Sada je: čet apr 25, 2024 9:54 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šport
PostPostano: pon okt 26, 2009 7:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
http://www.viddler.com/explore/dzonson/videos/5/

Uglavnom jako dobar video za pogledati.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šport
PostPostano: sub nov 21, 2009 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
http://www.youtube.com/watch?v=3p2shHkRrtk

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šport
PostPostano: sri nov 25, 2009 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Citat:
Thierry Henry je priznao da je igrao rukom prije nego je u 103. minuti asistirao Williamu Gallasu za izjednačujući pogodak (1-1) koji je reprezentaciju Francuske, u susretu s Irskom, odveo na SP 2010.

"Da, igrao sam rukom, ali ja nisam sudac", izjavio je kapetan reprezentacije. "Bio sam iza dva Irca, lopta je odskočila i pala na moju ruku. Naravno da sam nastavio igrati, sudac nije ništa svirao", objasnio je.

Na pitanje smeta li mu činjenica što njegov potez baca mrlju na plasman Francuske na SP rekao je: "Ne, ne, kvalificirali smo se. Moja ruka će ostati upisana u povijesti, ali najvažnije je da smo se kvalificirali."

S druges strane, Irci su potpuno ogorčeni. Uvjereni su da su bili bolja momčad na terenu i da zaslužuju plasman na Svjetsko prvenstvo.

"Cijela je Europa vidjela da smo zaslužili pobijediti ili barem proći na penale. Sve što tražim je poštenje i fair play", rekao je izbornik Irske Giovanni Trapattoni.

Robbie Keane smatra da je sve režirano u uredima Fife koja u Južnoj Africi želi Francusku: "To igranje rukom bilo je i više nego očito. Jasno je da Fifa nije željela da se Irska plasira na Svjetsko prvenstvo."

Dodao je da su Irci opljačkani i prevareni, ali da je Fifa sigurno sretna jer je ponovno pomogla velikima: "Fifa i Uefa su dobile rezultat kakav su željele. Michael Platini je vjerojatno odmah zvao Seppa Blattera i čestitao mu."


ovo podebljano su izjave jednog vrhunskog sportaša (puno teže je biti vrhunski čovjek), koji je uzor milijunima djece diljem svijeta...
u što se sport pretvorio :roll:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Šport
PostPostano: pet jan 28, 2011 12:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Jedan zgodan video prikladan temi.


Kad kapituliram sebe unazad uviđam da nisam samog sebe nikada zapitao o tome šta je u biti sport,zašto on uopće postoji,čak sam išao i na fakultet koji je vezan uz sport,koji ga veliča,a danas uviđam da je cijeli taj sport u samoj biti jedna opasna ideja,jedna zabluda stvorena zbog toga da drži čovjeka u još većem snu koje bolesne individue iskoriste na svoj način,nevjerojatna je misao za pomisliti da ako psihopate stoje iza sporta i cijele te industrije da ljudi koji se njime bave i sami na neki način odbacuju ljudskost,u sportu postoje mi i oni,samo rekord je važan,običan ništavni rezultat i upravo u tome leži cijeli smisao sporta koji je čista pogreška.Okupacija jadnog naroda da se bave stvarima koje nemaju apsolutnu nikakvu vrijednost za njih same i još uz to uništavaju svoje tijelo,troše uzalud energiju potrebnu za rad na sebi,a i vladajuća elita može biti mirna kada narodu daje okupaciju i zanimaciju u obliku sporta,sport je otišao predaleko i zato je postao tihi ubojica.
Tko će biti prvi,hoće li Ivica Kostelić osvojiti globus,hoćemo se kvalificirati na svjetsko prvenstvo u rukometu,nogometu,košarci,da li će Dinamo dočekati proljeće u Europi,to su tako debilne stvari da to riječima ne mogu opisati i ljudi se time bave tim ništavnim stvarima,prate događanja,gledaju tekme,čitaju novine,klade se,luduju kada im nacija ili klub pobijede,a plaču kada izgube.Taj moram tako reći debilizam sam vidio u svom gradu proteklih nekoliko godina i zgrozilo me.Apsolutno ništavne stvari koje nemaju nikakvu vrijednost,samo čovjek im daje vrijednost,izvan njega samog nemaju nikakvu vrijednost,pa za Boga miloga jedan komet koji u čovjekovim očima nema nikakvu vrijednost može izrisati svu vrijednost koju je čovjek stvorio na Zemlji u roku nekoliko sekundi,ako ćemo kod vrijednosti jedno planetarno tijelo nam može dokazati kako su sve naše vrijednosti za koje držimo da su vrijedne u samoj svojoj biti ništavne.
Nažalost skoro pa sve je izrežirano tako da se ljudi drže u snu.
Ljubodrag Duci Simonović iako imam osjećaj da priča glasnim i grubim tonom i uz to Sokrat prema viđenom mu je uzor (Sokrata smatram glumcem,Nietzche ga je najbolje pročitao i opisao usvojim djelima) ipak odlično kritizira sport.
Samo većina nema uši da bi mogla podnijeti ono rečeno o sportu,to razumijem jel je previše ukorijenjen u psihu ljudi,nešta slično kao religija.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz