Sada je: sub apr 27, 2024 6:41 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 10:40 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 11, 2006 7:06 am
Postovi: 24
Nikad nisam imala direktnih iskustava sa reikijem i moram priznati da sam svojevremeno bila pomalo i skepticna. No, nakom sto je reiki napravljen na mojoj macki koja je imala problema sa jetrom, nestala je svaka sumnja. Zbog te jetre macak je bio 3 godine nikakav; imao je strasne reakcije na kozi i stalno je lezao u kucici. Veterinari su napravili nista, jer i nisu bas znali sta mu je i kako mu konkretno pomoci. Odlucili smo se na eksperiment sa reikijem i postepeno macak je doslovce preporodjen. Svi problemi su jednostavno nestali. Macka nije podlozna nikakvoj sugestiji, niti je mogla imati blagu predodzbu sta joj se radi i samim time je jasno da reiki i te kako funkcionira.

Ali, uvijek taj ALI. Reiki, kao i svaka druga metoda lijecenja nije nastala da bi si netko napravio biznis od toga i to me uzasno smeta. Te alternativne metode stvarno rade i taj ljudski faktor valjda neminovno krene zloupotrebljavati sve sto stigne pa tako i to. Naplacivati tako neke stvari upucuje na to da netko ima krive motive i nastoji izvuci korist iz toga... u principu ne odnosi se sa postovanjem prema tome; ne cijeni ono sto mu je "dano" na koristenje i to je tuzna cinjenica.

_________________
Be ware and...
Be ware... and..
Be ware!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 6:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
U redu taisha ..ali sta reci kada neki biznismen potrazi pomoc od nekoga reiki majstora koji samo to radi..i kako da taj reiki master (koji je potrosio mnogo vremena da shvati i nauci tehnike lecenja) zaradi za zivot kad i njemu vreme tece...ne moze on da stopira vreme..znaci ne pricam o zloupotrebi vec se pitam sta je pravo a sta krivo :wink:

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 17, 2007 7:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Nije problem u naplaćivanju nego u cijenama koje su obično jako visoke. Po tome ispada da privilegiju liječenja alternativnim metodama imaju samo oni boljeg financijskog stanja što je nepravedno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 11:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
I ja isto tako mislim da je problem u tim visokim cjenama.Ja kad sam isao prije jedno pet godina kod jednog reiki majstora tretman je kostao sto dvadeset kuna.Stvarno mislim da je to previse.To je bio razlog zasto sam odustao od svega.
Ako vec neko ima taj dar da pomaze drugima u ljeceju i duhovnom rastu potpuno besplatnom kozmickom energijom,zasto se onda i tu mora zaradivat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 11:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
cijena od 100 kn po tretmanu je puno,ali 800 kn pa da ste inicirani i da pocinjete sami razumjevti bolest i gje su njeni uzroci,i jos puno toga da
ne nabrajam.Neznam,barem meni nije bilo puno. #-o

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 11:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Da se nadovezem,u to vrijeme sam 3 mjseca bio bez place.Ima puno poslovica poput:Tko ne riskira ne profitira.-Tko pita ne skita.-Kad je ucenik spreman,pojavi se ucitelj.

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 11:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
Nije da ja nemam tolko novaca,imam,nije u tom problem,nego sto je s ljudima koji nemaju novaca.
Konkretno covjek kod kojeg sam ja isao 3. i 4. stupanj je naplacivao 10000 maraka.Zar to nije strasno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 11:41 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 11, 2006 7:06 am
Postovi: 24
kokal je napisao/la:
U redu taisha ..ali sta reci kada neki biznismen potrazi pomoc od nekoga reiki majstora koji samo to radi..


Nema nista lose u tome. Neka potrazi pomoc tko god hoce i ako se nekome pomoglo ne znaci da je nuznost izbit nekome lovu iz djepa. Ponavljam, motiv iz kojeg se netko krenuo bavit reikijem je presudan.

kokal je napisao/la:
i kako da taj reiki master (koji je potrosio mnogo vremena da shvati i nauci tehnike lecenja) zaradi za zivot kad i njemu vreme tece...ne moze on da stopira vreme..


ako je netko potrosio vremena da nesto savlada, potrosio ga je jer ga je reiki zanimao i htio je pomoci drugima, a samim time i sebe nagradit za ulozen trud. Ako netko radi to zbog novca, znaci da nije htio pomoci drugima nego sebi.
Na kraju krajeva, ako si covjeku pomogao on ce ti se sam oduziti. Imat ce potrebu zahvaliti se na neki nacin... dat ce ti upravo ono sto ti treba dati... 3 kile krumpira iil 300 kuna ili nesto trece... iz osobnog iskustva znam da kada covjek ima ispravne motive stvari mu dolaze i bez da on pita. Svemir se pobrine za to.

kokal je napisao/la:
znaci ne pricam o zloupotrebi vec se pitam sta je pravo a sta krivo :wink:


Sve je pravo i nista nije krivo. :mrgreen: Svako si sam bira u zivotu. (makar misli da bira)

Jasno mi je da zivimo u materijalnom svijetu i da za sve treba para, ali misljenja sam da neke stvari ne treba stavljati u taj kontekst . Meni osobno bude zao sto se to radi. Nekako mi gubi smisao.
Svi imaju pravo ciniti stvari kako im se god hoce, ali pitanje je koliko su osvijestili to ili ne. I oni koji to nisu osvijestili daju uzasno los primjer i tako materijalizam zivi vjecno. To mi smeta.

_________________
Be ware and...
Be ware... and..
Be ware!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
[quote]Konkretno covjek kod kojeg sam ja isao 3. i 4. stupanj je naplacivao 10000 maraka.Zar to nije strasno?

Da i ne slasem se snjime ali mozemo to i ovako objasniti,ili on nije pravi ucitelj za tebe ili ti jos nisi spreman.Trazi i dalje.Osobno sam prosao 2 ucitelja dok nisam nasao pravog :)

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 12:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
Zasto se uopce naplacuje?
Postojao je jedan covjek koji nije naplacivao.Nakokon nekog vremena ljudi su se vracali.Neki i po vise puta.Nisu ra zumjeli sto imaju,nisu zeljeli razumjeti sta imaju i uloziti neki napor.E i tad je pocelo naplacivanje.Cjene se razlikuju od ucitelja do ucitelja.Ovo gore nije samo prica.Recimo da mi sef da placu a da ja cjeli mjesec apsolutno nist ne radim.doci cu i drugi mjesec,sto je iskoristavanje.A da mi kaze:Ako to napravis dobit ces 40% ,ako ne nista od vrjednosti posla.Mguca su samo dva odgovora. Ili traziti drugog sefa ili ces reci OK. :lol:

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 12:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
Da, i ja bi sad pokušao još jednom,ali kako kad mi smeta to naplacivanje,
mislim da to zbilja nije uredu.Dobro i oni moraju zivjet od necega,al ovo je previse,racunaj,pet tretmana dnevno i imas dnevnicu kakvu ni direktori nemaju.
Jos jednu stvar da napomenem,ja mu sve te tretmane nisam platio,od kud,tad sam jos isao u skolu,i sigurno je bilo jos takvih,ali da je cjena bila recimo simbolicnih 20kn to bi mu svatko mogao dati a i dosla bi i neka skromnost do izrazaja sto bi se pozitivno odrazilo na ljude.
E sad ako mi neko moze dati kakvu preporuku ja bi mu bio zahvalan,jel mi pomoc treba,samom mi je sve teze i teze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 9:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
(tek toliko da se javim da sam živa i da sam tu negdje..)

U pravu ste!
Naravno..Ne treba naplaćivati reiki.
Taisha..(Uzela si nick kojeg već više godina koristi jedna majstorica reikija na poznatom reiki forumu..ali, nema veze. :mrgreen: .razlika je očita, pa se nećemo zabuniti i misliti da si ti-ona prava stara taisha)
:mrgreen: samo ti dođi k meni..ja ne naplaćujem. :?
Ja imam vremena na pretek, uopće nemam wsvojih problema i svojeg pametnijeg posla, pa rado svoje vrijeme poklanjam takvim osobama i nastojim ih uputiti u svijet duhovnog razvitka. ..i rado ću ti počistiti sve tvoje blokade, bespltno, jer..ja to mogu, i samim time što ja to mogu a ti ne možeš, ja ću to tebi učiniti iz mislosrđa.....i posložit ću tvoj energetski sustav da funkcionira ko sat. nećeš niš platiti, jer zašto bi ti plaćala nekom njegovo vrijeme, i vrijeme koje je uložio u učenje da bi tebi mogao pomoći. pa da.. :mrgreen: to bi trebalo biti besplatno. mi koji smo s mukom, meditacijama koje traju po pet sati dnevno i učenjem koje traje bar tri godine, došli do svojeg znanja, kroz vlastito čišćenje, mi smo dužni to poklanjati svima koji su sebe doveli do stanja u kojem jesu, i dužni smo izložiti se opasnom poslu s tuđim smećem, (tako mi zovemo ustajalu energiju koja izaziva bolesna stanja)
I naravno da je 100 kuna previše za takav rad. Šišanje i pranje kose je stvarno komplicirana i opasna radnja, i može koštati 100 kuna, ali ovo s reikijem....ma stvarno..imate pravo..to bi trebalo biti bespalatno.
a inicijacija koja košta 100 kuna? Ma dajte, molim vas. Odijelo koje nosite dvije tri sezone mora koštati 2000 kuna, i treba na to toliko potrošiti, jer,,pobogu, kako ćete pred ljude u odijelu koje je jeftino i nekvalitetno..ali da inicijacija može koštati toliko, to je stvarnos ramota. uostalom, to da ste inicirani nitko ne vidi, šta se tu ima plaćat.
Pa stvarno...

Ma..svašta...
Baš ste čudni

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
pluone, da te ne zanemarim..slažem se i s tvojim viđenjem.
na tretmane dolaze ljudi u rijekama i potocima. majstor radi tretmane non stop, od jutra do mraka, i da znaš koliko naplati i koliko zaradi, ne moš to ti ni izračunati, a i da izračunaš, ne bi vjerovao. koji direktori, molim te..to su male bebe prema nama, majstorima..
i da ne bi bilo zabune glede vremena provedenog u učenju..da nadopunim: namanje tri godine, a prosječno pet..ja učim (proučavam) cijelih deset godina..šta ćeš, meni to sporije ide, ja sam loš đak...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 18, 2007 11:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ajd drago mi je da si "uvijek tu negdje", Arwen!

Evo, iznijet ću jedno svoje SUBJEKTIVNO mišljenje u vezi ovog problema, ali i općenito - u "uobičajenom" zdravstvu ( u svim državama svijeta ):

Dakle, većina ljudi jako NEODGOVORNO postupa prema sebi/drugima, posebno u okviru zdravlja i zdravog načina života.

Što? Pitat će se mnogi...

Većina ljudi se uopće ne brine o svojem/tuđem zdravlju. Kako? Tako. Jedu svašta. Piju svašta. Ne pitaju se uopće što je ZAPRAVO zdravo za njih same. Od svih svojih poznanika/obitelji/prijatelja vidim možda jedva 5% njih koji se svaki dan aktivno kreću ( pješačenje, plivanje, biciklizam, planinarenje ) i bar pola sata udišu ČISTI zrak i time čiste svoj organizam. Ne vidim promjene u razmišljanjima - samo se misli na brzu zaradu novca, kupovinu, seks, TV i "hlađenje jaja" negdje u hladovini ili krevetu ispred kojeg je tv ili štogod slično. Ne razmišljaju uopće što im rade njihovi automobili, koliko zagađuju SEBE/DRUGE, koliko su štetni mobiteli, fluor, razna kemijska sranja koja gutaju u obliku tableta za NEKO OZDRAVLJENJE. Živciranja i sve to su vrlo popularna ponašanja. Ne smije se "izać iz mode"... hehe!!! #-o

Dakle, iz neznanja i/ili nemara i neodgovornosti, čine sebi/drugima zlo i time izazivaju stanje koje popularno zovemo - BOLEST.

I onda se svi ti pojave ili u čekaonici kod "uobičajenog" doktora, ili reikiste, ili bilo kojeg XY-chi-orgon-prana majstora koji iscjeljuje nekom energijom i/ili znanjem širokog spektra ( nije sad bitno ) - i traži - pomoć.

"Eeeeeeeej, pa ja sam boleeestan...", vapi i traži lijek. Naravno - onaj koji djeluje odmah ili barem preko noći.

I? Vidite gdje je problem? Redovi i u konvencionalnom zdravstvu ( super, biznis ide ), redovi kod alternativnih liječnika ( kod nekih - opet biznis, kod drugih iskustvo bar... ) - i imamo redove ljudi koji su bili neodgovorni i traže za sitne pare da se izlječe ( ako je ikako moguće ).

Da, super...

I onda, ovo moje subjektivno mišljenje je sljedeće:

AKO je netko ZBILJA poduzeo sve da bi ozdravio, bar koliko je u njegovoj mogućnosti ( nivou znanja ), onda taj ako traži pomoć - ma na ti... evo prijatelju, besplatno za tebe - pomoći ću ti koliko mogu god... a i više!!!

ALI ako NEODGOVORAN dođe - eeeee.... LEKCIJA slijedi. Ili se vrati i poduzmi ZDRAVIJI ŽIVOT, ili plati svoju glupost/nesposobnost.

Možda malo surovo, ali nisu svi isti. Ako nekog NIJE BRIGA za SVOJE zdravlje - ne treba mu biti jeftino lječenje! Nek se NAUČI. Lekcije, lekcije...

Vidim dedu od 80 godina kako se penje po planini. Bez većih problema. Ide kao srna, a neki "mlitavci" sjede dolje u kafiću, pričaju kako su bolesni, kako su jadni i bijedni... a svaki od njih jedva ima 20 godina...

Sve ju u mozgu, ljudi moji... :)

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 1:35 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Hej, arwen! Drago mi je da si tu! :wink:

Vec smo pricali o ovome, ali da se kratko nadovezem.
Slazem se sa Jackom u potpunosti, veoma dobro osvetljen problem. :!:

Samo bih naglasila jos jedan aspekt koji mi se cini bitan. Pomenute su plate direktora. Zaista ne vidim zasto bi neko ko moze da pomogne drugima zaradjivao manje od nekoga u cijem je opisu radnog mesta uglavnom muljanje i podizanje nivoa stresa onima koji su se sticajem okolnosti zadesili ispod njega.
(Uz postovanja vredne izuzetke; moje sadasnje sefice na primer.)
To sto je ovo stanje uobicajeno, ne znaci ni da je moralno, niti da je normalno.

Iskreno, ovo smatram veoma promisljenom propagandom kontrolnog sistema na koju kolektivno nasedamo. Plasira se jednostavan lazni izbor: ili si u nasoj piramidi, ili, brate, ima da budes siromasan. A onda i trpis sav onaj stres koji beda nosi sa sobom.
Ne mora tako, postoji alternativa.

To se ne odnosi samo na reikiste, vec na citavu paletu zanimanja. A ako razmislite koja su to zanimanja, videcete da su upravo ona koja nemaju piramidalnu strukturu. Obicno praceno nabijanjem osecaja krivice, ukoliko zaradjujes van matriks sistema.

Pitam se zasto neko ne zatrazi od politicara da volonterski upravljaju drzavom. Ili uz neku simbolicnu nadoknadu. #-o

Resenje postoji i ono lezi u drugacijoj raspodeli resursa jedne drzave. Tesko dostizan cilj, ali mozemo poceti time da ga postanemo svesni.

Svi mi pokusavamo da pomognemo jedni drugima, ako ne drugacije, onda pruzajuci podrsku, saljuci energiju, deleci znanje koje posedujemo. Ali se plasim da insistiranje na pruzanju besplatne lekarske pomoci samo podrzava stanje u kojem je normalno da se novac ulaze u rat i birokratiju umesto u zdravlje i obrazovanje. Time i drzava i pojedinac skidaju odgovornost sa sebe i prebacuju je na nekog ko sa tim, da budemo posteni, nema bas nikakve veze.
Zasto reiki tretmani ne bi mogli da se naplate od socijalnog? To je nas novac, ne zaboravite. Za mene je to pravo pitanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 1:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Totalno se slazem s jack...

Od moje licno iskustvo, i ovo koje upravo dobijam radeci sa ljudima koje su bolesni, shvatam samo jedno da onaj ko zeli da se izleci i onaj ko je svesan da treba vremena najmanje onoliko kolko je bilo potrebno da se stvori problem i da mora sam da poradi na svoj problem, da mu niko nemoze, osim sam sebi pomoci, samo taj ima pozitivne rezultate..

Kad sam se ja razbolela bila sam 19 godina, i volela sam sve shto moji vrshnjaci vole, i dok sam se trudila da uklopim zelje, navike i bolest rezultati, nishta.. Onda sam pocela da iztrazujem (tako sam i doshla do galaksiju) razumela da je sve do mene i moj mozak i kako se ja ocecam i uradila sam tako drasticne promene na zivot da je bilo prosto neverovatno, ljudi su smatrali da me je bolest nadvasala i totalno sam izgubila pamet, poshto sam se tako od jednom povukla i prekratila sve shto je normalno za ovo "moderno" vreme... Nakon samo 3 meseca rezultati su doshli, i stanje je bilo onakvo kako je trebalo...

Zelim reci da sve one koje su svesne da samo on nas zavisi sve,od nashe opshto stanje, ponashanje, razmishljane, izbor koji odaberemo, pristup, svjesnost, samo takve ljude uvjek imaju rezultat...

A u vezi dal je dobra terapija dostupna samo na one koje imaju novac da to plate...


Jako je meni interesantno sledeca situacija..Ja ne naplacujem za moje savjete, odlucila sam da to bude tako dok mi novac nije od egzistencionalno pitanje.. I normalno ljudi se javljaju.. Al kod 30% primetim odregenu sumju u moje savjete, odregeno ponizavanje, nedoverbu. Javila mi se jedna osoba i kao "E a cujem da si rekla da se ne pije kravlje mleko, zbilja.. c,.c.c.c ma ti si neverovatna, kako mozesh takvo neshto reci, s koju firmu za sojino mleko si se vezala"..
i ja sam pitala.. Zashto se ponashash kao s ponizavanje prema ono shto ja dajem,i ustvari zashto si se uopshte javila?!...A ona odgovori da je cula kako je neka njena prijateljica znaciteljno popravila krvnu sliku za samo 2 nedelje i da je rezim ishrane dobila potpuno besplatno. I da kad je to cula odmah je znala da je prevara poshto sve shto je kvalitetno koshta...

E sada, ja se pitam dal sve ovo shto se trudim da dam ljudima vredi, kad 1/3 sumja samo zato shto ja zelim da im poklonim znanje. Kad ja napishem rezim napishem i savjete kako u buduce sam covjek za sebe da uradi rezim i da ne bi bio zavisam od mene. U nijedan centar se takvo neshto ne dobija, zato shto kad bi dobili pravila onda nemate potreba od konsultanta.

Mozda da bi ljudi, obicni , ja zelim reci nesvesni ljudi, vishe bi me cenili kad bi ja njihov "ljek " naplacivala po 100 eura, zato shto ocigledno besplatno u ovaj isprevrteni svjet znaci i nekvalitetno..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 11, 2007 2:05 pm
Postovi: 73
Lokacija: Cakovec
=D> =D> =D> =D> meya

_________________
ima koga doma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 9:17 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 11, 2006 7:06 am
Postovi: 24
arwen dor je napisao/la:

..i rado ću ti počistiti sve tvoje blokade, bespltno, jer..ja to mogu, i samim time što ja to mogu a ti ne možeš, ja ću to tebi učiniti iz mislosrđa.....i posložit ću tvoj energetski sustav da funkcionira ko sat. nećeš niš platiti, jer zašto bi ti plaćala nekom njegovo vrijeme, i vrijeme koje je uložio u učenje da bi tebi mogao pomoći. pa da.. :mrgreen: to bi trebalo biti besplatno.


Ne znam zasto si to osobno dozivjela. Ja sam govorila opcenito, a ti si to iznijela kroz vlastitu prizmu...
Ako ti naplacujes to sto radis, to je tvoja stvar. Cemu pravdanje oko toga?!
Smatras da imas ispravne motive i sve 5. Nema potrebe za ironicno-egoisticnim ispadima.

arwen dor je napisao/la:
mi koji smo s mukom, meditacijama koje traju po pet sati dnevno i učenjem koje traje bar tri godine, došli do svojeg znanja, kroz vlastito čišćenje,


Odlicno je kada se netko posveti do te mjere necemu. Stvarno pozitivan primjer.


arwen dor je napisao/la:
mi smo dužni to poklanjati svima koji su sebe doveli do stanja u kojem jesu, i dužni smo izložiti se opasnom poslu s tuđim smećem, (tako mi zovemo ustajalu energiju koja izaziva bolesna stanja)



Mislim da sad vec pretjerujes. Nisi ti nikome duzna pokljanjati ama bas nista. Cemu izigravanje zrtve? Radi sto god hoces. Pa necu te ja uvjeravati sto da mislis.

arwen dor je napisao/la:
I naravno da je 100 kuna previše za takav rad. Šišanje i pranje kose je stvarno komplicirana i opasna radnja, i može koštati 100 kuna, ali ovo s reikijem....ma stvarno..imate pravo..to bi trebalo biti bespalatno.
a inicijacija koja košta 100 kuna? Ma dajte, molim vas. Odijelo koje nosite dvije tri sezone mora koštati 2000 kuna, i treba na to toliko potrošiti, jer,,pobogu, kako ćete pred ljude u odijelu koje je jeftino i nekvalitetno..ali da inicijacija može koštati toliko, to je stvarnos ramota. uostalom, to da ste inicirani nitko ne vidi, šta se tu ima plaćat.


100 kuna nije previse kada nekome DAS za nesto pozitivno. Kao sto je reiki, u ovom slucaju. Kada trazis od nekoga naknadu za sve godine ucenja i bavljenja reikijem i pritome si dajes za pravo se cak i naljutiti ako netko misli suprotno... tu mi vec nesto smrdi.

Sisanje i ostalo ne spadaju u isti kos sa reikijem. Cemu usporedjivati jedno sa drugim? Ne pricaj gluposti.

Da ne bi bilo daljnjih natezanja i nepotrebnog lupetanja... iznijela sam sta sam iznijela i to je sve sto jest. Ti s tim radi sta god hoces. Prihvati ili ne.
Okej, dala si mi do znanja da smatras da pricam gluposti i meni ti je to skroz u redu. Jos najbolje da smo svi isti.

Opinion is like an ass. Everyone has one ...pa tako i ja. :)

Ne sekiraj se. :mrgreen:

_________________
Be ware and...
Be ware... and..
Be ware!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 19, 2007 9:38 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri okt 11, 2006 7:06 am
Postovi: 24
Arja je napisao/la:
Pitam se zasto neko ne zatrazi od politicara da volonterski upravljaju drzavom. Ili uz neku simbolicnu nadoknadu. #-o


E, to bi vec bila prava stvar. Sto je najbolje od svega to u Svicarskoj funkcionira. Znaci, nije nemoguce.

Arja je napisao/la:
Resenje postoji i ono lezi u drugacijoj raspodeli resursa jedne drzave. Tesko dostizan cilj, ali mozemo poceti time da ga postanemo svesni.


=D>

Arja je napisao/la:
Zasto reiki tretmani ne bi mogli da se naplate od socijalnog? To je nas novac, ne zaboravite. Za mene je to pravo pitanje.


Odlicno pitanje. Ali dok ne dodje do svjesnosti neke kriticne mase, a ja vjerujem da ce doci, nista od toga. Mijenjanjem sebe, mijenjamo i okolinu, tako da mislim da je samo pitanje vremena... naravno, to ne znaci da treba biti svjestan i sjediti doma i cekati da nesto drugo odradi ono za sto je svatko od nas odgovoran.
Valjda je ljudima okej placati iluziju da su zasticeni od socijalnog, zdravstvenog ili cega god vec i da im pomazu ti otrovi po ljekarnama od kojih umiru.
Nazalost i alternativne metode se trpaju u sistem i samim time onemogucavaju ljudima da uvide kako ne moras sve kupiti novcem.

_________________
Be ware and...
Be ware... and..
Be ware!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 20, 2007 5:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 21, 2005 3:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: zagreb
Samo sam se javljam da kazem kako se slazem s Taishom.Arwen zasto si se toliko uznemirila?Ja sam ti se htio obratit za pomoc,al sad sam zbunjen.Daj se ti meni javi na pm ako hoces.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 73 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz