Sada je: uto maj 14, 2024 1:02 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Teorije Zavjere na balkanski način
PostPostano: čet nov 08, 2007 3:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Evo kako izgledaju teorije zavjere na balkanski način:
_________________________

Mladen Lojkić: Vladari svijeta
Daruvar, 2006


"Njegova navodna izjava "ponosim se srpskim rodom i hrvatskom domovinom" je neobična jer je nitko nikada nije čuo niti je Tesla igdje napisao ili izrekao drugi dio svoje slavne izjave." (str. 211.)

Opaska: Telegram poslan Vlatku Mačeku (25.5.1936)

slika

Vladari svijeta" među svojim članovima izabiru ljude koji će se u javnosti prikazati kao veliki znanstvenici ili umjetnici, iako na njihovim radovima radi čitav niz drugih znanstvenika i umjetnika, nekada i sposobnijih od "odabranih". Odabrani ljudi su obično siromašni individualci, "vukovi samotnjaci", često bez obitelji kako nitko ne bi nezasluženo prigrabio njihovu slavu. To su skromni ljudi, gotovo bez ikakvih poroka i mana, koji u svjetskoj javnosti izazivaju samo simpatije i divljenje. Dovoljno je spomenuti samo dvojicu: Williama Shakespearea i Nikolu Teslu." (str. 293.)

Opaska: Postoje ozbiljne indicije da iza Shakespeareovih djela stoji Francis Bacon, ali ovo za Teslu mi je prvi glas :)

"Suđenje Giordanu Brunu trajalo je gotovo osam godina, napisano je na tisuće stranica zapisnika, a inkvizitori su ga nagovarali, gotovo molili da odustane od heretičkih stavova, da se pomiri s Bogom, a što se tiče heliocentričnog sustava dovoljno je da se izjasni da je to "hipoteza", jer kada se bude mogao znanstveno dokazati, Katolička crkva će ga prihvatiti umjesto geocentričnog sustava. Međutim, Bruno je imao sasvim drugi cilj. Ako ga inkviicija oslobodi pod velikim pritiskom javnosti, priznat će svoje dosadašnje pogrješke, krivovjerje kao istinito vjerovanje, priznat će nepostojanje treće božanske osobe - Svetog Duha, Sotonu, koji se može spasiti ako se pokaje, kao i ostala gnoistička vjerovanja, a "vladarima svijeta" omogućiti lakši obračun s Katoličkom crkvom. Ako ga inkvizicija optuži, što je i bio cilj njegovih masonskih gospodara, tu ljagu Katolička crkva neće moći sprati sa sebe, tako da je Bruno do čitavog kraja zapravo izazivao i tvrdoglao tražio da ga se spali na lomači. Ona očito nije imala drugog rješenja, postupala je prema svome zakonu koji je važio u čitavom katoličkom svijetu i koji se nije mogao mimoići ukoliko se ne želi prihvatiti da je kršćanstvo zapravo krivovjerje. Bruno je optužen po osam činova hereze. Nakon osude inkvizicija je Brunu predala Svjetovnom sudu koji ga je 1600. godine osudio na smrt spaljivanjem na lomači. Tako je došao u naručje svog zaštitnika u kojega je vjerovao i s kojim se je želio što prije sresti, Sotone, a njegove sotonističke tragove vjerno će slijediti veliki pokret u Europi, prosvjetiteljstvo, prosvijećen bivšim "anđelom svjetla", Luciferom." (str. 292.)

"Katolička crkva još uvijek je najveća prepreka "vladarima svijeta" za konačnu uspostavu "novog svjetskog poretka" na našem planetu i čitava njihova borba uperena je na slabljenje, posrnuće i ovladavanje Crkvom." (str. 305.)

Opaska: Kod nekih drugih autora, ovisno o tome koja im je religija isprala mozak, "najveća prepreka" novom svjetskom poretku su pravoslavlje ili islam.

"Što je inkvizicija, kako je nastala i zašto?
Sve je počelo još u 9. stoljeću, ranom srednjem vijeku kada su sile tame, okultizma i hereze (budući svjetski vladari) preko svećenika bogumila u Bugarskoj i Makedoniji počeli s novim eksperimentalnim gnoističkim dualizmom vezanim za gnoističko kršćanstvo u 2. i 3. stoljeću i manihejizmom iz 6. stoljeća, s doktrinama odvojenosti Dobra i Zla (duhovnog i materijalnog).
...
Nastaju gotovo istovjetni gnoistički sljedbenici u Francuskoj, valdenzi, potom patareni, pavlićani, a kasnije su svi zajedno nazvani katari. Iz Francuske se hereza širi u Španjolsku, sjevernu Italiju, Češku i drugdje.
...
Još je nešto pridonijelo snažnoj herezi u kršćanskom svijetu početkom 14. stoljeća, a to su glad i kuga.
...
U mračnom i podijeljenom svijetu u kojem je malo nedostajalo da se uspostavi Luciferovo kraljevstvo, kada riječ Božja više nije bila dovoljna u borbi protiv Lucifera, nastala je inkvizicija.
Upitajmo se kakav bi danas svijet bio da inkvizicije nije bilo?" (str. 289.)

Opaska: Dobro ste primijetili, autor čak niti ne zna napisati riječ "gnostički", ali zato zna prizivati inkviziciju :)
_________________________

Dušan Ninić: "Specijalna ratna dejstva (Masoni i srpsko pitanje)"
(Galaksija je čak na ovog lika stavio link) :(

"Partizanskim (komunističkim) jedinicama je bilo važno da se pod plaštom borbe protiv okupatora sprovede jedna još važnija borba - protiv srpske državnosti.
...
Čak je nažalost i sam Draža oklevao da se razračuna sa, u početku još slabim partizanskim snagama, računajući da je najvažnija borba protiv Nemaca, a posle rata će se već na izborima odlučiti o obliku vladavine.
...
Poseban uspeh na planu razaranja srpskog nacionalnog bića, masonerija je postigla, preko svojih eksponenata, kad je izdvajanjem iz njenih nedara, pojedinih delova naroda, formirala fantomske nacije: muslimana, makedonaca i crnogoraca."

Opaska: Teritorij Crne Gore se nekada davno zvao Crvena Hrvatska, Makedonce svojataju i Bugari i Grci, a bosanski muslimani danas, nažalost jedini, Bosnu i Hercegovinu doživljavaju kao svoju domovinu, pa se stvara nova državotvorna nacija - Bošnjaci.

"Hrvatska promena mišljenja koštala je srbe od 1941. do danas, preko dva miliona žrtava.
...
Pod uticaje engleskih i francuskih slobodnih zidara 1. 12. 1918.g stvorena je Kraljevina SHS – najtragičniji promašaj u dugačkom nizu srpskih polističkih promašaja. Tragičniji od kosovskog poraza. Ovoj katastrofalnoj nacionalnoj nesreći debelo su kumovali i srpski masoni na čelu sa regentom, docnije kraljem, Aleksandrom Karađorđevićem. Ovo je urađeno i pored upozorenja najvećih umova i najboljih sinova srpskog naroda, da se to ne čini (na primer vojvode Živojina Mišića). Tako je srpski narod zaveden i poveden svojim vođama i njihovim megalomanskim, slobodnozidarskim opsesijama izgubio sopstvenu državu. Umesto da je uspostavio granice srpske države na liniji Virovitica – Karlobag – Jadran."

Opaska: Ovu granicu je vjerojatno pokupio od "prkosnog srbskog junaka" Šešelja. :)
_________________________

Jedino oko čega se ova dvojica slažu je da je Jugoslavija bila masonska tvorevina, a sve ostalo u vezi srpsko-hrvatskih odnosa je suprotno.

Kada će se pojaviti i ovdje neki David Icke koji će "prvo vidjeti balvan u svome oku, pa tek onda trn u oku brata svoga"? (Kod njega je pri vrhu zavjere ono Englezima najsvetije: imperija i kraljevska familija)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Evo Tesline poruke upucene Srbima i Hrvatima pocetkom drugog svjetskog rata

"Vasa mrznja, pretvorena u elektricnu energiju, mogla bi osvjetljavati gradove"


Tko je bio Nikola Tesla????

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 08, 2007 10:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Spyro pobratime još nampuno treba da u prosjeku (mislim na ukupne ljude) shvatimo da smo svi isti i da nema veze ni srpstvo ni hrvatstvo ni crnogorstvo i sve to ostalo jer smo svi ljudi. Čak ni rase nemaju veze.Čak ni vrste jer su i delfini naša braća (kitovi nas nešto ne podnose, preziru nas a i inače su mrzovoljni). čak i sva bića u svemiru su naša braća i svi smo zapravo vrlo slični bez obzira na spoljašnji (tjelesni) izgled.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 3:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
http://www.youtube.com/watch?v=KMoRcYNA ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 08, 2007 11:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Pantelija, Šešelj ipak nije otkrio pravu pozadinu i ove
zavere Vatikana, da na tlu Balkana tri religije ( istog naroda )
stalno budu u međusobnom sukobu. Naime, nije
otkrio da iznad svega postoji još viši nivo zavere,
odnosno - Iluminati i Draco .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 6:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Naravno da nije, suviše je ograničen i blesav da bi shvatio i otkrio baš sve, ali je i ovako dosta rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 11, 2007 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
FORMICA je napisao/la:
...još nampuno treba da u prosjeku (mislim na ukupne ljude) shvatimo da smo svi isti i da nema veze ni srpstvo ni hrvatstvo ni crnogorstvo i sve to ostalo jer smo svi ljudi. Čak ni rase nemaju veze.Čak ni vrste jer su i delfini naša braća (kitovi nas nešto ne podnose, preziru nas a i inače su mrzovoljni). čak i sva bića u svemiru su naša braća i svi smo zapravo vrlo slični bez obzira na spoljašnji (tjelesni) izgled.


=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
...........

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 2:11 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Faaipe, da l mi se cini, il mi se ne cini, iz tvog posta nekako prosto vrca "pritajena", potisnuta agresija...
Opusti se.... duboko disi....sve je u redu.....

Puno toplih pozdrava od jednog ljuskog bica :)


:love3:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 4:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
?!

Koji si ti liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik.

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 5:47 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Vjerovanje da se crkve suštinski razlikuju je ništa nego hipnotiziranost od glave do pete.


Tacno tako!
Ostatak posta - takodje! 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 7:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Citat:
Jadni mali Srbi (mali brojnošću a ne dušom) (također poznati kao "Dobro"), zbog svoje vrline i bogatstva od davnina napadani od stranih sila (aka "Zlo"). Prošlost im teška i plemenita, a zemlja trn u oku Sila Zla i posljednje utočište dobra u svijetu.

C c c...


Jasno si se izrazio, doduse,pomalo ironicno.

Sa ostatkom tvog posta se slazem,ali ne znam cemu dobrom ono na pocetku tvoga posta moze voditi?

Nije bitno da li ces mi odgovoriti.

Mozda nije na odmet malko promisliti.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 10:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav


Kako podizemo svest nasih plemena, tako cemo se i osloboditi barijera izmedju naroda, jer docicemo, vec smo dosli do toga da shvatimo da kako kao pojedinci napredujemo, tako i nasa sabraca pocinju da se bude....

Naime, zavera postoji, i nije samo zemaljska, vec i visedimenzionalna, fizicka i spiritualna...

Budite sigurni, sasvim sigurni da ce se otkriti i proslost a i buducnost u svima nama kako budemo spiritualno rasli... Mi nismo slucajno u ovim telima sada, kazimo slovenskim koje smo svesno odabrali i koja mogu da nose visoku vibraciju svesti duse, bilo negativno, bilo pozitivno.
Mozemo li da kazemo, iskreno, u redu, neko nam j... nanu naninu svo vreme, ama bas svo vreme, ama, ni malo vremena nam ne daju da se opustimo... Zasto? Sta to ima u nama, da sve pocinje odavde, mozda i nema nista narocito ali, priznacete svi, stalno neki eksperimenti u vidu-zavadi pa vladaj-kao da nisu mogli da nadju bolje mesto od ovoga...

Zamisljam dan kada ce Hrvati napustiti judeo-hriscanstvo u vidu katolicizma sa gadjenjem, pocnite vec sada ako ste otkrili tu manipulaciju, nemojte da cekate da vam to neko drugi kaze...

Zamisljam dan kada ce Srbi napustiti judeo-hriscanstvo u vidu pravoslavlja-svetosavlja sa prezirom i gnusanjem, kada se setimo nase slavne povesti a ne da izigravamo zidoljupce i da ljubimo neprijatelje svoje, ne, tako vise nece biti....

Zamisljam dan kada ce nasa braca Bosnjaci odbaciti islam kao strano telo sa svoje duse, i kada sa hrabroscu pljunu u lice fundamentalizmu...

Oh, svanuce sloboda, ali, samo kroz pojedinca koji se osvesti, pa jos jednog, i jos jednog i tako u beskraj. Nikada masa ljudi ne menja pojedinca za uzviseni cilj vec obrnuto, pritiska ga i sa njim manipulise...

Niko ovde nikoga ne vodi niti to zeli za ruke...
Ovo je prvi korak, jeste tezak ali odlucujuc za skidanje okova sa nase svesti, ako se neko oseca u tim oborima lepo, neka im, njihov odabir samo neka nas ostave na miru sa psiho-patolosko-religiozno fundamentalistickim stavovima...
Ali, neko zivi od toga da nas pritiska, ceo sistem se bazira na manipulaciji i robovanju, i niko ne zeli da bude osloboditelj sebe i drugih, vec od roba svezi, novi gospodar koji bi da nastavi da ispod sebe tlaci slabijeg...

Znate, ja sam ogorcen i vrlo besan, sto vise razotkrivam svet oko sebe dodje mi da iskocim iz koze, dodje mi da vicem: ljudi dokle vise bre, p.... probudite se vec jednom, lesevi koji hodate pognutih glava uzdignite cela, otvorite oci!!! Ali, iz zna duse znam da to tako ne ide i da cu svoj novonasli mir izgubiti, jer ja sam ovde prvo sebe da osvestim i probudim, koga bi ja uopste trzao iz duboke kome manipulacija....

Znate, da ovi vise-dimenzionalni gadovi ne postoje trebalo bismo ih izmisliti, mi ovde na balkanu smo tolko istraumirani zivotnim iskustvima da cemo skratiti dosta nasih inkarnacija kako ucimo sudbinske lekcije. Ne mozemo se pozaliti da nam je dosadno, cak naprotiv, zivimo svaki dan, svaki tren kao da nam je poslednji...
Dakle, ako uspemo da izadjemo iz takvih iskusenja kao normalni ljudi i cak povecamo nasu svest ka Bozanskom, e to je vec nesto izuzetno i vredno, naravno i za to su nam pomogla nasa jaka geneticko-slovenska tela. Ako li ne, kao bica cemo popucati po savovima, slomljeni i odbaceni od sebe i drugih... bicemo tek senke od ljudi...

Primetio sam, sto se covek vise budi, sve su suptilniji napadi i na momente strahoviti...

I da zavrsim sa vicom; (Malo sam ga preoblikovao) Pita Srbin Hrvata; zasto se ti ponosis sto si Hrvat? Hrvat mu odgovara; zato sto nisam Srbin! A zasto se ti ponosis sto si Srbin, pita Hrvat; Srbin mu odgovara; zato sto nisam Hrvat, a i Srbin! To je stanje tih sistema, i to je bolesno....

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Bojane 71, potpuno se isto osećam kao ti , a takođe od kako
sam počela da se budim , trpim veoma jake napade. Na primer,
u vrlo kratkom roku sam ostala bez posla, majka mi je umrla,
a otac operisan . Tačno je ono što su Kasiopejci rekli : Čim neko
postane kandidat za Buđenje, napadi svih vrsta ( psihički, fizički )
se pojačavaju. Moramo biti mnogo jaki, naročito što smo na Balkanu, gde je ionako previše stresno. " Ono što nas ne ubije,
to nas ojača ! "
Iskreni pozdrav, Semjase .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 16, 2007 12:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
To je zakon buđenja: moraš praktično da pokažeš ono što svesno dostigneš. Ako te okolnosti teraju na to onda imaš sreće jer to je dokaz da se stvarno budiš, a ne samo umišljeno kao mnogi.
Mislim da bi ti Uspenski ('Četvrti put') jako pomogao oko toga, i Gurđijev. Niko kao oni ne naglašavaju praktičnu stranu buđenja i da, nažalost, još nije izmišljeno buđenje bez patnje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 16, 2007 9:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Niko ovde nikoga ne vodi niti to zeli za ruke...
Ali, iz zna duse znam da to tako ne ide i da cu svoj novonasli mir izgubiti, jer ja sam ovde prvo sebe da osvestim i probudim, koga bi ja uopste trzao iz duboke kome manipulacija....


[/quote]

Bojane71, HVALA TI na podsecanju! :)


:love3:

Pozdrav

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 16, 2007 11:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
Arja je napisao/la:
Citat:
Vjerovanje da se crkve suštinski razlikuju je ništa nego hipnotiziranost od glave do pete.


Tacno tako!
Ostatak posta - takodje! 8)
Great minds think alike ;)


sigma je napisao/la:
Jasno si se izrazio, doduse,pomalo ironicno.

Sa ostatkom tvog posta se slazem,ali ne znam cemu dobrom ono na pocetku tvoga posta moze voditi?

Nije bitno da li ces mi odgovoriti.

Mozda nije na odmet malko promisliti.


Dakle ipak nisi lik, nego si imao problema s mojim postom.

Znao sam ja to. Da si to otvoreno rekao mogli smo i otvoreno komunicirati.

Post je bio samo izrugivanje mentalitetu koji svi dijelimo - Srbi, Hrvati, Muslimani itd. Šešelj mi se samo našao pri ruci. OK?

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 16, 2007 7:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Svi smo mi, tu i tamo, ponekad - likovi. 8)

Sve OK! Naravno.

:) :)

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 30, 2007 2:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Na našu sreću nije samo Balkan na udaru. Pogledajte Belgiju, Holandiju, Španiju, Italiju i da ne nabrajam dalje. Pa kod njih je u pitanju ista religija. A pojedine etničke skupine žele samostalnost.

Na Balkanu religija se poistovjećuje s nacionalnošću.

A nacija nije moralna nego pollitička kategorija. Pa kad nekog vrijeđamo po nacionalnoj osnovi, onda je naš stav ideološki.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz