Sada je: sub apr 27, 2024 10:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sub dec 01, 2012 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Nikako ne mogu shvatiti zašto se era vodenjaka shvaća više produhovljena, humanističnija, empatičnija i općenito sve bolje i obrnuto s obzirom na eru riba u kojoj živimo. Šta nisu ribe (horoskop) te koje su produhovljene, rade sve dobrobit drugih, žele mir i harmoniju svima, a tek onda sebi, koje vjeruju i najviše su od svih ostalih znakova empatične (toliko da doslovno se mogu slamati od bola kad vide tuđu bol). O osjećaju Jedinstva sa svime da i ne govorim, to je u samoj prirodi Riba da osjećaju i propovijedaju, pa kreativnost, umjetnost itd itd itd Naravno ima i Vodenjak sve to, ali ne u toj mjeri i sigurno nisu empatični. To da su otvoreniji novim idejama i inovacijama i tehnologiji to stoji, ali ne kužim čemu toliko željenje te ere vodenjaka, to mi je sve nekako pogrešno.

Ako gledamo posljednju eru riba, vidjeti ćemo samo rat, bijedu, siromaštvo i bogaćenje onih koji idu preko drugih, teška ambicioznost i teritorijalizam i patnju i nanošenje drugim bićima bol jer se shvaćamo bogom danima i baš nas briga - nedostatak empatije (ljudi i životinje, biljke, ma sve). DALI TO IMALO ZVUČI NA NEŠTO ŠTO BI TREBALO BITI ERA RIBA????? Pa to je suštinska suprotnost svemu što Ribe predstavljaju, čak i najniži oblici Riba nisu takvi, osim sociopata, ali njih ima u svim znakovima i imaju iste probleme. Pa religija - to je glavno objašnjenje ere riba i Isus jer je kao on bio riba. Ne znam, sve mi je to mutno, nekako mi je to sve era Ovna (borbenost i ratobornost, ponekad nemilosrdnost i puko izgaranje strasti bez razuma) nego era Riba.

Da :offtopic: sam malo i da, Riba sam u horoskopu pa se ne mogu nadiviti tome kakve sve grozne stvari ima za karakteristike neka era koja je trebala upravo suprotna biti, približiti ljude jedni drugima i to po onoj paroli: ne uči drugome ono što ne želiš da oni čine tebi, pa to je doslovno riblja himna :shock: a toliko se krši?!?!! Jedino me zanima ako je već era Riba bila ovakva, znači suštinska suprotnost onome što Ribe i jesu po horoskopu, kakva će biti era Vodenjaka.

Pa možda sam i u pravu glede toga: predviđam, hipotetski, da će tehnologija imati najveću ulogu u životu pojedinaca, da će sve biti ovisno o njoj, mentalno biće će biti toliko razvijeno da će zaboraviti na emocije i osjećaje, intuiciju, nego čista logika i razum lišen srca - znači red u društvu. Svi ko neki roboti koji samo filozofiraju o nekim idejama koje nikad ne provedu u djelo, a i ego tripovi ih udaraju ko od šale, znači više nego sada. Kibernetika, genetsko manipuliranje, kontrola rađanja, bezgotovinski novac (jer nije praktično nositi sa sobom keš), vladavina uma i uz to sve više i više iluzija (o svojoj veličini, posebnosti, naprednosti) Povezanost ljudi non stop, ali putem tehnologije, aka Facebook i tako to nešto, ma odvratno, bez ljudskog kontakta. Zapravo sve ono što vidimo već sada ili ćemo tek vidjeti jer su naznake tome - dobrodošli u vrli sivi svijet Vodenjaka. Ne znam stvarno, hvala bogu neću doživjeti eru Jarca :help:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sub dec 01, 2012 10:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 26, 2012 10:53 pm
Postovi: 7
Zapadnjački horoskop nije u skladu sa dobom u kojem živimo. Ovakav horoskop koji "koristimo" je zaostatak iz ere ovna inače bi ribe bile na početku, tak da je upitno jesi li riba ili možda vodenjak jer kako se pomiču doba (zbog precesije, svakih 72 godine jedan stupanj) tako se pomiču datumi rođenja u nekom znaku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sub dec 01, 2012 10:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Ma meni je to sve smješno, uostalom još 20 dana pa da vidimo tu novu eru, ako i dođe tog dana, a ne kasnije ili ranije, ovisno, meni je sudnji dan 19.12.2012. ne pitajte zašto ahahhahahah
Jedva čekam te hipiće koji skakuću uokolo, dimi se kanabis, hoda se gol po kiši, glupavo se pleše po travi u ritmu muzike koja je dosadna i nema nikakvog ritma osim ako ste na drogama pa ima, seks na svakom čošku besplatan jer je to izraz ljubavi itd. itd.

Sloboda dolazi s odgovornošću, inače prerasta u puko životarenje, hedonizam koji nigdje ne vodi i sebičnost na loš način. Vjerovatno i zato imam abverziju prema toj eri Vodenjaka jer imam predrasudu da bi sve trebalo biti tako jer si većina to zamišlja, zapravo današnji svijet bez obaveza i pravila koja ih kao sputavaju, tipično hipijevski, ili po novom, hipsterski. Vjerujem da tako neće biti jer u suprotnom, ova riba u podznaku škorpije i jakog jarca će i dalje imati iskustva isusovih patnji zbog neorganiziranosti svijeta koji bi u tom slučaju bio prepušten nekorisnom radu. Možda zvuči tradicionalno i konformistički, ali gdje ćemo završiti ako takva era dođe? Smrdljivi, neobrijani, sa spolnim bolestima, gladni jer nema nam tko hranu pribaviti, ili ćemo se hraniti suncem, još jedna spika new agea (koliko istinita i bila)

Za napredak trebamo prvo razrješiti pitanja 1. korijenske čakre, a budimo realni, većina ljudi na ovome svijetu već tu zapne i ne miče se naprijed, a kad i ako dođu do 2. sakralne, onda se definitivno izgube u svoj toj "vodi". Treba početi od temelja, a ne od krova, možemo mi preći po duhu svetome u novu dimenziju i novi svijet, ali temelj koji je trenutačno nikakav, treba promijeniti, tek tada će sve ostalo uslijediti. Možda je ovaj 22.12.2012. zapravo stvaranje novog temelja od kojeg sve kreće iznova u dobrom smjeru, jer trebaš i srušiti će se ono što je imalo loše temelje u startu. :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pon dec 03, 2012 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ljudi jadni nebili, ne zamlaćujte se glupostima. Ko pominje datume leže. Niko ne moće reči dana toga i toga će se desiti to i to. to je mtrica koja nam treba odvlaćiti pažnju. Važno je biti svjestan sebe i svega oko sebe. Ne praviti gluposti. Uživati u ovim trenutcima to čekamo zadnjih nekoliko stotina života, i greota bi bilo sve to đavolisati. Ne bavite se glupostima nego se okrenite sebi, a promjena će biti kada bude.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto dec 04, 2012 5:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
FORMICA je napisao/la:
Ljudi jadni nebili, ne zamlaćujte se glupostima. Ko pominje datume leže. Niko ne moće reči dana toga i toga će se desiti to i to. to je mtrica koja nam treba odvlaćiti pažnju. Važno je biti svjestan sebe i svega oko sebe. Ne praviti gluposti. Uživati u ovim trenutcima to čekamo zadnjih nekoliko stotina života, i greota bi bilo sve to đavolisati. Ne bavite se glupostima nego se okrenite sebi, a promjena će biti kada bude.


:thumbup:

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto dec 04, 2012 6:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Moja mala opaska u vezi 21.12.2012.

http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i ... e/2012.htm

Srećan mi rođendan 22.12.2012


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto dec 04, 2012 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Lepo sročeno.

Ne mogu da čitam antička predviđanja i proročanstva a da nemam Fomenkov rad kao varijablu u toj jednačini. Intenzitet represije, dostupnost informacija, masovna neuroza, globalna napetost je kao balon koji samo što nije puknuo, i sve to me navodi na pomisao da je Fomenko negde grdno pogrešio. Digresiram, ali nakon upoznavanja sa njegovim radom, prosto je neizostavan činiliac na ovakvim temama. U slučaju da nije pogrešio sa većim raskoracima u kalendaru, to radikalno menja dosta stvari, ali ne utiče na ono što je suština Pantelijinog teksta, da su ovo izuzetna vremena, jedinstvena prilika, i privilegija je biti sada inkarniran, jer zbog brzine odvijanja stvari i njihove prenaglašenosti, svako odstupanje od sebe nas ubrzo kao zategnuta praćka vraća nazad, samo se treba disciplinovati da ne zatežemo ponovo, ili suviše jako u nekom drugom pravcu, već da oscilujemo u tom centru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto dec 04, 2012 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Pantelija je napisao/la:
Moja mala opaska u vezi 21.12.2012.

=D>
Citat:
Srećan mi rođendan 22.12.2012

Srećan rođendan svima nama!

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri dec 05, 2012 3:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 26, 2008 5:03 pm
Postovi: 31
Lokacija: Balkan
Pa da, Ribe predstavljaju duhovnost ali i zamucenje. Tako da doba religije prolazi.

Doba Vodolije bi trebalo da bude u vezi tehnologije.

Ja ne verujem u kraj sveta. A nadam se da ce se dogadjati svasta zanimljivog.

{gde ima droge, koka-kole, i razuzdanosti svih vrsta.} <== ovo bi bilo super :) Kamo srece ako idemo prema tome.

{Njihove parole su "Budi svoj" "Radi šta hoćeš" "Svako vidi realnost na svoj način".} ==> Uopste nije tako, parole progamera su drugacije. Ovo su istine koje tragalac nakog mnogo kvalitetnog iskustva dobije.

_________________
[]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri dec 05, 2012 5:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Da je ovo što nas očekuje nama već poznat dan, u svislu svetkovnih i prazničnih dana, pa da se pripremimo....za proslavu.

Ali ako je u pitanju opšte zaustavljanje postojeće stvarnosti, onda do tad ko se izveseli to mu je što mu je...


Baš sam uzhićen dok pišem ove reči jer vidim šta sve nisam ostvario u životu... :D

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri dec 05, 2012 11:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 15, 2012 7:08 pm
Postovi: 9
Vidjet ćemo ogledalo na zidu. I možda se prepoznati nakon toliko vremena.

P.S. Vodolija reče :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: ned dec 09, 2012 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Izvjesili su mi raspored čišćenja snijega u zgradi. Moj termin je 21.12.2012. !!! :shock:
Šta ću sad!? A ništ, u 11:11 lopatu u ruke i nadat se najboljem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: pon dec 10, 2012 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Pantelija je napisao/la:
Moja mala opaska u vezi 21.12.2012.

http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i ... e/2012.htm

Srećan mi rođendan 22.12.2012


Odlicno napisan tekst, i hvala ti na tvojoj stranici i tvome trudu!!!!!! =D>

Pozdrav!

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto dec 11, 2012 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: uto dec 11, 2012 11:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
http://cleargreendreamingtogether.com/u ... alignment/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri dec 12, 2012 2:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
od 42. minute pa do kraja



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri dec 12, 2012 11:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
vasco je napisao/la:


New ageri vec sada zbilja pretjeruju. Nece se ništa previše promjeniti ako se svi natjeramo da mislimo 'pozitivne misli'. Misli eventualno mogu uci u kolektivnu podsvijest i možda ce imati maleni podsvjesni efekat, tipa 'danas sam se na neko vrijeme osjecao baš dobro a ne znam zašto'..a i sumnjam koliko ce ljudi opce raditi to.. ne puno vjerojatno, a i to samo po sebi nece zaustaviti da djeca budu ubijana ili žrtvovana npr. Treba promjeniti samu srž koja stvara pakao na zemlji, a to je 'odvojenost' ljudi od samih sebe. A u tu 'odvojenost' spada toliko toga, toliko crnih sranja da je jednostavno ne vjerojatno..i jako teško za popraviti. Ponavljam, pokušavati popraviti to sa time da svi mislimo pozitivno za 30 minuta je jednako tome da se pokušava puhnuti u planinu sa namjerom da se ta planina pomakne. Možda i bude koji pomak na atomskoj/molekularnoj razini..ali planina bude svejedno tu. Dobar početak bi recimo bio to da oni koji su malo svjesniji globalnog stanja prestanu sjediti kod kuce na svojim guzicama pred internetom i ustvari odu van u interakciji sa ljudima. Neka dopuste da ih intuicija vodi i možda ce doci u kontakt sa nekom osobom na koju ce imati pozitivni efekt.

Ugl, još samo 9 dana :shock: :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri dec 12, 2012 4:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Slažem se sa Sirius91 što se tiče "pozitivnih misli". Nije suština misliti pozitivno već posmatrati i razumeti svoje misli.Odakle dolaze,na osnovu čega se javljaju i kako mi delamo u odnosu na to šta mislimo.
Razne misli prođu kroz glavu u jednom danu,svašta se tu nakupi. Ako teraš sebe na pozitivno, konstantno potiskuješ sve ono drugo i samo praviš sebi još veći problem i taloženje svega negativnog u podsvesti.
Pogotovo sad u ovom materijalnom svetu kada se susrećemo sa različitim ljudima.

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: sri dec 12, 2012 5:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
HO_OPONOPONO je napisao/la:
od 42. minute pa do kraja


Da, to je to.
Lijepo ju je gledati i slušati

Sve je rekla ko da mi misli čita......

Hvala za link

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa
PostPostano: čet dec 13, 2012 12:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Mike20 je napisao/la:
HO_OPONOPONO je napisao/la:
od 42. minute pa do kraja


Da, to je to.
Lijepo ju je gledati i slušati

Sve je rekla ko da mi misli čita......

Hvala za link


Oh, da, to je to, MILF pakiranje čuda čini.

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2319 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz