Sada je: čet mar 28, 2024 6:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dzini, sejtani... nevidljivi svijet kojeg spominje Kur`an
PostPostano: ned dec 05, 2004 1:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Sta mislite kolika je njihova veza sa NLO i drugima o kojima je rijec na ovom sajtu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 05, 2004 6:47 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kapljice,

pogledaj strane 3 i 4, pod temom NLO/UFO. (O tome smo već raspravljali)

Mnogi aspekti te problematike poznati su desetinama hiljada godina, još od vremena Atlantide, pa možda i dalje u prošlost (Lemurija). Ja sam pod temom Literatura i linkovi ostavio link za Emerald Tablets koje su mnogo starije i od Kurana i od Biblije, gdje se npr. reptoidi lijepo nazivaju - reptoidima. Neke njihove vrste imaju rožnate tvorevine na glavi, te izgledaju kao sa «đavo sa rogovima», kako ih ljudi od davnina opisuju.

Da bi čovjek 'progledao' on se mora izdići iznad «svetih knjiga» koje su nam prezentirane na takav način da bi nas zadržale u transu a sva naša moć stavila u ruke određenih fiktivnih entiteta po imenu Alah ili Jehova (koji sve znaju, sve vide i obavezno se nalaze izvan i iznad nas.)

Mislim da gledanje na sve ovo što se trenutno zbiva iz ugla od nekih postojećih religija, ne pomaže puno, jer su te religije upravo začete ovakve kakve jesu od strane onih koji nas mentalno kontrolišu od davnina.

[npr. pod temom “terorizam”kažeš: “Ja sam samo jedna jedinka. Zar nije Allah rekao: ako ubiješ jednu osobu, kao da si ubio čovječanstvo!”
Alah onda takođe kaže: “Tucite se protiv bezbožnika.”
(Iste kontradiktornosti nalazimo u Bibliji, i naravno, sve se one mogu racionalizovati. Ne vjerujem ni da su slučajne)
Još mnogo prije “istina” serviranih u Kuranu i Bibliji, bilo je poznato da je Univerzum holografske prirode i da je Sve – Jedno. Tako i svaki čovjek, kao vrsta holograma sadrži u sebi Sve Što Jeste. Samim tim ne postoji NIŠTA što je IZVAN njega, pa tako ni Alah ni Jehova. Kad učiniš nešto nažao drugome, učinio si to samome sebi na indirektan način, jer smo svi dio jedne cjeline. Znači: ako ubiješ jednu osobu, kao da si ubio čovječanstvo. To jeste tako, i to nije nikakvo čudo kad se ovo zna. Mislim da karma vuče porijeklo upravo odatle, jer se radi o tome da oni koji su kao jedinke prouzrokovali neravnotežu moraju da to izbalansiraju na samom sebi, što se onda reflektuje na cijeli “univerzum,” kojeg oni kao takvi predstavljaju u svoj njegovoj cjelokupnosti. Odatle: što siješ – to žanješ.
Svaki pripadnik, recimo, američkih plemena zna ovo iako nikada nije pročitao Kuran. Oni su to doduše spoznali mahom uz pomoć napitka spravljenih od biljke – ayahuasca, koju oni nazivaju – biljkom učiteljem. Tako, čovjek kada jednom spozna to – Jedinstvo - svega što postoji, taj doživjaj mijenja njegov odnos prema sebi i drugima. On sebe vidi dijelom jedne cjeline te kao takav neće poduzimati ništa što bi remetilo tu cjelinu.]

Tako ako se vratimo na pitanje veze određenih entiteta koji se pominju u “svetim knjigama” sa NLO-ima, moramo biti svjesni da u Svemu Što Jeste postoje mnogi životni oblici humanoidnog i nehumanoidnog tipa, od kojih neki od njih obitavaju na raznim područjima vremena-prostora i na različitim nivoima svjesnosti (denzitetima). Neki su ispod nas (kao elementalna bića drugog denziteta), neki su iznad nas (na četvrtom, petom ili šestom spratu”)

Neki od njih su izabrali OPS oblik interakcije sa Jednim, ili Svim Što Jeste, drugi OPD.
Tako oni i ulaze u interakciju s nama u skladu sa tim njihovim “polaritetom.” Jedni će da crpe energiju iz nas, držeći nas u nekoj vrsti mentalnog transa, dok će drugi pokušati da nam pomognu, kada se za tako nešto steknu uslovi.

Mi kao OPS sa trećeg sprata rijetko dolazimo u dodir sa entitetima tipa OPD sa 4-tog sprata, jer oni gledaju na nas isto kao što mi gledamo na – psihopate, ili ludake zatvorene u nekoj ludnici. Oni se istovremeno drže pravila – nekršenja tuđe slobodne volje.

Npr., oni na jednog današnjeg “normalnog” čovjeka, koji redovno ide u crkvu ili džamiju, koji je pobožan, moli se “bogu” od malih nogu, koliko god da je on pošten u smislu šta mi podrazumjevamo pod tim pojmom, gledaju kao na jednu – mentalno programiranu individuu. Šta bi se zbilo ukoliko bi oni njemu objasnili da sve to nije bilo potrebno, da nema ništa loše u “postu” ukoliko je razlog za to – rješavanje od suvišnih kilograma – ili oslobođenje organizma od viška masti, međutim, ako se to radi u određeno vrijeme, po određenim pravilima i prema nalozima određenog entiteta odozgo, onda se radi o - potpunom promašaju. Nadalje bi sljedilo da gore nema nikoga ko gleda i sudi. Da nema potebe da se čovjek ikome za nešto moli. Da su Jehova i Alah samo fiktivne ličnosti vješto smišljene od strane 4D OPS entiteta kako bi se čovjek držao mentalno zarobljen i tako služio kao baterija. Isto tako da su Biblija i Kuran, vješto izmanipulisani materijali specijalno dizajnirani za promociju ovih mentalnih programa. Oni bi, ukoliko bi uspjeli da ubijede današnjeg normalnog čovjeka u tako nešto, ukoliko bi mu uspjeli da pokažu – Istinu – istovremeno i prekršili njegovu slobodnu volju na osnovu koje je on izabrao da - živi u laži. Ne može se nikoga na silu izvoditi iz “podruma”. Ako nekoga izbaciš na silu iz podruma, on u večini slučajeva neće biti u stanju da preživi napolju. On ne zna šta će da radi sa slobodom koju si mu donjeo. Sužanj nije slučajno – sužanj. Radi se o stanju svijesti. Tako bi onda morao da preuzmeš dalju odgvonost kada se radi o egzistenciji jedne takve individue na nekoj višoj ravni postojanja.

Svako ezoterično učenje govori upravo o tome da se čovjek prvo mora riješiti laži. To za mnoge podrazumjeva i gubitak, odnosno, rastanak sa svojom starom ličnošću koja je na lažima bila i uspostavljena.

Htio sam a kažem da Kuran i Biblija nisu baš najbolji referentni materjali, kada se o proučavanju ove tematike radi. Daleko od toga da u njima nema istine. Ko je još vidjeo dobru dezinformaciju u kojoj nema dosta istine, koja je isprepletena sa lažima, ili bar izvitoperena?!

Istovremeno, informacije koje su najbitnije u vezi ove tematike su u istim tim "izvorima" - uskraćene. Pitam se zašto?!?


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 05, 2004 9:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Prve rijeci koje je Muhammed s.a.w. dobio od Allaha bile su: citaj,uci, istrazuj. Upoznaj sebe, pa kad se upoznas znat ces da kompleksnost bica tvoga zahtijeva savrsenstvo onoga koji te je stvorio. Bog kaze: covjek ce traziti, ice ce cak na Mars, a dokazi su u njemu, oko njega...

Nebih se slozila sa tobom, Galaksija, jer negiras nesto o cemu mozda nisi dobro informisan. Ili jednostavno negiras, jer nevjerujes. Ja nikad nisam bila u Brazilu, a vjerujem da postoji! Zasto?
Mnogi negiraju cinjenice koje su date u svetim knjigama. Necu govoriti o Bibliji, malo sam je izucavala, i znam da je danas dokazano da su Biblije mijenjali ljudi vremenom. Mnoge su kontradiktornosti koje se ne mogu objasniti vise na nacin da su nastale prepisivanjima. Za Kur`an zna se sigurno da nije mijenjan od postanka i original i dans postoji. Naucno su potvrdjene mnoge cinjenice koje stoje u Kur`anu. Mnoge su nejasne, jer treba proci vrijeme kao i tehnologija kojom covjek to ispituje, istrazuje. Ali i iz razloga da nije sve tako jednostavno da bi i laik mogao da shvati. Kaze se : znanje koje se ponudi neukom, moze ga ubiti. Onaj ko zna sta trazi, on ce nastaviti ispitivati. Tako je u svemu.
Kad poredas sva ova bica koja si ti nabrojao u razlicitim slucajevima, onda me to uistinu asocira na plemena dzina koja su se razmnozila i kojih ima razlicitih kao i ljudi. Jer ako uzmemo svu tu sarolikost i razbacamo je u galaksiji, kako vec i jeste, mora postojati Neko ko to nadgleda i ko ima kontrolu. Jer da nema JEDNA centralna vlast (mislim na JEDNO) onda bi kad tad doslo do haosa. A danas bez obzira kako haoticno izgledalo ipak se osjeti kontrola svega toga. Jer uzmimo planete, ... galaksiju, sve je tako lijepo u skladu, vlada harmonija. Sve obitava nekim zakonom, nama nepoznatim. Zakonom kojim jedino veca i slozenija sila moze da vlada.
Ako se uzmu izvori koji dublje obradjuju tu temu, nevidljivog svijeta (nisu svakom nevidljivi) onda uistinu sve se tako fino poklapa. Kao i vladar nevidljivih i zlih sila. U Kur`anu se on navodi kao neko ko ce imati bozanska svojstva, u smislu da ce moci raditi stvari koje moze samo bog, ili koje su mogli pojedini poslanici/profeti/proroci. Kao npr. da je Isa/Isus mogao lijeciti slijepe,ozivjeti mrtve... uz boziju pomoc, ne sam od sebe. Tako ce TO STVORENJE, moram ga tako nazvati imati punu moc nad ostalim svijetovima. Njemu je Stvoritelj dao MOC. Dao da bi iskusao nas ljude, jer on upravo i tvrdi za sebe da je BOG NA ZEMLJI i da drugog boga osim njega nema. On se bas tako i ponasa i mnogi ce biti uvjereni u to. Njegovo kraljevstvo, predpostavlja se da je u bermudskom trokutu. Njegovo znanje i tehnologija koju posjeduje hiljadama je godina ispred nase. Njegov pecat je onaj koji svojataju cionisti, piramida uzdignuta iznad mora. Jedno oko, jer ON i jeste jednook. Allah nas upozorava na njega. Zavesce ljude time sto ce im tvrditi da nema "nikakvog boga gore". Da svako sebi je bog. Znamo sta se desava kad covjek sebi umisli da je bog. Primjera imamo dovoljno, kako prije tako i sad. Svugdje ima svoje sljedbenike. Novac je oruzje cime je covjeku oduzeo njegovu svijest.
Oni su svugdje oko nas. Ima ih kao i ljudi. Kako dobrih tako i losih. Puno vise ovih drugih. Ali isto tako, poznato je da kakvu energiju ti posjedujes i odasiljas, takve ces i imati oko sebe. Nase kuce su pune njih. Mi ih nevidimo, ali mozemo ih osjetiti ako zelimo. U nekim slucajevima mozemo ih vidjeti. Kad saznas, onda mozes i da biras. Ili ces biti njihov ili svoj.
Nadam se da mi neces zamjeriti. Ja sam ovdje gost. Koristim tvoj prostor. Ako ne zelis da pisem ista vezano za religiju, ti reci. Postujem pravila domacina. Ali recimo da imam iskustva vezana za nevidljivi svijet i da vjernik nisam postala tek tako. Jer vjera je stvar izbora a ne nametanja. Onaj ko izabere svjesno, on i zna zasto. Onaj kojem se natura, on nije svjestan, on spava. Kao sto rece Muhammed, neka je boziji mir na njega:"svi ste mrtvi, a kad umrete vi cete se probuditi".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 05, 2004 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Na americkom dolaru pise: U boga mi vjerujemo. U kojega????
Jehova ili Allah sigurno nisu bog na koga se to odnosi.
Taj njihov bog se vrlo dobro moze vidjeti i osjetiti. I mislim da nepostoji ljudsko bice danas koje nije culo za njega. Ali i osjetilo.
Satana je bio prvi koji je zaveo covjeka iz ljubomore jer je covjeka bog uzvisio iznad njega. Zasto da se cudimo danas ako nas jos uvijek zavodi, jer to mu i jest misija koju je sebi odredio dok je ovoga svijeta. On nema drugog izbora, mi imamo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 06, 2004 4:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kapljice,

entiteti koje pominjes poznati su odavno u narodu kao – “duhovi”, a sve cesce se pominje i pojam – “spirit attachments”, ili “duhovni priljepci,” u vezi onih koji ulaze u neku vrstu interakcije sa nama. Ovaj pojam koristi grupa americkih psihijatara koja se bave oslobadjanjem ljudi od ovih entiteta, (kao i tih entiteta od ljudi). Mahom se radi o ljudima koji su se nakon smrti iz raznih razloga zadrzali na “ovim prostorima”, tj. nisu presli u 5/ti denzitet, mada ima i dosta slucajeva kada ti entiteti nisu ‘ljudske prirode’.
S obzirom da nemaju osjecaj za vrijeme oni se vrzmaju na zemaljskoj ravni i cesto se “kace” odredjenim individuama, posebno onima koji su psihicki labilni. (Nesto kao ‘astralni paraziti’)

Onda ti entiteti pokusavaju da koriste tijelo covjeka za svoje licne svrhe. Npr. namecu covjeku svoje ideje i teznje a ovaj ih smatra svojima. Tako oni pokusavaju da dozive u tijelu te osobe nesto sto su voljeli ili propustili dok su bili u fizickom obliku. Ima i slucajeva da se neko nekome ‘kaci’ kako bi mu nanjeo neko zlo ili mu se osvetio za nesto, tako sto bi ga nagnao da uradi nesto sto ovaj normalno ne bi, odnosno, da se ponasa kako se ovaj normalno ne bi ponasao. (Cini mi se da sam o ovome vec pisao par puta) Sve zavisi od toga koliko je ‘duhovni priljepak’ mentalno jak a zrtva slaba.
Postoje i mnoge situacije kada se jedan te isti ‘duhovni priljepak’ kaci jednoj odredjenoj osobi, iz jednog njenog zivota u drugi. Ovaj oblik ‘priljepljivanja’ cest je kod slucajeva osvete za nesto sto je ta osoba uradila osobi koja joj se kaci u nekom od proslih zivota.

Preporucio bih ti na nabavis knjigu – Spirit Releasement Therapy: A Technique Manual , Dr William Baldwin, ovdje:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de ... ce&s=books


Tu ces vidjeti kako ti psihijatri uz pomoc regresivne hipnoze lociraju te ‘duhove’ u covjeku pa cak i razgovaraju s njima. Isto tako i tehnike njihovog “premjestanja” u 5D.

U svemu tome postoji i jedan “kuriozitet”. Vodeci ljude uz pomoc regresivne hipnoze kroz prosle zivote, redovno se ispostavlja kako su mnogi u proslim zivotima bili pripadnici druge religiozne grupe ili nacije, pogotovo ako su bili zestoki vjernici ili nacionalisti. Tako su se poslije rata Njemci radjali kao Jevreji, zestoki katolici kao muslimani ili protestanti itd. sve moguce kombinacije. U bosanskim uslovima to bi podrazumjevao u jednom zivotu Musliman, u drugom Srbin, u trecem Hrvat itd.

Tako me ne bi nimalo cudilo da se moja pokojna baba Dara, koja se kao turbo-vjernik cesto hvalila kako je “Srpkinja ciste Karadjordjeve krvi”, vec odavno inkarnirala u nekoj muslimanskoj porodici kao Fatima ili u nekoj zescoj katolickoj kao Marija, sa pretenzijama da postane casna sestra i da posveti cijeli svoj zivotni vijek bozjoj sluzbi.

Na kraju krajeva, ovaj univerzum, kako vidimo, ima smisla i za humor i to je ono sto je u svemu ovome dobro, mada se taj humor ponekad nekome moze ciniti tragikomicnim. Na kraju krajeva, svako dobija ono sto je zasluzio, kao i sansu da “izbalansira stvar”. Sve dok se “stvar ne izbalansira” covjek ide iz jedne krajnosti u drugu, isto kao i klatno. (Sto se vise zategne na jednu stranu, utoliko dalje odleti na drugu stranu, kad ga pustis.)

U svakom slucaju, iz mnogobrojnih seansi regresivne hipnoterapije koje su ti americki psihijatri izveli nad svojim pacijentima, oni su primjetili da oni koji su u ovom zivotu veoma religiozni, naravno, ni u kom slucaju ne dovode u pitanje tu svoju religiju, pa cak smatraju i “bozjim providjenjem” sto su se rodili u porodici koja je upraznjava odredjenu vjeru i ne pada im na pamet da dovode u pitanje ista u vezi s tim. Mrak im padne na oci na samu pomisao da su se nekim slucajem rodili u nekoj u porodici neke druge vjere, “jer je samo ova njihova jedina istinita”.

Problem se javlja kada saslusaju ono sto su sami pod hipnozom ispricali o svojim proslim zivotima kada vide da ih je bilo svuda u raznim religijama, grupama i podgrupama. U jednom zivotu je kao Arap vitlao macem na Jevreje, u drugom kao Jevrej na Arape, u jednom kao - katolicki svestenik, u drugom kao - pravoslavni pop, u jednom kao – hodza, u drugom kao - pripadnica Kola Srpskih Sestara, u jednom kao Irac, u drugom kao Englez, u jednom casna sestra, u drugom kao - mali Mujo itd.itd.itd. do daljnjeg, sve dok se ne nauce lekcije tj. dok se ne dodje pameti. Posteno!

Evo i jedan primjer. Jednoj zeni koju slucajno poznam dogodio se slucaj da je posumnjala da ima jednog takvog priljepka, pa se tako podvrgla seansi hipnoticke regresije. Ispostavilo se da joj se njena sestra kacila iz zivota u zivot, jos od vremena jednog njihovog zajednickog zivota u Vavilonu tj. sve od momenta njene pogibije. Radilo se o tome da su se igrale na nekoj stijeni sa koje se ona nesretnim slucajem survala u provaliju, za sta je smatrala odgovornom svoju sestru. Tako je ona stalno uticala na njene odluke, pa tako i na to u koga ce se ova zaljubiti i za koga ce se udati. Stvar se dogadjala nedugo nakon sto se ona tek razvela od svog muza, tj. nakon sto se definitivno ispostavilo da nisu jedno za drugo. U momentu kada je hipnoterapeut “izmjestio” njenu sestru, zena je osjetila zestok bol u ramenu, “kao da joj je neko nesto ispalio iz ramena”. Nedugo nakon toga, nazvala ju je njena bivsa svekrva i saopstila joj je da je njen bivsi muz upravo pao s krova kuce, dok ga je popravljao. Kasnije se ispostavilo da je on pao s krova usljed zestokog bola u ramenu koji se desio u istom momentu kada je isti takav bol osjetila i ova osoba o koj pricam. U svakom slucaju, bivsi muz je dobro prosao jer nije nista polomio kad se ‘priljepak’ preselio kod njega.

Naravno, cest je slucaj vezanja duhova i za odredjena mjesta, kao npr. kuce ili druge objekte za koje su bili emocionalno vezani dok su bili u fizickom tijelu.

Na ovaj fenomen se generalno gleda u negativnom svjetlu iz razloga sto ti ‘priljepci’ narusavaju slobodnu volju individue kojoj su se prikacili. Cak i u slucaju kad su ti duhovi “dobrocudni”, u sustini se radi o njihovoj zabludi, jer ono sto oni misle da je za nekoga drugog dobro, u mnogim slucajevima ne mora da znaci da je stvarno tako. Recimo ukoliko se neki umrli pripadnik jedne familije zakaci drugom pripadniku iste familije sa namjerom da mu tako pomogne, a u sustini mu samo odmaze, jer time krsi njegovu slobodnu volju. Tako ima slucajeva kada se majka ili otac kace djeci, djeca roditeljima itd.

Isto tako ovi psihijatri su primjetili da ukoliko osobi koja je psihicki labilna odstrane ‘duhovne priljepke’, njoj se uskoro zakace drugi, jer takve osobe nemaju dovoljno jaku “frekvenciju”, odnosno, “zastitni omotac”, koji moze sprijeciti “upad” ovih entiteta u njeno tijelo. Navodno, ljudi kad dozive odredjene emocionalne traume postaju prijemcivi za ove entitete. Stoga, psihicka stabilnost je veoma bitna, sto znaci i odredjen razvojni stepen covjekove svijesti.

U svakom slucaju, preporucio bih svima koji dobro stoje sa engleskim da procitaju tu knjigu, koju je Dr Baldwin stvarno profesionalno napisao. On tvrdi da vecina ljudi ponekad u zivotu ima jednog ili vise zakacenih ‘duhovih priljepaka’ a takodje i navodi sve principe njihove ‘dijagnostike’ i ‘terapije’.


Pozdrav!


P.S. Bice da se i u mene uvuko neki shejtan?!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dzini, sejtani... nevidljivi svijet kojeg spominje Kur`a
PostPostano: pon dec 06, 2004 8:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet nov 26, 2004 10:30 pm
Postovi: 1
kapljica je napisao/la:
Sta mislite kolika je njihova veza sa NLO i drugima o kojima je rijec na ovom sajtu?
Galaksija kao domacin ovog foruma hoce da dokaze nesta sta ni 12 ludih naucnika nemoze dokazati.Zeli da ubjedi sve clanove foruma i svih oni koji posjecuju forum da je ovaj svet tek tako nastao. meni je zao ali ja se stobom ne slazem .Jer ja vjerujem u BOGA a kao sto vidim ti niu jednoj religiji nepripadas.Kapljica je nesto pokusala da ti objasni jer kad vodis dijalog snekim ko pripada bilo kojoj religiji ,PRI muslimanom sa krscaninom moze se naci neka sredina ali kad vodis dijalog sa ateistom se nemoze pricati zato sto on nevjeruje unista.Jase izvinjavam ako sam nekog uvredio,prvi put pisem na forumu dugo sam citao teme o NLO o vanzemalcima, ali da se pitamo samih sebe odakle oni dolaze. Ako se ja pitam jasam uvjeran da nista nije van zemalsko,da sve sta se desava neobicnom za obicnim covjekom sve izlazi sa zemje.POZDRAV.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 07, 2004 12:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ahkbar,


Mislim da se iz moje prethodne poruke upravo vidi da postoji – Bog -, tj. jedna visa inteligencija, odnosno, Svijest koja nam omogucava da individualno napredujemo unutar nje. (Kako vidjesmo, Ona cak ima i smisla za humor). Sto se vise budimo, to se vise i povezujemo sa tom inteligencijom, koja je u sustini dobrodusna, nikome nista ne namece i svima unutar sebe ostavlja beskonacan prostor za napredovanje i nazadovanje. Sto vise individualno napredujemo, napreduje i ona te u tom smislu granice ne postoje.

Problem je samo u tome sto su neki, znajuci njenu istinsku sustinu, u njeno ime pisali Kurane, Biblije i druge “svete knjige”, pokusavajuci neke njene dijelove da personificiraju u odredjene entitete i daju im uloge vrhovnih sudija koji ne samo da sve vide i sve znaju, nego propisuju sta se treba misliti, kako se treba ponasati, u sta se treba vjerovati, kako se treba vjerovati, kome se treba moliti, kako se treba moliti, kad se treba moliti, cega i koga se treba bojati, kad piskiti, kad kakiti… itd. kako bi uspostavili mentalnu i fizicku kontrolu nad nekim njenim oblastima. Naravno, oni koji sve ovo budu postovali imace zagarantovan boravak u raju a oni koji ne – tesko njima. Znajuci sustinsku prirodu tog Boga/Boginje, tvorci mentalnih programa su svjesni da im ona nece nista zamjeriti. Mi smo trenutno u jednoj od takvih oblasti, popularno nazvanoj – Zona Demijurga, ili Zona “Laznog Boga”.

Tako su 'kontrolori' Zone Demijurga, stvorili nekoliko mentalnih programa koji koliko god da su razliciti toliko su i slicni, sto bi nas narod rekao: isto sranje – drugo pakovanje.
“Bozje istine” servirane u kojekavim “svetim knjigama” utjerivale su se u ljudska bica kroz istoriju milom ili - u krvi do koljena, sto od strane samog kontrolnog sistema (direktno), sto od strane vec mentalno programiranih individua (indirektno). Tako oni koji nisu htjeli da progutaju mamac automatski su proglasavani su od strane onih koji jesu: jereticima, neznaboscima, bezboznicima, ateistima, blasfemistima, itd. itd. te su u skladu s tim i proganjani, mada jos nije zabiljezen slucaj da su ovi ikada proganjali one koji se podrazumjevaju pod vjernicima, niti da su im pokusavali nametati svoje poglede u slicnom stilu kako su se religije nametale.

Logika te Bozije Svijesti je da je ona svakome dala dio sebe, pa je na svakoj individui to kako ce on koristiti onaj svoj dio, kojeg je dobio. Raspodjela je posteno napravljena, gdje se slicno hologramu, u svakoj individui nalazi Sve Sto Postoji. (Mada mnogi nisu toga svjesni). Neki ce tako kreativno koristiti materijalni i spiritualni dio kojeg su dobili/naslijedili, prosirivati ga, pa tako i napredovati.

Ono sto postoji, to je samo svijest koja ima svoja dva aspekta, duhovni i materijalni. Iluzija je nesposobnost vidjenja veze izmedju duhovnog i materijalnog. I kamen ima svijest, voda, biljke, zivotinje, sve sto postoji.
Svijest vibrira. U podrucijima njenih vibracija nizih frekvencija nalazimo vise materijalnih komponenti a u podrucjima visih frekvencija vise – duhovnih.

Zasto su neki dosli u situaciju da moraju da stvaraju mentalne programe i drze vecinu ljudskih bica u transu, odgovor se moze naci u nekim drugim tekstovima na ovom vebsajtu.

Interesantno je to sto vjernici imaju nagon da automatski proglasavaju ‘ateistima’ i one ljude koji su se distancirali od religija samo zato sto su uvidjeli da religije nemaju nikakve veze sa – Bogom?!?

Ja recimo nikome ne zamjeram sve dok mi nesto ne pokusava da namece, pa tako se trudim da ni ja svoje misljenje nikome ne namecem, nego da bude po principu – uzmi ako te interesuje, ili ostavi. (Ovaj “luksuz” je jos uvijek mnogim pripadnicima religija nepoznat).

Sve je slobodna volja. Covjek moze vjerovati u sta hoce i na tome mu ne treba zamjerati. Ako on smatra da kao jedan dio Cjeline treba da se moli nekom drugom dijelu iste Cjeline, da upraznjava kojekakve rituale kako bi demonstrirao tu svoju ljubav, - moze i to. (Postoje cijeli realiteti u 5D gdje takvi imaju dovoljno prostora i vremena da se mole dok ne poplave.) Da li neko tako objektivno od njega trazi, odnosno, da li za tako nesto ima objektivne potrebe, to je vec drugo pitanje. Covjek moze da ima svoja vlastita vjerovanja bazirana na njegovom vlastitom znanju kojeg je sticao vlastitim trudom, a moze da preuzme i vjerovanja koja su institucionalizovana, tj. koje su mu drugi servirali. On tada obicno trosi zivot u njihovoj racionalizaciji, demonstraciji i promociji. Uostalom, ne postoji nista sto ljudski um ne moze racionalizovati. Sve je moguce u “bozjoj basti”.

Mada, doduse, moram priznati da nisam uvijek ovako razmisljao.
Jednom mi se desilo da mi je sve dozlogrdilo, tj. kad od sve ljudske gluposti nisam vise mogao da zivim.
Niko vise nije ostao kome sam mogao da se obratim za pomoc, do onaj kojeg podrazumjevam pod Bogom. Tako sam vrisnuo iz petnih zila: – “Boze spasavaj me kako znas i umijes od ovih tvojih sljedbenika!!!”, a on mi rece:

“dao sam ti mozak – pa se spasavaj sam”.



Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 09, 2004 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
...Da neko moze prije 1500 godina znati i napisati cinjenice poput, da postoji vise svijetova, da zemlja nije ravna ploca (u to doba su naucnici tvrdili da je zemlja ravna ploca, znamo dobro kako su prolazili oni kasnije koji su pokusali dokazati da nije tako!), da nebesa nisu poduprijeta stubovima, da postoje dvije vode koje su jedna uz drugu; jedna slana a druga slatka, a ipak se nemijesaju, da je svemir nastao velikom eksplozijom... itd. i da je taj neko nepismen bio i da je takodje zivio na prostorima gdje je bilo smjesteno najvise bogova(haman svako pleme je imalo svoga boga), gdje je ljudska sorta na tako niskom nivou bila da su zakopavali zensku rodjenu djecu jer nisu imala nikakvu vrijednost, ... nepismen i jos na takvom podrucju drznuti se i kazati da je samo jedan bog!
Galaksija, razumijev tvoj stav ali isto tako mislim da znas da svi ljudi nisu isti. Cak dva covjeka nebi mogao naci da su isti. Sve je stvoreno u paru mozda bas zato da nikad ne dokucimo sta znaci JEDNO. Nas mozak je ogranicen, tako da i nemozemo shvatit puno toga. Ti si bjezeci od ljudi, sljedbenika bozijih, ustvari htio pobjeci od boga. Halali mi, ovo bi bilo moje neko laicko zakljucivanje. :)
Da se nebi udaljavali od teme; sve to gore sto si naveo sa psihijatrima, njihovim pacijentima, sve mi je poznato. Sam kazes, da mnogima ne mogu pomoci(priljepci se vracaju ponovo) Ti nista novo rekao nisi. Kako objasanjavas, da ako se isti ti pacijenti podvrgnu ucenju sura (dijelovi Kur`ana) da se priljepci nevracaju vise u tijela koja se ociste. Sad ces pomisliti, da ali onda se podvrgava drugom robovanju, BOGU. Ako se podrobno ispita, kome je bolje robovat onda netreba se puno promisljati. Ako cemo rituale koje nam je bog nametnuo u zivotu dozivljavati kao nesto protiv nas, onda ih necemo ni obavljati. Ali ako se zapitamo, zasto bi nam bog nesto naredio ako to nije dobro za nas? Ako potpisivanjem jednog ugovora, ma kakav bio, pristanemo na sve, zasto onda nebismo pristali i na ugovor koji imamo sa bogom. Mislim da se tu uistinu pokazuje velicina i cvrstina jedne osobe. Gledajuci unazad i na historijsku ulogu crkve, onda razumijem puno toga. Ali, bar danas mislim da je covijek jedino jos slobodan u vjerovanju u jednog Stvoritelja. Zato i jest tako velik pritisak na unistenje tog vjerovanja, jer sile na zemlji koje sebi daju ulogu boga nepodnose prisustvo nekog nevidljivog i mocnijeg od njih. Eh odoh ja daleko :) Da se vratimo na temu.
Dzina ima kineza, eskima, hrvata, srba, arapa, bosanaca... i mogu zauzeti ili preuzeti bilo koji oblik, formu. Tacno je da su najjaci kod osoba sa labilnim mentalnim stanjem. Ali isto tako zna se kad osoba postaje labilna. ...
Kad jedan insan pocne "da koristi svoj mozak" pa kaze sam sebi: vidi sta sve onaj ima, kako li dobro zivi, a radi ovako ili onako,... pa ga zavede stanje neke osobe/osoba. Pozeli da i on ima nesto vise u zivotu. Nesto jadan sam sebi, kao eto svima bolje nego njemu...Onda dzin, koji ga tako fino prati kaze; naravno sve ti to mozes imati... i tako pocinje. Kada i gdje ce se ovaj insan zaustaviti?!
Sa druge strane, drugi insan takodje pocne da koristi svoj razum pa pomisli : svaka zelja u zivotu mi se ostvarila. Sve imam sto zelim. Je li ovo sve?! Jeli za to stvoren covjek? Ostvari sve svoje zelje, porive, pa umre? To bit zivota?! ... pocne da posmatra, pocne postavljati pitanja, svakom pametnijem od sebe, jer je skontao da tek sad NISTA ne zna. Uvidi da ljudi tako besprijekorno su potcinjeni jedni drugima. Robuju vremenu, robuju zakonima koje je postavio COVJEK, robuju svome SEFU, zeni, ... dolaru. Rob je svakom a nije svijestan zasto. Rob je a slobodan se rodio. Rob je svakom osim Onom koji je sve stvorio. Jer uzaludno je danas dokazivati da je nekim slucajem ovo onako ili ovako. Insanu je tesko vjerovati u nesto NEVIDLJIVO! Kazu i vjerovati se moze, ali biti ubijedjen... Eh. Od samog postanka covjek je morao imati nesto pred sobom da bi vjerovao u boga. Tako su ljudi uvijek imali nesto. Ali vjerovati i biti ubijedjen i uistinu nikad posumnjati, mogu samo odabrani. Jer tek kad kazes da vjerujes, napada te vojska izvjezbanih i skolovanih nevidljivih vojnika koja ce SVE pokusati da te razuvjeri kako je to u sta ti vjerujes ILUZIJA. Naravno, samo oni najjaci ce izdrzati do kraja. Kad si svjestan svaki cas da te pokusava "povesti pravim putem" onda je uistinu svaki mali korak velika bitka. ...
Masu sam knjiga procitala koje pokusavaju objasniti nepostojanje boga. Druzila se sa psihoterapeutima , hipnotizerima, madjionicarima, ... i mnogima koji su vjerovali da znaju i mogu nesto sami. Na kraju mnogi su priznali da uistinu NISTA nemogu sami od sebe. Ne treba zaboraviti da se radi o ljudima koji mogu da manipulisu masama. Ali svemu dodje jednom kraj...
Na kraju, opet trazim da mi nezamjeris. Ni najmanja namjera mi nije braniti religiju i postojanje jednoga boga ali jedno znam, da sam kroz praktikovanje religije kako to danas rade mnogi vjernici svih vecih religija samo bila daleko od religije. A da su me Stvoritelju priblizila samo moja pitanja, moja zelja da saznam i da budem uistinu svjesna. Stvoritelj je rekao: pitaj i odgovor ces naci!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 09, 2004 11:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
...uvijek su oni koji vjeruju bili protjerivani od onih koji ne vjeruju. Mozda si gore greskom naveo obrnuto. Pa cak i danas. Ako vjerujes, onda nisi normalan, jer to je nesto sto smo prevazisli. Danas su norme koje su dojucer imale vrijednost istu tu izgubile. Nemoral je danas VRLINA, PRESTIZ. Zar je tako nisko covjek pao????!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 10, 2004 10:49 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kapljice,

Kažeš:

“Ako se podrobno ispita, kome je bolje robovat onda netreba se puno promisljati. Ako cemo rituale koje nam je bog nametnuo u zivotu dozivljavati kao nesto protiv nas, onda ih necemo ni obavljati. Ali ako se zapitamo, zasto bi nam bog nesto naredio ako to nije dobro za nas? Ako potpisivanjem jednog ugovora, ma kakav bio, pristanemo na sve, zasto onda nebismo pristali i na ugovor koji imamo sa bogom.”

Da li sigurna da je bog taj koji očekuje od čovjeka da mu bude rob? Da li ti očekuješ od svoje djece budu tvoji robovi? Bogu robovi nisu potrebni!

Mentalni sklop nečijeg roba je upravo cilj onoga što se uz pomoć religije postiže kod čovjeka. Oni koji robuju nekome autoritetu gore imaju tendenciju da robuju i autoritetima dole.

“Rob” je stanje svijesti čovjeka. Istovremeno, ukoliko se tako osjećaš i ponašaš, to je tvoje pravo, tvoja odluka i tu ti nema ko šta da zamjeri. Oni koji su diktirali Biblije i Kurane, znaju i mogu mnogo više od onoga što su tamo rekli, a postigli su ono što su upravo i htjeli da postignu. Radi se o umjetnicima hiperdimenzionalne manipulacije i nimalo nije teško postati njihovim robom. Ja razumijem da si ti kao i mnogi drugi impresionirana informacijom da se “vode mora ne mješaju” kao i mnogim drugim informacijama te prirode. Opet ti ponavljam, oni koji su diktirali “svete knjige” znaju mnogo više od toga. Pravi “bog” nema potrebu da ikome demonstrira svoje znanje, pogotovo u pismenoj formi, dok oni koji predstavljaju Demijurga – imaju. Oni su ti kojima treba kredibilitet.

U vezi kako religija zatvara svijest čovjeka (Prebačeno sa 6-te stranice NLO/UFO):

“”Kako, u stvari, religija djeluje na zatvaranje čovjekove percepcije, odnosno formiranje (ograničavanje) njegove svijesti?

Mnogima je poznato da oni koji se bave hermetičkim naukama često koriste jedan simbol kojeg oni nazivaju “drvo života.” Oni koji su taj simbol vidjeli znaju da se radi o na prvi pogled jednom običnom drvetu sa pupoljcima u njegovoj krošnji kao i vidljivom korijenju u zemlji.

Stara hermetička maksima kaže: “Kako gore, tako i dole”.

Ako odemo “dolje” do nivoa ćelije koja predstavlja jedan mikrokosmos za naš organizam i ako pogledamo kako nervna ćelija izgleda, vidjećemo da ona veoma liči na stablo, gdje dendriti predstavljaju njenu krošnju a aksoni korjenje. Daljim istraživanjem dolazimo do podatka da se na “krošnji” nalazi i određen broj receptora koji veoma liče na - pupoljke.
Ti receptori, koje takođe možemo da smatramo i “bravom”, služe za prihvat “ključa”, odnosno – liganda, koji je donosilac informacije. Kada informacija dođe uz pomoć liganda do ćelije, ona onda unutra aktivira određene funkcije koje regulišu život te ćelije a time i cijelog našeg organizma. Znači ligand mijenja stanje u ćeliji donoseći joj određenu informaciju.

Ako sada zamislimo jedan primjer, recimo da se istina zove – adenozin, a laž – kofein.
Dnevnom aktivnošću tijelo čovjeka se zamara te se usljed njegovog metabolizma oslobađaju molekule adenozina koje na neki način možemo smatrati - ISTINSKOM INFORMACIJOM.
Te molekule adenozina se onda kao ligandi počinju da vežu za receptore ćelije donoseći joj informaciju: “vrijeme je za spavanje”. Što se vremenom više receptora ćelije okupira od strane adenozina, to se aktivnost te ćelije sve više i više smanjuje, čovjek počinje da zijeva i na kraju ide na spavanje, te tako na osnovu istinske informacije on omogućava svom organizmu da se odmori.

Međutim, šta se dešava ukoliko je taj čovjek na prve znakove sanjivosti odgovorio jednom kafom? Nekim slučajem molekule kofeina, kojeg smo već nazvali – LAŽ, imaju sličnu konfiguraciju kao i molekule adenozina, te se vežu upravo za one receptore na ćeliji koji su namjenjeni za adenozin, odnosno ISTINU.
Vezanjem za te receptore ligandi kofeina ih okupiraju te tako receptori nisu više u stanju da prime ISTINU, što dovodi to toga da se ćelija ponaša sasvim drugačije nego što bi se ponašala u normalnim okolnostima.

Sve zbog toga što se LAŽ “zaljepila” namjesto ISTINE.

Da li je i ovo onda slučajno: religija – religare - ligare – ligand (da li možda ovdje imamo posla sa – vezivanjem - nečije svijesti)?!?

Sada idemo “gore”. Naš um takođe možemo smatrati jednim “organom” sa određenim brojem receptora. Kada primi neku informaciju on je prenosi duboko u našu svijest gdje onda ta informacija može dramatično da promjeni njeno stanje.

Na kraju, još samo treba da zamislimo šta se događa ukoliko je naš um prihvatio laži umjesto istine, te su tako te laži okupirale većinu njegovih “receptora”, tako da je veoma malo ostalo slobodnih receptora koji su u stanju da prihvate istinu. Kakvog to onda odražaja može imati na našu svijest, percepciju i ponašanje?

Prema tome, jedini način za naše buđenje, ili – deprogramiranje, je da oslobodimo naše receptore od laži, da bi imali gdje da prihvatimo istinu, te tako drastično promjenimo i stanje naše svijesti i percepcije.

Zajedno s tim obično dolazi i do jedne veće glavobolje, kad u jednom momentu tog procesa čovjek primjeti kako je malo šta od onoga što je on do tada prihvatio kao istinu i na osnovu čega je formirao svoju ličnost – realna istina. Mi smo svoje ličnosti sagradili na lažima, a to može opet da razumije samo onaj koji je pokušao bar malo da radi na samom sebi, u ovom smislu.

Sve u svemu, religija je samo jedan od programa koji imaju funkciju zatvaranja svijesti čovjeka i koji ga čine sklonim programiranju.””

-----------

Što se tiče nauke prije hiljadu i po godina, tačno je da je ona bila daleko iza današnje nauke, a mislim da je isto toliko tačno da je ova današnja nauka daleko iza one koja je bila dostignuta za vrijeme Antlantide. Upravo zato se i kriju podaci o Atlantidi. Recimo građevine na Marsu i mjesecu su napravljene od strane Atlantiđana još prije par desetina hiljada godina uz korištenje tzv. hiperdimenzionalne fizike. Njihovi potomci izgradili su i piramide u Egiptu, koje dan danas nije moguće napraviti s ovom tehnologijom. Prije neke četiri godine stručnjaci na jednom japanskom univerzitetu pokušali su da naprave orginalni model piramide u Gizi uz pomoć kompjutera i ni to im nije pošlo za rukom.
Kako li su uspjeli Atlantidjani da postignu tako nešto bez Biblije i Kurana, pitanje je sad?

Što se tiče nametanja religije, ako ćemo pošteno, teško da bi ti pričala o tome što pričaš i na način na koji pričaš da Turci nisu svojevremeno nametnuli tu religiju ljudima koji su živjeli na nekim područjima bivše Jugoslavije za vrijeme njihove okupacije. Neki su je naravno preuzeli i svojevoljno, kako bi stekli bolje životne uslove, plaćali manje poreza itd. isto kao što se danas u nekim državama uzima njihovo državljanstvo da bi se stekla potpuna ravnopravnost. (Religiju ne nameće bog, nego ljudi jedni drugima)

Naravno, ništa bolje nisu prošli ni hrišćani, jer kada se hrišćanstvo uvodilo, u mnogim područjima, kao i u raznim vremenima, nije bilo hoćeš-nećeš, nego – moraš. Domino efektom, programirani roditelji su programirali djecu od malih nogu tako da kad čovjek dostigne mentalni nivo da može da razmišlja, već je kasno. On je već programiran. (gore sam već sam rekao zašto i kako).

Da li si čula ko su bili janičari? Da li su Turci slučajno oduzimali djecu od hrišćanskih porodica i vodili ih u Tursku na “programiranje”? Kasnije su ih vraćali kao odrasle da se bore u njihovu korist protiv hrišćana. Ti janičari su bili gori od običnih Turaka u svakom smislu. Mentalno programirani roboti.

Tehnike mentalnog programiranja ljudi su takođe poznate još od vremena Atlantide.

Sve je to duga priča. Mislim da ipak nisi u stanju razumjeti o čemu pričam.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 10, 2004 10:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Lep odgovor. Samo program 'musliman' je tako jak da se ne može deprogramirati. Zato su sada oni koji su ga napravili pokrenuli 'rat protiv terorizma' jer taj stari program sada smeta 'novom svetskom poretku'. Novo vreme traži nove programe.

Suština i starih (religije) i novih programa (NWO) je u tome da se čovek izbaci iz sebe i veže za spoljni autoritet. Ranije je to bio 'bog'. Čovek svoju suštinu nije tražio u sebi već ju je projektovao van u autoritet 'boga' i pokoravao mu se. Sada se projektuje u 'nauku' ekonomske i ostale fizičke pogodnosti. Bog je u čoveku, on je njegova suština (zato što je i suština svega) i samo ga u sebi može spoznati i postati njegovo oličenje. Upravo ga od te i takve suštine odvraćaju Draco kontrolori ovoga sveta na sve moguće načine.

Zanimljivo je ako je zaista 'bog' rekao Muhamedu da je istina o čovekovim tvorcima u Marsu. Davno sam čitao Kuran pa se toga ne sećam. To je direktna potvrda da je u pitanju Draco pošto su oni tamo u svojim bazama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 11, 2004 12:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
...da bismo razumijeli nesto, moramo i poznavati bit tog nesta.Zar ne! Zadnjih 200 godina najvece znanje se upotrebljava u "odkodiranju ljudi od religije". Zasto? Pa zato sto umovi koji su malo vise dokucili pa sad kontaju da su oni stvorili svijet, ili da budemo malo skromniji da je svijet stvoren radi njih. Da budem jasna. Ja uopste ne mislim da je Kur`an star 1500 godina. Daleko vise, to danasnji insan nemoze znati. Jer vrijeme kako ga mi racunamo mislim da nije relevantno. Helem.Ako uzmemo da je Bog (ovdje sad upotrebljavam veliko slovo, mada ga najstarije pismo nepoznaje) jedan,onda je i jedna sveta knjiga.Nije vise bitno kako se zove. Kazes, bog netjera ljude u vjeru. Tacno, covjek to radi. Bog nam je dao razum, da sami odlucimo kako cemo. Ali covjek ima tu mahanu da puno toga smatra neistinitim ili jednostavno nepostojecim samo zato sto to nije vidio, cuo ili opipao, ... ili mu pak njegov ego nedozvoljava. Tako onaj koji osjeti da ima neku moc(u sebi!?) pokorava ljude sebi. Tako je bilo hiljadama godina. A sve u ime Boga(opet veliko slovo).
Sto se tice razlika tretiranja ljudi/insana za vrijeme pojave islama i njegovog bivstvovanja, nebih o tome, jer nismo na pravoj adresi, samo cu reci da od 7-og vijeka pa do kraja recimo 17-og, je dug, vrlo dug period a na svim tim podrucjima(podrucje gdje su muslimani imali vlast) zivjeli su i zidovi i katolici i prezivjeli, za razliku od vremena (vrlo kratkog) u kojem je crkva uspijela da ocisti muslimane od Sicilije, Spanije...Helem, najlakse je manipulisati covjekom koji haman pa ne zna nista iz religije. Ovisan je o nekom ko ce mu pricati o tome. Mislim da velika vecina uopste necita, neistrazuje sama. Nego uzima zdravo za gotovo sve sto mu "neko uceniji" kaze... Nego odoh ja opet daleko. Satana, Iblis, Dzin, kako li ga vec nazvati, stvoren je prije covjeka. Ima moc da se nalazi u svim svijetovima. Ima znanje. Znanje ti i daje moc. On je davno rekao, na samom pocetku covjecje misije na zemlji, da covjek nezasluzuje vece pocasti od boga nego on.Mozda je u pravu! Ali bog je taj koji ipak stvori i njega i mene, tako da nesumnjam u bozija odredjenja.
Nego, meni jedna stvar ovdje nije jasna. Nisam procitala SVE na stranici, veliku vecinu jesam, ali mi jasno nije kako je covjek stvoren. Mozes li ti za sebe reci:" Sutra necu biti bolestan,... sutra necu umrijeti, nego kad ja kazem".
Licno poznajem osobu koja je veliki egzibicionist. (ima li ih malih ? :)) Nema stvari koju nije probao u zivotu. Fakat je bio neoboriv u furanju teorije da je bog u njemu, da BOG nema gore, da su ljudi programirane masine,... dok nije dosao do momenta svjesno da izadje dusom iz tijela. Ti galaksija ako si uistinu to za sta se zalazes, onda valjda mozes kad hoces to da uradis. Ako te interesuje kako je zavrsio moj prijatelj egzibicionista, a ima godina kao kameleon :), bujrum pitaj.
Nego fakat ja, moja malenkost, misli da nam nepreostaje jos dugo i da bolje vidjeti necemo, nego sto je sad, jer su Bogovi se rasrdili, mali i veliki se pomijesali pa su zaboravili svoje uloge. Odjednom je onaj mali pozelio da bude malo veci, pa sad i imamo takvo stanje kakvo jest. Ali ako uzmemo sa druge strane gdje nam je Onaj Jedini vec rekao davnoooo kako ce nam biti, jer nas poznaje savrseno, onda nije se cuditi nicemu vise. ... a satana ce na kraju svega, kad se racuni budu svodili, reci:"ja te tjerao nisam, sam si izabrao".

Da se musliman tesko moze odkodirati, to je savrseno jasno.Zasto? Zato sto musliman vjeruje da je samo JEDAN Bog, nije rodjen i nikoga rodio nije. Ne treba muslimanu nikakva figura da bi se molio, klanjao. A vjerovati u nesto "sto se nevidi" najteze je sto jedan covjek moze. Jer covjek je stvoren od pitanja, kako, zasto...Biti svjestan je bit ISTINE. A biti zahvalan je ishod Istine,znanja i izucavanja sebe i sveg oko sebe.
Probaj ukrasti, ubiti,...kad si svjestan da te NEKO gleda!



Sto se tice toga sta je sve Muhammed dobio od Allaha, ima Kur`an ali i Tefsir(objasnjenje) pa bujrum. Jedno bez drugog ne moze se citati. Za info, Kur`an se ne cita, On se izucava.

Mozda nije naodmet malo informacija o Dedzdzalu.
Dedzdzal je "nesto"(glupo je sto ne mogu definisati, ali ako ga nazovem covjekom, nemoze to ljudski mozak da "svari" jer je Dedzdzal star hiljadama godina).Nazovimo ga MOC. On je "rastao", odgajan je sam na jednom ostrvu. Biljke, zivotinje, sve na ostrvu bilo mu je potcinjeno. Tako je on "rastao" uz ubjedjenje da je on Bog. Medjutim, znao je istinu. On je mogao da bira. Biti DOBRO ili ZLO. Ali izazov je prevelik da bi izabrao ovo prvo. Znanje mu daje dodatnu moc da bi bio on sto je izabrao. BOG na zemlji. Imas li objasnjenja Galaksija, zasto i kako nestaju brodovi, avioni i sve sto se priblizi bermudskom trokutu? Dedzdzal i njegova vojska rade sve da ljude dekodiraju od postojanja Stvoritelja. Kad se puzle(mali djelici jedne cjeline)sloze i poredaju, onda postaje sve jasno! Bar meni.
Eh, sto mi je ovo trebalo. :)

p.s.Sto se tice pojma rob i robovanje, nismo se razumijeli. Otom potom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 11, 2004 4:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Kapljice,
vidim da si dobrodušna ali ti nedostaju neke informacije.

Nisam mislio na psihopate kada sam govorio o Bogu u čoveku. Ludnice su pune takvih koji to uobražavaju. Tačnije, oni su žrtve demona i drugih sila koje se predstavljaju kao bog(ovi). Mislio sam na istinsko prosvetljenje.

Nije tačno da čovek neće da ubija i krade kada se plaši da ga gleda viša sila. To je tačno samo za ljude koji su na životinjskom nivou. Njihova religija zato i liči na veliku dresuru. Upravo je najviše zla u svetu i počinjeno u ime raznih bogova. Mladi muslimani jedva čekaju da pobiju što više 'neprijatelja islama' pa da odu u krilo svome bogu. Kada su slepo predani svome bogu ljudi uopšte i ne razlikuju dobro od zla.
Čovek neće da čini zlo onda kada je sam svestan šta radi. Upravo to sprečavaju sile koje kontrolišu čoveka, nameću mu spoljni autoritet da ne bi došao do svoje prave prirode.

Koje su to sile, koje su stvorile čoveka i kontrolišu ga i danas možeš saznati iz teksta 'Istorija galaksije'. Ako želiš mogu ti poslati na mejl jedan nedovršeni primerak. Samo moram da te upozorim da ako tvoja okolina sazna za sadržaj tog teksta loše ćeš se provesti. Živiš u vrlo kontrolisanim uslovima i onima koji su ih uredili nije u interesu da se to zna. Najverovatnije da ni ti sama pod njihovim uticajem nećeš poverovati u to što tu piše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 11, 2004 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Hvala na dobrodusnom savjetu, ali iz prilozenog je ocito da se ja i ti definitivno ne slazemo kako jedan ,pazi, ISTINSKI vjernik ispoljava vjeru. Vjeruj mi, radoznala sam strasno, nema gdje me nije bilo pa i dan danas. Nacin na koji danas zivim i razmisljam svjesno sam izabrala. Niti sam naslijedila od roditelja niti mi je nametnuto. Prosla sam mnoge puteljke koji su me vodili "sto dalje od boga" , trazila dokaze protiv. Sto se tice toga sto zelis da mi posaljes, volila bih i vjeruj mi nebojim se "okoline".
A sto se tice mladih muslimana, kako ih ti nazivas, oni se nikako nemogu nazvati SVIJESNI. Fanatizam je nesto sto postoji u svemu. Fanatizam u sportu, jeli to sport?! I hocemo li osuditi sport radi onih koji to fanaticno upraznjavaju. Pokusacu da ti dam moj licni primjer svjesnosti. Recimo upitas me nesto. Ja o tome sto me pitas imam dio znanja. Kako Allah kaze, znanje je nesto sto ne moze biti licno tvoje. Ono mora da se dijeli sa drugima. Znaci, ja sad znajuci tu cinjenicu, ne mogu tebi uskratiti to znanje koje ja posjedujem radi neke zavisti da i ti saznas isto kao i ja. Iako me niko nenadgleda, nekontrolise, ja znam da cu NEKAD odgovarat za svoja djela. Na kraju moraju se svesti racuni, kao i u svemu. Znaci, ako ja tebe slazem, da ja to nemam, koga sam slagala? Tebe ili sebe?
E vidis, biti uistinu svjestan bas svega, od najmanjeg pokreta pa i osmijeha je vrlo lijepo. Nema opterecenja. Covjek je onda cist. Ne krije nista. Nema sjenki koje ga prate. Jer cak i misao, ocistis vremenom tako. Jer misao stvara djelo. E sad, da treba da se bojim neceg ili nesta i to sam svjesna da nikad sam nisi, prema tome odavno sam prihvatila cinjenicu da vise nista licno nije. Znam, da je danas dovoljno da neka figura pokaze prstom na tebe ili samo da odmahne glavom u smislu da si sumnjiv pa da te nestane. Nema nikog ko ce da te brani i odbrani.
Ako nista covjek dosad nije znao, dovoljno je bilo da prati metode zastrasivanja covjecanstva na planeti zemlji od 11 septembra. Proba, koja je u potpunosti uspijela. Odsad mogu da rade sta zele. I sta ti mislis, ko njih moze da zaustavi?! Ja mislim; samo BOG.
A oni na koje ja mislim, kad govorim da misle da su Bogovi, nisu u ludnicama. Oni su daleko iznad nas. A mi smo u ludnicama, nazalost bez dijagnoze i bez terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 12, 2004 12:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Poslaću ti tekst kada ostaviš mejl a u međuvremenu bih ti skrenuo pažnju da pravi Bog kome je ceo univerzum unutrašnjost i zamisao sigurno nikada ne brblja sa ljudima niti njegova misao može stati u reči i ljudsko razumevanje. Zato su svi slučajevi diktiranja 'svetih knjiga' od strane 'boga' zapravo delo mnogo nižih sila. Svakako da tu ima poučnih detalja ali ima i skrivenih namera. Te knjige više govore o niskom karakteru i svesti tih ljudi kojima neka viša sila mora na takav način da naređuje da ne ubijaju i ne čine ostala zla kada toga sami nisu svesni. Lako je zapaziti da s druge strane to ne vredi ništa, more krvi je proliveno posle takvih objava. Čovek mora iznutra sam sebe da osvesti, celo biće, svaki pokret i svaku misao.
Ne bih da te zavodim u drugu veru, ali koliko znam jedino izvorni budizam uči kako se to praktično radi. Jedino je tu prva briga čovekovo pročišćenje a bog se ostavlja po strani iako je i samom Budi bio dobro poznat. Ako Bog jeste, neka mu je halal, ali čovek ima preča posla sa samim sobom.

Možeš pogledati izvorne tekstove u prevodu na
http://www.geocities.com/budizam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dzini, sejtani... nevidljivi svijet kojeg spominje Kur`a
PostPostano: pon jan 24, 2005 6:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Stvrano interesantan dijalog... ali nazalost,brzo se zavrsio :(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Sta mislite na ovo ?
PostPostano: pon jan 24, 2005 10:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
STC strusen je na 11/9 zgrade su imale jedna 109 druga 110 spratova.

U Kur'anu 11-tog djuza Sura 9 tawba (pokajanje) 109-110-ti ajet (11/9-109-110) glasi:

109. Da li je bolji o­naj koji je temelj zgrade svoje postavio na strahu od Allaha i u želji da mu se umili - ili o­naj koji je temelj zgrade svoje postavio na rub podlokane obale koja se nagnula, da se zajedno s njim u vatru džehennemsku sruši? - A Allah neće ukazati na Pravi put narodu koji sam sebi nepravdu čini.

110. Zgrada koju su o­ni sagradili stalno će unositi nemir u srca njihova, sve dok im srca ne popucaju. - A Allah sve zna i mudar je.

Interesantno !

Ako je i ovo stara tema,brisite je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dzini, sejtani... nevidljivi svijet kojeg spominje Kur`a
PostPostano: uto jan 25, 2005 12:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Evo zanimljiv link:

http://galaksija.com/forum/posting.php?mode=quote&p=793


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 8:32 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
ZAISTA INTERESANTNO! :D

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 9:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
I TO MNOGO...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz