Sada je: sub apr 20, 2024 8:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 946 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 48  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 12:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Neki su možda čuli za slučaj od prije par mjeseci kada se čovjek koji se predstavio kao Joseph Moshe, mikrobiolog Mossada, telefonom uključio u jednu radio emisiju iz Los Anđelesa i izjavio kako će za par mjeseci ukrajinska laboratorija farmaceutske kompanije Baxter, pustiti u opticaj vakcinu ("biološko oružje") zaraženu virusom H1N1 i tako izazvati pandemiju. Usput je pomenuo i da će u toj vakcini biti i neki aditivi koji će narušavati imuni sistem kod ljudi. On je tom prilikom takođe izjavio kako ima namjeru da o tome obavijesti i američke pravosudne organe.

Naravno, brzo nakon toga bio je uhapšen a prilikom hapšenja počastili su ga tretmanom koji se sastojao od kombinacije plina i tasera, kao da s radilo o nekom opasnom teroristi. Mediji su ga nazvali luđakom i ta priča se brzo zataškala a od Moshe od tada ni traga ni glasa.

LINK



slika


Kako vidimo na osnovu kasnijeg razvoja događaja, taj čovjek je govorio istinu!


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Barem je pokušao obavijestiti no na krivi način, valjda nije bio svjestan koliko je sve to duboko. Ali malo po malo kockice se poslaguju a dalje vidjećemo što nas čeka samo zasad je još koliko toliko pod kontrolom ali šta nas čeka na godinu to me tek zanima.

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Što se tiče Ukrajine u jednom je trenu tokom poslije podneva na teletekstu išla informacija o gripi i stanju u Ukrajini. Objavili su smrt 81 osobe, a u nastavku rečenice kako je samo kod 1?!? dokazan virus H1N1!!!!!!
Zaista interesantno. To je bilo prije sat vremena, sad toga više nema!

alf :?:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Sad sam skužila da je tekst objavljen i na:

www.svinjskagripa.com
[google][/google]


alf \:D/

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Bas super. Izgleda da svako tko pocne smrcati i kihne dva puta se sumnja da ima svinjsku gripu. Koliko propaganda i mediji utuku ljude u mozak :cry: Previse ga pumpaju s tim nasilnim vjestima i statistikama oboljelih, sto-jest-jest :-k

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Da se nadovežem na Galaksijin post. Snimku mediskog pračenja uhičenja Joshepa Moshea pogledajte ovdje. Mediji ne spominju da je Joseph Moshe mikrobiolog mossada koji je nazvao u radio show i rekao da posjeduje dokaze, koje će predati državnom tužiocu, da Baxter planira zagaditi cijepivo u Ukrajinskom labaratoriju. Mediji ga predstavljaju kao luđaka koji je "navodno" prijetio bombom bijeloj kući.
Zanimljivo je da je čovjek izdržao dva suzavca ubačena u auto, sprej u oći i tejzer. Pročitao sam da je korišten i EMP radi onesposobljavanja komunikacije mobitelom. Na kraju videa gore, reporter prenosi da policija kaže da ga vjerojatno čeka optužnica za nekoliko djela uključujući opiranje uhičenju i neopreznu vožnju. A optužnica za prijetnju bombom bijeloj kući?
Ako ovo nije dokaz urote, ne znam šta je.

Još jedna zanimljivost koja je možda slučajnost, a možda i nije.
Ko je gledao film 12 majmuna (ja sam ga sinoć pogledao ponovo) možda se sječa da se kroz cijeli film paralelno provlači priča kroz medije o dječaku koji je upao u neakvu rupu ili bunar, i da je priča privukla ogromnu pozornost, da bi se na kraju ispostavilo tako da je sve bila prevara. Dječak uopće nije bio u rupi nego se skrivao u staji. Ballon boy anyone? Nakon toga, u filmu, izbija pandmija virusa koji ubija 5 milijardi ljudi. Vidimo šta se odvija u Ukrajini.

Još jedna stvar iz filma. Kada Brad Pitt objašnjava svojoj ekipi (vojsci 12 majmuna) kako njegova bivša psihijatrica, koja ga je lječila prije 6 godina, zna šta on planira iako prije 6 godina dok ga je lječila on nije ni razmišljao o tome. Kaže da, dok su ga promatrali u ustanovi sve podatke koje su skupili, njegov mentalni sklop, ubacili u kompjuter koji je mogao predvidjeti šta će raditi za 10 godina. Ovo me podsjeća na webbot.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
galaksija je napisao/la:
Neki su možda čuli za slučaj od prije par mjeseci kada se čovjek koji se predstavio kao Joseph Moshe, mikrobiolog Mossada, telefonom uključio u jednu radio emisiju iz Los Anđelesa i izjavio kako će za par mjeseci ukrajinska laboratorija farmaceutske kompanije Baxter, pustiti u opticaj vakcinu ("biološko oružje") zaraženu virusom H1N1 i tako izazvati pandemiju. Usput je pomenuo i da će u toj vakcini biti i neki aditivi koji će narušavati imuni sistem kod ljudi. On je tom prilikom takođe izjavio kako ima namjeru da o tome obavijesti i američke pravosudne organe.

Naravno, brzo nakon toga bio je uhapšen a prilikom hapšenja počastili su ga tretmanom koji se sastojao od kombinacije plina i tasera, kao da s radilo o nekom opasnom teroristi. Mediji su ga nazvali luđakom i ta priča se brzo zataškala a od Moshe od tada ni traga ni glasa.

LINK



slika


Kako vidimo na osnovu kasnijeg razvoja događaja, taj čovjek je govorio istinu!


Pozdrav


Ali pitanje je da li su u Ukrajini tih 258.000 i vakcinisani. A po nasim banana republikama se sreca sve opet vrti oko para i kajmaka. Zanimljivo je da se uvek govori cega u vakcini ima, nikada se ne prica o onome sto eventualno nije spomenuto. Inace ako niste znali po zakonima vecine zemalja EU na prehrambenim proizvodima nije potrebno naprojati sve sastojke do detalja, ponegde su dovoljne i sifre. Zna li neko sta je npr. E 221? Pa ne vidim zasto tako ne bi bilo i sa vakcinama. Tako da mislim da nanotehnologija i ko zna sta sve jos i dalje tu igra ulogu.

Koliko ja vidim po lekarima "u operativi" i vecina njih je protiv vakcinisanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 04, 2009 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
Zabavljajući se iščitavanjem komentara čitalaca, na raznim stranicama, naidjoh na ovo. Pa se pitam , jel moguće?
Vjerovatno jest.
----------------
"Za lecenje ovog gripa najbolji lek je Tamiflu, sve drugo je nista. U Engleskoj je reseno tako da se Tamiflu dobija besplatno preko interneta tako sto se popuni onlajn anketa gde se odgovori na nekoliko pitanja na osnovu koga se ako postoje simptomi gripa (veruje se iskljucivo na rec) dobija sifra koja se zapise i lek moze podici prijatelj ili rodjak na osnovu sifre u najblizoj zdravstvenoj stanici. Besmisleno je da pacijent ide kod lekara jer ce samo zaraziti druge a simptomi su opste poznati.
(Goran, 4. novembar 2009 22:39)"
------------------
Još da krenu s vakcinom - po kućama...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 1:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Ovo liči na onu narodnu "...držte vuka! a lisice izjedoše slaninu..." (ili nekako slično). Ako uzmemo da je aH1N1 vuk, lisica znamo ko je, ostaje još pitanje slanin(a)e :-k ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 7:07 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Arbitrium Liberum je napisao/la:

Ali pitanje je da li su u Ukrajini tih 258.000 i vakcinisani...


Mislim da ne moraju svi biti vakcinisani da bi oboljeli. Osim toga, taj virus A/H1N1 se može ubacivati i u druge vakcine, a ne samo u one na kojima piše da su protiv svinjske gripe. Uostalom, to je već rađeno u nekoliko navrata u prošlosti s tim što su u vakcine ubacivani neki drugi biološki agensi.

Ljudi koji su vakcinom (ili drugačije) inficirani virusom, takođe postaju "rezervoari infekcije" i "vozila" za njegovo dalje širenje. Oni ga izlučuju iz sebe neko vrijeme i zaražavaju one koji su prijemčivi. To će naravno dosta zavisti i od same infektivnosti virusa, kao i količine koja se nalazi u opticaju. S obzirom da se virusi gripe najviše šire kapljičnim putem (“aerosol”), to znači da kad jedan inficiran čovjek kihne u autobusu, on teoretski može izbaciti tim putem iz sebe dovoljno virusa da zarazi sviju koji se nalaze u njemu, ukoliko je virus dovoljno infektivan. Naravno, kod svih putnika neće doći do razvoja simptoma bolesti u istom stepenu jer će to zavisti od imunog statusa svakog pojedinca kao i količine virusa koju je primio u svoj organizam.

Mislim da se preko vakcina ljudi mogu inicijalno zaraziti u dovoljno visokom stepenu da se obezbjedi određen kritični prag količine virusa u opticaju što će kasnije omogućiti izbijanje pandemije, gdje će oboljevati i oni koji nisu cijepljeni.

Što se Ukrajine tiče, interesantno je to da su ljudi u dosta navrata primjećivali i male avione koji raspršuju nešto iz vazduha iznad gradova!?

Postoji i mogućnost da oslabljeni virus koji se normalno nalazi u vakcinama može u čovjekovom organizmu mutirati toliko da postane smrtonosan za one koje on zarazi. Virus A/H1N1 je upravo poznat po tome što ima veliku brzinu mutacije i koja ne usporava tako brzo kako što je slučaj sa ‘prirodnim’ virusima.

Slučajnosti postoje, ali mislim da bi u slučaju ovog mikrobiologa slučajnost bila malo prevelika s obzirom na vrijeme kad je rekao da će u Ukrajini izbiti pandemija i kada je ona stvarno izbila (osim ukoliko čovjek nije neki vidovnjak a slabe su šanse da jeste). Nadalje, farmaceutska kompanija Baxter je i ovdje implicirana kao perpetrator zločina. Samo da podsjetim, ista kompanija je u martu ove godine zarazila vakcine protiv OBIČNE gripe virusom PTIČJE gripe i razaslala ih po raznim laboratorijama u različitim zemljama, što je sasvim slučajno bilo otkriveno u Češkoj. Možemo li se zapitati šta bi se desilo da to tada nije bilo otkriveno?! Uostalom, to je bio i jedan od glavnih razloga zašto je Jane Burgermeister podigla optužnicu protiv te kompanije.

Mislim da je simptomatično i to kako su ‘mainstream’ mediji izvitoperili i zataškali cijeli ovaj slučaj sa izraelskim mikrobiologom i kako tom čovjeku nije pružena šansa da javno kaže nešto više od onoga što je uspjeo da kaže.

I na kraju, oni koji su malo istraživali pozadinu napada na STC 11. septembra 2001. godine, mogli su saznati i to da su neki agenti FBI na vrijeme primjetili šta se sprema (mada nisu imali cijelu sliku) i o tome su obavijestili svoje pretpostavljene. Međutim, nije im moglo pasti na pamet da su njihovi pretpostavljeni (ili “pretpostavljeni od njihovih pretpostavljenih”) takođe bili u sklopu organizacionog tima tog ‘projekta’, tako da su oni bili brzo ‘neutralisani’, cijela stvar je bila brzo zataškana i onaj zločin nije bio spriječen.

Zar nemamo i ovdje jedan sličan slučaj?! (Čak se nekim “čudom” i Mossad pominje u oba slučaja?!). Kredibilna osoba je primjetila nešto i o tome je pokušala obavijestiti pravosudne organe i javnost, međutim, odmah je bila ‘neutralisana’.

***

U svakom slučaju, mislim da je bitno pratiti razvoj događaja u Ukrajini jer bi se tu moglo raditi o jednoj generalnoj probi za ono što će uslijediti i u drugim državama. Kako vidimo, tamo se stvari kreću prema vanrednom stanju.

A čini se i da su još u julu ove godine u jugozapadnoj Škotskoj, ukrajinski marinci već odradili vježbe u vezi sa zavođenjem i sprovođenjem vanrednog stanja u svojoj državi?!



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 7:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Slažem se s Galaksijom! Treba pratiti događaje u Ukrajini. Međutim ono što primjećujem vezano uz Tamiflu je isto vrlo čudno. Naime, u travnju su ljudi masovno kupovali Tamiflu bez recepta. Upravo se svi takvi slučajevi nalaze u Splitu!!! O tome su izvještavali razni mediji, ali nitko nije podnio krivičnu prijavu protiv farmaceuta koji su to radili. Sada pak dobivamo informacije da Tamiflua ponovno ima u ljekarnama, iako sudeći po stanju na forumima ljudi do njega ne mogu doći regularnim putem preko obiteljskog liječnika. Tako je jučer osvanula po forumima informacija o cijenama istog!!! I dalje ga se izgleda može kupiti bez recepta, dok ga oni koji bi ga trebali propisivati nemaju. Dakle, na njemu se zarađuje, ne dijeli se! Ostaje i dalje "čudno" da se upravo u području gdje je najviše Tamiflua planulo, gdje su ljudi napravili "kućne zalihe" pojavilo najviše oboljelih. Što se tiče zaprašivanja, već sam jednom spomenula da nas intenzivnije zaprašuju od 1.11. dakle od dana kad je većina građana bila vani na grobljima. Ovo što ima moj dio obitelji i neki moji poznanici mislim da je u direktnoj vezi s avionima. I sad, postoji samo slutnja, eto razmišljam, što bi bilo da smo na ove simptome (vrtoglavica, mučnina, temperatura 37,2, bolovi u abdomenu i plućima, neki i povraćaju), slučajno preventivno popili Tamiflu iz "kućne rezerve"! Možda bi sada bile u pravom stanju "svinjske gripe". Samo razmišljam. Javila sam našoj obiteljskoj liječnici da smo bolesne, ali nisam u dva puta uspjela doći do nje osobno jer ima toliko posla da se ne može javiti na telefon. To se do asad nikada nije dogodilo jer imam kronično bolesno dijete, a i "dobra" sam si s sestrom i liječnicom. U razgovoru sa sestrom čula sam da se upravo većina ljudi koji su na pregledu javlja s ovim simptomima. Interesantno je i da se na onim stranicama koje stalno spominjem svinjskagripa.com do prije dva dana nalazila i rečenica kako za svinjsku gripu: ne morate imati temperaturu. Sada je izbrisana! Dakle, ne mogu se oteti dojmu da smo "zaraženi" nečim što je samo podloga, a okidači koji mogu biti teža bolest su razni. Jedan od njih mogao bi biti upravo Tamiflu.

Pozdrav Alf :-k

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 10:18 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
galaksija je napisao/la:
***

U svakom slučaju, mislim da je bitno pratiti razvoj događaja u Ukrajini jer bi se tu moglo raditi o jednoj generalnoj probi za ono što će uslijediti i u drugim državama. Kako vidimo, tamo se stvari kreću prema vanrednom stanju.

A čini se i da su još u julu ove godine u jugozapadnoj Škotskoj, ukrajinski marinci već odradili vježbe u vezi sa zavođenjem i sprovođenjem vanrednog stanja u svojoj državi?!



Pozdrav


Osobno mi se nameću pitanja "što mi ustvari imamo od praćenja razvoja događaja", osim naravno svjesnosti i spoznaje da se određeni planovi ostvaruju?

Dali je ta spoznaja sama po sebi dovoljna da nas (one koji obraćaju pažnju na sve to) zaštiti od bolesti i pandemija razno-raznih oblika, a u konačnici (kroz okupljanje kritične mase)i sve ostale? (npr. znamo da je prije, oko i za vrijeme drugog svjetskog rata bilo svjesnih i probuđenih pojedinaca i grupa ljudi koji su, obračajući pažnju i prateći "znakove", znali što se događa i čemu to vodi, no jeli to spriječilo da se situacija odvije drugačije nego se odvila)

U kojoj mjeri smo sposobni promjeniti situaciju "na bolje" i što je u sadašnjem trenutku na globalnom civilizacijskom nivou evolucije za čovječanstvo "bolje" ili "lošije"?

Ako se sve svodi na osobni razvoj i evoluciju individualnih duša, jeli osvješćivanje globalne populacije uopće moguće ili se to samo i isključivo može odvijati na osobnom nivou i kod onih duša koje su na neki način "spremne" za neki evolutivni skok naprijed dok bi za većinu drugih to bila "medvjeđa usluga" i petljanje u njihove sudbine i slobodnu volju? Dali je ovaj način razmišljanja elitistički ili zdravorazumski?

Prateći ovaj forum i virtualno se družeći sa svima vama stekao sam u jednom trenutku dojam "pa ima nas zbilja sve više i više, ljudi se bude, postoji već kritična masa (ili je vrlo blizu toga) potrebna da bi se postavili parametri za razvoj događaja u pozitivnijem (čitaj - uravnoteženijem) smjeru", ali onda se dogodi nešto što mi taj dojam/sliku rasprši poput balona od sapunice.

Dogodi se ono što naivno nazivamo Realnost

U Zagrebu se dogodi Mekki Torabi.

Znam da imamo o tome posebno otvorenu temu, no ovdje se dinamika diskusije (bar iz moje krnje percepcije) odvija u tom smjeru da sam osjetio potrebu podijeliti svoja iskustva i razmišljanja proistekla iz njih, a koja se odnose na protekli tjedan i moje "posjete" gore navedenom "iscjelitelju" do kojih je došlo stjecajem okolnosti koje nisu proistekle iz mojih vlastitih želja i potreba nego upravo nauštrb njih.

Desetci tisuća ljudi (moja slobodna procjena) prošli su, u ta tri dana ( a pitanje je koliki je stvaran broj obzirom da je "meki tarabio" dva tjedna) koliko sam tamo odlazio u ulozi pratnje rođaku koji je nakon desetak godina "narkomanskog" staža ostao polu-pokretan i polu-slijep, kroz ruke "čudotvornog" iscjelitelja s namjerom da im "potpuno besplatno"slika-/ovo je jedna od dvije kutije za sakupljanje "dobrovoljnih" priloga "za siromašnu i gladnu djecu" ("okidač" za emocionalni aspekt ličnosti ili istinska namjera da ih se obogati i nahrani?-procijenite sami) usput se ispričavam na lošoj fotografiji sa mobitela jer je okinuta "poskrivečki" obzirom da je fotografiranje bilo zabranjeno./
pokloni instant-zdravlje kroz energiju za koju i sam kaže da ne zna što je i kakva je osim da mu je dana od Boga.

Ono što sam ja primjetio je da su svi ti ljudi iz svih krajeva Hrvatske (sudeći prema registracijama), strpljivo čekajući na hladnoći, kiši, susnježici, u blatu...i po nekoliko sati da dođu na red za tretman od nekoliko sekundi prelaženja rukama po bolesnim dijelovima tijela (a što je sa duhom, psihom...) i kasnije na energiziranje vode (koju će kasnije još danima i tjednima piti i dijeliti sa svojim voljenima i bližnjima, a u kojoj su, prema riječima prevoditelja i MC-a, "laboratorijska ispitivanja svjetskih i hrvatskih zdravstvenih institucija pronašla 25 različitih i nauci potpuno nepoznatih /opet neznanje/ elemenata") koje se obavljalo, ponovo po riječima prevoditelja, u dva navrata s tim da je ono važnije energiziranje obavljano na kraju "radnog dana" oko 16 sati, potpuno svojevoljno stavili na raspolaganje (pitanje je komu) ogromnu količinu vlastite energije...tako da je pitanje koliko je to bilo "potpuno besplatno" liječenje.

Da ne ulazim u daljnje prepričavanje događanja ono na što sam se htio fokusirati u ovom izlaganju je to da nitko od tih ljudi (naravno to je moj osobni zaključak) se tamo nije zatekao /niti je u tom smjeru upućen/ sa željom da sazna nešto o osobnom preuzimanju odgovornosti za svoje (a što smatram da je ključni sastojak za realizaciju podizanja globalnog nivoa svjesnosti i buđenje društva iz hipnoze) zdravlje i iscjeljivanje, nego su došli po instant-rješenja za sve svoje probleme.

Koliko smo ustvari svi zajedno napredovali i pridonjeli ikakvom poboljšanju situacije, to je ono što mene zanima?

Odjekuju li uopće sva naša nastojanja u tzv. "civilizacijskoj svijesti" ili se isključivo odnose na "posvećene"?

Dali postoje oni koji "moraju" oboliti od "svinjske" ili neke druge bolesti i oni kojima to "nije suđeno" i ma što mi učinili to će biti tako ( bar u ovom svemiru/realitetu, dok za neke druge iz izbora svih multidimenzionalnih realiteta je obrnuta situacija) i sve što nam ostaje je samo promatranje i samo-promatranje.

Pozdrav


Zadnja izmjena: vjetar; čet nov 05, 2009 11:17 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 10:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Sinkronicitet 12 majmuna i izbijanje nepoznatog soja virusa u Ukrajini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 10:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
alf je napisao/la:
Ostaje i dalje "čudno" da se upravo u području gdje je najviše Tamiflua planulo, gdje su ljudi napravili "kućne zalihe" pojavilo najviše oboljelih.

... a okidači koji mogu biti teža bolest su razni. Jedan od njih mogao bi biti upravo Tamiflu.

Pozdrav Alf :-k



Izvod iz teksta: Pandemija svinjske gripe, Dr Mercola


(...) Zapamtite, ne toliko davno bilo je dosta nevolja s lijekom Tamiflu, nakon što su opasnosti od tog lijeka izbile na svjetlost dana, tako da je u 2007. godini FDA morala napokon da istraži oko 1800 slučajeva štetnog djelovanja tog lijeka.

U običajene sporedne efekte Tamiflua spadaju:
Mučnina
Povraćanje
Dijareja
Glavobolja
Vrtoglavica
Malaksalost
Kašalj

Sve u svemu, upravo oni simptomi koje pokušavate izbjeći.

U ozbiljnije simptome kod korištenja Tamiflua spadaju, konvulzije, delirijum i deluzije, a 14 smrtnih slučajeva kod djece bilo je rezultat posljedica u smislu neuro-psihijatrijskih problema i infekcija mozga (što je u 2007. godini navelo Japan da zabrani korištenje Tamiflua kod djece). A sve to zbog lijeka koji kad se koristi prema usputstvu smanjuje trajanje simptoma gripe za samo jedan, do jedan i po dan, prema zvaničnim podacima.

Međutim, da stvar bude gora, neki pacijenti koji boluju od gripe izlažu se VEĆEM riziku od sekundarnih bakterijskih infekcija, ukoliko koriste Tamiflu. A sekundarne bakterijske infekcije, kako sam ranije pomenuo, vjerovatno su bile STVARNI uzrok masovnog umiranja ljudi kod pandemije Španske groznice, 1918. godine!
(...)
Trenutno, antivirusni lijekovi kao što su Tamiflu i Relenza su oni za koje se tvrdi da su djelotvorni protiv H1N1 virusa (ljudske gripe), a ja sam veoma siguran da korištenje Tamiflua za zaštitu od ovog novog virusa može biti jedna ozbiljna greška – zbog svih onih razloga koje sam već prethodno pomenuo.

Međutim, pored opasnih sporednih štetnih dejstava Tamiflua, takođe postoji i sve više dokaza za otpornost virusa na taj lijek. U februaru su objavljeni pre-eliminarni nalazi žurnala po imenu Nature Precedings, gdje se tvrdi sljedeće (15):
Dramatičan porast otpornosti virusa serotipa H1N1 na oseltamivir [Tamiflu] u sezoni 2007/2008 i fiksiranje serotipa H274Y u sezoni 2008/2009, je zabrinjavajući u vezi s individuama koje pripadaju rizičnog grupi podložnoj sezonskoj gripi, kao i u vezi sa razvojem slične otpornosti kod virusa serotipa H5N1 [ptičja gripa].
Do sada je rezistencija na oseltamivir proizvodila promjene kod H1N1 i H3N2 na više mjesta kod tretiranih pacijenata. Nasuprot tome, ova nedavno otkrivena otpornost obuhvata pacijenete koji nisu u poslednje vrijeme koristili oseltamivir.

To je jedan razlog više da se ne bakćemo s ovim potencijalno opasnim hemijskim sredstvom.
(...)



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Mene i veci broj ljudi sa kojima sam svakodnevno u kontaktu (porodica, rodbina, prijatelji i oni koji mi ulaze u radnju) vec par dana trese neka jeza, suvi kasalj, temp. nije visoka, pre neouobicajena (35,8- 37,1).

Zaprasuju nas i nocu i danju. Moze biti da je ili to razlog ili sto su se neki ljudi vec vakcinisali protiv obicnog gripa, pa sire dalje... ( moji rodjaci, koji su oboje lekari, svake godine vakcinisu i sebe i decu )...

Ima jedna stvar koja mi je posebno zanimljiva u vezi Srbije. Epidemija se prvo pojavila u centralnoj Srbiji,u ruralnim oblastima; kako to da je zariste bas tamo, a ne u gradovima? Na koji nacin su ti ljudi uopste dosli u kontakt sa virusom? Ili... su na neki nacin "posejali" virus namerno bas tamo, da bi obezbedili pokrivanje cele teritirije, znajuci da ce se po velikim gradovima on sam vec dalje lako siriti.

A kako se izvuci iz svega ovoga? Svestan ili ne svestan, to vec samo po sebi, ne stiti od bioloskog oruzja. Uradice sta su namerili. Mi jedino mozemo samo da ne dopustimo strahu da nas nadvlada i spoljasnjim dogadjajima da nas remete na duze vreme...

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Citat:
Osobno mi se nameću pitanja "što mi ustvari imamo od praćenja razvoja događaja", osim naravno svjesnosti i spoznaje da se određeni planovi ostvaruju?

Dali je ta spoznaja sama po sebi dovoljna da nas (one koji obraćaju pažnju na sve to) zaštiti od bolesti i pandemija razno-raznih oblika, a u konačnici (kroz okupljanje kritične mase)i sve ostale? (npr. znamo da je prije, oko i za vrijeme drugog svjetskog rata bilo svjesnih i probuđenih pojedinaca i grupa ljudi koji su, obračajući pažnju i prateći "znakove", znali što se događa i čemu to vodi, no jeli to spriječilo da se situacija odvije drugačije nego se odvila)

U kojoj mjeri smo sposobni promjeniti situaciju "na bolje" i što je u sadašnjem trenutku na globalnom civilizacijskom nivou evolucije za čovječanstvo "bolje" ili "lošije"?

Ako se sve svodi na osobni razvoj i evoluciju individualnih duša, jeli osvješćivanje globalne populacije uopće moguće ili se to samo i isključivo može odvijati na osobnom nivou i kod onih duša koje su na neki način "spremne" za neki evolutivni skok naprijed dok bi za većinu drugih to bila "medvjeđa usluga" i petljanje u njihove sudbine i slobodnu volju? Dali je ovaj način razmišljanja elitistički ili zdravorazumski?

Prateći ovaj forum i virtualno se družeći sa svima vama stekao sam u jednom trenutku dojam "pa ima nas zbilja sve više i više, ljudi se bude, postoji već kritična masa (ili je vrlo blizu toga) potrebna da bi se postavili parametri za razvoj događaja u pozitivnijem (čitaj - uravnoteženijem) smjeru", ali onda se dogodi nešto što mi taj dojam/sliku rasprši poput balona od sapunice.

Dogodi se ono što naivno nazivamo Realnost


Koliko smo ustvari svi zajedno napredovali i pridonjeli ikakvom poboljšanju situacije, to je ono što mene zanima?

Odjekuju li uopće sva naša nastojanja u tzv. "civilizacijskoj svijesti" ili se isključivo odnose na "posvećene"?

Dali postoje oni koji "moraju" oboliti od "svinjske" ili neke druge bolesti i oni kojima to "nije suđeno" i ma što mi učinili to će biti tako ( bar u ovom svemiru/realitetu, dok za neke druge iz izbora svih multidimenzionalnih realiteta je obrnuta situacija) i sve što nam ostaje je samo promatranje i samo-promatranje.


Kao da si mi uzeo riječi i pitanja iz usta, i meni se to već neko vrijeme mota po glavi i tu nema pravog odgovora. Postoje određeni ljudi (koji je jako jako malo) koji su spremni u ovom trenutku prihvatit istinu, čak je i sam nisam prihvatio u potpunosti, jer jednostavno nemožemo shvatiti razmjere svega toga i da je ta gripa kao i sve prethodne samo tu da nas potamane. Da svuda oko nas puno stvari ne štima to stoji ali nije sve baš tako crno. Koliko sam došao do zaključka treba na svijet gledat iz svoje perspektive i na događaje koji se tiču nas. Svježi primjer, ova priča sa slovencima i morem, u početku sam se samo sekiro kad vidim kako se more dijeli al onda pogledam pa šta ja imam s tim i tamo nekim prilazom, da im daju cijeli jadran ja s tim nemam ništa. Pa onda si mislim pa to je za narod, za državu i hrvate, ma koji narod i koju državu, kad dođeš "gore" nema ni države ni naroda, samo ti, tvoja djela i tvoji bližnji koje voliš i koji su dio tvog svakidašnjeg života. Isto mislim da je mnogima svinjska gripa jednostavno suđena i da neznam šta im kažemo oni to moraju proći.
Osobno smatram da je gripa tu da nas mentalno priguši i da se samo zamaramo materijalnim stvarima da ne mislim previše i ne postavljamo previše pitanja. Kriza je također umjetno generirana i tu je da nas zaokupira jer je ta 2012 početak duhovnog buđenja i negdje sam pročitao da je to zbog plutona, vrijeme kad padaju maske, znači da prava realnost izlazi na vidjelo, korupcija, skrivene osobine i druge tajne. Kad pogledate korupciju unatrag godinu do danas sve vam je jasno, nikad toliko korupcije nije izašlo kao dosada, svaki mjesec nova. To sam primjetio i na nekim ljudima koje poznam cijeli život kako su kod njih počele izlazit neke osobine poput pohlepe na vidjelo.

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Što se tiče temperature, među mojom rodbinom koji su prešli 37,5 ili više nakon dva dana se spuštala na 35,3!!! Toliko je bilo i kod nas. Ja sam noćas bila tokom noći u vodi, mokra do kože! Sad se malo bolje osjećam iako još imam bol u trbuhu. Prijateljice jedne moje kćeri su danas (njih tri) pod visokom temeperaturom. Tako da mi je drago da su moja djeca samnom kući, da nisu već četvrti dan u školi, jer mi eto imamo blaže simptome! Ako je temperatura mjerilo. Prije pola sata nazvao me kolega koji je u ponedjeljak popodne u razmaku od pola sata zajedno sa suprugom "ušao" u virozu. Smijali su se tome, jer su oboje dobili proljev i bolove, temperaturu 37,3. Nakon dva dana, temperatura im je pala na 35,3! Smatraju se zdravima iako kažu da im je još uvijek malo mučno. Obzirom da ne pričam sa svim ljudima koje poznajem na ovakav način, nisam se upuštala u objašnjavanje.
Što se tiče zaprašivanja - jutro je bilo predivno, plavo nebo i zdravi oblaci! Poput ovčica. Međutim snimila sam iznad Zagorja zid. Ne znam da li je riječ o naoblaci koja je sad i nad nama ili ne? Ne snimam više kako bih nekome nešto dokazala, samo eto bilježim.
Što se tiče toga što nama mogu značiti iznošenja svega ovoga? Pa, mislim da mogu. Mislim da je misao energija, pa shodno tome "širimo znanje" koje možda nećemo primjeniti na način u našoj realnosti. Ne znam zašto, intutivno znam da je to vrlo važno, naša komunikacija i razmjena mišljenja. Upravo me prekinuo telefon, na liniji je bila žena koja nudi ljekovite pripravke protiv mučnine, boli u mišićima, zglobovima itd.... Kako neobično, svi se trude zaraditi. Dakle, htjela sam reći da ne mogu objasniti zašto je važno da pratimo što se događa, da obavještavamo jedni druge, konačno neki od nas su poprilično udaljeni, ali ipak, nemate li osjećaj da ste s nekima s ovog foruma nevjerojatno blizu?

Toliko. Svjetlost i ljubav svima

Alf :love10:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 12:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
mikeš je napisao/la:
...znači da prava realnost izlazi na vidjelo, korupcija, skrivene osobine i druge tajne. Kad pogledate korupciju unatrag godinu do danas sve vam je jasno, nikad toliko korupcije nije izašlo kao dosada, svaki mjesec nova...


Upravo tako, što znači da patokratija postaje ugrožena, pa u vezi s tim pokušava i nešto poduzeti. Uostalom, to je već davno opisano:


"Patokratija se održava zahvaljujući osjećaju ugroženosti od strane zajednice normalnih ljudi kao i od strane nekih drugih država u kojima opstaju sistemi vladavine normalnih ljudi. Odatle, za vladare je održavanje na vrhu vlasti pitanje - “biti ili ne biti”. Tako, biološko, psihološko, moralno i ekonomsko uništavanje većinske zajednice normalnih ljudi za patokrate postaje jedna ‘biološka’ potreba.

Politička Ponerologija, Andrew Lobaczewski


a čisto i da se podsjetimo u vezi s pojmom "patokratija":




Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 12:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
alf je napisao/la:
...Međutim snimila sam iznad Zagorja zid. Ne znam da li je riječ o naoblaci koja je sad i nad nama ili ne? ...
...Iznad Zagorja naoblaka... :D

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 05, 2009 12:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Čini se da virus/gripa nije toliki problem, koliki je problem - vakcina! Fol je u tome da se narod isprepada i natjera na vakcinaciju što i nije neko veliko iznenađenje:



PROTIVNICI VAKCINACIJE U UKRAJINI ĆE BITI UHAPŠENI


U Ukrajini uvedeno vanredno stanje! Vakcinacija protiv svinjske gripe je obavezna. Protivnici masovne vakcinacije će se hapsiti i zatvarati u karantin.

Ko je sljedeći?


Ova dinamika razvoja zbivanja u vezi s vakcinacijom me podsjeća na ono što je opisano uz pomoć "web-bot analize" - Pogled u budućnost



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 946 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 48  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz