Sada je: sub apr 27, 2024 3:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 5:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
- komentarčić na ovaj "post" gore. -

- Sad tek znam da niša ne znam. - :mrgreen: :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 5:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ni ja se ne razumijem baš u kladionice, nisam nikad igrao... a valjda će netko od "stručnjaka" znati... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
spyro je napisao/la:
-
...
- Jedini grijeh danas ( pogotovo u tzv "kapitalističkim" zemljama ) je : BITI BEZ LOVE.

Slazem s uglavnom s tobom Spyro ali ovo bi malo ispravila:
Jedini i najveci greh danas je NE PLATITI POREZ. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 27, 2007 12:17 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jedini i najveci greh danas je NE PLATITI POREZ.


Možda u Americi i Europskim zemljama...

... ali "kod nas" ( Balkan i okolica ) to je UMIJEĆE i jako se cijeni !!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Kad malo šire pogledamo na svijet, porezima plaćamo - koga??? Koliko se od tog novca upotrebljava u dobrobit čovječanstva?

Ja vam kažem ljudi - Balkan je najnapredniji dio Zemaljske kugle... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 27, 2007 12:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
Dovoljno je da ti kazem da covek koji utaji porez zavrsi na robiji duze nego da ubije coveka i plus nema pravo na zalbu :!:

A gde taj novec ide, pa deo sigurno u to da ne saznamo gde ide :? .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 27, 2007 6:21 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Djelic, bivsi ministar finansija je ostao zapamcen po izjavi: „Covek mora da uradi samo dve stvari – da umre i da plati porez.“ 8)

Citat:
ZANIMA ME KAKO BI DUGOVI I KREDITI MOGLI
IMATI UTJECAJ NA PROCES KONTROLE OD STRANE 4D OPS
PRI DOLASKU VALA I TRANSFORMACIJE NA 4D.


Dug je dug. :mrgreen:
U poslednjih nekoliko godina zakonski propisi idu pod firmom borbe protiv tzv. sive ekonomije veoma jasno i izuzetno brzo, u pravcu stavljanju kompletnog novcanog prometa pod kontrolu banaka. Jos uvek vas ne posmatraju bas kao kriminalca ako nesto vece placate kesom umesto platnom karticom, :? ali ... hm...

Ne vidim da neko razbija glavu o zakonskoj regulativi koja bi smanjila politicku i industrijsku korupciju. :wink:
U pogledu kredita i kreditnih kartica stvar je trenutno posle opste euforije stigla do tacke nesto veceg opreza kod izvesnog broja ljudi i uvida koliko su ti bankarski krediti u stvari i nepovoljni i nezgodni. Medjutim, nije se nimalo lako izvuci iz tog zacaranog kruga. Sindikati nude neke alternative.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 27, 2007 7:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Zanima me mogučnost obveznog čipovanja ljudi na račun duga.

Ako će pri transformaciji na zemlji nestati svi umjetni materijali ti čipovi bi trbali biti od nekog bio materijala-možda nanotehnologija i sl.

Mislim da ne treba zanemarivati ovu mogučnost,jer koliko god se mi duhovno uzdizali oni nešto planiraju.
To jest vjerovatno su to već isplanirali.Vrjeme je bilo na njihovoj strani-selektivno i varijabilno-bezbroj mogučnosti.

VRAG SE KRIJE U DETALJIMA.

Ne mogu sprječiti našu transformaciju na 4d,
ali zato nas planiraju tamo kontrolirati-KAKO?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 27, 2007 12:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Želja za materijalnim.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 7:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Citat:
Ne mogu sprječiti našu transformaciju na 4d,
ali zato nas planiraju tamo kontrolirati-KAKO?


Ima li itko ideju, KAKO?

_________________
P.S.Nekad mi je nick bio "marin".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 12:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda tehnologijom.

Npr. kao da sad današnji čovjek vlada novopristiglim kromanjoncima... to nebi bio problem s obzirom na tehnološki razvoj i moć.

Ali, tko zna - u 4. denzitetu su sigurno malo drugačija pravila ( čitaj - ograničenja ), nego ovdje na 3.

Možda će nam nuditi razna tehnološka sranja za naš način razmišljanja... materijalno i to... stara priča! Ne opet... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 3:16 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub sep 09, 2006 10:07 am
Postovi: 4
monika je napisao/la:
Ne mogu sprječiti našu transformaciju na 4d,
ali zato nas planiraju tamo kontrolirati-KAKO?


Najvecja prevara je u tome sto su vas uvjerili da se transformacija u 4d desava...a desava se skroz nesto drugo, prijelaz se nece desiti....nemojte da vas to rastuzuje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 6:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Najvecja prevara je u tome sto su vas uvjerili da se transformacija u 4d desava...a desava se skroz nesto drugo, prijelaz se nece desiti....nemojte da vas to rastuzuje.


I sad mi treba da se pitamo sta to, pa da se onako brinemo i grizemo.
O havala ti, nosioce tajnog znanja sto si nam otvorio oci, naravno pretpostavljam da treba da se pitamo "a sta to?" kako nam ti to ne bi rekao, i da bi mi onda trebalo da ti se divimo kako si ti pametan i lep.

Osim ako lepo ne otvoris svoj topik pa lepo i napises otvoreno svoje misljenje kao sto mi radimo, al onda ne bismo igrali tvoju igru "velikog tajnog znanja" :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Vrijednosti - Pravilna Procjena I Razmjena
PostPostano: sri dec 14, 2011 11:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 02, 2011 10:23 am
Postovi: 9
Aktualna planetarna financijska kriza uzrokovana dugovima misterioznog porijekla, koja ne samo što surovo razjeda sve nacionalne ekonomije ovog svijeta već i opravdano baca duboku sumnju u kvalitetu temeljnih materijala od kojih je izgrađena moderna ljudska civilizacija - koliko ima smisla sve to negirati i praviti se da nas se teške posljedice koje već podnosimo i one još strašnije koje tek trebaju doći, ni najmanje ne tiču?

Pitanje koje se nameće samo po sebi je sljedeće: Jesmo li zaista toliko duboko zaglibili da nam više nema nikakvog spasa, ili se nešto ipak može učiniti kako bi se stvari okrenule na bolje?

U interesantnom razmatranju novca i ekonomije pod naslovom "Sustav Za Procjenu I Razmjenu Vrijednosti", koje za neke možda može doći kao veliko iznenađenje; Dr. Prof. Enrico Furia svima upućuje poziv da sudjelovanjem u povijesnom nastojanju poboljšanja ljudske etike daju svoj osobni doprinos izgradnji zajedničkog boljeg sutra:

Razvojni Program - Sustav Za Procjenu I Razmjenu Vrijednosti

Sigurno i vi imate neki prijedlog ili kritiku, zar ne? Pojavite se i bez ikakvog straha, jer toga se ne treba bojati već se time treba ponositi, recite svoju!

Novac, istovremeno i jasan i misteriozan, i prednost i prijetnja... Nakon uspostavljene komunikacije, ostvaren je početni vid suradnje i pristupilo se onom što će vjerojatno zaintrigirati svakoga tko čita ovaj tekst:

Mreža Udruga 'UZMAH' Testira Alternativnu Valutu - Rezultati


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novac - energija u 3. denzitetu
PostPostano: ned dec 18, 2011 6:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Čitajući raspravu koja se odvila na ovoj temi mi je u vidno polje došla jedna nejasnoća. Po mom mišljenju, prilično bitna.

Po priči, ispalo je kao da je novac integralni deo trećeg denziteta, i da je ovakva distribucija moći, dostupnosti, znanja itd bazirana na unapred postavljenom setu pravila uređivanja odnosa elemenata unutar trećeg denziteta. Po meni - to je nametnuta osobina 3D-a, jedna od onih za koje su zaslužni kontrolori. A ne njegov "dati kvalitet" koji bi bili samo prirodni zakoni, kao takvi. Sve ljudske tvorevine (ili Orionske, nebitno) kao takve se ne mogu uzeti kao apsolutne, pa tako ni kao jedno od "pravila" trećeg denziteta. Samim tim, svaka "lekcija" koja bi trebala biti vezana za novac kao ekvivalent "sredstva energetske razmene" je veštačka, i nametnuta. Mene niko nije pitao prihvatam li orionski monetarni sistem, a pogotovo za orionske načine dolaska do njega!!!

Novac sam po sebi, naravno, nije "loša" stvar nego je i on samo još jedna alatka koja se može koristiti na više načina.

Sa obzirom na to da su celokupni novčani tokovi pod kontrolom zna se koga, kako se može govoriti o nekoj "lekciji" vezanoj za novac, kada se on može kretati po volji nekolicine pojedinaca koji baš i nisu "bogom dani" za deljenje lekcija vezanih za isti, ili bilo kakvih drugih?!

Slažem se sa većinom prethodno napisanih stvari, osim sa ovim što sam izneo gore. Ili nisam dobro shvatio napisano.

Takođe, ne dovodim u pitanje to da "humane delatnosti" tipa isceljivanje, rad sa energijama, uklanjanje negativnih energetski zapisa ili kreiranje pozitivnih treba naplaćivati. Međutim, ako je novac merilo našeg pružanja pomoći osobama "u nevolji" da tako kažemo, kako to možemo podvesti pod human rad? Po meni definicija humanosti i jeste neobavezujuće, dobrovoljno pružanje pomoći drugoj osobi kada joj je potrebna, zato što joj je potrebna - a ne prodavanje iste.

Okay je naplatiti, sasvim! I zaista je divno kada neko može da živi od sopstvenog kreativnog rada, ili humanog rada to je daleeeeko bolja opcija od iskorišćavanja rada drugih zarad sopstvene koristi - međutim, držati novac kao merilo vrednosti "kome pomoći kome ne", i još uvoditi "karmu i lekcije" u tu priču, kada znamo da je novac pitanje uređenja međuljudskih odnosa koji je proizišao iz manipulisane (nebitno) slobodne volje je zaista apsurdno.

Eto, to ne mogu da shvatim, sve drugo je ok.

Mada, ovde bi se moglo dodati i pitanje korupcije samog sistema. Energetski input nije uvek jednak outputu, zapravo nikad nije (kada se prevede na monetarnu skalu).
Na primer, fringe umetnik može da utka čitavu dušu u svoje delo, a da ne može od toga da naplati ni kintu jer skup preovlađujućih faktora to ne dozvoljava. Lady Gaga prdne - i zaradi 6 000 000 000 na tome. Da li je to zbog zakona ponude i potražnje? Možda - ali, ko je stvorio ponudu i potražnju ? :D Karma i lekcije sigurno nisu ... ni na individualnom, niti na globalnom nivou.

Mož bit' i da grešim ... u svakom slučaju ovo mi deluje kao jedna od zanimljivijih i bitnijih tema vezanih za ovaj praktični deo metafizičkih naklapanja :toothy2:

Čirz. :love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: pon dec 19, 2011 4:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
monika je napisao/la:
Citat:
Ne mogu sprječiti našu transformaciju na 4d,
ali zato nas planiraju tamo kontrolirati-KAKO?


Ima li itko ideju, KAKO?

Pomocu njihovog znanja a naseg ne(znanja).Kao i dosad.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 106 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz