Sada je: sub apr 27, 2024 7:48 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Očito, religije su uže upotrijebile da se objese


Pre bih rekao da su religije uze, a covek je taj koji bira.

Citat:
Ko je bio? Ma isti ovaj gore samo sta se obrijao!


Potpuno tacno. Svuda postoje ljudi koji ce, iz ko zna kojh razloga, pogresno protumaciti poruku. I takvi se ne zovu ni pravoslavni ni katolici. Svestan sam zverstava koje su pocinjena u ime "pravoslavlja" i iskreno mi je zao, kao i bilo kojih zlocina u bilo cije ime, ali ja kao jedinka ne osecam grizu savesti zbog toga. To nije moj zlocin. Ne moze niko nista ni raditi ni govoriti u moje ime.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Vidite što je religija!
Svatko misli da je njegova OK, a druge su sotonske!

Za čas će "religiozni vođe" pozvati mase u "križarski rat"!
Malo je potrebno da se iskra upali ...

Nadam se da nećemo više crkve povezivati s tolerancijom, jer su tokom povijesti previše zla nanijele čovječanstvu.

Od njih samo Hrkljuš može imati koristi!

P.S: Nisam katolik (osobnim izborom), pa me tvoj "metak" nije ni pogodio VV!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 1:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
VV je napisao/la:
Citat:
Očito, religije su uže upotrijebile da se objese

Pre bih rekao da su religije uze, a covek je taj koji bira.


Sve nama poznate religije daleko su otplovile od svoga izvora, a voda daleko od izvora više nije čista, često je i zagađena.


Kad bi moja baba bila muško, zvala bi se Duško...;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 16, 2005 7:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Vidite što je religija!
Svatko misli da je njegova OK, a druge su sotonske!

Za čas će "religiozni vođe" pozvati mase u "križarski rat"!
Malo je potrebno da se iskra upali ...


Sofija,
Ne znam koji je tvoj problem. Nisam protezirao ni jednu religiju niti sam bilo koju satanizovao. Govorio sam o nekim principima. A masama koje navodis i trebaju "religiozne vodje".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
VV je napisao/la:
Sofija,
Ne znam koji je tvoj problem. Nisam protezirao ni jednu religiju niti sam bilo koju satanizovao.


Da te podsjetim:

VV je napisao/la:
Interesuje me Vase misljenje o sustini Pravoslavne vere

Sto se tice istorije pogledaj http://www.rastko.org.yu/rastko-bl/isto ... 946_l.html pa mi reci sta je bio Miroslav Filipovic - Majstorovic.


Skup na Ravnoj Gori je jedan od najvecih skupova organskih portala na ovim podrucjima u posljednje vrijeme.
A cinilo mi se da si pitao kako prepoznati organske portale?

Na tom skupu vjerojatno se nije mogla vidjeti niti jedna "petokraka", i to vjerojatno zato što se naknadno "ustanovilo" da nije "petokraka" porazila Hitlera, već "kokarda".
Povijest se piše retrogradno, kao u Orwellovoj 1984!

Dado,
dobro si primijetio, opet se nešto pokušava zakuhati na Balkanu:
slika
(Tko zna tko je glavni kuhar :?: )

Baš kao i prije 17 godina, isti kuhari, ista ikonografija,... a akcija izaziva reakciju jer su portali svugdje ravnomjerno raspoređeni!

A mase misle kako se bore za svoju (pravoslavnu, katoličku, islamsku...) vjeru i naciju!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 10:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Baš kao i prije 17 godina, isti kuhari, ista ikonografija,... a akcija izaziva reakciju jer su portali svugdje ravnomjerno raspoređeni!


Sofija,
Vidim da ni ti nisi naivna kuharica. Vrlo efektno vadis iz konteksta samo ono sto ide u prilog tvom planu. Takvi kao ti su veoma doprineli katastrofi koja se dogodila na ovim prostorima.

Vise necu da odgovaram na tvoje provokacije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 11:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
VV je napisao/la:
Citat:
Baš kao i prije 17 godina, isti kuhari, ista ikonografija,... a akcija izaziva reakciju jer su portali svugdje ravnomjerno raspoređeni!


Sofija,
Vidim da ni ti nisi naivna kuharica. Vrlo efektno vadis iz konteksta samo ono sto ide u prilog tvom planu. Takvi kao ti su veoma doprineli katastrofi koja se dogodila na ovim prostorima.

Vise necu da odgovaram na tvoje provokacije


Eto, toliko o našoj 'nesebičnoj, neuvjetovanoj ljubavi'. Naša ljubav=Hrkljuševska ljubav. Pravoslavlje, 'krivoslavlje'...nikakva razlika :?

Btw.a što se tiče mene osobno, danas bi na primjer, da nisam kultivirana kao što jesam, skočila i očerupala najmanje dvije osobe koja sam susrela u doktorskoj čekaonici koje su se ugurale preko reda. Ali eto, taj svoj razarajući nagon sam potisnula....i nije ni čudo da onda moram obilaziti doktore. U svagdašnjici našoj, u malim stvarima 'ljubav' naša prema bližnjem se očituje...;)

Upoznaj samoga sebe...ako imaš hrabrosti :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 11:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
Citat:
Pravoslavlje, 'krivoslavlje'...nikakva razlika


Ocigledno imas problem oko razdvajanja religije od pojedinca. Taj problem ima i Sofija cim je, na pomen Pravoslavlja, okacila sliku onog cetnika. Iz toga se vidi kontaminacija njenog uma od strane ko zna kojih sila i neznanje jer joj je prva asocijacija na Pravoslavlje - Cetnik.
Veoma zalosno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
VV je napisao/la:
Sofija,
Vidim da ni ti nisi naivna kuharica. Vrlo efektno vadis iz konteksta samo ono sto ide u prilog tvom planu. Takvi kao ti su veoma doprineli katastrofi koja se dogodila na ovim prostorima.


Nisam ni naivna a niti kuharica, i sve ovo nije nikakav "moj" plan, već plan kojem su se u službu stavile i "tolerantne" religije.

Zar ovo nije bilo izvađeno iz konteksta:

VV je napisao/la:
Interesuje me Vase misljenje o sustini Pravoslavne vere:
1. Ljubi Gospoda Boga svog svim srcem svojim, i svom dusom svojom, i svom misli svojom
2. Ljubi bliznjeg svog kao samog sebe
3. Molitva (meditacija, mantranje)
4. Post


Pa to je karakteristično za sve religije!

Ali sljedeće je specifično za Balkan:

"nacija= religija"
"naša je vjera i nacija ugrožena"
"Bog je uz naš narod koji proživljava križni put"
"naša je nacija doživjela pogrom i holokaust"
"naši su susjedi jedan lažljiv i genocidan narod koji cijeli svijet prezire"

Zar nas to malo ne podsjeća na već viđeno kod nekih drugih "izabranih naroda"!

To su programi koji su implantirani baš preko religije u "naše narode i narodnosti" i bili ponovno aktivirani gazimestanskim skupom.
Dalje je sve bilo, manje-više, predvidljivo (domino-efekt)!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 11:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
VV je napisao/la:
Citat:
Pravoslavlje, 'krivoslavlje'...nikakva razlika


Ocigledno imas problem oko razdvajanja religije od pojedinca. Taj problem ima i Sofija cim je, na pomen Pravoslavlja, okacila sliku onog cetnika. Iz toga se vidi kontaminacija njenog uma od strane ko zna kojih sila i neznanje jer joj je prva asocijacija na Pravoslavlje - Cetnik.
Veoma zalosno.


haha...kakve veze sad ja imam sa slikama koje je okačila Sofija? Moram priznat da je i mene iznenadila!

Ja samo želim naglasiti koliko smo svi zajedno jadni i potčinjeni nečemu od čega ne možemo pobjeći. Portali ili ne, koje li razlike kad se ponašamo i živimo kao organski portali makar to i nismo.

Hm...eto sad ja o portalima...na temi o religiji...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 12:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
VV, a postoji i mogućnost da si ti mene pogrešno razumio. Ovo 'krivoslavlje' nije se odnosilo na pravoslavlje nego upravo na katolicizam i ostale religije...baš sve ostale religije...jer kako sam već bila rekla ona izvorska voda više nije odavno izvorska, niti kod jedne religije. Što god dođe čisto na ovaj svijet biti će neminovno okaljano. to je Zakon ove naše prirode.

A iskreni ljudi se kače na religije jer vide da tu nešto ima, jer i ima. Sveta pisma nisu pisale religije ni crkve...oni su ih jedino možda malkice prepravljale ...;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Wowww..... religija.....religija......religija.....

Pardon,.... ali covjek samo da se zgrozi na ovakve postove....
A ovi na slikama,...... nemaju oni veze sa vjerom.... idu u crkve i mole se ,..(samo ne znam kome),.... bas super zakolje koje dijete ili covjeka u crkvu i sve mu je oprosteno,..on kao branio svoju vjeru i ponos i narod,... jadna majko...da ti se smuci na sve...
Kako god se on zvao,..organski portal,..ovaj onaj,... to je tako,...ne bih nikog da vrijedjam,..ali da sam ja admin ovog sajta svaki post koji ima i jedno slovo od religije bi bio izbrisan a clanovi koji pisu o religiji bi bili maknuti odavde,..pa neka idu gdje im je milo,..da....da grubo sam rekao ali je to tako,...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 4:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 17, 2005 12:18 pm
Postovi: 4
Lokacija: Wiena
Nebi htio nikoga da kritikujem ili da se postavljam iznad nekoga.Religiozni stav izgradivam sam . Ne pripadam ni jednoj od ovh religija.a isto tako ne suprostavljm se ni jednoj .Zivim pozetivno i to je moja religija.
Mislim da postoje dvije stvari u koje treba vjerovati a , to je vjerovati u pozetivnost ili vjerovati u negativnosti mislim da trece vjerovanje ne postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 5:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
„Vi ste bića svjetlosti. Od svjetlosti ste postali, svjetlosti ćete se vratiti, i okružuje vas kroz svaki korak vašeg puta svjetlost vašeg beskrajnog bića. Ali izbor sada prebiva u vama u svijetu koji ste stvorili. Ono što držite u srcu biti će istina, i ono čemu se najviše divite, to ćete postati. Ne bojte se, i ne budite obeshrabreni prividom koji je tama, prerušeno to je zlo, u praznom plaštu to je smrt, jer vi ste ih izabrali kao svoj izazov. To je kamenje na kojem ste odabrali oštriti rub svog duha. Znajte da uvijek možete računati na stvarnost ljubavi, i da u svakom trenutku posjedujete moć kojom svoj svijet možete preoblikovati onim što ste naučili.

……………..
………..

Ti si život, izumiteljska vrsta. Ne možeš ništa više umrijeti od mača ili proživljenih godina nego što možeš umrijeti na hodniku kojim prolaziš, iz jedne prostorije u drugu. Svaka prostorija daje ti svoju riječ koju ćeš izgovoriti, svaki prolaz svoju pjesmu koju ćeš otpjevati.“

Ovo su jedini objavljeni dijelovi Spisa koji sadrže Istinu koje R. Bach navodi u svom romanu Jedno. Navodno ima više stotina stranica. Naravno, ovo je samo priča, ali možda je sve samo to.

slika

A stvar počinje ovako: Bach uplovi u paralelnu stvarnost i sretne mudraca koji mu da spise koji sadržavaju Istinu. Sav sretan Bach kaže kako to mora odmah objaviti ostalim ljudima. Mudrac ga upita kako će to nazvati. Bach odgovori (recimo): Spisi. Mudrac ga pita koji simbol će uzeti da se razlikuju sljedbenici Spisa od ostalih ljudi. Bach odgovori (recimo): Vatra. Mudrac mu na to odgovori: Imat ćeš mnogo sljedbenika, ali i mnogo neprijatelja. Sljedbenici križa i polumjeseca dići će se protiv sljedbenika vatre. Mnogo krvi će se proliti. Da li si siguran da To želiš objaviti ljudima? Bach na to zapali Spise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 7:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 17, 2005 12:18 pm
Postovi: 4
Lokacija: Wiena
Ljubav je ice i telo univerzuma . Ona je vezani dio svemira,ona je tvar od koje smo mi stvoreni. Ljubav je iskustvo bica koje je kompletno povezano sa sveopstim duhom. Svaka je patnja izazvana iluzijom o razdvajanju iz koje s radaju strah i mrznja prema samome sebi sto, konacno izaziva bolest. Viste gospodar svoga zivota . Mozete da uradite vise od onoga sto mislite da biste mogli,ukljucijuci ito da sami sebe izljecite od bolesti u zarsnoj fazi.Jedna stvarna bolest u zavrsnoj fazi ljudsko postojanje.A ljudski posojati nije ni najmanje zavrsna faza jer je smrt prelazak u drugi nivo postojajanja. Zelim da vas ohrabrim da zakoracite van uobicajnih granica vasega zivota i pocnete sebe gledati drugim ocima .Zelim da vas ohrabrim da zivite svoj zivot na ivici vremena , da dopustite sebi da budete rodeni svakoga minuta. zelim da vas ohrabrim da vase zivotno iskustvo polako dobije oblik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 17, 2005 10:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Dado,
dobro si primijetio, opet se nešto pokušava zakuhati na Balkanu:


Nema više šanse da idem u rat !!! Dosta je bilo tih gluposti... neznam tko je sve bio ovdje na nekom ratištu - užas !!! Ne želim to više nikad raditi !!! Koja negativa i destrukcija!!!

Pohvala T-1000, ipak je sad to tema ovog novog topica.

Što se tiče religije - bilo koje - ne želim se petljati u bilo koju. Ja osobno ne vjerujem - već malo po malo - saznam neke stvari, a to je onda ZNANJE a ne VJERA. Savjetujem svima da to probaju jer tada napredujete, a ne nazadujete. I pazite sad: DUHOVNO se više razvijate ako ne idete u crkve, niti ne vjerujete u nešto !!! Za duhovni razvoj te dvije stvari vam uopće ne trebaju. Pohvalio bi Bioenergiju - novog člana, ima zanimljive stavove i vrlo pametno razmišlja. Pozdrav - ma tko bio !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 9:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ako bi se veći dio materijala kojeg nalazimo u “svetim” knjigama podvrgao jednoj imalo poštenijoj psihijatrijskoj analizi, psihološki profil onoga od kojega te riječi potiću, mogao bi se okarakterisati kao - klasični psihološki profil jednog – psihopate.
(Osnovne simptome psihopatije možete proučiti sami iz dostupne literature)

Ovdje ću samo ponoviti onaj izvod kojeg sam već poslao pod drugom temom, čisto radi ilustracije, mada mislim da će svakom normalnom čovjeku biti dovoljno da pročita Knjigu Jozue Nunova, ako hoće da u sebi izazove - nagon za povraćanje.

11. Ako bi se svadili ljudi, jedan s drugim, pa bi došla žena jednoga da otme muža svojega iz ruke drugoga koji ga bije, i pruživši ruku svoju uhvatila bi ga za mošnice,
12. Odsijeci joj ruku, nek ne žali oko tvoje

(peta Knjiga Mojsijeva, 25)

U nekoliko navrata sam već pisao da mi svoj um možemo porediti sa jednom ćelijom. Znamo da svaka ćelija ima na sebi receptore za koje bi trebale da se vežu normalne prirodne tvari koje joj donose informacije na osnovu kojih se u toj ćeliji odigravaju određeni procesi, odnosno, može se reći, - da te informacije regulišu život, zdravlje i ponašanje ćelije. Pisao sam i o tome kako postoje vještačke tvari koje imaju veoma sličnu konfiguraciju sa onim prirodnim, te tako imaju tendenciju da okupiraju receptore na ćeliji, donesu joj lažne informacije, na osnovu kojih ćelija pogrešno funkcioniše. Istovremeno, s obzirom da je broj receptora ograničen, nema više slobodnih receptora za koje bi se mogla zakačiti istina. Stanje u ćeliji je sada već toliko promijenjeno na osnovu lažnih informacija vezanih za njene ‘receptore za istinu’ - da ona više nije u stanju da vidi istinu čak ukoliko joj bi ona igrala ispred vlastitog “nosa”. To je upravo ono što se sa svima nama dešava sada i ovdje.

Naš um kao i naša ličnost regulisani su u ovom momentu od strane jednog ‘brda’ dezinformacija koje smo mi prihvatili kao istinu. One su okupirale naše ‘receptore za istinu’, one regulišu stanje naše svijesti, one određuju karakteristike nase ličnosti, one sprečavaju da se povežemo sa našim ‘višim centrima’ itd. itd. One nas drže slijepe i nesposobne da uvidimo da se nalazimo u matriksu, te tako i bez ikakve šanse da se oslobodimo od njega.

Bitno je napomenuti i to da su mnogi od onih koji su izbjegli zatvaranje svojih ‘receptora za istinu’ od strane religije, nasjeli na dezinformacije prezentirane iz drugih izvora, prihvatili ih kao istinite, te se tako oni ni malo ne razlikuju od nekog običnog vijernika.

Tako će ovi prvi pričati o nekom ‘spašavanju’ odozgo uz pomoć ‘spasitelja’ koji samo što nije stigao, ili o životu u raju nakon što čovjek za svog života ispoštuje određene propise koji su stigli direktno iz “prve ruke” a drugi će im proturiječiti tvrdeći kako je jedini spas u ‘ruci’ koja je pružena od strane… npr. rozenkrojcera ili u užetu kojeg su takođe isti oni ili neki drugi spustili ‘odozgo’, a mi samo treba uz njega da se popnemo. Naravno, prethodno se moraju ispuniti određeni uslovi. Koji uslovi i na koji način, to zavisi od ezoteričke organizacije koja nudi ovaj “paket aranžman”. Činjenica jeste da kad čovjek ode u njihov hram i u stanju blagog transa otpjeva nekoliko pjesmica ili prođe kroz neki ritual, on se vraća kući ozarenog lica sa osjećajem “produhovljenosti”. Međutim, sve to ne traje dugo, tako da on mora uskoro da ide opet da se “duhovno nafiksa”.
Podataka od onih kojima su ta ruka, uže ili spasitelj, direktno pomogli, obično nema. Sve je na principu “rekla-kazala”, odnosno, “vjeruj u ono što ti mi kažemo” i “radi ono što ti mi kažemo”. Čak nemamo priliku ni da vidimo da se neki od duhovno naprednijih “sveštenika” uspentrao prema ‘gore’ za svog života, izašao iz ‘podruma’ ili iz ‘matriksa’; ili bar iz polja naše percepcije, koristeći metodologiju koja se tu propovijeda.

Nju-ejdžeri se naravno neće složiti ni sa jednima niti sa drugima, nego će ih uvjeravati da ovi “sami projiciraju sve probleme”, da problemi u suštini ne postoje, nego samo “bezuslovna ljubav”, da je dovoljno samo da se obavijemo jednim zamišljenim plaštem od svjetlosti i samim tim ćemo se zaštititi od negativnih entiteta i svakog drugog zla. Usput, koga god sretnemo, želio to taj ili ne, mi ga samo trebamo zaliti kantom ljubavi i sve će biti u redu. Oni će nam reći kako mi stvaramo svoju vlastitu realnost a za sve što u njoj ne valja, mi smo takođe krivi.
Mada i ovdje ima nešto malo istine, kao i u “svetim” knjigama, - u suštini, tu se radi samo o jednom malo drugačijem brčkanju u iluziji a o nekoj percepciji objektivne realnosti, - ni tu nema ni govora. Radi se o promociji najpogodnijeg mentalnog koncepta - jagnjeta za klanje, kojeg ‘kontrolni sistem’ naše oblasti postojanja samo poželjeti može.

Mislim da će oni koji dobro proanaliziraju legendu o Perzeju i Andromedi i koji je razumiju, tamo naći mnogo više ezoteričke istine nego u ‘svetim’ knjigama ili nekim ezoteričkim knjigama. Cijela dinamika te legende predstavljena nam je i u ‘astrološkom’ smislu uz pomoć zvijezda koje se nalaze iznad naše glave.
Ukratko rečeno, veoma malo je onih koji su u stanju razumjeti da se u suštini radi o tome da svako od nas ima svoju vlastitu ‘Meduzu’ i dok se njoj ne ‘odsjeće glava’ i tako oslobodi istina u obliku ‘krilatog konja Pegaza’, koji će mu onda pomoći u ostvarenju još težih poduhvata uključujući i oslobođenje ‘Andromede’, - od nekog ličnog napretka – nema ništa.
Ovdje se, naravno, radi o simbolici jednog procesa oslobađanja iz Matriksa.

Da li je svako od nas u ovom momentu samo jedan potencijalni Perzej (uzimajući u obzir adamični dio ljudske populacije) ili su se možda neki ‘orlovi’ inkarnirali na ovoj tački vremena/prostora kao “Perzeji” ili “specijalne snage” za buđenje drugih orlova, za razbijanje matriksa i omogućavanje što većem broju uspavanih orlova da pređu na jedan viši nivo postojanja?!? Da li je možda sve to u vezi i sa nailaskom onog talasa?!?

~***~

Čovjek ne mora daleko da stigne u cijeloj ovoj ‘avanturi’ da bi shvatio ‘koliko je sati’.
Istovremeno, on ce shvatiti da ne može drugima da govori ‘koliko je sati’ jer ga ovi neće razumjeti ili mu neće vjerovati. On možda može samo da pomogne nekima u smislu kako da oni sami vide ‘koliko je sati’.

Ukoliko se ponovo vratimo na onu Parabolu o Kokošima i Orlovima, mora nam biti jasno da se jednoj kokoški ova tematika može objašnjavati 24 sata na dan, sedam dana u sedmici - i da ona ništa neće biti u stanju da shvati. Kokoš je u stanju samo da prati trendove, odnosno, zacrtane programe. Ona ne može da stvara, može samo da oponaša. Kokoš je rođeni sljedbenik. Ona bez vođe nije u stanju da živi.

Čak ni većini orlova se ne može pristupiti tako što će ih se na silu buditi, podsjećati ili uvjeravati da nisu kokoši nego orlovi. Mnogi orlovi su se toliko identifikovali sa kokošima da su šanse za njihovo buđenje skoro jednake nuli. Njih takođe ne treba dirati niti ih uvjeravati da su nešto drugo od onoga kakvim sami sebe smatraju. Kažu da je zlatno pravilo: “Pusti svaku dušu da ide svojim putem”. Sve ostalo bi podrazumijevalo – kršenje nečije slobodne volje. Kršenje tuđe slobodne volje, pogotovo u međusobnoj interakciji dva adamična čovjeka, vuće za sobom karmičke posljedice.

Ukoliko ja u jednom momentu svog ličnog razvoja shvatim da sam slijep i da ono što vidim nije objektivna realnost nego iluzija, onda bih takođe trebao biti svjestan da nema nikakve koristi od toga da svoju ličnu iluziju namećem nekome drugom. Ja, kao jedan slijepac, mogu samo da završim u nekoj provaliji a ako sam vodio sa sobom za ruku još i nekoga drugog, onda ćemo u provaliji završiti obojica. U tom slučaju ja sam odgovoran ne samo za svoju vlastitu propast nego i za propast nekoga drugog, bez obzira na to što sam bio siguran da je put kojeg sam “vidjeo” ili bolje rečeno, u kojeg sam - vjerovao, ispravan i što sam ubijedio druge da me slijede iz najboljih namjera a ne da bih ih kontrolisao i manipulisao. Naravno, onaj koji me slijedi sam je odgovoran za to što se odrekao svoje vlastite sposobnosti da razmišlja svojom glavom, te se prepustio meni da ga ja vodim.
Znači, ukoliko sam postao svjestan da sam slijep, jedino čemu se mogu posvetiti to je da radim na tome da progledam. Vjerovatno ću u početku raditi na tome da se oslobodim svih onih laži koje sam do tada prihvatio kao istinu, kako bih oslobodio što više ‘receptora’ za prihvat prave istine. Onda ću već početi vjerovatno pomalo da ‘virim’ i kad budem u stanju da na osnovu objektivnih činjenica počnem da proširujem svoju svijest, samim tim procesom, proporcionalno, povečavaće se i moja percepcija. U jednom momentu, tako ću biti u stanju da vidim i Put i Vrata koja vode napolje iz Matriksa. Tada će se pojaviti i pitanje: da li tim Putem može proći samo onaj koji ga vidi i da li kroz ona Vrata mogu proći samo oni koji sami stignu do njih?

Sada se postavlja pitanje: koliko se drugima može pomoći i na koji način?
Vjerujem da će mnogi koji ovo čitaju postaviti sebi pitanje: “Da li sam ja kokoš, ili sam – uspavani orao?” Oni koji osjete duboko u sebi da bi mogli spadati u ovu drugu kategoriju, vjerovatno će sami započeti sa procesom rada na svom vlastitom biću, na proširenju svoje svijesti, odnosno, svom ličnom - buđenju. Tada će im se polako početi ukazivati i njihov lični Put. To buđenje mu dođe nešto i kao - ponovno rođenje, nakon kojeg čovjek počinje – svjesno - da živi.

Pozdrav!

P.S. Naravno, sve ovo nema nikakve veze sa religijom, niti može da ima. Uostalom, zar bi jednom religioznom čovjeku ovako nešto uopšte moglo pasti na pamet?!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 3:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
U principu se slažem sa Galaksijom, ali mislim da ti ovaj p.s. nije bio potreban. Na svijetu nema ateista, ili ako ih ima, ima ih stvarno malo. Znači ostatak nas su vjernici (*Oni koji vjeruju u više biće, Boga, bogove, oni koji su religiozni). Po toj definiciji i ti si religiozan, a To ti je palo na pamet. nhf :roll:

Sve što prelazi iskustvenu granicu nalazi se u zoni vjerovanja ili spekuliranja. Čisto sumnjam da ste svi na ovom forumu doživili susret sa vanzemaljskom vrstom, ali zato vjerujem da većina vas Vjeruje da ta vrsta postoji. Znači da ste na izvjestan način religiozni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 7:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Slažem se ishatai.
Situacija je takva da mnogi tražitelji ne žele ni čuti riječ religija. I to je jedna velika igra, ista tako. Jer čovjek teško može sam sebe izvući iz ovog zatvora, a današnja kerefeka od religija ga može izvući još manje, može ga samo još više uglibiti.

Čovjek mora doći do uvida da svojim nastojanjem i samovoljom samo smeta, i da je upravo čovjekovo nastojanje i samovolja dovelo do ovoga gdje se sada nalazimo.

Tek kad se prestanemo truditi u svojoj samovolji, onaj uspavani Božanski princip u nama se počinje buditi i onda zbilja možemo reći "budi volja tvoja". I onda i riječ religija dobiva sasvim drugo značenje, onda je to ono istinsko ponovno povezivanje s našom istinskom biti, što riječ 'religija' uostalom i znači.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 9:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Čisto sumnjam da ste svi na ovom forumu doživili susret sa vanzemaljskom vrstom,


Ja jesam. Opisao sam događaj već na forumu kad mi je došao djedica koji se čudno ponašao... Na kraju posjeta sam već znao tko je... odnosno znao sam tko nije - običan čovjek.

Religija sama po sebi nije loša dok ne MANIPULIRA ljudima.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz