Sada je: sub apr 27, 2024 9:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
taisha i pluton,
aj..
ljuta sam da..ali ne na vas, nemam razloga ljutiti se na vas, jer se ni ne poznajemo. ljutim se na sve one moje bliske poznanike na koje ste me svojim postovima podsjetili. ljutim se na obraazac razmišljanja kojim ste zaraženi a da toga niste ni svjesni. ne ljuti me što ste vi osobno time "zaraženi", svatko je odgovoran samo za sebe u pogledu toga što će od ponuđenog odabrati... ljuti me što je to tako rašireno, i što je programirano, i što se tako dobro lijepi za ljude koji u osnovi ne bi bili sposobni sami kod sebe razviti takav obrazac razmišljanja. i ljuti me što se ljepi jednako za vrlo inteligentne i obrazovane osobe, kao i za one neobrazovane (neinteligentni ne postoje, da ne bude zabune...)

i vidim kamo to vodi, i znam da nije dobro, a niš ne mogu.
eto...to me ljuti...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
dragi Arja i Jack, i dragi svi
:love1:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 4:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
Draga arwen spominjes neki obrazac razmisljanja kojim sam zarazen a da toga nisam ni svijestan,a konkretno se radi o nematerijalistickom razmisljanju.Sto je u tome lose?
Kao sto sam vec rekao smeta mi kad neki ljudi mogu pomoci drugima na duhovnoj razini i onda za to uzimaju novac.To mi nekako nema smisla.
Kroz tvoje izjave sam dobio dojam da s obzirom na tvoj trud i vrijeme koje si ulozila u sebe,prilikom pomaganja drugima tebi to moraa biti placeno.E i to je razlog zasto sam zbunjen
(spremam se dati otkaz i posvetiti se volontiranju,dali da ih za to trazim naknadu?).
Ja osobno radim i zaradujem novac,ali nikad se ne osjecam tako dobro ko kad dodjem prijatelju,poznaniku ili bratu i pomognem mu za nikakvu naknadu u nekom poslu(recimo tri sam dana na mjesalici od jutra do mraka)e taj pozitivan osjecaj koji tada osjecam mi niko nemoze platiti nikakvim parama.Ako me razumijes sto pokusavam reci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 6:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Meni je sasvim normalno da mi neko naplacuje usluge. Sasvim je druga stvar ako prijatelj prijatelju pomaze a nesto drugo kad odes u kliniku alternativne medicine npr i trazis pomoc. Pa oni moraju da placaju prostor mesecno, rezije, moraju da hrane sebe i porodicu. Ne znam kako mislis da prezive ako pruzaju besplatne usluge? Pa to im je posao kao sto imam ja posao i radim za novac jer je neophodan u ovom drustvu u kojem smo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
smeta mi kad neki ljudi mogu pomoci drugima na duhovnoj razini i onda za to uzimaju novac.To mi nekako nema smisla.
Citat:

evo raznmisli o ovoj svojoj rečenici...

Mi često vjerujemo da smo onakvi kavi smo odlučili da ćemo biti... nematerijalisti, ili agresivci, ili da nismo rastrošni,. ili da nismo prevaranti, da nismo škrtice, itd...i tu je kvaka!
Baš zato što se trudimo odbaciti neku osobinu za koju vjerujemo da je negativna, zaplićemo se baš u tu osobinu a da toga nismo svjesni.



Kažeš: tebi semeta...Dakle, dira te..dakle, imaš neku čvrsti stav i u vezi tog stava emociju....
Da sad ne analiziram preširoko, pročitaj tehniku ogledalo...tu je negdje na forumu...Vjerujem da će ti biti jasno o čemu govorim...
Ja sam (bila, srećo,m toga sam se riješila) na drugom kraju iste poluge..ja pošteno plaćam svoje račune, i ne smeta mi da netko zarađuje, i ne vidim da bi meni netko trebao nešto pokloniti, ne želim da se netko inkomodira zbog mene, ne kradem ljudima vrijeme, ali zato sam ja ta koja poklanjam i darujem i pomažem, i ne znam reći Ne kad me netko nešto pita.... To izgleda plemenito, zar ne? E, vidiš..nije....To nema veze s plemenitošću.

Kad to promotriš malo s druge strane, bolje da ti nitko ništa ne poklanja...

Problem s obrascima je malo širi od ovog mog objašnjenja, ...Možda napišem o tome, ali drugom prilikom...
Možda, ako vam se čita: A. de Melo: Duhovnost ..ili Osho Rainesh: Alkemija duha...ili Rudolf Steiner: Stupnjevi više spoznaje i drugi naslovi od Steinera...

No, ..ima ljudi koji prirodno znaju to što piše u tim knjigama, bez da čitaju...


_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 9:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Treba razlikovati volontiranje u nekom klubu invalida, pomaganju starijim osobama, ili aktivnost u crvenom križu, od poučavanja nekog samoiscjeljenju i duhovnom razviću.
To nije isto, to nema veze jedno s drugim.


Pala mi je na pamet zgoda koju sam doživjela neku večer. Ulazim u dućan i tamo visi moj vršnjak. Pijan ko letva. Čovjek je imao karijeru i neke nade, ali, sve mu je to propalo i propio se, izgubio posao, i sve po spisku. Nije se ženio, nema djece. I počne on razgovor, kao generacijo ovo, generacijo ono, da bi me na kraju pitao novac za sendvič. Naravno da sam mu dala za sendvič., a usput sam mu rekla: znaš, zavidim ti. Ja moram raditi, moram biti trijezna, moram imati za kruh, moram biti uredni građanin, jer o meni ovise drugi, ne smijem raditi to što ti smiješ. Uopće ga ne žalim. Mene treba žaliti, jer sam budala i ne znam živjeti na tuđoj grbači, ne znam žicati lovu za sendvič, nego sve sama zaradim.
To što sam mu dala novac za sendvič, to nije nikakva pomoć. To je samo produžavanje njegovog stanja. On je dobio što je trebao, bez truda i bez rada, i sve dok bude dobijao i dalje će biti pijan ko letva i neće sam za sebe zarađivati, nego će iznuđivati od drugih. To iznuđivanje je vrlo suptilan način otimanja i krađe energije.

KAd bi postojao sustav bezuvjetne razmjene energije koji bi funkcionirao na svim razinama, tada bi sve moglo biti besplatno, pa i reiki i medicina i na koncu, voda.... ali..ne živimo u takvom svijetu, a izgleda da ni nećemo...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 21, 2007 11:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Uopće ga ne žalim. Mene treba žaliti, jer sam budala i ne znam živjeti na tuđoj grbači


Ma ne treba nikog žaliti, pa ni sebe... :mrgreen:

To je upravo jedna dooooobra lekcija...

... jer u životu postoje samo - lekcije.

Svatko izabire svoj put. Vršnjak je izabrao karijeru - materijalnu podlogu, nije uspio... to mu je lekcija. Arwen, ti imaš lekciju malo "višeg" nivoa svijesti - susret sa osnovnim principima kolanja energije NAKON naučenih materijalnih lekcija... dakle svakom lekcija na njegovom nivou. Taj lik će možda učiti ove lekcije koje sad ti učiš u idućem životu, možda 2-3... tko zna... ovisi o njemu ( možda već sutra, ak bu bio pametan ), a ti si te lekcije možda prošla odavno, ili možda u nekom prošlom životu.

Dakle, reiki, kao i druge metode pomaganja/lječenja/dizanja svijesti - služe kao podloga za učenje o cirkulaciji energije koju ćemo vjerojatno u potpunosti koristiti na nekom višem nivou svijesti od ovog sadašnjeg.

Sve u svoje vrijeme.

Hoće ili neće netko naplaćivati u trenutnom okruženju 3D OPS sistema - nek odluči sam i to će mu biti odgovarajuće učenje, lekcije i generalno gledajući - napredak.

"Dobro" je oboje jer je "dobro"- subjektivno.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 1:09 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Jos malkice cu da se umesam. Prija mi ekipica koja se skupila ovde, a i tema mi se cini bitnom.

Ovde mi se cini veoma bitnim potpuno odvojiti ono sto zovemo pomaganjem drugima od profesije.

Sto preko hriscanstva, sto preko socijalizma svi smo manje ili vise bili izlozeni idejama da je zaradjivanje novca nesto sramotno i prljavo. Cak i ako se ne priklanjamo ni jednom ni drugom modelu, to su jednostavno kulturoloski obrasci, koji se izuzetno duboko utisnu u tkivo kolektivne (pod)svesti neke zajednice. Ukoliko smo uz to orijentisani ka duhovnim vrednostima, ove ideje veoma dobijaju na snazi. Nimalo harmonicni odnosi koji vladaju u svetu rada, naravno, dodatno podrzavaju ove obrasce.

Novac jeste vezan za 3D, ali mi i jesmo na 3D i nismo se tu zadesili slucajno, vec da bismo naucili neke lekcije. Po mom najdubljem uverenju ta lekcija je za veliki broj nas (za mene svakako) da naucimo da preuzmemo odgovornost za sebe i one koji od nas zavise, ali istovremeno upravo da naucimo da radimo i stvaramo. To je taj neprijatni pritisak, izlaganje rada na trzistu rada, koji vas tera da budete dobri u onome cime se bavite, da se stalno usavrsavate, da biste taj rad uopste mogli da naplatite. Nase profesije. Nacin na koji se uce lekcije na 3D.

Medjutim, kako izgleda ta lekcija u praksi? Vidite da oni neposteni, bezobzirni, bez savesti, agresivni, arogantni, oni koji su spremni da gaze preko drugih cesto veoma „dobro“ prolaze. Takodje, vidite da se novcem cesto kupuje profesionalna nemoralnost. Na drugoj strani stoje oni koji nisu spremni na takvo ponasanje. Cesto se odlucuju za profesije, koje su na ovaj ili onaj nacin stvaralacke, kreativne, humanisticke ili na neki nacin podrazumevaju pozitivno delovanje u drustvu. I tu dolazi do glavne cake: ukoliko pokusaju da izloze svoj rad na trzistu rada, obicno pocinje prica kako je nemoralno naplacivati takvu vrstu usluga: zdravlje, znanje npr. Ovaj model razmisljanja je izuzetno siroko rasprostranjen.

Mi imamo duboko ukorenjen trip u glavi da tzv. humane/humanisticke delatnosti ne treba da budu profesije, da tu vrsta rada ne treba naplacivati, da od njih ne treba ziveti. Ako je neko odlucio da se bavi time, to treba da radi iskljucivo volonterski. I umesto da kazemo, divno je da si odabrao/la takvu profesiju, nadam se da ce ti dobro ici, mi kazemo „kako mozes to da naplacujes“. Shvatate poentu? Vecina nas zivi od novca - bez novca imate situaciju stalnog stresa, mnogo manje slobode izbora u 3D situacijama i zavisnost od drugih, bila to drzava ili bliski rodjaci i prijatelji. To je prosto tako u 3D. Medjutim, stvar nije samo u prezivljavanju: profesionalni rad je vazan, jer nam omogucava/ili nas tera (kako ko vise voli) na stalno napredovanje i usavrsavanje. Sa druge strane se plasira ideja da se novac moze zaraditi - odnosno da je ok novac zaraditi - samo na onaj gore opisani nacin (bezobzirnost i penjanje po lestvicama piramide). To stanje prihvatamo kao nezeljeno ali normalno, medjutim bunimo se protiv toga da neko naplati svoj visoko strucni rad iz neke humanisticke profesije. A upravo to je jedan od nacina da se humanizuje svet rada. Da se stvori alternativa.

Pomaganje drugima i volonterski rad, jer smo tako odabrali je potpuno druga stvar i tema za sebe. Takodje kompleksna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 11:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Draga Arja.
JEdnako kao i ti gledam na te probleme, i slično razmišljma.
Nadovezat ću se s još jenom tezom, a to je da smo ukorijenili stav da je novac prljav i da je nemoguće pošteno zaraditi novac, i da je materijalno loše. to je samo posljedica neravnopravne razmjene dobara i gubitka mjere koja bi trebala biti izražena u novcu. Novac je zamijenio razmjenu energije u robi. Nap. u toj razmjeni zna se koliko žita treba dati za jedno krzno, jer se pretpostavlja da je uložen otprilike isti rad koji je potreban da bi se uzgojilo to žito i da bi se načinilo krzno.
Novac bi u sebi trebao nositi točno određenu količinu radne energije koja je uložena da bi se ta količina novca dobila. tu se zbraja trenutni i minuli rad (tako smo to nekad zvali, a to je onaj rad kojeg smo uložili u proces sticanja znanja i vještina da bi ga mogli ostvarivati)..
Danas imamo situaciju da su poremećeni odnosi vrijednosti koji novac saržava. Poremećen je odnos jedinice uloženog rada i vrijednosti tog rada kojeg jedna jedinica novca nosi.
Osim toga, skloni smo generalizirati. ako negdje postoji jedan lopov, skloni smo reći da su svi lopovi. ako se netko prijevarom obogatio, reći ćemo da su svi bogataši prevaranti. Takav način donošenja stavova mi zovemo: "to je moje mišljenje", ali to uopće nije mišljanje, jer razmišljanje bi trebalo biti na osnovu vlastitog iskustva i vlastitog promatranja. Pošto smo skloni prihvaćti ovakve generalizacije i vjerovati u njih kao da su naše vlastite, baš zbog toga je moguće da nam se bilo kakva mišljenja nametnu sa strane, odozgo i ili odkudveć..Ne samo da prihvaćamo takva neprovjerene i netočne informacije nego se mi i prema njima ponašamo i živimo, i ugrađujemo ih u sebe, u svoje temelje, te na njih nadograđujemo čitave kule i bedeme. Na osonvu takvih pogrešnih uvjerenja koja postaju kao živi organizmi okružujemo se istomišljenicima, koji još više podržavaju takve stavove, u svoj život privlačimo sve više drugih ljudi koji će svojim ponašanjem dokazivati da je naša prvotna pogrešna teza istinita, i sve to nas sve više udaljava od istine.
Ne samo u pitanju poimanja novca i materijalnog, u svim ostalim pitanjima očituje se taj mehanizam.
To se jano vidi u vicevima o plavušama, u komentarima kad se netko ženi, kad se rodi diejte, kad ..da ne nabrajam...
Mi možemo sve to prihvatiti kao zdravo za gotovo i živjeti s time, dok nam to odgovara, i dok nam dobro ide. Kad nas lupi "sudbina", tada imamo priliku ispitati sva svoja uvjerenja i mišljenja i potražiti istinu. Ako to učinimo, otvorili smo pandorinu kutiju, i treba nam mnogo hrabrosti da pbijedimo sve nemani koje će iz nje izaći. ako nemamo potrebnu hrabrost, bolje ne otvarati ništa, živjeti kao i prije vjerujući u generalne stavove koje uspot skupljamo na tržnici i u kafićima: da je novac prljav, da su bogataši lopovi, da su žene kurve, da su djeca teret, da, da je jedan narod ovakav a drugi onakav.....itd...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 6:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
arwen dor je napisao/la:
... Novac je zamijenio razmjenu energije u robi. Nap. u toj razmjeni zna se koliko žita treba dati za jedno krzno, jer se pretpostavlja da je uložen otprilike isti rad koji je potreban da bi se uzgojilo to žito i da bi se načinilo krzno.
Novac bi u sebi trebao nositi točno određenu količinu radne energije koja je uložena da bi se ta količina novca dobila. tu se zbraja trenutni i minuli rad (tako smo to nekad zvali, a to je onaj rad kojeg smo uložili u proces sticanja znanja i vještina da bi ga mogli ostvarivati)..


Posto smo ovde videli sta novac nije ja bi samo dodala sta zapravo odredjuje vrednost novca.
Vrednost novca je neraskidivo povezana sa pojavom ponuda-potraznja. Roba vredi onoliko novca koliko je neko spreman da plati bez obzira koliko je zaista utroseno za njenu prozivodnju. Ovde gde sam ja cest je slucaj da je crveni automobil skuplji od drugih boja istog modela, jer vise ljudi trazi crvenu. U tvom primeru, ako svi imaju zito a recimo nestasica je krzna, to isto krzno ce na trzistu vredeti vise zita (a istovremeno ce biti obezvredjeno zito). Ili recimo da setas plazom i nadjes skoljku sa biserom izuzetnog kvaliteta i recimo belo-roze boje koji su najredji i time najskuplji, ako ga prodajes sigurno ga neces prodati racunajuci minuli rad :) vec ces odneti u prodavnicu bisera na procenu sto nije nista drugo nego racunica koliko takvih slicnih bisera ima na trzistu i koliko ih ljudi placaju :).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Vrednost novca je neraskidivo povezana sa pojavom ponuda-potraznja. Roba vredi onoliko novca koliko je neko spreman da plati bez obzira koliko je zaista utroseno za njenu prozivodnju.


I to je cijela filozofija. :D

Prika, svaka čast ...(... sviđa mi se kako razmišljaš ). =D> :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 12:20 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Osim toga, skloni smo generalizirati. ako negdje postoji jedan lopov, skloni smo reći da su svi lopovi. ako se netko prijevarom obogatio, reći ćemo da su svi bogataši prevaranti. Takav način donošenja stavova mi zovemo: "to je moje mišljenje", ali to uopće nije mišljanje, jer razmišljanje bi trebalo biti na osnovu vlastitog iskustva i vlastitog promatranja.


Da. Ovo si dobro opisala. U biti - to su naše PREDRASUDE koje nam kasnije naprave poteškoće. Trebamo se kloniti predrasuda.

I kako vidim da je tema krenula o novcu - razdvojio sam je od Reikija...

Dakle, novac, naplaćivanje... zarade... ajmo, samo dam da prodam...

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Vrednost novca je neraskidivo povezana sa pojavom ponuda-potraznja.

Tako je. I zbog toga je Reiki sigurno bio veoma skup u vreme kada je to bila tajna tehnika.
Nakon sto je Reiki postao otvoren, porasla je ponuda i spala je cena.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 10:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Posto smo definitivno odlutali od reikija...

Citat:
Vrednost novca je neraskidivo povezana sa pojavom ponuda-potraznja.

Da, a potraznja odredjena potrebama/zela koje „ribari ljudskih dusa“ kreiraju za nas.
Ako im to dozvolimo, of kors. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 25, 2007 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- Dobra tema - novac = kontrola u 3.denzitetu.

- Večinom one stvari koje su toliko uočljive i ne primječujemo. Jedna od tih je i novac kao sredstvo kontrole nad "dušama" koje su zaglavile u fizičkom realitetu. Nema novca = nema keksa. To je poruka koja je odaslana masama i mase su je prihvatile. Doduše to i je činjenica ali nije problem u činjenici problem je u stavu prema gledanju ljudi po tome koliko novca imaju. E tu je problem. Jedan od najljepših trikova "današnjice" ( a možda i šire :mrgreen: ) i jedna od najuspješnijih manipulacija ikada napravljena u 3. denzitetu.

- Danas a pogotovo u zapadnom svijetu , možeš raditi šta god hoćeš i nečeš i ništa to neče biti bitno ako imaš novca, ako imaš novca sve prolazi.
- Nisam rekao ništa novo - ovo svi znamo ali eto treba ponovit ...

- Jedini grijeh danas ( pogotovo u tzv "kapitalističkim" zemljama ) je : BITI BEZ LOVE.

- Ponovit ču ovu gore rečenicu kako bi vam se dobro usadila u memoriju.

- Jedini grijeh danas ( pogotovo u tzv "kapitalističkim" zemljama ) je : BITI BEZ LOVE.

- I kad je takav način razmišljanja ušao u mase i mase su ga prihvatile - svaka daljna manipulacija masam je olakšana. Very easy. Genijalana manipulacija. Jednostavno i djelotvorno. Strava.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 25, 2007 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
ŠTO MISLITE O KREDITIMA I RAZNIM DRUGIM DUGOVIMA?

ZANIMA ME KAKO BI DUGOVI I KREDITI MOGLI
IMATI UTJECAJ NA PROCES KONTROLE OD STRANE 4D OPS
PRI DOLASKU VALA I TRANSFORMACIJE NA 4D.

DA LI ĆE TO BITI OTEŽAVAJUĆA OKOLNOST.
KOLIKO SAM SHVATILA ONI NAS NA 4D HOĆE KONTROLIRATI,ZAR NE?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198
Aj aj - probudiše se duhovi.

Arwen, Arwen Dor - ako dozvoliš: dkm i primatelj: ti. Isto vrijedi za sve one koji imaju uši da čuju.

...And another rule of Dharma is to refrain from criticising or condemning the Dharma of another man less developed than yourself. He is not looking through your eyes. He may be living nearer to his spiritual ideal than you are to yours – how dare you judge him? Are you so near perfect that you set your standard up as absolute?...


Zadnja izmjena: sen-sei; pon feb 26, 2007 4:50 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 8:44 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 11, 2006 7:06 am
Postovi: 24
sen-sei je napisao/la:
...And another rule of Dharma is to refrain from criticising or condemning the Dharma of another man less developed than yourself. He is not looking through your eyes. He may be living nearer to his spiritual ideal than you are to yours – how dare you yudge him? Are you so near perfect that you set your standard up as absolute?...


-> With this body of yours, you ought to do some work and make a contribution to the world.

-> Let's use what we have learned and what we understand to universally save living beings in the world.

Lova, lova... jednom je jedan fantastican lik napisao fantasticnu knjigu "Putovanje kroz galaksiju za autostopere" i poprilicno tocno opisao kako ti papirici kontroliraju stvari:

"Far out in the uncharted backwaters of the unfashionable end of the Western Spiral arm of the Galaxy lies a small unregarded yellow sun.
Orbiting this at a distance of roughly ninety-eight million miles is an utterly insignificant little blue-green planet whose ape-descended life forms are so amazingly primitive that they still think digital watches are a pretty neat idea.

This planet has a problem, which was this: most of the people on it were unhappy for pretty much of the time. Many solutions were suggested for this problem, but most of these were largely concerned with the movements of small green pieces of paper, which is odd because on the whole it wasn't the small green pieces of paper that were unhappy.

And so the problem remained; lots of the people were mean, and most of them were miserable, even the ones with digital watches. "


... potraznja-ponuda, ovo i ono. Bacimo sve na trziste, prodajmo spiritualnost za velike pare jer New Age je sada "in"; nema karme, nema altruizma, nema ispravnih namjera. I AM BORG! Programiran i sretan :mrgreen:

Uglavnom, nije da nisam dio sistema i nije da ne zivim od njega i nije da mi se ne sere od toga... ali sta ces! Moras, je l'?! :? Da, definitivno ne treba suditi druge i moralizirati, jer sam ja prva sve samo ne savrsena. Samo me ubija to sto ljudi nikako da shvate da dokle god budu redovi za mobitele za 1 jebenu kunu, dotle ce stvari ostati iste. Gledam oko sebe i ubije me u pojam kad vidim da ljudi zive na kredit, novim kreditom placaju vec postojeci i tako u nedogled. I budu sretni sto su uspijeli dobit taj drugi kredit, jer ce sad... sto?! Sto ce oni sad... uzet treci?! I do kada tako... dok nas sve skupa ne porobe? I sta onda? Tko ce nam onda bit kriv?



Da, da.. to su stvari 3. denziteta i neka ih, ali dok sam tu gdje jesam jedino sto mogu uciniti je pokusat da i drugi maknu tu iluzornu zavjesu s ociju. Materijalizam ovakvih razmjera je sve blize momentu kada ce nestati, jer je ovo samo dio ciklusa, ali to ne znaci da treba sjedit', ignorirat i cekat da se stvari same rijese...jer nece. Priroda ce se sama pobrinuti za sebe; ona ce odradit svoje ciscenje onako kako ce to nama najmanje odgovarati. I ne zelim si ni zamisljati kako ce se masovna shizofrenija ispoljiti u takvim uvjetima.

... i tako svaki put kad krenem u diskusiju po pitanju lova/ne-lova, osjecam se licemjerno. I neka mi je. Ali dokle god ima mjesta za altruizam, ja cu laprdat i iznositi ideale u nadi da ce se jednom stvoriti kriticna masa ljudi i da ce svijet postati zdravije mjesto. Kazu 2012. pocinje novi ciklus i bit ce to period harmonije i svega onog cega sada nema i do tada meni jedino sto preostaje da makar pokusam iznijeti kako razmisljam. Ako jedan shvati, napravila sam dobar posao. Ovdje dosta ljudi shvaca, ali svejedno treba se s vremena na vrijeme odraditi reality check. Ko zna, mozda netko uvidi da totalno nemam pojma sta pricam i odluci i dalje ignorirati ocito st(r)anje stvari. :mrgreen:

Onog casa kada pojedemo i zadnju ribu i prodamo i zadnji izvor, necemo moci pojest' svoje novce!

_________________
Be ware and...
Be ware... and..
Be ware!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 10:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Citat:
Kazu 2012. pocinje novi ciklus i bit ce to period harmonije i svega onog cega sada nema


- Eto odgovora za dizanje kredita. Dižite sada šta više kredita ali dugoročnih ( barem na 20 godina ) jer po svemu sudeći ... ... ... vrijeme radi za nas !!! - :mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 5:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobio sam ovaj zanimljiv dokument, pa eto za sve:

Krug ULOG - 4,76 % ISPLATA UK.ULOG ZARADA %

01. 21,50 20,47 1023,83 21,50 1002,33 4662,00
02. 43,40 41,33 2066,70 64,90 2001,80 3084,43
03. 65,80 62,66 3133,39 130,70 3002,69 2297,39
04. 88,60 84,38 4219,13 219,30 3999,83 1823,90
05. 112,00 106,66 5333,44 331,30 5002,14 1509,85
06. 135,80 129,33 6466,79 467,10 5999,69 1284,45
07. 160,20 152,57 7628,72 627,30 7001,42 1116,11
08. 185,10 176,28 8814,46 812,40 8002,06 984,99
09. 210,50 200,48 10024,01 1022,90 9001,11 879,95
10. 236,50 225,24 11262,13 1259,40 10002,73 794,24
11. 263,00 250,48 12524,06 1522,40 11001,66 722,65
12. 290,10 276,29 13814,56 1812,50 12002,06 662,18
13. 317,80 302,67 15133,63 2130,30 13003,33 610,39
14. 346,00 329,53 16476,52 2476,30 14000,22 565,36
15. 374,90 357,05 17852,73 2851,20 15001,53 526,14
16. 404,40 385,15 19257,52 3255,60 16001,92 491,51
17. 434,50 413,81 20690,89 3690,10 17000,79 460,71
18. 465,30 443,15 22157,58 4155,40 18002,18 433,22
19. 496,70 473,05 23652,85 4652,10 19000,75 408,43
20. 528,80 503,62 25181,45 5180,90 20000,55 386,04
21. 561,60 534,86 26743,39 5742,50 21000,89 365,70
22. 595,10 566,77 28338,66 6337,60 22001,06 347,15
23. 629,30 599,34 29967,26 6966,90 23000,36 330,13
24. 664,30 632,67 31633,96 7631,20 24002,76 314,53
25. 700,00 666,68 33334,00 8331,20 25002,80 300,11
26. 736,40 701,34 35067,36 9067,60 25999,76 286,73
27. 773,70 736,87 36843,59 9841,30 27002,29 274,37
28. 811,70 773,06 38653,15 10653,00 28000,15 262,83
29. 850,60 810,11 40505,57 11503,60 29001,97 252,11
30. 890,30 847,92 42396,08 12393,90 30002,18 242,07
31. 930,80 886,49 44324,69 13324,70 30999,99 232,65
32. 972,30 926,01 46300,92 14297,00 32003,92 223,85
33. 1014,60 966,30 48315,25 15311,60 33003,65 215,54
34. 1057,80 1007,44 50372,44 16369,40 34003,04 207,72
35. 1101,90 1049,44 52472,48 17471,30 35001,18 200,33
36. 1147,00 1092,40 54620,14 18618,30 36001,84 193,36
37. 1193,00 1136,21 56810,66 19811,30 36999,36 186,75
38. 1240,10 1181,07 59053,56 21051,40 38002,16 180,52
39. 1288,10 1226,78 61339,32 22339,50 38999,82 174,57
40. 1337,20 1273,54 63677,46 23676,70 40000,76 168,94
41. 1387,30 1321,26 66063,23 25064,00 40999,23 163,57
42. 1438,60 1370,12 68506,13 26502,60 42003,53 158,48
43. 1490,90 1419,93 70996,66 27993,50 43003,16 153,61
44. 1544,30 1470,79 73539,57 29537,80 44001,77 148,96
45. 1598,90 1522,79 76139,62 31136,70 45002,92 144,53
46. 1654,60 1575,84 78792,05 32791,30 46000,75 140,28
47. 1711,60 1630,12 81506,39 34502,90 47003,49 136,23
48. 1769,70 1685,46 84273,11 36272,60 48000,51 132,33
49. 1829,10 1742,03 87101,74 38101,70 49000,04 128,60
50. 1889,80 1799,84 89992,28 39991,50 50000,78 125,02
51. 1951,80 1858,89 92944,72 41943,30 51001,42 121,59
52. 2015,10 1919,18 95959,06 43958,40 52000,66 118,29
53. 2079,80 1980,80 99040,08 46038,20 53001,88 115,12
54. 2145,80 2043,66 102183,00 48184,00 53999,00 112,06
55. 2213,30 2107,94 105397,30 50397,30 55000,05 109,13
56. 2282,30 2173,66 108683,13 52679,60 56003,53 106,30
57. 2352,70 2240,71 112035,57 55032,30 57003,27 103,58
58. 2424,60 2309,18 115459,45 57456,90 58002,55 100,94
59. 2498,00 2379,09 118954,76 59954,90 58999,86 98,40
60. 2573,10 2450,62 122531,02 62528,00 60003,02 95,96
61. 2649,70 2523,57 126178,71 65177,70 61001,01 93,59
62. 2728,00 2598,14 129907,36 67905,70 62001,66 91,30
63. 2808,00 2674,33 133716,96 70713,70 63003,26 89,09
64. 2889,60 2752,05 137602,75 73603,30 63999,45 86,95
65. 2973,10 2831,58 141579,02 76576,40 65002,62 84,88
66. 3058,30 2912,72 145636,25 79635,00 66001,25 82,87
67. 3145,40 2995,67 149783,95 82780,40 67003,55 80,94
68. 3234,30 3080,34 154017,37 86014,70 68002,67 79,05
69. 3325,10 3166,82 158341,26 89339,80 69001,46 77,23
70. 3417,90 3255,20 162760,40 92757,70 70002,70 75,46
71. 3512,60 3345,40 167270,01 96270,30 70999,71 73,75
72. 3609,40 3437,59 171879,63 99879,70 71999,93 72,08
73. 3708,30 3531,78 176589,25 103588,00 73001,25 70,47
74. 3809,30 3627,97 181398,87 107397,30 74001,57 68,90
75. 3912,50 3726,26 186313,25 111309,80 75003,45 67,38
76. 4017,80 3826,55 191327,64 115327,60 76000,04 65,89
77. 4125,50 3929,12 196456,31 119453,10 77003,21 64,46
78. 4235,40 4033,79 201689,75 123688,50 78001,25 63,06
79. 4347,70 4140,74 207037,47 128036,20 79001,27 61,70
80. 4462,40 4249,98 212499,49 132498,60 80000,89 60,37
81. 4579,60 4361,61 218080,55 137078,20 81002,35 59,09
82. 4699,30 4475,61 223780,67 141777,50 82003,17 57,83
83. 4821,50 4591,99 229599,83 146599,00 83000,83 56,61
84. 4946,40 4710,95 235547,57 151545,40 84002,17 55,43
85. 5073,90 4832,38 241619,12 156619,30 84999,82 54,27
86. 5204,20 4956,48 247824,00 161823,50 86000,50 53,14
87. 5337,30 5083,24 254162,23 167160,80 87001,43 52,04
88. 5473,20 5212,67 260633,78 172634,00 87999,78 50,97
89. 5612,10 5344,96 267248,20 178246,10 89002,10 49,93
90. 5753,90 5480,01 274000,72 184000,00 90000,72 48,91
91. 5898,80 5618,01 280900,85 189898,80 91002,05 47,92
92. 6046,70 5758,87 287943,85 195945,50 91998,35 46,95
93. 6197,90 5902,87 295143,99 202143,40 93000,59 46,00
94. 6352,30 6049,93 302496,52 208495,70 94000,82 45,08
95. 6510,00 6200,12 310006,20 215005,70 95000,50 44,18
96. 6671,10 6353,55 317677,78 221676,80 96000,98 43,30
97. 6835,60 6510,22 325511,27 228512,40 96998,87 42,44
98. 7003,70 6670,32 333516,19 235516,10 98000,09 41,61
99. 7175,40 6833,85 341692,54 242691,50 99001,04 40,79
100. 7350,80 7000,90 350045,09 250042,30 100002,79 39.99

Igra u krug-podižeš ulog do dobitka te počinješ ispočetka
Igra na koeficijent 50,0 uvjet 1 pogodak iz 100 kola
Zarada po kolu 1000 kuna
Igraju strateški više igrača pokrivajući jedan drugog
10 igrača trebaju ukupni ulog od 250000 kuna
4 kola tjedno tj. Oko 200 kola godišnje garantira 20000 kuna zarade
To je zarada u 1.godini 80 % od ukupnog uloga
Moja je strategija da se ulog podiže u 5 godini
Tada je zarada 1280 % od ukupnog uloga
Jedini rizik je gornja vrijednost (limit ) kladionice
Igra se u više kladionica na manje dobitke
Teoretski poneki igrač bi mogao i preći 150.krug ako ga ostali pokrivaju

OVO JE SAMO JEDNA OD MNOGIH STRATEGIJA IGRE !
POSTOJI I IGRA NA LOTO GDJE UNAPRIJED POGAĐAM 2 BROJA
ZA NJIH KLADIONICA ISPLAĆUJE 55 PUTA OD ULOGA

Izumitelj šahovske igre tražio je nagradu
Na 1.polju 1 zrno žita
Na 2.polju 2 zrna žita
Na 3.polju 4 zrna žita…
Na 64 polju Kralj nije imao žita

MOJA JE STRATEGIJA DA PRISILIM TAJNO BRATSTVO DA UKINE NOVAC
ZAUSTAVILI BI RATOVE U SVIJETU I UKINULI VLAST
JEDAN ZA SVE ,SVI ZA JEDNOG = SVIMA JEDNAKO

OBJAVI NA FORUMU DA POZIVAM IGRAČE
DRAGAN

=D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz