Sada je: ned apr 28, 2024 12:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto okt 24, 2006 2:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Zagore, cekam kada ces da nam prezentujes materijal Dr Mengela, istaknutog nemackog naucnika iz prve polovine 20. veka oca genetike (iako je on to zvao eugenika).

A najbolje je sto su ti podaci vecinom verovatno i tacni,ali kakve to veze ima sa inteligencijom (to se najvise pitao i pomenuti Dr Mengele) a pogotovo kakve veze sa tim imaju savrsene drzave (oksimoron cisti,drzave su vestacke tvorevine za kontrolu stoke,sto ce reci da su nordijski narodi dosta stocniji od nas juznjaka) pa kod drzava je bar sve u organizaciji pa otuda dolazi da su mravi mnogo pametniji od coveka, ipak imaju savrsenu organizaciju.


Citat:
Gledajte ja mogu shvatit da svatko zeli vjerovati da je njegov narod najpametniji na svijetu. Ja kao hrvat bi isto zelio da je jelda MOJ narod najpametniji, ali dajte se urazumite.



Kako ti to shvatas?Meni ta stvar nikako nije jasna.

Iako sam bio srbin, apsolutno mi je svejedno dal su pametni ili glupi.Pocecu da razmisljam o njima tek kad budu za sebe mogli da kazu: ~bio sam srbin,bio sam hrvat, bio sam rumun....ali usput sam saznao da sam covek~
Do tada mogu slobodno da budu to sto hoce ili da budu glupi ili pametni.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 24, 2006 10:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Gledajte ja mogu shvatit da svatko zeli vjerovati da je njegov narod najpametniji na svijetu.

U tome je i poenta. Svako od nas, kao sto sam i ja to gore uradio, moze naci na internetu neko "naucno" istrazivanje koje se poklapa sa teorijama koje se njemu svidjaju. Pitanje je koliko je strucno to istrazivanje odradjeno.
Kao sto vec rekoh, za mene kredibilitet ima jedino Mensa.
Citat:
no vec i sama cinjenica da niste sposobni provesti IQ testiranje puno govori

Sama cinjenica da izjavljujes ovako nesto govori koliko si neobjektivan.
Kod nas IQ testiranje redovno sprovodi Mensa.
Citat:
Dobro proucite ovu tablicu i svojim ocima se uvjerite u njezinu relevantnost.

Relevantnost? Hajde da vidimo.
Citat:
One might have reservations for example about using a small sample test for Croatia in 1952 to allocate Croatia an IQ of 90,


Small sample test??? In 1952???
Citat:
and then to apply the average of this and a figure of 95 for Slovenia as their data point for 'Yugoslavia' - that is, Serbia - which is not a neighbour of Slovenia, and it is not hard to find other anomalies and assumptions verging on the heroic.

http://www.nature.com/hdy/journal/v92/n ... 0427a.html

Znaci covek je prvo osmislio teoriju, a onda se poigravao sa podacima kako bi se uklopili u tu teoriju?
Genijalno!
Citat:
Dakle proucite ovu tablicu i istina o narodnim & rasnim IQ razlikama ce vam postat ocigledna...
http://www.isteve.com/IQ_Table.htm

Meni je ocigledno da je to jedna velika prevara.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 2:24 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub sep 16, 2006 9:44 pm
Postovi: 22
Lokacija: Zagreb
Citat:
Zagore, cekam kada ces da nam prezentujes materijal Dr Mengela, istaknutog nemackog naucnika iz prve polovine 20. veka oca genetike (iako je on to zvao eugenika).


Bez eugenike razvijena civilizacija polako (ali sigurno) propada. Naime sto se desava... Bogati (pametni) ljudi po prirodi stvari imaju manje djece od siromasnih (glupih) ljudi. Bogati uvjek nadju neku razonodu, a siromasnima je sex glavna i jedina razonoda. Trebalo bi razmislit da li je pametno poticat najsiromasnije da imaju vise djece kao sto to trenutno radi svaka drzava na svjetu. Trebalo bi uciniti upravo suprotno! Siromasne obeshrabrit da imaju vise od dvoje djece, a bogatima uvest poreze ako nemaju barem dvoje djece. Zvuci grubo, ali to bi rjesilo mnoge drustvene probleme i osiguralo nesluceni napredak naroda a ne nazadovanje. Znaci eugenika je znanost kako osigurati da genetska evolucija ide prema gore, a ne da se srozava prema dolje. Leviti se eugenikom bave vec tisucljecima kako na sebi tako i na svojim vojnicima, a za nas (buduce low IQ robove) je to strogo zabranjena znanost. Kad se spomene eugenika prva asocijacija je nama dr. Mengele i nacisti, a ta mentalna slika nije slucajna vec nam je utisnuta gledajuci bezbrojne filmove. (programiranje "mentalnih slika" uz pomoc medija da bi se robove odgojilo na pravi nacin) Prakticirajuci eugeniku Leviti se polako pomicu prema stanju svemocnosti (bogu), dok nas guraju dolje na evolucijskoj ljestvici. Da bi doista shvatio sustinu ovog sto ti govorim morat ces u sljedecem tekstu procitat kako se ova istina odrazava u stvarnosti. Premda ce vam se cinit dosadan, obavezno procitajte ovaj tekst od pocetka do kraja! Ovo ce mnogima otvoriti oci, ali samo ako imaju strpljenja i volje procitat od pocetka do kraja.
http://www2.davidduke.com/index.php?p=143


Citat:
Kako ti to shvatas?Meni ta stvar nikako nije jasna.


Stvar je vrlo jednostavna premda se svojski trudis da je ne vidis. Inteligentni ljudi ce stvarat napredna drustva, napredne tehnologije, naprednu privredu i u konacnici napredne drzave u svakom mogucem pogledu. Glupi ljudi ce stvarat banana republike, nece imat sto jesti i djeca ce im izgledat kao kosturi.


Citat:
Iako sam bio srbin, apsolutno mi je svejedno dal su pametni ili glupi.Pocecu da razmisljam o njima tek kad budu za sebe mogli da kazu: ~bio sam srbin,bio sam hrvat, bio sam rumun....ali usput sam saznao da sam covek~


Bio si srbin, a sad si covek. Levitima ce ovo biti drago cuti jer primarni cilj je stvorit bezlicnu masu "ljudi" koji nece imat osjecaj nacionalne pripadnosti. Nece imat nikakva rasna obiljezja. (drugim rjecima bit ce svi isti) i nece imat nikakve vjere osim oficijalne. Kao takvi nece se moci organizirat na bilo kojoj osnovi (nacionalnoj, rasnoj ili vjerskoj) u buducim pobunama protiv centralne vlasti Novog Svjetskog Poretka.


Esperio Max
Umjesto da pokusas shvatiti "big picture" ti se konstantno hvatas za slamke i na njima pokusavas nesto dokazati. Mislis da ja nisam primjetio proucavajuci tablicu prije par godina, da je test za Hrvatsku radjen 1952 godine? Ali zato primjeti da su u drugim drzavama testovi radjeni prije vise od 50 godina, pa su ostali konzistentni tokom vremena. Recimo USA (od 1914 do 1993 svi testovi imaju iste rezultate, razlika je samo 2 poena!), Tajvan (od 1956 do 1989), pogledaj recimo Japan (od 1951 do 1994 sva testiranja su konzistentna)...itd.

Ali to nije uopce vazno, nije to poanta ove price. Poanta je da postoje ogromne rasne razlike. Pogledaj africke drzave, te rezultate usporedi sa azijskim drzavama (Hong Kong/Japan/Juzna Korea) Zatim pogledaj kako se IQ pojedinih naroda identicno preslikava na GDP-u drzave koju stvara taj narod. Pa necu valjda ja umjesto tebe proucavat ovu tablicu, sam donesi ocite zakljucke iz sveg ovog. Na koju foru misls da je prevara... Ta testiranja nije provodio pisac ove knjige, vec je jednostavno pokupio dostupne testove iz svih drzava svijeta i stavio u jednu tablicu. Zar stvarno mislis da su Japanci 50 godina namjerno falsificirali sva svoja testiranja? Ili da su africke drzave namjerno falsificirale svoja da bi se prikazali glupljim nego sto jesu? Mozda se utrkuju koja drzava ce bit "gluplja" da mogu dobit vise humanitarne pomoci ili sto?

Cak ako afrikanci zbog svoje "nerazvijenosti" ne mogu rjesavat IQ testove, kako objasniti cinjenicu da danas u SAD-u u svim IQ testovima crnci redovito postizu 20-ak poena nize od bjelaca. Tu valjda nema nikakve "kulturoloske razlike", jer americki crnci su tamo odrasli, znaju engleski, fala bogu dovoljno gledaju TV, Oprah show ...itd.

Pitas zasto Njemci nisu dobili prvi svjetski rat. Odgovor je vrlo jednostavan, tko ce dobit ili izgubit rat odlucuju iskljucivo Leviti. Oni planiraju, vode i zavrsavaju svaki rat na ovoj planeti. Njemci su im posluzili kao igracke, kao kad se djecak igra sa plasticnim vojnicima, tako su se Leviti poigrali sa Rusima i Njemcima. Da bi shvatio zasto su to ucinili trebao bi procitat Controversy of Zion, no ako nemas vremena posluzit ce i ovo...
http://users.cyberone.com.au/myers/freedman.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 1:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pogledacu taj tekst iako je malo ohohooo dug :mrgreen:

Jel mogu ja tebe da pozovem da procitas mozda nesto od ovoga,radi se naime o tim istim stvarima o kojima i ti pises, mozda samo drugacije objasnjenim.Ako nisi do sada citao nista od Davida Icke-a, probaj, on najvise govori o tome, narocito o tim ~levitima~

http://www.val.hr/znanje/znanje.html

Dole levo imas Bigest secret od Icke-a, a ni ti Cassiopaen nisu losi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 2:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
E, jest mi drago što smo glupi,nemaš pojma! Ove male zemljice/državice u kojoj živim (a za koju ne znam ni koliko će još uspjeti to da bude) nema uopće na tabeli koja je prva prezentirana u ovom threadu. A i ne mora, već je svjetski vic, a ne samo balkanski da je "Mujo definitivno najgluplji".

Samo me brine onaj tekst koji je prezentirao Esperio Max i gdje Bosanci i Hercegovci imaju dosta visok IQ, jer to onda mora značiti s obzirom na gore rečeno /u prvom pasusu/ da je to testiranje - puka izmišljotina. Izvini, Esperio ali ovo je čista tehnika dokazivanja, znaš ono: ako je A=B, itd...
Zna se, brate, da ide ovako: glup, gluplji, najgluplji, pa Mujo...i nemoj da mi neko više ovdje spuca bilo kakvu tabelu koja će dokazivati bilo što osim osnovnog teorema, a taj je da je Mujo...zna se! Čisto da se držimo, onog što odavno znamo! Bez promjena, molim!

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 2:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zatim pogledaj kako se IQ pojedinih naroda identicno preslikava na GDP-u drzave koju stvara taj narod.


GDP države NE pokazuje koliko su ljudi "napredni", niti "bogati". Ako je GDP velik, to znači da u toj državi ljudi imaju JAKU tendenciju sakupljanja MATERIJALNIH bogatstva, dakle samo se razvija MATERIJALNA komponenta ljudstva.

Što je s DUHOVNOM komponentom???

Zna se da je ukupni razvitak balans između te 2 komponente. Ako zaglibiš u materijalno do jaja, onda se teško razvijaš duhovno. Treba balansirati.

Došli smo do točke vremena/prostora gdje se kao ljudi trebamo odlučiti hoćemo li dalje duhovno napredovati ili se opet 309000 godina bakćati tko će zaradit više para, hraneći Reptile/Levite ili koga god...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Da bi doista shvatio sustinu ovog sto ti govorim morat ces u sljedecem tekstu procitat kako se ova istina odrazava u stvarnosti. Premda ce vam se cinit dosadan, obavezno procitajte ovaj tekst od pocetka do kraja! Ovo ce mnogima otvoriti oci, ali samo ako imaju strpljenja i volje procitat od pocetka do kraja.
http://www2.davidduke.com/index.php?p=143

Hajde da vidimo stanje u Indiji:
Citat:

Nije lose.
Citat:
The nation of India, like most of the Third World, has already passed the point of no return. She cannot feed or otherwise adequately take care of herself, not even with repeated injections of Western capital, aid, and technology. The huge populace of modern-day India cannot sustain the level of culture and economic well-being that its high-caste forebears created.
http://www2.davidduke.com/index.php?p=143

Indija u stanju propadanja? Daleko od toga.

2007 GDP(PPP): 4,282,204 i trece mesto u svetu. Ispred Japana, Nemacke, Britanije, Francuske...

2007 GDP (PPP) per capita: 3,814 i 120. mesto. I dalje veoma lose ali ipak veliki napredak u ondosu na podatak iz tablice koju si dao gde su imali 2,077.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... _2007_(PPP)
Citat:
Na koju foru misls da je prevara...

Na ovu: "Is WISC-R culturally appropriate?"
Citat:
Zatim pogledaj kako se IQ pojedinih naroda identicno preslikava na GDP-u drzave koju stvara taj narod.

Hajde da pogledam.

Equatorial Guinea: 59 IQ

2007 GDP(PPP): 20,562 i 110 mesto u svetu.

2007 GDP (PPP) per capita: 17,065 i 43. mesto u svetu.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... _2007_(PPP)


Daleko od zacelja.
Citat:
Cak ako afrikanci zbog svoje "nerazvijenosti" ne mogu rjesavat IQ testove, kako objasniti cinjenicu da danas u SAD-u u svim IQ testovima crnci redovito postizu 20-ak poena nize od bjelaca. Tu valjda nema nikakve "kulturoloske razlike", jer americki crnci su tamo odrasli, znaju engleski, fala bogu dovoljno gledaju TV, Oprah show ...itd.

Pa dobro. Pustice belce da programiraju i da se bave tehnoloskim razvojem a oni ce se baviti necime u cemu su bolji od belaca.
Citat:
Samo me brine onaj tekst koji je prezentirao Esperio Max i gdje Bosanci i Hercegovci imaju dosta visok IQ, jer to onda mora značiti s obzirom na gore rečeno /u prvom pasusu/ da je to testiranje - puka izmišljotina.

Prvi pasus kog posta?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Dragi Esperio, prvi pasus MOG posta.
Ma, dobro se držiš za sad, ali ne znam šta će biti dalje...nego ako ti dojadi ovo dokazivanje srpske ili hrvatske pameti, slobodno skokni do mene, u Bosnu, mi smo ti se već etiketirali da smo gluuuuuuupi, pa da malo odmoriš i ne ne zamaraš svoju lijepu glavicu više s tim. U društvu glupih, možeš samo ispasti pametan, je li tako?

I mala digresija na ono da crnci u Americi slabije ispunjavaju testove od bijelaca: pogledajte malo nedavnu povijest Amerike i od koje godine je crncima konačno bilo dozvoljeno da idu na fakultet, i da steknu mnogo šire obrazovanje od onog koje su im na kašičicu davali "milosrdni bijeci" decenijama, pa i onih par stotina godina ako hoćete! OPćenito, slabije obrazovanje je konstanta crnačke populacije u Americi, ali je to slično i sa Latinoamerikancima i nekim drugim dijelovima njihove populacije, poput Indijanaca, itd...Tek iz te perspektive, dakle onog što je donedavno bila realnost američkog obrazovnog sistema /punog perfidnih rupa u koje su upadali crnci kad god bi se htjeli domoći nekog višeg stupnja obrazovanja, poput doktorata iz neke naučne oblasti/ može se sagledati podatak o uslovno rečeno "glupljim crncima" u odnosu na bijelce.

I na kraju, ne mogu da ne budem maliciozna: zato crnci, brate, igraju košarku kako bijelac nikad neće moći, A da ne govorim o muzici - soul, blues, itd...Možda im ovaj pametni IQ test uopće i ne treba - oni su se već odavno dokazali u drugim sferama.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Stupid is as stupid does. You are what you do. :wink:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
A small correction: You are what you THINK and FEEL!

:roll:

Ajd, ide jedna :kiss: :love4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
A small correction: You are what you THINK and FEEL!

Pa mogu ja da mislim i da sam andjeo, al to ne znaci da to i jesam. :roll:


Al ajd, da ne ostanem duzan :love1:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 10:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pa da, africki kontinent umire ne zbog side i ostalih posasti iz laboratorija NWO-a, vec zbog niskog IQ-a tamo nesrecnim slucajem rasprostranjene crnacke populacije. Prosvetljujuce.

Citanje rezultata ovakvih „istrazivanja“ je uvek izuzetno korisno. Daju odlicnu sliku geopolitickih planova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 28, 2006 9:25 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub sep 16, 2006 9:44 pm
Postovi: 22
Lokacija: Zagreb
Citat:


Indija ima vise od milijarde stanovnika pa nije cudo da su treci po ukupnom GDP-u. No desna tablica (GDP po stanovniku) otkriva pravu sliku stvari. Indija kao zemlja mjesanog stanovnistva se nalazi u sredini tablice. (120-to mjesto). Equatorialna Gvineja je na mjestu 43 zato NAFTE, posto IQ-a za industrijski izvoz definitivno nemaju. Ali zasto se konstantno hvatas za te sporedne stvari? Na ovoj tablici je vazno uociti da vrh tablice zauzimaju (bez jedne iznimke) bijele i azijske zemlje, u sredini su mjesanci, a zacelje superiorno drze crnacke. No ocito ta istina nikako ne moze prodrti do svijesti danasnjeg covjeka, jer mentalni program nazvan "jednakost rasa" savrseno odradjuje svoju funkciju.

Arja
Otkud ti ideja da Africki kontinent umire... njima se ubrzano povecava broj. Toliko brzo da se doseljavaju u sve bijelacke zemlje. NWO-u nije u interesu da ubija Afrikance, vec im je u interesu da ih doseli u tvoj grad, da njihova djeca idu sa tvojom u skolu ...itd. Ostalo ce uciniti vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 28, 2006 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Zagor - duh sa sjekirom je napisao/la:
Na ovoj tablici je vazno uociti da vrh tablice zauzimaju (bez jedne iznimke) bijele i azijske zemlje, u sredini su mjesanci, a zacelje superiorno drze crnacke.


A koje su rase najinteligentniji ljudi iliti "naucnici"?

Ili jos bolje, koje su "nacije"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 8:15 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Dakle, da jos jednom malo demistifikujemo stvari: tvorac teorije je krenuo od teze da IQ-vrednosti odredjuje pripadnost nekoj rasi, pa je usput i rangirao rase i mesance. Kao potvrdu te teze je uzeo prosecne vrednosti IQ-a na globalnom nivou. E, pa ja ti kazem da 1. prilikom utvrdjivanja tih vrednosti nije koriscen adekvatan instrument za merenje i da je citava teorija jednostavno receno bull shit. 2. da cak i ako pretpostavimo da je koriscen adekvatan instrument (a nije), on je primenjen na izuzetno proizvoljan nacin, (na sta je EM u vise navrata ukazao, necu da ponavljam) i da to nije nikakvo zamajavanje sitnicama, vec pitanje primene metoda na osnovu koga postavljamo neku teoriju. Krucijalna stvar.

Dakle:
Svakoga dana se sirom sveta polaze hiljade IQ testova i oni svi mere Razlicite stvari, razlicite vrste inteligencije. Jedina organizacija koja bi bila u stanju da objavi globalne podatke je Mensa, ponovo uz ogradu da ovi testovi mere jednu jedinu vrstu inteligencije i nisu pokazatelj ukupnih covekovih sposobnosti (sto Mensa uzgred uvek iznova podvlaci). Medjutim, Mensini podaci tebi nisu po volji, jer se njen predsednik preziva Suman.

Ovi podaci doduse ponovo ne bi bili u potpunosti relevantni jer Mensini testovi doduse zaista obuhvataju siroku skalu IQ vrednosti, ali na testiranja uglavnom ne izlaze ljudi sa prosecnim IQ-om.

Pomenuti su americki fakulteti, sto je ponovo dezinformacija. Valja znati da se na mnogim prestiznim americkim fakultetima vec godinama polazu tzv. SAT testovi, u kojima je IQ sporedan dok vaznu ulogu igra nesto sto bi se moglo nazvati emocionalnom inteligencijom, a sto pored ostalog obuhvata sposobnosti za timski rad, tzv. odlozeno zadovoljstvo, orijentaciju ka lifelong learning isl. Ne treba ih izjednaciti sa testovima licnosti, pogotovo ne sa klasicnim IQ testovima. Vrednosti zapadnog sveta, ali je to sasvim ok, jer je rec o ljudima koji ce studirati i raditi u Americi.

Plasim se da su pomenuto nezeljeno mesanje sa crnackom populacijom inicirali belci, i to dovlacenjem crnih robova na americki kontinent, koji su prethodno ocistili od Indijanaca. Za to nije potreban posebno visok IQ, vec dovoljan stepen agresivnosti i bezobzirnosti. Teorije kao ova sluze da ovakvu vrstu bezobzirnosti ucine drustveno prihvatljivom, te obezbede miran san latentnim i manje latentnim rasistima. Uputila bih te na delo Martina Lutera Kinga, makar toliko da se upoznas sa stepenom diskriminacije crnaca u americkom drustvu sredinom proslog veka, dakle ne tako davno. Ona, naravno, traje i danas u ponesto prikrivenom, drustveno prihvacenom obliku. „Dosli divlji, oterali pitome“ je jedno od najvecih prokletstava ljudskog roda kroz istoriju. Neverending story.

U vezi sa ljudskim mozgom i njegovim aktivnostima i dalje postoji veoma mnogo nepoznanica. Ali krajnje pojednostavljeno i uz dosta ograda: kao sto sam vec rekla, IQ testovi mere po pravilu aktivnosti leve hemisfere mozga. Razvijenost odredjene hemisfere zavisi od intelektualne orijentacije, dakle od toga koje se aktivnosti vise forsiraju, i moze se reci da je dugorocno (kroz nekoliko generacija) promenljiva kategorija. Kulturoloski a ne rasno je uslovljena. Jednostavno, postoje kulture u kojima izvestan primat imaju aktivnosti desne hemisfere, sto cini jos jedan element ove bozanstvene raznolikosti na planeti Zemlji. Razliciti smo i to je divno. Postoje tendencije da nas se sve spakuje u jedan kos i da se ono sto strci ukloni, a rasisticke, nacionalisticke, antisemitske i slicne teorije daju vazan zamajac ovim pokusajima. Zbog toga i reagujem na njih, koliko god ih smatrala besmislenim.

I da, africki kontinent umire. Umire prvo od gladi, koja NIJE posledica niskog IQ-a crnaca, vec Bezobzirne ekonomske politike. Takodje, umire od bolesti. Mrzi me da kopam po netu, ali koliko se secam bilo je reci da oko 50% odraslog stanovnistva boluje od side. Nemoj mi samo reci da je to zbog toga sto su crnci suvise glupi da bi koristili prezervativ.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 8:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Zagor - duh sa sjekirom je napisao/la:
legende tamosnjih stanovnika govore kako su ih posjetili plavokosi/plavooki bogovi koje su donjeli razna znanja sa sobom. (Quetzalcoatl, Viracocha ...itd.)


Ako se već pozivaš na ovakve mitove onda budi dosledan pa ih prenesi u celosti a to znači da oni dalje tvrde da su ti 'plavokosi bogovi' sletali sa neba i ponovo uzletali na nebo, da su Sumerski zapisi puni opisa kosmičkih zakona kojih nije moguće saznati sa Zemlje već je za to neophodna kosmička tehnologija, a i oni govore o 'bogovima' koji su sleteli sa neba, koji su imali kožu i glave nalik zmijama (Draco).

Ceo ovaj post koji si pokrenuo je velika mešavina rasističkih gluposti ali i istina i nekih pobrkanih činjenica.
Tvoji 'leviti' su zapravo Aškenazi jevreji, a oni su hibridi koji zaista vladaju svetom. U tome im ne pomaže toliko inteligencija koliko tehnička nadmoć koju imaju od 'svemiraca' koji su ih napravili - Dracoa. Ovi su njihovi hibridi i služe im. Inače lepo si primetio da se oni prepoznaju po fizionomiji i imenima. Dodao bih, i po smradu. Oni smrde i vole smrad - kao i Drakoni i Greysi, njihove gazde.

Ako misliš da razumeš celu zaveru oko toga ko vlada svetom nemoj se držati literature koju o tim pitanjima štancuju zatucani hrišćanski fundamenatalisti koji balansiraju na ivici rasizma i fašizma. Moraš malo da proširiš vidike do kosmičkih razmera.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 4:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub sep 16, 2006 9:44 pm
Postovi: 22
Lokacija: Zagreb
Arja
Ljudi pa vi ste toliko mentalno programirani da ne mozete vidit stvari koje vam se nalaze pred ocima. Nikakve tablice IQ-a, nikakav GDP, nikakva REALNOST koja vas okruzuje, nista ne moze uzdrmat Levitski mentalni program "jednakost rasa". Fascinantno je to meni gledat, znaci jednom kad te Levit isprogramira, ocito vise nema povratka...

Kao prvo, crne robove nisu doveli neindetificirani "bijelci" u Ameriku, nego ih je dovela Levitska vojska.
Nemoj meni vjerovat, procitaj sto pise u ovoj knjizi od strane 183 do strane 192...
http://www.seanbryson.com/downloads/jew ... macism.pdf

Indijance nisu istrijebili bijelci, vec Levitska vojska usput uzimajuci svo zlato za Zion. Bijelci koji su se nalazili na nizim nivoima i sudjelovali u tom pokolju su bili pod utjecajem Levitskog mentalnog programa poznatijeg kao krscanstvo. Dakle to je bila u potpunosti Levitska operacija, od glave do pete! Zapovjednik operacije je bila Levitska centrala koja se tada nalazila u Spanjolskoj, na terenu je naredbe provodila Levitska "marano" vojska, a u donjim esalonima su sudjelovale zrtve Levitskog mentalnog programiranja poznatiji kao krscani. Ja vise nemam namjeru trosit vrijeme na vas neznalice, koliko god ste mi zabavni... Prihvate se radje citanja ove gore knjige.

Citat:
Ceo ovaj post koji si pokrenuo je velika mešavina rasističkih gluposti ali i istina i nekih pobrkanih činjenica.

Pantelija
Gledaj progutao si razne dezinformacije od bezbrojnih cuvara Matrixa (Sitchin, Deniken... i drugi) koji su te uvjerili da su Maje i Inke posjecivali vanzemaljci. No prava istina je da kad su ih posjetili ti napredni bijelci, primitivne Maje su VJEROVALE da su ih posjetili vanzemaljci. To je sasvim normalno i ocekivano. Slicna stvar se desila bezborj puta kad bi engleski istrazivacki brodovi pristali na polinezijskim otocima. Kad su englezi otisli, ostale su legende o posjeti bica sa cudnim i vanzemaljskim tehnologijama ...itd.

Citat:
Tvoji 'leviti' su zapravo Aškenazi jevreji, a oni su hibridi koji zaista vladaju svetom.

Askenazi jevreji su presli na judeizam tek u sedmom stoljecu, a Leviti su mentalno programirali svoju vojsku tisucu godina prije toga.

Citat:
U tome im ne pomaže toliko inteligencija koliko tehnička nadmoć koju imaju od 'svemiraca' koji su ih napravili - Dracoa.

Za pothvat zvan Novi Svjetski Poredak ti ne treba nikakva tehnicka nadmoc, vec samo zelja, plan i pamet. Kad radis 3 tisuce godina na jednom planu, rezultati koje ces na kraju postic ce se promatracu sa strane cinit kao vanzemaljski. Keopsovu piramidu su Leviti napravili za 20 godina, pa se obicnom promatracu doima kao vanzemaljska. Mozes onda zamislit kako izgleda gradjevina koju isti ljudi grade 3 tisuce godina? Naravno odustali su se gradnje arhitektonskih piramida i sad grade ogromnu piramidu od citavog tijela covjecanstva.

Citat:
Ovi su njihovi hibridi i služe im. Inače lepo si primetio da se oni prepoznaju po fizionomiji i imenima. Dodao bih, i po smradu. Oni smrde i vole smrad - kao i Drakoni i Greysi, njihove gazde.


Gledaj jedno je ubjedit ljude u krscanstvo, ali ubjedit nekoga u ovo - e to je pravi pothvat! O tome ja upravo govorim. U posljednjih tri tisuce godina Leviti su se toliko izvjestili, da danas mogu ljude uvjerit u rasnu jednakost, u greyse, u reptile. Ej, ni manje ni vise, nego u shape-shifting reptile iz cetvrtog denziteta! Majstori od zanata su to.

Citat:
Ako misliš da razumeš celu zaveru oko toga ko vlada svetom nemoj se držati literature koju o tim pitanjima štancuju zatucani hrišćanski fundamenatalisti koji balansiraju na ivici rasizma i fašizma. Moraš malo da proširiš vidike do kosmičkih razmera.

Radje si procitaj Istarhova, mozda si prosiris vidike do zamaljskih razmjera. Svi ovi vasi sadasnji "vidici" su jedna obicna religija zvana reptilizam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 5:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A koje su rase najinteligentniji ljudi iliti "naucnici"?


Pa, LJUDSKE rase!

Nacije su umjetno stvorene radi sistema "podijeli pa vladaj" ( lakše ). Jer,
Citat:
Naravno odustali su se gradnje arhitektonskih piramida i sad grade ogromnu piramidu od citavog tijela covjecanstva.


Ne. Već su je napravili odavno i sada je samo KORISTE.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 5:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ljudi pa vi ste toliko mentalno programirani da ne mozete vidit stvari koje vam se nalaze pred ocima.

Ja vise nemam namjeru trosit vrijeme na vas neznalice, koliko god ste mi zabavni... Prihvate se radje citanja ove gore knjige.


Upravo ovako zvuče programirani ljudi, pokušaj prvo da "počistiš svoje dvorište" prije nego što kažeš da je nečije drugo prljavo. :wink:

Zagore da ne bi bilo poslije kakvih "problema" dužan sam te upozoriti da na ovom forumu nema potrebe da iko ikoga u išta ubjeđuje ili nameće bilo kakvo svoje mišljenje, zaključke ili bilo šta slično drugim članovima. Svaka "zdrava" diskusija o bilo čijem mišljenju koje je u skladu sa tematikom ovog foruma je dobrodošla uključujući i tvoja razmišljanja ali bez nepotrebnih prozivanja i ocjenjivanja bilo koga sa ovog foruma. Svako ko se ne može pronaći u ovako zamišljenom načinu komunikacije je slobodan da traži po cijelom netu ono što će mu odgovarati, ovdje potenciramo i podržavamo svaku "normalnu" razmjenu mišljenja, znanja i stavova između članova foruma a karakteristike tipa "vi ste programirani", "šta vi znate", "neznalice", "čitajte ono što vam ja kažem a ne neko drugi" i sl. ne tolerišemo ni malo.
Hvala na razumijevanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 5:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Zagor - duh sa sjekirom je napisao/la:
Ja vise nemam namjeru trosit vrijeme na vas neznalice, koliko god ste mi zabavni...



Nadam se da ces biti dosledan u ovome! :wink:


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 118 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz