Sada je: pet apr 26, 2024 1:30 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: ned jul 12, 2009 9:09 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
...Kada sam završio neke tečajeve, koji su, na žalost ne znajući tada proizašli iz new age koncepta...Htio sam da privučem diplomu, odnosno da što prije završim fax, htio sam puno novca, novo auto, stan, da se veza između mene i moje djevojke još više ojača iako je već bila dobra, sretnu obitelj itd...

Dobio sam : Odustao sa, od faxa, zbog nedostatka koncentracije i padanja u depresiju nisam mogao da nastavim, bez novca sam ostao totalno-nisam imao za kafu (pa sam prinudno odvojen od zemaljskog i zakucan u kuću), auto koje sam i imao morao sam da prodam da podmirim neke dugove, o stanu nesmijem ni da pričam jer sam bio došao u situaciju da moram i kuću prodati, djevojka me je nakon 3 mjeseca Zamišljanja sretne veze ostavila bez razloga, o obitelji nisam smio da razmišljam više nikako jer u uslovima kojima sam se našao nisam mogao mrava da nahranim a kamoli ženu i potencijalnu djecu.


Za zakon privlačenja fantastično je bitno iščistiti sebe od raznoraznog taloga te raznih instant ''učenja''i stavova. Vrlo, vrlo, vrlo je bitna samoanaliza i introspekcija, prije korištenja zakona privlačenja. Ne mogu ti naglasiti koliko je bitno. Epohalno bitno. Iskoristio sam mehanizme objašnjene u raznim knjigama o zakonu privlačenja da uočim negativno kod sebe, negativne misli. Za to mi je trebala teorija iz knjiga. Poslije sam povezao sa životnim iskustvima. Osnovna bit je uočiti negaciju, da ne objašnjavam sad ceo koncept. Meni je dosta pomoglo. Zakon funkioniše ali ga ne koristim da dobijem lovu i materijalne spektakle. Ako ti treba lova onda kreneš da tražiš posao, pa ga na kraju i zaradiš tim trudom traženja, naravno ukoliko si iskren u namjeri da ga nađeš. Radiš i pristupaš radu svjesno i odgovorno, kao da radiš za sebe, trudeći se da ''klijenti'' budu zadovoljni (nije lako ali je moguće) te da budeš iskreno zadovoljan svojim radom, onim što si uradio/napravio. Poslije ti se ukazuju neke druge prilike, bolje plaćen posao npr. ili posao sa manjim radnim vremenom a dovoljnom kintom (moj slučaj). Nisam sretan zbog kinte, nešto je neredovna ali sam dobio prostor da radim na sebi, čitam, učim i evo me već četiri mjeseca aktivno na forumu. A sad mi se lagano otvaraju nove poslovne prilike u skladu sa mojim razvojem. Bitnije mi je kako mislim i kroz taj zakon možeš da uvidiš da ''kako misliš/želiš to će ti i biti''. Nije greška u zakonu nego u primjeni. Da bi bilo šta uveo u svoj život moraš debelo da se potrudiš. Ne ide samo od sebe. Čak i kad privučeš situaciju moraš da radiš da ostvariš, da vlastitim trudom zavrijediš tu datu situaciju koja ti je došla pred noge. Mnogo si stvari započeo, amire, želeći/htijući a na kraju ništa nisi uspio, doživjeo si debakl, jer za svaku od njih potreban iskren rad, koncetracija, fokusiranje...mnooogo znoja, naročito kad se o ljudima radi(slušati, razumjeti, ne suditi, osjećati, promatrati...) . Uvijek se ide od sitnog ka krupnom i jedno po jedno...mic po mic...

Da zakon privlačenja radi u tvom slučaju, evo ti primjer:
Citat:
ipak na kraju te Tame došlo je svijetlo: OVAJ FORUM !

hehehe, a krenuo si se baviti svojom duhovnošću, zar ne :wink: ?

Kad sam počeo čitati Lazareva prije pola godine baš zbog hrišćanske terminologije (grijeh npr.) koje je koristio sam ga vrlo brzo odbacio. Sad cijenim da ga vrijedi pročitati a poslije analizirati, barem što se mene tiče...
Pozdrav...
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: ned jul 12, 2009 9:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Citat:
Svatko kroji vlastiti realitet, i to stoji - i taj vlastiti skrojeni realitet je iluzija... Pa ako time što sebi skrojimo narušimo više zakone koji NISU iluzija, onda nam se naše remek-djelo ruši na glavu... i tako spoznajemo više zakone i učimo ispravno krojiti :wink:


Eh, bas tako nekakav pocetak mi je i bio .

Juzni, složio bih se sa dosta toga kod tebe. Samo mislim da treba pročitati Lazareva (sve knjige) , pa dati neko svoje mišljenje.
Istina da Lazarev baca na religiju. Ali u religiji nema ništa loše zar ne? Kao ni u Isusovim učenjima? Ali ima loše u Manipulaciji ljudi preko religija. A upravo to je Lazarev zaobišao, uzeo je iz religije samo ono što VALJA, i spojio sa svjim istraživanjem, cijenim ga ! I Islam je sigurno izokrenut, ali uzmi Sufijska učenja i vidjet ćeš da se uveliko podudaraju sa svim ovim, nema manipulacije, čak se podudara i sa Lazarevim dosta, uči te samo kako se zbližiti JEDINSTVU. To i želimo zar ne? Sufije su sve mi se čini izvorni Islam, ako ne griješim.

Java, hvala ti na ovom odgovoru, malo mi je proširio vidik, ti kažeš da me zakon privlačenja doveo do ovog foruma, i ja se slažem, i gore sam naglasio da sam svjestan znanja da svako kroji svoju realnost, odnosno može da je kroji, ali sam isto svjestan da to ne može svaka PRLJAVA DUŠA, kakav je kod mene slučaj bio. Sad kad bih iznio svoju životnu priču do dan danas neko bi se sigurno našao i rekao da sam "Očigledno" imao jako Vodstvo, kao i mi svi ovdje, jer nebi inače bili ovdje, ali moje je bilo očigledno, kad odvrtim životni film...

Ispalo je na kraju da mi je zakon privlačenja radio samo "prema tamo" gdje je moja duša istinski težila, dobivao sam samo ono što bi me na kraju dovelo do istine, pa taman i Nesreća bila okidač, kao kod mene, i iz dana u dan su mi u ruke počela dolaziti "istinska znanja" ...

Sad sam svjestan da sam ustvari cijeli život "pravu i iskrenu težnju" imao usmjerenu ka Bogu. Zbog toga sam i dobio znanje ! Ko taži, taj i dobije, eto, i to baš onako kako ti Java kažeš. Iskreno željeti, i u dobre svrhe !

Niti sam religiozan, niti sam new-ager, niti bilo šta slijedim, samo na PUTU ka istini uzimam znanja i učenja iz svega po malo: channelinga, velikih tragaoca, religija itd..., i dodajem u svoju SLAGALICU !!!

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: pon jul 13, 2009 7:01 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hej, charleston, ulepšala si mi dan ovim postom.
A ona definicija ponosa je za uokviravanje i izlaganje na nekom veoma vidljivom mestu. :love9:

Da li si gledala „Rajanovu kći“ reditelja Dejvida Lina? Divan film (uključujući i odličnu fotografiju).

Ja bih samo izbegla tu reč greha/ kazne/ Boga (više mi se dopada Sve što Jeste, Univerzum, Kreator, Apsolut, Originalna misao, ...). Ono o čemu Lazarev govori, bih najradije opisala kao usklađivanje sa Originalnom mišlju i istovremeno delovanje katalizatora.

Odličan je primer i mislim veoma istinit. Ja ga samo ne bih generalizovala, jer je delovanje ove vrste katalizatora individualno i sa njime se mogu povezati različite lekcije. Kod neke druge žene (a i muškarca) se može javiti sklonost da se emocionalno suviše veže za partnera (dakle ljubav koja prerasta u emocionalnu prikačenost) i praktično isti katalizator može nositi drugačije „lekcije“.
Ili osećaj frustriranosti ako se naša „ljubavna priča“ ne realizuje onako kako smo sami zamislili (ponovo vezanost za odnose, umesto za jednostavno davanje – ljubavi).
Kod nekoga uklanjanje blokade u nekom od nižih centara, koja proizvodi kompulzivnu potrebu za uvek novim (seksualnim) „iskustvima“ - glad.

itd.
Zato treba gledati u srce iskustva.

Ali da naš malograđanski „moral“, navodna pristojnost, crkveno poimanje greha nemaju baš nikakve veze sa Originalnom mišlju ili Božijom promisli :wink: – ako se nekome ta reč više dopada – mislim da stoji van svake sumnje.

Ra tvrdi da oko 50% trenutne zemaljske populacije sam bira katalizator iskustava, a da se to dešava od trenutka (dakle, od one inkarnacije) kada entitet shvati svoju spiritualnu evoluciju u inkarnisanom stanju. Pošto je to praćeno i većim interesovanjem za metafizičke teme u narednim inkarnacijama, možemo zaključiti da je većina sa ovog foruma sama sebi dosta toga namestila. :glasses7:

No, da malčice skrenem sa teme – neko opažanje: negativni entiteti veoma rado koriste upravo ove pre-inkarnacijske „nameštaljke“ :wink: da bi ostvarili svoje ciljeve, usmerili stvari u željenom pravcu ili izveli vektorsko skretanje. Na taj način ne narušavaju slobodnu volju. I tu se javlja onaj neobičan osećaj da neka situacija za nas nosi važnu lekciju, a da istovremeno u njoj nema ničeg benignog i da prilično jasno osećamo ne baš dobronamerno prisustvo. Tako, priča je prilično kompleksna, pogotovo u situaciji kada je toliko toga od nas zakriljeno velom.

Što se zakona privlačnosti tiče, on je, naravno, baziran na tačnom uviđanju nekih aspekata funkcionisanja naše stvarnosti – naše misli jesu kreativne - a u svojoj primeni :roll: upadljivo ignoriše neke druge (da li je neko iznenađen?) i uz to praktično predstavlja crno-magijske tehnike najniže vrste. Na primer tehnike Slavinskog imaju svoje ishodište u sajentološkoj crkvi (a i neki drugi aspekti) – tek nedavno sam ustanovila ovu vezu.

amire, odlično si ovo opisao, hvala za iskustvo.

Ovaj zakon se odlično može koristiti upravo za efikasnije korišćenje katalizatora, pogotovo u ovo vreme kada je kompletan proces veoma ubrzan i dodatno se ubrzava.

Još jednu stvar sam uočila u vezi sa ovim, a to je da onda kada su mi – da to tako nazovem – energetske strukture ravnije, frekvencije nešto više – to se sasvim dobro oseti – moram daleko više da pazim, jer neke nebalansirane aktivnosti i misli proizvode daleko jače posledice nego u običnom stanju. Ne spolja, već iznutra. A onda se to i ispolji.
Mislim da je i Gurdjijev negde nešto pisao o tome, naravno, koristeći drugačije termine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: sri jul 15, 2009 12:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 14, 2006 9:33 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
amir je napisao/la:
"

Evo mog nekog iskustva što se tiče NAMJERNOG kreiranja svoje realnosti, ali ukratko:
Kada sam završio neke tečajeve, koji su, na žalost ne znajući tada proizašli iz new age koncepta, i kada sam počeo da čitam razne knjige da ne nabrajam koje i razne dokumentarce da gledam, počeo sam polako koristiti tehnike i mislima aprivlačiti stvari. Htio sam da privučem diplomu, odnosno da što prije završim fax, htio sam puno novca, novo auto, stan, da se veza između mene i moje djevojke još više ojača iako je već bila dobra, sretnu obitelj itd...

Dobio sam : Odustao sa, od faxa, zbog nedostatka koncentracije i padanja u depresiju nisam mogao da nastavim, bez novca sam ostao totalno-nisam imao za kafu (pa sam prinudno odvojen od zemaljskog i zakucan u kuću), auto koje sam i imao morao sam da prodam da podmirim neke dugove, o stanu nesmijem ni da pričam jer sam bio došao u situaciju da moram i kuću prodati, djevojka me je nakon 3 mjeseca Zamišljanja sretne veze ostavila bez razloga, o obitelji nisam smio da razmišljam više nikako jer u uslovima kojima sam se našao nisam mogao mrava da nahranim a kamoli ženu i potencijalnu djecu.



Dakle koliko ja ovdje vidim, imaš još za vježbati te tehnike, ili tražiti novac natrag od ljudi koji su neuspješno pokušali naučiti te istima.
Poanta je da čovjek u svakom trenu svog života oblikuje bar jedan kritični dio svog života, međutim to radi nesvjesno. Tehnike manifestacije su običan pokušaj osvješčivanja tog procesa. U principu koliko sam do sad zamijetila postoje tri vrste ljudi. Prvi ih koriste onako površno jer im se sviđa ideja, ali ne znaju bas previše o psihologiji i nekim osnovnim mehanizmima funkcioniranja uma, drugi također ne znaju ništa o tim stvarima ali su negdje pročitali zašto je to navodno loše pa bez nekog posebnog iskustva na temelju čistog vjerovanja zaključuju da to ne bi trebalo. Druga skupina se masovno regrutira iz prve. Sve to ide iz potrebe ljudskog uma da strpa stvari u ladice. Jedna od upotrebljavanijih ladica je dobro/loša ladica pogotovo nakon šta te neke knjige ideološki obrade. Treći znaju bar nesto o osnovama i što je važnije imaju bar nešto god iskustva oko nekih stvari pa vide gdje su stranputice nekih aktivnosti. Naravno da manifestacija kod ljudi koji nisu baš čisti i puni samopouzdanja može izazvati kontra efekt. Manifestacija samo pojačava namjeru, a rijetko tko ima namjeru dovoljno jasnu, a i istinsku dubinu i sigurnost da mu želja pripada.

Reci nekom studentu da li želi proći fakultet, financijski se stabilizirati i imati stabilan ljubavni odnos. Koliko njih će pristati i reći da žele. Od 100 studenata svih 100 vjerojatno, ali koliko će vjerovati duboko unutra da njima to pripada, to i ništa manje od toga, 5 ili 6 maksimalno. Oni mogu manifestaciju napraviti kako spada, međutim oni samo ubrzavaju ono šta bi ionako imali. Drugi prvo moraju sami sa sobom raščistiti zašto osjećaju da nisu dovoljno dobri ili zašto podsvjesno ne žele doći do toga. Možda vide da ih negdje drugdje čeka neka bolja kombinacija. Najglavniji dio bilo koje tehnike je znati šta želiš i šta misliš i osjećaš da ti pripada i da trebaš tražiti.

Da bi ti znao da si ovo sve skrivio svojim tehnikama ti bi prvo morao za sebe garantirati da si u svakom trenu prakticiranja dotičnih tehnika bio apsolutno svjestan, besprijekoran u izvedbi, jasan u želji. Na koncu ako već to ne možes, onda bar biti svjestan nuspojava koje nastaju kao plod nepotpunog načina izvedbe neke tehnike. Obično ljudi ni ne znaju da postoji problem a kamoli da ga znaju ili ne daj bože pokušaju riješiti.

Vjerovanje oblikuje tvoje iskustvo, tvoju materijalnu i bilo koju drugu situaciju, ti to možes zvati i karma. I Lazarev govori o slojevima karme kao i o sudbini, dakle najjačoj karmi (subini) kao odrazu tvoje težnje kroz više života.

Da ga ne citiram u potpunosti razmisli šta ovdje Lazarev kaže, isto šta i Vivekananda i mnogi drugi ezoteričari i okulisti, da sva karma radi na principu težnji. Nemoguće je izbjeći nešto čemu dovoljno jako težiš. U ovom trenu tvoja vjerovanja kroje tvoje sudbinu bez da ti radis bilo kakvu tehniku. Pogledaj vijesti, krojiš svoju sudbinu, slušaj radio ujutro kad ideš na posao, ne moraš biti svjestan šta ljudi na radiju pričaju... ali ti krojiš svoju sudbinu. Puniš svoju podsvijest svaki dan čitanjem ovog foruma i bilo kakvom konverzacijom koju upražnjuješ i bilo kakvom aktivnošću koju poduzimaš. Tehnika manifestacije je jedan pokušaj da to kontroliraš. Ali baš kao šta ima piromana, ima i ljudi koji se boje vatre, a ima i onih koji vatru koriste. Samo treba paziti da zbog vlastite nepsosobnosti da se neke stvari kontroliraju, te iste se stvari proglase lošima.

Nekima je život majka nekome maćeha :D. To me uvijek podsjeća na Napolen Hilla i njegovu knjigu gdje je lijepo rekao, parafraziram: "Daj siromašnome 1 000 000 $ i on će za godinu dana ponovo biti siromašan, uzmi bogatašu sve šta ima, on će za godinu dana ponovo biti bogat".

Lazarev je klasični spisatelj u rangu Falun Gongovog utemeljitelja Li Hongzhi-a. Kompletna priča o patnji i sl. sad već 100 puta ponovoljenim i pomalo izlizanim stvarima je identična i kod jednog i kod drugog tako da ako se nekom sviđa Lazarev ne bi trebao to propustiti. S tim da Li Hongzhi čak tvrdi da dolaze vanzemaljci i da nas žele pokoriti i naseliti naša tijela mijenjajući ih tako da još više ide uz forum. Valjda na način da dopustimo da nas sudbina naganja okolo kako zna i umije a mi se pravimo da smo bespomoćni jer eto karma je na višim sferama, a mi kao nismo :D.

_________________
Onaj tko je nešto naučio, ali to ne provodi u život, nalik je čovjeku koji je upalio lampu, a zatim pokrio svoje oči.
(Nagarjuna)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: sri jul 15, 2009 12:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Vesela Vještice, hvala na ovom tekstu, svakako je od pomoci, dva put sam ga čitao... Očito, koliko god koristio neke tehnike (tada) nisu pomagale, jer moguce da u DUBINI nije bilo neke težnje (mada sam sve to ZELIO, OPET TO JE POVRSINSKI MOZDA) , dok ovdje i sad na ovom forumu i na drugim slicnim, ja svoju unutrasnju teznju lako realiziram, i dobijam znanje bas koje mi treba, koliko mi treba, i u svakom momentu imam osjecaj da sam VOĐEN. Ne trebaju nikakve tehnike...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: čet jul 16, 2009 9:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
citat:Vesela Vještice, hvala na ovom tekstu, svakako je od pomoci, dva put sam ga čitao... Očito, koliko god koristio neke tehnike (tada) nisu pomagale, jer moguce da u DUBINI nije bilo neke težnje (mada sam sve to ZELIO, OPET TO JE POVRSINSKI MOZDA) , dok ovdje i sad na ovom forumu i na drugim slicnim, ja svoju unutrasnju teznju lako realiziram, i dobijam znanje bas koje mi treba, koliko mi treba, i u svakom momentu imam osjecaj da sam VOĐEN. Ne trebaju nikakve tehnike

Misliti da ti znaš što je najbolje za tebe je NEBESKI EGO.

Kad bi znao,ne bi bio ovdje to što jesi.
Pusti brate da sve ide kuda ide...

Lazarev je vrhunski iscjelitelj ,koji radi na ispravnim principima,ali....
Svaka njegova rečenica je u kontekstu vremena i čovjeka kojeg iscjeljuje i

ne može se uzeti kao univerzalna istina,koja usput i ne postoji...

JEDINI DUHOVNI PUT JE ŽIVOT OVAJ KOJI VODIŠ.TOČKA ili TAČKA.

ŽIVILI!!! :occasion5:

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: čet jul 16, 2009 12:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Zivio i ti kokoraos, i svi mi ovdje :mrgreen: :mrgreen: , volim tako malene a jasne POSTice :) , energicni su :)

pozz

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: biopolje / dijagnostika karme?
PostPostano: pon okt 19, 2009 12:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
pozdrav
ima li netko u Zagebu i okolici tko s bavi dijagnostičkim metodama opisanim u istoimenim knjigama?
analiza biopolja, dijagnostika karme...
hvala

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: biopolje / dijagnostika karme?
PostPostano: pon okt 19, 2009 1:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
mrktrb je napisao/la:
pozdrav
ima li netko u Zagebu i okolici tko s bavi dijagnostičkim metodama opisanim u istoimenim knjigama?
analiza biopolja, dijagnostika karme...
hvala

Postoji vec tema o dijagnostici karme.

Imas Marjana Ogorevca iz Slovenije.
Evo njegove literature na hrvatskom:
http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... &x=20&y=13

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: biopolje / dijagnostika karme?
PostPostano: pon okt 19, 2009 6:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
ma ok, sori ak postoji tema, ali zanima me kontakt neki za direktnu pomoc

kako doci do Marjana Ogorevca? ne mogu naci na googleu :/

EDIT - pronašao!

_________________
"The problem with quotes on the internet is that you never know if they are real or not." -Julius Caesar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: uto jan 12, 2010 9:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
Arja je napisao/la:
Hej, charleston, ulepšala si mi dan ovim postom.
A ona definicija ponosa je za uokviravanje i izlaganje na nekom veoma vidljivom mestu. :love9:

Da li si gledala „Rajanovu kći“ reditelja Dejvida Lina? Divan film (uključujući i odličnu fotografiju).

Ja bih samo izbegla tu reč greha/ kazne/ Boga (više mi se dopada Sve što Jeste, Univerzum, Kreator, Apsolut, Originalna misao, ...). Ono o čemu Lazarev govori, bih najradije opisala kao usklađivanje sa Originalnom mišlju i istovremeno delovanje katalizatora.

Odličan je primer i mislim veoma istinit. Ja ga samo ne bih generalizovala, jer je delovanje ove vrste katalizatora individualno i sa njime se mogu povezati različite lekcije. Kod neke druge žene (a i muškarca) se može javiti sklonost da se emocionalno suviše veže za partnera (dakle ljubav koja prerasta u emocionalnu prikačenost) i praktično isti katalizator može nositi drugačije „lekcije“.
Ili osećaj frustriranosti ako se naša „ljubavna priča“ ne realizuje onako kako smo sami zamislili (ponovo vezanost za odnose, umesto za jednostavno davanje – ljubavi).
Kod nekoga uklanjanje blokade u nekom od nižih centara, koja proizvodi kompulzivnu potrebu za uvek novim (seksualnim) „iskustvima“ - glad.

itd.
Zato treba gledati u srce iskustva.

Ali da naš malograđanski „moral“, navodna pristojnost, crkveno poimanje greha nemaju baš nikakve veze sa Originalnom mišlju ili Božijom promisli :wink: – ako se nekome ta reč više dopada – mislim da stoji van svake sumnje.

Ra tvrdi da oko 50% trenutne zemaljske populacije sam bira katalizator iskustava, a da se to dešava od trenutka (dakle, od one inkarnacije) kada entitet shvati svoju spiritualnu evoluciju u inkarnisanom stanju. Pošto je to praćeno i većim interesovanjem za metafizičke teme u narednim inkarnacijama, možemo zaključiti da je većina sa ovog foruma sama sebi dosta toga namestila. :glasses7:

No, da malčice skrenem sa teme – neko opažanje: negativni entiteti veoma rado koriste upravo ove pre-inkarnacijske „nameštaljke“ :wink: da bi ostvarili svoje ciljeve, usmerili stvari u željenom pravcu ili izveli vektorsko skretanje. Na taj način ne narušavaju slobodnu volju. I tu se javlja onaj neobičan osećaj da neka situacija za nas nosi važnu lekciju, a da istovremeno u njoj nema ničeg benignog i da prilično jasno osećamo ne baš dobronamerno prisustvo. Tako, priča je prilično kompleksna, pogotovo u situaciji kada je toliko toga od nas zakriljeno velom.

Što se zakona privlačnosti tiče, on je, naravno, baziran na tačnom uviđanju nekih aspekata funkcionisanja naše stvarnosti – naše misli jesu kreativne - a u svojoj primeni :roll: upadljivo ignoriše neke druge (da li je neko iznenađen?) i uz to praktično predstavlja crno-magijske tehnike najniže vrste. Na primer tehnike Slavinskog imaju svoje ishodište u sajentološkoj crkvi (a i neki drugi aspekti) – tek nedavno sam ustanovila ovu vezu.



Ovo za Slavinskog nije baš sasvim točno, u njegovim knjigama on navodi njih kao izvore ali
nisu mu samo oni izvor...a i sajentološka crkava je uzimala od drugih, pa to sad skupo naplaćuje...mi možemo reći da je Bil Gates loš i lopina i skupo naplaćuje svoje programe ali mi koristimo te programe..
što se tiče Slavinskog i njegovog rada neutralan sam prema njemu
tehnike su dobre, usmjeravaju čovjeka ka introspekciji, ka spoznaji uzroka problema koje ima...
Lazarev je dobar ponekad lupa direktno u glavu, ali nedaje upute rada na sebi,daje sliku iz vlastite perspektive
a tu pak nastupa Ogorevc, koji je svoj rad vezao uz Lazareva i istraživao po njegovim knjigama
tako od svakog se može dobiti ponešto, samo treba raditi na sebi a to je najteže za većinu :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: čet jan 14, 2010 4:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Jack987 je napisao/la:
Lazarev - Dijagnostika karme komplet 1-11

[LINK obrisan]


džeki sta trebas imat od programa da pokrenes otvaranje tog linka???
meni izvali nesto sto komp nemoze da prepozna


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: čet jan 28, 2010 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Damn!!! :evil:

ja tek sada naišao na ovu temu!

(valjda je to dio moje karme... ma nije valjda, sigurno je!) :D

hvala svima na odličnom uvodu i linkovima! :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: sub jan 30, 2010 11:27 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 21, 2009 10:19 pm
Postovi: 15
Video snimci Lazareva nalaze se na > rutube <.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: ned jan 31, 2010 1:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 21, 2009 10:19 pm
Postovi: 15
U vezi Lazareva videti na youtube i Marjana Ogorevca na

http://www.youtube.com/watch?v=hfwLO6uUk7Y


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: ned jan 31, 2010 2:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Šomika je napisao/la:
U vezi Lazareva videti na youtube i Marjana Ogorevca na

http://www.youtube.com/watch?v=hfwLO6uUk7Y


=D> =D> =D>

Hvala za link! :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: sri aug 11, 2010 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Tnx! :occasion5:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: pon aug 30, 2010 5:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Pleade o Lazarevu

Pošto jako mnogo cjenim Lazareva i njegov rad, te dosta vremena posvjećujem izučavanju njegovih knjiga odlučio sam se da pokušam doći do nekih odgovora (kanaliziranih) vezano za njega, njegov rad i ponešto vezano za neke tehnike koje on često savjetuje da se rade. Na zadnja dva pitanja je i Lazarev davao odgovore pa sam htio da uporedim. Pitanja sam indirektno postavljao na http://poruke.weebly.com

Pitanje: Sta je misija Ruskog iscijeljitelja Sergej Nikolajevica Lazareva, koja je njegova univerzalna istorija, da li je on "napredna dusa" iz drugog sistema?

Pleade: On je ovdje da pomogne drugima, da ih prosvijetli, da im pomogne da nadju svoje svijetlo, svijetlo stvaraoca. On je tu takodjer da podijeli svoja iskusenja, svoje unutrasnje borbe, to je najveci dio njegovog procesa ozdravljenja: On dijeli svoja iskustva, ono sto on smatra teskim i sto je iskusenje za njega moze pomoci drugima da pronadju svoje vlastito iscijeljenje. Kad cujete price, kad cujete necije iskustvo, to nije zanemarivo. Kad ispricate svoju licnu pricu vi kazete drugima da oni nisu sami, da ste i vi iskusili situaciju koja je veliko iskusenje za vas bez obzira kako ste daleko na svom duhovnom putu. koliko ste napredni. To moze staviti mnogo ljudi u stanje mira i olaksati im njihova iskusenja. Dakle ne mozete zanemariti znacaj tih prica, tih dozivljaja koji vam drugi prezentiraju.

Kad je u pitanju "napredna dusa" ta tema je pomalo "klizav teren" zato sto je ego tu u pitanju. Ponovit cemo opet: vise nije bolje ono je samo razlicito. Da on je proveo vrijeme sakupljajuci razlicita iskustva, neka od njih u drugim galaksijama, neka u ovoj . Mi vas upozoravamo da je ego veoma prisutan u njegovom slucaju i to je dio na kom on radi (kako da prevazidje zamke ega)

Nastavljeno 30 augusta 2010

Pitanje: Da li je moguce izvuci negativne emocije iz buducih dogadjaja koja se mogu desiti u nasem zivotu te inegrirati te emocije i na taj nacin sprijeciti te negativne dogadjaje.

Pleade: Ne radi se toliko o ekstrakciji emocija koliko o tome da napravite izbore koji su u domenu visih emocija i frekvencija te na taj nacin se pomaknete u drugu vremensku liniju u kojoj se ti dogadjaji nece desiti. Nije slucaj da je nesto kreirano pa unisteno, sve je tu u pitanju je izbor vibracija gdje sebe dovedete na mjesto na kojem zelite biti.

Sada, evo vam jedna ideja koja ce vas natjerati da se zamislite. Postoje drugi dijelovi vas koji imaju buduca iskustva kroz koja uce i kako se to desava oni vama salju informaciju, vi ste s njihove perspektive njihova proslost. Kao sto smo rekli ovaj koncept ce vas izbaciti iz vaseg uma, i to je ono sto mi hocemo da vam predstavimo nove koncepte. Vrijeme je svakako ilizija, vi ste se doveli na to mjesto koje ima set koji zelite iskusiti. To je ponekad u buducnosti a ponekad u proslosti. Postoji linija razvoja dogadjaja i vi odlucujete gdje na toj liniji zelite biti.

EDIT:

NASTAVLJENO 31 augusta 2010

Pitanje: Da li postoji bilo kakav opasnost vezana za Reiki tehniku, bilo za iscijelitelja ili pacijenta? Da li nesto moze krenuti na krivu stranu ako iscijelitelj ili pacijent nisu spremni za to?

Pleade: Mi to ne bismo zvali opasnost, jer to je stvar perspektive. To radije zovemo lekcije, gdje morate nauciti da razlucite sto vam odgovara, da se oslobodite ega kako bi ste dozvolili protok energije. Ali da li mi to smatramo opasnim, ne! Da li mozete imati iskustva koja ego moze smatrati neprijatnim, da! Ali da li je to opasno, ne! Vi propustate izvornu energiju u tom procesu i bili sto u vasem egu, u vasoj osobenosti sto donosi sudove ili je izvan ravnoteze bit ce pojacano i projecirano tako da ga vidite. Ali mi to ne smatramo opasnim, ne. Ali ponovo vi mozete kreirati neke stvari, vas ego moze biti povrijedjen, obicno vezano za dominaciju, moc, to moze biti aktivirano. Vi nikad necete preuzeti nesto za sto niste spremni. Vi necete propustiti vise energije kroz svoje tijelo no sto ste za to spermni. I ako se nesto aktivira, pogodite sta. To je upravo ono sto ste zeljeli i zbog cega ste kreirali taj dogadjaj.

Opasnost podrazumijeva da ste u stanju zrtve. I vi to niste, vi nikad niste zrtva. I sa te perspektive ne postoji opasnost, postoji samo kreacija i izrazaj /ekspresija.

Pitanje: Da li je meditacija neophodna za proces duhovnog uzdizanja?

Pleade: Naglasak nije na meditaciji nego na stanju gdje ste skoncentrisani na svoju cakru srca, na taj za vas novi operativni sistem gdje je srce u centru a ne um. Kad meditirate vi napustite svoj um. Sto se desava dok meditirate, dok svjesno disete vi pomjerite svoj operativni sistem iz uma u srce. Vi se pomerite u drugi filter. Razum je filter za linearnu perspektivu, srce je filter za multidimenzionalnu perspektivu. Kako bi ste imali visu i prosirenu perspektivu morate raditi kroz multidimenzionalni filter. Meditacija je sredstvo koje vam moze pomoci da se pomjerite u drugi operativni sistem. Da li morate koristiti meditaciju, da li je to jedino sredstvo da postignete pomak, ne! Da li je korisna, da ekstremno je korisna. Da li morate da meditirate, ne! Ne znaci da morate sjediti u lotus poziciji 30 minuta dva puta dnevno kako bi ste tamo dospjeli. Setnja i svjesno disanje i pomak paznje na diasanje, na tijelo ce vas pomjeriti izvan uma. Postojji mnogo nacina da dospijete tamo, na vama je da odaberete.


Prebačeno sa: http://poruke.weebly.com/27-august-2010.html

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: sri sep 01, 2010 6:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Ukoliko neko želi da posjeti stranicu Sergeja Nikolajevića Lazareva evo link:

www.lazarev.ru

Ukoliko neko ne razumije ruski (a vjerujem malo ko razumije) onda ukucajte:

http://translate.google.com

Zatim gore ispred pravougaonika za prevođenje odaberete from Russian to Croatian a u pravougaonik ispod ukucate stranicu http://www.lazarev.ru i idete na opciju translate.

Nakon toga ćete dobiti cijelu stranicu na Hrvatskom jeziku.

Sretno, ima mnogo korisnih i zanimljivih tekstova.... kao i forum


\:D/ \:D/ :D :D :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Lazarev - dijagnostika Karme
PostPostano: sub okt 02, 2010 11:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub okt 02, 2010 10:56 am
Postovi: 1
Dugo vremena svrljam po Galaksiji ali nikako da se ukljucim u priču i evo napokon je pala odluka da krenam postati . Naravno , Lazarev mi je glavna literatura vec par godina i lagano ga citam . Istina je da se on ne moze citati na silu , nego jednistavno kako ti dodje pod ruku . Nekad znam da procitam 30-40 stranica u komadu a nekad par rečenica i to je to . Zanimljivo je da u momentu kad mi se desi neki problem i kad ne mogu da shvatim poruku i leksiju u tom trenutku kad uzmem da citam Lazareva tamo gdje sam zadnji put stao , tu mi se odgovor pojavi na novonastalu situaciju . Tome jako fascinira i mnogo razmisljam o sudbini kako se to tako sve postavi u pravo vrijeme na pravom mjestu . Naravno , danas mi je to sve jasno i u ocima ljudi sam malo cudan sa svojim postupcima jer sam logiku pomalo izbacio iz svoje filozofije zivota tako da radim stvari koje mi moja intuicija kaze . Na kraju dana kad se utisci saberu , shvatim da je intuicija imala dobar , precizan i put sa razlogom . Tesko je sve to izvesti u mentalitetu grada gdje gledaju da li si dobro slozio boje kad izadjes u grad , a da ne pricam o mojim radnjama koje se kose logici .

Offtopic :

Malo mi su za oko zapele rijec " Treba raditi na sebi , tehnike itd.. " . To shvatam sa strane da trebas raditi na sebi na nacin da postajes bolja osoba i to mi donekle ide u glavu i to je oke , ali riječ tehnika mi nikako ne ide sa pojmom duše , Boga i sl . Mislim da riječ tehnika ima neki svoj drugaciji termin jer kako god koristili bilo kakvu tehniku , na kraju dana shvatimo da je sve u Božijim rukama . Duša je ta koja se treba slušati , mislim da nju ne treba trenirati nikakvim tehnikama .

Mnogo ljubavi svima sa foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz