Sada je: čet mar 28, 2024 2:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 229 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet feb 03, 2006 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Može i sam, međutim...

Energetski vampiri su osobe (žive) koje svjesno iscrpljuju energiju od drugih ljudi. Svjesno, svojim odabirom, namjerno i sa nekim svojim opravdanjem da to ovi drugi zaslužuju ili da je to njihova svrha postojanja. Takvi ljudi su veliki manipulatori, često slatkorječivi, znaju kako se nekome zavući pod kožu. Njihove žrtve mogu i cijeli život provesti u njihovoj blizini a da se ne osvijeste i ne shvate kamo im nestaje energija. Moguće je da se žrtve same osvijeste i to po principu da "previše zla uništava zlo, a zlo koje je lukavo dozirano-može trajati vječno2. Dakle, mogu progledati samo ako iscrpljivač previše pritisne, što se rijetko događa jer su to vrlo lukavi i promućurni ljudi. Žrtve trebaju pomoć, ali ta pomoć nije uvjeravanje i dokazivanje,jer su oni mentalno u vlasti svog vampira. Pomoć se sastoji u nego kidanju veza na energetskom nivou. Tek nakon kidanja veza je osoba-žrtva u stanju sagledati svoju situaciju i može se odvoijti i prekinuti takvu vezu (ljubavnu, poslovnu, prijateljsku, itd.)
Djelovanje neljudskih entiteta je možda čak i lakše prepoznati nego djelovanje ljudskih energetskih vampira. Prepoznavanje je uvjet za oslobađanje. Neljudski iscrpljivači su duhovi, duše, astralna bića , misaone forme, crni mazi i sl., dakle bića koja žive u četvrtoj razini, i to u njezinim doljnjim slojevima (planovima).
Icrpljivači se lijepe na određene strukture u egu. Podloga svim takvim strukturama (negativnim programima) je strah. Prema tome, radom na vlastitom egu i strahu moguće je otarasiti se iscrpljivača i spriječiti njihovo ponovno kačenje. Taj je rad dugotrajan, dugogodišnji, i jedini je pravi put do cilja, tj. do konačng oslobođenja i uma i tijela od nametnika. U međuvremenu, treba preživjeti, a kako svi mi živimo ubrzano i s mnogo obavezujućih odnosa zbog kojih trebamo biti snažni, prisebni, sposobni davati, nemamo baš previše vremena za eksperimentiranje, pa stoga nam i treba pomoć neke treće osobe koja bi za nas mogla prepoznati i odstraniti nametnika. Sam taj postupak, dakle, sam čin odstranjivanja nametnika, neće puno pomoći ako istovremeno ne gradimo sebe i ne radimo na svom razvoju, jer će se na mjesto prvog nakalemiti novi, ili će se problem samo preseliti na neko drugo područje.
Posebno je nezgodno ako se problem iz fizičkog preseli na mentalni plan. Zato se radu s entitetima treba posvetiti vrlo ozbiljno i sa dovoljno potrebnog znanja. Također je moguće da se entitet prikači za neiskusnog ili nedovoljno razvijenog "terapeuta" koji ga pokušava odstraniti.

Osnova svega je OPD i prevladavanje vlastitih strahova! Nikakvo petljanje s astralnim entitetima nije uputno dok se ne razriješi sve na sebi što ima veze s OPS pogramima koji su svi redom zasnovani na strahu..

Sljedeći je uvjet za odstranjivanje (oslobođenje) prepoznavanje da imamo nametnika i sagledavanje vlastite odgovornosti po tom pitanju. To je sagledavanje pola posla. Druga polovica je odstranjivanje i iscjeljivanje, te reprogramiranje.

Fingolfin,
Ako hoćeš, opiši mi tog tvog energetskog vampira. Možeš i na pvt. Možda se može nešto s njim poduzeti.
Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 03, 2006 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Moguće je i da se veze i odnosi iz prošlih života prenesu u ovu inkarnaciju, ali sada u novim okolnostima. Zadržava se obrazac iscrpljivanja kojeg osobe nisu svjesne, ali osjećaju posljedice. Često su te posljedice u vidu bolesti i bolova koje nemaju neku određenu fizičku osnovu, a niti osnovu u konkretnim odnosima. Zanimljivo je kako simptomi nestanu kad se riješe veze iz prošlih života.
Prenijeti se može i trauma, naročito doživljena u trnucima smrti, koja se u novoj inkarnaciji očituje u bolovima u određenim dijelovima tijela, ili strahom od odrđenih predmeta, prostora, životinja i sl.
Dakle, treba razlikovati gubitke energije iz odnosa sa ljudima, koji mogu biti aktualni i/ili prenešeni iz prošlih inkarnacija, od gubitaka energije zbog djelovanja ne-ljudskih i ne-fizičkih entiteta.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 03, 2006 11:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Licno mislim da ako nesto radis, onda je neophodno da imas vise izvora sa kojih crpis energiju. Ako imas samo jedan, onda u mnogim slucajevima ostat ces zatecen.


Ja imam samo Jedan.

NUR,

daj pošalji te Đine i Sejtane da ih ja malo našamaram...

S čim se vi ljudi zamarate...

Ja sam opsjednut, pa što?, bar znam s Čim... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 04, 2006 12:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Arwen, mislim da ću te poslušati, uskoro.
Hvala ti puno. :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 04, 2006 9:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Zasto ovo sve oko nas nebi bila opsjednutost :?:
Opsjednutost religijom ili religijama, opsjednutost sa 3d,..4d,..5d,..itd itd... opsjednutost sportom, sexom, ratovima,...opsjednutost kompjuterom, chatom,... bilo cim...
Nasi mozgovi su navijeni da rade onako kako to "oni" zele.
Zasto ne bi bilo sve ovo prevara "nasih stvoritelja" koji se samo igraju sa nama...
Mislim da je sam spomen vise sejtana andjela, meleka i djavola smijesan... pa njima je to u mozgu kao i nama ovo sada. Vjernicima smo smijesni mi, zar ne? Koja igra ovih odozgo.
da li se istinski pokusajemo buditi ili je to jos jedna vrsta prevare?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 1:14 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
da li se istinski pokusajemo buditi ili je to jos jedna vrsta prevare?


Pa neka svatko ovo zapita sam sebe!

Opsjednut možeš biti s nekim entitetom iz viših denziteta. On te opsjeda, želi doživjeti nešto u tvojem materijalnom tijelu ili štogod... to je opsjednutost.

Ako težiš maštanju, nauci, znanju, zabludama ili bilo čemu, to nebi mogli nazvati opsjednutost - već sklonost.

Ionako svatko ima svoje sklonosti, pa je to različito od osobe do osobe. Pa mislim da je pozitivno imati sklonosti. Bolje ikakve - nego nikakve. Opredjeljenje u sklonostima je isto individualne prirode.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 2:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
već sklonost.


Što je cilj sklonosti?

Citat:
Ionako svatko ima svoje sklonosti, pa je to različito od osobe do osobe.


Pa je.

Citat:
Opredjeljenje u sklonostima je isto individualne prirode.


Pa naravno, što to znači...

Neodgovoreno pitanje;?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 2:13 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Što je cilj sklonosti?


Naučiti lekcije. Mislim, niži ciljevi isto postoje, koji ovise isto od individue koja ih ostvaruje ili pokušava ostvariti.

Citat:
Pa naravno, što to znači...


Znači da ako 2 osobe imaju sklonost učenju nekog znanja o, recimo, nuklearnoj fizici, jedna možda želi jeftinu energiju, a druga bombu za masovno ubijanje.

Znači, ista sklonost ( učenje nuk. fiz. ), ali različita opredjeljenja, odnosno ciljevi istih sklonosti.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 2:17 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da se tu više radi o nepreciznosti jezika. Možda bi tu više odgovarao izraz – posjednutost ili zaposjednutost. Činjenica jeste da čovjek može biti opsjednut nekim idejama, mislima itd.

Na eng. se tu koristi izraz spirit-possession. Dok i oni imaju – opsession, za klasičnu opsjednutost ali taj izraz ne koriste kod označavanja ove vrste "opsesije" o kojoj ovdje pričamo.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 2:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Naučiti lekcije.


...Lekciju... točnije rečeno, ovaj.. ma znaš...

Citat:
Znači, ista sklonost ( učenje nuk. fiz. ), ali različita opredjeljenja, odnosno ciljevi istih sklonosti.


Nažalost, prejednostavno objašnjeno, da bi neki ljudi ovo razumjeli.

:wink: :roll:
Citat:
Dok i oni imaju – opsession, za klasičnu opsjednutost ali taj izraz ne koriste kod označavanja ove vrste "opsesije" o kojoj ovdje pričamo.


S ovim bih se složio, samo upitno je da li, ipak, mislimo na Isto?! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 2:26 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa u biti tema je opsjednutost - u smislu - misli koje nam "opterećuju" mozgove. Kao forsiranje "određenih", ograničenih misli u nekom smjeru.

Sve su samo misli, zar ne?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 2:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Sve su samo misli, zar ne?


Kad ti kažem da mislim, zar to nije odgovor?! :lol:

Ali sve u okvirima materijalne percepcije realnosti!

Hmmm... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Problem u terminima koje koristimo stvara nove probleme u razumijevanju.
Opsjednutost, zaposjednutost, ...možda bolje ovisnost.
U svakom slučaju, ono o čemu je riječ kad se govori o opsjednutostima, (u psihologiji postoji termin ovisnički karakteri) je činjenica da čovjek ne djeluje iz svoje istinske biti, iz onog što on stvarno jest, i ne ostvaruje svoje potencijale u stvarnom životu, ni kao fizičko biće ni kao duhovno biće... To je, između ostalog, i stoga što čovjek ne zna (ili nije svjestan, ili se zavarava, ili ga drugi zavaravaju) tko je, što može, gdje su mu granice.
Demoni & comp. su širok pojam svega onoga što čovjeka sprječava da ispoljava svoju istinsku bit. Kako ćemo nazvati sve te zapreke, kojim terminima, možda je manje bitno od samog shvaćanja i prihvaćanja činjenice da imamo problem sa samim sobom, i pronalaženja načina da ga se riješimo.
Prvo pitanje na koje bi trebalo odgovoriti je: Tko sam ja. Zatim, jesam li ja istinski ja? Što/tko je to što me sprječava da ja budem ja? Kako da postignem da ja budem ja? Da li ja sprječavam neke druge ja da budu svoji pravi ja? Itd.

Pitanje opsjednutosti demonima ili duhovnim bićima i kako to prepoznati i riješiti, je jedan problem. Pitanje prepoznavanja vlastitih kompleksa (kompleks manje vrijednosti, veće vrijednosti, itd) je varijanta na temu. Što je uzrok a što posljedica, jesu li demoni uzrok kompleksima ili su kompleksi prizvali demone....Činjenica je da odstranjivanje jednih uzrokuje nestanak drugih. Potvrđeno u praksi.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 05, 2006 10:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
opsjednutost,
korijen riječi je "posjed", posjedovati.
Posjed, imanje, imovina je u vlasništvu svog vlasnika .
vlasnik raspolaže svojim posjedom neprikosnoveno, izvlači iz njega korist za sebe.
ospjednuti je u vlasništu onog tko ga posjeduje.
slobodna volja je moć koju čovjek ima i kojom može vršiti izbore između različitih mogućnosti i odabrati hoće li biti zaposjednut ili neće.
čovjek koji nije svjestan svoje moći vršenja vlastitih izbora, i koji ne može ili se bojipreuzeti odgovornost za svoje izbore, i ne usuđuje ih sam vršiti nego ih prepušta drugima, je lak plijen za one koji ga zposjedaju, opsjedaju, vladaju njima na bilo kojem od nivoa postojanja.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 11, 2006 11:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
Moguće je i da se veze i odnosi iz prošlih života prenesu u ovu inkarnaciju, ali sada u novim okolnostima. Zadržava se obrazac iscrpljivanja kojeg osobe nisu svjesne, ali osjećaju posljedice. Često su te posljedice u vidu bolesti i bolova koje nemaju neku određenu fizičku osnovu, a niti osnovu u konkretnim odnosima. Zanimljivo je kako simptomi nestanu kad se riješe veze iz prošlih života.


de, pričaj mi malo o tome...ggrrrrrrrrr

:twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Oj, Anđo...može se iscijeliti odnos iz prošlog života, i sama znaš šta treba uraditi ... možda se baš zato ponavljaju scene jer traže iscjeljenje..ovdje i sada ,ali unatrag :?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 12, 2006 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
Oj, Anđo...može se iscijeliti odnos iz prošlog života, i sama znaš šta treba uraditi ... možda se baš zato ponavljaju scene jer traže iscjeljenje..ovdje i sada ,ali unatrag :?


URADILA! Više ne boli. Samo pomalo i ponekad! "Čujemo se!"

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 21, 2006 4:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 18, 2006 5:10 pm
Postovi: 3
Kome se moze obratiti osoba koja smatra da ima ovakav problem?
Ako ima neka literatura vezana uz ovo ili nesto slicno(znam da ima puno literature u vezi toga,ali se u tome moru svega i svacega tek izgubis).
Opisala sam problem,ali je tema obrisana(mozda sam fulala forum).
Evo ako netko moze pomoc voljela bih da se javi..necu vise dosadjivat o ovome(pliz nemojte to pobrisat):)).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 4:07 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: pon dec 25, 2006 3:13 pm
Postovi: 19
multiple persona je rasirena i nema veze sa necim nadprirodnim
sve je normalno
sve sa svime ima veze


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Opsjednutost i multiosobnost
PostPostano: sri dec 16, 2009 2:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 13, 2009 2:42 am
Postovi: 2
Nur hvala ti sto si tako puno napisao o ovoj temi, to je nesto sto pokusavam razumjeti malo bolje. Nakon citanja jos uvijek mi nesto nije potpuno jasno.Kad je rijec o dobrim Dzinima, da li to znaci da su oni jednaki dobrim ljudima, da li ce oni Dzini koji su na pravom putu boraviti u Dzenetu zajedno sa ljudima po Allahovoj odredbi, ili oni negdje drugo?
Jos jednu stvar ako mi mozes pojasniti,da li je vecina Dzina nevidljivo nama, i da li ih vidimo samo kad privremeno promijene formu u zivotinju, ili zive do smrti medju nama u obliku ljudi ili zivotinja. Opisao si njihov fizicki izgled, dakle zanima me da li oni zive u fizickoj formi recimo u pecinama i mjestima gdje nema ljudi, ili su oni uglavnom nevidljivi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 229 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz