Sada je: sub apr 27, 2024 6:45 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 646 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 21, 2009 4:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
truth seeker je napisao/la:

kad sam ja reko da odbacujem tezu o bilo kakvoj kontroli? pa i djeca u vrtiću mogu vidjet kakvih sve manipulacija ima u svijetu, to je jasna priča. napiso sam to u nekom postu još prije, JEDINO što ja kod ickea ne prihvaćam su ti njegovi reptili i matrix.



Truth seeker-u mogu ti reći da čovjek sve što kaže, kaže istinu. Druga je stvar kako se to prihvata. Što se tiče tog reptilskog smeća mogu ti reći da sam ih vidio kad sam izlazio iz tijela. Naročito vole da se skupljaju kod ljudi koji imaju jače emotivne doživljaje i izazivaju strah što ih čini neobično razdraganim. Prave oko sebe mrak kako bi prikrili svoj izgled a odbrana od njih je saznavanje svoje prirode. Kad im se nasmiješ u lice u užasu se razbježe. Takođe vole da se skupljaju đe se skuplja puno ljudi na utakmicama i slično (zamisli mitinge političara i raznorazne izborne konvencije). Svako mjesto na kojem ljudi ispoljavaju svoje emocije njih privlači kao med muve. Tek kad se jave negativne emocije oni se razdragaju kao djeca.
Ako je matriks ono mjesto đe se sve planira i to posoji, a mi smo sami dio tog matriksa i učestvujemo u tom planiranju. Oni nijesu loši momci za razliku od usmrđelih g****a reptila i nekih vanzemaljaca. No i njima će mo doći glave ja ima jemac.

_________________
zašto je što je


Zadnja izmjena: FORMICA; sub nov 21, 2009 4:39 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 21, 2009 4:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ljudi ne razmišljaju kritički zato što su u matriksu.
Ajk živi udobno zato što ne moraju da ga uklanjaju jer vide da ste ti i većina ljudi i dalje u matriksu i pored toga što Ajk i njemu slični otkrivaju istinu. Ne možete da je vidite iako vam je pred nosem. Zato im Ajk dobro dođe kao merač vaše nesvesnosti.
Oni se bave kontrolom vašeg uma, a ne skrivanjem istine.
To im je mnogo lakše i jeftinije.

I nemoj da se mnogo pozivaš na nauku jer da išta znaš o najnovijoj nauci, znao bi da je Matriks upravo i osmišljen iz postulata teorijske fizike.
Iz tih osnova Ajk i govori o Matriksu. (O reptillima govori na osnovu svedočanstava iz cele istorije i to dobro potkrepljuje dokazima i referencama.)

Ali ti nisi uspeo da vidiš ni šta Ajk govori, ni šta fizičari već duže vreme razglabaju jer i jedni i drugi govore istu stvar.
Problem je što se ti držiš zvanićne i opšte prihvaćene verzije istine i stvarnosti jer se plašiš da ne budeš izopšten iz okoline i rodbine kao crna ovca.
Jednostavnije rečeno: nemaš muda za suočavanje sa stvarnošću.
To je ono što fali ljudima da bi se oslobodili Matriksa, da razmišlja i čita ume svako normalan, ali to nije dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 21, 2009 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Svaka čast Pantelija!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 21, 2009 6:14 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 19, 2009 4:45 pm
Postovi: 15
Lokacija: Area 51
nikad me nije bilo briga što neko misli o meni i mojim stavovima, tako da imam muda za suočavanje sa stvarnošću, al naglašavam, STVARNOŠĆU, a ne bajkama da svijetom vladaju dvometarski reptili iz četvrte dimenzije koji trebaju piti ljudsku krv kako bi zadržali svoj ljudski oblik.
a što se "dokaza" tiče, kreacionisti imaju bolje i uvjerljivije "dokaze" za svoje sulude teorije nego icke za svoje reptile.
al ok, vidim da nema smisla išta govorit kad ovdje pola foruma ickea gleda ko nekog mesiju i nedaj bože da se neko slučajno zapita da tip možda jednostavno sere. :roll:

_________________
Nemojte se brinuti o tome što ljudi misle, jer oni to ionako nikad ne rade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 21, 2009 6:57 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 01, 2009 5:10 pm
Postovi: 22
@ truth seeker:
Mogao bih ti reći da zauzimaš klasični skeptični stav, i naravno da se ti možeš braniti zdravim razumom, Occamovom britvom (ako ima više objašnjenja nečega, onda je najbolje držat se najjednostavnijeg) i argumentima u tom kontekstu.

Vjeruj mi, i ja sam razmišljao gotovo na isti način prije, kad sam čuo za te reptile i tome slične priče. No, ta priča toliko drži vodu jer stvarno ima nepreglednih dokaza za koje doslovno moraš biti fizički i duhovno slijep da ih ne uočiš.

Krenuvši od povijesnog konteksta, od pradavnih vremena pa do danas, uloga zmija, bogova koji su sišli na zemlju i sličnih tema savršeno se poklapa s ovakvim viđenjem stvarnosti, koliko god ona nevjerojatna bila.

Što se tiče denziteta, dimenzija, zovi ih kako oćeš. dokaze stvarno možeš naći bez problema ako iole ozbiljnije proučiš današnju fiziku, pogotovo kvantnu teoriju. Dovoljno je zapravo znati, tj bar biti svjestan elektromagnetskog spektra koji vidimo da zapravo shvatiš da ti vidiš samo sitni dio onog što nazivamo stvarnošću.

A ako samo malo obratiš pažnju na svijet oko sebe, na mnogim mjestima ćeš naći potvrdu istih stvari, krenuvši od literature ( ne nužno alternativne!), umjetnosti, politike, gdje god pogledaš!

Ako bi me netko stereotipno klasificirao, podpadao bi u matematičara koji sve vidi kroz brojke i zdrav razum, pa bih ti prvi trebao reći da je takvo nešto besmisleno.
No, koliko god paradoksalno zvučalo, upravo je zdrav razum taj koji me uvjerio da sa svijetom nešto definitivno nije u redu, pa ovakve teorije zaista mogu držati vodu bez problema.

Mislim da, vjerovao ili ne u reptile, sigurno vidiš da postoji nekakva sila koja stoji kao pokretač iza svih velikih događaja u zadnjih 5, 6 ili više tisuća godina.
Globalna elita, pila ona krv i jela djecu ili ne, postoji, i drži se plana, što se očituje iz dana u dan.

_________________
Život bez ljubavi je sat koji otkucava.
Ljubav bez života je nekrofilija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 21, 2009 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
al ok, vidim da nema smisla išta govorit kad ovdje pola foruma ickea gleda ko nekog mesiju


Ja mislim da ti krivo shvaćaš,koliko vidim ovaj tvoj post,a pogotovo ovaj dio što sam citirao samo govori da si se uznemirio pa ovo napisao,što je čisto klasična reakcija na nešto što neki pojedinac smatra glupim i besmislenim (znači čista predrasuda)u ovom slučaju to je tkz. matrix ili kontrola sa druge razine,većina ovdje negleda Icke-a kao mesiju,barem aktivni članovi,već uzimaju neke informacije od njega,a to da ga smatraju mesijom je potpuno mehaničan odgovor sa tvoje strane.

Citat:
nedaj bože da se neko slučajno zapita da tip možda jednostavno sere. :roll:


Vidiš ja se pitam to već neko vrijeme i jedino što uzimam kao moguće iz njegovog istraživanja je kontrola sa druge razine koju ti smatraš besmislicom jel nema "dokaza" za tu tvrdnju.
U dokumentarcu Dangerous Knowledge od bbc-a se govori o tome da logikom nemožemo sve objasniti i da ograničava,pa ti preporučam da to pogledaš ako tražiš "istinu" iz tvoje perspektive to će ti biti prihvatljivo.
Naravno ako imaš predrasude traženje istine onda ne vrijedi.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub nov 21, 2009 10:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ako misliš da si toliko objektivan, nemoj suditi o Ajku samo na osnovu jedne knjige, ovde je intervju u kome Ajk lepo predstavlja celu priču, i svedočenje učesnika aktivnosti Iluminata o onima koji zaista piju krv na ritualima koji se skoro svakodnevno događaju - ili je to možda suviše strašno da bi poverovao (ti izgleda i ne znaš da ti satanistički rituali postoje i da to nije nikakva tajna, pa ti zato ništa nije jasno):

http://rapidshare.com/files/194851836/D ... vedeno.pdf

http://rapidshare.com/files/194943603/O ... .part1.rar

http://rapidshare.com/files/195094478/O ... .part2.rar

Video se automatski spaja kada se otpakuje zajedno.

Ovde je Najveća tajna koja kompletno govori o svemu:
http://rapidshare.com/files/188728837/N ... id_Ajk.pdf

A ovde predavanje o svemu ostalom što Ajk ima da kaže:
http://www.youtube.com/watch?v=QxJiuo2fz3I

Da ga ne bismo mi ovde "branili" neka se "brani" on sam brdom informacija i argumenata.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned nov 22, 2009 1:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Htel bih dodati sljedeće...

Mjesto da se razlgalba o tome ko mu vjeruje a ko ne vjeruje, zar nije bolje da onaj ko "nije vjernik" da pokuša sam otiči malo okolo pa vidjeti o čemu se radi...

Nadalje, uz svo dužno poštovanje prema g. Icku, koji zaslužuje sve oskare za trud i Volju itd.... Ipak se počelo događati da skuplja okolo "vjernike".. No, mislim da je to ok.. no sve u svemu... ja mislim da danas i engleskoj kraljici ide na živce to što je neki vide ko reptila kad ona samo okolo šeće svoje đukele...

:angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned nov 22, 2009 1:32 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 19, 2009 4:45 pm
Postovi: 15
Lokacija: Area 51
Pantelija je napisao/la:
Ako misliš da si toliko objektivan, nemoj suditi o Ajku samo na osnovu jedne knjige, ovde je intervju u kome Ajk lepo predstavlja celu priču, i svedočenje učesnika aktivnosti Iluminata o onima koji zaista piju krv na ritualima koji se skoro svakodnevno događaju - ili je to možda suviše strašno da bi poverovao (ti izgleda i ne znaš da ti satanistički rituali postoje i da to nije nikakva tajna, pa ti zato ništa nije jasno):

http://rapidshare.com/files/194851836/D ... vedeno.pdf

http://rapidshare.com/files/194943603/O ... .part1.rar

http://rapidshare.com/files/195094478/O ... .part2.rar

Video se automatski spaja kada se otpakuje zajedno.

Ovde je Najveća tajna koja kompletno govori o svemu:
http://rapidshare.com/files/188728837/N ... id_Ajk.pdf

A ovde predavanje o svemu ostalom što Ajk ima da kaže:
http://www.youtube.com/watch?v=QxJiuo2fz3I

Da ga ne bismo mi ovde "branili" neka se "brani" on sam brdom informacija i argumenata.


ovaj video "the freedom road" sam pogledo još prvi dan kad je izašo na youtube i mogu samo reć istu stvar ko i za knjigu, ima dosta dobrih stvari naravno al tamo negdje pred kraj počinje sa svojim nekim teorijama koje su jednostavno smiješne.
iako me ova njegova knjiga "priče iz vremenske omče" jako razočarala, ipak ću dat david ickeu još jednu priliku pa ću pročitat i najveću tajnu da vidim šta tamo ima za reć. nakon toga imam u planu pogledat još jedan njegov video i onda mislim da ću proć dobar dio njegovog materijala, iako sumnjam da će se moje mišljenje o njemu promjeniti.

_________________
Nemojte se brinuti o tome što ljudi misle, jer oni to ionako nikad ne rade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned nov 22, 2009 9:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
I nemoj da propustiš glavno: Uputstvo za razumevanje Ajka
http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i ... eptili.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned nov 22, 2009 1:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 16, 2009 6:37 pm
Postovi: 104
evo i linka za knjigu michaela talbota: holografski svemir.
mozes je i burazeru preporuciti, nece skoditi.

http://www.megaupload.com/?d=YAG9RVVQ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned nov 22, 2009 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Pantelija je napisao/la:
I nemoj da propustiš glavno: Uputstvo za razumevanje Ajka
http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i ... eptili.htm


Ljudi moji ovo je istina na ovom linku. Čak su i slike gušterskih g****a tačne. :shock:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned nov 22, 2009 4:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
FORMICA jesi li imao susret sa njima pa znaš kako izgledaju sve vrste ili ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: ned nov 22, 2009 10:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Uzgred, u kojim knjižarama po Beogradu mogu da uzmem Ajkove knjige ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet dec 11, 2009 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2008 2:58 pm
Postovi: 42
Može jedno pitanje u vezi Icke-ove knjige 'Beskrajna ljubav je jedina istina'?Pročitao sam knjigu doduše jednom i ono što me najviše kopka je to kako sam ja shvatio da kada Icke govori o matriksu,iluziji ne misli samo na Zemlju,Sunčev sistem,3D,4D...nego puno više,šire. On tu misao potkrepljuje indijskom religijom u kojoj se navodi da se val svijesti odvojio od cjeline i zaboravio se!E sad mene interesuje može li mi ko reći da li griješim,a ako ne koliko je to i koji dio tog što on podrazumijeva pod matriksom,iluzijom ili odvojenom sviješću od cjeline!?

I za Panteliju jedno pitanje,možeš li mi navesti par primjera onih koji su proces učenja završili?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: pet dec 11, 2009 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
LINK je napisao/la:
Može jedno pitanje u vezi Icke-ove knjige 'Beskrajna ljubav je jedina istina'?Pročitao sam knjigu doduše jednom i ono što me najviše kopka je to kako sam ja shvatio da kada Icke govori o matriksu,iluziji ne misli samo na Zemlju,Sunčev sistem,3D,4D...nego puno više,šire. On tu misao potkrepljuje indijskom religijom u kojoj se navodi da se val svijesti odvojio od cjeline i zaboravio se!E sad mene interesuje može li mi ko reći da li griješim,a ako ne koliko je to i koji dio tog što on podrazumijeva pod matriksom,iluzijom ili odvojenom sviješću od cjeline!?

cio forum pred tobom je stworen sa namjerom da ti natjera siwe stanice na razmisljanje. dakle, u napad!

LINK je napisao/la:
I za Panteliju jedno pitanje,možeš li mi navesti par primjera onih koji su proces učenja završili?!

iako nisam pantelija, ja cu ti pokusati dati odgowor. proces ucenja NIKADA ne zawrsawa, bar ne u owom nasem denzitetu...
:thumbup:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub dec 12, 2009 11:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
LINK je napisao/la:
I za Panteliju jedno pitanje,možeš li mi navesti par primjera onih koji su proces učenja završili?!



Buda http://www.yu-budizam.com/index.html

Ramana Maharši http://www.ivantic.net/ramana.htm

Nisargadata http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/nisargad.htm

Sve je matriks.
Sve dok imaš iluzijju da postojiš kao individua u svetu, i da postoji nešto izvan tebe, kao svet, kosmos itd. ti si u matriksu, u iluziji.
Nestanak vremena i prostora znači bukvalno nestanak vremena i prostora i da samo Ti Jesi kao Bog jer Bog je sve, pa i ti, i da je sve u tebi (uslovno rećeno jer ne može da bude 'u' tebi ako nema prostora).

Ti to već jesi, samo sanjaš da nisi.
Ti si Apsolut ("Bog") koji sanja da je individua.
Taj san je matriks.
Zato te oni koji nisu ljudi teraju da sanjaš što više, da bi mogli da koriste tvoje božanske stvaralačke moći umesto tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub dec 12, 2009 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2008 2:58 pm
Postovi: 42
Hmm bilo mi je jasnije dok ne pogleda na yu-budizam.com, objašnjenje iluzije.
Po ovome spoljašni svijet postoji neovisno o umu!? :-k



''ILUZIJA

Iluzija (māyā) jeste nešto lažno ili što zapravo ne postoji. Neki loše obavešteni ljudi veruju kako je Buda učio da je sve iluzija koju stvara um i da ništa zapravo ne postoji. Ovo je jedan od primera gde je učenje vedantičkog hinduizma pogrešno pripisano Budi. Pa na šta je onda Buda mislio kad je rekao: "Sve je nestvarno" (sabbaṃ vitathaṃ, Sn.9)?

Idealizam jeste stanovište da je sve tek kreacija uma, "ples! ili "igra" (līlā) Božija i to je ono što zastupa vedanta. Ovo je krajnja suprotnost naivnom realizmu, shvatanju da je sve tačno ono kako nas se prikazuje. Obe ove ideje su pogrešne, i to prva više nego ova druga, a Buda se nije priklonio nijednoj od njih.

Sasvim je jasno da spoljašnji svet postoji u stvarnom smislu reči. Elementi tog postojanja -- zemlja ili čvrstoća (paṭhavī), voda ili fluidnost (āpo), vatra ili toplota (tejo) i vetar ili kretanje (vāyo) -- postoje nezavisno od naših umova. Međutim, kada spoljašnji svet bombarduje naša čula, mi reagujemo tako što svoje ideje, vrednosti, pretpostavke, i očekivanja projektujemo na taj svet. Kao rezultat toga, ono što opažamo je često više proizvod našeg uma nego kvaliteta samo objekta. To je Buda nazvao "iskrivljavanjem opažanja" (saṭṭā vipullāsa, A.II,52). Vrednost meditacije jeste u tome da posmatrajući um uočavamo i njegovu sklonost da projektuje i iskrivljuje, te ćemo tako smanjiti šanse da nas on zavede. Vremenom, kako postaje potpuno miran i jasan, on prestaje i da projektuje i objekti čula nam se ukazuju kakvi zaista jesu. Obična osoba sve vidi kroz određeni filter svojih žudnji, sećanja, predrasuda i nadanja; prosvetljena osoba "vidi stvari onakve kakve jesu" (yathābhūtaṭāṇadassana).''



Ali ako uzmemo da je sve ovo što se navodi kao postojanost,zemlja,voda,vjetar.. u stalnom procesu,odnosno nepostojano,onda možemo reći da to i ne postoji odnosno da nije!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub dec 12, 2009 5:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
To su budističke rasprave sa vedantistima.
Samo ti lično možeš da razumeš iluziju, tj. da se probudiš, a to je moguće samo praksom, ne čitanjem tuđih rasprava koje se uvek odnose samo na um i njegove mogućnosti.
Budizam je praksa meditacije, buđenja od iluzije, a ne rasprave o iluziji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: David Icke
PostPostano: sub dec 12, 2009 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 26, 2008 2:58 pm
Postovi: 42
Znači stara čarobna riječ 'RAD'!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 646 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz