespora da bi se posmatrala uzivo
nadam se da cesh jednog dana avanzovati dotle da se mozesh nazvati Romom
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: pon jul 27, 2009 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Ima li Coca-Cole bez Pepsi - Cole?
Ima li Zvezde bez Partizana?
Ima li Dinama bez Hajduka?
Ima li Srbije bez Hrvatske?

To je jedna vesto fabrikovana marketinska kompeticija... Gospoda vladari znaju kako se vlada... Moras uvek imati plave i crvene identifikacione grupne kapice...

U ovom slucaju identifikacione kapice su pravoslavne ii katolicke... Tako ih mozes zavadjati i miriti bezbroj puta, kada ti se prohte ii kada interesi nadodju...

Vladika Sabacko - Valjevski se sada voza u Audiu A8 po svojoj eparhiji, brat bratu , taj auto kosta oko 150 000 evra (dok narod gladuje)... Odakle mu? Popovi njegove eparhije su pred rat snimili pojanje srpskih rodoljubivih pesama koje su se prodavale u tirazimo od stotina hiljada i vrtele svuda... Covek je mason - teski ... Dobio je nalog od svoje loze da podgreva nacionalnu netrpeljivost...

Hajde sada pozivam hrvatske forumase da mi daju slican primer iz svog dvorista... Recimo, sta im je na misi govorio Velecasni... Voleo bih da cujem, kako su oni ispunjavali svoje naloge...

Mogli bi ovako da nadjemo na stotine primera... Ja sam naveo samo jedan...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Srbi i Hrvati
PostPostano: uto jul 28, 2009 12:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Audi A8? Pa ti nisi u toku, u Beogradu se vozaju u Mercedesovim i BMW-ovim dzipovima. Valjda od priloga vernika . . . .

Kao sto rece Balasevic

Citat:
A tad su došli topovi, pa popovi, pa lopovi
I čitav svet se izobličio
Ispuzali su grabljivci, pa lažljivci, snalažljivci
A ljudi ćutali, a šta bi drugo?
I šaptali da ovo ne može dugo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 435 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz