Sada je: čet maj 09, 2024 3:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 4:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
đigi bau je napisao/la:
Ja ne znam zašto bi se mi koji vjerujemo u posotojanje boga trebali stalno nekome dokazivati,nek mi neko dokaže da ga nema i vjerovat ču mu,dotad je moja riječ protiv njegove.


Čemu to? #-o

Uvjeren sam da velika vecina clanova ovog foruma vjeruje u Boga.


Religijsko shvacanje boga kao nekog ko ce ti pomoc u zivotu, oprostit grijehe ako motoricki ponavljas neke molitve i ako ideš u crkvu(zgradu) je totalno prizemno i kao takvo odbacujem ga.Religijske dogme da i ne spominjem.
Nebi se slozio da je religija stvorena od "ljudi smrtnika" kako ti kazes, pa da je zato syebana, vec je OČIGLEDNO dio Kontrolng sistema.
(Neko je to opisao primjerom u kojem Crkva vraca ovce nazad u stado)
Ako neko misli da Crkva ipak nije dio Kontrolnog sistema postoji par opcija:

ili taj neko ima premalo znanja da to prosudi objektivno,
ili je previše vezan(sentimentalno) za Crkvu
(pa nemoze prosudit objektivno),

ili u najtežem slucaju - oboje.


Što se tice ukazanja neznam dali su prava ili ne, niti mogu znati (nedostatak znanja na tu temu) , a neutemeljeno ne namjeravam suditi.


Peace :wink:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 19, 2008 7:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 06, 2008 7:39 pm
Postovi: 12
Vidiš Nietzche da čemo na kraju doći do usuglašavanja,ja zaista mislim da je crkva dio kontrolnog tornja i kao što sam več napisao u religijskim pitanjima ona je kamen smutnje na relaciji čovjek-stvoritelj,u to najviše sumnjam,gotovo sam siguran da je tako.
Zato ja crkvi ne dozvoljavam da kvari taj moj odnos s stvoriteljem.

Opet ne vjerujem ni u teoriju da čovjek može apsolutno sam doči do nekih veličanstvenih spoznaja sam od sebe kako ti kažeš,bar ne iz 3D,zato sam uvjeren da nas ipak nešto vodi u kombinaciji sa instiktom.Da se kroz evoluciju propliče i nenakva edukacija koja ide nekakvim kanalima i da je u crkvi ima,nije sve što govori crkva loše a to treba prepoznati.

Zato mislim da je u početku bio čovjek i bog pa je tad nastala crkva kao institucija da omete to dvoje,pa onda ja kad vidim da netko blati vjeru mislim kako je crkva tj onaj ko stoji iza nje postigao svoj cilj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 26, 2008 1:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Citat:
Zato mislim da je u početku bio čovjek i bog pa je tad nastala crkva kao institucija da omete to dvoje,pa onda ja kad vidim da netko blati vjeru mislim kako je crkva tj onaj ko stoji iza nje postigao svoj cilj.


Potpuno se slazem... Vjera je jedno a crkva je drugo..
Crkva je nastala samo da se izmanipulira covjecanstvom i da nam se ispere mozak. Ja osobno vjerujem u boga i isusa itd ali nevjerujem da je se sve dogodilo onako kako crkva kaze. Ima par stvari koje su stvarno na mjestu kao npr 10 bozjih zapovjedi. Da ih se vise ljudi pridrzava ne bi bilo toliko kriminala.

Mislim da su svi koji su barem jednom bili u katolickoj crkvi, shvatili na koji nacin oni manipuliraju. Npr. Ako napravis neki "grijeh" bog ti ga nece oprostiti dok se ne ispovjedas?!? Kakva je to glupost!!! Bog sve vidi, bog sve cuje i kakve koristi on ima od toga sto si ti svoje grijehe rekao nekom sveceniku? na taj nacin oni tocno znaju sta ljudi rade.. i tako ih nadgledaju. Ako je tebi iskreno zao sto si napravio neki "grijeh" bit ce ti oprosteno a ne zato sto si sve to rekao nekom sveceniku.. To je samo jedan nacin da nas udalje od boga.
A ako svi ti svecenici toliko vjeruju u boga zasto onda siluju mlade djecake??
Ocito imaju neke svoje rituale za koje ostatak covjecanstva nezna. Ne bi me cudilo da su svecenici zapravo neka tajna organizacija koja samo pokusava sputati covjecanstvo da ne dosegne svoj pun potencijal..

A sto se ukazivanja tice: i to se dogadja, ako nam se nesto ukaze ukazati ce se u onom obliku kojeg mozemo percipirati.. Pa zasto ne?

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ukazivanja u Međugorju
PostPostano: sri mar 03, 2010 7:56 pm 
S obzirom da sam nov na forumu i nisam imao prilike pronaći na nekom drugom mjestu nešto o ukazanjima postavio bi pitanje ovdje koje mi ne nametnulo prije par dana:

Zna li tko za neko poznato ukazanje iz područja judeo-kršćanskih doktrina, tipa Lourdes, Fatima, Međugorje a da se prikazao Isus a ne gospa?


Vrh
  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz