Sada je: sub apr 27, 2024 1:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Černobil
PostPostano: uto apr 14, 2020 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
@galaksija, nije ti videozapis dostupan. Pazi nama je prezentirano da u mjestu gdje se desi nesto takvo, radijacija traje neki period (ima tacna cifra koliko godina a to znaci generacije i generacije nece tu moc zivjeti). Medjutim u dokumentarcima vidjela sam da ima stanovnika koji su se vratili u podrucju Cernobila i fino uzgajaju baste, samo im je vlast rekla da to ne smiju prodavati, vec da to rade za sebe samo. Da podsjetim , nuklearna katastrofa u Cernobilu se desila 1986 godine, a nakon par godina neki stariji stanovnici vratili su se kucama i zive normalan zivot sa stokom. Nista im nije i tvrde da je to samo prazna prica. Zbog cega onda gajgerov brojac onako pisti kad se neki ludi turista(ima ludaka posjecuju neki vrlo cesto, a naravno i naucnici idu proucavat floru i faunu) nadje blizu elektrane koja je eksplodirala? Navodno ne smiju se dodirivat drveca, zelene povrsine, ali slobodno idite na put, jer kisa sapire kontaminirane betonske povrsine.
Druga stvar koju znam od ranije jeste ta da radijacija ne moze proci zid, ali zasto je prije postavljanja sarkofaka na nuklearni reakator koji je eksplodiro pucao betonski zid koji su stavljali svake godine da zabetoniraju otvor da ne prolazi radijacija?
I ne znam da li ste znali informaciju da su ostali neeksplodirani reaktori radili redovno sve do 1996 godine i da su ljudi u skafanderima dolazili na posao.
Tako da ovim postom hocu reci, mozebit da si upravu. Nesto tu smrdi, samo ne znam sta, ne znam ja tu objasniti. Cinjenica je da su zracenja postojala, tj.radijacije itd itd, ali koliko to godina moze trajati? Neke price mi se ne podudaraju, a ja smao mogu da citam ili slusam o svemu jer ne mogu licno otic i samoj sebi dokazat, nemam drugog nacina nego uzet info sa neta. Da li je moguce da su nesto mogli ucinit da se sve to sprijeci i da ponovo nasele taj dio Cernobila.
E sad buni me ono sto su Korziku upozorili neto nakon katastrofe da ne koriste voce i povrce jer je najgori kontaminirani oblak dosao bas iznad njihove zemlje, medjutim, slabo ko da je slusao to, dok bi nakon 10g (zamisli cak 10 godina), ljudi u toj drzavi umirali od istih simptoma od kojih su umirali u u Cernobilu.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Černobil
PostPostano: uto apr 14, 2020 3:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
@galaksija, nije ti videozapis dostupan...


Probaj ovaj - LINK

Ako ne ide, ukucaj u YT Search: Galen Winsor Nuclear Scare Scam (original treba trajati oko jedan i po sat.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Černobil
PostPostano: čet apr 16, 2020 5:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 449
Lokacija: Zagreb
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ovo što gori pozar 3km od Černobila, ako zahvati onaj nuklearni reaktor koji nije u sarkofagu, moze li se katastrofa ponoviti?


Ne, jer su ostala tri nuklearna reaktora ugašena, a valjda su onda i gorive šipke povadili iz njih. Šteta što onaj moj izvorni link iz 2008. više ne radi. Mnogo kasnije naletio sam na pojašnjenja kako ta katastrofa ima mnogve poveznice s astrologijom.

Jedino ako ipak Leonid Kučpma, bivši predsjednik Ukrajine koji je ispregovarao zatvaranje nuklearke i otvorio nuklearni reaktor građen ruskom tehnologijom, ali bitno drugačijom od ove u Pripyatu (Černobilu) nije taj reaktor zapravo smjestio u tu elektranu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz