Sada je: čet mar 28, 2024 6:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 642 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: David Icke
PostPostano: pon aug 01, 2005 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Iščitala sam i na znanju i na ovoj stranici sve priiloženo , kao i materijale na linkovima danim i na Galaksiji i na Znanj-u i moram priznati da ima vrlo zanimljivih stvari, no jedna stvar, zanima me od vas , koji su duže u tome- ne bojite li se da ustvari i na ovaj način stvarate novu religiju , recimo "religiju zavjere" , "religiju UFO", Ovaj Icke npr. je, ako se moram tako izraziti moron ... mislim voljela bih znati da li stvarno netko ozbiljno prihvaća crap koji taj čovjek iznosi u svojim knjigama , ako se uopće tako i mogu nazvati njegova djela- Izmiješao je sve i svašta... da ne kažem pokrao ideje i sl od tradicija daleko starijih od bilo koje ovdje prezentirane, osobno kada vidim tako nešto meni se kosa diže na glavi i mislim da takvi crap materijali samo štete , kao i ovi transkripti kasiopeja.. sve što je "kanalizirano" kroz komunikaciju s njima isto tako nije ništa novo, mislim to su stvari koje je moguže pronaći u tradicijama duhovnim starim već ne znam niti ja koliko godina, a kada se kasiopejci bave s VISA karticama , mislim sve mi je jasno... ovakav pristup može samo štetiti širenju znanja, po mojem mišljenju. Možda su neke stvari koje iznose "kasiopejci" , odnosno prije "kanalizatori" nešto posebno bombastično za ljude odavno indoktrizirane i uspavani, ali meni osobno je sve to odavno poznato i jasno nije mi potrebna komunikacija s "kasiopejcima" za skužiti utjecaj mass medija i sličnog na formiranje svijesti (osim ono o "lizzijima",stvarno je "malo "preočito pod utjecajem SF literature i arhetipskog utjecaja... :?

Kako sam nova dajte mi recite što dakle mislite o tome , ne radi li se i tu o crapu koji postaje mass-medijski manipulator.
Po meni da, ali eto...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 6:15 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobrodošla na forum! Nadam se da će ti pomoći.

Citat:
a kada se kasiopejci bave s VISA karticama , mislim sve mi je jasno... ovakav pristup može samo štetiti širenju znanja, po mojem mišljenju.


Mislim da nisi detaljno sve pročitala... pa i uočila bi da govore o tome kako je VISA stvorena za manipulaciju... trebala bi polako i staloženo čitati...

Što se tiče po milionti put kažem da isključiva istina NE DOLAZI IZ JEDNOG IZVORA, već treba malo "uzeti" iz svakakvih... i složiti mozaik. Dakle, David Icke priča svašta, ali u tome svemu ima dio istine. Neznam da li si ti pratila od početka njega i njegove radove... čovjek ima zbilja hrabrosti i pokazuje ljudima da ima i drugih "realnosti". No, ako se nekome to ne sviđa, ne znači da je SVE crap! I u njegovim informacijama ima i umetnutih dezinformacija... ali nije bitno zasad.

Selektiraj, pročitaj, prouči, usporedi, porazgovaraj s drugima, NE OSUĐUJ NIKOGA, probaj materijal sinhronizirati sa svojim unutrašnjim "Ja" i vidi koliko rezoniraš s tim materijalom. Ono što ostane jest - ISTINA ZA TEBE. Jer istina za nekog drugog, može biti definitivno drugačija... No, samo hrabro, ima tu na forumu takvih pitanja, pa se već vodila debata o tome i slično. Samo peri, pitaj, ako što zatreba, tu smo.

Nije bitno TKO je i ŠTO je onaj od koga dobivamo informacije, već imaju li smisla za naš realitet. Odnosno, da li su "točne".

:wink:

Eh, i ako toliko poznaješ drevne duhovne kulture i ostalo vezano uz to, daj nam svoju verziju toga što smatraš istinom ( odavna )... Bilo bi lijepo da to podijeliš sa ostalima, pa da imamo i malo "pravih" informacija.
Hvala ti unaprijed.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 6:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Jack987 je napisao/la:
Dobrodošla na forum! Nadam se da će ti pomoći.

Hvala, na dobrodošlici, oprostite naravno ako je moj post "preagresivan", ali eto reagirala sam tako jer sam stvarno par dana provela proučavajući ovaj site, kao i znanje i priložene linkove , prvo me se izuzetno dojmilo, no kada sam počela malo gledati o ovim lizzima i grey-ovima , i posebno ovaj draconiansima(lizzies), uhvatila me je, recimo radoznalost i eto upišem npr. draconians na google i većinom što mi izbaci su ustvari rpg-on line igre i rpg/strategije za pc (hm možda ne bi bilo loše osim filmova analizirati i eto on line rpg pc igre fantasy karaktera )...

Citat:
[Mislim da nisi detaljno sve pročitala... pa i uočila bi da govore o tome kako je VISA stvorena za manipulaciju... trebala bi polako i staloženo čitati...


Pa to je jasno i bez poruke Kasiopejaca, u tome je stvar (kreditni sustav, konzumerizam, mekdonaldizacija; to su sve fenomeni koji se i te kako proučavaju u prepoznati su u krugovima i sociologa i ekonomista) . I mislim od kud baš ovaj VISa; nije to jedini kreditni mehanizam.. ( Amex, itd, hm?)
Citat:
Što se tiče po milionti put kažem da isključiva istina NE DOLAZI IZ JEDNOG IZVORA, već treba malo "uzeti" iz svakakvih... i složiti mozaik. Dakle, David Icke priča svašta, ali u tome svemu ima dio istine. Neznam da li si ti pratila od početka njega i njegove radove... čovjek ima zbilja hrabrosti i pokazuje ljudima da ima i drugih "realnosti". No, ako se nekome to ne sviđa, ne znači da je SVE crap! I u njegovim informacijama ima i umetnutih dezinformacija... ali nije bitno zasad.

S ovim se dakako slažem ali ovaj Icke mi je posebno upao u oko, kao recimo klasičan produkt najezde takvih proroka, otkrivatelja istine i zavjera, .. ne radi se samo o tome da je ono što on iznosu klasični "teorijsko zavjerenički" koncept, već eto , intuicijski nekako imam osjećaj da nešto tu ne štima, jednostavno je sve "preočito". Mislim, valjda čovjeku ne treba prevoditelj poput Ickea da skuži neke opće poznate stvari. U okolini u kojoj se ja krećem nitko i nije mislio i bez da je čuo za Ickea i slične od pcvog trena da je npr. Bush genijalac :roll:
Što mogu, baš sam se nekako bila zadubila u materijale i, paf ,naiđem na tog Ickea i prvo što mi je palo na pamet- uh još jedan od niza...

Citat:
Selektiraj, pročitaj, prouči, usporedi, porazgovaraj s drugima, NE OSUĐUJ NIKOGA, probaj materijal sinhronizirati sa svojim unutrašnjim "Ja" i vidi koliko rezoniraš s tim materijalom. Ono što ostane jest - ISTINA ZA TEBE. Jer istina za nekog drugog, može biti definitivno drugačija... No, samo hrabro, ima tu na forumu takvih pitanja, pa se već vodila debata o tome i slično. Samo peri, pitaj, ako što zatreba, tu smo.

Hvala O:)
zanima me doista ovo o abdukcijama...

Citat:
Nije bitno TKO je i ŠTO je onaj od koga dobivamo informacije, već imaju li smisla za naš realitet. Odnosno, da li su "točne".

Istina,

Eh, i ako toliko poznaješ drevne duhovne kulture i ostalo vezano uz to, daj nam svoju verziju toga što smatraš istinom ( odavna )... Bilo bi lijepo da to podijeliš sa ostalima, pa da imamo i malo "pravih" informacija.
Hvala ti unaprijed.
Ne znam što bi vas moglo interesirati, ja sam eto više orijentirana na taoizam, neke yoga tradicije (krya, tantra,), od psihologa- junga, W. Reicha...gnosticizam mi isto nije stran (katari) , i hm ne mislim da je eto npr. crowley isto poptpuni :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 7:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Ea
Tvoj pristup je prema meni pravilan, jer i ja prilazim ovim stvarima sa malo vise skepse. A ta konspiratorna UFO religija o kojoj govoris je vec odavno stvorena, ovo su samo varijacije iste New Age doktrine. Nije Sveti Duh vec su Kasiopejci, u biti nema neke fundamentalne razlike. Biblija je pisana prema tadasnjem mentalitetu, a transkripti su moderni.
I ja mislim da su Lizi arhetipski. Zasto recimo nisu ptice ili delfini? U nasim ocima su gmizavci i kukci odbojna stvorenja(meni licno nisu) pa normalno je da nasi vanzemaljski neprijatelji izgledaju tako, jer bi bilo glupo da izgledaju lepo. Uostalom sumnjam da neka napredna vrsta koja je evoluirala iz gustera, uopste lici na gustera.

Recimo u igrici Wing Commander covecanstvo ratuje sa vanzemaljcima koji su nesto pout velikih macaka. Kada je sniman istoimeni holivudski film redatelj je promenio njihov izgled pod izgovorom: "Bili su previse slatki za neprijatelje, po smo ih promenili u nesto izmedju reptila i gorile."

Jack
Ako istina dolazi iz vise izvora zasto se ovde mogu naci samo stvari koji promoviraju istu stvar. Zasto se nijednom nije pojavio neki tekst koji nudi neko malo skepticno "neinteresantno" tumacenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 7:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Ea
Tvoj pristup je prema meni pravilan, jer i ja prilazim ovim stvarima sa malo vise skepse. A ta konspiratorna UFO religija o kojoj govoris je vec odavno stvorena, ovo su samo varijacije iste New Age doktrine. Nije Sveti Duh vec su Kasiopejci, u biti nema neke fundamentalne razlike. Biblija je pisana prema tadasnjem mentalitetu, a transkripti su moderni.
I ja mislim da su Lizi arhetipski. Zasto recimo nisu ptice ili delfini? U nasim ocima su gmizavci i kukci odbojna stvorenja(meni licno nisu) pa normalno je da nasi vanzemaljski neprijatelji izgledaju tako, jer bi bilo glupo da izgledaju lepo. Uostalom sumnjam da neka napredna vrsta koja je evoluirala iz gustera, uopste lici na gustera.

Recimo u igrici Wing Commander covecanstvo ratuje sa vanzemaljcima koji su nesto pout velikih macaka. Kada je sniman istoimeni holivudski film redatelj je promenio njihov izgled pod izgovorom: "Bili su previse slatki za neprijatelje, po smo ih promenili u nesto izmedju reptila i gorile."

Jack
Ako istina dolazi iz vise izvora zasto se ovde mogu naci samo stvari koji promoviraju istu stvar. Zasto se nijednom nije pojavio neki tekst koji nudi neko malo skepticno "neinteresantno" tumacenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 10:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ja sam ne tako davno skinuo sa interneta na engleskom njegovu "The Biggest Secret" i pročitao prvih sto stranica (sprintao sam si, ne bi mi se dalo sa monitora čitati, ja sam old-fashioned sto se takvih stvari tiče). Šta drugo reći nego - samo zanimljivo, ništa više. Mislim da bih bio kreten kada bi sve unutra prihvaćao i mislim da ne bih bio NIKAD dalje od istine ;). Ono mi je zgodna perspektivica i zgodne stvarčice, ali ništa više. Ok štivo za prije spavanja :).

Tip je navodno zanijekao postojanje Isusa kao povijesne ličnosti. :shock: :shock:
Iz krajnosti u krajnost se ide, šta čovječanstvo stvarno ne zna drugačije? Ako ne zna, onda je to JAD i BIJEDA, ništa više.

I vidi se da tip JAKO teži SENZACIONALIZACIJI.

Kolko trebaš biti glup (ili pametan) da knjigu nazoveš THE BIGGEST SECRET i povučeš caps lockom preko cijele korice A4 do A3 formata? Da ne spominjem kroz knjigu cijelo vrijeme piše "da bi ovo shvatio, moraš dalje čitati, sve pročitaj", "pročitaj cijelu knjigu, kupi još osamsto prethodnih mojih", a zapravo nikakve preteške "znanosti" tu nema. I nema stvarno. Ne poznajem otvoreniju (a ujedno i razumniju) osobu od sebe što se nekih stvari tiče i ne znam da li ću ikad upoznati. Činjenica je da se nisam toliko načitao takvog štiva ko mnogi ovdje, ali je i činjenica da se mnogo toga jesam, i JOŠ UVIJEK znam razmišljati SVOJOM glavom. Nadam se da će tako i ostati pa da mi neće razni proroci novog doba usađivati svoje usrane mehanizme pod krinkom "svojeglavog" (ne u pejorativnom smislu) razmišljanja, svaki dan me otuđujući od PRAVIH VRIJEDNOSTI.

Ne znam jeste li vi svjesni koliko zapravo mnogo ljudi u tome nalazi novu RELIGIJU. Religija u takvom smislu te riječi je nešto zadnje što mi u životu treba. I može mi se uzvisivati i soliti pamet tko hoće, ali taj neće nikad vidjeti neke druge stvari koje su moja svakodnevna refleksija...


Ako se nekome ne sviđaju moji stavovi, nek me proglasi nekim agentom, i nek se ubije, al nek bude siguran da je metak pravi a ne ćorak ;).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David ICKE i slični-crap
PostPostano: pon aug 01, 2005 10:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
ea je napisao/la:
Možda su neke stvari koje iznose "kasiopejci" , odnosno prije "kanalizatori" nešto posebno bombastično za ljude odavno indoktrizirane i uspavani, ali meni osobno je sve to odavno poznato i jasno nije mi potrebna komunikacija s "kasiopejcima" za skužiti utjecaj mass medija i sličnog na formiranje svijesti (osim ono o "lizzijima",stvarno je "malo "preočito pod utjecajem SF literature i arhetipskog utjecaja... :?



Upravo takvog stava i razmišljanja sam ja. Nisam ga stekao nikakvim "predrasudama", već sam se debelo svjesno lišio svakog oblika predrasuda i krenuo u duboko razmišljanje o svemu tome. I tako kroz dogledno vrijeme čitanja, iskustva, unutarnjih razmišljanja itd. Evo recimo konkretno meni je čitanje takvih stvari jednom kada stvarno postaneš svjestan (i više od toga), stvarno traćenje vremena i energije u neku ruku. Ali dio mene (onaj znatiželjni i "mentalno-konzumetski") će mislit da nešto "propušta" iako duboko u sebi znam da apsolutno ništa ne propuštam, čak suprotno (odnosno da baš propuštam ako opet čitam takve stvari sto puta na drugačiji način reciklirane i izrečene).

Nakon što čovjek postaje svjestan, mislim da je važno isključivo djelovati. "Pasivno" ili "aktivno", najbolje kombinacija. Kroz umjetnost, kroz znanost, kroz programiranje, kroz zdrave odnose sa ljudima. Jer bez toga stvarno ništa ne vrijedi i sve da nam je sto Davida Ickea i da su svi "u pravu", uvijek je tu mnogo više. Uopće nisam uobražen, ali recimo moju inteligenciju vrijeđaju uistinu neke stvari. Bezobrazno :). I ea je dobro sročila kad je rekla "tip je pokrao hrpetinu ideja već davno iznesenih u raznim izvorima i napravio iz toga neku svoju sintezu zamagljenu svojom subjektivnom percepcijom - žabokrečinu. Ne znam da li vi nazirete ili ste toliko već izgubljeni u tome svemu, ali provlači se jedna debela doza subjektivizma kroz tu knjigu, što se NE BI SMJELO dogoditi u nijednom ozbiljnijem znanstvenom djelu. Ko tvrdi suprotno, za mene nije ništa inteligentiji od ljudi koji slušaju Mišu Kovača i zapravo uživaju u "genijalnosti" njegovih djela :mrgreen: .

ea je napisao/la:
Kako sam nova dajte mi recite što dakle mislite o tome , ne radi li se i tu o crapu koji postaje mass-medijski manipulator.
Po meni da, ali eto...


O tome bi se dalo (i trebalo) otvoriti cijela nova tema, čak i cijela ogromna studija, a zvala bi se sasvim drugačije.
Stvar je u tome da mi može netko tu pričati šta god hoće, bacati parole i krilatice, biti samouvjeren do neba, ali neke stvari su jednsotavno jače. A činjenica je da danas u svemirskom prostranstvu kukolja, treba znati naći molekule žita. A te molekule se, vjerovali ili ne, ne nalaze na nikakvom web-siteu sve da ga je i dragi Bog (ili bog ako netko hoće) dizajnirao. ;)

KRITIČNOST i SKEPSA prije svega. Ali zdrava skepsa. Jack (bez obzira "složio" se sa mnom ili ne, nije ni važno) bi rekao gnostički filter = on.


Zadnja izmjena: Pantagruel; pon aug 01, 2005 11:09 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 10:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jack987 je napisao/la:
Eh, i ako toliko poznaješ drevne duhovne kulture i ostalo vezano uz to, daj nam svoju verziju toga što smatraš istinom ( odavna )... Bilo bi lijepo da to podijeliš sa ostalima, pa da imamo i malo "pravih" informacija.
Hvala ti unaprijed.


Stvar je u tome da problem nastaje kada netko sebe počinje percipirati kao "glasnika Istine". Nitko ne bi nikome smio govoriti što "jest" istina, a što nije. Pogotovo ne to kategorički tvrditi. Druga je stvar komunikacija, odnos i davanje sebe odnosno primanje.

Ovo prvo što sam rekao ima također i puno veze sa egom, onim taštim djelom naše osobnosti, koje neki gotovo da i nemaju, a neki imaju na bacanje.

(također se ispričavam ako nekoga "bodu" neke moje riječi, ali to je moj način izražavanja i neka nastoji shvatiti smisao, a ne način na koji su izrečene)

:wink:

I još bih samo dodao da mi je lijepo pročitati i malo ovakvih postova kao što su Ziggyev i Ea-in, drago mi je da ima još ljudi koji iznose razmišljanja, a ne ispečene stavove ;).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 11:11 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Mislim, valjda čovjeku ne treba prevoditelj poput Ickea da skuži neke opće poznate stvari.


Joj, pa tu se jaaako varaš... probaj malo pričati s ljudima o zavjerama i lažima u medijima i slično... bez vanzemaljaca zasad - pa ćeš vidjeti koju ti brnjicu većina stiska... hehe. Gledaju te - ma šta ti to pričaš !? Ko, ma daj, pa bilo je na TV... i čuo je na radiju... u novinama je čak pisalo... ma ti krivo briješ, to su ti gluposti... itd.

Svatko sa ovog forum ti može potvrditi slično iz vlastitog iskustva. Samo ih pitaj. Većina ljudi su ovce, pa i Icke je mnogima "pretežak" za shvatiti, a nama je već to "mačji kašalj", i normalno nam je što priča, pa čak i već dosadno jer priča više-manje sve iste stvari. Gledao sam njegovo predavanje, zbilja omogućuje ljudima koji to žele, na pojednostavljen način pokazati jedno polje više percepcije stvari. Nekad je bio sportski novinar. Ima srce, probaj se ti stat pred stotine ljudi i reći nešto takvo... baš me zanima koliko će te gađati starim krumpirima... hehe!

No, ima tu još i ponešto što on prepričava iz tuđih iskustava, pa naravno da mu daju i dezinformacije i sve nije potpuno točno. Ali cjenim ga jer to radi da bi dao drugima informacije. To cjenim, hoće podijeliti sve sa ostalima koje to zanima. Sad, da li je točnost informacija 50 ili 70%, to u ovom trenutku i nije bitno. Ionako moramo sami sve filtrirati. Neko je spomenuo Gnostički filter ??? Hehe. Pročitajte tu negdje na forumu... Gnostika ili nešto tako slično...

:wink:

Citat:
Tip je navodno zanijekao postojanje Isusa kao povijesne ličnosti.


Gle, može svatko reći što god hoće... ali pazi sad.. jesi li TI pričao s Isusom da možeš potvrditi iz prve ruke da je postojao?!? Nisi ? Hmmm... Nitko to ne može tvrditi. Svi smo mi veće ili manje nečije izmišljotine, na kraju krajeva, ali ovu tvrdnju neki shvate tek na višim stupnjevima svijesti. Neki potroše stotine svojih životnih vjekova da tako nešto shvati. Ali, SVE su LEKCIJE. Samo to.

:wink:

Citat:
Nije Sveti Duh vec su Kasiopejci, u biti nema neke fundamentalne razlike.


Tu si u pravu. I među svima nama nema neke fundamentalne razlike. Svatko je poseban na svoj način, ali u srži, svi smo isto i postat ćemo isto i sjediniti se na jednom nivou svijesti. Kad svi zajedno pomažemo jedni drugima u razvoju - stvar ide brže. Ako se "koljemo" međusobno - stvar stoji i radimo si štetu.
Analogija: neka skupina ljudi putuje iz Zagreba do npr. Berlina na techno party i svako ima svoju viziju puta i način na koji će tamo stići. Ima beskonačno načina da se tamo stigne ( razni putevi, načini transporta, cijene karata, agencija, bla, bla... ). Neki idu busom, neki vlakom, neki ovako, neki onako... uglavnom, svatko izabere svoj NAJBOLJI put. Ali ti najbolji putevi su različiti. I tako idu oni, netko stigne prije, a neko kasnije. Netko bez problema, a netko je imao milion loših stvari na putu. I na kraju krajeva, svi se nađu na partiju i čine jednu cjelokupnu masu koja je na koncertu.
E sad, ako si svi međusobno pomažu na putu ( recimo kao nekad na Paris-Dakar vozači ), stvar ide bolje za sve. Ako se međusobno svađaju, podmeću nevolje, svi zajedno idu sporije. I treba puuuno više energije da se stigne na cilj. Ako ljudi složno krenu iz Zagreba ( recimo vlakom svi zajedno ) za Berlin, međusobno mogu i razgovarati i zezati se cijelim putem i provesti vrijeme u dobrom društvu i dobrom raspoloženju. Ako svatko zasebe podnosi put, vjerojatno će na kraju puta biti jako iscrpljen i neće mu biti toliko dobro kao s dobrim društvom.

Citat:
pa normalno je da nasi vanzemaljski neprijatelji izgledaju tako,


Oni ionako mogu izgledati kako god požele !!! Pa uopće nij bitno tu kako izgledaš, nego tko si...i kakav si.

Citat:
Uostalom sumnjam da neka napredna vrsta koja je evoluirala iz gustera


Haha! Pa ti misliš da su nastali iz guštera?! Haha, ovo je zbilja dobar vic... sorry, moram se nasmijati... NASTALI ??? Nešto nastaje? Vidi, vidi... mora da su neki čarobnjaci... kad jednostavno NASTAJU ! Vidi gušter... OPA ! Stvori se Reptil, a gušter nestane... samo tako, evolucija preskoči svijest 3. denziteta??? Iz drugog - odmah na četvrti ?!? Neće moći - ove noći.

Citat:
Zasto se nijednom nije pojavio neki tekst koji nudi neko malo skepticno "neinteresantno" tumacenje.


Oooo, je, je... pa pročitaj si malo postove nekih ljudi... Momeeeee opet te trebaaaam, daj čovjeku jedno svoje objašnjenje... samo da mu pokažem da ima na forumu i ljudi koji drugačije misle. Sve je ionako pravilno...

Citat:
eto upišem npr. draconians na google i većinom što mi izbaci su ustvari rpg-on line igre i rpg/strategije za pc


Probaj napisati REPTILIANS... hehe ! Treba znati...


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 11:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jack987 je napisao/la:
Neko je spomenuo Gnostički filter ??? Hehe. Pročitajte tu negdje na forumu... Gnostika ili nešto tako slično...


Praktična gnostika. Pročitao sam neki dan. Dobar tekst, meni osobno možda jedan od boljih na sajtu ovom.

Jack987 je napisao/la:
Gle, može svatko reći što god hoće... ali pazi sad.. jesi li TI pričao s Isusom da možeš potvrditi iz prve ruke da je postojao?!?


Jesam 8) . Šalu na stranu, Isus je postojao i to je dokazano, i u njegovu egzistenciju kao povijesne ličnosti sam gotovo 100% siguran. Bio je čovjek ispred svog vremena i o tome postoje mnoga svjedočanstva. Što se tiče "izmišljotina", svjestan sam o čemu pričaš, ali to je neka druga stvar i kad bismo sada pričali na toj razini, rasprava bi otišla u skroz drugom smjeru. Na kraju krajeva, to je samo - magija riječi. Bile neke stvari izmišljotine ili ne, neke su mnogo više od toga i realizirane su, opipljive...


Uglavnom, nije važno...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 11:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Bile neke stvari izmišljotine ili ne, neke su mnogo više od toga i realizirane su, opipljive...


Da, slažem se. Materijalno jest. Imamo i drugi oblik... ma znaš već.

Ali ne zaboravimo na sadašnjoj razini svijesti da se i povijest MOŽE promjeniti. Naravno, to ne želimo jer nećemo manipulirati kao neki... ali sad smo u realitetu u kojem je postojao kao ličnost ( tijelo + duša, i to jako napredna ). Duša UVIJEK postoji/će postojati/postojala je. Ako se izvjesne stvari promjene u "prošlosti", mi se možemo naći u nekom drugom realitetu - gdje TA DUŠA nije bila u TOM TIJELU i nećemo imati Isusa, već npr. nekog drugog sličnih karakteristika. Malo zamršeno, ali poslije proučavanja kilometara tekstova raznih - vrlo moguće i vjerojatno.

Ah taj hologram...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 12:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Citat:
Gle, mo?e svatko reći ?to god hoće... ali pazi sad.. jesi li TI pričao s Isusom da mo?e? potvrditi iz prve ruke da je postojao?!? Nisi ?


Isto se odnosi na Reptile, Kasiopejce i ostala bagra

Citat:
Tu si u pravu. I među svima nama nema neke fundamentalne razlike. Svatko je poseban na svoj način, ali u sr?i, svi smo isto i postat ćemo isto i sjediniti se na jednom nivou svijesti. Kad svi zajedno poma?emo jedni drugima u razvoju - stvar ide br?e. Ako se "koljemo" međusobno - stvar stoji i radimo si ?tetu.
Analogija: neka skupina ljudi putuje iz Zagreba do npr. Berlina na techno party i svako ima svoju viziju puta i način na koji će tamo stići. Ima beskonačno načina da se tamo stigne ( razni putevi, načini transporta, cijene karata, agencija, bla, bla... ). Neki idu busom, neki vlakom, neki ovako, neki onako... uglavnom, svatko izabere svoj NAJBOLJI put. Ali ti najbolji putevi su različiti. I tako idu oni, netko stigne prije, a neko kasnije. Netko bez problema, a netko je imao milion lo?ih stvari na putu. I na kraju krajeva, svi se nađu na partiju i čine jednu cjelokupnu masu koja je na koncertu.
E sad, ako si svi međusobno poma?u na putu ( recimo kao nekad na Paris-Dakar vozači ), stvar ide bolje za sve. Ako se međusobno svađaju, podmeću nevolje, svi zajedno idu sporije. I treba puuuno vi?e energije da se stigne na cilj. Ako ljudi slo?no krenu iz Zagreba ( recimo vlakom svi zajedno ) za Berlin, međusobno mogu i razgovarati i zezati se cijelim putem i provesti vrijeme u dobrom dru?tvu i dobrom raspolo?enju. Ako svatko zasebe podnosi put, vjerojatno će na kraju puta biti jako iscrpljen i neće mu biti toliko dobro kao s dobrim dru?tvom.


Mislio sam da ne preferiras religiozan pristup

Citat:
Oni ionako mogu izgledati kako god po?ele !!! Pa uopće nij bitno tu kako izgleda?, nego tko si...i kakav si.

Pa nije bitno ali oni ipak prema svedocima i ovim knjigama izglegaju reptilski hehe. Mozda bi bilo bolje da se nama pojavljuju u obliku smajlija da ih ne vidimo kao pretnja pa da lakse obave stvar.


Citat:
Haha! Pa ti misli? da su nastali iz gu?tera?! Haha, ovo je zbilja dobar vic... sorry, moram se nasmijati... NASTALI ??? Ne?to nastaje? Vidi, vidi... mora da su neki čarobnjaci... kad jednostavno NASTAJU ! Vidi gu?ter... OPA ! Stvori se Reptil, a gu?ter nestane... samo tako, evolucija preskoči svijest 3. denziteta??? Iz drugog - odmah na četvrti ?!? Neće moći - ove noći.


Sada malo koristis taktiku novinara. Vadis me iz konteksta. Jel mislis da vjerujem u postanak??? Haha "Nastali" se odnosilo na evoluciju. Evolucija pre svega. Pitam se samo zasto ti je onda cudna tvrdnja da smo evoluriali iz majmuna???

Citat:
Oooo, je, je... pa pročitaj si malo postove nekih ljudi... Momeeeee opet te trebaaaam, daj čovjeku jedno svoje obja?njenje... samo da mu poka?em da ima na forumu i ljudi koji drugačije misle. Sve je ionako pravilno...


Govorim o tekstovima koji nudi ovaj sajt kao stivo. Hvala bogu na forumu ima skeptika i to mi se svidja. Zamisli da svi klimaju glavom kao zombiji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 1:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Isto se odnosi na Reptile, Kasiopejce i ostala bagra


Bagra je relativan pojam. Za nekog to jesi, za drugog to nisi. I možeš to biti ti, ja ili bilo tko drugi. Dakle, najbolje je ne upotrebljavati negativnu energiju prema drugome kada to zbilja nije neophodno. Svaka tvoja negativa ima odraz na tebi samom. Čak i kad ubiješ smrtnog neprijatelja. Opet, to su samo lekcije. Naučit ćeš. Prije ili kasnije.

Citat:
Mislio sam da ne preferiras religiozan pristup


Pa i ne. Gdje si tu vidio religiju? U techno party-ju??? Haha! Ili možda misliš na nivoe svijesti? Pa i tu nema nikakve religije ( osim malo u našem 3. denzitetu ponekad kroz nekih par tisuća godina... )!

Citat:
se nama pojavljuju u obliku smajlija


Da, slažem se... bilo bi ljepše... :twisted: opsss... evo jednog... hehe !

Citat:
Sada malo koristis taktiku novinara. Vadis me iz konteksta. Jel mislis da vjerujem u postanak??? Haha "Nastali" se odnosilo na evoluciju. Evolucija pre svega. Pitam se samo zasto ti je onda cudna tvrdnja da smo evoluriali iz majmuna???


Pa koristim ono što ZNAM. Taktiku novinara. A ima ih još mnogo. Hehe! Ne mislim da ti vjeruješ u postanak. Uostalom, meni nije uopće bitno što ti misliš. Tvoja je slobodna volja da misliš kako je tebi drago. Tvoja percepcija. I ja ju poštujem kao jednu opciju od tko zna koliko njih. Kolko ljudi, tolko ćudi = načina razmišljanja. Ako me čudi postanak čovjeka od majmuna, to je tada tvoja percepcija mog razmišljanja. Evo, dosad me postajanje čovjek od majmuna nije baš previše okupiralo u životu, ali kad ti znaš već kako ja razmišljam, odnosno znaš da me to čudi, reci mi i zašto me to čudi. Imaš onu spravicu za čitanje misli na daljinu? Hajde, baš me zanimaju MOJE vizije stvaranja kroz TVOJE percepcije MOJEG načina razmišljanja! Napiši mi nešto o tome. Zbilja bih volio saznati. ( Naravno, ako ti se da... bez obaveze ).

Citat:
Govorim o tekstovima koji nudi ovaj sajt kao stivo. Hvala bogu na forumu ima skeptika i to mi se svidja. Zamisli da svi klimaju glavom kao zombiji.


Tako je! I ja se s tim slažem! Treba balans. I nama koji želimo nešto postići trebaju oni koji će nas "kočiti". Pa svako dobro vozilo ima i dobre kočnice... Jer ionako ne možemo jedni bez drugih. Svi smo tu gdje jesmo, u govnima ili ne - relativna stvar. Načini percepcija beskonačno mnogo puteva na koje možemo ići da bi išli dalje u razvoju, su naravno za svakog pojedinca - drugačiji.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 4:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Jack

Hmmm...bagra je za mene vise komicna nego ruzna rec. Srpski i Hrvatski(srpskohrvatski hehe) mi nisu maternji, pa nemam bas to bogatstvo reci kao ti. Inace kako mogu slati negativnu energiju prema necemu sto sumnjam da uopce postoji. Baj d vej, jako volim gustere, posebno iguane!!!

Tvoj religiozan pristup pokazujes time sto dajes veliki znacaj transkriptima. Tvoj trud oko toga je stvarno za pohvalu, ali zasto bi se uopce trudio ako to nema nekog uticaja na tebe i tvoj zivot. Nemoj mi reci da to radis samo onako, da ubijes vreme.

Niti meni je bitno tvoje misljenje. Ali oboje ovde iskazujemo svoje. Niko nas ne prisiljava. A znam da nisi sklon darvinizmu, bar u odnosu postanka ljudi, jer si ti tako izjavio u jednom od prethodnih debata. Ti so covek, nisi bot koji je programiran da automatski odgovara. Pa red je da pamtim kakve si stavove izneo ranije i da izgradim neku sliku o tebi i drugima na forumu, jer u suprotno diskusije bi bile nemoguce. Evo tvoje reci:
Citat:
I definitivno nije nastao od majmuna. ( Hehe, mo?e biti samo njegov DIO... hahahaha, stvar percepcije... ). Majmuni su samo najsli?niji stanovnici 2 denziteta. To ne zna?i da smo nastali od njih. A genetski ?ak se i jako razlikuju od nas...


Opet nastao? Kako to mislis? Stvorio se??? Kreacionizam jeli?? Heheh :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 4:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Eh ljudi moji. Ja a i vecina na ovom sajtu misli da je ovo sve MOGUCA istina. Zato nemojte spominjat kojekakve religije, tj. da je ovo nova religija. Ja samo vjerujem da je ovo moguca istina.
Ako u nesto vjerujes neznaci da je to nesto religija.

Recimo posalje ti frendica sms da dodes van da te upozna se nekom svojom frendicom. I tako ti dodes u park gdje cete se nac, vidis svoju frendicu i tu novi zensku. Izgleda ti ok. I dok prilazis njima ti VJERUJES da ta nova frendica nece izvadit magnum i prosut ti mozak po betonu. Znaci to je jako malo vjerovatno, zanemarivo. Dok nesto drugo moze biti vise vjerovatno.
Vjera, htjeli mi ili ne, je velik dio naseg zivota.

Nemojte sve "teoreticare" zavjere stavljat u isti kos. Mnogi od nas nedjele ista misljenja. Ja sam recimo dosta skeptican prema kasiopejcima, al svejedno prevodim njihove textove.

Zato odvagajte ono sto mislite da bi mogla bit istina tj. sto po vama ima vise sanse da je istina i tome automatski posvetite vise vjere. Jer ista sto je na ovom siteu izneseno nije sigurno. Niti Bor tvrdi da je to 100 % istina. Bilo bi idealno kad bi bili objektivni prema svemu, al to nije uvjek tako.
Zato iznesite svoje misljenje na fin nacin, kao recimo Ziggy i Pantagruel, i recite zasto mislite da je to tako kako je. Mozda pomognete nekome da nesto bolje shvati. Nije bitno sa koliko skepticizma prilazite nekoj stvari, bitno je da joj pridete :D

Govorio Icke istinu ili ne, on cini jednu jako dobru stvar. Otvara ljude prema novim stvarima i idejama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 11:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
David Icke je legenda, to šta pojedinci misle drugačije.....to je njihova stvar, ili najčešće dokaz da se nisu dobro proučile ickeove dokumentacije.
Mislim da trenutno iman oko 4-5 GB dokumentacije samo od icke-a (zahvaljujući streamerovom flat rate-u), te vam mogu reći da je on toga jako puno "provalio".
Naravno, u svakoj informaciji ima dezinformacije, kako u icke-u, stewartu, kasiopeji, jer da nije tako....nebi služili replilskoj agendi, a takvi bivaju uklonjeni.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 12:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Streamer

Kao prvo nemoj mesati vjerovanja tipa: "Vjerujem da ce sutra biti suncano." sa vjerovanjima kao: "Vjerujem da ce sutra biti suncano zbog toga sto moj guru tvrdi tako." I oboje znamo da pricamo o vjerovanjima koji su religijske, t.j mitoloske prirode. Mozda ti ne vjerujes Kasiopejcima ali mnogi ovde su jako sigurni u njihovu vjerodostojnost i to je svakako njihovo pravo. Ono sto mene brine je sto ti isti pljuju po onome sto oni smatraju religijom, hriscanstvo, islam, judaizam i sl. Slicno kao sto se svetske religije pljuju i krljaju medjusobno. Logika ne vazi, strucno misljenje nema tezinu i da sad ne nabrajam.
Nisu svi teoreticari zavere fantazeri. Postoje dosta cvrste teorije o centrima moci, oligarhije svjeta i tako dalje, ali se na kraju sve svodi na novac i moc, a ideoloske skupine poput masona mozda samo misle da upravljaju svetom jer svet je nepredvidljiva varijabla, a ishod nekih njihovih akcija nepoznat. To fino lepo objasnjave Umberto Eko u knjizi: "Kako sam putovao sa lososom" Procitao sam dosta toga ali u knjigama koji imaju jako naucnu u teoretsku potporu nisam sreo lizarde i sive, pa ipak oni pretstavljaju poredak u svetu jednako okrutnim kao Icke.
I ja ipak vjerujem u paranormalno i vise nivoe postojanja.

Prema meni Icke nije legenda jer nije otkrio ili napisao nista legendarno. Otkrio covek toplu vodu i napunio racun dolarcicima. O uticajem "bogova" na razvoj covecanstva pisao je svojevremeno Deniken. Icke koristi klimave metode. Prvo nam daje osvrt ulozi reptila, zmija i zmajeva u ljudskoj mitologiji, pa onda citira Karla Sagana koji je nekad izjavio da imamo slicnosti sa reptilima. Onda navodi paranoicno svedocanstvo neke zene koja videla Busha kako se pretvara u reptila i izjavu Ledi Di da su svi u bekingemskoj palati gmizavci. Na kraju kraju krajeva on rabi koncept spektakularnosti i senzacije koje bi obicnog amerikanca naterali da kaze: Wow!! i da onda preporuci knjigu svom susjedu. Jako je komercijalan.
Legende su umovi poput Artura Klarka, Karla Sagana, Hokinga, Umberta Eka i mnogi drugi jer stvarno poseduju znanje, pravi su eruditi i njihove knjige ce stvarno iznuditi WOW i definitivno promeniti nas svetogled.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 12:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Ja pljujem svako slijepo vjerovanje, bilo to u religije ili u ovo sve sto ovdje pricamo :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 1:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ziggy,
ako ti masa dokaza iz mitologije i arheologije, izjave svedoka satanističkih rituala u kojima učestvuju aristokrate, i izjava Ledi Di nisu dovoljne, šta ti onda treba da bi bilo verodostojno? Fakultetska diploma?
Ajkovi argumenti su sasvim na mestu. Ovde ga kritikujete samo sa pozicije svojih unapred stvorenih stavova - neverovanja u to. Vi jednostavno NE ZNATE da li je to istina ili nije a ubeđeno tvrdite da nije istina, da je Ajk 'otkrio vruću vodu'. Niste nimalo logični u tome jer bi trebalo prvo da ZNATE da li je nešto tako ili nije da bi mogli da tvrdite da nije.
Autori koje navodiš iznose nešto od istine ali vrlo šturo i ublaženo, često i iskrivljeno. Ili zato što ne znaju pravu istinu (Hoking, Eko) ili to rade namerno jer ne smeju da kažu sve što znaju (Segan, Klark), možda zato što bi ih ubili ili rade za Iluminate.
Deniken jeste načeo temu, ali on je samo lupao u prazno i ništa konkretno nije rekao. Većina njegovih informacija su netačne ili nedovoljne da se sastavi cela slika.

Sve su njihove priče za malu decu. Ajk je, zahvaljujući informacijama koje je pokupio od Sverdlova, udario u sam centar. On daje celu sliku. Vaša psiha je suviše dugo bila indoktrinirana da bi to mogla da podnese i prihvati.
To je upravo najveći logički dokaz da je Ajkova priča tačna.
On kaže da su vaš um uslovljavali oni o kojima govori, vaša verovanja i način razmišljanja. Da vi to možete da prihvatite to bi protivrečilo vašem uslovljavanju. Činjenica da odbijate to što on govori pokazuje da je vaš um zaista uslovljen od Drakona jer oni ne žele da ih prepoznate.
Da ironija bude veća oni se uopšte i ne kriju jer znaju da ne vidite ono u šta gledate, imate brdo dokaza njihovog postojanja, i materijalnih i logičkih argumenata. Ajk se dosta potrudio da ih iznese ali ni to nije dovoljno. Ljudi ne gledaju očima nego vide ono što su umom naučili da vide.
Izveden je eksperiment sa hipnozom. Jedan čovek je hipnotisan sa sugestijom da kad izađe iz hipnoze neće videti drugog čoveka. I on ga zaista fizički nije video iako je ovaj bio pored njega. Um gleda, a ne oči.


Zadnja izmjena: Pantelija; uto aug 02, 2005 1:54 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 02, 2005 1:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pantelija je napisao/la:
Um gleda, a ne oči.


Oči gledaju, ali um vidi. :) ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 642 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz