Sada je: sub apr 27, 2024 6:50 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon sep 08, 2008 1:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
i da... svakako prezirem 99posto knjiga izdane o odgoju djeteta, to su samo bagavi projekti matrixa da se sami nemoraju potruditi oko programiranja djece...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 08, 2008 1:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 21, 2008 12:13 am
Postovi: 113
Imam djecu, i normalno da ih ucim sto je dobro a sto nije, ali sama djeca skuze to i bez mene!! Tako sam par puta ostao iznenadjen sa djecijom percepcijom dobra i zla, i upitao se, odakle to njima???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 3:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Jack987 je napisao/la:
http://www.4shared.com/file/43377776/ee562562/Hay_and_Nye_-_The_Spirit_of_the_Child.html

Dobra literatura o programiranju od malena...



Jack, ovaj link ne radi. Mozda neki drugi? Bas bi voljela procitati knjigu ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 5:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://rapidshare.com/files/105338482/7 ... _Chi1d.rar

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 24, 2008 12:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Hvala puno Jack! :love1:

Procitat cu cim se otkacim od Kasiopejaca i ostalog sto u zadnje vrijeme gutam hehehe
Bit ce to pravi izazov, kako odgojiti dijete. Prije puno godina, kad sam radila kao babysitter, uhvatila sam samu sebe da se ponasam kao moja majka (a rekla sam NIKAD necu biti kao ona) i stresla sam se. Nevjerovatno kako se neke stvari duboko urezu u nas. Trebalo mi je cijeli zivot da se rijesim "duhova proslosti" vezane za djetinjstvo (stvarno sam imala nenormalne roditelje, iako sada kad gledam, rijetko koji su uopce normalni), a i pitanje da li sam ih se uopce rijesila.
Uvijek sam smatrala da djecu ne bi trebali imati mladi ljudi (iako, tko sam ja da sudim), tako da mi se na kraju i ostvarila zelja da to napravim sto kasnije. Dobro da se tako dogodilo, jer sam imala vremena osvjestiti sebe i dobro promotriti svijet oko sebe. Sad cu barem znati odgovoriti djetetu na njegova/njena pitanja. No mogu zamisliti kako ce to izgledati kad dijete jednog dana kaze drugima - moja mama je rekla da ....
:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 24, 2008 9:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Ja sam stalno okruzena decom, ili su to sestrici ili kumcici, ali sam primetila da i nemam bas strpljenja sa nemirnom i agresivnom decom i da sam sa njima bas stroga, verovatno i ja vucem neke uslovljene obrasce ponasanja, s obzirom da mi je detinjstvo bilo toliko lepo i zanimljivo da sam cesto zelela i to kao mala, da nezivim vise...

Neznam stvarno, decu treba pustiti da se iskazu i treba ih razumeti i dosta raditi sa njima ....verovatno agresivna deca vise traze paznju roditelja, pogotovu ako dodje na svet mladji brat ili sestra, onda su uglavnom jako ljubomorni i besni...

Citat:
Uvijek sam smatrala da djecu ne bi trebali imati mladi ljudi (iako, tko sam ja da sudim), tako da mi se na kraju i ostvarila zelja da to napravim sto kasnije. Dobro da se tako dogodilo, jer sam imala vremena osvjestiti sebe i dobro promotriti svijet oko sebe.



JA se potpuno slazem sa tim, ja sam oduvek verovala da su bolji roditelji oni koji su malo stariji, jer su vec oformljene licnosti, tacno znaju sta hoce od zivota ,i mnogo im je verovatno lakse sa decom pa im sve te obaveze oko dece i manje dodju kao shok...

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 24, 2009 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Trenutno se ovdje mogu pročitati tri odlična članka o tome kako bi moglo (i trebalo) izgledati roditeljstvo - odnosno školstvo:

http://www.mediapositiva.hr/Default.aspx?sid=7353

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 12:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
mene zanima kako možeš odbiti cijepljenje djeteta u HR evo recimo? Jel ima neko ko je odbio i kako to onda ide? Voljela bih još imati djece al da mi ih niko ne uzima kad rodim i ne cijepi koje čime?
Znam ja već njihove metode no npr. nisu li Jehovi svjedoci ti koji ne primaju nikakve meedicinske intervencije (lijekovi, krv..... ono - ak im treba pomoć bog im bude pomogo... i zbog tog vjerskog stava po možda zakona ih se ne smije dirat) pa baš me briga - u zaštiti svog djeteta ću reć da sam taj svjedok i ne dirajte mi dijete.
da - kad bi to tako jednostavno bilo.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
odbiti tj. izbjegnuti cjepljenje je lako, jednostavno ne odvedeš dijete pedijatru na cijepljenje, ali to vuće probleme sa sobom...
Prvo je da ti pedijatar radi probleme i prijavi te recimo centru za socijalnu skrb ili zdravstvenom isnpektoru jer ne poštuješ Zakon o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti , što možeš izbjeći time da svaki puta ideš privatniku tj. da jednostavno nemaš izabranog liječnika primarne zdravstene zaštite za dijete tj. pedijatra.
Drugi problem se javlja kasnije prilikom upisa djeteta u dječiji vrtić jer traže potvrdu od pedijatra da je dijete uredno cijepljeno kao što i kasnije prilikom upisa u osnovnu školu traže isto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
da al kad rodim - onako ja ležim, ne mogu se dići oni uzimaju dijete i cijepe i kaj - ja vičem NE cijepiti, a oni me odma poslušaju jel?
No evo sad sam našla na jednom forumu jedan uipitnik koji je jedna mudra mama dala dr da ispuni prije djetetovog cijepljenja - pošto nije htio dr ispuniti nije ni ona cijepila, tako je zaobišla dosta problema no uspjela je uz puno truda izboriti se za svoje pravo. Evo ja ću copy/paste taj upitnik možda posluži još nekom:
Poštovani,

Srdačno Vas molim da ispunite moje zakonsko pravo na informacije o cjepivu, i pismenim putem mi odgovorite na moja niže navedena pitanja i nedoumice. Smatram da su mi Vaši odgovori neophodno potrebni kako bih bio u stanju donijeti ispravne i odgovorne odluke u vezi zdravlja mog djeteta.

1. Od kojih tvari se sastoji cjepivo kojim želite cijepiti moje dijete?
2. Na koji način su dobivene te tvari?
3. Da li cjepivo sadrži thimerosal ili aluminij?
4. Da li cjepivo sadrži tvari životinjskog podrijetla?
5. Da li je testiranje bilo kojeg sastojka sprovedeno na životinjama?
6. Da li cjepivo sadrži genetski modificirane organizme, ili tvari koje su proizvedene pomoću genetski modificiranih organizama?
7. Svjestan sam da u cjelokupnoj populaciji cijepljene djece statistički mora postojati skupina na koje cjepivo može ostaviti negativne posljedice. Da li postoji metoda koja će mi 100% garantirati da se moje dijete ne nalazi u toj skupini?
8. Navedite puni naziv proizvođača cjepiva, zemlju porijekla, godinu proizvodnje, i dobavljača ili uvoznika.
9. Navedite puni naziv državne institucije koja pred Zakonom preuzima odgovornost i jamči za kvalitetu i pozitivan učinak cjepiva.
10. Da li je svaki liječnik u Republici Hrvatskoj koji sprovodi cijepljenje svjestan da (sukladno Zakonu Svjetske Zdravstvene Organizacije) u slučaju da cijepi dijete unatoč protivljenja roditelja, time preuzima svu odgovornost za eventualne neželjene posljedica cijepljenja?
11. Na koji način bih mogao ostvariti svoja Zakonom zajamčena prava na prigovor savjesti?
12. Ne želim da moje dijete konzumira cjepivo koje je testirano na životinjama. Da li postoji cjepivo koje nije na taj način povezano sa patnjom živih bića?
13. Proizvodnja, uvoz i distribucija cjepiva su poslovi u kojima se obrće veliki kapital. Ako postoje nepravilnosti, vjerojatno će se nastojati da ostanu skrivene od javnosti. Osjećam da su bilo kakve informacije u vezi cjepiva teško dostupne, a pogotovo informacije o djeci koja pate od trajnih posljedica izazvanih cijepljenjem. Da li postoji znanstvena studija u vezi ove teme, i da li je moguće dobiti ju na uvid ako postoji?


Vaše odgovore tražim u dobroj namjeri. Smatram da dostupnost informacija unaprijeđuje
društvo.


Sa zahvalnošću,


Eto to je taj upitnik, mislim da se bi moglo još ubaciti u njega nešto tipa : Obvezujete li se vi dr. da ukoliko zbog cijepljenja dođe do nekog poremećaja ili bolesti da vi preuzmete odgovornost?
Nek se javi neko pametan da to pitanje fino oblikuje jer vidim da ovo moje ni štima dobro.
Svaki savjet dobrodošao jer želim još djece, usprkos i 2012 i WTO i sivi i ne znam ni ja sve izraze - moja vjera i nada da će gadovi izgubiti je jača.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
pa jesmo ljudi ovce - cijepe djecu samo tako, mislim pa kupiš kremu i pišu sastojci i gdje je proizvedeno i na koji način - a ovo samo tako.......uh


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Artemida je napisao/la:
da al kad rodim - onako ja ležim, ne mogu se dići oni uzimaju dijete i cijepe i kaj - ja vičem NE cijepiti, a oni me odma poslušaju jel?
No evo sad sam našla na jednom forumu jedan uipitnik koji je jedna mudra mama dala dr da ispuni prije djetetovog cijepljenja - pošto nije htio dr ispuniti nije ni ona cijepila, tako je zaobišla dosta problema no uspjela je uz puno truda izboriti se za svoje pravo. Evo ja ću copy/paste taj upitnik možda posluži još nekom:
Poštovani,

Srdačno Vas molim da ispunite moje zakonsko pravo na informacije o cjepivu, i pismenim putem mi odgovorite na moja niže navedena pitanja i nedoumice. Smatram da su mi Vaši odgovori neophodno potrebni kako bih bio u stanju donijeti ispravne i odgovorne odluke u vezi zdravlja mog djeteta.

1. Od kojih tvari se sastoji cjepivo kojim želite cijepiti moje dijete?
2. Na koji način su dobivene te tvari?
3. Da li cjepivo sadrži thimerosal ili aluminij?
4. Da li cjepivo sadrži tvari životinjskog podrijetla?
5. Da li je testiranje bilo kojeg sastojka sprovedeno na životinjama?
6. Da li cjepivo sadrži genetski modificirane organizme, ili tvari koje su proizvedene pomoću genetski modificiranih organizama?
7. Svjestan sam da u cjelokupnoj populaciji cijepljene djece statistički mora postojati skupina na koje cjepivo može ostaviti negativne posljedice. Da li postoji metoda koja će mi 100% garantirati da se moje dijete ne nalazi u toj skupini?
8. Navedite puni naziv proizvođača cjepiva, zemlju porijekla, godinu proizvodnje, i dobavljača ili uvoznika.
9. Navedite puni naziv državne institucije koja pred Zakonom preuzima odgovornost i jamči za kvalitetu i pozitivan učinak cjepiva.
10. Da li je svaki liječnik u Republici Hrvatskoj koji sprovodi cijepljenje svjestan da (sukladno Zakonu Svjetske Zdravstvene Organizacije) u slučaju da cijepi dijete unatoč protivljenja roditelja, time preuzima svu odgovornost za eventualne neželjene posljedica cijepljenja?
11. Na koji način bih mogao ostvariti svoja Zakonom zajamčena prava na prigovor savjesti?
12. Ne želim da moje dijete konzumira cjepivo koje je testirano na životinjama. Da li postoji cjepivo koje nije na taj način povezano sa patnjom živih bića?
13. Proizvodnja, uvoz i distribucija cjepiva su poslovi u kojima se obrće veliki kapital. Ako postoje nepravilnosti, vjerojatno će se nastojati da ostanu skrivene od javnosti. Osjećam da su bilo kakve informacije u vezi cjepiva teško dostupne, a pogotovo informacije o djeci koja pate od trajnih posljedica izazvanih cijepljenjem. Da li postoji znanstvena studija u vezi ove teme, i da li je moguće dobiti ju na uvid ako postoji?


Vaše odgovore tražim u dobroj namjeri. Smatram da dostupnost informacija unaprijeđuje
društvo.


Sa zahvalnošću,


Eto to je taj upitnik, mislim da se bi moglo još ubaciti u njega nešto tipa : Obvezujete li se vi dr. da ukoliko zbog cijepljenja dođe do nekog poremećaja ili bolesti da vi preuzmete odgovornost?
Nek se javi neko pametan da to pitanje fino oblikuje jer vidim da ovo moje ni štima dobro.
Svaki savjet dobrodošao jer želim još djece, usprkos i 2012 i WTO i sivi i ne znam ni ja sve izraze - moja vjera i nada da će gadovi izgubiti je jača.


To bas kao da je doktor farmacist, treba da zna i ko je mjesao epruvete sa cjepivom, te na kome/cemu je testirano...

Doista smijesno...

Zamisli da pitas osobu koja prodaje prehranu isto pitanje, na kome je provjeravata hrana?! :mrgreen:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
metuzalem je napisao/la:
odbiti tj. izbjegnuti cjepljenje je lako, jednostavno ne odvedeš dijete pedijatru na cijepljenje, ali to vuće probleme sa sobom...
Prvo je da ti pedijatar radi probleme i prijavi te recimo centru za socijalnu skrb ili zdravstvenom isnpektoru jer ne poštuješ Zakon o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti , što možeš izbjeći time da svaki puta ideš privatniku tj. da jednostavno nemaš izabranog liječnika primarne zdravstene zaštite za dijete tj. pedijatra.
Drugi problem se javlja kasnije prilikom upisa djeteta u dječiji vrtić jer traže potvrdu od pedijatra da je dijete uredno cijepljeno kao što i kasnije prilikom upisa u osnovnu školu traže isto.


Ovdje takodje pri upisu djece vazno je da su djeca cjepljena.

Prije svakog cjelpljenja, razgovarali smo sa nasom doktoricom i savjetovali se sa njom. Naravno, sve smo to mogli odbiti, neke vakcine smo pomjerili za godinu/dvije da djete ojaca, posto je doktorica to savjetovala.

Juce bas cujemo da jedan mladji par je odlucio da svoje djete nece cjepiti, tako da cu moci porediti zdravlje djece. (razlika od oko 4 mjeseca)

Oni takodje smatraju da je formula (djecja hrana) stetna, te svom malom djetetu daju kozije mljeko, koje koliko ja znam je veoma jako.

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
pa dobro u čem je problem - nek onda upitnik šalju dalje kome treba - valjda neko stoji iza toga, pa da je i sivi nek mi ga ispuni majmun jedan!
Zašto bi ja samo tako dala dijete i slijepo vjerovala?????
dosta sam ovca bila


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
i ia dajem kozje mlijeko jer o kravljem neću ni pričati, a osim kozjeg dajem i svoje manjemu naravno. koza je zakon.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Pa normalno da mozes traziti nesto razumno, kao npr. naziv firme koja je proizvela vakcinu, te sastojke iste (to valjda bude poslano uz vakcinu), ali traziti na cemu/kako je testirana je previse.

Po mom licnom misljenju, treba biti razuman.

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Artemida je napisao/la:
i ia dajem kozje mlijeko jer o kravljem neću ni pričati, a osim kozjeg dajem i svoje manjemu naravno. koza je zakon.


I meni su davali kozje mljeko kad sam bio manji, pa se nista zdravije ne osjecam od ostalih, cak sta vise vucem upalu sinusa duzi niz godina i pun sam alergija koje su sve pocele kad sam napustio evropu. (a nisam nikakve vakcine dobio kad sam ovdje stigao)

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
pa jesam razumna, dosad nisam bila kad sam slijepo djecu vodila dr i bez pitanja dozvoljavala dr da rade što žele.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Da li su ti doktori radili ista na stetu tvoje djece??

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 1:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
zasad nisu ali ..... ma vidi - ja ti baš i nisam stručna sa riječima, guglaj malo o tome i doći češ do jako zanimljiv podataka, samo jedan podatak meni kao majci je dovoljan - neka cjepiva povezuju sa autizmom kojeg je pogodi sve više! Cijepe protiv nekih bolesti kojih pa i nema kod nas ili dobe ljudi odrasli a ne djeca---- guglaj, ja ti ne baratam riječima.
A to kaj si ti pio nekad davno je nebo i zemlja od sadašnjeg kravljeg mlijeka koje se proizvodi. Puno hormona i antibiotika i koje čega, eto.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 96 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz