Sada je: sub apr 27, 2024 10:00 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 5:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Imam jedno pitanje za koje ne znam gdje bi ga postavio pa ga postavljam ovdje.

Što mislite, kolik su i jesu li uopće kod nesreće u Černobilu bili upleteni Reptilijani i/ili bilo koja druga OPS izvanzemaljska rasa?

Među teorijama zavjere jako je malo teorija koje govore da se u vezi Černobila radi o zavjeri. Nije li to ipak malo čudno s obzirom na razmjere nesreće koju je uzrokovao i još uvijek uzrokuje taj slučaj?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
piskavac
Citat:
Što mislite, kolik su i jesu li uopće kod nesreće u Černobilu bili upleteni Reptilijani i/ili bilo koja druga OPS izvanzemaljska rasa?

Ili možda i OPS ljudi #-o :shock: :)
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
kolos je napisao/la:
piskavac
Citat:
Što mislite, kolik su i jesu li uopće kod nesreće u Černobilu bili upleteni Reptilijani i/ili bilo koja druga OPS izvanzemaljska rasa?

Ili možda i OPS ljudi #-o :shock: :)
:occasion5:


Pa za OPS ljude se podrazumijeva. Nije taj reaktor sam od sebe rekao: B-B-B-B-B-B-B-B-BUUUUMM.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Nije taj reaktor sam od sebe rekao: B-B-B-B-B-B-B-B-BUUUUMM.
=D> :rofl Super!A možda je!
Bilo mi je smiješno kako si odmah posumnjao na neke vanzemaljce koje trebaš klasificirati tako da bi ih mogao naći i ispljuskati. :thumbup:
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 9:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
kolos je napisao/la:
Citat:
Nije taj reaktor sam od sebe rekao: B-B-B-B-B-B-B-B-BUUUUMM.
=D> :rofl Super!A možda je!
Bilo mi je smiješno kako si odmah posumnjao na neke vanzemaljce koje trebaš klasificirati tako da bi ih mogao naći i ispljuskati. :thumbup:
:occasion5:




1. Reaktor nije slučajno eksplodirao, nego su ljudi prčkali po njemu i to dva dana.

2. Ne sumnjam na izvanzemaljce. Čak ne sumnjam niti da je to bilo djelo neke zavjere. A znaš li zašto? Pa nesreća takvih razmjera bila bi pljuska svakoj državi u kojoj bi se ona dogodila, stoga se kataklizme takvih razmjera ne planiraju namjerno. Bar ja tako mislim. A opet, zbog prosvjećivanja uma, i zbog razgibavanja sivih stanica moramo ispitati i mogućnost zavjere. Ako ti se da, klikni na ovaj web site, pa ćeš naći jako zanimljivih informacija o mogućoj sabotaži u Černobilu, međutim za mene su te informacije suviše nedovoljne i nekompletne. Ali bi te ipak mogle nagnati na razmišljanje.

link: http://www.spiritoftruth.org/chernobyl.htm
_________________________________________

Evo, baš nekoliko trenutaka nakon što sam ti poslao link uguglao sam Chernobyl i sabotage, i čini mi se da urpavo sada na google-u ima dosta toga o mogućoj sabotaži. A prije dok sam guglao izbacivao mi je skroz neke druge stranice sa nekvalitetnim sadržajima, a koliko vidim, sada odjednom bi se moglo naći par kvalitetnijih. Pokupit ću te linkove i vidjet o čemu se radi. Inače, da ne začatavamo ovu temu, mogli bi smo, ako hoćeš, o Černobilu raspraviti na nekom drugom topicu ili otvoriti potpuno novi topic vezan iisključivo za njega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Shta se tachno desilo 26.4.1986. godine u Chernobilju?
PostPostano: uto apr 21, 2009 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 11:42 pm
Postovi: 35
Lokacija: Balkan
Da li se ovo desilo sluchajno, ili? :|
Od tada su SSSR zahvatale sve vece i vece krize.
Ako je to nechije delo, chije je?

Shta se tachno desilo, zashto, da li se uopshte zna potpuna istina o tome?!
Ili to samo znaju oni za koje niko ne zna?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Shta se tachno desilo 26.4.1986. godine u Chernobilju?
PostPostano: uto apr 21, 2009 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
mrtav umoran je napisao/la:
Da li se ovo desilo sluchajno, ili? :|


bez obzira na swe, moras uzeti u obzir da se u owom nasem 3D swijetu NISTA ne dogadja slucajno. takwo sto ne postoji. e sad, tko, kako i najwaznije zasto, ne bi ti znao reci. waljda ce netko imati neku pametnu...

:wink: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 21, 2009 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 11:42 pm
Postovi: 35
Lokacija: Balkan
pa SLUCHAJNO , kako su rekli mediji da je doshlo do neke greshke!
,,sluchajno''!!! :evil: :cry: :| #-o :shock:
Ja mislim da je to bio dio plana koji je trebao da srushi SSSR-ov sistem.
Ima logike, a i naznaka na to.
A to je uradjeno jer je bio neposlushan, i bio je valjda predodredjen nekom drugom koji bi mozhda pomogao nashoj vrsti.
A takodje smatram da je danashnja Ruska Federacija poslushna, i predodredjena onima koji su odgovorni za katastrofu 1986, a verovatno i neke druge, mozhda i za trgovachke centre ili su to uradili neki predodredjeni za te koji su uzeli sad Rusku vladu pod svoju kontrolu.
Mozhda iza skoro svih katastrofi, prirodnih i neprirodnih i svih ratova (pogotovo u proshlom i ovom veku koji su se desili), stoje ti koji su unishtili SSSR i druge za sebe bitne stvari.

Pa dajte ljudi ima li iko da zna ishta o Chernobilju i njegovom kraju!?
Samo napishite ako imate neshto , i iz zvanichnih i nezvanichnih izvora, pogotovo nezvanichnih!!!

Molim vas , eto!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 22, 2009 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 11:42 pm
Postovi: 35
Lokacija: Balkan
Evo dacu vam i link emisije o Chernobilju.

http://www.youtube.com/watch?v=luSpdSyT1ys

Kad se to desilo zatashkavili su shto su vishe mogli, davali pogreshne informacije. :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 22, 2009 3:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ma choveche .. ima strava zamisli VIDEO IGRA koja me je pre nekog vremena naterala da razmisljam na tu temu ... STALKER - SHadow Of Chernobyl ... po prichi iz igrice je taj dogadjaj bio samo paravan za osnivanje organizacije C-Conciousness.. za stvaranje nadsvesti i kontrole buducnosti, i ljudskog roda. Pricha je vishe nego originalna...

A i zapravo mislim da je taj dogadjaj izrezhiran, i da ni sluchajno nije bila u pitanju greshka.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 22, 2009 7:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 11:42 pm
Postovi: 35
Lokacija: Balkan
Da da! BAsh sam juche chuo za tu igricu od druga.
Moracu je zbaviti i pocheti prelaziti! :D
Rekao mi je da je mozhesh 7 puta preci i svaki put na razlichite nachine.
Kao 5 puta ne shvatish uopshte zashto si tu, a 2 puta shvatish istinu i zashto si zapravo tu.
Ali opet igrica je igrica i pravili su je verovatno oni iz Microsofta koji su kontrolisani.

Treba mi neshto veoma realno i chistoistinito na ovu temu. :cry:
Kad bi se tu razbila obmana i otkrila istina oko Chernobilja,kad bi unishtili ili preskochili ili nekako drugachije zaobishli barikadu koja sprechava put do Chernobljske istine, imam osecaj da bi mogli naci mnoge veoma bitne odgovore koji bi nam pomogli.
Verovatno bi to shto se sve izdeshavalo oko te katastrofe moglo povezati sa skoro svime ovime shto istrazhujemo,tj ISTINU
koja nas daleko mozhe odvesti.

Mozhda imaju neke veoma bitne tajne oko tog svega. Koje bi nas mogle ponovo nachiniti ljudskim bicima onakvim kakvi zapravo i jesmo. :wink:

A koliko za sad vidim, niko nema blage veze! :evil:
Vec 23 godine, niko se ne pita, nikog nije briga.
Ja bih volio da znam, volio bih da i izstrazhujem u vezi toga, mozhda i hocu, al sad nemogu. Imam 17 godina.
Razne katastrofe, ratovi, deshavaju se pred nashim nosom, a niko se ne pita shta je srzh toga, shta je STVARNI izvor tom svemu, odakle dolazi, zashto.
A ne da sve prihvatimo shto nam vlada i mediji kazhu, to je zato, to je zbog toga, to je tako, to mora tako biti i uvek ce biti. :roll:
Pa starija beba bi mogla skotnati samo kad bi htela da neshto neshtima oko skoro sve i jedne, bilo kakve katastrofe.

Chudi me da svi prichaju neshto za trgovachke centre, kako je to zavera uradila, a niko se ne pita za Chernobilj, koji je postao simbol katastrofe, GRAD DUHOVA,ZAVEK, i koji ima vishe naznaka da je smeshteno. Ne samo chernobilj nego i okolni gradovi i sela.

Volio bih da ako niko ne zna, da svi koliko - toliko da se zalozhimo za to da vidimo shta je istina o njegovom kraju. Koliko je heroja otishlo u zaborav, koliko su ljudi zaboravni. I zbog chega zapravo to sve? CHEMU?????? Da bi se ja imao pitati ,chemu????

Kad god bude neki rat, pa nakon njega ratni vojni invalidi budu vidjeni, ljudi prema njima totalno ravnodushno se ponashaju,ako ih ne pochnu chak i nazivati gamadima ako su previshe obogaljeni.

Ja sam svedok takvom surovom,primitivnom,jadnom ponashanju :!: :!: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
evo super stranice ako netko voli gledat tužne, depresivne, umjetničke, nostalgične, katastrofične itd. slike :)

http://www.angelfire.com/extreme4/kiddo ... ter27.html

ženska je zakon, ide solo na motoru po "zabranjenoj" zoni.
iz Černobila s ljubavlju :love9:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon apr 20, 2009 8:33 pm
Postovi: 30
Super je, hvala ti na linku, upravo listam s oduševljenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 26, 2009 4:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Na to sam naišo još davno. Vidim da ima novih stvari. Zanimljivo je kako sam danas opet naišao na to.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 28, 2009 2:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 17, 2007 10:45 pm
Postovi: 62
Lokacija: Svajcarska
nesto su zataskali zesce cim su sve prekrili slojem betona da niko vise ne moze da udje

mada je uvek lako naci u svemu zaveru ali posto kod rusa ukrajinaca je mentalitet slican nasem ne bi me cudilo da je neki tehnicar malo vise cugnuo pa je doslo do "tata spalio djenku"

_________________
Night Watch


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 9:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Koliko se sjecam postojala su dva objasnjenja za eksploziju reaktora:

1. ljudski faktor (nedovoljan trening, nepotpuno znanje kako reaktor radi,...)

2. greska u dizajnu

Cinjenica je da je nekoliko sigurnosnih mehanizamam bilo ugaseno kad se nesreca dogodila, sto navodi na los i netpotpun trening. (lakse je ugasiti sigurnosni sistem nego li pronaci kako da se ispravi razlog za alarm)

Dodaj na to takodje rusku tehniku i onda se samo pitamo kako to da se cernobil samo jednom dogodio?! :D

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Mislim da je reaktor u Cernobilu imao dodatan "ulaz" tj. izlaz, pa se po potrebi iz reaktora moglo vaditi nuklearno gorivo za potrebe vojnog nuklearnog programa Sovjetskog saveza. Prckanje po reaktoru je po mom misljenju bilo bas to, pa je pocela nekontrolirana lancana reakcija sto je dovelo do katastrofe. Inace, takvih reaktora je bilo podosta na području Sovjetskog saveza u vrijeme hladnog rata.

Osobno iskljucujem neku mogucnost sabotaze, uplitanje stranih sila i slicno, jednostavno doslo je do ljudske greske jer je reaktor bio predvidjen za visoko rizicne operacije manipuliranja nuklearnim gorivom sto je na kraju rezultiralo katastrofom.

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 16, 2009 11:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 16, 2009 11:30 pm
Postovi: 15
Pozdrav svima.Pre nekoliko dana sam procitao,interesantnu verziju dogadjaja.Naime po prici jednog Rusa,koji istrazuje alternativni razvoj ljudske civilizacije(Annunakiji itd.),koju mu je ispricao prijatelj,Ruski inzenjer,katastrofa nije posledica stanja opreme u elektrani,niti pijanstva,vec niza cudnih okolnosti.Po njegovim recima radnici su svesno preopteretili reaktor,pod izgovorom da zele da provere koliko ce isti izdrzati.Prethodno su iskljucili pumpe za hladjenje reaktora.Ovaj Rus je postupak uporedio sa situacijom u kojoj neko svesno skace iz aviona,bez padobrana.Po njemu ovo je uradjeno da bi se unistio SSSR koji je saradjivao sa Annunakijima.Mnogo vise o svemu ovome ima na jednom forumu.Ukoliko nije zabranjeno pravilima ovog foruma reci cu ime istog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Černobil
PostPostano: uto apr 14, 2020 9:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ovo što gori pozar 3km od Černobila, ako zahvati onaj nuklearni reaktor koji nije u sarkofagu, moze li se katastrofa ponoviti?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Černobil
PostPostano: uto apr 14, 2020 11:51 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ni atomsko zračenje možda nije baš onakvo kakvim nam je ono prezentirano?!







..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 125 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz