Sada je: čet maj 16, 2024 4:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri apr 15, 2009 8:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto apr 14, 2009 12:08 am
Postovi: 7
Lokacija: Đakovo
Hvala Odine da ne moram ja objašnjavati.

extranoize, nije bitno jel platno autentično, već da ga ljudi prihvaćaju kao autentično.

kolos, nisam čitao tu knjigu, ako znaš reci koja je, volio bih je pročitati.

_________________
Ja sam manjina............jer..........većini je smisao života da služi kao loš primjer...........manjini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
slavonac je napisao/la:
kolos, nisam čitao tu knjigu, ako znaš reci koja je, volio bih je pročitati.

Mislim da covjek misli na ovo:
http://www.superknjizara.hr/index.php?c ... autor=9481


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 11:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Čujem od meni pouzdanih izvora da će doći relativno brzo Isus Krist, činiti dobra djela, ljudi će se preobraćati, vidjeti svjetlo na kraju tunela.........ali onda slijedi hladan tuš. To će biti lažni Kristov dolazak konttrloiran i nametnut od onih koji sve nameću i kontrloiraju. Uzeta krv iz Torinskog platna, kloniran Krist, dolazi kao Spasitelj, neki ljudi kao ne vjeruju, uspoređuju krv s onom iz Torinskog platna i gle čuda - potpuno identična. Svi skeptici i nevjernici tad ima da padnu ničice na Zemlju pred (Anti)Kristom. Mogu već zamisliti one bakice pobožne i druge naivce....doživjet će veliki O. od silnog uzbuđenja.

No dobro, ne smijemo se praviti pametni jer će vjerojatno puno njih (možda i ja i ti) biti programirano (već jesu ali tad će se pokazati) i služiti Illuminatima i njihovim gosparima.


Veoma moguće.
Abdukcijski scenariji (kao i propaganda od strane nekih “kontaktiranih”) takođe nagoveštavaju da je ovo mogući scenario. Odnosno moguća prateća holografska projekcija.
Informacije o katastrofama i ponovni dolazak Spasitelja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 16, 2009 11:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 09, 2009 11:40 am
Postovi: 41
Lokacija: Nadolazece
Rijec "Vatikan" potice od dvije rijeci: "vatis" - lazni prorok, i "kan" - zmija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 17, 2009 9:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Dokle vise je napisao/la:
Rijec "Vatikan" potice od dvije rijeci: "vatis" - lazni prorok, i "kan" - zmija


interesantno... :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 17, 2009 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Dokle vise je napisao/la:
Rijec "Vatikan" potice od dvije rijeci: "vatis" - lazni prorok, i "kan" - zmija


Da, možda samo mala korekcija - pridjevi vatic, vatical potječu od latinskog - vātēs, što znači proročanski, zagonetan, nejasan. A ne lažan.
Dok riječ kan označava zmiju, tj. pernatog zmaja, no poječe iz kulture i jezika Maya, (iako ima i drugih značenja iz drugih kultura) ali teško da ima veze s Vatikanom?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 17, 2009 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
hybrid
Citat:

Da,da :thumbup: svaka čast!Knjige sam čitao,možda prije 6-7 godina i bila mi je odlična.Preporučam za čitanje.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 18, 2009 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 09, 2009 11:40 am
Postovi: 41
Lokacija: Nadolazece
kin93 je napisao/la:
Dokle vise je napisao/la:
Rijec "Vatikan" potice od dvije rijeci: "vatis" - lazni prorok, i "kan" - zmija


Da, možda samo mala korekcija - pridjevi vatic, vatical potječu od latinskog - vātēs, što znači proročanski, zagonetan, nejasan. A ne lažan.
Dok riječ kan označava zmiju, tj. pernatog zmaja, no poječe iz kulture i jezika Maya, (iako ima i drugih značenja iz drugih kultura) ali teško da ima veze s Vatikanom?!


Pa sada,moye da se tumaci na vise nacina,ali mislim da je vatikan,jedno veliko ylo koje nas je snaslo..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 18, 2009 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Dokle vise je napisao/la:
kin93 je napisao/la:
Dokle vise je napisao/la:
Rijec "Vatikan" potice od dvije rijeci: "vatis" - lazni prorok, i "kan" - zmija


Da, možda samo mala korekcija - pridjevi vatic, vatical potječu od latinskog - vātēs, što znači proročanski, zagonetan, nejasan. A ne lažan.
Dok riječ kan označava zmiju, tj. pernatog zmaja, no poječe iz kulture i jezika Maya, (iako ima i drugih značenja iz drugih kultura) ali teško da ima veze s Vatikanom?!


Pa sada,moye da se tumaci na vise nacina,ali mislim da je vatikan,jedno veliko ylo koje nas je snaslo..


:mrgreen: dobro, nije svako zlo za zlo, jel'?! A dečki u Vatikanu samo nastavljaju naslijeđeno iz nekih davnih vremena. I svakako, još uvijek "moraju" služiti u duhu ovog vremena - riba! Ali i oni će se prilagoditi kako ih astronomski događaji budu prisiljavali, nema frke. Posao se mora obavljati prema višim silama. :wink:

U Babilonu Bog Ea, često prikazivan obučen u riblji kostim, kao simbol onoga koji je došao iz vode (mora) da podučava svijet.
slika
slika
Pa je onda tu i Dagon, Bog-riba
slika
I sve se to slavi i proteže kroz povijest i Vatikan. A sve je toliko kompleksno i nemoguće sažeti u jedan-dva posta.
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 18, 2009 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
daj onda u nekoliko :mrgreen: :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 3:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Ma ne bih želio uzurpirati i ometati temu koja nije o Vatikanu konkretno a i bolje da nije :mrgreen: moj je osvrt bio samo na naziv, no eto ode ...
Mislim da će svatko i sam doći do nekih realnih zaključaka na osnovu malo pomnijeg proučavanja gradiva (kažem - previše je to kompleksno i zalazi u duboku povijest) pa bi tek onda mogli eventualno nešto konkretnije.
Evo tek par linkova, pa onda možete sami dobiti sliku o čemu je tu zapravo riječ;

The Two Babylons

The mitre hat

I možda još nešto, učinilo mi se zgodno zbog poveznice s temom i svakako s ovim na što idu asocijacije na Babilon (zapravo Sumer) i našu kolijevku ove sadašnje civilizacije, te ev. povratka "bogova"?!?

(uz bitnu napomenu: sve ove podatke čitati samo kao povijesni materijal kojim se treba doći do šire slike ove "iluzije" u kojoj živimo a nikako kao reklama ove ili one vjere, crkve i sl.)

Hrišćanska Adventistička Crkva (HAC), ili Crkva Adventista Sedmog Dana, je protestanstka vjerska zajednica koja svoje cjelokupno vjerovanje temelji isključivo na Svetom Pismu. Najistaknutija vjerovanja, koja definišu i naziv crkve, su vjera u Hristov drugi dolazak i svetkovanje biblijskog sedmog dana, odnosno Subote. Adventisti sedmog dana imaju mnogo zajedničkog s drugim hrišćanima. Oni priznaju i obožavaju istog Boga i tako svoju nadu u život poslije smrti zasnivaju na životu, smrti, vaskrsenju i povratku svog Spasitelja Isusa Hrista.
<....vjerovanja:
...
12. Ostatak i njegova misija
Vaseljenska crkva sastavljena je od svih koji istinski vjeruju u Hrista, ali u poslednje vrijeme široko rasprostranjenog otpada, jedan ostatak bio je pozvan da izađe da drži Božje zapovijesti i vjeru Isusovu. Ovaj ostatak objavljuje dolazak sudnjeg časa, propovijeda spasenje u Hristu i oglašava približavanje Njegovog Drugog dolaska. Ovo objavljivanje simbolički je predstavljeno sa tri anđela iz Otkrivenja 14. glave; to se podudara sa djelovanjem Suda na Nebu i ima za posljedicu djelo pokajanja i reforme na Zemlji. Svaki vjernik je pozvan da lično učestvuje u ovom svjedočenju po cijelom svijetu. (Otkrivenje 12,17; 14,6-12; 18,1-4; 2. Korinćanima 5,10; Juda 3.14; 1. Petrova 1,16-19; 2. Petrova 3,10-14; Otkrivenje 21,1-14)
....>


Zadnja izmjena: kin93; ned apr 19, 2009 3:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 3:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Jako interesantna stvar, koju sam primetio u vezi sebe. I Isusa.

Pocheo sam previse da se zezam na tu temu, tj Isusa... ono bukvalno "Ma JC me je zvao na drugi rodjendan, osh sa mnom na zhurku il da ti sredim neshto preko veze?"

Ionako ljudi misle da sam satanista a sad sam im samo to potvrdio.. qq... a u sushtini sam skroz suprotno :-)

Sestra me jutros pozdravlja sa " Hristos Voskrese" ja njoj onako usput ... ma" mhm, jesi li sigurna?" ... I tako dalje ... dolazi sveshtenik u kucu... pokazujem totalni nedostatak postovanja,najvise kroz apsolutnu nezainteresovanost prema onome sto se radi oko mene a ima veze sa bilo kojom religijom, i postao sam skroz neosetljiv na tudja uverenja ... Sve u svemu ponashao sam se kao teski kreten. Ipak su ljudi u pitanju .. a poshto dosta dugo plivam tim "ezoterichkim vodama" - nikako ne mogu da razumem zbog chega se bash danas osetjam neprijatno u vezi svega toga? Kolektivna svest ili shta? :-/ Kao da je moj sistem misljenja pogresan.. Ponasanje jeste bilo pogresno, definitivno.. ali .. kao da JC-u dugujem neshto.. uprkos chinjenici da i on i njegov tjale po bibliji "paze na situaciju" vetj 2010 godina, a chini se da bar 2000 godina opasno zabushavaju :-).

Ne mislim da je to normalno a ni ok,prvenstveno sa moje strane ... Da li se nekome neshto slichno deshavalo?

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 4:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
kin93 je napisao/la:


negdje sam procitao da su te krscanske kape koje nose biskupi ustwari "kopije" starih (je li?) zidowa koji su ih nosili u "cast" gljiwama. eto, sad mozda im kape nisu iste, ali zna li netko wise o owome?

i koji je to "bog" koji je izasao iz mora? imas li malo wise informacija o njemu?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Zadnja izmjena: bad.ass; ned apr 19, 2009 4:38 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 4:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ma to se sve kopira jedni od drugih. Inache, bad.ass moja sestra je imala slichno iskustvo, kao ono opisano sa pochetka teme .. medjutim njoj se to nije bas toliko cesto desavalo i postepeno je prestalo samo od sebe.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Valjda? je napisao/la:
Ma to se sve kopira jedni od drugih. Inache, bad.ass moja sestra je imala slichno iskustvo, kao ono opisano sa pochetka teme .. medjutim njoj se to nije bas toliko cesto desavalo i postepeno je prestalo samo od sebe.


onda kao sto mozes procitati jeste da sto god na silu pokusawa "prodrijeti", uzurpirati, nije entitet/energija kojoj je namjera dobra... :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 19, 2009 5:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
bad.ass je napisao/la:
negdje sam procitao da su te krscanske kape koje nose biskupi ustwari "kopije" starih (je li?) zidowa koji su ih nosili u "cast" gljiwama. eto, sad mozda im kape nisu iste, ali zna li netko wise o owome?

i koji je to "bog" koji je izasao iz mora? imas li malo wise informacija o njemu?


Već sam ga naveo. Kažem, sve i još puno lipih stvari piše pod linkovima -

Drevni narodi Mezopotamije štovali su kao bogove inteligentna vodozemna bića predvođena Oannesom, koja su smatrali osnivačima babilonske kulture i civilizacije, i podizali su im u znak zahvalnosti brojne hramove ukrašene golemim kipovima. U Starom zavjetu legendarni Oannes spominje se čak tri puta kao filistejsko-semitski poganski bog Dagon (Dagan) koji je u sinagogi u Dura-Europusu prikazan kipom čovjeka s ribljim repom.

Što god je židovski narod nosio i prenosio bilo je istog porijekla i izvora.
I mislim da nitko nije samo kopirao, već prenosio i prilagođavao i nauke i simbole u skladu s vremenom i uvjetima.
.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz