Sada je: čet mar 28, 2024 2:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: čet jun 12, 2014 2:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Pantelija je napisao/la:
kapljica je napisao/la:
Bravo Pantelija, odabrao si pravu suru(poglavlje) koja nosi naziv pokajanje!Nista nije slucajno!
Allah Uzviseni kaze:sta trazis u Kur'anu, naci ces!


Ovo važi za tebe. Ja u Kuranu ne tražim ništa jer tu nema ničeg osim fraza pokradenih od sufija i trgovačkog dijaloga i ugovora sa "bogom" koji po svemu izgleda i deluje kao opaki demon i terorista.

Prvo: citat nisam ja našao, mada sam Kuran davno pažljivo čitao, nego ga je spomenuo sin lidera Hamasa, koji se u islam razume bolje od mene. Taj citat je verovatno naveo jer, pored drugih delova Kurana, navodi vernike koji ga doslovno slede da čine zverstva prema svima koji drugačije misle, pa čak i da brutalno ubijaju svoju decu jer su se nesvesno ogrešila prema nekom "ajetu".
Inače ovaj tip lepo razlikuje arape kao dobre ljude od islamista u koje verovatno ti spadaš, jer verovatno nisi arapskog nego srpskog porekla, ali se držiš samo Kurana.
Inače ta "sura" lepo pokazuje "milostivost" Alaha: ubijaj sve koji su drugačiji, a ostavi ih u životu samo ako postanu islamisti kao i ti. To je u suprotnosti sa samim duhom religioznosti kao takve.
I nemoj da nam tumačiš istorijski kontekst toga što je rečeno, jer islam se širio jedino nasljem i genocidom po celom svetu. Zato islamisti stalno mantraju fraze o miru i milostivosti, da bi to sakrili od samih sebe, dok u praksi kod njih nema veće diktature bezdušnog nasilja u svim oblicima.


U drugom linku navedeni su protivurečni citati iz Kurana. Tu treba samo da primetiš da li su oni tačno navedeni ili ne. A ne da meni zameraš što sam ih postavio. Ali programiranom umu nije važno šta je tačno a šta ne (od toga može da mu pukne program), već samo ono u šta mu je dato da "veruje".


Ma ti si svakako...hm...jel to tvoj sajt gdje pise da nisu ubijana djeca u Srebrenici?

Mislim,sad ga ne mogu otvoriti ali ne znam da sam to čitao na ivanic.net ili na sajtu od neke ivone (ne znam prezime sad)???

Usput da kažem...i kao odrasli i kao djeca nekog ne simpatišemo ili ne volimo ali olajavati, ogovarati ili trgati riječi iz konteksta...PA TO NISAM NIKADA MOGAO RADITI...pa šta radi ta savjest kod čovjeka u pičku materinu??Kako li spava kada zna da je nekog oklevetao???

Pazi ljudi pričaju o inkviziciji ali šta sad??Hoću ja prospiati neku mržnju kada znam da u Bibliji ne piše ništa od onog šta je radila inkvizicija u srednjem vjeku?Šta sad-hoću li reći svi su takvi?

Šta sad...ako je Kačavenda peder i pedofil onda ću ja pričati da su svi redom??? Ma daaaj me nemoj jebat!

Pišem ti ovo da razmisliš...teorije zavjere,reptili,jezuiti,muslimani,vatikan i šta već ti mrziš...ali nemoj izmišljati gluposti jer maločas otvorim na sajtu-Muslimani vjeruju u 2 Boga!!!??

Prva stvar...ne dao Bog da to vidi ijedan musliman jer bi ti umro od smijeha pa zato kad shvatiš vidjećeš da je žalosno.

Da znaš da ovo čitaju muslimani iz Bosne a većina njih pije,puši i većina ne klanja.Ne pravdam se ja tebi i nikom jer to je sramota što smo takvi...ali u suštini svaka vjera poziva na dobro.

Vratimo se samo još jednom na djecu i na ta pisanja kako je snimak na kojem Škorpioni strijeljaju djecu namješten...nemojmo relativizirati takve stvari...ja bih poturio glavu za bilo koje djete na svijetu ako ćeš konkretno i za tvoje ili bilo koje drugo,bilo koje,rase,vjere,nacije jer sa tim se ništa ne može porediti.

Pozdrav

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: bog ne postoji
PostPostano: čet okt 30, 2014 2:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
Sve što u sebi sadrži i najmanju laž , laž je u celini .
sve što le ikad napisano sadrži u sebi laž, verujući nekom spisu vi u laž verujete !
Naučili su vas vremenom da više verujete rečima nego delima , naučili su vas prvo da neverujete svojim očima .

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: uto nov 04, 2014 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
svevid je napisao/la:
Sve što u sebi sadrži i najmanju laž , laž je u celini .
sve što le ikad napisano sadrži u sebi laž, verujući nekom spisu vi u laž verujete !
Naučili su vas vremenom da više verujete rečima nego delima , naučili su vas prvo da neverujete svojim očima .


Šta si ti? Protiv pismenosti?

Izvini, ali ispade tako.

Pa sve što čovjek zna on i zapisuje uključujući i i laž i Istinu.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri nov 05, 2014 9:19 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:59 pm
Postovi: 2
nisam ja protiv pismenosti , naprotiv
ja samo pažljivo čitam, do prve laži !
dalje ne nastavljam da lažem sebe ,
bolje je biti nepismen nego zaveden .
deca ginu u siriji svaki dan sve muslimani protiv muslimana
u to se niko ne mesa
nema suda za ratne zlocine
a sto se nad ALEVITIMA vrsi genocid to niko ne spominje

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri nov 05, 2014 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
zindz je napisao/la:
nisam ja protiv pismenosti , naprotiv
ja samo pažljivo čitam, do prve laži !
dalje ne nastavljam da lažem sebe ,
bolje je biti nepismen nego zaveden .
deca ginu u siriji svaki dan sve muslimani protiv muslimana
u to se niko ne mesa
nema suda za ratne zlocine
a sto se nad ALEVITIMA vrsi genocid to niko ne spominje


Spominje. I u Europi je bio genocid pa se sve svelo na nivo jedne općine. To bi ti trebalo mnogo bolje da znaš kad već toliko sereš.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: čet aug 11, 2016 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Znate li šta je najteže ljudima?
Da žive
Ljudi čak odbijaju živeti
Ni ne znaju šta znači biti živ, ziveti
Sve znaju, i šta je posle zivota, ljudi znaju i šta je posle smrti.
A živeti ne umeju.
Jer je teško živeti.
Mora se trpiti a u trpljenju nema slave ni pohvale jer Duh to ne traži.
Duh obuzima i leči telo , ono telo koje je istrpelo što mu zakon poslao.
Nema duha gde je samoljublje i važnost, tu je bolest i trulez.
Dragi moji Bog postoji zaista i pravedan je, i Bog je i kamen sto stoji pred vama i slovo što čitate i čovek što stane pred vas.
Želite li sebi pomoći, uzmite i živite i gledajte u čoveka što stoji pred vama kao u Boga, jer tako je.
Jer taj čovek vama treba,
Bog tako prašta
Svako ko vas uči da bezite od ljudi loše vas uči
Jer Duh što sve čini živim se ne može krasti, on se prima
On se nudi pa ko ga hoće
Duh obuzima svako telo lišeno samoljublja i važnosti
Duh obuzima svako telo što se ocistilo od gladi svakojake
Jer glad tela je od onoga što se trpiti mora
Čovek jede jer beži od onoga što trpiti mora.

Neće vas okaljati ono što pojedete već će vas ubiti isto kao i svaka laz što izadje iz vaših usta.
Jer laž izlazi onda kada treba trpeti, reći istinu.

Zapamtite to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned aug 14, 2016 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
EDIT.


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 5:27 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: pon aug 15, 2016 10:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Rajko je napisao/la:
gavrilo je napisao/la:
Jer glad tela je od onoga što se trpiti mora Čovek jede jer beži od onoga što trpiti mora.

Naterao si me da se zamislim. Do sada nisam praktikovao religiozne postove i slično. Na koji način gladovanje pomaže i kako to misliš da čovek beži od onoga što treba da trpi? Šta to telo treba da trpi? I zbog čega?


Evo ti smer
Dete kada dodje na ovaj svet vrišti plačući i majka mu turi sisu u usta da pije njeno mleko. Dete se smiri.
Prevareno je, jer dete nije sisu tražilo da se najede mleka, već je gladno bezuslovne ljubavi i plače jer oseti da je nema.Još u stomaku to oseti.
Ono oseti sve i reaguje na to iako ništa ne razume.
Eto majka ne može trpeti plač deteta pa mu da šta ovo traži da ga umiri.Sve tako dok ne odraste i napravi mu obrazac.
I tako u krug, generacijama i hiljadama godina.
Kreacija se puni smecem i neko mora cistiti to.
Telo je metla.
Svima je dato da razumeju i dodju do istine a to je moguće jedino zivljenjem u sadašnjem trenutku, u biti prisutan u onome što ti zakon Jednoga stavi pred tebe.To znači trpeti.A ljudima je teško čekati red u radnji kada kupuju skupocene cipele.Teško im se zaustaviti, sve je brzo jer ljudi beže od prisutnosti, mnogo se mora trpiti jer mnogo prljavštine napravljeno.Niko je neće.
I trguje se sa njom još, od davnina.
Važno je da čovek prihvati da je dato i zadato biće.
Da mora preuzeti odgovornost za sve što mu se dešava.
To je početak pravog puta.
Blago onome ko shvati da je čovek Bog i tako se odnosi prema svakom čoveku što stane pred njega.

Ne voliš religiju rekao si, a moram ti reći ovo, dužnost mi je.
Novi Zavet uči trpljenju i odricanju.
Velika istina je prisutna u njemu ali malo ko je razume.
Jer Novi Zavet je pisan onima što traže u sebi, sto su prihvatili da su krivi, i što traže lestve ka vrtu piramide. Zavet ih vodi ih i bodri.
Kada ceo svet stane protiv tragaoca on se drži Zaveta što uči i vidi istinu u njemu što slepci ne vide i ne odustaje pa taman ga ceo svet sibao.
Hrist nije bajka.
To je čovek što se popeo na vrh piramide i uzeo vlast nad svime.
Uzeo je Rec što beše na početku pre nego je vreme stvoreno i zakon sa njim.
Jer vrh kreacije je van vremena, van uzroka i posledice, to je stanje duha, nevidljivosti,stanje jednoga, ljubavi iz ničega.Čovek Bog na zemlji!
Planine pomera mišlju a rečju menja celu kreaciju kada uleti u zakon ponovo.Sve se menja.Ljudi to zovu matrica.Ali ne mogu videti jer su sami sakrili od sebe istinu.
Da dragi moj, nije to bajka čovek je postao Bog!
I ljudi su dužni ići tim putem, ka vrhu.
Ali ovaj put to će biti pravedno.Svi jednake šanse.
Nema da se trguje smecem.Svako što zasere mora cistiti sam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon aug 15, 2016 12:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Nisam došao ovde da se raspravljamo sa vama niti da išta tumacim.
Već da vam ukažem na vaše samoljublje, da ga vidite sami

Kakve li ironije stavili ovo u manipulaciju ljudskih bića,
Nasmeja me


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon aug 15, 2016 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Solaris je napisao/la:
gavrilo je napisao/la:
Evolucija coveka je u ostvarivanju,
zivljenju u duhu Jednoga Boga
Bas kako pise "da svi jedno budu"
Treba ziveti, biti naklonjen ljudima, jer ko coveka
Sto stoji pred njm ne vidi slepac je pred Jednim
Jer kada coveka stane pred vas znajte da to
Bog stoji pred vama i trazi vasu paznju.
Jer dok god je ziv covek treba da zna da Bog ima plan
Za njega, da mu treba za onoga drugoga.
I onaj prvi jednako je vazan koliko i poslednji
I jedan bez drugog ne mogu, jer su deo Jednoga.
Zato se prvi vraca po poslednjeg da jedno budu.
I poslednji je prvi a prvi poslednji.




Odvajanje čovjeka od boga, kao da su to dva odvojena entiteta, čini mi se da spada u religiju. A sve religije, pogotovo veliki sistemi, isključivo služe manipulaciji. Npr. Jahve je sigurno bio vanzemaljac. Proroci i začetnici raznih religija su sigurno bili manipulirani. Netko tko traži direktno od čovjeka da ubije drugog čovjeka sigurno nije bog. NIJEDNA religija ne vodi duhovnom napretku. Vodi samo u zablude.
Put duhovnosti je put samoće. Svatko osobno mora iskusiti, bez ičije pomoći, tko je i što je i kuda sve to vodi. Sve religije i svi sistemi koji podučavaju duhovnost, samo su jedna od stepenica kojom se mnogi penju. Kad dođemo do kraja stepeništa, dalje moramo sami. Istina se ne može prenijeti nekome. Istina se mora isključivo osobno spoznati.


Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Ma covece ti si se dužan rodio.Onaj što te stvorio njegov si pred zakonom jednoga.Jer zakon je takav.
Ne treba njemu tvoje zlato već da cistis za njim prljavštinu što stvara.
Taj što te stvorio davao ti da bi se očistio i tebi prebacio njegov teret smeća.
Ako si ti narkoman i imaš krizu i ja ti dam drogu jesam li ja dobro učinio?
Jesam pred zakonom jednoga jer sam ti pomogao.
Ti si sam izabrao svoju propast.
Ljudi su dali reč svome stvoritelju.Reč se ne može gaziti jer ko je gazi zakon ga bije.
Zakon iz zakona proizilazi.
Hiljadama i desetinama hiljada godina ljudi su molili rečju da im zakon pošalje spasitelja.I poslao im.
Religija je poput društva pčela što prave med. Med je Hristos!
Jer taj med se izliva na čoveka što će spasiti one koji su verovali u pravedan zakon i izdržali do kraja.
Svete knjige o tome govore.Čoveku što se popeo na vrh kreacije Jednoga i bio On !Njegovim "čulima" gleda celu kreaciju!
Čovek što je ispražnjen od duga i stavljen van zakona....
I vratio se ljudima onima poslednjima da ih stavi da budu prvi.
Idi pa čitaj proroke, oni su donosioci dobrih vesti za ljude, mučenici.
Idite i učite od Marine Abramović ona vam je majka svima.
To je 'novo" učenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon aug 15, 2016 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
gavrilo je napisao/la:
Solaris je napisao/la:
gavrilo je napisao/la:
Evolucija coveka je u ostvarivanju,
zivljenju u duhu Jednoga Boga
Bas kako pise "da svi jedno budu"
Treba ziveti, biti naklonjen ljudima, jer ko coveka
Sto stoji pred njm ne vidi slepac je pred Jednim
Jer kada coveka stane pred vas znajte da to
Bog stoji pred vama i trazi vasu paznju.
Jer dok god je ziv covek treba da zna da Bog ima plan
Za njega, da mu treba za onoga drugoga.
I onaj prvi jednako je vazan koliko i poslednji
I jedan bez drugog ne mogu, jer su deo Jednoga.
Zato se prvi vraca po poslednjeg da jedno budu.
I poslednji je prvi a prvi poslednji.




Odvajanje čovjeka od boga, kao da su to dva odvojena entiteta, čini mi se da spada u religiju. A sve religije, pogotovo veliki sistemi, isključivo služe manipulaciji. Npr. Jahve je sigurno bio vanzemaljac. Proroci i začetnici raznih religija su sigurno bili manipulirani. Netko tko traži direktno od čovjeka da ubije drugog čovjeka sigurno nije bog. NIJEDNA religija ne vodi duhovnom napretku. Vodi samo u zablude.
Put duhovnosti je put samoće. Svatko osobno mora iskusiti, bez ičije pomoći, tko je i što je i kuda sve to vodi. Sve religije i svi sistemi koji podučavaju duhovnost, samo su jedna od stepenica kojom se mnogi penju. Kad dođemo do kraja stepeništa, dalje moramo sami. Istina se ne može prenijeti nekome. Istina se mora isključivo osobno spoznati.


Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Ma covece ti si se dužan rodio.Onaj što te stvorio njegov si pred zakonom jednoga.Jer zakon je takav.
Ne treba njemu tvoje zlato već da cistis za njim prljavštinu što stvara.
Taj što te stvorio davao ti da bi se očistio i tebi prebacio njegov teret smeća.
Ako si ti narkoman i imaš krizu i ja ti dam drogu jesam li ja dobro učinio?
Jesam pred zakonom jednoga jer sam ti pomogao.
Ti si sam izabrao svoju propast.
Ljudi su dali reč svome stvoritelju.Reč se ne može gaziti jer ko je gazi zakon ga bije.
Zakon iz zakona proizilazi.
Hiljadama i desetinama hiljada godina ljudi su molili rečju da im zakon pošalje spasitelja.I poslao im.
Religija je poput društva pčela što prave med. Med je Hristos!
Jer taj med se izliva na čoveka što će spasiti one koji su verovali u pravedan zakon i izdržali do kraja.
Svete knjige o tome govore.Čoveku što se popeo na vrh kreacije Jednoga i bio On !Njegovim "čulima" gleda celu kreaciju!
Čovek što je ispražnjen od duga i stavljen van zakona....
I vratio se ljudima onima poslednjima da ih stavi da budu prvi.
Idi pa čitaj proroke, oni su donosioci dobrih vesti za ljude, mučenici.
Idite i učite od Marine Abramović ona vam je majka svima.
To je 'novo" učenje.




Svojedobno su dva avangardna kompozitora iz Beograda angažirala pobjednika "Prve trube Dragačeva" da im pomogne svojom umjetnošću u stvaranju jedne avangardne kompozicije. "Truba" nije bio muzički obrazovan niti je poznavao note. Bio je samouk. Kompozitori su mu podastrli grafički prikaz kompozicije koji nije bio niti u notnom pismu. Izgledao je kao da se dvogodišnje dijete poigralo sa papirom i olovkom. Pitali su ga da im kaže svoje mišljenje. "Truba" je uzdahnuo i mirno izustio: "Lepo zamišljeno".



Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: pon aug 15, 2016 8:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Evolucija čoveka je kroz stvarivanje, čovek je biće koja traži da bude priznato od drugog čoveka, vrednovano, svaki čovek to traži, od duhovnog učitelja do cistaca ulice!
Znanje se tako gomila u čovečanstvo i otkrivaju istine iz kojih ljudi idu dalje u nove istine.
Ostvaren čovek je onaj čovek koji iz radosti radi nešto važno za zajednicu, društvo, covecanstvo i ne juri tastinu , slavu.
Već mu se slava da kada umre!
Jedan otkriva ljudima njegovu slavu!
Da znaš da je mnogo onih ucenjaka o duhovnom i raznim putevima
Odvelo mnoge u provaliju samoljublja i mraka takvog da ni svecu pred nosom da im upalis neće videti izlaz.
Jer učitelju učenici služe da sebe ispravi a učenike on pošalje u provaliju!
Zato i stoji zapovest nemoj imati idole i nemoj im se klanjati.
Kad pomenu to, kada bi ljudi znali koliko su važne tih deset zapovesti datih Mojsiju ne bi ih ispustali iz uma.
Jer vidiš oni koji se se držali njih mogu razumeti sve što pišem.
Oni su radosni dok čitaju moje reci ostali su besni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gnostika
PostPostano: pon aug 15, 2016 10:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Solaris je napisao/la:
Svojedobno su dva avangardna kompozitora iz Beograda angažirala pobjednika "Prve trube Dragačeva" da im pomogne svojom umjetnošću u stvaranju jedne avangardne kompozicije. "Truba" nije bio muzički obrazovan niti je poznavao note. Bio je samouk. Kompozitori su mu podastrli grafički prikaz kompozicije koji nije bio niti u notnom pismu. Izgledao je kao da se dvogodišnje dijete poigralo sa papirom i olovkom. Pitali su ga da im kaže svoje mišljenje. "Truba" je uzdahnuo i mirno izustio: "Lepo zamišljeno".



Čitava evolucija čovjeka je od biti netko do biti nitko, i od biti nitko do biti svatko.
Jeste da etnomuzikološki, zvuka Centralne Srbije, kao područja najstarije balkansko-paganske kulture, ima vrlo malo danas u Srbiji, ali niko ne osporava da su, kroz nekoliko posljednjih desetljeća, dragačevski trubači postali kvalitetni folklorni mainstream.
Istina, osjećaj je kao da si u Bugarskoj, ali to je sada srbijanski popularno: a) Bizant je naša muzička osnova, b) pravoslavlje naša izvorna religija — iako je to velika historijsko-kulturološka zabluda, zbog Istočnog rimskog carstva tj. Bizanta pa Osmanlijskog carstva do Erdoganove Turske, jer su svi prijespomenuti kulturno i genetski jako slični (od narodnih običaja i muzike te državnih zastava do centraliziranog načina vladanja i religijske opijenosti), dočim je balkanski centar pravosljavlja bio u bugarskom Trnovu a evropsko-azijski u Rusiji.
Usput, trnovsko pravosljavlje ima snažne konekcije sa budističko-azijskim učenjima, od čega srp. pravosljavlje, npr., bježi glavom bez obzira.
Ali to je ono o čemu Vadim Zeland zbori, kako se matrica jednostavno razvija, od centra prema periferiji i onda centar nestane, kada crna boja potpuno prekrije nekadašnju bijelu.
Većina odlučuje, i tu ne postoji nikakav poseban plan i program, po kojem neki nadprirodno zli teoretičari zavjere prave probleme čistoj i nevinoj većini.
Dovoljno je da tvoja malenkost ne učestvuje u tom cirkusu, pa ako još nekoliko, onih u svojoj okolini, povedeš sa sobom, napravio si, doživotno, fascinantnu stvar.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto aug 16, 2016 5:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ne voliš religiju rekao si, a moram ti reći ovo, dužnost mi je.
Novi Zavet uči trpljenju i odricanju.
Velika istina je prisutna u njemu ali malo ko je razume.
Jer Novi Zavet je pisan onima što traže u sebi, sto su prihvatili da su krivi, i što traže lestve ka vrtu piramide. Zavet ih vodi ih i bodri.
Kada ceo svet stane protiv tragaoca on se drži Zaveta što uči i vidi istinu u njemu što slepci ne vide i ne odustaje pa taman ga ceo svet sibao.
Hrist nije bajka.
To je čovek što se popeo na vrh piramide i uzeo vlast nad svime.
Uzeo je Rec što beše na početku pre nego je vreme stvoreno i zakon sa njim.
Jer vrh kreacije je van vremena, van uzroka i posledice, to je stanje duha, nevidljivosti,stanje jednoga, ljubavi iz ničega.Čovek Bog na zemlji!
Planine pomera mišlju a rečju menja celu kreaciju kada uleti u zakon ponovo.Sve se menja.Ljudi to zovu matrica.Ali ne mogu videti jer su sami sakrili od sebe istinu.
Da dragi moj, nije to bajka čovek je postao Bog!
I ljudi su dužni ići tim putem, ka vrhu.
Ali ovaj put to će biti pravedno.Svi jednake šanse.
Nema da se trguje smecem.Svako što zasere mora cistiti sam. -Gavrilo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto aug 16, 2016 5:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Sviđa mi se, Gavrilo, ovo što si napisao. Novi zavjet je duboka istina gdje se upućuje čovjeka ka vrhu piramide.
Biblija je napisana za pojedinca, gdje on čita svakodnevno i dolazi do nekih istina za sebe, mijenja sebe i to ne ide bez odricanja.
Post, molitva, rad, šutnja, to je čišćenje tijela da bi došla duša u prvi plan. Onda mora tijelo otići u drugi plan, mora se pročistiti.
To su duhovne vježbe koje drukčije djeluju na pojedince. Nekome više pomaže post, molitva. Meni trenutno najviše pomaže u pročišćavanju tijela- šutnja i rad.
Draga gospodo koji govorite kako je Biblija sredstvo manipulacije... To je smiješno, upravo kad se pročistite, odričete možete jasnije vidjeti zakulisne igre, zakulisne ljude, jer ste dublji kao čovjek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto aug 16, 2016 10:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Samo čovek mora biti obazriv kada traga za istinom, on dobija poziv iznutra, to radi sebe radi, i znanje što otkriva sebe radi otkriva,
Jer lako se uleti u samoljublje.
Piše u Novom Zavetu, neka ti ne zna levica šta ti radi desnica.
Treba se držati toga, to čuva od upada u samoljublje.
Tajno treba hodati ka vrhu, jer ako ljudi znaju kuda ideš povuce te dole.
Jako je važno čuvati druge od sebe kada se penje gore.
Jer čovek što se penje dobija moć ali ta moć je iskusenje!
Trebaju se ljudi čuvati od sebe!
Ima jedna knjiga Paula Koelja Ratnik Svetlosti, kome se otkrio NZ taj će tu knjigu čitati sa smehom i radošću.Ona govori kako se penje ka vrhu piramide onaj koji je čuo poziv.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: uto aug 16, 2016 4:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
pepeljuga je napisao/la:
Ne voliš religiju rekao si, a moram ti reći ovo, dužnost mi je.
Novi Zavet uči trpljenju i odricanju.
Velika istina je prisutna u njemu ali malo ko je razume.
Jer Novi Zavet je pisan onima što traže u sebi, sto su prihvatili da su krivi, i što traže lestve ka vrtu piramide. Zavet ih vodi ih i bodri.
Kada ceo svet stane protiv tragaoca on se drži Zaveta što uči i vidi istinu u njemu što slepci ne vide i ne odustaje pa taman ga ceo svet sibao.
Hrist nije bajka.
To je čovek što se popeo na vrh piramide i uzeo vlast nad svime.
Uzeo je Rec što beše na početku pre nego je vreme stvoreno i zakon sa njim.
Jer vrh kreacije je van vremena, van uzroka i posledice, to je stanje duha, nevidljivosti,stanje jednoga, ljubavi iz ničega.Čovek Bog na zemlji!
Planine pomera mišlju a rečju menja celu kreaciju kada uleti u zakon ponovo.Sve se menja.Ljudi to zovu matrica.Ali ne mogu videti jer su sami sakrili od sebe istinu.
Da dragi moj, nije to bajka čovek je postao Bog!
I ljudi su dužni ići tim putem, ka vrhu.
Ali ovaj put to će biti pravedno.Svi jednake šanse.
Nema da se trguje smecem.Svako što zasere mora cistiti sam. -Gavrilo
Post pisan ekavicom.
pepeljuga je napisao/la:
Sviđa mi se, Gavrilo, ovo što si napisao. Novi zavjet je duboka istina gdje se upućuje čovjeka ka vrhu piramide.
Biblija je napisana za pojedinca, gdje on čita svakodnevno i dolazi do nekih istina za sebe, mijenja sebe i to ne ide bez odricanja.
Post, molitva, rad, šutnja, to je čišćenje tijela da bi došla duša u prvi plan. Onda mora tijelo otići u drugi plan, mora se pročistiti.
To su duhovne vježbe koje drukčije djeluju na pojedince. Nekome više pomaže post, molitva. Meni trenutno najviše pomaže u pročišćavanju tijela- šutnja i rad.
Draga gospodo koji govorite kako je Biblija sredstvo manipulacije... To je smiješno, upravo kad se pročistite, odričete možete jasnije vidjeti zakulisne igre, zakulisne ljude, jer ste dublji kao čovjek.
Post pisan ijekavicom.
Susret ekavice i ijekavice je ono što bi religija trebala biti.
\:D/
:roll:
:wink:
:blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri aug 17, 2016 5:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Pišem vama religioznima.
Laž prema sebi, varanje srca je najveći neprijatelj coveku.
To rade svi bez razlike bili religiozni ili ne.
Eto, kaže čovek kako voli Boga i raspravlja o tome sa nekim što u Boga ne veruje.A vernik ne zna da to Bog pred njim stoji.
Jer ko ne može zavoleti i praviti mir sa ljudima ne može ni sa Bogom.Jer čovek je Bog.
Eto ima jedno blago što ni jedna religija nema do pravoslavne.
To je liturgija, ključ isceljenja bolesnog duha. Jer liturgija je predstava ziva što zakonima zvuka i reći i mirisa i slike poziva čovekova čula na mir, uzima ih i vodi celo vreme na to da coveka obuzme mir. I čovek posle liturgije miran, cuti i ide kući.
Liturgija ga sprema da vidi ono što on jeste i da se bori sa tim i trpi.
A on jeste sve ono što će ga kući izbaciti iz tog stanja i njegovi bližnji naterace mu suze na oči izbacivsi i ga iz tog stanja koje je sećanje na početak, na mir i tihu ljubav.
Čovek koji prihvati tu borbu menjace sebe i samim tim i ljude oko sebe jer jedan čovek može promeniti ceo svet a kamoli ljude oko sebe.
Jedino trajno stanje je ono stanje do koga se dodje postizanjem unutrašnjeg mira što pušta um da bude slobodan i takav uci u odnose sa ljudima oko sebe i trpeti samoga sebe.
To znači ne uzvratiti niti jednom čoveku ma šta god on uradio vama.Slušati i trpeti i prihvatiti krivicu da su ti ljudi takvi zbog vas.Mir koji imate daće vam uvid da oni jesu takvi i tu zbog vas.Čovek trpljenjem osvescuje potisnuto nesvesno jer sve je zapisano u vama i u slikama je.I osvestice se slikom što će poleteti kroz um kada strpljenjem osvestite sve što je potrebno da bi se slika sklopila.I tada dolazi olakšanje, trajno i vi to razumete vi vidite ko ste bili i smejete se tome što ste bili i idete sa verom u vaše "malo vaskrsenje"
Piše u knjizi, ko je blizu meni taj je blizu vatri!
Zato vam kažem volite druge ljude jer čovek se spašava kroz čoveka.
I vazno je da govorite istinu čak i kada vam se čini da je laž bezazlena jer nije, svako istinito kazivanje je trpljenje.Svaka laž vas vodi korak unazad u još teže.
Kada nemate šta reći ili se ne traži od vas da pričate, slušajte čoveka jer je ćutanje zlato zezeno u vatri kojoj hodite.
Svi beže od brbljivih ljudi a ja vam kažem kada vas takav zove na kafu zahvalite se Jednome i idite i slušajte ga celim svojim telom fokusirajte se na njega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri aug 17, 2016 6:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Eto otuda se bolesti javljaju, jer bolest dodje da umiri coveka, da ga fokusira na sebe u centar trpljenja pokušavajući da osvesti potisnuto u čoveka.
Znajte da ni tada Jedan nije odustao od čoveka i da mu do smrti daje pomoć ali bolestan čovek to ne vidi i odbacuje.
Zato su retki oni koji se iscele.
Važno je da i oko bolesnika u postelji budu njegovi najmiliji.
Jer svojim prisustvom oni se fokusiraju na njega on je centar pažnje i on to oseti, on oseti šta oni misle o njemu, vidi sažaljenje, osudu, ljubav...To će ga terati na suze.On se tako čisti.
Ako uspe u tome duh će ga obuzeti ponovo i zaceliti mu telo.
Jer to telo je važno, svako telo je veoma važno i treba.
Ljudi dodju bolesnome u postelji pa izbegavaju u oči da ga gledaju, lažno bodre ga a ni sami u to ne veruju, nude mu hranu da ozdravi i on siroti vidi laž i preda se.
Ljudi su ranije , mnogo ranije duže živeli.Jer Duh ne napušta telo dok god telo prima duha.
To što ljudi kažu energija to je duh, i lažu vas oni koji kaže da se duh može krasti jer ne može.Duh je slobodan i teče ko reka tamo gde može proći. Ljudi jedni drugima zatvaraju taj protok. Blokiraju.
Jer Duh ne prolazi kroz zaprljano kroz tamo gde ima puno, on voli tamo gde ima malo!
Tako piše i u knjizi da će vas okaljati ono što izustite, laž.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rasprava o religiji
PostPostano: sri aug 17, 2016 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
EDIT.


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 5:27 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz