Sada je: sub apr 27, 2024 1:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub apr 15, 2006 9:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Nakon još mukotrpnijeg razmišljanja.... :idea:

U pravu si!

Bolje ikad, nego nikad...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 16, 2006 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Stani mae,nemoj da preterujes sa razmisljanjem. :D

Nisam mislio da budemo neutralni kao neutron vec kao stabilni atom.
Ovo se odnosilo na ono da li je bolje pesimistima ili optimistima.
Mislim da i jedni i drugi grese u svojim pogledima na svet.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 16, 2006 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Može biti, ali se jedni osjećaju fino, a drugi su u banani!

Bez obzira što se nalaze u istim uvjetima!

OK, stvar je u ravnoteži!

Ali ukoliko mi je već suđeno da budem neuravnotežena, radije ću biti fino!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 17, 2006 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
A da li je samo moguce da su Maje stale na tom datumu jer im se nije dalo dalje rachunat a i mislili su da ce do 2022 ipak bit malo vise tehnoloski napredni da netko drugi za njih stvara kalendar..npr comopvi i to :roll:

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 17, 2006 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ali neutralni nisu reaktivni.Oni su rezultat spajanja dve suprotnosti.
Sem ako ne postoji apsolutna antineutralnost.Sto galaksija kaze "bitak i nebitak".

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 17, 2006 8:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 25, 2006 6:21 pm
Postovi: 5
Lokacija: Split
Nisam sigurna za datum, ali šta se godine tiće sva putovanja u budućnost (Tesla i još jedna firma) ne moguće je posli 2012. U oba projekta! U prošlost je neograničeno. Slučajnost ili....?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 17, 2006 10:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
pb, izgleda da ne možeš proći neprirodnim putem u drugi "vremenski cilindar". Jedino je prirodnim ciklusom to moguće.

Tehnologija, ma kako ona napredna bila, izgleda da ipak ne može "preći" apsolutni nivo ciklusa u kojem se ona nalazi i funkcionira.

Cartman, SVE je moguće! Ali... hehe... mislim da Maje nisu bili toliko lijeni da im se nije dalo računati više... hehe! Ajd prouči temu o Majama tu na forumu, pa vidi što su sve radili, pa da vidiš da je to u usporedbi s računanjem, možda nekoliko puta kompliciranije... hehe! A ipak - radili su to sve!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 18, 2006 12:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Jack mozda su svi naucnici ischesli ruke od jednom i nije im se dalo vise pisat :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 19, 2006 12:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Ma sigurno je to to!

I kad im se to dogodilo, rekoše u jedan glas : Dosta nam je ovog ograničenog tijela, ajmo dalje... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 20, 2006 11:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Bliži se... bliži se... =D> =D> =D>

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 03, 2006 6:49 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 18, 2006 2:30 pm
Postovi: 15
Lokacija: slovenačka brda
Neko je spomenuo dolazeči val 2012 godine.
I moram da kažem da je 2012 godina veoma interesantna.

Zanimljivo je da 2012. povezuje sa III.svetskim ratom.
-Čak je Nostradamu spomenje: on je rekao da če III.svetski rat trajati od 2007 pa sve do 2012.

-I kod Maja je to veoma važna godina, jer se njihov kalendar završi sa godinom 2012 a niko nezna zašto.
ovde su veoma interesantni linkovi u vezi sa majevskim kalendarom:
http://www.greatdreams.com/2012.htm
http://www.levity.com/eschaton/Why2012.html

- doči če takođe do eklipse sunca i venere te godine
i tu je link:
http://sunearth.gsfc.nasa.gov/eclipse/t ... s0412.html
http://www.transitofvenus.org/2012.htm

-i još jedan link o ˝kraju sveta˝te godine:
http://www.levity.com/eschaton/finalillusion.html

-i 2012. godine če biti olimpijske igre, pogodite kde
Pa u Londonu. (svi oni koji su čitali tekst intervju sa Davidom Ickom, znate na šta namigujem).
A što je još zanimljivije je to, da su navodno pobedili drugog kandidata Pariz sa prevarom.

A možda je sve samo slučajnost :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 9:59 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet nov 10, 2006 6:43 pm
Postovi: 8
Lokacija: BiH,Siroki Brijeg 4.denzitet
Ma nema tu slucajnosti...
Samo onaj koji nezeli vidjeti,ili je stvarno slijep :mrgreen:
ne primjecuje ... svi vazni dogadjaji si povezani sa 2012. god.
Evo kao sto je i mile reko:
-I kod Maja je to veoma važna godina, jer se njihov kalendar završi sa godinom 2012 a niko nezna zašto.

- doči če takođe do eklipse sunca i venere te godine

-i 2012. godine če biti olimpijske igre, pogodite kde
Pa u Londonu.

I ima jos milion primjera za ovu god.
Stvarno je onaj tko ovo ne vidi i neshvaca IDIOT i budala.. :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 1:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
A i meni kredit ističe 2012. godine, pa po tom zaključujem da ću moći uzeti još jedan nakon 21. 12. 2012.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 27, 2006 6:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 01, 2006 7:33 pm
Postovi: 9
I moguce europsko prvenstvo u nogometu 2012 u Hrvatskoj :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 15, 2006 5:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 18, 2006 2:30 pm
Postovi: 15
Lokacija: slovenačka brda
Zanima me koliko od vas je verovalo, da bi 1999 g. odnosno 2000 g. trebalo biti kraj sveta???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 15, 2006 11:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zanima me koliko od vas je verovalo, da bi 1999 g. odnosno 2000 g. trebalo biti kraj sveta???


Pa te godine nisu nikakvi završeci/počeci ciklusa. Nemaju veze sa stvarnim kozmičkim poravnavanjima nekih planeta i sunca, niti su neki značajniji događaji. Jer:
ovo su godine koje su nametnute Gregorijanskim "umjetnim" kalendarom koji je između ostalog, imao i svrhu disbalansirati ljudsku svijest u pomanju vremena, kao i života sukladnog s prirodom.

Nova Godina, u biti, nebi trebala biti 1.1., već 21.12. ( početak zimskog/ljetnog ciklusa, ovisno o hemisferi ). To je određena točka koja ima značenja u položaju planete. Nadalje, podciklusi bi trebali biri, u stvari, mjesečevi ciklusi ( 28 dana ), tako da bi se i tako svi zajedno bolje razumjeli i bolje osjećali, kad bi svoje živote prilagodili tim prirodnim ciklusima u kojima živimo i koji su naša prirodna okolina.

Ali... neeeee... lijepo nam manipulativno u našu svijest usade "umjetni kalendar" i sve poravnaju po tome - i imamo totalnu zbunjolu u mnogim shvaćanjima vremena i života uopće.

Kalendar je bit i početna točka svijesti u 3D. Maje su to znali...

Preporučam pogledati sljedeće u vezi toga:

Citat:
The Mayan Calendar Come North ( 180 min., divx, slika 4/5 )

Ovaj odličan dokumentarac je trenutno najbolji koji sam gledao u vezi kalendara Maja i što uopće neki kalendar znači za ljudsku svijest i razvoj. Definitivno predavač Ian Xel Lungold detaljno objašnjava sve veze Majanskog kalendara i nadolazećih promjena, crta na konkretnim primjerima, daje odlične povezanosti mnogih najbitnijih stvari koje su važne za ljudski razvoj do prelaza 2011-2012 godine ( ovisno o tome na koji kalendar gledamo ). Zašto su mnogi drevni narodi označavali 360 kao vrijeme okretaja mnogih svemirskih tijela, pa tako i Zemlje? Nama su naučnici prodali "spiku" da su drevni narodi zaokruživali broj dana jer nisu točno mogli znati ili odrediti koliko dana traje jedan okretaj Zemlje oko sunca. Ali, drevni narodi su znali mnogo više od naših današnjih arogantnih naučnika, jer tako nisu označavali dane, već stupnjeve. Da, mjerili su sva planetarna tijela vrlo točno i precizno, ali u ciklusima, kao što je i prirodno. Svako tijelo ima 360 stupnjeva u svojem jednom ciklusu, pa tako i Zemlja. To je univerzalno mjerenje, a ne broj "naših zemaljskih dana" koji vrijede samo na našoj planeti i imaju ritam i ciklus naše plave planete. Do pojave Gregorijanskog kalendara, većina ljudi je živjela u harmoniji s prirodnim ciklusima, ali u 16. stoljeću, crkva je nametnula ovakvo mjerenje vremena kakvog imamo danas općepriznatim... što znači debalans u egzistenciji, priznavanje samo materijalne komponente egzistencije... ovo ne propustite pogledati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 15, 2006 11:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 14, 2006 8:04 pm
Postovi: 139
Lokacija: na mjestu
Znaci, tako...Za zamislit se. Od sad kad god idem u ducan, kupim i jednu konzervu...necega, nebi li do 2012 imala opake zalihe, koje cu kasnije skupo prodat... 8)
Ovi datumi kraja vremena, da ne kazem "svijeta" su nas uvijek ostavljali razocaranima. Sto mi garantira da to i ovaj puta nece bit tako? Maje, zar da se njima "utjecem"? Prestali pisat kalendar i sto onda?
Nostrdamus, ajme, ne opet! Njegova se prorocanstva pokazuju tocnima tek poslije, nakon sto se dogode, a onda je lako...
Prije dvije godine pala mi je pod ruku neka knjiga, navodi po abecednom redu sve velike i male "proroke" kraja, radi se o krscanskim frikovima sto su cekali apokalipsu. Nijedan od njih uopce ne prelazi 2000 godinu, sto ce reci da su se svi odreda zaribali. Nisu svi bili idioti, daleko od toga, bilo je ljudi koji su zbog toga i lomace zariskirali...Jedan je doduse kompletno fulao godinu kraja svijeta, ali je zato do u detalja predvidio 2. svjetski rat.
Zato, nije iskljuceno da ce se "nesto" dogodit tada, al mozda ono sto najmanje ocekujemo.
I ja cu svoje konzerve il prodat il pojest, a imacu i kome i s kim... :love7:

_________________
Eye of the tiger


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 17, 2006 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Pogledao sam prvi dio dokumentarca i jos sam procitao nekoliko clanaka o tom Mayanskom kalendaru. Moram priznati da me tema duboko zaokupila i zaintrigirala. Gotovo kao nista dosada, a citam jako puno o tim "paranormalnim" i "cudnim" stvarima. Sto je najgore (ili najbolje) sve mi se to cini nekako smislenim, poglavito zbog toga sto nesto malo i pisem i radni naslov mog "eseja" nosi ime Evolucija Uma. Naime, u tom "eseju" (koji nije zavrsen, niti ce ikada biti) sam i ja primjetio i razlazem upravo problematiku uzdizanja svijesti u ukupnom covjecanstvu. A to je upravo ono sto je centralna osobina vremena u kojem zivimo prema Mayanskom kalendaru. Nebitno je sada naglasavati kad tocno zavrsava taj kalendar, 2011, 2012 ili 2013, bitno je to da razdoblje u kojem smo trenutno (Galakticko?) zavrsava 2011, a to konkretno znaci da imamo jos 5-6 godina da se nesto bitno promjeni u svijetu u kojem zivimo kako bi sam ciklus imao smisla. Dakle, prema proracunima, slijedece godine (krajem?) ulazimo u peti dan tog pretposljednjeg ciklusa, a peti dan je vazan kao prijelomni trenutak svakok ciklusa, sto nas dalje navodi na zakljucak da cemo upravo u slijedecem razdoblju od godinu - dvije svjedociti nekom "dogadjaju" koji ce biti presudan za upotpunjenje tekuceg ciklusa. Da li ce to biti posjet i obznanjivanje dosljaka iz drugih dijelova svemira, ili mozda neki globalni rat, mozda intenzivne klimatske promjene (zamjena polova) ili nesto sasvim drugo ostaje da vidimo. Sto ce reci da imamo priliku bas MI svjedociti potencijalnom dokazu o istinitosti Mayanskog kalendara i to u relativno kratkom vremenu od jedne do najduze 6 godina. I kad gledam sve u cjelni, zapravo sve to ima smisla, jer npr. samo prije 3 godine da li bi bio u mogucnosti na staroj modemskoj vezi pogledati doticni dokumentarac i procitati brojne tekstove o tim "cudnim" stvarima koji u ono vrijeme jos niti nisu bili on-line? Sve je vise ljudi (uglavnom mladje populacije) koji surfaju i traze upravo takve stvari da bi citali i prosvjetlili svoje umove. Nadalje, bitno je napomenuti da se sve odvija na principima slobodnje volje, tj. nijedan tekst ne prisiljava citaoca da vjeruje u to (za razliku od religija koja se u proslosti aplicirala na ljude cesto pod prisilom), nego mu daje mogucnost da svojim razumom izvede objektivne zakljucke iz procitanog i na tome gradi SVOJE stavove, a niposto stavove drugih individua. A jos k tomu, ako je covjek malo sposobniji, moze citati razne tekstove i svjedocenja koja naocigled nemaju veze jedni s drugima, pa opet izvuci pararelne zakljucke i dovesti u povezanost procese dogadjanja koji su odvojni zemljopisno, vremenski i razložno. Naravno da se u mnostvu takvih tekstova ponekad zbunimo i mozda izvucemo krive zakljucke. Ali jedini zakljucak koji stoji je da se nesto dogadja, da se sve vise ljudi interesira za alternativna objasnjenja postojanja koji iskljucuju religiju i znanost. Sam pokretac toga dolazi iz nas samih, iz nase znatizelje, iz nase zelje da shvatimo ovaj svijet, gdje smo i zasto smo ovdje. Nesumljivo je da sve vise ljudi dobiva taj osjecaj i oni znatizeljniji (kao npr. ljudi ovdje) pocinju tragati za informacijama, zele objasnjenja sto im se to dogadja i zasto, tko je inicijator tih pojava. A Internet je samo medij koji ljudima to omogucava, pa imamo situaciju u kojoj ljudi sa ralitih krajeva planeta, razlicitih rasa i religija, potpuno razlicitih kultura, svjedoce o slicnim iskustvima, razvijaju slicna razmisljanja i na osnovi toga se udruzuju i cijene druge ljude, osjecaju prisutnost necemu.

Malo sam skrenuo s teme, ali samo da bih mozda pruzio dokaz da se zaista nesto dogadja i da cemo zaista mozda biti svjedoci velikog vremena koje je pred nama, a to vrijeme je tako blizu i sve to samo jos vise podize uzbudjenje u nama. Naime, moze se pomisliti da je to vrijeme tek pocelo, tj. da je poceo proces koji moze trajati stotinama godina, postupno, evolucijski. Medjutim, kako kad novi ciklus (ujedno i zadnji) pocinje 2011, a nijedan ciklus nije ostao nedorecen pa tako ne bi trebao biti niti ovaj u kojemu smo trenutno.

Ne ulazeci u spekulacije sto ce se to mozda tako veliko dogoditi, jos jednom napominjem da imamo priliku tome svjedociti. I ako se to zaista dogodi, onda znamo da su Maye bile u pravu i ozbiljnost zavrsetka njihova kalendara i svijeta kakvog poznajemo (?) treba uzeti sa vrlo objektivnim i realnim poimanjem.

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 18, 2006 3:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
johnny, dobrodošao!

I hvala na ovom odličnom postu. Nadam se da će ih biti još...

=D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 18, 2006 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Jos jedan update...

Kao sto znamo, 2012. je takodjer bitna zbog galaktickog poravnanja. Naime, sunce ce se naci u eklipticnom poravnanju sa centrom galaksije sto je dogadjaj koji se dogadja svakih 26000 godina. Zanimljivo je da su Mayanci znali tocno gdje je centar nase galaksije, a da su takodjer bili svjesni postojanja i drugih galaksija. Za anticku civilizaciju koja nije imala znanja o teleskopu, ocito su bili vrlo napredni astronomi. Ili su to znanje dobili od drugih, u ovom trenutku je nedokazivo pa time i manje bitno. Procitao sam negdje da je jedan znanstvenik nedavno (nemam pojma gdje, al nije imalo veze s Mayama) primjetio da ce se iste godine dogoditi i pravnanje jos 2 galaksije s nasom galaksijom. Nevjerojatno! Takodjer, da ostavimo Maye samo za trenutak na miru, posegnimo za Biblijom, Otkrivljenje, poglavlje 12 u kojemu odmah na pocetku Ivan kaze: "Na nebu se pokaže veliko znamenje. Ugledam ženu obučenu u Sunce, s Mjesecom pod nogama i vijencem od dvanaest zvijezda na glavi." Žena obučena u sunce? 2012 - tranzit Venere preko Sunca! Još jedan relativno rijedak astronomski dogadjaj (odvija se svakih 105 godina) ali je u savrsenoj sinkronizaciji s poravnanjem sunca s galaksijom! Dok smo kod Biblije, postoji prorocanstvo nekog svecenika iz 11-12 st. koji je imao predvidjenje jos 112 papi. Po njegovu prorocanstvu sada trenutno vlada 111 papa koji je "Lažni prorok" i koji će pripremiti postolje za Anti-Krista koji je u stvari 112 "papa" po istom proročanstvu.

Nadalje, postoji jos znanstvenih dokaza koji upucuju na kulminaciju 2012. godine. Solarna aktivnost neprestano raste u vidu solarnih baklji i oluja. Cijeli ovaj period od nekoliko godina znanstvenici ocekuju snazne solarne aktivnosti koja ce kulminirati bas 2012. Takodjer, slabljenje zemljina magnetskog polja koje je u zdnjih 150 godina slabije za 10-15% medjutim sa tendencijom akceleracije intenziteta slabljenja. Takodjer sam naisao na podatak o Schumannovoj rezonanci i navode kako je porasla na gotovo 13HZ u posljednjih 20 godina a iznosila je 7.53. Medjutim, to moram priznati da mi nije jasno, jer Schummanova rezonancija nije nista drugo nego koliko puta svjetlost (ili elektromagnetski val) moze obici Zemlju na ekvatoru u jednoj sekundi (300 000 / 40 000), ali posto tu ima utjecaja ionosfera koja je u direktnoj povezanosti s magnetskim poljem, molio bih nekoga tko to razumije da pojasni.

Pogledavsi drugi dio Lungoldova dokumentarca, nakon 4 godine otkad je snimljen, moglo se uvidjeti da je Lungold malo promasio opredvidjanju u buducnosti (a sada nasoj proslosti 2002-2006). Najavio je raspad ekonomije, novca, pa cak i velikih mocnih nacija. No 2007. prema svemu treba stoga biti posebna. Peti je dan ciklusa i zapravo bi se sve to moralo dogoditi bas u slijedecoj godini (ciklus pocinje 24. 12. 2006) da bi prorocanstvo Maya imalo smisla.

No vremena imamo da sve potvrdimo. Ali kad sve sagledamo, sinkronizacija Mayanskog kalendara i proročanstava, Biblijskih prorocanstava, prorocanstva doticnog svecenika iz 11. st. zatim i prorocanstava Nostradamusa te niz nepobitnih znanstvenih činjenica koje obiljezavaju upravo 2012. godinu - daju nam do sad nevidjeno prorocanstvo kraja ili pocetka, iz vise razlicitih izvora neovisnih jedan od drugoga te uz znanstvene cinjenice. Zaboravio sam napomenuti i Evanjdjelje po Mateju, 24. poglavlje gdje se govori upravo o vremenima pred kataklizmu. (Zelim samo napomenuti da nisam nikakav vjerski fanatik ili aktivni sljedbenik nekakve religije opcenito, samo govorim o onomu s cime sam bio u doticaju).

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz