Sada je: sri maj 08, 2024 3:33 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 1:45 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 2:42 pm
Postovi: 23
[goldiboy][Slazem se da ZNANJE treba rodu ljudskome,ali mislim da je iz ovih svih spisa izbacena nama tako potrebna duhovnost.Ja mislim licno da bi najuzsenije Bice Univerzuma ili BOG,covijecanstvu poslalo smisao koji moze u dosta kratkom periodu utjecati na podizanje razine svjesti kod svakog]

Zasto mislis da je izbacena duhovnost? Dapace , ovdje ima duhovnosti vise nego igdje do sada.
Kroz bilo koju religijsku riječ ili slovo dobivaš naputke kao što su npr. Božije zapovjedi. I kojim je rezultatom to do sada polučilo uspjeh? Ne da nema uspjeha nego je krajnje bolno u kojem pravcu ljudski rod ide.
Ne nisam izgubila vjeru u Boga niti u bilo koju riječ koju nam je do sada uputio. A upravo RIJEČ je ključan pojam u čitavoj priči oko Boga i duhovnosti. RIJEČ je produkt čovjeka i njegove interpretacije Boga. Nije li čovjek jednostavno iz kršćanstva izbacio pojam reinkarnacije jer je tadašnje svećenstvo ODLUČILO kako to baš i nije neka fora da se možeš opet roditi. Zaključili su da je bolje da imamo jedan život i onda dobivaš kartu za raj ili pakao! Od kuda onda da crpimo vjeru i od kuda nam uopće ova količina duhovnosti ? Odgovor leži u svakome od nas i svatko bi je svojim RIJEČIMA opisao.
Mislim da nam Bog upravo podiže razinu svijesti i stoga ovolike rasprave na ovu i slične teme.
Krščanstvo propovjeda ljubav prema bližnjemu svojemu, Istočnjačke Hindu religije propovjedaju Sevu tj. nesebično služenje drugome, a u transkriptama nailazimo na pojam OPD-orjentiranost prema drugome.

Nemogućnost uvažavanja razližitosti (mada je to jedinstvo) često je uzrok načina razmišljanja poput tvojega. Strah od jednog malog pogleda preko ograde svojeg dvorišta i spoznaje da su sva dvorišta dio istog sela.

I ne mora čovjek na kraju krajeva biti ni svestan postojanja drugih dvorišta. Samo neka lijepo obrađuje svoje. Kako, na koji način,uz glavnog vrtlara Isua ili Alaha...zar je važno? Važno je da razumiješ što ti je rekao!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 3:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4212
wayfarer je napisao/la:

Zasto mislis da je izbacena duhovnost? Dapace , ovdje ima duhovnosti vise nego igdje do sada.
Kroz bilo koju religijsku riječ ili slovo dobivaš naputke kao što su npr. Božije zapovjedi. I kojim je rezultatom to do sada polučilo uspjeh? Ne da nema uspjeha nego je krajnje bolno u kojem pravcu ljudski rod ide.


Mislim da je stvar "polučila onakav uspjeh" kakvog su upravo željeli da ostvare oni koji su nam servirali ovaj psihopatološki materijal:

Citat:
11. Ako bi se svadili ljudi, jedan s drugim, pa bi došla žena jednoga da otme muža svojega iz ruke drugoga koji ga bije, i pruživši ruku svoju uhvatila bi ga za mošnice,

12. Odsijeci joj ruku, nek ne žali oko tvoje

(Peta Knjiga Mojsijeva, 25)


Biblija je inače puna ovakvih psihopatoloških "duhovnih naputaka" koji su odigrali veliku ulogu u transpersonalizaciji (psihopatizaciji) čovječanstva. Mislim da su religije jedan od ključnih načina manipulacije čovječanstva iz 4D kroz istoriju i da sa duhovnošću nemaju nikakve veze. Bolje rečeno, one veoma efikasno sputavaju duhovni razvoj čovjeka.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 7:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 22, 2007 5:10 pm
Postovi: 19
Lokacija: hr
Citat:
Ako ti "ne paše" energija na forumu, lako odeš na neki drugi, štajaznam, ima ih bezbroj na netu. Imaš Katolički, ili bilo koji drugi, možda Jehovini Svjedoci imaju svoj... neznam, biraj svoje mjesto pod Suncem... :love3:


Jack,naravno da se ja ne ljutim na bilo koji tvoj odgovor,samo ti pricaj,ja cu pitati kad budem opet spreman.Istina je dakle ako ti kazes odavno otkrivena,lijepo nema sta.Zelim je upoznati i zivjeti s njome.Nadam se da ces mi pomoci (kao i ostali koji poznaju ovu formu) da i ja pojacam svoj nivo svijesti na ovu temu.Nisam izaslanik nikoga,sljedbenik sa Isusa Gospoda,nemam nikakve namjere upletati se s nikim u sukobe niti govoriti da se treba maknuti ili ne sa ovog foruma!.Imao sam potrebu skrenuti svoj nacin paznje na ovu temu.On se ocito razlikuje od ovdje prisutnog stanja,ali svak za sebe odgovara zar ne,normalno je to.OPS i sta je to?Znaci li to da si me tamo svrstao kao hriscanina koji ipak ne cini dobro za druge?U mjesto koje je pripremljeno za one sto su (prije mene i otaca nasih) ginuli u Ime Isusa osloboditelja od jarma nepravde i tlacitelja roda ljudskoga? Vidi,u svakom slucaju ti si za mene jednako vazan kao i svako bice na planeti,nigdje te necu staviti na neko mjesto,to nije stvar mene kao pojedinca,ima tko je za to postavljen.Vise sam se javio da komentiram neke poteze zato sto sam osjetio kako je dobivena takva tecna retorika odgovora.Ona ne mora biti istinita ali moze biti i te kako lijepa.Ako si je prihvatio kao takvu THE END onda valjda znas sta radis.Ja sam se dao u potragu vise kao promatrac i onaj koji osluskuje,pazim da ne ragiram bezveze i sa negativom na druge.Svi smo odgovorni,jedni prema drugima.Moj pristup je drugaciji,temeljen je na samo na poznavanju biblije,evangelja,osobnih primjera iz zivota,niza procitanih knjiga medju kojima i ovih nekoliko vrsta transkripata.Zelim samo zavrsiti sa jednom jednostavnom recenicom.Ako bi to bilo zaista tako kako vi kazete tada bi sve ovo sto su ljudi do sada stekli bila apsolutna zabluda i OPS orijentacija.OPD cini (i pom meni) pravednost i pomoc drugima.No tko je taj od drugih koji ce pomoci masama,molim te odgovori mi,vidis da idu sve teza vremena,ima li taj netko svoju pojavu,ime,pozna li ga itko od vas?Jesu li ljudi dosta svi izvarani od strane npr religije?To bi bilo strasno.A ti tu sjedis u svom stolcu i smjeskas se dok neko drugacijih pogleda pise nesto svoje drugacije.Pa pomozi brate mili,uspostavite neku snazniju misiju i pokusajte prosvjeliti oci zalutalima na ovoj trenutnoj planeti.Ili ces mi sada jack kazati kako se sam moram izboriti pred najezdom OPS i 4.dentiteta,zar je to OPD?Snadji se sam i bicem spasen,od koga i od cega,neznam ali spreman sam i to doznati.Postavicu ti samo jedno pitanje na kraju.Ako je mozda sve to o dentitetima i njihovim djelovanjima,o ovome svemu sto pisete samo nasjedanje na izmisljotinu amjerno smisljenog plana za jos vecu rekapitulaciju tame,sta onda?Imas li na to odgovor,rado bi ga volio cuti.Samo da znas,ne ljutim se ja,pisi slobodno kaj hoces,slobodnu volju imamo zar ne,ili je i ona zamaskirana?Pozdrav.

_________________
trazitelj konacne istine


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 8:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 06, 2007 9:00 am
Postovi: 12
goldiboy, svaka ti je zlatna =D>

zanimljiva je cinjenica, da moderatori na ovoj temi brisu postove koji im se svidjaju.... a navodno se svi borimo protiv neke manipulacije...
ma dajte...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 10:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 22, 2007 5:10 pm
Postovi: 19
Lokacija: hr
Postovanje Barum prijatelju.

U pravu si kad kazes da je istina zapravo samo onakva kakvom si je netko zeli prikazati.Mislim da ce administratori ipak na ovo djelovati,tako,sto ce pustiti i te postove (zahvaljujem).Vjerujem da je svima nama malim ljudima i te kako potrebna istina,koja ce nas na svaki nacin osloboditi od ropstva jarma tih zaista nevidljivih sila.Ne vjerujem da je u redu da nas progone nasi vanzemaljski OPS ili bilo koji progonitelji,to nema smisla; Jer ako ima,tada zivot ljudski ne vrijedi pisljiva boba!.Ne vjerujem u masu katastrofalnih teza koje navodno jamce spasonosni PRIJELAZ u visi svijet,bez tuge i ocaja,bez boli i plakanja!.Zaista,ako je ovaj forum namjenjen prikazu istine,ili barem jednog njenog segmenta pa hajde da svi to naucimo,da spoznamo da smo cjelo vrijeme varani.Shvatite dragi moji prijatelji kako god hocete ali nad vama postoji jedna velika opasnost koju vi sada ne uocavate.Vi mislite da ste stekli nesto znacajno u svom zivotu i da je time zavrsilo vase ucenje? Jel to zaista tako? Svom snagom trudim se da pratim ova vas arazmatranja, mnoga su mi jako interesantna, ne mogu ododljeti a da se i ja ne uklopim u zajednicku potragu za tim fenomenom.Mozete slobodno zguzvati ovaj moj tekst,nazovite me kako god hocete,ali molim vas kao bracu svoju u jedinstvenom Tvorcu (no comment) i ako imalo u vama tinja plamicak za iskrenim i tako potrebnim svijetlovima svjetlosti,probajte zamisliti da ste vi mozda na putu da budte potupno dezintegrirani sa kompletnim bicem.Tko ce tada stati uz vas i ponuditi vam "zastitu",ili neko drugo rijesenje? Probajte osim svakodnevnog prepricavanja onoga sto stalno ponavljate svakome tko vas upita na tu temu,probajte sami sebi reci: "DA,ZAISTA JE POTREBNO PRONACI ISTINU,ISTINA CE NAS OSLOBODITI".Jer ako prijatelji moji kazemo sebi da smo ovime zadovoljni (a ja nisam definitivno) to znaci kao da smo pljunuli na sve ovo sto je vijekovima stvarano,znaci sebe smo osudili i bez sudjelovanja Isusa i Tvorca svih svijetova,a jesmo li?Koje nas znanje moze osloboditi? Znanje u spoznajji toga da smo sad naucili kako OPS djeluje i sta sve postoji u nekim tamo dentitetima,jel to? A mi cemo vjerovali ili ne pobijediti te predatore nasim znanjem.Pogledajte to i ovako: imamo npr neprijatelja koja zeli spoznati dobro nase kretanje.On recimo zna nase slabosti,nase patnje.On je spreman na nama iskaliti se samo ako mu se ukaze prilika.Ako je nasa strategija losa,taj isti zna kako ce nas i kojim sredstvima ubijediti kako da odamo vlastiti polozaj i prijatelje skrivene u sumi oko nas,na polozajima.Neprijatelj trazi nase slabine jer ce nas u slucaju zarobljenja dobro isprepadati.On zna i nacine kojima ce nas ubijediti da je bijelo crno a crno bijelo.Ako li posustanemo u vjeri da dobro moze pobijediti zlo u svojoj formi i sustini,nemamo sta traziti u aleji onih koji traze dobro u svemu stvorenome.Taj 4.dentitiet kako ga zovete,ili neka sila ako hocete,kao ima pravo da to ucini jer je to dozvoljeno zakonima univerzuma.Jeli to tako zaista?Pazite sad,vi dakle prijatelji moji,ma kakvih razlika od mene,olako pristajete da budete sluge upravo vasih lazunih prijatelja.Ti isti,zar mislite da bi oni odali punu istinu covijeku a da ne znaju kako ce biti otkriveni u svojoj lazi.Sam ISUS govori o tome da ce se posle njegova odlaska u nebo pojaviti mnogi lazni proroci i da ce doci do porobljavanja ljduskih dusa od strane tih kvazi proroka.Jeste li spremni odreci se ISUSA i reci da je ON isti kao i svako drugo stvorenje,i da cete vi to sami dobro izvesti? Vidite,Jack i ostali sa foruma,u tome je bit,u tome je paralalno i sustina spoznaje.Odbaciti kljuc a uzeti bravu koja kasnije nece biti korisna!!!.Ja jos uvijek tragam za potpunom istinom,vjerujem da je bilo bezbroj gresaka i trauma i od strane crkvi,religija,kao i od raznih kvazi uredjenja i totalitarnih rezima.Ne treba bjezati od toga,treba to glasno osuditi i vikati na te zlocine pred rodom ljudskim.Ali treba li uistinu sebe uvjeriti da su ovi spisi i zagonetne tajne svemira usitinu takvi i da ce donijeti bolje sutra.Jer ako zaista hoce,i ako ce svim stanovnicima zemlje biti bolje,rado cu vas slijediti i pomoci da se uspostavi novi bolji poredak,gdje nece biti obespravljenih i potlacenih.Stacu uz vas rado i potrazicu zaklon za onoe sto boluju i placu,to su ostavljeni ili tuguju,stacu kraj onih koji nemaju ljubavi u sebi a tko bi htjeli,stacu kraj Isusa jer mi On samo moze donijeti mir.Svako ce sebe osuditi vec time sto trazi laznog proroka (ucitelja),a jeli to zaista tako,otkricemo za odgovarajuce vrijeme.Pozdrav i mir i dobro svima

_________________
trazitelj konacne istine


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 12:24 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Istina je dakle ako ti kazes odavno otkrivena,lijepo nema sta.Zelim je upoznati i zivjeti s njome.Nadam se da ces mi pomoci (kao i ostali koji poznaju ovu formu) da i ja pojacam svoj nivo svijesti na ovu temu.


Odlično, dobar početak! =D>

Kako sam već pomogao/pomažem/pomoći ću? Tako da sam godinama sakupljao i proučavao jako puno RAZLIČITIH materijala. Ako želiš saznati istinu iz Biblije - pročitaj Kuran! Ako želiš naći istinu u Kuranu - pročitaj Bibliju! I ne samo to... pročitaj "ostalih" 12345 tekstova, knjiga, web-svaštarija, razgovaraj sa 12345 drugih ljudi ( ovaj broj bezveze otipkavam na tastaturi, nije bitno koji je... ali je zbilja velik i opsežan ), čitaj knjige i na engleskom, razgovaraj s ljudima na engleskom i po drugim forumuima, istražuj i povezuj...

I tako... ono što sam sakupio ( zajedno s ostalim članovima ovog foruma i šire ), tu kolekciju, nesebično sam podijelio s ostalima. Šta, pomoć? Kakva je to pomoć? E - pa takva! Neću ja ljudima ulijevati nešto u glavu. To moraju sami.

Kako pomažeš nekom prosjaku? Ne da mu daješ hranu, već ga nauči pecati, uzgajati povrće, voće i drugu vrstu hrane. Neka SAM sebi pomogne ZNANJEM. Džaba ako ga hraniš - onda ovisi o TEBI. A to nije dobro. Zašto bi netko ovisio o nekome?!? Oh, da... super ako želiš onda njime manipulirati... ali to je sad druga priča!
Citat:
OPS i sta je to?Znaci li to da si me tamo svrstao kao hriscanina koji ipak ne cini dobro za druge?


Ma neeee... krivo si shvatio. Što je činiti "dobro" za druge? Vrlo rastezljiva i relativna stvar, diskusiji tu nema kraja... a energiji - ima. OPS znači opredjeljen prema sebi. Svi ljudi tu i na planeti su trenutno OPS. To ne znači samo da tlače i manipuliraju drugima, već UZIMANJE energije. Mi se hranimo biljakam i životinjama i tako UZIMAMO energiju. OPS smo trenutno - kao i oni i Lizziji koji opet - jedu nas ( energetski ).

Citat:
Vidi,u svakom slucaju ti si za mene jednako vazan kao i svako bice na planeti,nigdje te necu staviti na neko mjesto,to nije stvar mene kao pojedinca,ima tko je za to postavljen.


E vidiš... i ti za mene, i drugi za mene i drugi za druge... svi koji ZNAJU taj koncept "vrijednosti". Dakle, sva živa bića su jednako važna. Ali važnost dodjeljuje onaj tko - percipira tu relaciju važnosti, zar ne? Nisu sve stvari svima isto važne, vrijedne, zar ne?

Ali - ako ćemo realno - svi entiteti imaju pravo na preživljavanje i neki odnos sa drugima. Možda izgleda strašno kad otkriješ da te netko "jede"... ali, to nije nimalo nepravaedno... pa što bi onda životinje i biljke rekle o ljudima?!? Oooooo, pa da... mi njih, oni nas... ide to u neki krug... zar ne?

"Važno" je udebljati svinju... da, bit će više mesa... ( kaže čovjek ) "važno" je razljutiti čovjeka... da, bit će negativne energije, mljac... ( kaže reptil )
"važno" je naći kantu sa najviše napoja... da, puno više hrane, mljac... ( kaže svinja )

Pa sad ti jednako gledaj na sve to i odmjeri što je "važno"... ha?

Ako gledaš iz neke perspektive nekog tko je to generalno stvorio ( Stvoritelj ? ) onda je njemu u interesu da to tako FUNKCIONIRA i da energija kola, da se kreće... da to ne funkcionira - neuspjeli eksperiment - baca se u "smeće", radi se novi... ( nova igra, novi ciklus, nove zakonitosti ? ) Zanimljivo je sve to ako pogledaš tuđim očima...

Citat:
No tko je taj od drugih koji ce pomoci masama,molim te odgovori mi,vidis da idu sve teza vremena,ima li taj netko svoju pojavu,ime,pozna li ga itko od vas?


Same mase ili neki pojedinci iz njih - trebat će se zauzeti za čovječanstvo. Drugi mogu samo učiti, baš kako ti naučiš prosjaka da peca.

Citat:
Jesu li ljudi dosta svi izvarani od strane npr religije?To bi bilo strasno.


A jesu li? Zamisli se malo...
Jesu li životinje izvarane od strane ljudi? Uhvaćene, ukroćene... fine i tuste... mljac! Kod ljudi je to još gore... varaju SAMI SEBE, SVOJE!!!

Pogledaj svijet! Koliki postotak ljudi je takav??? Varljivi, pohlepni, materijalno orijentirani, prividno fini i pristojni, a u duši lopovi i psihopate, ubojice i manijaci... hajde, promotri malo... TAKVI SU LJUDI. Na sreću, nisu svi, ali...
Citat:
A ti tu sjedis u svom stolcu i smjeskas se dok neko drugacijih pogleda pise nesto svoje drugacije.


Opet predrasuda ( daj ih se riješi... vidiš da nisu dobre ): Da, sjedim, ali NE, ne smijem se. Drugačije poglede smatram isto vrijednim i poželjnim, jer se tako brže uči. Čitam ih bez smijanja. Vicevi su za smijanje, a ponekad mi se plače, ali nema veze... već sam naučio da netreba plakati kad uvidiš da drugi ide "dužim putem"... ne postoji krivi put, samo duži. Ok, to je njegov/njezin izbor, pa pusti čovjeka nek čini kako misli.

I što je najvažnjije, ja ne dolazim u tuđu kuću i prisilno propovjedam "drugačije" svjetonazore. Napišeš slobodno na net ili negdje drugdje, pa nek čita tko hoće, a tko neće - nemora. Nikog ne prisiljavam to čitati ili da me mora slušati. Ne. Ta škola je već odavno - naučena.

Ali, postoje i ljudi koji još nisu prošli tu školu, pa me čak 2-3 puta u 15 minuta sjedenja na nekoj klupi pitaju kako sam i odmah nakon toga ture u ruke časopis Jehovinih Svjedoka i priču u uho kako je to jedino i najispravnije rješenje za sve probleme. U redu - možda za nekog jest, ali dajt me pustite na miru!!! Oću čitati ono što ja hoću, a ne što mi vi turite u ruke. Ok, turite, al bolje bi imali prođu kad bi samo dali i otišli bez priče! Ta priča vas čini toliko odbojnima većini ljudi ( pričam s ljudima i kad spomenem primjer jehovinih Svjedoka, SVI kolutaju očima, mašu nešto rukama, razgalame se... tko zna zašto ). Dakle, ako netko ovo čita iz voljene nam skupine - dajte malo si poradite na principima reklamiranja! Pročitajte knjige o ulaganju i načinima u marketing, pa ljudi, knjiga o marketingu na netu ima cijela hrpa!

Znanje štiti.
Citat:
Pa pomozi brate mili,uspostavite neku snazniju misiju i pokusajte prosvjeliti oci zalutalima na ovoj trenutnoj planeti.


Pa eto, pomažem. Nema tu neke "misije", može se samo što više sakupiti informacija, iskustava i time - znanja. ( ne izostaviti riječ "iskustava" )
Problem je u tome što "zalutali", kako ih ti nazivaš, trenutno NE ŽELE ništa saznati, osim stanja na njihovim tekućim računima, minusu koji im je dozvoljen, tko je koga ubio/pretukao/shebao ili takvo štogod... Jednostavno - NE ŽELE pomoć. Oni koji žele - ti traže, a bogme i nađu... jer zbilja, srećom, već ima dosta stranica i ljudi koji rade na tome!

Hej, vi koji radite na svemu ovome - HVALA !!! =D>

Citat:
Ili ces mi sada jack kazati kako se sam moram izboriti pred najezdom OPS i 4.dentiteta,zar je to OPD?Snadji se sam i bicem spasen,od koga i od cega,neznam ali spreman sam i to doznati.


Nikad nisi sam. UVIJEK živiš s jedno 6 milijardi ljudi na Zemlji. Bitno je što više komunicirati s ljudima koji NISU ograničeni ( u svojim načinima razmišljanja ), jer ograničenja ( bilo koje vrste ) - koče razvoj.

Citat:
Postavicu ti samo jedno pitanje na kraju.Ako je mozda sve to o dentitetima i njihovim djelovanjima,o ovome svemu sto pisete samo nasjedanje na izmisljotinu amjerno smisljenog plana za jos vecu rekapitulaciju tame,sta onda?Imas li na to odgovor,rado bi ga volio cuti.Samo da znas,ne ljutim se ja,pisi slobodno kaj hoces,slobodnu volju imamo zar ne,ili je i ona zamaskirana?


Ma tek si počeo, znam to. Nije to kraj nikakav, hehe...

Nego... bilo bi prekrasno da je sve to velika izmišljotina. Nažalost, kad malo proanaliziraš mnoge stvari, uvidiš da nažalost i nije. :?
Ako je tako, tama definitivno pobjeđuje na ovim točkama prostora/vremena, ali... kako stoje stvari zasad... tama je i vladala eonima... pa nemamo više što izgubiti. Probaš i vidiš.
Nažalost, kad kreneš, uvidiš da se mnogo toga slaže, iz MNOGIH izvora, ne samo Kasiopeja, Bringersi i Ra... prouči Vede, prouči Sumerane, Inke, Maje... razne Indijance... pa da vidiš kako "razni" izvori govore isto, samo drugačijim imenima, opisuju iste stvari, a u to doba nije bilo interneta i tolike lakoće međusobnih komunikacija...

Pa ipak - nitko ništa ne garantira. Izgleda da to ipak moramo svi sami ZAJEDNO odraditi i probati. Što možemo izgubiti? Ništa, bar smo pokušali, zar ne?


barum barum, već smo napomenuli da je forum otvoren za nova razmišljanja - a ne za nova provociranja i sranja. Dakle, otvoreni smo prema saznanjima i iskustvia, ali nismo otvoreni prema provokacijama i podbadanjima. Dakle, manipuliramo vašim sranjima - to je točno!!!

Probaj doć nekom u kuću i srat usred sobe - naravno da će te izbacit van. Pa makar se taj zvao i "Tolerancija"! Budi pametan, nemoj letit bezveze...

goldiboy, vire ti samo nečije tenisice iz guzice, mislim da na njima piše "barum barum"... netko ti se uvuko...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hej, šala, nemojte ovo shvatiti kao vrijeđanje... malo šale nije na odmet, zar ne? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Citat:
Postovanje Barum prijatelju.


Uh, vidim brzo djeluje... :mrgreen:

Citat:
Ne vjerujem da je u redu da nas progone nasi vanzemaljski OPS ili bilo koji progonitelji,to nema smisla; Jer ako ima,tada zivot ljudski ne vrijedi pisljiva boba!


Baš kao i "svinjski", zar ne? Ono gore o važnosti svih bića... pa kako se mi RAZLIKUJEMO od tih Reptila? Isto jedemo one "ispod" sebe...
Uf, što su fini ovi ćevapiiii....
:twisted:

Citat:
Zaista,ako je ovaj forum namjenjen prikazu istine,ili barem jednog njenog segmenta pa hajde da svi to naucimo,da spoznamo da smo cjelo vrijeme varani.


Pa zar doasad nisi uvidio da to i činimo???????? #-o
Pa kaj nije dosta ovih 1234567 stranica foruma i web stranice, pa i drugih sličnih stranica koje pišu o istom/sličnom??? OTVORI oči...

( uključi mozak... )
Citat:
ali molim vas kao bracu svoju u jedinstvenom Tvorcu (no comment) i ako imalo u vama tinja plamicak za iskrenim i tako potrebnim svijetlovima svjetlosti,probajte zamisliti da ste vi mozda na putu da budte potupno dezintegrirani sa kompletnim bicem.Tko ce tada stati uz vas i ponuditi vam "zastitu",ili neko drugo rijesenje?


Jesmo, pa što onda? Pa misliš da ovo sijanje nekog STRAHA ima nekog smisla??? Nema, jer te strah i SPREČAVA da ideš dalje. Bojiš se svega.

Kad ćeš moći pogledati bilo kome u oči i reći "Fuk ju", onda imaš odlučnost i srce. Dok se NEČEG bojiš - tu te drže u šaci.

Opet - znanje štiti. Lekcija po lekcija... pa još malo i maturirat ćeš!!! :lol:

Citat:
Koje nas znanje moze osloboditi?


Što šire - to bolje! Bez ograničenja - to.

Citat:
Znanje u spoznajji toga da smo sad naucili kako OPS djeluje i sta sve postoji u nekim tamo dentitetima,jel to?


Ma neeee... opet ne... to je amo jedna mala stepenica... pa nikad neznaš SVE. Polako se gradi, pogotovo na zdravim temeljima.
Citat:
imamo npr neprijatelja koja zeli spoznati dobro nase kretanje.On recimo zna nase slabosti,nase patnje.On je spreman na nama iskaliti se samo ako mu se ukaze prilika.Ako je nasa strategija losa,taj isti zna kako ce nas i kojim sredstvima ubijediti kako da odamo vlastiti polozaj i prijatelje skrivene u sumi oko nas,na polozajima.Neprijatelj trazi nase slabine jer ce nas u slucaju zarobljenja dobro isprepadati.


Poveži to i ono što smo pričali o strahu ( daj malo čitaj i druge teme, pliz )... zašto se BOJATI??? Ima li svrhe? Ima - dobro je za "neprijatelja", predatora, OPS-ovca iz grmlja... be clever!
Citat:
Ako li posustanemo u vjeri da dobro moze pobijediti zlo u svojoj formi i sustini,nemamo sta traziti u aleji onih koji traze dobro u svemu stvorenome.


Dobro i zlo su vrlo relativni pojmovi, pogotovo ako se gleda iz percepcije ( Stvoritelja? ) ili nekog drugog, nižeg bića koje je ipak puno iznad nas, ako gledamo na količinu svjesnosti.

Probaj naučiti razliku između: dobro-zlo i pozitivno-negativno. jako je bitna razlika, ključ je u balansu snaga.
Pozitivno i negativno su apsolutni, matematički i logos-koncepti. Razumiju ih svi bez predrasuda ili subjektivnosti. Dok za dobro i zlo, to nebi mogli reći jer različiti entiteti različito gledaju na istu stvar.

Pozitivno teži k balansu ( svjetlo-tama ), a negativno teži k ekstremu, potpunom debalansu ( svjetlo-tama ). Samo svjetlo nije pozitivno, kao ni sama tama nije pozitivna. Zamisli Ying-Yang kao balans... pozitivno... ako povećaš ili bijelo ili crno - to je negativno. Zar ne, hehe? :mrgreen:

Citat:
Pazite sad,vi dakle prijatelji moji,ma kakvih razlika od mene,olako pristajete da budete sluge upravo vasih lazunih prijatelja.Ti isti,zar mislite da bi oni odali punu istinu covijeku a da ne znaju kako ce biti otkriveni u svojoj lazi.


Pa naravno da ne. Baš suprotno! Pa vidiš manipulaciju kod sakrivanja istine??? Hej, zašto je Katolička crkva spalila sve spise Indijanaca u Srednjoj i Južnoj Americi, svo znanje koje su ovi tisućljećima skupljali i bilježili? Spise Maja, Inka... Zašto je spaljena Aleksandrijska biblioteka? Zašto?
Citat:
Sam ISUS govori o tome da ce se posle njegova odlaska u nebo pojaviti mnogi lazni proroci i da ce doci do porobljavanja ljduskih dusa od strane tih kvazi proroka.Jeste li spremni odreci se ISUSA i reci da je ON isti kao i svako drugo stvorenje,i da cete vi to sami dobro izvesti?


O da... i još neka "škvadra":

- Chrisna iz Hindostan-a
- Budha Sakia iz Indije
- Salivahana sa Bermuda
- Zulis, Zhule znan kao i Osiris, Orus iz Egipta
- Odin iz Skandinavije
- Crite sa Chaldea
- Zoroaster i Mithra iz Perzije
- Baal i Taut "Jedini Božji Stvoritelji" Feničana
- Indra iz Tibeta
- Bali iz Afganistana
- Jao iz Nepala
- Wittoba iz Bilingoneze
- Thammuz iz Sirije
- Atys iz Phrygie
- Xamolxis iz Thrace
- Zoar iz Bonzesa
- Adad iz Assyrie
- Deva Tat i Sammonocadam iz Siama
- Alcides iz Thebesa
- Mikado iz Sintoosa
- Beddru iz Japana
- Hesus ili Eros, i Bremrillah Druida
- Thor, sin Odina, Gali
- Cadmus iz Grčke
- Hil i Feta, Mandaiti
- Gentaut i Quexalcote iz Meksika
- Universal Monarch, Sybili
- Ischy sa otoka Formoze
- Divine Teacher Platona
- Holy One Xaca
- Fohi i Tien iz Kine
- Adonis, sin djevice Io iz Grčke
- Ixion i Quirinus iz Rima
- Prometheus, Caucasus
- Horus, Egipat
- Attis, Grčka
- Krishna, Indija
- Dionysus, Grčka
- Mythra, Perzija
- Isus Krist iz Nazaretha - sam po sebi jedini "pravi" ( osim svih ovih )

Hej, istraži ove likove... i nemoj bit ljut poslije saznanja. hebiga, sve su nas nekad fino onako... "hrkljuševski odozada"... pa kad-tad dođeš pameti, tj. uključiš ju da radi...

Citat:
Ja jos uvijek tragam za potpunom istinom,vjerujem da je bilo bezbroj gresaka i trauma i od strane crkvi,religija,kao i od raznih kvazi uredjenja i totalitarnih rezima.Ne treba bjezati od toga,treba to glasno osuditi i vikati na te zlocine pred rodom ljudskim


I mnogi tu na forumu također. I tu se svi slažemo.
Citat:
Ali treba li uistinu sebe uvjeriti da su ovi spisi i zagonetne tajne svemira usitinu takvi i da ce donijeti bolje sutra.


Ma neeee... ne uvjeriti. PROVJERITI. Razmisli svojom glavom, nemaš kaj izgubiti.

Citat:
Jer ako zaista hoce,i ako ce svim stanovnicima zemlje biti bolje,rado cu vas slijediti i pomoci da se uspostavi novi bolji poredak,gdje nece biti obespravljenih i potlacenih.


NEMOJ nas SLIJEDITI. Dosta je više nekih sljedbenika... Već:
Citat:
Stacu uz vas rado i potrazicu zaklon


=D>

Citat:
stacu kraj Isusa jer mi On samo moze donijeti mir.


Hej, pa ZAŠTO se OGRANIČAVATI na samo jednog??? Pa uzmi još neke s ovog gornjeg popisa... ili SVE! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Vidiš... ograničenje te sprečava za rast...

Citat:
Pozdrav i mir i dobro svima


Slažem se, lijepe riječi i namjera! Također!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 8:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 06, 2007 9:00 am
Postovi: 12
jack,
vrlo sam razočaran tvojim izjavama. ako je tebi neistomišljenik = provokator, onda je ovaj forum stvarno svinjac pun sranja, ali ne provokativnih sranja.

ne želim više u ovome da učestvujem.
slobodno ovo izbriši pod izgovorom da je provokacija i da nije tema, ali to će biti dokaz koliko si ti pod uticajem EGA, ili nekog drugog predatorskog entiteta.

ovaj forum bi svi gosti trebali doživeti kao mesto gde se može diskutovati o svemu i gde je svačije mišljenje dobrodošlo, jer može proširiti dimenzije naše percepcije i naših posmatranja. jako je loše da ti Galaksiju smatraš SVOJOM KUĆOM, i da ne trpiš nečija TUĐA SRANJA...

toliko od mene, ... sumnjam da ćemo se videti u 4. denzitetu :D
pozdrav svima

Jack987:
Razočaranja su posljedica očekivanja. Ne očekuj, pa se nikad nečeš ni razočarati.
A neistomišljenik i provokator nisu isto. Ima ljudi tu na forumu koji nisu istomišljenici, pa sudjeluju, čitaju - a ne PROVOCIRAJU. To što ti nisi takav - to je tvoj problem, lekcije se uče neprekidno.
Ovdje već ljudi i osjećaju u sebi kad netko dođe naučiti - a kad provocirati. I nisam jedini, pa eto... složili smo se kod naših opažanja da si došao provocirati...
Zašto bi bilo loše smatrati forum Galaksije svojom kućom? Ne u smislu svojatanja, već okupljalištem svih pozitivno orijentiranih ljudi koji žele promijeniti stanje ( u kojem smo već svi zajedno ).

Dakle, doviđenja, budi mi dobar, zdrav, debel i vesel!
:mrgreen:

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 8:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Dragi Isus je rekao u novom zavjetu da će njegovi učenici činiti i veća čuda od onih koje je on činio. E sad sam se uvjerio. Vjerujem. Postao sam vjernik. Ne želim da znam. Hoću da me vode za ruku kao morona i debila oni koji znaju... Divno, ugodan život... ali smrt!?

Pozdrav. :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 8:43 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4212
goldiboy:
Citat:
U pravu si kad kazes da je istina zapravo samo onakva kakvom si je netko zeli prikazati.


Naravno, to onda u većini slučajeva ne bi bila istina, nego - iluzija. Mada, činjenica jeste da se u ovoj realnosti iluzije često smatraju istinom.

Citat:
Mislim da ce administratori ipak na ovo djelovati,tako,sto ce pustiti i te postove (zahvaljujem).


Administratori i moderatori će brisati sve postove koji su ‘off-topic’ i za koje lično utvrde da nisu konstruktivni ili produktivni u vezi diskusije ili teme na koju se odnose. (Pogledaj Pravila foruma). S obzirom da smo već stekli dosta iskustva tokom ovih nekoliko godina otkako ovaj forum radi, prilično lako prepoznajemo takve poruke, kao i one učesnike koji su došli s ciljem ometanja diskusije, odnosno, rada foruma jer su ovdje naišli na nešto što se ne slaže s njihovim predrasudama, ideologijom ili jednostavno zato što su destruktivni po svojoj suštini (neki su čak pokušavali i sa “timskim radom”). S tim u vezi, nećemo ulaziti ni u kakve diskusije a pogotovo se pokušavati pravdati, kad se o brisanju poruka ili isključivanju korisnika foruma radi.

Citat:
Vjerujem da je svima nama malim ljudima i te kako potrebna istina,koja ce nas na svaki nacin osloboditi od ropstva jarma tih zaista nevidljivih sila.

Ne vjerujem da je u redu da nas progone nasi vanzemaljski OPS ili bilo koji progonitelji,to nema smisla; Jer ako ima ,tada zivot ljudski ne vrijedi pisljiva boba!


Vjeruješ – ne vjeruješ!? Ovo nije crkva. Prvo pominješ “istinu koja nam je potrebna za oslobodjenje od ropstva” a onda “ne vjeruješ” da nas iko “progoni” (ili bolje rečeno – manipuliše)?!
Život vrijedi onoliko i ima onoliki značaj koliki mu čovjek ili neko drugo stvorenje - pripiše. Dakle, individualna stvar. Onaj koji se ne smatra “malim čovjekom” (“mali ljudi” je rezultat dejstva mentalnog programa koji se zove “ubijedi ljude da su mali”) vjerovatno će vrednovati svoj život malo više, pokušaće možda da preuzme svoj volan u svoje ruke što –će mu dati neke šanse da se odveze tamo gdje on hoće. Ovako, kad njime upravljaju drugi, destinacija mu je prilično dubiozna a i način vožnje, takodje.

Takodje bi se mogli zapitati, koliko za nas (3D bića) vrijedi život jedne ovce (2D bića)? Da li je “u redu” ovo što mi radimo ovcama i ostalim 3D stvorenjima?! Nije u redu, ali je to tako. Mi manipulišemo njih kako bi ih mogli uspješno iskorištavati (meso, mlijeko, vuna). Zašto onda nije “u redu” da nas neki entiteti sa višeg nivoa egzistencije tako iskorištavaju, kad se o njihovoj ishrani radi?

Za razliku, od ‘vjerovanja-nevjerovanja’, postoji Znanje do kojeg se stiže - istraživanjem. Dakle, ličnim radom i ‘mućkanjem’ glavom. Na primjer, W. Bramley je takodje možda imao svoja “vjerovanja i nevjerovanja” ali se uhvatio posla i nakon nekih 7 godina proučavanja pozadine ljudskih sukoba, on je u svojoj knjizi, the Gods of Eden rekao sljedeće:

“ …kad sam prvi put počeo istraživati porijeklo i uzroke međuljudskih sukoba, sigurno poslednja stvar koja mi je mogla pasti na pamet bili su neidentifikovani leteći objekti, bolje poznati kao NLO-i...»

Kasnije on kaže kako je evidentno da je u mnogim sukobima između dvije grupe ljudi, jedna treća strana uvijek igrala značajnu ulogu (Makijaveli), pa dodaje:

”Zaintrigiran tim konceptom, odlučio sam se da izvedem jednu studiju kako bih odredio koliko je taj faktor treće strane bio bitan u ljudskoj istoriji. Želio sam da otkrijem da li postoji išta zajedničko između tih uticaja treće strane, kroz našu istoriju. Ja sam se nadao kako će ta moja studija ponuditi neke dodatne uvide u vezi toga kako i od čije strane je naša istorija krojena....Ono što je proizašlo iz ovog skromnog cilja bila je jedna od najnevjerovatnijih odiseja koje sam ikada poduzeo. Moja istraga krivudala je kroz jedan kompleksan labirint satkan od značajnih činjenica, zapanjujućih teorija i svega između toga.

Što sam dublje kopao, jedna zajednička nit počela je sve više i više da se pojavljuje.
Na moju žalost, ta nit je bila toliko bizarna da sam dva puta morao da prekidam ovo svoje istraživanje, jer mi se sve to zgadilo. Kada sam razmišljao o toj neprilici u koju sam zapao, shvatio sam nešto veoma važno:

Racionalni umovi imaju tendenciju da teže ka racionalnim uzrocima kako bi objasnili ljudske probleme.

Što sam dublje kopao, dolazio sam sve više i više na ideju da bi uzroci nekih problema čovječanstva mogli da potiču iz nekih najbizarnijih realiteta, koji bi se ikako mogli zamisliti.
Iz razloga što ti realiteti nisu zvanično priznati, a pogotovo razumljivi, njima se niko ni ne bavi.

Kako rezultat toga, problemi koji potiču iz tih realiteta se veoma rijetko rješavaju, te tako se čini da svijet srlja iz jedne katastrofe u drugu.

Moram da priznam da prije nego što sam počeo sa svojim istraživanjem već imao neke predrasude o tome šta ću najvjerovatnije otkriti: profit, kao glavni razlog za onu zajedničku nit koja povezuje te razne uticaje treće strane, kroz istoriju nasilja između ljudskih bića.
Umjesto toga, ono na šta sam naišao, bili su NLO-i.
Ne postoji ništa što sam manje želio”.

Dakle, bez obzira na svoje dotadašnje predrasude, W. Bramley nije poklekao kad je vidjeo da ga put vodi u sasvim drugom pravcu i istrajao je do kraja.

***

Charles Forte, je vjerovatno takodje imao svoja ‘vjerovanja i nevjerovanja’, medjutim, on se aktivno upustio u proučavanje paranormalnih fenomena još prije skoro nekih 100 godina i na osnovu gomile prikupljenog činjeničnog materijala, u svojoj knjizi the Book of the Damned, zaključio je sljedeće:

„Ja mislim da smo mi imovina. Hoću da kažem, da mi pripadamo NEČEMU; nekada davno planeta Zemlja je bila ničija zemlja, drugi svjetovi su je istraživali, kolonizirali i međusobno se borili za prevlast nad njom i ona sada pripada NEČEMU; to NEŠTO posjeduje ovu Zemlju – dok svima drugima zabranjuje pristup. (...) Ja ne znam kako da predstavim u ovoj knjizi sve moguće načine na koje mi možemo biti iskorištavani od strane nekog drugog oblika egzistencije...(...)

Svinje, guske, goveda... Prvo treba spoznati to da njih neko posjeduje. Onda treba potražiti razlog zašto. Ja mislim da smo mi, nakon svega, korisni nekome – da je među našim vlasnicima došlo do neke promjene – ili da sada to NEŠTO ima zakonsko pravo na nas, bilo da je ono to ostvarilo silom ili nas je otkupilo od naših prijašnjih vlasnika koji su možda bili malo primitivniji u odnosu na ove nove – a sve je to bilo poznato možda već vijekovima nekim pojedincima na ovoj planeti, nekim društvima, pripadnicima nekih kultova čiji članovi imaju ulogu OVNOVA PREDVODNIKA, vodeći nas na osnovu uputstava koje dobijaju od NEKUD DRUGO – u skladu s našom misterioznom upotrebljivošću."

http://www.resologist.net/damnei.htm

***
Francuski naučnik Jacques Vallee je proučavao fenomen NLO-a, i stigao do sljedećeg zaključka:
"Mi ovdje imamo posla sa kontrolnim sistemom...NLO-i su sistem koji djeluje na ljude i koristi se ljudima".
"O kakvom god "sistemu" da se ovdje radi, on manipuliše život na zemlji na fizički, psihički i duhovni način".
K. Kastaneda je pristupio istoj problematici kroz učenja meksičkih šamana, pa je naišao na ovo:

“Imamo grabljivca koji je došao iz dubine kosmosa i preuzeo vlast nad našim životima. Ljudska bića su njegovi zarobljenici.
Oni su preuzeli vlast zato što se nama hrane i oni nas nemilosrdno pritiskaju zato što im služimo kao sredstvo za održavanje života.
Baš kao što mi gajimo kokoške u kokošinjcima, grabljivci gaje nas u ljudskim krletkama. Tako im je hrana uvek na raspolaganju.”
***

Takodje, na ovom forumu i vebsajtu možemo pogledati i neke materijale od Dr Karle Turner, koja se bavila proučavanjem otmica ljudi od strane naših “susjeda s gornjeg sprata”. Tako je i ona došla do sličnih zaključaka. Ovakvih primjera imamo na stotine.
A na osnovu čega ti to vjeruješ-nevjeruješ?! Da li si se i ti aktivno bavio proučavanjem ove tematike, pa imaš na raspolaganju neke činjenice koje te navode da nešto ‘vjeruješ’ ili ‘nevjeruješ’, ili su tvoja ‘vjerovanja-nevjerovanja’ odraz “obrazovanja/informacija” koje su do sada do tebe stigle uobičajenim kanalima (škola, medija, crkva itd.)?!

(Tu problematiku ljudskih ‘vjerovanja’ u jednoj kontrolisanoj sredini sam već pokušao predstaviti ovdje: http://galaksija.blogspot.com/2007/05/k ... ratno.html)

Citat:
Ne vjerujem u masu katastrofalnih teza koje navodno jamce spasonosni PRIJELAZ u visi svijet, bez tuge i ocaja,bez boli i plakanja!


“Katastrofalno” je prilično subjektivna stvar. Ono sto je za tebe “katastrofalno” ne mora biti “katastrofalno” i za nekoga drugog. Što se “tuge, očaja, boli i plakanja” tiče, sada bi to bilo neki problem kod “prelaska u viši svijet”?! Pa, to je ono što već odavno imamo u izobilju na ovoj planeti i bez ikakvih ‘prelazaka’. Potrebno je samo malo proučiti istoriju, sadašnja zbivanja i okrenuti se oko sebe, da bi se to primjetilo. Medjutim, i to je usko povezano sa odredjenim nivoom svijesti/svjesnosti ljudi (bez obzira na to koliko naša svijest bila izmanipulisana, jer smo mi to manipulatorima - dozvolili).

Ne postoji ništa što nekom “jamči spasonosni PRIJELAZ u visi svijet”. Ne možeš nekom “podrumašu” pomoći tako što ćeš ga na silu izvući iz podruma (analogija Kusturicinog filma Podzemlje), s obzirom da je egzistencija u podrumu usko povezana i sa “podrumaškim” nivoom ili stanjem svijesti/svjesnosti; opet, bez obzira na to koliko ona bila izmanipulisana od strane “druga Marka” (ili 4D OPS entiteta). U tom podrumu je onaj majmun/priroda opalio iz topa (talas), te je to napravilo prolaz (portal) izmedju ovog svijeta dole (‘denziteta’), i onog gore (‘denziteta’), što su neki podrumaši iskoristili, dok ih je većina ipak ostala unutra na istom nivou, tako da ih je nakon toga drug Marko NASTAVIO da iskorištava. Dakle, što više onih dole, to više hrane za one gore tj. 4D OPS sile, kao sto je to prilično lijepo predstavljeno ovdje:

http://www.galaksija.com/metafizika/eko ... ergije.htm

Isto tako, nije uputno nekog ludaka izbavljati iz ludnice, sve dok on ne pokazuje neke znakove oporavka.

Prelaz nekog bića u “visi svijet” povezan je sa dostizanjem određenog ‘praga’ ili stepena svijesti/svjesnosti kojeg dato biće treba da ostvari (uprkos 3D i 4D manipulaciji), što mu nadalje može obezbjediti bivstvovanje u tom ‘višem svijetu’.

Citat:
Zaista,ako je ovaj forum namjenjen prikazu istine, ili barem jednog njenog segmenta pa hajde da svi to naucimo,da spoznamo da smo cjelo vrijeme varani.

Ovo je metafizički forum, što znači da se on bavi - metafizikom.
Citat:
Metafizika je grana filozofije koja se bavi proučavanjem istinske prirode realnosti, bivstvovanja, bića i svijeta uopšte. Njeno ime potiče od grčkih riječi μετά (metá) (što znači "poslije") i φυσικά (physiká) (što znači "ono o prirodi"). Metafizika se bavi pitanjima koja postoje od kako je svijeta i vijeka, odnosno, od kako postoji ljudska rasa – na koja još uvijek nemamo definitivne odgovore, kao npr:
• Kakvo je značenje života?
• Kakva je priroda naše realnosti?
• Kakva je uloga čovječantva u ovom univerzumu?
• Da li su boje objektivne ili subjektivne?
• Da li postoji svijet izvan samog uma?
• Kakva je priroda objekata, događaja, mijesta itd.?
U poslednje vrijeme, pojam ‘metafizika’ se sve više odnosi i na istraživanje nekih “stvari koje se nalaze izvan fizičkog svijeta” (tako se, recimo, tu uključuje i duhovnost).

Dakle, ovaj forum je namijenjen onima koji se bave proučavanjem ove tematike a ne za neko ‘serviranje istine’ onima koji su samo radoznali, dok isti ti istovremeno nemaju namjeru da se sami uhvate posla ili ne vide neku potrebu za ispitivanjem objektivnosti njihovog poimanja realnosti. Radi se o traganju za istinom. Radi se o radu na sebi u smislu razvoja svog bića, odnosno, svjesnosti. O ulaganju truda u ostvarenje što objektivnije percepcije.

Medjutim, postoji i mnogo onih kojima ne pada na pamet da sami nešto istražuju. Tako, ukoliko taj tip ljudi slučajno naleti na neke koncepte koji im ruše iluziju u kojoj normalno žive, oni pušu na to kao na vruću čorbu.
Na primjer, većina ljudi s kojima radim ili koje susrećem, smatraju da im je istina manje-više poznata, pa tako nemaju ni želje da je traže. Ukoliko ih, na primjer, pitaš ko je srušio one zgrade Svjetskog Trgovinskog Centra, oni ce uglas odgovoriti: Bin Laden. Zašto? Zato što im je tako rečeno preko medija (a čuli su i u crkvi). Na osnovu tih “informacija”, oni su formirali “svoje” mišljenje i stavove i strahove i “rješenja”. Sada, problem je u tome što ovakve i slične “informacije” kreiraju našu “realnost” već vijekovima.

Da li će neko od njih posumnjati u zvaničnu verziju istine?! Teško, jer oni izvore “informacija” koje dobijaju smatraju kredibilnim. Da se npr. Albert Pastore (i mnogi drugi) držao iste vrste rezonovanja, on ne bi nikada istražio stvar malo dublje i napisao ovaj članak u kome se vidi da je, što se tog dogadjaja tiče, istina (objektivna realnost) prilično drugačija:

http://www.galaksija.com/cofsadrzaj.htm

Medjutim, većini ‘ignoramusa’ ni to neće biti od pomoći; oni neće to pročitati, jer je njihovo stanje svijesti jednostavno takvo. Ne dozvoljava im. Oni nisu u potrazi za istinom, nego – ‘mentalnim sedativima’. A ‘kontrolni sistem’ to zna i on će ih redovno snabdjevati dovoljnim količinama sedativa (naizmjenično sa upumpavanjem straha). Nadalje, ignoramusi će se neprijateljski odnositi prema svima onima koji “talasaju,” odnosno, ugrožavaju iluziju u kojoj žive. Takvima nema ni koristi rušiti njihovu iluziju, jer se oni onda nemaju više na šta osloniti.

Citat:
Shvatite dragi moji prijatelji kako god hocete ali nad vama postoji jedna velika opasnost koju vi sada ne uocavate.Vi mislite da ste stekli nesto znacajno u svom zivotu i da je time zavrsilo vase ucenje? Jel to zaista tako?


Nije. Ovo je bila samo tvoja subjektivna procjena onoga šta mi mislimo, te kao takva nema mnogo veze sa objektivnom realnošću. Osim toga, učenje je neprekidan proces.

Citat:
Svom snagom trudim se da pratim ova vas arazmatranja, mnoga su mi jako interesantna, ne mogu ododljeti a da se i ja ne uklopim u zajednicku potragu za tim fenomenom.Mozete slobodno zguzvati ovaj moj tekst,nazovite me kako god hocete,ali molim vas kao bracu svoju u jedinstvenom Tvorcu (no comment) i ako imalo u vama tinja plamicak za iskrenim i tako potrebnim svijetlovima svjetlosti,probajte zamisliti da ste vi mozda na putu da budete potupno dezintegrirani sa kompletnim bicem.


Ukoliko je “potpuna dezintegracija bića” i moguća, na osnovu kojih kriterijuma do nje dolazi?! Ili, ko će nas to od nje spasiti? Rekao bih da je “spasavanje” na – individualnom nivou. A odgovornost koja ide zajedno s tim, takodje je – individualna.

Citat:
Tko ce tada stati uz vas i ponuditi vam "zastitu",ili neko drugo rijesenje?


Nije valjda da ovdje misliš na onog – ‘spasitelja odozgo’?!

Citat:
Probajte osim svakodnevnog prepricavanja onoga sto stalno ponavljate svakome tko vas upita na tu temu,probajte sami sebi reci: "DA,ZAISTA JE POTREBNO PRONACI ISTINU,ISTINA CE NAS OSLOBODITI".


Na žalost, u praksi se pokazalo da od samih riječi nema puno koristi.

Citat:
Jer ako prijatelji moji kazemo sebi da smo ovime zadovoljni (a ja nisam definitivno) to znaci kao da smo pljunuli na sve ovo sto je vijekovima stvarano,znaci sebe smo osudili i bez sudjelovanja Isusa i Tvorca svih svijetova,a jesmo li?Koje nas znanje moze osloboditi?
Znanje u spoznajji toga da smo sad naucili kako OPS djeluje i sta sve postoji u nekim tamo dentitetima,jel to? A mi cemo vjerovali ili ne pobijediti te predatore nasim znanjem.Pogledajte to i ovako: imamo npr neprijatelja koja zeli spoznati dobro nase kretanje.On recimo zna nase slabosti,nase patnje.On je spreman na nama iskaliti se samo ako mu se ukaze prilika.Ako je nasa strategija losa,taj isti zna kako ce nas i kojim sredstvima ubijediti kako da odamo vlastiti polozaj i prijatelje skrivene u sumi oko nas,na polozajima.Neprijatelj trazi nase slabine jer ce nas u slucaju zarobljenja dobro isprepadati.On zna i nacine kojima ce nas ubijediti da je bijelo crno a crno bijelo.


Upravo tako!

Citat:
Ako li posustanemo u vjeri da dobro moze pobijediti zlo u svojoj formi i sustini,nemamo sta traziti u aleji onih koji traze dobro u svemu stvorenome.Taj 4.dentitiet kako ga zovete,ili neka sila ako hocete,kao ima pravo da to ucini jer je to dozvoljeno zakonima univerzuma.Jeli to tako zaista?


Koji to “zakoni univerzuma” štite ovce od nas? Prema nekoj univerzalnoj “etici” (tj. kad bi ona postojala) i one bi trebale da budu zaštićene, kao i sva ostala živa bića, zar ne?! Ili ćemo, možda, od ovog univerzuma očekivati neke duple standarde kad smo posebno mi u pitanju?!
Naravno, vjera je vrlo bitna, ali VJERA-U-SEBE. Medjutim, ništa od same vjere, ukoliko nedostaje - Znanje. (Ovdje se sada javlja i razlog zašto je nekima veoma bitno da nas ubijede u to da smo “mali ljudi”. Koliko jedan “mali čovjek” može imati samopouzdanja ili vjere u sebe?)

Citat:
Pazite sad,vi dakle prijatelji moji,ma kakvih razlika od mene,olako pristajete da budete sluge upravo vasih lazunih prijatelja.


Ajde!? Možeš li ovo malo pojasniti, osim, ako kao “pojašnjenje” ne podrazumijevaš ovo što si napisao u nastavku?! Možda bi trebao pokušati uzeti za mogućnost da bi mogla postojati određena razlika izmedju percepcije i – (lične) projekcije?!

Citat:
Ti isti,zar mislite da bi oni odali punu istinu covijeku a da ne znaju kako ce biti otkriveni u svojoj lazi.


Ko to kaže da su nam oni dali neku “punu istinu”?! Gdje si to saznao?!

Citat:
Sam ISUS govori o tome da ce se posle njegova odlaska u nebo pojaviti mnogi lazni proroci i da ce doci do porobljavanja ljduskih dusa od strane tih kvazi proroka.


“Lažnih proroka” je bilo, ima ih i biće ih. S tim u vezi, lična razboritost je od presudnog značaja. A ona je opet usko povezana sa razvojnim stepenom svijesti svake individue. Dakle, ukoliko se povedeš za nekim, pa završiš u provaliji, odgovornost za to je opet - tvoja.

Citat:
Jeste li spremni odreci se ISUSA i reci da je ON isti kao i svako drugo stvorenje,i da cete vi to sami dobro izvesti?


Koliko ti je samo truda trebalo da dodješ do ove poente?! (Mogao si skratiti stvar.) Naravno, i to je opet individualno. Jedni će čekati na njega, dok drugi neće. Ne znam šta ćemo s onima koji po mentalnom programu nisu Hrišćani?! Hm, i njih ima popriličan broj!? Doduše, i Muslimani imaju Mahdija, koji samo što nije stigao. Neki Azijati imaju Kalkija, koji je takodje krenuo ovamo u pomoć i očekuje se svakog dana. Jehovini svjedoci imaju Jehovu, koji takodje stiže uskoro (vjerovatno u letećem tanjiru?!), da ih izvuče iz belaja isto kao i svoj izabrani narod Jevreje (koji btw. ne vole onu Isus-verziju spasitelja). Da ne nabrajam dalje, jer ih je Jack u medjuvremenu već izlistao.

U praksi se takodje pokazalo da je mentalni sklop onih koji čekaju na pomoć “spasitelja” i onih koji preuzimaju stvar u svoje ruke, potpuno različit! Ovi drugi čak smatraju da je - “spasitelj-uskoro-stiže-odozgo” - samo još jedan od mentalnih programa koji je namijenjen za sedaciju ovaca ili držanje ovaca u “off-modalitetu”!? Bosanski mislioc, mali Mujo čak tvrdi da se u našoj glavi može naći isto ono što i u “spasiteljevoj”, samo što se čovjek mora malo potruditi (tj. oni od nas koje nisu uspjeli ubjediti da su “mali ljudi”). Nadalje, on je “urgentnost” tog rada na samom sebi pojasnio i figurativno: “Nije se usro onaj kojem je zahod bio daleko, nego onaj koji nije na vrijeme kreno”. (Vjerovatno pretpostavljajući da oni koji budu dugo čekali na spasitelja, neće sami krenuti na vrijeme.)

http://www.galaksija.com/djeca_matriksa_12.htm

Naravno, bez obzira na to ko koju opciju izabrao, odgovornost za čovjekov izbor, odnosno, konsekvence, će biti – individualna. Dakle, nećemo imati pravo na: …nisam znala…ja sam mislila…”

Citat:
Vidite,Jack i ostali sa foruma,u tome je bit,u tome je paralalno i sustina spoznaje.Odbaciti kljuc a uzeti bravu koja kasnije nece biti korisna!!!


Da li je Isus taj koji ovdje podrazumijeva – ključ?

Citat:
Ja jos uvijek tragam za potpunom istinom,vjerujem da je bilo bezbroj gresaka i trauma i od strane crkvi,religija,kao i od raznih kvazi uredjenja i totalitarnih rezima


Dok god tragaš za onom istinom koja se treba uklopiti sa tvojim trenutnim nagadjanjima i predubjedjenjima, samo uzalud trošiš vrijeme i energiju.

Citat:
Ne treba bjezati od toga,treba to glasno osuditi i vikati na te zlocine pred rodom ljudskim.Ali treba li uistinu sebe uvjeriti da su ovi spisi i zagonetne tajne svemira usitinu takvi i da ce donijeti bolje sutra.Jer ako zaista hoce,i ako ce svim stanovnicima zemlje biti bolje,rado cu vas slijediti i pomoci da se uspostavi novi bolji poredak,gdje nece biti obespravljenih i potlacenih.


Istinski tragaoci se drye principa: “Nemoj nikada nikoga slijediti osim sebe samog”. A da bi što bolje mogao slijediti sebe samog, moraš se što bolje naoružati istinskim Znanjem. A to gdje ćeš ga naći i kako ćeš ga prepoznati, i to je do tebe.

Citat:
Stacu uz vas rado i potrazicu zaklon za onoe sto boluju i placu,to su ostavljeni ili tuguju,stacu kraj onih koji nemaju ljubavi u sebi a tko bi htjeli,stacu kraj Isusa jer mi On samo moze donijeti mir. Svako ce sebe osuditi vec time sto trazi laznog proroka (ucitelja),a jeli to zaista tako,otkricemo za odgovarajuce vrijeme.Pozdrav i mir i dobro svima.


Patetiku na stranu, prvo se pobrini za samog sebe, pa kad budeš u stanju pomoći sebi, bićeš u stanju pomoći i drugima.

Istinske OPD individue/sile, višeg nivoa svijesti/svjesnosti, pomažu na optimalan način i tako da njihove pomoći ne bude svjestan onaj kojima pomažu a često, ni bilo ko drugi. Dakle, onaj kome je ‘pomognuto’, ne zna ko mu je pomogao. (Taj koncept je iznjeo čak i Kastaneda u knjizi Unutrašnja Vatra). To je veoma bitno jer oni koji naviknu na to da im se pomaže, počnu da postaju zavisni od pomoći sa strane ili izvana, kad god im zapne - oni čekaju na pomoć ništa sami ne poduzimajući, pa se tako prestanu oslanjati na svoje vlastite sposobnosti a pogotovo ih razvijati. Tako prestanu i da dejstvuju u skladu s njima, pa prelaze u off-modalitet nebitka, odnosno, entropiju. (Slično se dešava i s onima koji čekaju spasitelja.)



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 8:57 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet aug 31, 2006 1:08 pm
Postovi: 20
Lokacija: Aspalatos
barum barum je napisao/la:
ako je tebi neistomišljenik = provokator, onda je ovaj forum stvarno svinjac pun sranja, ali ne provokativnih sranja.[/b]


Malo nas je al smo govna :lol:

Barum barum najlakše je odustati. Od razmišljanja, postavljanja pitanja, razmjene mišljenja... ne vrijeđanja i nametanja svog stava, već RAZMJENE mišljenja.

E, tu postoji caka. Caka je u tome, ako se prilikom rasprave nalaziš uvrijeđen jer ti sugovornik ne podilazi u tvojim stavovima pa prelaziš u napad (a napad je najbolja obrana, jel :roll: ) onda je to NAMETANJE svog stava. Nasuprot tome, ako prilikom rasprave iznosiš svoje stavove i ne vrijeđaš i ne napadaš sugovornika iako ima dijametralno suprotno stajalište, moguće je ostvariti RAZMJENU mišljenja. Pri tom NIJE BITNO tko je u pravu kojim putem ići, svatko slijedi svoj put koji može završtiti na istom cilju, a i ne mora. Odabir puta je OSOBNA stvar.

A cilj je.... razvijati svijest o sebi i povezanosti sebe sa svime.

Jedna mala digresija (iako mi se čini da je cijeli ovaj post digresija #-o ):

prijateljica mi je jednom rekla kad te netko osuđuje da si ovakav ili onakav i pri tom upire prstom u tebe, ostali prsti na toj ruci upereni su u onoga koji to govori.
To bi značilo da jednu četvrtinu tog što osuđuje zamjera tebi, a tri četvrtine sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 9:32 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 20, 2007 9:57 am
Postovi: 14
bobo, uživala sam čitajući tvoj post.
Neka to bude primer svima na koji način treba da teče rasprava, tj. razmena mišljenja. Odlično si složio činjenice kao argumente. =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 11:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 22, 2007 5:10 pm
Postovi: 19
Lokacija: hr
E i ja sam uzivao citajuci ove postove,zaista sam odusevljen koliko jedna ljudska glupost moze postati istina!.Vi ocito ne trebate drugacije misljenje dragi moji zalutali prijatelji.Vi ste zadovoljni sa svojom spoznajom u kojoj ja ne vidim nista do iskrivljene poante.Nije to nikakva istina ljudi,pa ako ste imalo dosegli koliko toliko mozebitno zivotno iskustvo trebali ste prepoznati ono sto mi mali ljudi zovemo ???,pah ma necu ni da pominjem to.Nisam nikakav jehovac,ja sam covijek dobre volje,slobodan u svom izboru,pa ipak i pored svoje slobodne volje ISUS za mene predstavlja "jedini kljuc" za prijelaz.O lakovjerni,ticete se kurana i biblije a nista vam tu nije jasno.Ja vas na nista ne tjeram niti zelim da vam donesem neslogu ovdje;Ja sam vise odlucio da vam pomognem da se vi probudite iz svog hibernacijskog sna zaboga miloga.Ono sto ste vi naucili nije nista drugo neko okultnom naukom dobivena spoznaja iz mracnih dubina.Naravno,kazete da je zlo pobijedilo dobro i da je zlo vladalo uvijek...hmmmm.Kako lako ste se vi zapravo vec podredili njegovoj dominaciji nad vama,da.Kako se onda mozete svstati u OPD,u one koje ce pomoci drugima.Zapamtite ovo je nista do varka rijeci,one u ovom slucaju nista ne moraj znaciti,a mogu biti pogubne po vas ako na vrijeme ne skrenete sa ove opasne teme.Pazite sad,ja vas rado slusam,samo vi meni odgovarajte,kazem da sam spreman da naucim nesto novo.Naravno ako se moja dusa priblizi i stopi sa ovom tzv "istinom".Ma dragi prijatelji moji,jel moguce da ste zaista zadvoljni sa ovime sto se moze nazvati i prizivanje duhova? Jel vas to cini sretnim sto vam je tamo neko ispricao cjelu povijest zemje i svemira a jos niste ni posteno tenisice svezali za noge. :wink: .Procitao sam gomilu svakakvih spisa,i ove transkripte i to barem 2 puta svaki,kako bi se uvjerio ili eventualno pokusao prepoznati nesto korisno.Ono sto sam ja u molitvi svojoj i to nakon takvih citanja dozivljavao nije bilo nimalo lijepo.Vi zaista niste svjesni da ste vi na taj nacin postali zarobljenici vlastite kreature!.Ispocetka sam bio cak u nekoj vrsti blage euforije,pomislivsi URA evo konacno nekoga da ravijetli te misterije.Nista tu nije istinito,zato se ja kao tragac za njome ne slazem sa ovim izrecenim.To ne znaci da ste mi vi postovani forumasi,oni sa kojima se ja ne slazem po misljenjima,vi niste moji neprijatelji.Uvazavam vas,ali i zao mi je sto licno osjecam da iz ovih izvora lezi jedna usitinu velika opasnost po vas same,ali vama je to ionako nevazno jer imate svoj novi kult obozavanja "LAŽ,OBMANU,NESITRAŽENO,NEDOREČENO".Vi to obozavate,iako cjelo vrijeme tvrdite da ste oslobodjeni,niste li oslobodjeni?Jacj,ostali admini,nemorate brisati postove sa vasim neistomisljenicima,na ovaj nacin pokazujete subjektivnu kreaciju,to nije sloboda,to je zavaravanje na ovom forumu.Jel ja smatram da ISTINA mora u svakom slucaju pobijediti,ma kakva ona bila.Ja JACK ne nosim nicije tenisice iz guzice*** kako si ti mene nazvao,previse si balav da ti ja sad ovdje napisem tvoju naivu,OK.Ocekivao sam nesto daleko snaznije na moj post,ali kao i obicno dobio sam tralala i salala.Vas prijatelj s foruma,Goldyboy,pozzz svima :lol:

_________________
trazitelj konacne istine


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 12:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Nista tu nije istinito,zato se ja kao tragac za njome ne slazem sa ovim izrecenim.


Pa ako misliš da tu na forumu nije ništa istinito, što još radiš tu?!?

Citat:
pa ipak i pored svoje slobodne volje ISUS za mene predstavlja "jedini kljuc" za prijelaz.


Koliko možemo opaziti, onda postoji cijeli BUNT ( hrpa ) ključeva !!! Pogledaj sve one s popisa... ključeva kolko oćeš!
Citat:
Ja JACK ne nosim nicije tenisice iz guzice*** kako si ti mene nazvao,previse si balav da ti ja sad ovdje napisem tvoju naivu,OK.


Ma neeee... OPET nisi shvatio... to je šala kad se NETKO DRUGI TEBI uvuče u guzicu, kao vire mu samo tenisice van... u ovom slučaju to je išlo barum baruma.
Nacrtano: član barum-barum ti se uvlačio u guzicu kad si ti napisao post, a on brže-bolje nije krio svoje oduševljenje, pa je napisao ono što je napisao gore. Eto. To znači - to.

Tebe ne nazivam nikako, osim kako si se ti tu nazvao "zlatnim dečkom"...
Citat:
Ocekivao sam nesto daleko snaznije


Očekivanja su uzroci često negativnih osjećaja, ali i nezadovoljstva. Ako ništa ne očekuješ, tj. ne razmišljaš "željno", onda ne osjećaš niti nezadovoljstva.

Lekcije...

Citat:
previse si balav


Opet - predrasuda. Možda baš i nisam... imam i sijedih lasi već... :mrgreen:
Citat:
Ocekivao sam nesto daleko snaznije na moj post,ali kao i obicno dobio sam tralala i salala.


Dakle, i ako poslije svih ovih podužih postova i objašnjenja smatraš tralala i šalala, onda zbilja nije niti mjesto, niti vrijeme za neke naše međusobne interakcije. Ljudi su ti htjeli objasniti, pomoći možda, dati ti smjernice za TVOJE istraživanje, ali... eto. No, thanx.

Budi mi živ, zdrav, debel i vesel! Kreni svojim putem koji je OK za tebe, ali ne uvlači druge na njega ( bar ne ljude s ovog foruma, pokušaj na katolički, ili jehovine forume... ).

Pozdrav!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 12:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 20, 2007 9:57 am
Postovi: 14
goldi,
svi mi živimo u nekim iluzijama, pitanje je samo kako ćemo pratiti znakove i koliko ćemo dobro slušati unutrašnje glasove. ne treba ništa sa ovog foruma da prihvataš bezuslovno, isto kao što ni bibliju ne treba prihvatati bezuslovno.
više puta sam pročitala ono što si pisao, deluje mi malo 'zatrovano'...

zašto ti je teško poslušati tuđe mišljenje na temu entetiteta i drugih energija, a kao normalno prihvataš uskrsuće isusovo???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
-jedina razlika izmedu opd i ops je energija to nisu nikakva bicha niti nista drugo, osim, energije, 3D i 4D.
u 3D energiji covjek funkcionira sa jednom od vishe vampirskom energijom.. ima vishe vrsta, a jedna od njih je vampirska...i energije se ne mogu izmjenjivati i onda te energije ostaju na povrsini,

drugim rjecima ostaje slobodna, na otimanje, samo bicima, koja imaju sprave za pustanje energije u trecu čakru ili puste je u sobu ili di hoche i mogu da uzimaju emocije jer su slobodne za otimanje a naravno kretenima poput smeča kao sto je vaš Bog prikaci spravu koja je u hayperspace-u (a to znaci da ide svugdi putem svijesti ili energije direktno na tebe) i chupa ti sto zeli posebna energija su mu crkve i strah sto na kraju je ima na bacanje..imas sprave da vam pustaju kemiju,emocije osjecaje bilo sta, ostalio je dovoljno, energije, iz planeta u 4 D, a bili su prije 3 D, dovoljno za cjeli svemir, naravno te su sprave, vrlo skupe, i imaju ih vecinom programeri i neki oko njih!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 1:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 22, 2007 5:10 pm
Postovi: 19
Lokacija: hr
Citat:
goldi,svi mi živimo u nekim iluzijama,.... više puta sam pročitala ono što si pisao, deluje mi malo 'zatrovano'...zašto ti je teško poslušati tuđe mišljenje na temu entetiteta i drugih energija, a kao normalno prihvataš uskrsuće isusovo???



Postovani,dragi moji. Kada bi se u tom slucaju imalo sto korisno nauciti ja bi vec pisao drugacije postove.Nije stvar u tome da ja vas nedajboze zelim skrenuti ili tako sto,samo glasno razmisljam i smatram da je mozda korisno da i ja dam svoju ocjenu na ovo.Nemam nista protiv nikoga,ja nisam niciji dusman ovdje,covijek sam slobodne volje i bice u potrazi da oslobodjenjem.Ako je ovo sto cjelo vrijeme kruzi forum za vas polazni temelj na kojem cete vi graditi svoj novi svijet,onda se ja zbog toga ubacujem sa postovima da vam eventulano skrenem paznju kako ja to dozivljavam.Ponavljam,ne morate vi nista ovo prihvatiti,kao i ja vase,ali mozemo dobrano razmisliti svi sta je sta i gdje je gdje!.Nema niceg zatrovanoga u mojoj diskusiji,jel ako jest zatrovano ovo sa cime ja zelim sudjelovati,tada sam ja ocito potpuno zalutao kroz vlastiti zivot,dok ste vi u medjuvremenu pronasli put svijesti i svjetlo u dusi.Ma ja se nista ne ljutim,nemojte ni vi na mene,alo.Hajde da pricamo,da vidimo konkretno ima li temelja ovome ili smo svi prevareni.Jeste li to jedna u nizu zabluda od pamtivijeka ili je doslo konacno da izadje na svjetlo jedna nova realnost.Ovako kako se vi ponasate,zapravo podlijezete subjektivnom sudu vlastitih emocija,vas EGO se s time hrani a vi mislite da ste uspjeli pohvatati koncice.Kazem vam,kada se vise puta procitaju ti transkripiti,pa ovi o pledijancima,i jos neki materijali,dobro ucavajte sta pise izmedju redaka.Inace ce se sve pretvriti u neprikosnovenu istinu.Umjesto da ste dakle prijatelji moji oslobodjeni od svih lazi na kugli nasoj vi zapravo ne shvacate da upadate u jos dublju misteriju "znanja".Ja inace Jack volim SF,pratim serije o svemiru,citao sam (kako sam naveo) dosta materijala i volim da dokucim vise nsto od klasicnog sadrzaja.Jel na ovaj nacin kako su razni pisci opisivali dogadjaje sa lizardima,grejsima,pa onda pogledaj znacenje odgovora sa transkipata,dobro to promuckaj i cekaj da se smiri.Posle toga vidi sta si dobio.O tome vam ja govorim,nikako da se nametnem nekom ili da vas ja cime provociram,smatram da ste vi mladi ljudi i te kako sposobni za promjene,na vama lezi novi svijet.Smatram da ste spobni promjeniti stare zablude,i tu sam s vama da svi zajedno otkrijemo sta je sta.Nije moja namjera siriti zatrovano pobogu crvenkarpa,aloooooo.Subjetkivno zamjnite objektivnim,malo se dajte na dublju analizu ovoga.Jel svijetlo kojega vidite na vasem dlanu,lako se pretvori u guju cegrtusu koja vam ruku ugrize otrvom smrtonosnom!!!.Pozdrav.

_________________
trazitelj konacne istine


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 1:57 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 20, 2007 9:57 am
Postovi: 14
Citat:
Nisam nikakav jehovac,ja sam covijek dobre volje,slobodan u svom izboru,pa ipak i pored svoje slobodne volje ISUS za mene predstavlja "jedini kljuc" za prijelaz.O lakovjerni,ticete se kurana i biblije a nista vam tu nije jasno.


objasni, pa će nam biti jasno.
svo vreme kritikuješ a nemaš ništa reć sem onog što su te učili na veronauci.

Citat:
Ono sto sam ja u molitvi svojoj i to nakon takvih citanja dozivljavao nije bilo nimalo lijepo.


živo me zanima šta si dobio molitvom. čim si nazreo nešto drugačije, pobegao si nazad u svoju krletku.

Citat:
zao mi je sto licno osjecam da iz ovih izvora lezi jedna usitinu velika opasnost po vas same,ali vama je to ionako nevazno jer imate svoj novi kult obozavanja "LAŽ,OBMANU,NESITRAŽENO,NEDOREČENO".Vi to obozavate,iako cjelo vrijeme tvrdite da ste oslobodjeni,niste li oslobodjeni?


da li ti misliš da si slobodan?
a kult isusa je dorečen i istražen? pa čoveče, biblija (religija) je najveća prevara u istoriji čovečanstva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
that bull shit bibilija uopšte nije prevara nego sam isus je to provjerio i potrdio...vi uopšte nemate pojma tko je isus a sad chu eda stavim na novi topik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 4:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Game Level - Planetary Control

There is a game going on for planetary control.

It has been going on actively for hundreds of years.

This is not the game of Communism versus Capitalism, East versus West or Catholics versus Heretics or Islam versus Infidels.

Those games and others like them are tailor made "red herrings" and are well publicized and used by modelists and scenario makers to seem like the biggest, most attention grabbing, problematic, dangerous, involved, revelatory, expensive, fearful and significant games and conflicts around.

People "believe" in them, live and die in them, hate them, love them, try to escape from them, etc.

They are very "real" and continually made to seem so by constant media coverage.

However, the planetary control game remains hidden behind the glitter and blare of the latest social, political, religious, and scientific "news".

...

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 4:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 22, 2007 5:10 pm
Postovi: 19
Lokacija: hr
Citat:
živo me zanima šta si dobio molitvom. čim si nazreo nešto drugačije, pobegao si nazad u svoju krletku.


Malo prije sam bio u meditaciji :lol: i ne mogu vam prenijeti taj dogadjaj posto se vi u tome ne snalazite najbolje. :!: .Nadalje Crvenkapo nema potrebe za ikakovim bijegom,slobodan sam kao ptica bez krletke.Bjezis prije ti jer za krscana nema potrebe za strahom.To je sa ISUS kazao nebrojeno puta ucenicima svojim.Strah jes uistinu opasan i slazem se s vama da se "negativne" sile sluze njime kako bi zarobili ljdusku dusu na jednoj frekvenciji kojom se mogu njome hraniti.Dakle ovdje smo priblizno istog misljenja zar ne?Sta sam to mogao ja nazrijeti da me toliko natjeralo da pobjegnem u krletku :wink: covijece*

Citat:
da li ti misliš da si slobodan? a kult isusa je dorečen i istražen? pa čoveče, biblija (religija) je najveća prevara u istoriji čovečanstva


Hmmm.Ja nisam ovdje da ikoga branim.Raspolazem sa onime sto sam dobio i sto dobivam svakodnevno a i s onim sto me ceka u buducnosti a to je sloboda,cista i neupitna,ljubav prema cjelom rodu ljudskom!.Ja nisam kao vi kad kazete da je ZNANJE sve.Sta ce ti znanje ako ono nema dusu?Sta ces ponijeti sa sobom da bi izvrsio PRIJELAZ u visi svijet? Da l to je to znanje koje ti je reklo sta se desilo svih ovig stoljeca i milijuna godina i sad konacno mozes odahnuti.Zelim vidjeti oko sebe sretne ljude,one sto placu zelim pomoci,one sto tuguju zelim s njima podijeliti teret koji nose; One sto nemaju ljubavi zelim pomoci da shvate i dosegnu upravo po Isusu Gospodu SUDIJI svih dimenzija.Razlika izmedju moje price i vase jest u tome sto sam ja spreman svoj zivot poloziti za mog prijatelja pa i neprijatelja u nevolji,ne mjerim kad dajem,ne gledam kroz nikakvu prizmu nacionalost,religiju ili bilo koje uvjerenje.Zar je to OPS?Ne mogu vjerovati kako ste spremni povjerovati u vlastitu zabludu.Sta se odmah doticete crkve,vec sam rekao da nemam veze ja s njenom pricom,moj zivot se usmjerva kroz ISUSA i nista vise.Trazite i vi i dobit cete,nastojte da dobijete ZNANJE kroz Isusa jer vi to sami nemozete ni u snu izvesti.Tvorca lazi prepoznajem u takvoj retorici.Ne stavljaj mi Crvekapo nista u usta,sto ja nisam ili ne podrzavam.Vas nekoliko brujite kao pcele oko saca ali meda nema nigdje,alo probudite se i shvatite da ste bas vi mozda izigrani od tih kanaliziranih poruka!Svako dobro vam zelim i mir u dusi.

_________________
trazitelj konacne istine


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 541 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz