Sada je: sub apr 27, 2024 6:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 646 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri aug 03, 2005 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Je, Ziggy sad kad velis, fakat lici na pavijana :D I R Baboon :D

Kako Pantelija za da je vidio Siriane? Hehe vjeruj mi Ziggy kad ih ti vidis znat ces da su to Siriani. Nije ih lako pomjesat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 03, 2005 4:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Streamer
A sto, kao i ti si video Siriane? Nija valjda da im pise na celu: Im Sirian from Sirius B, not from Syria! :)

"Things are starting to get serious"
-Serious Sam-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 03, 2005 5:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
A da, bas ce im na celu pisat. Daj malo logican budi. Pa furaju transparent :mrgreen: :mrgreen:

Nisam ga vidio, samo ilustraciju jednog covjeka. Visoki su i imaju veliku glavu, lice jako slicno nasem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 03, 2005 6:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Za mene nema nikakve sumnje da je sustina Ickeovih knjiga istinita.

Ali kako bi Schopenhauer rekao..prva faza svake istine je ismijavanje.
Dakle na dobrom smo putu.
Slijedeca faza je dakle ova na koju smo zagazili a to je rasprava, tako da poslije slijedi i prihvacanje iste kao nesto najnormalnije.

Nesto kao rasprava da li je Zemlja okrugla.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 03, 2005 7:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 4:59 pm
Postovi: 80
Ma nemoj da te bude strah bilo čega... pa strah ni u kom slučaju nije poželjan jer sputava. Još je netko napisao da ima isti strah. Pa što onda, ako bude kompletno ništavilo?!? Tako je i bilo, jest i bit će. Možda tu ili "negdje" drugdje... nije ni bitno.
Znam ja to, st5rah je blokator, samo sam htjela naglasiti da se ne bojoim realnih guštera od sto metara , već da se bojim da ne padnem u samoiluziju, mislim gdje je granica. Pitao si me što još znam o ovim stvarima, ne znam znaš li npr za otherkindsima, da li ste raspravljali o njima... Ta teorija o otherkindsima me npr neobično podsjeća na ovo što pišete o lizzijima. Ista stvar, eto ne moram čak niti ići u daleku prošlost pa da kažem kako to nije ništa novo. Icke mi se ne sviđa jer ne volim kada se radi kult lićnosti od nekoga, a hm neki se opasno približavaju tome..njegove stranice su blago rečeno čudne... i ima neke čudne stavove bez obzira na ove teorije o lizzijima . senzacionalizam mi jednostavno ne leži. i sve što vuće na to jednostavno odbacim jer mi je to znak da nešto ne štima. U svemu može biti dio istine, ali tzreba znati stati na loptu... dakle , daleko od toga da ja ne prihvćam neke stvari o kojima se ovdje govori, ali upozoravam na ovu famu oko Icke-a i sličnih gurua ( kada bih bila zločesta rekla bih pogledajte photoshopom obrađeno njegovo lice kako bi izgledao lijepi i upravo savršen, hm... poanta je dakle kod otvaranja ove teme bila da se jednostavno pripazi kada se osjeti da nešto prelazi u kult, religiju, o Icke se opasno tome približio...
Za otherkindse, evo jedan link...http://hiddenlair.org/home/index.php
No, to je drugi pristup, radi se ne o keljenju negativnih etiketa ljudima i "ljudima" već jednostavno prihvaćanju mogućnosti da se eto netko doista ne mora osjećati kao s "ove planete"...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 03, 2005 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ziggy
tačno je da nas život tera da se osvestimo, ali kako to radi? Da li nekim apstraktim hokus-pokusom? Ako nisi primetio to radi s bićima koja to odrađuju. Svaka funkcija i nivo svesti u prirodi ima odgovarajuće biće koje izražava i sprovodi tu funkciju i tu vrstu svesti. Ništa nije apstaktno - osim u našoj glavi. Tako i đavoli (drako ili lizardi) su bića koja konkretno manifestuju negativnu stranu kreacije i deluju kao sila otpora svesti i životu da bi se ova kroz diferencijaciju kristalisala i ojačala u čoveku. To je sve dijalektika prirode, ali ona se konkretno i po ko zna koji put ti ponavljam - realno sprovodi kroz realna bića.
Sve je stvarno - na ovaj ili onaj način.

Sirius A sam video pre nekoliko godina i tada nisam znao kako se zovu ni šta rade ovde, samo sam bio zabezeknut jer im je letelica bila biserna kugla sa prečnikom od najmanje 2 kilometara. Tek nedavno sam saznao ko su i šta rade ovde.
I pre dvadesetak godina sam imao lični susret i to na metar i po od sebe. Ali to je bilo lične prirode pa ne bih o tome.


Zadnja izmjena: Pantelija; sri aug 03, 2005 8:54 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 03, 2005 8:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ea
malo previše optužujuš Ajka za kult ličnosti, senzacionalizam i guru-maniju. Koliko ja vidim on izgleda prilično normalno a da bi se plasirala neka knjiga moraš malo i da privlačiš pažnju. Takvo je tržište. On to radi sasvim normalno. Imam i snimke njegovih predavanja na kojima se vidi da je on sasvim jednostavan čovek.
Tebi jedino smeta sadržaj njegovih knjiga pa ti to izgleda senzacionalistički.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 1:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Mislim da je bas obrnuto. Sve je apstraktno osim u nasoj glavi. Nas um ne voli mnogo apstrakcije. To znam jer se pro. bavim slikarstvom. Ljudi zele videti figurice, pejsaze i sl. Ti se ponovo vracas primitivnim verovanjima kada je svaka pojava u prirodi ili unutar coveka bila delo odgovarajuceg boga. To je stvarno degradacija svega sto je covek naucio i shvatio, pre svega nauke i filozofije, koju ti onako bacas u vodi. Ako je tebi apstraktno tesko za rezoniranje neznaci prema tome da je svet stripoteka.
Spomenimo opet Budizam. To je ustvari veoma apstraktna filozofija koja je po svom svetogledu veoma bliska modernoj kvantnoj fizici, ali transformirajuci je u religiju, ljudi su je nakindzurili slikama i pricama. Masa ne voli apstraktne ideje, ona preferira mitologiju. Mitovi imaju cilj da priblize ideju naukim ljudima, ali tragicno je sto se na kraju glavna ideja gubi i mit postaje srediste.
Prema svemu sto si rekao nas zivot i misli su delo nekih bica. To je stvarno retrogradno. Znaci mi i ne postojimo, nasa psiha je psiha drugih, a nase budjenje ja stvar volje drugih. Psiholozi mogu da bace svoje knjige u vatru i da se penzioniraju, a filozofi da sebi pucaju u glavu iz filozofskih razloga. Govoris kao neki srednjovekovni jezuit koji je lecio sizofreniju tako sto je pacijenta mucio do smrti da bi isterao demona(lizarda)

I nisi prvi niti poslednji koji je video nepoznata bica. To se desavalo u istoriji i desavace se u buducnosti. Nije nista novo, niti nepoznato, niti senzacionalno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 1:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Pantelija je napisao/la:
Ea
malo previše optužujuš Ajka za kult ličnosti, senzacionalizam i guru-maniju. Koliko ja vidim on izgleda prilično normalno a da bi se plasirala neka knjiga moraš malo i da privlačiš pažnju. Takvo je tržište. On to radi sasvim normalno. Imam i snimke njegovih predavanja na kojima se vidi da je on sasvim jednostavan čovek.


Ovo potvrđujem. Tip djeluje (i vjerujem da jest) sasvim normalan. Zapravo čim je toliko stvari prozreo, znači da je i inteligentan i normalniji od većine "normalnih". A sad...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 1:31 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Prema svemu sto si rekao nas zivot i misli su delo nekih bica. To je stvarno retrogradno. Znaci mi i ne postojimo, nasa psiha je psiha drugih, a nase budjenje ja stvar volje drugih.


Nisu drugih bića. To smo mi sami, samo na višem nivou/ima. "Ja" ili "ti" ili "netko drugi" nije samo tijelo koje posuđuje. Imaš i dušu ( osim organskih portala - oni imaju samo tijelo i zbilja nemaju podrške sa viših nivoa ). A i to nije sve. Reflektiraš se ( mislim tvoje tijelo/a + duša + nekakvo eteričko polje oko nas ) u više nivoe, tako da zajedno djeluješ i tu i tamo. Naravno, na različit i odgovarajući način na tom nivou. Svatko ima svoju refleksiju negdje.

Nadalje, mi postojimo. Na ovom nivou. I još i na drugim nivoima. U drugim oblicima. I međusobno smo SVI povezani.

Naša psiha i buđenje je OVDJE odraz, odnosno to nam se trenutno dešava na ovome nivou. Na višim nivoima imamo veću svijest, ali to isto ovdje - tamo možda znači i buđenje još veće svijesti na tom višem nivou za dalje... Mislim da je sve to zajedno interaktivno i međusobno jako povezano.

Netko drugi na ovom nivou ( 3. ), recimo netko i ja - mi smo recimo jedno te isto na nekom višem nivou. Razlikujemo se samo ovdje, odnosno do nekog nivoa. Zato kad pričamo ti, ja, netko drugi - svi smo jedno na nekom nivou...I kad se svađamo međusobno - to znači da se svađamo sami sa sobom !!! A protiv sebe... nije baš pametno.



:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 1:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Organski portal osobno je napisao/la:
Za mene nema nikakve sumnje da je sustina Ickeovih knjiga istinita.


Suština. I suština Biblije je istinita i suština grčke mitologije je istinita, apsolutno svaki mit od Belerofonta, Dedala i Ikara, Arijadnine niti kao vodič kroz labirint. Knjiga ima itekako svoju vrijednost, ali zašto je čitati kada postoji gro bolje napisanih knjiga čija suština ide još dublje? Možda da se bolje izrazim zašto onda pisati sve to i izmišljati nove likove, ako je samo suština istinita? Čemu komplicirati, jel to radi kontroverze?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 1:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
E ovo je malo vise prihvatljivije objasnjenje. Sve su pojave aspekti nas samih. To je za mene OK, a mislim da ce biti i za Pantu. Bravo Jack. Vidis kako ti znas da diplomatski izvuces stvar. Pa trebao si se prijaviti u Plave Slemove, takozvane strumfove hehe :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 1:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Pantagruel
Slazem se. Ali covekova potreba za mitovima nikad nece nestati. Cak i danas kada u neku ruku vlada nauka i razum, a religija gubi znacaj, mitovi se jos neumorno stvaraju. Sustina ovde polako biva zatrupana slikama i pretstavama.
Poruka je: Maltretiraju nas Liziji, ucite znanje(citajte Ajka i drugih iz te fele jer je ostalo obmana Lizija)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 2:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Da, to meni sve zato i u startu debelo smrdi.

Uopće nije problem u tome da ja ne bih prihvatio postojanje nekih takvih bića, dapače. Činjenica je da postoje viša bića od nas i stvarno je apsurdno smatrati da smo mi najviši. Ali problem treba početi uvijek tražiti od sebe, ne okrivljavati nikoga drugoga, pogotove ne neke Lizzije. Stvar je u tome da među samim ljudima postoji vrlo često više zla, tako da nije potrebno izmišljati "vragove", "lizije" i slično, ali ljudima je to očito kroz povijest trebalo. Iz više razloga. Neki od njih su sljedeći:

1. lakše je okrivljavati druge nego sebe
2. zbog projekcije vlastitih "tamnih" strana osobnosti

Činjenica je da su tu bili odmah i neki pametniji malo, koji su znali što to sve zapravo jest, ali nisu željeli poštivati istinu, nego su radije to globalno stanje svijesti iskoristili za vlastitu guzicu i džep (npr. brojni svećenici i pape kroz povijest). Dobro to nije ništa novo, samo rezimiram :).


@Ziggy - apsolutna istina to što kažeš za mitove, pa gledaj prosječne (i vrlo često ispodprosječne ljude, jer što je prosjek ovdje može biti diskutabilno) ljude, debile, "ovce" što ih mnogi ovdje vole zvati. Svima treba neki general, neka "nit vodilja", neka ikona ili idol koji će se bespogovorno poštivati i uzdizati. Drugi primjer, razne pop zvjezdice bez ikakve glazbene vrijednosti iza kojih stoji cijela mašinerija ekonomista (ili barem ljudi sa visokim smislom za ekonomiju i profit) itd. Pa cijeli koncept raznih "Big brother" i "nacionalni idol" show-ova se ne bi mogao održati da ne postoji takav mentalitet. Tu je naravno i moć medija i sve ostalo. Jedan gotovo savršen sustav, kako mi je samo žao jadnih ljudi koji to ne kuže. I onda se ponašaš izvan okvira koji je medij (ili religija, ili BILO KOJI sustav razmišljanja ograničen) nametnuo, onda si proglašen ludim. A neka :).

Da rezimiram - danas također imamo moderne mitove na svakom uglu. Oni su utjelovljeni u raznim "zvjezdama za jednu noć" i sličnim idiotskim umotvorinama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 2:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Bez neke namjere da nekog u nesto uvjerim moram reci da se vecini argumenta ovdje smijem.

Pogotovo onima tipa da je Icke nesto "ukrao" starijim teorijama.
Sta to znaci?

Da ja tvrdim da covjek ima dvije ruke da bi netko to osporio i proglasio sumnjivim na temelju toga sta su to ljudi znali prije 2000 godina sta neumitno znaci da sam ja od nekog tu teoriju ukrao.

Smijesno...
Dok se samo sjetim da bih prije 6-7 mjeseci napisao citavu storiju o tome.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 2:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pantagruel je napisao/la:
Organski portal osobno je napisao/la:
Za mene nema nikakve sumnje da je sustina Ickeovih knjiga istinita.


Suština. I suština Biblije je istinita i suština grčke mitologije je istinita, apsolutno svaki mit od Belerofonta, Dedala i Ikara, Arijadnine niti kao vodič kroz labirint. Knjiga ima itekako svoju vrijednost, ali zašto je čitati kada postoji gro bolje napisanih knjiga čija suština ide još dublje? Možda da se bolje izrazim zašto onda pisati sve to i izmišljati nove likove, ako je samo suština istinita? Čemu komplicirati, jel to radi kontroverze?


Zato jer se neke knjige bolje nose sa ljudskom gluposcu a neke manje dobro.
To je sva "sustina".
Uostalom nije zvaka za seljaka. Kao ni cijeli ovaj topic.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 2:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Organski portal osobno je napisao/la:
Pogotovo onima tipa da je Icke nesto "ukrao" starijim teorijama.
Sta to znaci?


Stoji. Ali isto tako i stoji da svi imamo neugodni zadah u ustima od same Majke Crkve, za koju se zna da je isto voljela posuđivati neke stvari i proglašavati ih "djelom svoga čovjeka", a profit i MOĆ su tu imale najvažniju riječ. Dobro, razlika je ovdje prvenstveno u motivu, Icke mi ne djeluje ko čovjek koji želi manipulirati ikime, na kraju krajeva on nije organizacija (da li za nekog radi, to uistinu ne znam i ne mogu baš ni znati). Tako da se nekad treba "oprostiti" ljudima koji u ustima imaju gorak okus prevare i koji su oprezni.


Organski portal osobno je napisao/la:
Da ja tvrdim da covjek ima dvije ruke da bi netko to osporio i proglasio sumnjivim na temelju toga sta su to ljudi znali prije 2000 godina sta neumitno znaci da sam ja od nekog tu teoriju ukrao.


Simpatična usporedba, ali idem malo "cjepidlačiti". Naime to da ja imam dvije ruke (s kojima sada pišem) je bjelodana činjenica i stvar na koju se niti ne osvrćemo više koliko je OČIGLEDNA. Dok smo kod Davida gospodina i njemu srodnih tema, ipak na malo skližem terenu.

Drugim riječima, um treba naoštriti više, kao i skije koje su na strmijim stazama, sigurnije što su naoštrenije. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 3:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto maj 24, 2005 11:35 pm
Postovi: 122
Lokacija: Makedonija
Organski
Te ideje koje iznosi Ajk su stari koliko i sam covek. Pogledaj samo mit o Prometeju ili zbrka u Babilonu. Manipulacija coveka od strane "bogova" je nasa stara boljka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 7:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Organski portal osobno je napisao/la:
Pantagruel je napisao/la:
Organski portal osobno je napisao/la:
Za mene nema nikakve sumnje da je sustina Ickeovih knjiga istinita.


Suština. I suština Biblije je istinita i suština grčke mitologije je istinita, apsolutno svaki mit od Belerofonta, Dedala i Ikara, Arijadnine niti kao vodič kroz labirint. Knjiga ima itekako svoju vrijednost, ali zašto je čitati kada postoji gro bolje napisanih knjiga čija suština ide još dublje? Možda da se bolje izrazim zašto onda pisati sve to i izmišljati nove likove, ako je samo suština istinita? Čemu komplicirati, jel to radi kontroverze?


Zato jer se neke knjige bolje nose sa ljudskom gluposcu a neke manje dobro.
To je sva "sustina".
Uostalom nije zvaka za seljaka. Kao ni cijeli ovaj topic.


A ja sam taj koji je seljak ovdje. HAHA. Jako visok nivo komunikacije, nema šta, o "argumentima" da ne govorim ;).

Znači moramo se i vrijeđati sada, ovo ipak nisam očekivao baš tako nisko...
Stvarno otužno.
Al' svako ima svoje veselje pa onda neka ti bude :P.


Zadnja izmjena: Pantagruel; čet aug 04, 2005 9:33 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 04, 2005 7:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ziggy, kažeš
'nase budjenje ja stvar volje drugih'

Samo je naše buđenje stvar naše volje - sve drugo nam je uslovljeno od prirode ili nekih njenih bića. Buđenje je jedino što imamo, to je i naš jedini cilj i svrha.

Dalje kažeš:
'Sve je apstraktno osim u nasoj glavi. Nas um ne voli mnogo apstrakcije'
Upravo je obrnuto: sve je konkretno i realno osim u našoj glavi. Jedino je naš um uspavan. Da nije tako ne bi bilo potrebe za buđenjem. Samo postojanje je stvarnost. Naš um nije usklađen s njim jer je subjektivan i uspavan i to usklađivanje je buđenje u objektivnoj stvarnosti.

Ostani u svom ubeđenju, neću da ti ga kvarim. Dobro znam da se ljudi ne menjaju rečima ma kako bile argumentovane. Ljudi misle i govore i kada sanjaju. Zato i na javi vrednuju reči isto kao i u snu. Samo kad ih tresne neka činjenica po glavi onda je primete.

Eto ja sam ti rekao šta sam video, da ima i drugih koji su videli Lizarde a to znači da je priča o svemu ovome istinita. Ti si to jednostavno odbacio i dalje ne veruješ. Držiš se mitova (ne pitaš se ko ih je stvorio tako složene - samo korov nastaje 'spontano'). Kad ih budeš video poverovaćeš - ali tada je obično kasno :twisted:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 646 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz