Sada je: ned apr 28, 2024 6:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sri jun 19, 2013 4:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
@Valjda?



Sta mislis,
zasto sisari kao bica kijaju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sri jun 19, 2013 6:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
friend je napisao/la:
Gurdjiev, opet, kaze da je nemoguce da promena dodje iznutra vec samo spolja. I to od strane svesnog izvora. Sve ostalo je osudjeno na poraz.


Moguće da je tako, ne znam! Znam da autoreprogramiranjem i indukcijom programa, ili prekrivanjem "mirom i tišinom", kao ni jurenjem naučenih ciljeva ništa nije moguće postići, što ne znači da znam kako može - ali je ipak povremeno moguće doći do neke vrste uvida iznutra. A na to pitanje se spolja obično dobije neki odgovor vezan za (auto)reprogramiranje koje samo zabaguje komp, pa dok je dotični zamrznut deluje ko da smo nešto napravili ... :) Error log je obično ono što se viče "iskustvom" :rotfl:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sri jun 19, 2013 9:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Evo nesto sto mi palo na pamet:

Opet cu da se nadovezem na Gurdjijeva - on kaze da smo mi ljudi bica koja su samo zapoceta i koja ostaju nedovrsena. Da bi se proces dovrsio kljucne su 2 tacke u razvoju (to je ona njegova oktava razvoja, od "do" do "do"). U prvoj tacki pravovremeni uticaj dolazi SPOLJA da bi covek presao jaz koji sam ne bi mogao da predje. U drugoj tacki pravovremeni uticaj dolazi IZNUTRA i proces ide dalje do kraja.

Mozda ovo znaci da je ucitelj potreban bas zbog te prve tacke gde on, ucitelj, u stvari vrsi reprogramiranje masine i priprema je za osamostaljivanje.

Malo sam nabacao ali kapirate sta hocu da kazem. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 7:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Mislim da je ovdje kao i u svemu moguće da se radi o određenom "povezivanju" ili usklađivanju.

Dakle, potrebno je vanjsko uočavanje - ali i nužno unutarnje i onda se to dvoje usklađuje i upravo na tom mjestu dolazi do ometanja - pa bih rekla da je sva manipulacija koja nam je učinjena ili koja se čini - usmjerna baš na taj postupak - ometanja da ne vidimo ili vidimo tko smo.

I to viđenje mora početi vanjskim radom - ali istovremeno to samo znači da je pokrenuto već i unutrašnje događanje (koje možda nije nužno odmah i primjećeno taj dio nas tako radi) jer se inače ne bi događale promijene u vanjskoj percepciji. I onda se gradi most komunikacije između nas kao Ličnosti s onim što još imamo - recimo Dušom, Duhom i Umom.

Iz tog razloga - sve što nas okružuje kao mogućnost treba promatrati kao "zaprljane" informacije - tu dolazi do značaja snaga dezinformacija - kao i "pogrešno" interpretiranje od jednog dijela nas. Najčešće onog dijela kojeg zovemo Ličnost. Zato sve "škole" i upućuju da treba micati um - no riječ je samo o micanju onog "nižeg" vanjskog - točnije prepoznavanjem da postoji i radi s greškom ili je pod utjecajem.

Ovo je i razlog zašto u biti nema pomaganje drugome - pa se "pomaganje" može odvijati samo na način da se neke informacije u vanjskome uzmu u obzir - to onda postaje dio onog mosta gdje se nadalje te mogućnosti obrađuju i s unutarnjim, a na koncu proizvedu i neko djelovanje da se ide dalje....dakle, ako nema unutarnjeg odgovora - sve stoji - ali se često misli da se nešto događa...i tu nema razumijevanja osim onog individualnog - nema grupne istine niti grupnog događanja.

Dakako ovo su sve samo mogućnosti....

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 11:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
friend je napisao/la:
Evo nesto sto mi palo na pamet:

Opet cu da se nadovezem na Gurdjijeva - on kaze da smo mi ljudi bica koja su samo zapoceta i koja ostaju nedovrsena. Da bi se proces dovrsio kljucne su 2 tacke u razvoju (to je ona njegova oktava razvoja, od "do" do "do"). U prvoj tacki pravovremeni uticaj dolazi SPOLJA da bi covek presao jaz koji sam ne bi mogao da predje. U drugoj tacki pravovremeni uticaj dolazi IZNUTRA i proces ide dalje do kraja.

Mozda ovo znaci da je ucitelj potreban bas zbog te prve tacke gde on, ucitelj, u stvari vrsi reprogramiranje masine i priprema je za osamostaljivanje.

Malo sam nabacao ali kapirate sta hocu da kazem. :)


Utjecaj spolja ne mora nuzno podrazumjevati ucitelja u ljudskom obliku. Moze podrazumjevati odredene zivotne situacije i ljude koji svojim djelovanjem nesvjesno guraju osobu ususret lekcijama koje ona treba proci. Najcesce ni osoba koja je svjesni ucitelj nije svjesna krajnjeg cilja i posljedica svoga djelovanja.

Dapace, napadi i manipulacije, uz pretpostavku da su usmjereni protiv osobe koja iskreno slijedi put samospoznaje, djeluju zapravo produktivnk jer tjeraju osobu na suocavanje sa onim ato boli, sto je uvijek nekako povrlezano bas sa onim sto pojedinac na sebi treba ispraviti. Isto je sa stagnacijama, sinkronicitetima, nesrecama i srecama, podudarnostima i slucajnostima, svim naoko nepovezanim dogadajima u zivotu, ako pojedinac nije toliko opsjednut sobom da ih nemoze vidjeti za ono sto zapravo jesu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 11:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Slažem se, Alf - na našoj interpretaciji leži velik deo odgovornosti, međutim se istovremeno računa na to da se tom nižem umu baca koska koja treba da i njega i ostatak zavrti kao čigru, svidelo se nama ili ne i oni viši delovi se itekako vrte za time. A prestati sa igranjem te igre je moguće samo iznutra. Normalno da ne treba prekinuti interakciju sa spolja, ali na kraju je ono unutra uvek ono što definiše šta ćemo sa time raditi. Što ne ide ako spoljna interakcija programira prijemčive delove na ono što sam opisao, i govori im šta treba da rade, ili kuda treba da se kreću! E, tu jeste neophodno nešto spolja, da bi se to kruženje zaustavilo, makar ideja koju ćemo pokupiti, ako ništa drugo u smislu nečega što baca drugačije svetlo na stvari. To je ok privremeno, ali nikako ne valja kada bilo šta na takav način počne ugrožavati suverenitet čoveka. U tom smislu je taj niži deo uma poput vrata za trojance, a sa drugih aspekata se to odvija direktnom indukcijom :)

Naravno, to ne znači da treba prekinuti interakciju sa spoljnim svetom ili odbaciti svaku ideju i informaciju koja dolazi spolja - već da ne treba dozvoliti bilo kome da zakucava svoje putokaze na tvojoj stazi, a pogotovo ne da ti određuje cilj!!! A to određivanje cilja je u suštini to o čemu pričam - to definiše usmeravanje naših napora ka nepostojećem, nemogućem, ili cilju u kojem smo full time agent smith. Iscrpljivanje, ili transpersonalizacija.

Lampa, to da smo svi počesto "agent smit" stoji, ali primećujem i nešto drugo u poslednje vreme (na stranu što ko što Alf reče čovek sam sebi može biti agent smit) što ide malo izvan tih standardnih agentura. Taktički plasman sa ciljem zbunjivanja, opet, gde nam neko ili nešto određuje kakvi mi individualno treba da budemo. E to je mega zajeb po meni, jer tačnost tih stvari zavisi samo od ugla percepcije. Ono na šta se zajeb o kojem pričam svodi je ili crpljenje energije kroz pokušaj usklađivanja i dovođenja sebe u za tebe nepostojeća stanja svesti (jer to stanje nije tvoje već njegovo!!!), ili fiksiranje čoveka na jedan ugao percepcije (makar to bio ugao percepcije iz kojeg je vidljivo ovo o uglu percepcije) čije su granice definisane u okviru programiranih varijabli koje stvaraju limit iz podsvesti, samim tim i nevidljivu, neosetnu granicu koja sama sebe brani i održava. Međutim - dok se promeni ugao, menjaju se i "apsolutne istine". Ne mogu a da ne mislim da nešto vrbuje ljude na takav način i kroz njih gura svoj plan, neka vrsta "tata-mata" entiteta. A kako mi se čini, ti "učitelji" u suštini rade za poneke takve. Sada, zašto bih ja kao čovek sa individualnim postojanjem morao da prihvatim modus operandi postojanja i određeni način svog života jer mi je neki prosvetljeni majstor, pa koliko god on provikan bio rekao da tako treba? Ili zato što se iz onog krda koje su pojedinci posprdno zvali "sheeple" krdo oko mene transformisalo u drugačiju vrstu živuljki, ali i dalje u istom toru, samo sa drugim uglom percepcije? To ne znači ići u rat, ili biti stoka prema drugim ljudima, već samo, ako je ikako moguće, ne dozvoliti da nas interakcija sa ljudima učvršćenim u određenom uglu percepcije - koji sa sobom nosi sigurnost, inteligenciju, harizmu, doslednost i "auru istine" - podsvesno programira da jurimo to što oni "znaju, mogu i imaju", ili njihovo stanje kao nešto što treba dostići, pujpuj daleko bilo.

Mislim da većina tih ljudi nije svesna toga, ali takođe mislim da je ljudska podložnost nesvesnom prihvatanju dobro razrađenih programa (slično transpersonalizaciji samo gore, jer to ide iza ličnosti - važi za sferu duhovnosti) nešto na šta su oni "tata-mata" entiteti itekako svesno računali ... Zato: taktički plasman.

Da ne bude neke zabune, dok pišem ove postove u glavnom razjašnjavam ideje samom sebi :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 7:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
Iz tog razloga - sve što nas okružuje kao mogućnost treba promatrati kao "zaprljane" informacije - tu dolazi do značaja snaga dezinformacija - kao i "pogrešno" interpretiranje od jednog dijela nas. Najčešće onog dijela kojeg zovemo Ličnost. Zato sve "škole" i upućuju da treba micati um - no riječ je samo o micanju onog "nižeg" vanjskog - točnije prepoznavanjem da postoji i radi s greškom ili je pod utjecajem.


Zar ovo nije kontradiktornost?
U smislu da ne treba sve sto nas okruzuje posmatrati kao zaprljano, nego ne treba zaboraviti mogucnost pogresne interpretacije. U fazonu price o struji. Struja nekoga moze i da ubije, ali vecini donosi mnogo koristi. Samo je stvar pristupa.
Hocu da kazem da ne mora sve biti zaprljano, ako nesto ne razumem ili tumacim pogresno.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 8:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
Ne mogu a da ne mislim da nešto vrbuje ljude na takav način i kroz njih gura svoj plan, neka vrsta "tata-mata" entiteta.


A zasto ne mozes?

Citat:
Mislim da većina tih ljudi nije svesna toga, ali takođe mislim da je ljudska podložnost nesvesnom prihvatanju dobro razrađenih programa...............


A gde pronalazis ovo ispod?
Citat:
Taktički plasman sa ciljem zbunjivanja, opet, gde nam neko ili nešto određuje kakvi mi individualno treba da budemo.


Citat:
Da ne bude neke zabune,...............

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Sportista,

1.) zato što je u pitanju tačno određena vrsta uticaja, i moguće je prepoznati određeni princip koji biva primenjen, sa predvidljivim ishodom&efektima i uniformnosti reakcija, stila i (inter)akcija određenih ljudi koji verovatno nisu u međusobnom kontaktu. Šablon rada i razmišljanja koji je među ljudima iste grupe ne sličan, nego skoro identičan - efikasan je i održiv unutar grupe, za svakog člana ponaosob i tako mu i deluje, ali štetan po ljude izvan nje. Različite grupe imaju različite šablone i različito razumevanje.

2.) u sintezi informacija dobijenih iz posmatranja repetativnog šablona i psiholoških poluga koje bivaju aktivirane uticajima pod 1.) kada se "znanje" jednog od članova neke grupe prelije na "običnog smrtnika", kao i ponovo - celokupnom ishodu i posledicama po "običnog smrtnika" koji iz toga sledi. Dosta je teško objasniti, valjda ćeš razumeti na šta mislim.


Zadnja izmjena: Valjda?; čet jun 20, 2013 9:40 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
A sta si uzeo za dokaz da NESTO vrbuje ljude?
Sta si uzeo za dokaz da nisu sami sebe doveli u tu uniformnost pod uticajem podsvesti, predrasuda.......ko zna cega sve iznutra?
Sta si uzeo za dokaz da se nesto aktivira spoljnim uticajem, a ne unutrasnjim, podsvesnim?

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 9:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
sportista je napisao/la:
A sta si uzeo za dokaz da NESTO vrbuje ljude?
Sta si uzeo za dokaz da nisu sami sebe doveli u tu uniformnost pod uticajem podsvesti, predrasuda.......ko zna cega sve iznutra?
Sta si uzeo za dokaz da se nesto aktivira spoljnim uticajem, a ne unutrasnjim, podsvesnim?


#-o Vidiš, ti "uticaji podsvesti" su veoma širok pojam... a i te predrasude i "biasi" pogotovo, baš zanimljivo da sami sebe tako dovodimo u sranja, zar ne? Debili po prirodnom kodu, šta li?

Znači kako god okreneš, u podsvesti postoji nešto što utiče? Odakle to nešto? "sami smo ga sebi napravili"... bilo nam dosadno :-"

Btw, ima nešto malo više o potencijalnom kako i zašto na temama o abdukcijama i implantima, čini mi se da oko tih tema inače obilaziš kao mačak oko vruće kaše :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 9:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Dakle, ne pristajes na mogucnost da nam nije neko stavio?

Sami sebi mozemo napraviti nesto pogresnom interpretacijom necega. Zar ne?

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 10:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
friend je napisao/la:
Evo nesto sto mi palo na pamet:

Opet cu da se nadovezem na Gurdjijeva - on kaze da smo mi ljudi bica koja su samo zapoceta i koja ostaju nedovrsena. Da bi se proces dovrsio kljucne su 2 tacke u razvoju (to je ona njegova oktava razvoja, od "do" do "do"). U prvoj tacki pravovremeni uticaj dolazi SPOLJA da bi covek presao jaz koji sam ne bi mogao da predje. U drugoj tacki pravovremeni uticaj dolazi IZNUTRA i proces ide dalje do kraja.

Mozda ovo znaci da je ucitelj potreban bas zbog te prve tacke gde on, ucitelj, u stvari vrsi reprogramiranje masine i priprema je za osamostaljivanje.

Malo sam nabacao ali kapirate sta hocu da kazem. :)

spoljni uticaj koji nam pomaže su B uticaji, a to je za nas i ovaj forum ili knjige uspenskog i gurđijeva.

ukratko, ovako sam ja to razumio:

prva tačka - treba da svjesno dovedemo vanjski utisak na pravi centar, to je prelaz između nota MI i FA i pošto tu nema polutona treba da se uloži svjestan napor. to je vanjski uticaj jer je na toj oktavi materijalnost gušća, a vibracije su rjeđe.
ako je utisak doveden na pravi centar tada on ne kreira u nama negativna stanja. to je cilj ovog prelaza na oktavi.

druga tačka - to je drugo mjesto na oktavi gde nema polutona, a to je između nota SI i DO.
tu su vibracije već gušće, a materijalnost je finija i da bi taj prelaz savladali pomoć dolazi iz viših centara. to je već unutrašnji uticaj. pomoć viših centara stiže kada si već oformio gravitacioni centar i izbalansirao niže centre.

dakle, naš rad se bazira na prvoj tačci... :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@sportista, odakle ti to dakle :rofl

Kad sa sebe poskidaš neke stvari u okviru SIMBAD malo ti se promeni pogled na te stvari. Da su stavljali - jesu, itekako. Stvar je i u jednom i u drugom. Toga što nam je nametnuto spolja zaista se oslobađaš iznutra, ali to što nam je nametnuto spolja je tu postavljeno da bi smo se usklađivali sa stvarima spolja, umesto da sklanjaš ono ubačeno spolja unutra i tražiš sebe. Pre toga ćeš tražeći sebe naći sebe u onome zbog čega je ubačeno _______. Ono što prirodno imamo - ono što jesmo - je daleko manji problem i daleko manje agresivno u "pogrešnosti" svog delovanja kroz nas, tako da to nisu dve strane problema koje čine "ravan kantar" kao što se implicira, nego dve potpuno različite kategorije, načina rada i delovanja, na njima se radi na različite načine. Iako ova spoljna agresivna strana koristi ovu unutrašnju - do te unutrašnje nije moguće doći bez rešavanja spoljne. Tako to meni izgleda.

Jesam li sada bio razumljiviji?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 10:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
Jesam li sada bio razumljiviji?


Jesi. Nista bez SIMBADA.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: čet jun 20, 2013 11:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
sportista je napisao/la:
Citat:
Jesam li sada bio razumljiviji?


Jesi. Nista bez SIMBADA.


Ne. ;) Ništa bez prepoznavanja i odjebavanja onoga zbog čega je Simbad potreban.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: pet jun 21, 2013 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Valjda? je napisao/la:
sportista je napisao/la:
Citat:
Jesam li sada bio razumljiviji?


Jesi. Nista bez SIMBADA.


Ne. ;) Ništa bez prepoznavanja i odjebavanja onoga zbog čega je Simbad potreban.


E da je nekima ranije SIMBAD bio pri ruci..............

Njih treba proglasiti nerelevantnima, majku im lazljivu.........

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: sub jun 22, 2013 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
alf je napisao/la:
Ovo je i razlog zašto u biti nema pomaganje drugome - pa se "pomaganje" može odvijati samo na način da se neke informacije u vanjskome uzmu u obzir - to onda postaje dio onog mosta gdje se nadalje te mogućnosti obrađuju i s unutarnjim, a na koncu proizvedu i neko djelovanje da se ide dalje....dakle, ako nema unutarnjeg odgovora - sve stoji - ali se često misli da se nešto događa...i tu nema razumijevanja osim onog individualnog - nema grupne istine niti grupnog događanja.

Dakako ovo su sve samo mogućnosti....

Alf :blob:


Upravo ovo prepoznajem kao ono ključno u današnjem interpretiranju svijeta. Najradije bi svi danas podijelili ono što vide na crno i bijelo i postavili "genezu". Svi ljudi i sva društva su u toj mjeri izmješana da svatko za sebe mora pronaći svoj modus operandi i dijelovati u skladu s tim. Da li će pri tome biti dobri ili loši, OPS ili OPD ovisi o stotinu stvari. Ljudi s dušom kad prepoznaju aplikaciju iza zavjese i aplikaciju u sebi te kad počnu slagati mozaik koji je u skladu s vibrom svojeg OPD bitka počinju se kretati prema drugačijoj svjesnosti, a pri tome ga s one hiper-ravni počinju stizati prepreke i otpori, jer se njihova hrana otela kontroli. Niti pastir u svojem stadu ne voli radoznale janjiće i ovce, već ih dezinformira i uvjeri da su lavovi i tigrovi te sreća traje dok se neki janjić ne sjeti da je ustvari - janjić.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: pon jul 22, 2013 12:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Sigurno postoji manipulacija iz drugih oblasti. Svi mi jesmo multidimenzionalni, ovo tijelo je samo projektirano ovdje u 3D stvarnost kao takvo kakvo ga sada vidimo. Ako je to tako, onda manipulacija jedino može biti uspješna iz neke točke gdje je više-obuhvatna, a dobro je poznato da nas se napada i kontrolira bez našeg znanja i na nivoima gdje se ne možemo braniti bez veće percepcije stvarnosti. Mnogi su u klopci, ako ne i svi zapravo. Ako je čovječanstvo napadnuto na nivou gdje je u više-dimenzionalnom obliku na nekom nivou bilo jedno, onda se posljedica osjeća na svakog pojedinca i tu već postoji ograničenje.

Na primjer, neki dio naše podsvijesti bi trebao biti svjestan da je čovječanstvo na nekom nivou jedan entitet. Ako je taj entitet napadnut, onda je i taj dio znanja o tome iskrivljen i uništen, a posljedica se osjeća na svakom biću koje je pripadalo i pripada u ljudski kolektiv.

To je naravno sve teoretski bazirano na opet nekim teorijama u koje sam ja čvrsto uvjeren, poput one o jedinstvu svijesti, malo tko je zaista vidio išta od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacija iz drugih oblasti egzistencije
PostPostano: pon jul 22, 2013 7:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
pope.is.alien. je napisao/la:
Na primjer, neki dio naše podsvijesti bi trebao biti svjestan da je čovječanstvo na nekom nivou jedan entitet. Ako je taj entitet napadnut, onda je i taj dio znanja o tome iskrivljen i uništen, a posljedica se osjeća na svakom biću koje je pripadalo i pripada u ljudski kolektiv.

To je naravno sve teoretski bazirano na opet nekim teorijama u koje sam ja čvrsto uvjeren, poput one o jedinstvu svijesti, malo tko je zaista vidio išta od toga.


Vjerojatno bi ustvari sve bilo puno jednostavnije da je čovječanstvo zaista jedan entitet. No po zaključcima mnogih mudrih prethodnika i današnjih suvremenika to izgleda nije tako. Prema načinu manipulacije iz drugih hiper ravni i onome što se vidi u našoj realnosti izgleda da se borba vodi za nešto vrlo vrijedno. Na hiper-ravni izuzetno su na cijeni ljudi koji imaju individualnu dušu i razvijen genetsko-eterični potencijal za prihvat iste. Po zaključcima literature o otmicama daje se zaključiti da se isti entiteti kopiraju, proučavaju, čuvaju i ponovno upotrebljavaju. Naravno, ovaj kapacitet ima samo određeni dio čovječanstva tj. "potencijalnih kontejnera".

Koliko god su "bogovi s visina" tehno čarobnjaci sposobni nas umnožiti u bezbroj primjeraka, nešto ne štima. Nešto im ne ide u ruke. Kao da u rukama imaju mladog neukročenog konja. Ukročen je do neke mjere, ali se stalno otima i trga uzice.

Vjerujem da postoji analogija njihovog svijeta i našega. Ono što vidimo u 3D je otprilike isto i na 4D samo što je u 4D vjerojatno na drugom nivou u kojem je orijentacija i podjela jasnija, a manipulacija teža. Vjerojatno ne žele da individualne duše dosegnu taj nivo, jer ne bi mogli upravljati takvim konjem, a niti se hraniti njime. Tu bi moglo doći do nekakvog jedinstva svijesti individualnih duša i zajedničke orijentacije i stvaranje zajedničke vibre bazirane na zakonu slobodne volje.

Spoznavanje egzistencije iza ogledala i njegovog direktnog utjecaja na naše živote kroz OP entitete i programirane individualne duše je valjda najbitnije znanje na planeti Zemlji. Balansirati s tim znanjem u ovom kazalištu okruženog crnima paravanima s entitetima u bijelim odijelima (3D) i crnim odijelima (4D) je prava umjetnost. C's su rekli: "Život je religija." Moje shvaćanje istog je:"Prihvati ove daske i nauči se plesati na njima. Biraj si plesno društvo i pleši, pleši!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 116 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz