Sada je: sub apr 27, 2024 9:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Svijesnost! Sta li je to???
PostPostano: sri nov 19, 2008 4:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Citat:
i ovde se slazem,bash se pitam kada cesh onu nakazu od rechi "demo(n)kratija" deshifrovati :wink:

Otvori temu pa cemo pokusati . !?

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 19, 2008 6:44 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
sve vecinom iznesenim od strane miki90 je OK ali ovo je neprobavljivo
miki90 je napisao:

Sam sebi kreiras dobro i zlo koje te prati i licno si sam sebi odgovoran za sve sto te zadesi.

probaj to reci žrtvama bombardiranja, samo da spomenem; Vijetnam ili Irak
Jedan pametnjaković u Hrvatistanu je napravio zanost iz te premise i predaje je na fakultetu pod nazivom Viktimologija gje je isto tako teorija da žrtva sama doprinosi svojoj viktimizaciji ... u konkretnom primjeru silovana osoba si je sama kriva što je silovana tj. mogla je biti negdje drugdje, drugčije obučena, ili je mogla biti drugog spola ???

Zar to nije krasan primjer manipulacije, nabacivanjem krivnje !


metuzaleme, moram reći u sridu!
Rekla bih da je to upravo ono što sistem radi: prvo uspostavlja poredak u kome jedna bića dominiraju nad drugim bićima i proizvođenjem bola i straha obezbeđuju prosleđivanje energije određenog kvaliteta za gore, a onda žrtve tog nasilja najrazličitijim sredstvima još ubedi da su same krive za nasilje koje trpe. Ili su veoma zgrešile, ili Bog zahteva žrtve, ili imaju karmički teret ili su po novoj YCRY-paradigmi, to same kreirale. Veoma su negativne pa privlače negativne stvari u svoj život. Još energije.

Za žrtve nasilja, ovo je psihološki jedna od najgorih stvari koja se može učiniti, jer osećaj krivice leži u osnovi svake traume i osnažuje je. Lobačevski je kao psiholog došao do iste stvari kao i onaj naš drugar kao metafizičar: Istina će vas osloboditi.
U konkretnom slučaju, osvetljavanje traume i upoznavanje sa činjenicom da je nad osobom izvršeno nasilje za koje ona NIJE kriva je početak izlečenja. Tek tada se može razmišljati o preuzimanju odgovornosti za svoj život. Uz oproštaj kao prekidanje energetskih veza sa događajem i nasilnikom i humor kao čin shvatanja ograničene vrednosti iluzije.

U vezi sa kreiranjem iskustava od strane onog glavnog, našeg višeg Ja, da to tako nazovem, moram reći da se to poklapa sa mojim viđenjem stvari. Uz napomenu da slobodna volja treće-denzitetskih entiteta, nas, tih malih Ja, ipak predstavlja vrhovni princip. Iskustva su tu, no, kako ćemo na njih reagovati, to zavisi od nas. Na svako iskustvo možemo izabrati da reagujemo drugačije i iz svakog možemo izvući određeni supstrat kao hranu za dušu: počiniti nasilje/trpeti ga (kao klasični lažni izbori) ili ne igrati tu igricu, ignorisati nešto ili videti, naučiti ili verovati.

Tako, i ja posmatram Sve što Jeste kao univerzalnu stvaralačku silu, čisto postojanje, koja u holografskom stilu postoji u svakome od nas, no, biće po svemu sudeći potrebno još mnogo iskustava/lekcija dok ne otkrijemo tu celovitost u sebi :wink:
Zato, mada smatram da prethodni postovi opisuju delove naše stvarnosti sa određenom tačnošću, da dam malo balansa priči: :wink:

Michael Topper
Why You Don't "Create Your Own Reality
http://www.bibliotecapleyades.net/cienc ... pper06.htm

Montalk
True reality creation
http://www.bibliotecapleyades.net/mistic/sas09.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svijesnost! Sta li je to???
PostPostano: sri nov 19, 2008 7:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
miki90 je napisao/la:
Citat:
i ovde se slazem,bash se pitam kada cesh onu nakazu od rechi "demo(n)kratija" deshifrovati :wink:

Otvori temu pa cemo pokusati . !?

hehe,pa imao si priliku u ovoj temi:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=2022&postdays=0&postorder=asc&start=0
nazalost pokushaj se sveo na shirenje optimizma dnevnopolitichkim pamfletom koji zvuchi kao reklama za CNN :wink:
ali nije bitno,svakako bi chitao sa uzivanjem tvoje deshifrovanje demo(n)kratije :)
POzdrav
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svijesnost! Sta li je to???
PostPostano: sri nov 19, 2008 6:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Citat:
ali nije bitno,svakako bi chitao sa uzivanjem tvoje deshifrovanje demo(n)kratije :)
POzdrav


Nevidjeh da si tamo potencirao to pitanje!
Ali u svakom slucaju cu reci svoje misljenje po tom pitanju.
Ako zelis istinsku demokratiju za primjer obrati paznje na skupine zivotinja Konja, Ovaca, Goveda za primjer, oni ce ti demostrirati istinsku demokratiju i samo kod njih je moguca demokratija??????????
Hocu reci da je medzu ljudima nemoguca demokratija u pravom smislu te rijeci jer su ljudi u sustini losiji od zivotinja. Uvijek i u svakom uredzenju ces naci vecinu koja ce prije zloupotrijebiti ponudzeni sistem u odnosu na one koji ce taj sistem doslovno postivati.
Danas poznati centri koji promoviraju demokratiju su uglavnom anarhije u vecom smislu nego demokratije.
Da bi ljudi istinski postivali demokratski sistem morali bi biti svjesni i gornje granice te iste demokratije a ako tu granicu uspostavis zakonskim putem tada vec nije demokratija.
Lijep Pozdrav!!!!

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 20, 2008 4:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
sjemenka,dusho =D> :love9:
:ontopic: do jaja :D
sjemenka je napisao/la:
slika

vidim da osim slichnog ukusa za audio-vizuelne kreacije,delimo i josh poneshto, :D
pa i ta neprijatna iskustva sa internetom :twisted: kroz koja sam prolazio i prolazim josh uvek,chini mi se da se to deshava periodichno #-o ,pisao sam vec o tome ,ne secam se teme,bilo je svega,od crkavanja harda,do pregorevanja modema,brisanja slika iz kompa,upada nekih selektinih brisacha fajlova koji izgleda love neke kljuchne rechi pa mi se desavalo da mi iz foldera sa hrpom mejlova neko/neshto obrishe recimo samo Dzekove mejlove a ostalo sve ok,itd,itd,ma pusti govna :twisted:
ako te opet diraju,evo ti malo smajli-pomoci,znash onu scenu sa Pacinom u Skarfejsu :
"Sej helou tu maj "litl" frend" :!:
slika
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 20, 2008 5:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
A da uposlimo Rolanda i ekipu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 21, 2008 9:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
@nat - :mrgreen: hihi vidis da me ipak voliiiiiis ... znala sam ja :mrgreen:

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 25, 2008 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
http://www.galaksija.com/djecamatriksa.htm

http://galaksija.blogspot.com/2007/04/m ... stati.html

http://galaksija.blogspot.com/2007/04/t ... mason.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 09, 2008 7:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
ovo je post sa teme Islam,pa balansa radi ,neka ga i ovde,
svakako je :ontopic: jer se govori o misteriji chenelinga,pa i ovde diskutovane epizode - 10 zapovesti :mrgreen:

en1di0n je napisao/la:
nat je napisao/la:
Iz Jevandjelja iza Hipotalamusa
Voda je mokra

apdejt Jevandjelja iza Hipotalamusa /apendix/slepo crevo - iscedak
sura br.35-1837

Hladna je voda mokrija od tople vode


Pa ima nešto u tome. Gledano sa strane matematike. (jer je sve u bazi matematika). Doduše ne odnosi se na vodu, ali se odnosi na helij. Dovoljno ohlađeni helij moči stijenke posude tako da se rasporedi uniformno unutar nje ako je ona zatvorena. Ako nije. Onda naprosto se popne po rubovima stjenke i prelije se preko ruba. :-)

Vjerujem da isto svojstvo vrjedi i za vodu.

E sad od kud njima to? :-) Bolje pitanje je to

da, ima neshto u tome :wink: :mrgreen:
pitanje je ok,
ali otkud to njima ce josh dugo ostati tajna
jer radi se o chenelingu koji je pocheo davno, davno ...

svi detalji oko nastanka Jevandjelja iza Hipotalamusa sa svim apendix-ima i ostalim slepim crevima 8) :mrgreen: :wink:
su obavijeni velom tajne
i bolje je o tome ne shpekulisati mnogo,jer kao i sa svakim chenelingom ,mnogo toga se chini ovako,pa tek posle ispadne onako :mrgreen: :wink:

recimo poznat je cheneling,

u kome je chuvenom kanalizatoru,
toliko chuvenom da je bar zasada utemeljen u dve -tri civilizacije,koje sve kazu ,nash je,
munja spalila grm
i onda je grm koji gori(a bogami i dimi)
progovorio
i dotichnom kanalizatoru izdiktirao 10-tak rechenica
i rekao mu da svoje stado vucara u krug po pustinji 40 god. i ako to ne uchini bice kaznjen jer ON(grm koji gori,dimi,a bogami i govori)
:mrgreen: :wink: sve Vidi :shock:
i ta je Iluzija vazila kao Zakon
sve dok se nije skontalo :
- da glas iz grma nije glas Bozji :twisted:
vec je iza grma chuchao entitet Dzehova
(ovde poznatiji kao Hrkljush :twisted: )
- entitet je srao drzeci se za grm i usput se zajebavao sa kanalizatorom da mu brze i ugodnije prodje sranje
- gromovi i munja koja je spalila grm nije munja vec su to gasovi iz entiteta bili izlozeni iskri pa je doshlo do ekslozivnog spaljivanja grma
- dubok glas entiteta nije zbog ozbiljnosti diktata vec zbog problema sa neredovnom stolicom
-velike izbechene ochi gorenavedenog entiteta nisu znak da taj entitet sve vidi nego da ima vrlo tvrdu stolicu
- entitet se dosetio da kanalizatoru nabaci ideju o 40 god. lutanja pustinjom da bi za to vreme popravio ishranu mladom jagnjetinom i tako reshio problem tvrde stolice ,in D'f'rst plejs,a usput i programirao podmladak stada u tih 40 god. :twisted:

zato chenelinzima treba pristupati veoma oprezno,
jer iako kao shto i matematichki vidimo :wink: 8) :mrgreen: ,
u njima ima Istine,da ima na shta stado da se zalepi :evil: ,
ali se nikad ne zna
u kom grmu
lezi i sere
najobichnije prase :mrgreen:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 29, 2008 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
Aragorn je napisao/la:
"autobiografija Nikole Tesle", sto u stvari nije autobiografija nego jedan njegov duzi intervju dat pred sam kraj zivota.


Da li je to ovaj članak?

http://www.tfcbooks.com/tesla/1900-06-00.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 10 Bozijih Zapovjedi
PostPostano: čet feb 25, 2010 10:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 28, 2008 8:53 pm
Postovi: 20
Lokacija: TU SAM DI SAM
http://www.youtube.com/watch?v=1SuLGeHNfTo

http://www.youtube.com/watch?v=5Q7-o21XJlo

http://www.youtube.com/watch?v=1KySDqkHKNA


:hello2:

_________________
"Ljudi koji pokušavaju napravit ovaj svijet gorim,ne uzimaju dan odmora,kako bih mogo ja"-Bob Marley


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: pet feb 26, 2010 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Plitki je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
"autobiografija Nikole Tesle", sto u stvari nije autobiografija nego jedan njegov duzi intervju dat pred sam kraj zivota.


Da li je to ovaj članak?

http://www.tfcbooks.com/tesla/1900-06-00.htm


Mislim da nije. Cini mi se da se ono drugo provlaci pod imenom "autobiografija". Mozda je to ovaj tekst:
http://robinchew.com/library/96jul/teslaauto01.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 10 Bozijih Zapovjedi
PostPostano: pon maj 24, 2010 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
...nigdje se ne spominje da su manipulacije ljudima nešto nedozvoljeno ili zabranjeno nekakvim Božjim zapovijedima! A tih manipulacija je barem bilo uvijek, a ne samo danas i to od strane onih vladajućih vođa naroda, kako političkih, tako i religijskih! Danas se može manipulirati izborima i izbornim rezultatima. Mogu se namještati ljudi putem medija, po volji ’sive eminencije’ i vlasnika medija. Bogu to ne smeta i ne protivi se to njegovim zapovijedima. Neka vladajući vladaju kako hoće nad masom... Jer vlast je od Boga kako kaže apostol Pavao!

Ne smije se lažno svjedočiti na sudu, ali mediji mogu lagati i manipulirati masama u nekim svojim ciljevima. To Bog isto ne zabranjuje, a ni Crkva protiv toga ništa ne govori, osim ako ona sama nije ‘na tapeti’ medija...

Zatim, ratovi nikada nisu proglašeni nečim zabranjenim! Izraelci su vodili mnoge ratove u ime Boga. To se prema Božjim zapovijedima smije: ubijati, klati, spaljivati, rušiti! To je čak časno, ako se čini u ime naroda i u ime Boga! Osvajanje, genocid, širenje svojih teritorija Bog uopće ne zabranjuje! A tako su nastala sva kraljevstva i kasnije države.

Bordeli i prostitucija isto nisu zabranjeni Božjim zapovijedima! Samo je izričito preljub zabranjen! A ni masturbacija nije zabranjena u Božjim zapovijedima, dok Crkva to naravno negira i kaže da je svaka bludnost grijeh! Ali u Božjim zapovijedima to nije rečeno!

Ropstvo i robovlasništvo Bog nikad nije zabranio! Uvijek su ljudi mogli slobodno iskorištavati druge ljude, ako su to mogli i bili za to sposobni. Ako su bili nadmoćni i bogati, mogli su držati robove, prodavati ih i kupovati slobodno, jer trgovinu ljudima Bog nikada nije zabranjivao! Na sličan način funkcioniralo je i feudalno društvo...

Opširnije: http://religije.weebly.com/objava.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 80 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz