Sada je: čet mar 28, 2024 12:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: čet maj 12, 2016 1:36 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da se jedino s gnostičke platforme može vidjeti gdje je zajeb u ovoj današnjoj “alternativi” ako ćemo o tome pričati. U suštini, sve zavisi odakle posmatramo stvari. Ukoliko ih posmatramo iz “kokošinjca”, kao orlovi poistovijećeni s kokošima (prema onoj paraboli koju sam pomenuo na temi o kontejnerima), onda mu David Icke dođe kao jedna od pozitivnih kokošiju koja nama, ostalim kokošima, pokazuje neke aspekte manipulacije kokošiju u kokošinjcu, te nam tako pokušava proširiti percepciju i osvijestiti nas. Teoretski, svjesnije kokoši bi mogle preokrenuti situaciju u kokošinjcu u svoju korist, ukoliko bi se uspješno izborile protiv "sila mraka". Međutim, u praksi, mislim da se radi o jednoj velikoj farsi, gdje iste sile kontrolišu obje strane (kako to B. Bartholic davno reče), zajedno sa samim kokošinjcom.

Čovjekova ličnost može da čini čuda, samo da bi održala kontrolu! Ona može čak uspješno da folira i neko buđenje u sklopu današnjih alternativnih pokreta ili na svom ličnom nivou. Tako će proizvoditi i skupljati unaokolo alternativne informacije ili tzv. “istinske informacije”, koje se razlikuju od zvaničnih, te će se mnoge predstavljati i kao borci za pravdu i slobodu čovječanstva. Ovdje, moramo biti načisto s ovim:

LIČNOST, PO SAMOJ SVOJ PRIRODI NE MOŽE PROBUDITI NI SAMU SEBE A KAMOLI DRUGE

...kakvim god informacijama ona bila nafilovana. Ona, kao jedna čovjekova mehanička komponenta može da raspolaže samo onom tzv. “budnom svijesti” (za koju je Gurđijev govorio da je gora od onog sna, noću u krevetu) i intelektom (gnostički: donjim intelektualnim centrom) koji nije ukorijenjen u stvarnoj realnosti. Ona, sama po sebi, može čovjeka jedino održavati u snu, gdje ovaj može samo da sanja, ‘vako ili ‘nako a taj svoj san doživljava kao objektivnu realnost. Tako neki od nas mogu da sanjaju i da se bude. Šta god sanjala, kokoš ostaje - kokoš.

Upravo sam i ovo uvrstio u tekst:

Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića

Jedini je probem, kako predočiti stvar - ličnostima - a da ju one stvarno razumiju?!

..

Ovo što se danas u svijetu naziva „buđenjem“ nije nikakvo stvarno buđenje, nego samo još jedna distrakcija namijenjena za orlove-kokoši.

Stvarno buđenje podrazumijeva jedan proces razotkrivanja svoje vlastite ličnosti kao jedne „strane instalacije“ (istinski Trojanski konj!) koja nas manipuliše u ovom kokošinjcu, kako za svoju vlastitu, tako i tuđu korist; a zatim, njeno podređivanje čovjekovom Istinskom Ja (ili "gornjim centrima duše").

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: čet maj 12, 2016 11:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Pročitala sam, galaksija, o tvojim kontejnerima i slažem se uglavnom s tobom. Onaj tko se uputi u ova proučavanja ubrzo vidi da je istina ovo što si napisao. Svjesna sam toga i otprije. Želim reći nešto o izlasku iz kontejnera, odnosno našem shvaćanju da smo orlovi, a ne kokoške.

O tome sa pisala ovdje
http://www.val-znanje.com/index.php/tek ... ostvarenja

Tri aspekta:
1. izgubljenost u umu, beskrajno analiziranje, proučavanje tekstova, neizmjerna glad za informacijama o duhovnosti, kao da uvijek još malo fali.
2. izgubljenost u emocijama ili srcu (možda), shvaćanje da smo dio Boga, gotovo odustajanje od življenja, glad za dobrim osjećanjima, obavljanje svojih vježbi, molitvi, meditacija i slično, ali nepovezanost sa životom.
3. povezanost duhovnosti sa svakodnevnim životom, primjena, življenje po pravilima duhovnosti.
Takvu osobu prepoznajemo prvenstveno po tome što više ne osjeća strah od života, od budućnosti, od neimaštine, od ljudi itd.

Autorica ovog gornjeg teksta je ukazala na to, ali, naravno, treba to iskusiti da bi prepoznao o čemu govori. Kod trećeg aspekta još bi željela dodati: prevladavanje želja, potreba, straha,odnosno prevladavanje sedam smrtnih grijeha :oholost, škrtost, bludnost, zavist,neumjerenost u jelu i piću, srditost, lijenost. I to ne u smislu" ja sam loš i želim biti dobar", nego u smislu " ja više nemam nikakvu potrebu biti loš".
Želim dodati da stare tradicije upravo i govore o izlasku iz kontejnera, ali od nas zavisi da li ćemo se religijom ili nečim drugim zakopati još dublje u kontejner ili ćemo izići van.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: čet maj 12, 2016 11:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
Sve kokoši imaju Orla u sebi-kokORAOš.
ovo piše kokoš koja je upoznala orla u sebi,
što i vama želi

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: čet maj 12, 2016 11:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Svatko od nas zna koliko je napredovao u duhovnosti po tome da li osjeća: mržnju, zavist, strah, da li je lijen, ovisnik, itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet maj 13, 2016 7:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da se kao kokoši-orlovi nalazimo u jednoj tragikomičnoj situaciji gdje nam je neko može predstavljati do bogojavljenja ali je mi skoro da ne možemo razumjeti jer naš “trojanski konj” to ne dozvoljava. On je taj koji preuzima informaciju i odlučuje šta će da uradi s njom. Ukoliko vidi da ona ima potencijal da ugrozi njegov status vođe našeg bića, on će tu informaciju izvitoperiti ili zataškati. Zato su neki pokušavali da predoče situaciju na terenu parabolama jer one, navodno, nekako prođu pored trojanskog konja i onda se zadrže na nivou podsvjesti, te odatle mogu da djeluju,mada, u praksi i to slabo pije vode.

Ako uzmemo ovu definciju buđenja kao jedan orjentir:
Citat:
Stvarno buđenje podrazumijeva jedan proces razotkrivanja svoje vlastite ličnosti kao jedne „strane instalacije“ (istinski Trojanski konj!) koja nas manipuliše u ovom kokošinjcu, kako za svoju vlastitu, tako i tuđu korist; a zatim, njeno podređivanje čovjekovom Istinskom Ja (ili "gornjim centrima duše").

…onda možemo pogledati gdje se u tzv. “alternativi” o tome priča?! Neće nam trebati dugo da bi vidjeli – NIGDJE. Da li nam Icke priča o tome, Alex Jones, Bašar, uskrsli majstori, gurui, duhovni učitelji…?! Ukratko rečeno, sile mraka i sile dobra ne raspolažu tim konceptom. Taj koncept je jedino zastupljen u istočnoj gnostici koju takođe čitaju naše ličnosti, tako da ju svaka tumači na svoj način, kako joj odgovara.

Kad je je razvoj čovjekovog bića u pitanju, ili kad je tzv. “buđenje orlova” u pitanju i tu dominiraju - ličnosti. Prva i osnovna stvar u istočnoj gnostici je da čovjek radom na samom sebi primjeti svoju mehaničku ličnost, tako da raspozna kad se nalazi u “donjim centrima” ličnosti i ordinira odatle a kad dobija uticaje iz gornjih centara koje je moguće dobiti uz pomoć jedne kontemplacije. Dakle, potrebno je biti u stanju odrediti to - odakle se u određenom momentu javljamo?! Kad to budemo u stanju odrediti na samima sebi, bićemo u stanju prepoznati to i kod drugih.

Tako, ako smo, na primjer, na nekom forumu naišli na neki sadržaj s kojim se ne slažemo, ne sviđa nam se ili nas čak vrijeđa, to će obično u nama aktivirati naš donji emocionalni centar… odakle ćemo nakon jedne navale emocija… dobiti jedan nagon da što brže reagujemo… što će automatski da uključi naš… motorni centar koji će zajedno s… intelektualnim centrom odmah krenuti u… akciju da što brže kaže kako stvarno stoje stvari na terenu…tu je i neka žurba… jedan nagon da se što brže reaguje… napiše i pritisne “pošalji” dugmence... Gnostički svjesna osoba će u jednoj od ovih faza prepoznati mehaniku svoje ličnosti i reći STOP!, ako ništa, prije nego što pritisne “pošalji” dugmence. Kad ona ostavi taj sadržaj koji podrazumijeva njenu reakciju, da “prenoći”, kasnije će primjetiti da se više “ne slaže” s onim što je prethodno napisala ili izrazila, tako da će morati to dosta da prepravlja ili će jednostavno spoznati da jedno ne-reagovanje u datom slučaju, može biti najoptimalnija reakcija. Šta se desilo? Ostavili smo stvar da odleži na nivou bića i onda smo dobili određene uticaje od strane Istinskog Ja, koji su se odrazili u našoj svijesti. To je potencijal koji ima svaki orao-kokoš, bez obzira na to da li ga on koristio ili ne, međutim, kad su istinske kokoši u pitanju, one taj potencijal nemaju jer nemaju “gornje centre”. Neke od njih, mogu uposliti disciplinu i ne reagovati odmah, nego s jednom određenom zadrškom ali u takvim slučajevima, njihova odložena reakcija će biti samo više - intelektualno potkovana i ništa drugo.

Sistem života u kokošinjcu je napravljen tako da istinske kokoši i njihova “politika” dominiraju u svim segmentima života dok će se i orlovi-kokoši ponašati slično kokošima jer su tako kondicionirani, tako da neko, ko bi posmatrao situaciju u kokošinjcu izvana, ne bi bio u stanju jasno odrediti - ko je tu kokoš a ko orao-kokoš.

Tako bi bilo za očekivati da će u kokošinjcu dominirati kokoši-eksperti gdje god se radi o pozicijama odakle se neko ili nešto može kontrolisati ili gdje se radi o određenim sadržajima koji nešto obećavaju. Pa, čak i sadržajima koji obećavaju kokošima slobodu, put u raj, buđenje, prosvjetljenje itd... Kod takvih kokošiju, na površini se vidi jedna blaže ili jače izražena arogantnost ili autorativnost; teoriju dobro poznaju, međutim, nema suštine; izražavaju se „činjenično“ (ne upotrebljavaju izraze „čini se“, „moguće je“, „vjerovatno“, „možda“ itd.; a ako im neko skrene pažnju na to, onda će ih jedno vrijeme upotrebljavati ali će ih stavljati na pogrešna mjesta tj. tamo gdje su neke trivije u pitanju); ukoliko im odrediš slabu tačku i daš im to na zanje, automatski ubacuju u petu brzinu i nastupaju u jednom reaktivnom modalitetu (čisto iz donjih centara ličnosti) sve dok ne „dokažu“ da su u pravu; u onome što pričaju ne može se naći ništa što bi bilo proizvod jedne kontemplacije jer nemaju ni vremena a nisu ni u stanju (gornjih centara nema); tako, idu nagonski ili srljaju; ukoliko si uz pomoć discipline uzmu malo vremena da razmisle, prije nego što reaguju, onda će njihova reakcija biti samo bolje intelektualno potkovana; ako naiđu na neki sadržaj ili koncept koji im se ne sviđa ili je u suprotnosti s njihovom „doktrinom“ ili “mentanim programom”, prelaze na „šiljenje zobi“ ili cjepidlačenje, pokušavajući oboriti koncept koji im se ne sviđa vađenjem njegovih fragmenta, očekujući da ako jedan fragment dovedu u pitanje, onda će srušiti cijeli koncept; provociranje sugovornika i dovođenje u pitanje njegovog kredibiliteta, takođe spadaju u njihovu standardnu operativnu proceduru; često će se i svađati; kod verbalne konverzacije, misle da podizanjem tona daju veći kredibilitet i ubjedljivost svojim deluzijama; često će kategorično da tvrde „šta nije“ (jer im se ne sviđa) a neće da navode „šta jeste“ (jer ne znaju ili se boje da svoje deluzije podvrgnu jednoj kritičkoj analizi); na internet forumima često zabacuju udice preko „pm“ gdje ciljanu žrtvu prvo pohvale, pa ju onda navlače u svoj kontejner; smatraju uspjehom ili pobjedom, ukoliko je njihova riječ/poruka bila poslednja u vezi s nekom temom… (Ovo bi bile samo neke glavne kokošije crte)

**

Naravno, kad diskutujemo neke trivije, nije nam potrebno neko kontempliranje i tu ćemo se površno izražavati,međutim, kad se diskutuje tematika u vezi s mogućnošću buđenja kokošiju, čovjek bi očekivao da diskutanti koji se bave tom tematikom,budu koliko toliko upoznati s problemom prevazilaska svoje lične mehanike, te tako ponekad uposle i određenu kontemplaciju.

Čisto, vježbe radi, sada možemo otići na temu Gurđijev i pogledati čija poruka tamo sadrži i najmanju indikaciju da bi ona mogla biti proizvod jedne kontemplacije što bi nam moglo indicirati da pošiljaoc ima kakvu takvu vezu s gornjim centrima………………………………………………………….?! (Šta vidimo?!)

Neću da budem sugestivan ali ono što ja tamo vidim, liči mi na jedno takmičenje kokošiju u disciplini – ko će brže, jače i ubjedljivije kokodaknuti ili kukuriknuti!?

Dominiranje ličnosti koje su relativno dobro potkovane teorijom (ambalažom) koju žvaču do besvijesti a suštine niđe?! Svaka od njih se žučno bori da njeno mišljenje ili viđenje ambalaže prihvate i druge ličnosti što često prelazi u svađu. Mašine za ispaljivanje mišljenja. Da li se ljudi koji su imalo svjesni osnova istočne gnostike, mogu tako ponašati? Opet, oni orlovi-kokoši, koji prate tu temu a imaju kakvu takvu vezu s gornjim centrima, obično se neće ni uključivati u diskusiju jer - nema svrhe. (Šta god oni tamo rekli, biće nadjačano jednim zaglušujućim kokodakanjem kokošiju.)

**

Naravno, sve ovo je mu dođe kao normalno, kad se o našem kokošinjcu radi, tako da se tu ne moramo nešto posebno iznenađivati. Uostalom, oni orlovi koji su koliko-toliko povezani sa svojim Istinskim ja i koji su preuzeli kontrolu nad svojom ličnosti, ne mogu se više ni iznenađivati kao nekada prije, kad su funkcionisali uglavnom iz ličnosti koja je, u stvari, onaj dio bića koji se “iznenađuje”, uzbuđuje, nervira, ljuti, plaši, pati, voli, ne voli...itd. Oni sada već razumiju situaciju u kokošinjcu i prihvataju je onakvom kakva ona jeste.

Isto tako, kad je tzv. “alternativa” u pitanju, logično je to da će i ona će biti uglavnom u skladu sa kokošjim stanjem svijesti i u funkciji održavanja orlova-kokošiju tamo gdje jesu. Naravno, dok će ovi misliti da će saznavanjem novih “istina” koje se nude iz tih kredibilnih vanjskih izvora doći…

**

Ukoliko zađemo malo dublje u suštinu gnostičkog buđenja, možemo primjetiti da tu za jednu ličnost, zajedno s njenim imenom i prezimenom, nema ništa atraktivno. Ako je kokošinjac stvarno pod strogom kontrolom, onda jedan stvarno kredibilan izvor, neće imati ime ili će minimizirati njegov značaj što je više moguće.

(Ovdje možemo zamisliti ličnost jednog alternativca, “borca za istinu i oslobođenje čovječanstva”, kome, kad postane svjestan toga, ličnost počne da drobi: “Šta, je si li ti normalan! Hoćeš da kažeš da ja koja sam se toliko mučia i patila da probudim ljude, ja koja sam uložila tolike napore u bitci za istinu i protiv sila mraka, sada trebam da postanem nepoznata, da mi se ne oda nikakvo priznanje za moje napore, da ne dobijem nikakvo odlikovanje, da kao takva ne uđem u istoriju… [kokošinjca]!?!”. U stvari, u dosta slučajeva, impuls ili glavni uticaj za sve to je dolazio iz čovjekovog bića ili od strane Istinskog Ja (ukoliko se ne radi o “alternativcima” korištenim kao dezinformativna vozila za potrebe kontrolnog sistema?!), dok je sama ličnost preuzimala izvršnu funkciju u smislu implementacije tih uticaja u vanjskoj realnosti. Ona ih je primala, prevodila i praktično poduzmala, u skladu sa svojim sposobnostima i naravno, uz dosta grešaka i donkihotovskih borbi s vjetrenjačama, što bi bilo i razumljivo s obzirom na njenu mehaničku prirodu. Ali su zasluge za sve ono “pozitivno”, naravno, uvijek njene.)

Dake, ta individua bi išla u pravcu koji je suprotan od popularnosti. Kako bi ona napredovala na putu svoje tranzicije iz kokoške u orla i svog daljeg ezoteričkog razvoja, tako bi ona postajala sve nevidljivija, kako za kokoši, tako i za kontrolni sistem dok bi istovremeno bila uticajnija ili više u stanju da mijenja ili utiče na sistem života u istom kokošinjcu, ukoliko bi ona to smatrala potrebnim. Neki će možda, jednostavno izaći napolje?! (Ono što bi orao smatrao nekom promjenom na “bolje”, ne mora smatrati i kokoš. Ono što bi bilo bolje za jednog orla, često ne bi bilo bolje i za jednu kokoš.) Taj proces se u istočnoj gnostici opisuje jednim prelaskom tragaoca u “gasovito” stanje u kome će on kao ličnost, biti skoro nevidljiv ili nepoznat.

Ti ljudi bi u realnosti bili jedini stvarno kredibilan izvor informacija. Oni pravi “alternativci”. Međutim, oni ne bi distribuirali svoje informacije “konvencionalno” kao što to danas čine ovi popularni alternativci, nego drugačije, znajući da sama informacija, ne može da ima nikakvu funkciju za nečiju ličnost, ukoliko njen domaćin nema Istinsko ja, odnosno, jednu podlogu za njeno prepoznavanje i prihvatanje. I naravno, jedan takav “alternativac” će biti svjestan i toga, da kako je on sam postao takav, tako će moći i svi drugi koji su zainteresovani, nakon što razumiju u čemu je fol, isto kao što je i on to razumjeo. Dakle, istinskih informacija je već bilo dovoljno u kokošinjcu, samo ih je trebalo prepoznati kao takve i aplicirati. Tako bi sve ovo ličilo na jedan “začarani krug” iz kojeg se, na prvi pogled, ne može izaći. Znači, ništa od - prvog pogleda?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet maj 13, 2016 11:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Dobro je da kokoške čitaju i šire informacije. Postoji mogućnost dezinformacija, ali nema drugog boljeg načina. Donekle moramo biti gladni znanja. Primjer, rat. Ako nismo informirani bit ćemo izgubljeni u nekim nacionalističkim sranjima i nesvjesno ćemo poticati rat. Ako smo informirani shvatit ćemo druge razloge za rat itd. Dakle, kokošima su informacije potrebne, osim ako žive u nekoj pustinji, u samostanu, pa im je svejedno bio rat ili ne bio.

Također je dobro da kokoške imaju neki svoj način kontroliranja svojih emocija, kontrole bijesa, srama, tuge, zavisti, govora mržnje i slično. Dakle, neka vrsta bijega, stišavanja uma i emocija kroz duhovnu praksu, kontemplacije, meditacije, molitve. Čovjek ako je tužan ili uplašen učiniti će nešto što inače ne bi učinio, poput kokoši.

Ovo je mukotrpna i dugotrajna izgradnja sebe, ali nema drugog načina. Primjer, ako želiš nekome oprostiti potrebno je razumijevanje situacije, dublje sagledavanje i transcendencija vlastitih osjećaja.Ima puno stranputica, ali to je igra koja se zove Život.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet maj 13, 2016 2:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ti si, Galaksija, vrlo pesimističan i u pravu si, jer teško je da se kokoši prisjete da su orlovi. Govoriš o sistemu - hoće li biti po moje ili po tvoje. Igra u kojoj sam jako loša od najranijeg djetinjstva. Moj brat je uvijek tjerao mak na konac, a ja sam izabirala povlačenje. Mogu reći da ni jedno ni drugo nije dobro, nije nešto što širi svijest.
U konverzaciji obično ja imam svoj način reagiranja i vokabulara, ti imaš svoj, Marko svoj, Ivica svoj itd. Taj svoj način ponavljamo tijekom cijelog života. Tako je valjda najlakše, poput mašina smo. Kad bi u svojoj komunikaciji dodala bar jednu rečenicu koju inače ne bi, onda bi se moja svijest proširivala. To bi bio moj način opiranja mašini u meni. To ću isprobati.

Ako govoriš o forumima gdje se ljudi "prepucavaju". ....Ako ih zanima istina onda će osim prepucavanja ipak sami za sebe pokušati je otkriti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet maj 13, 2016 2:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ličnost je trojanski konj i svaku će informaciju izvitoperiti. Slažem se s tobom, Galaksija. Dakle, dobijem neku informaciju. Na trenutak je bljesnula u mojoj svijesti, ličnost je pokušava istisnuti i ...uspijeva. To se svakome dešava, ali informacija je ipak bljesnula na trenutak. Ako se budem trudila informacija će opet bljesnuti, i opet, i opet. Ličnost će imati sve više muke da je izgura i jednog dana ličnost će kapitulirati. Pogotovo kad su informacija i emocije, (odnosno kad imam kontrolu emocija) u sprezi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub maj 14, 2016 1:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Hvala na ignoriranju, Galaksija. Valjda je moj um premalen da bi raspravljao s tobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub maj 14, 2016 4:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
pepeljuga je napisao/la:
Hvala na ignoriranju, Galaksija. Valjda je moj um premalen da bi raspravljao s tobom.

Ovo o čemu sam ovdje pričao, sam um ne može shvatiti, bez obzira na stepen njegove inteligencije, tako da ni ja ne mogu to bolje predstaviti, nego što jesam u prethodnoj poruci pod ovom temom, kao i u tekstu Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića. Ti, nakon čitanja poruke, dobijaš “odnekud” nagon da reaguješ i jedino što možeš, to je da racionalizuješ stvar na nivou svoje ličnosti, što bolje možeš (što se u praksi pretvara u ono “kukurikanje” koje sam takođe predstavio u tekstu Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića.). Nemaš vremena za kontemplaciju, nego kako ti šta dolazi, tako mehanički pišeš i šalješ zaredom u nekoliko postova (“nema se vremena…mora se odmah reći” a nekim “slučajem”, istu tu mehaniku sam objasnio u prethodnom postu!?... što je tvojoj ličnosti “slučajno” promaklo?!)

Ovaj koncept kojeg sam iznjeo u predhodnoj poruci, što opet ide zajedno s onim o čemu sam pisao u tekstu na temu oslobađanja ljudskog bića, bila bi ona tačka gdje prestaje, ne samo zvanična duhovnost, nego i zvanična “alternativa” tj. “mi” protiv “njih” ili “oni” protiv “nas”… i prelazi u… “mi protiv nas”, pa kad pobijedimo “sebe” (a… “sve što mi znamo o sebi je naša ličnost” – kako reče Moravjev; i to je jedna “strana instalacija”, kako reče Kastaneda; istinski Trojanski konj ili… “vanzemaljac” koji nas kontroliše i manipuliše...), onda ćemo biti u stanju vidjeti ko smo to “mi” i ko su to “oni”, a nakon toga… i šta ćemo s njima ako uošte budemo trebali nešto jer nam sada ne mogu ništa. Svako dalje objašnjavanje podrazumijeva jedno vrćenje u krug jer je “ličnost” čitaoca… ta “strana instalacija”… koja čita i predočeni koncept i sva njegova… objašnjenja.

Korištenjem parabole “o orlu programiranom kao kokoš”, kao i one o kočiji koju vozi kočijaš-strana instalacija koji se pretvara da vozi za nas, a u stvari radi za sebe i/ili za druge, pokušao sam da “zaobiđem” ličnost čitaoca koliko je to moguće, tako da to nekako dopre do... njegovog bića...do... orla. Ako se to ispostavi uspješnim i ukoliko je ono što sam tu predočio jedna Istina, onda će ona kao takva, u nekim slučajevima, biti prepoznata na nivou bića čitaoca… što bi nadalje moglo prouzrokovati i jednu kognitivnu disonancu ali samo kod… orlova-kokošiju. Tu će kokoš grčevito pokušavati da nastavi s “normalnim” životom u kokošinjcu kao i prije, zadržavajući kontrolu nad cijelim bićem dok će, istovremeno, probuđeni orao-Istinsko Ja… pokušavati da se oslobodi što može biti praćeno i određenom “glavoboljom”. Mislim da u ovim vremenima, orao ima velike šanse da razotkrije i savlada kokoš, tako da će se kod većine individualnih slučajeva orlova-kokošiju koji pročitaju onaj tekst to i desiti. Mada to može uzeti vremena. A ko zna, možda stvar pređe i u jednu… lančanu reakciju?!

Što se samih kokošiju tiče, ukoliko se desi da one pročitaju isti tekst, onda, one mogu samo kokodaknuti… zaklaparati krilima i… relativno brzo zaboraviti stvar, nastavljajući dalje sa svojim normalnim kokošjim životom.



*****
P.S. Pokušaj da ne odgovoriš na ovo odmah, bez obzira na onaj nagon, nego bar sutra… ako tvoja ličnost bude imala neku primjedbu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub maj 14, 2016 7:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
"Spali vješticu, jer kad ti ja kažem da je vještica." To je muški princip koji će također jednog dana otići u ropotarnicu povijesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned maj 15, 2016 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
kao i sve ,forumasenje u 99% slucajeva je bildanje ega.
tko je u pravu,i da li to uopce postoji kao univerzalna kategorija,saznat ce svatko za sebe.
maximum svega ovoga je vidjeti prst koji ti pokazuje prema negdje,a u pravilu se to pretvori u iscrpljujucu raspravu o tom prstu,kao da je u njemu rjesenje..
ovaj koji i pise i ti koji citas su problem a ne rjesenje,i nijedno bildanje problema ne moze donijeti rjesenje.
isto tako,rjesenja ni nema na ovakvim mjestima,nego samo prstokaza,kako je oduvijek i bilo,jer tako mora biti.
G,ja sam tebi zahvalan,jer sam vidio tvoj prst,i puno ti hvala za to..
ova svijest je kavez,a mi bi u okviru kaveza trazili velike ideje.
dugo nisam pisao nista,jer ne vidim smisao toga,
.
nisam napravio nista spektakularno,nego tek nazirem koliko je daleko..
pozdrav

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned maj 15, 2016 1:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Evo i jedno nagradno pitanje!

Kad bi zamislili situaciju u kojoj neka životna vrsta kontroliše, manipuliše i iskorištava čovječanstvo, tako što u ljude implantiraju jednu “stranu instalaciju” ili „trojanskog konja” (što je nama poznato kao – “ličnost”) koja će obavljati skoro cjelokupnu kognitivnu funkciju kod svakog čovjeka individualno i ovaj će se poistovjećivati s njom, nesvjestan da ima u sebi svoje istinsko biće ili Istinsko Ja, kome upravo ta “strana instalacija” ne dozvoljava da se manifestuje. Istovremeno, isto čovječanstvo ima tzv. “alternativu” u koju spadaju - ličnosti - koje se bore za pravdu i slobodu čovječanstva, ukazujući ljudima na SVE drugo, osim, na istinski modalitet manipulacije i eventualne mogućnosti njenog prevazilaženja.

Sada zamisli da si ti koji ovo čitaš uspjeo nekako savladati svog Trojanskog konja, povezati se sa svojim Istinskim Ja i tako preuzeti kontrolu nad sobom. Postavi si sada sljedeće pitanje: “Kako ja mogu obavijestiti druge o tome šta se zbiva i tako im pomoći ako znam da ću se obraćanjem drugom čovjeku, u stvari, obratiti Trojanskom konju ili “stranoj instalaciji” istog tog čovjeka, koja će automatski reagovati u skladu s njenom prirodom?!

To bi ujedno bilo i ono nagradno pitanje a odgovore možete poslati ovdje. (Onaj koji uspije tačno da odgovori na ovo pitanje, ujedno će biti i onaj koji će biti u stanju da najviše nagradi samog sebe).



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned maj 15, 2016 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
EDIT.


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 6:23 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned maj 15, 2016 2:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 26, 2005 12:54 pm
Postovi: 117
Lokacija: OSIJEK
citirat cu odgovor keme montena na upit arsena dedica
"ako pitas kako mi je
da ti roknu samo dvije
sve bi ti se samo kazalo"

kako je on njemu mogao objasniti kako mu je u sarajevu?

i da li je ikad iko vjerovao ikome na osnovu dokaza?

sto je to dokaz?
na kojem nivou ?
na jednom nivou ekran koji gledas je komad plastike,na drugom el.aparat,na trecem skup atoma,na cetvrtom 99,99%prazan prostor,na petom necija ideja,itd,itd...

sto je tu istina i kako je dokazati?
i zasto?
gdje to vodi?
lp

_________________
Išto tako jedan čojek, išo i išo kad odjedanput niđe ga.E sad dal je on ošo u havu il su ga ale odnijele nezna se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned maj 15, 2016 10:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
galaksija je napisao/la:
Evo i jedno nagradno pitanje!

Kad bi zamislili situaciju u kojoj neka životna vrsta kontroliše, manipuliše i iskorištava čovječanstvo, tako što u ljude implantiraju jednu “stranu instalaciju” ili „trojanskog konja” (što je nama poznato kao – “ličnost”) koja će obavljati skoro cjelokupnu kognitivnu funkciju kod svakog čovjeka individualno i ovaj će se poistovjećivati s njom, nesvjestan da ima u sebi svoje istinsko biće ili Istinsko Ja, kome upravo ta “strana instalacija” ne dozvoljava da se manifestuje. Istovremeno, isto čovječanstvo ima tzv. “alternativu” u koju spadaju - ličnosti - koje se bore za pravdu i slobodu čovječanstva, ukazujući ljudima na SVE drugo, osim, na istinski modalitet manipulacije i eventualne mogućnosti njenog prevazilaženja.

Sada zamisli da si ti koji ovo čitaš uspjeo nekako savladati svog Trojanskog konja, povezati se sa svojim Istinskim Ja i tako preuzeti kontrolu nad sobom. Postavi si sada sljedeće pitanje: “Kako ja mogu obavijestiti druge o tome šta se zbiva i tako im pomoći ako znam da ću se obraćanjem drugom čovjeku, u stvari, obratiti Trojanskom konju ili “stranoj instalaciji” istog tog čovjeka, koja će automatski reagovati u skladu s njenom prirodom?!

To bi ujedno bilo i ono nagradno pitanje a odgovore možete poslati ovdje. (Onaj koji uspije tačno da odgovori na ovo pitanje, ujedno će biti i onaj koji će biti u stanju da najviše nagradi samog sebe).




Jedan mogući odgovor : Metafora

Ono što u čovjeku traži uvijek će prepoznati ono što treba,ako ne prepozna onda nikom ništa.

Jedan običan primjer na koji sam slučajno naletio..

The piercing radiant moon,
The storming of poor June,
All the liferunning through her hair,
Approaching guiding light,
Our shallow years in fright,
Dreams are made winding through my head,
Through my head,
Before you know,
Awake,
Your lives are open wide,
The V-chip gives them sight,
All the life running through her hair,
The spiders all in tune,
The evening of the moon,
Dreams are made winding through my head,
Through my head,
Before you know,
Awake

Tekst pjesme "Spiders" System Of A Down

Poruka pjesme sudeći po komentarima na You tube-u prolazi skroz nezapaženo.
Tekst pjesme djeluje poetično i ništa više od toga,ali podvučeni dio teksta veže sve u jednu zanimljivu poruku sa temom o kojoj mi često raspravljamo ovde na forumu,a Gnostici su trubili o njoj prije više od dva vijeka.

Vjerujem da mnogi ni poslije ovog u njoj neće prepoznati ništa specijalno i opet,nikom ništa..

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned maj 15, 2016 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
galaksija je napisao/la:
Postavi si sada sljedeće pitanje: “Kako ja mogu obavijestiti druge o tome šta se zbiva i tako im pomoći ako znam da ću se obraćanjem drugom čovjeku, u stvari, obratiti Trojanskom konju ili “stranoj instalaciji” istog tog čovjeka, koja će automatski reagovati u skladu s njenom prirodom?!


A nikako, eto kako... :-s Evo ja pokušao da te obavestim da se pored "živog" Gurđijeva maneš Muravjeva i njegove "interpretacije", i šta...? Nema efekta... :mrgreen: :hello2:

@branman

Totalno nezapažena. Ima samo preko 36.000.000 prikaza. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned maj 15, 2016 11:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
lezilebovic je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Postavi si sada sljedeće pitanje: “Kako ja mogu obavijestiti druge o tome šta se zbiva i tako im pomoći ako znam da ću se obraćanjem drugom čovjeku, u stvari, obratiti Trojanskom konju ili “stranoj instalaciji” istog tog čovjeka, koja će automatski reagovati u skladu s njenom prirodom?!


A nikako, eto kako... :-s Evo ja pokušao da te obavestim da se pored "živog" Gurđijeva maneš Muravjeva i njegove "interpretacije", i šta...? Nema efekta... :mrgreen: :hello2:


Da si pokazao i najmanju indikaciju da imaš bilo kakvu vezu sa suštinom, onda bih te možda uzeo zaozbiljno!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pon maj 16, 2016 5:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
lezilebovic je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
Postavi si sada sljedeće pitanje: “Kako ja mogu obavijestiti druge o tome šta se zbiva i tako im pomoći ako znam da ću se obraćanjem drugom čovjeku, u stvari, obratiti Trojanskom konju ili “stranoj instalaciji” istog tog čovjeka, koja će automatski reagovati u skladu s njenom prirodom?!


A nikako, eto kako... :-s Evo ja pokušao da te obavestim da se pored "živog" Gurđijeva maneš Muravjeva i njegove "interpretacije", i šta...? Nema efekta... :mrgreen: :hello2:

@branman

Totalno nezapažena. Ima samo preko 36.000.000 prikaza. :mrgreen:


Upravo to i pokušavam reći.
Pored toliko pregleda šta misliš koliko ih je shvatilo o čemu pjesma govori?

Vjerovatno samo oni koji iskreno traže i pokušavaju prepoznati B uticaje.
Svi ostali (Potencijalno opasni elementi ličnosti) uživaju u melodiji i idu dalje,za njih tu nema ništa interesantno.

A poruka je prenesena,članovi benda još uvijek živi i zdravi i nikom ništa..

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pon maj 16, 2016 1:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
branman je napisao/la:
Svi ostali (Potencijalno opasni elementi ličnosti) uživaju u melodiji i idu dalje,za njih tu nema ništa interesantno.


Mnogo manje opasni od šizoidnih propovednika antropoidnih "učenja" koji bi im realnost objasnili "mikro-čipom" koji im je "kontrolni sistem" ugradio prilikom poslednje "abdakcije". :mrgreen: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz