Sada je: pet maj 17, 2024 2:19 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Otimanje i iznuđivanje energije u svakodnevnom životu
PostPostano: pon sep 25, 2006 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
1. Laskanje, dodovoravanje, ulizivanje...

Jedan od najraširenijih oblika krađe energije je laskanje i dodvoravanje.
Rukoljubi, klanjanje, ponizno smješkanje, tapšanje, komplimenti na račun izgleda, pameti...ponekad su to izrazi ljubaznosti i davanje potvrde drugoj osobi s naše strane, ali ponekad, ako nisu iskreni, ako su pretjerani, ....

Svi znate basnu o lisici i gavranu?
Gavran je našao komad sira i sletio na granu da smisli kako će ga pojesti. Vidjela to lisica i stala hvaliti gavrana kako ima lijep glas, kako krasno pjeva, i nagovorila ga da zapjeva. Gavran, polaskan lisičinim riječim, bez razmišljanja je nasjeo i zapjevao, i nravno, ispao mu komad sira ravno lisici u usta...

Onaj koji laska čini to s predumišljajem, a ne iz ljubaznosti, navike ili bontona, kako se mnogi opravdavaju...
Kad vam se netko obraća prenaglašavajući vašu titulu, položaj, društveni status, izgled, odjeću, obrazovanost, sposobnost, na umu ima vašu taštinu, pretpostavlja da ste tašti i glupi, a on je izbnad vas. Sama činjenica da vas prosuđuje i određuje vrijednost vaših kvaliteta otkriva da on sebe vidi kompetentnijim i važnijim, a time vam daje do znanja da vi to niste, da ne vrijedite. Izvana to izgleda kao dodovravanje vašoj veličini, ponizno polaganje oružja, međutim, taj je čin daleko od toga. Ne ulagujemo se nekom koga cijenimo, nego nekom koga mrzimo i preziremo ga. Emocija koja pokreće takvo ponašanje nije strah, jer da postoji strah ili osjećaj vlastite manje vrijednosti, tada se ne bi ni usudili na takav izazov tuđoj pameti. Laskavac vjeruje u svoju nadmoć, on ima kompleks veće vrijednosti. Vjeruje da su drugi gluplji, nesposobniji, nerazvijeni, da ne razumiju dubinu i bit problema jednako dobro kao oni sami. Laskavac negira drugu ličnost. Negiranje je poništavanje, brisanje, u simboličkom smislu to je ubijanje druge osobe. Laskanje je prikrivena agresija.
Ako laskavcu pokušavate odgovoriti, zakačit ćete se u raspravu s puno mudrovanja u kojoj ćete definitivno gubiti enerrgiju na nepotrebno dokazivanje, čak i kada su vaši stavovi identični, morat ćete ih dokazivati s puno riječi i truda želite li postići priznanje da ste ravnopravni.
Ako uzvratite laskavcu kompliment i počnete i vi njemu laskati, ili ga pak iskreno pohvlalite, također ćete se uhvatiti u zamku krađe energije, jer vaši komplimenti neće biti shvaćeni ozbiljno, nego kao manipulacija. Onaj tko laska, nije iskren, pa ne može vjerovati u iskrenost drugih.
ako ga pokušate odgurnuti od sebe, odbiti, navaljivat će još više i vi ćete morati sve jače gurati i trošiti svoju energiju.
Jedini mogući ispravan odgovor je da se udaljite od takve osobe. Takva osoba nije sposobna za zdravu razmjenu energije, od nje nikad nećete dobiti iskrenu ljubav.
Takvoj osobi ne funkcionira srčana čakra.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 25, 2006 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
ma ne funkcionira njima štošta. susrećem ih svakodnevno na poslu, kad trebaju kakvu "uslugicu".
prepoznam ih po pogledu. mogao bih se zakleti, da to odjednom više nisu oči iste osobe. primjetio sam da takve osobe u takvim situacijama ne skrivaju pogled, kako npr. kod obične laži, nego ti gledaju ravno u oči, nekako lakomo, lukavo, gotovo kao da te žele hipnotizirati, kako bi ostvarili što žele.

pohvala za temu - shvati je kako hoćeš :mrgreen:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 25, 2006 11:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pa portalcici to stalno rade :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 25, 2006 11:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Nekoliko puta su mi kojekakve žene dolazile i govorile kako sam lijepa, a ja sam osjećala da nešto ne štima u njihovim riječima i u svemu tome jer kao što 2804 kaže, uvijek su me gledale neugodno direktno u oči, ne znam kako bih to objasnila, obično volim kad komuniciram s ljudima da ih gledam u oči, ali kod njih je nešto čudno, vrlo često mi takve žene liče na zmije, čak mi se i pričini da imaju izobličeno lice. Uglavnom se udaljim od njih.
Muškarci tog tipa (prenaglašeno dodvoravanje, ulizivanje, komplimenti...) podsjećaju me na pse koji očekuju da ćeš im dati ostatke hrane. Možda je ovo grubo, ali tako ja te ljude vidim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 03, 2006 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Obrambeni blokovi, ili obarmeni mehanizmi su obrasci koji uključuju cjelokupni energetski sustav. Stvaramo ih tijekom života, a utemeljujemo u ranom djetinjstvu, sa svrhom da odbijemo napade i iscrpljivanje naše energije od strane drugih, da se agresivno ili pasivno branimo, a pokažu snagu i tako zastraše mogućeg agresora, ili da neizravno privuku na nas pozornost, bez priznavanja da je to ono što želimo.

Prema B. A. Brennan, postoji pet glavnih tipova kakarterne strukture ljudi, prema tome i per glavnih tipova obrana (obrane su načini dobijanja energije od drugih ili načini sprječavanaja da drugi dobiju/uzmu od nas).
b. brennan u svojim knjigama Ruke koje liječe i Svjetlost se rađa detaljno opisuje krakterne strukture, posvećujući toj temi više od stotinu stranica. Opisuje porijeklo strukture, karakteristike u ponašanju, seksualnost, energestki profil, obrambeni sustav, osnovne životne potrebe, osvnovne životne probleme, načine negativnog i pozitinog odgovora i kako pomoći određenom tipu, kako pomoći sebi da se izvučeno kad se uhvatimo da rabimo neku od obrana, itd. Ja ću to za ovu priliku skratiti na ono što mi se čini najbitnije, ali to neće biti dovoljno za potpuniji uvid. bilo bi najbolje da zainteresirani prouče knjige (obje)

Shizoidna struktura karktera je traumatično iskustvo doživjela prije rođenja ili prvih dana života. truma se odnosi na bijes roditelja, ili roditelj ne želi dijete, ili se trauma desi tijekom poroda. Prirodna obrana kod takvih trauma je povlačenje natrag u duhovni svijet iz kojega duša dolazi. Ovakav tip se lako povlači negje drugdje, mi ćemo to primjetiti kao povlačenje u sebe, u stvari je to povlačenje u duhovni svijet, pa je osoba koristi kad se odjeća ugroženom. Da bi nadoknadila takav bijeg, osoba pokušava biti sabranom na razini ličnosti. Osnovni problem joj je strah.
U odnosima s drugim ljudima govorit će depersonalizirano ("mi" ili "oni" umjesto "ja"). Pokušavat će intelektualizirati. Žali se na straah i uznemirenost, osjeća kao da će se raspasti. Ima potrebu za jačanjem svojih granica da bi se osjetila cjelovitom. Odbija svako približavanje, u ljubavnim odnosima iscrpljuje jer partner koji do nje želi doprijeti ima mnogo posla da bi izvukao i najmanji izraz uzvraćanja.
Prepoznavanje: Lako je prepoznati takve ljude jer aktivno koriste obranu povlačenja. Oko njih se osjeća strah. Oči su prazne.
Građa: Vidljiva su iskrivljenja tijela, desno/lijeva neravnoteža. Prstenasta napetost oko tijela, nekoordiniranost, slabi zglobovi, hladne ruke i stopala. Grabe povlačenjem i odbijanjem.

Oralna struktura je traumu doživjela kroz ishranu u dojenačkoj dobi. Glavni joj je poblem osjećaj napuštenosti. Ranije živote provela je u oskudici. U ranom djetinjstvu doživjela je stvarni gubitak majke, ili je majka bila prisutna ali je davala ljubav (hranu) nedovoljno, suzržano i bez emocija, tj. emocionalno je odbacila dijete. Takve osobe nikad nisu doživjele osjećaj sitosti, pa se plaše da nikada neće dobiti dovoljno. Takva osoba pati zbog osjećaja napuštenosti. da bi nadoknadila gubitak, brani se osjećajem ustrajnosti. dijete je prerano je postalo neovisno, rano usvojilo životne vještine. U konfliktu je sama sa sobom po pitanju zadovoljenja svojih potreba i boji se tražiti ono što želi jer misli: ako tražim, to onda nije ljubav, ako ne tražim, neću dobiti ništa. Ima snažnu potrebu da se netko o njoj brine, sklona je vezivanju za druge. (ovisnički karakteri, stalno pitaju savjet, neodlučni u svakoj sitnici) Nadoknađuje to neovisnim ponašanjem koje će se slomiti u stresnoj situaciji, pa postaje zlobno pasivna i agresivno pohlepna.
Obrambeno djelovanje oralne strukture je isisavanje energije od drugih. Nesvjesno pokušavaju spone treće čakre povezati s drugim ljudima kako bi od njih vukli energiju, poput njihovih roditelja. Usisavaju očima, ili dugačkim dosadnim razgovorima, govore previše tiho, nerazumljivo ili sporo izvlačeći energiju u trenutku kad se osoba koja ih sluša otvori pokušavajući razumjeti što govore. . Zbog takvog ponašanja , ljudi ne vole boraviti u njihovoj blizini, pa se napuštenost od koje strahuju tako u stvarnoti i realizira. .
Prepoznavanje: Prepoznati ćemo ih po tome što se prave bespomoćnima, traže da o njima skrbite na način koji nije primjeren za odraslu osobu. Trude se gledati vas u oči, u kojim vidite poruku "daj mi". ili "natjera ću te da mi daš".
Građa: mršavost, uvučene grudi, mlitav, nježni mišići, loše držanje, hladne grudi. usisavaju orlno. Govorno poriču, histeriziraju.

Psihopatski karakter - glavni problem je izdaja, bili su izdani u prošlim životima i u sadašnjem životu u krugu obitelji, roditelj je obično morao uvijek biti u pravu, a pobjeda je bila vrlo važna, jer se pobjednik izjednačavao s dobrim, a gubitnik s lošim. Problemi u bračnim odnosima roditelja rezultirali su da roditelj suprotnog spola prenosi na dijete dio potreba iz odnosa, otac se vezuje za kćer a majka za sina kompenzirajući tako potrebe iz svog nezdravog odnosa sa bračim drugom. Tako je sin postao mamin pravi muškarac, a kćer tatina najbolja princeza. Vezujući se za takvog roditelja na neprimjeren način ne mora doći do stvarnog incestnog odnosa, ali i psihološka veza je dovoljna za poremećaj), takvo dijete na kraju biva prevareno i izdano, jer roditelj za koejg se vezao-to je onaj "dobar" ostaje ipak u vezi sa bračni drugom koji je "loš" a ne sa djetetom koje je "dobro", ili, ako ga napusti, dovodi novoga..U ljubavnim odnosima u odrasloj dobi, takvi karakteri često imaju problema s izdajom, preljubom, prevarom, bilo da su prevareni, bilo da vraju..
Zbog straha, obrana takvog karaktera sastoji se u izvlačenju vlastite energije prema gore, (donje čakre su prazne, nisu uzemljeni), nastojeći bit većima i preuzeti odgovornost odraslih, ili nasebe uzimaju veću odogovornost nego je potrebno. . Postaju napadači a da toga nisu svjesni. Pogrešno vjeruju da je njihov životni zadatak borba za neku veliku stvar. Razvili su vrlo snažnu volju, i provode je na sve moguće načine.
Prepoznavanje: prepoznat ćete ih po tome što pokušavaju s vama zapodjenuti svađu a zatim dokazati da niste u pravu, te da ste samim tim što niste u pravu loši. bit će voljni pomoći vam ako imate problema, a oni sami ne priznaju da imaju nikakav problem. Ako dozvole da im pomognete, učinit će to da bi vam dozvolili da bolje naučite pomagati, a kasnije će to kritizirati.
Građa: gornji dio tijela nabijen, napuhane grudi, ežak gornji dio, donji dio spastičan, hladne noge i zdjelica. Hiperaktivnost. U grabljenju koriste kuku i mentalno grabljenje. Histeriziraju.


nastavit će se...još:
Mazohistička struktura:

Kruta struktura

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 8:50 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Ovo je izuzetno dobra tema.
Nama, ljudima, nije dovoljna samo ona vrsta energije koju dobijamo u cvrstom obliku preko hrane i to je evolucijski proces. Potrebna nam je interakcija sa odredjenim frekvencijama koje u sebi nose znanja, emocije, inspiracija, stvaranje,.. Kretanje :wink:
Nismo isti, pa je i vrsta interakcije kao i visina frekvencije, koja nam je potrebna, razlicita. Neko se „hrani“ tudjim emocijama straha, neko sopstvenom mrznjom, neko inspiracijom potrebnom za istinski naucni rad ili stvaranje.

SVI - ne samo organski portali - smo razvili razlicite sisteme, kako da do te energije dodjemo. Vecina ovih sistema predstavlja kradju energije od drugih i potvrdu sopstvene vaznosti na tudj racun. Hebiga, lakse je... Meditacija je mukotrpna, da bi se stiglo do flua, ihaj.... ](*,) Sistemi pokazuju neverovatnu mastovitost. 8)

Stecena energija se ljubomorno cuva, ne daje se dobrovoljno. Ako nekome pruzimo ljubav, to je zato sto ocekujemo nesto zauzvrat. U korenu ovog ljubomornog cuvanja energije stoji vera u oskudicu i strah da necemo dobiti dovoljno „hrane“. Glad. „A pogledaj ptice, niti zanju, niti siju...“. :wink: Mozda je to ta razlika izmedju OPS i OPD, kao sto je Aragron rekao na nekom drugom topicu. Dopustanje da energija kruzi, sering, umesto da je, preplaseni, cuvamo samo za sebe.

Mislim da postoji samo jedan jedini nacin da se zaista uspesno odbiju napadi, a to je da sami prestanemo da igramo igrice. Moja omiljena igrica npr. je ignorisanje i takticko povlacenje uz durenje tipa „ma, nema veze“. :| Fishing for... sta bilo. Izuzetno delotvoran metod, mogu vam reci. :wink: Maksimalno se trudim da je vise ne igram, mada neretko uhvatim sebe u razvijanju taktike. Stalna paznja i budnost, samo to pomaze, ovi obrasci su duboko ukorenjeni u nama.

Tim igricama blokiramo istinski protok energije. Odustajanjem od igrica otvaramo kanale za drugaciju vrstu frekvencija i istovremeno postajemo istinski imuni na igrice drugih. Mozemo registrovati neko ponasanje kao detinjasto ili agresivno, samosazaljujuce, ali to je sve. Ne dira nas. Uz to, vidite kako se agresivci na vase oci transformisu u male mace. Jednostavno vas ostave na miru, jer ne mogu da dobiju zeljene energetske pakete. Energetski se kacimo za onaj tip ljudi koji poseduju odgovarajuci tip frekvencije i podlozni su nasem nacinu manipulacije. U ovom slucaju zastrasivanju. U idealnom slucaju napad ce isprovocirati agresivnu odbranu izazvanu strahom. Chicken fight. :mrgreen:

No, nisu svi sistemi crpljenja energije podjednako opasni. Postoje oni koji deluju drustveno-destruktivno, koji donose patnju i nesrecu velikom broju ljudi. Politicke itd. psihopate malog i velikog kalibra. Sta sa njima, to je za mene i dalje otvoreno pitanje. Da, zaista, sta sa njima????:!: :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 5:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Sjajno receno Arja!

Samo bih nesto izdvojio:

Citat:
Mislim da postoji samo jedan jedini nacin da se zaista uspesno odbiju napadi, a to je da sami prestanemo da igramo igrice.

Stalna paznja i budnost, samo to pomaze, ovi obrasci su duboko ukorenjeni u nama.

Tim igricama blokiramo istinski protok energije. Odustajanjem od igrica otvaramo kanale za drugaciju vrstu frekvencija i istovremeno postajemo istinski imuni na igrice drugih.


Mislim da odustajanjem od tih manipulativnih OPS emotivnih igrica i otvaranjem “kanala” za drugaciju vrstu frekvencije, mi postajemo istinski imuni na igrice drugih ljudi ali sto je u ovom trenutku mozda i znacajnije, mi suzavamo manevarski prostor za manipulaciju OPS entiteta 4D na nas, nase razmisljanje, osecanja i emotivne reakcije.

Treba uvek imati na umu da sve nase ops emotivne slabosti uvek idu u korist samo “jednima”, koji su ih verovatno i ukorenili u nasu psihu putem geneticke manipulacije i drugih uticaja. To su naravno OPS entiteti 4. denziteta.
Iako nije topic predvidjen za to, ovde bih spomenuo “implante”, za koje licno mislim da su uobicajeno sredstvo za “svakodnevnu” manipulaciju, i za koje verujem da funkcionisu na slicnim ako ne i na istim frekvencijama kao OPS emotivna stanja tipa strah, ljubomora, zavist, bes, posesivnost, ego u svim formama, kompleksi i frustracije.
Mislm da je najvaznije prepoznati ops emociju u nama, odnosno prepoznati trenutak kada se aktivira neki podprogram matriksa koji je uvek pod “prismotrom” i uticajem implanata.

Kada “prepoznamo” neku sopstvenu manipulativnu igricu, odnosno postanemo je “svesni”, mi je onda mozemo stopirati, odnosno odabrati da se vise ne ponasamo po tom odredjenom programu, i na taj nacin mi prestajemo da koristimo “programe” odredjenih frekvencija a preko kojih rade i implanti.

Naravno mislim da je to postepen proces zbog same duboke ukorenjenosti manipulativnih emocija u ljudskoj psihi, odnosno proces koji zahteva stalan oprez i introspekciju, ali sa druge strane mislim da je to mozda jedini nama dostupan nacin da umanjimo uticaj implanata ops entiteta 4. denziteta.
A mozda i gresim naravno.

Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 6:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Ja isto mislim da je bitno prepoznati tj. postati svjesnim kako se osjećaš i što u vezi toga možeš napraviti. Treba prepoznati i obrasce koji mogu izazvati negativne reakcije i osjećaje i postati svjestan i u tom slučaju da je velik izbor mogućnosti reagiranja, a ne samo jedan. To znači dosta rada na sebi jer nakon godina i godina istog reagiranja i hranjenja negativnim emocijama, sve se to pretvori u rutinu i naviku baš kao i radnje koje radimo svaki dan:ustajanje, umivanje, doručkovanje, odlazak na posao, ručanje, itd. Bitno je probuditi se iz sna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 12:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
MAzohistička obrana

Pojam "mazohistički", B. Brennan ne rabi u istom značenju kako je Freud definirao mazohizam. Glavni problem ljudi koji rabe mazohističku obranu je napad i kontrola. Ti ljudi su u ranijim životima bili podvrgnuti situacijama u kojima nisu smjeli ili mogli izraziti sbe i pokazati se na način koji su željeli. Vjerjatno su bili robovi, zatvorenici, potlačeni. Morlai su se pokoravati da bi preživjeli. Posljedica toga je da duboko u sebi čeznu za slobodom, ali se boje proglasiti je. Zbog toga imaju snažan osjećaj ljutnje i okrivljavaju druge za pomanjkanje vlastite samostalnosti. Obitelji u kojima su se izabrali roditi postaju sljedeći njihov zatovor. Majka je dominantna i požrtvovna, kontrolira sve, od jela do odlaska u nužnik, od kontrole svakog inputa do kontrole svakog outputa, kontrole misli, ideja, svega. (Jeste i imali priliku vidjeti na djelu roditelja koji ne da djetetu da govori, nego govori umjesto njega, prekida ga u pola rečenice, ponavlja sve što je dijete reklo i nastavlja dalje?) Roditelji su pružali njžnu ljubav ali i crpili energiju tako što su se ponašali kao da su djeca dio njih, a ne zasebne osobe. stvoreni su kako bi se osjećali krivima za svako slobodno izražavanje volje i bili su ponižavni zbog svojih osjećaja, posebno zbog seksualnosti. Nisu imali priliku za individualizaciju.
Zbog straha od kontrole, takvi ljudi izgrade čvrsto tijelo, kao oklop, i ne pokazuju što imaju u sebi, jer se boje da bi im to ukrali i izrugali ih. Oni ili ostaju duboko skriveni u svojoj nutrini, ili traže dozvolu od drugih ljudi da bi mogli izaći. Ponašaju se pasivno očekujući podršku od drugih, te tako ponovno dobijaju kontrolora, kojeg se toliko plaše.
Žive u sadašnjosti, ne misle previše unaprijed, imaju poteškoća sa izražavanjem pa često bivaju neshvaćeni, ili drugi ljudi dovršavaju njihove rečenice i miješaju se u njiihov posao. Izražavaju se djelomičnim rečenicama, preveći velike stanke u govoru. Te stanke drugi ne mogu izdržati pa se ubacuju želeći pomoći, što izaziva povlačenje kod mazohističkog karaktera. Osjećaju se uhvaćeni u vlastitom zatvoru, usamljeni i poniženi, radi toga okrivljuju cijeli svijet.
Osnovnu traumu doživleli su o razdoblju osamostaljivanja, a tauma je bila forsirano hranjenje. Obrazac njihovog ponašanja je suzdržavanje. Osjećaju snažnu mržnju (korijen u potisnutoj mržnji prema roditeljima koji su "gušili" svojom ljubavlju ).
U seksualnom životu često imaju problem snažnog zanimanja za pornografiju, a istovremeno su impotentni.
Zadaća njihovih lekcija je učenje isamostalnosti i objavljivanje svoje samostalnosti.
Žale se na napetost.
Tjelesna građa: čvrsto tijelo, teško, glava naprijed. Cirkulacija: hladna stražnjica. Hipoaktivni =manje aktivni, energija usmjerena unutra. kipe iznutra.
OSjećajni su, grabe energiju mentalno tako što se zakače pipcima.

Prepoznavanje: obratite pozornost je li netko u stanju iznijeti do kraja ideju bez dugih stanki, i da li nesvjesno pokušavaju navesti vas da dovršite njihove ideje umjesto njih. (što sam ono htio reći, kako da kaažem...) Govore o "našem" problemu umjesto o "svom" problemu. Mogu li razlikovati sebe od vas. Imate li osjećaj u solarnom pleksusu kao da vas netko hvata na tom mjestu i zapliće vam se u crijeva? Razgovori koje vodite postaju sve teži, strašno ozbiljni. U zraku se osjeća poniženje i tromost, te bespomoćnost osobe. Traže savjet i pomoć, ali sve što pokušavate nije dobro, ne pomaže. Mazohistički karakter će odbiti sve što predložite , dok će oralni usisati sve i tražiti još..
Pokušavaju vas navesti na napad, kako bi nadišli napade iz djetinjstva, ali ovaj put možda bi pobijedili...



Kruti karakter

Glavni problem krute obrane je vjerodostojnost. Uzrok tome je odvajanje od svoje istinske biti i potpuna usredotočenost na održavanje vanjske pojave (imidža).
Ta usredotočenost na vanjsko iracjep vanjskog i unutranjeg je toliko jak da oni zapravo nemaju pojma da psotoji ništa više (ispod) vanjskoga..

U prošlim životima morali su održavati privid savršenstva, bez greške, ili slabosti. Vjerojatno su upravljali, kao i u ovom životu.
Tijeom djetinjstva bili su odgajani da što prije zaborave negativna iskustva i gurnu ih pod tepih, te se okrenu lažnom idealnom. Bez obzira što se u obitelji događalo: svađe, alkoholizam, trragedija, drugog jutra je sve bilo počišćeno, savršeno serviran stol, nasmiješena lica , ispeglano i uredno, kao da se ništa nije dogodilo. Obitelj je fokusirala pažnju na dobre stvari, i negirala loše, što je u djetetu stvorilo ideju: nemamose za što brinuti. Ona tučnjava sinoćse nije dogodila, mama nije smrtno bolesna, otac nije pijanac, to je samo bila moja mašta. Takva ideja moguća je jedino negiranjem sebe samog. Roditeljui ne kontroliraju izravno dijete, ne ponižavaju ga, nego kontroliraju cijelu situaciju i okolinu. Djeca uče savršeno se oblačiti, prati zube, savršeno izvršavati svoje zadaće, urednosti, redu.
rezultat toga je: vanjski svijet je savršen, unutrašnji psihološki svijet ne postoji (emocije), srž bića je negirana. Oni žive iza savršene fasade.
Ostaje unutrašnji nejasan osjećaj da nešto nedostaje, da život prolazi neispunjeno, unutrašnja praznina koja ponekad dovede do depresivnih stanja kojima ne mogu odrediti uzrok.
Obrambeni mehanizam je savršenstvo koje nastoje ostvariti u svim poljima svog života.
Sve je u njihovim životima savršeno, od oblačenja, braka, prijateljstava, veza, poslova, dobro izgledaju, brinu za svoje tijelo, dobro zarađuju...Nemaju se kome obratiti za pomoć, nego se naprotiv, njima rado obraćaju, jer oni preuzimaju na sebe odgovornost i sve dobro obave. Iznuatra se, unatoč svemu, osjećaju prazno. U njihovom životu nedostaju jedino oni sami.
Problem je što srce nije u skladu sa seksualnoćšću.Vole idealnu osobu koja u stvarnosti ne postoji. Njihove veze su kratkotrajne i traju dok ne prođe razdoblje početne strasti, a kada se počnu otkrivati nesavršensoti partnera, tada za njega gube interes i prekidaju vezu, ili se ta veza okreće prema van, prema vanjskom izražavanju veze (mnogi parovi funkcioniraju samo izvan kuće, samo u "protokolarnim aktivnostima", dok unuar kuće ne žive zajedno, nego jedan pored drugoga) Ne mogu održati dublju intinu vezu. Emotivno su prazni, ne poznaju emociije. Sliče na savršene tihe i precizne strojeve.

Prepoznavanje: Obratite pozornost da li je osoba osobno uključena u temu o kojoj govori, ili govori automatski, kao da je naučila govor. Je li vjerodostojna? Radi li se o tipu osobe koji nikad nije u krivu? Može li baš svaki problem srediti na savršen način?

Potreba krutog karaktera je biti stvaran a ne prikladan. Trebaju otkriti svoje osjećaje i naučiti ih izražavati, te prestati kontrolirati sami sebe.

Tjelesna građa: Ukočena leđa, zdjelica okrenuta prema natrag. Spastičan pločasti oklop, hladna zdjelica. Hiperaktivan (visok nivo energije).

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 12:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
"Gostoljubivost" i "dobri domaćini"

- to su oni koji vas stalno nutkaju: uzmi, jedi, pij, sjedni još malo, daj probaj ovo, hajde hajde, uzmi, uzmi... Kad objavite da je vrijeme da pođete, nađu stotinu razloga da vas zadrže bar još sat vremena. Još samo ovo, čuj još ono, vidi ovo..
Smiješno je to kako oni sebe vide kao dobre domaćine, kako su ponosni na sebe, ispada da vam tim svojim postupcima izražavaju naklonost i pokazuju vam svoje simpatije, a u stvari, pokušavaju vas navesti da radite ono što vi ne želite. Pri tome je površni promatrač uvjeren kako oni puno daju, sve bi vam dali, a ustvari, kradu. Negiraju vašu volju, nameću svoju, a pri tome su često vrlo "po bontonu".
Zgodno, zar ne?
Ja se uvijek zbunim, i ne znam kako reagirati. Ako popustim, idem sama sebi na živce, jer pojedem ono što mi škodi, ostanem duže nego sam planirala pa time zakasnim negdje drugdje i ne obavim ono što sam ranije planirala.
Ako ih odgurnem, odlučno se suprostavim, pa ne uzmem taj fucking kolač, odgurnem ih s vratiju kad mi priječe prolaz da ne bih izašla, mogli bi se uvrijediti..
U svakom slučaju ne osjećam se dobro.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Treba uvek imati na umu da sve nase ops emotivne slabosti uvek idu u korist samo “jednima”, koji su ih verovatno i ukorenili u nasu psihu putem geneticke manipulacije i drugih uticaja. To su naravno OPS entiteti 4. denziteta.


Ne bih se složila da sve potiče iz tog izvora.
Bojim se da, ako se uhvatimo za teoriju da nam je sve ugrađeno, da u stvari igramo ulogu žrtve. Bolje ispast žrtva nego glup? Žrtve nisu odgovorne/krive za ono što im se dešava???
Možda bi bilo komotno da je netko drugi odgovoran, netko drugi kriv. Netko nevidljiv, protiv koga se ne možemo boriti?
Ali, to je prebacivanje vlastite odgovornosti na van!!!... to je ono što redovito rade psihopate...Meni to ne izgleda da vodi dobrome ( to je moje osobno mišljenje, ne morate se složiti..)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 4:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ni ja nisam siguran da bas sve potice iz tog izvora,ali taj izvor verovatno iskoriscava sve nase mane i slabosti (ne ulazim u to koliko su to njihove konstrukcije)

Ali opet,zasto je vazno ispasti/neispasti zrtva/glup/pametan/lep......?
Kome se dokazujemo?
Zasto ne razmisljamo?
Zasto ne volimo da zivimo i da se osecamo lepo?
Zasto stalno mislimo da nam prete nekakvi iznudjivaci energije,da neko hoce da nas kontrolise,da nam gospodari?
Zasto stalno hocemo da se branimo od necega,kada odbrana vodi u zatvaranje,a pobeda je ustvari poraz?
Zasto neko mora da bude kriv?
Zasto moramo ili ne moramo da osecamo odgovornost?

Ja ne zelim da se borim,ne zelim da osecam odgovornost,pogotovo za osecanja i postupke drugih ljudi prema meni ( a to je indirektno bit ovog topika?)
Zelim da se ne pitam hiljadu zasto i hiljadu zato.
Zelim da postojim sa sobom u drugima i drugima u sebi u harmoniji i trenutku koji nikad ne prestaje......

Lirski momenat :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 9:42 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Citira:
Treba uvek imati na umu da sve nase ops emotivne slabosti uvek idu u korist samo “jednima”, koji su ih verovatno i ukorenili u nasu psihu putem geneticke manipulacije i drugih uticaja. To su naravno OPS entiteti 4. denziteta.

Ne bih se složila da sve potiče iz tog izvora.
Bojim se da, ako se uhvatimo za teoriju da nam je sve ugrađeno, da u stvari igramo ulogu žrtve. Bolje ispast žrtva nego glup? Žrtve nisu odgovorne/krive za ono što im se dešava???
Možda bi bilo komotno da je netko drugi odgovoran, netko drugi kriv. Netko nevidljiv, protiv koga se ne možemo boriti?


Hm, sta je strana instalacija, sta ne?
Mislim da je ovde kljucno shvatiti da je nasa (svih 3D bica) potreba za energijom prava/istinska/neinstalirana. Pored hrane, potrebna nam je interakcija sa finijim frekvencijama. Jednostavno evoluiramo u pravcu kada cemo se – slicno kao i nasi kontrolori sa 4d - sve vise „energetski hraniti“. Oni se hrane nasim negativnim emocijama, verujem da takodje postoje bica koja uzivaju da budu sa nama u interakciji kada se podesimo na vise frekvencije. Prvi nam „kradu“ energiju, drugi dopustaju da energija kruzi. Mislim da je razlog za ovu kradju energije i njeno zadrzavanje jednostavno strah da je nema dovoljno, ili neumece da se ona dobije iz drugih izvora. Jadni nasi 4d kontrolori. (kidding)

Ova nasa potreba za energijom nije nepoznata. Psiholozi govore o emocinalnom zapustanju deteta, nedostatku ljubavi, osecaju neprihvacenosti itd. Nasim emocionalnim potrebama. U stvari nase emocionalne potrebe ishode iz te istinske, evolucijski uslovljene potrebe da se „prikljucimo“ na energetski izvor odn. ostvarimo frekvencijsku interakciju, da tako kazem. Da se emocionalno „hranimo“. Ne znam kako to drugacije da nazovem, ali verujem da znate o cemu govorim. Ovu istu energiju mozemo dobiti ispravnom meditacijom, energetskim vezbama, reikijem, uspostavljanjem kontakta sa „nad-dusom“, u idealnom slucaju sa „apsolutom“. Da, inspiracijom za umetnicko stvaranje ili vrhunski naucni rad – tzv. fluom. To je to isto vibriranje, na visim ili nizim frekvencijama.

Ako je rec o manipulaciji kontrolnog sistema, ona se jednim delom sastoji u tome da nam se ovo znanje kako da dodjemo do energije uskrati. Kao sto mi domace zivotinje cinimo zavisnim od hrane i smestaja koje im pruzamo, i to tako sto – delom genetskim inzenjeringom, delom uslovima u koje ih smestamo – unistavamo njihovu prirodnu sposobnost da same zadovolje svoje prirodne potrebe za hranom i sklonistem, tako i kontrolni sistem nas cini zavisnim od onih nacina za dobijanje energije koje nam sam nudi. Pa, zamislite ovcu ili kokosku u divljini! Uglavnom krademo energiju jedni od drugih na razne nacine, emocionalno osiromaseni. U stvari sitemi su brojni.

Strana instalacija takodje sigurno postoji – verovatno onaj deo nas koji nas cini mrzovoljnim, negativisticnim, lenjim... Cini nas prijemcivim za nize vibracije i umanjuje sposobnost da razvijemo svoje prirodne sposobnosti. Naravno, to nije jedina funkcija, jeste jedna od bitnijih.

Naravno, iz bedaka nas niko ne moze izbaviti, samo mi sami.
Toliko, idemo sad dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 1:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Zasto ne volimo da zivimo i da se osecamo lepo?

Znas kako kazu, "sve sto je lepo kratko traje".
Citat:
Zasto stalno mislimo da nam prete nekakvi iznudjivaci energije,da neko hoce da nas kontrolise,da nam gospodari?

Zato sto mi to svakodnevno radimo, pa se onda upitamo da li ima nekog nalik nama iznad nas.
Citat:
Zasto stalno hocemo da se branimo od necega

Zato sto nas oni stalno napadaju. Prvi su poceli. :)
Citat:
Zasto neko mora da bude kriv?

Zbog zakona uzroka i posledice.
Citat:
Zasto moramo ili ne moramo da osecamo odgovornost?

Time utvrdjujes da li uzrok problema lezi u tebi li negde drugde.
Ukoliko utvrdis da si ti uzrok problema a time i potencijalnog resenja onda osetis odgovornost.
Citat:
Ja ne zelim da se borim,ne zelim da osecam odgovornost,pogotovo za osecanja i postupke drugih ljudi prema meni ( a to je indirektno bit ovog topika?)
Zelim da se ne pitam hiljadu zasto i hiljadu zato.
Zelim da postojim sa sobom u drugima i drugima u sebi u harmoniji i trenutku koji nikad ne prestaje......

Zar ne zelimo to svi?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 4:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jako dobre teme otvarate ovih dana, nastavite samo =D> .

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
arwen dor je napisao/la:
Citat:
Treba uvek imati na umu da sve nase ops emotivne slabosti uvek idu u korist samo “jednima”, koji su ih verovatno i ukorenili u nasu psihu putem geneticke manipulacije i drugih uticaja. To su naravno OPS entiteti 4. denziteta.


Ne bih se složila da sve potiče iz tog izvora.
Bojim se da, ako se uhvatimo za teoriju da nam je sve ugrađeno, da u stvari igramo ulogu žrtve. Bolje ispast žrtva nego glup? Žrtve nisu odgovorne/krive za ono što im se dešava???
Možda bi bilo komotno da je netko drugi odgovoran, netko drugi kriv. Netko nevidljiv, protiv koga se ne možemo boriti?
Ali, to je prebacivanje vlastite odgovornosti na van!!!... to je ono što redovito rade psihopate...Meni to ne izgleda da vodi dobrome ( to je moje osobno mišljenje, ne morate se složiti..)


Arwen, apsolutno se slazem sa tobom da je prihvatanje uloge zrtve i prebacivanje odgovornosti na druge lose i da predstavlja samo daljnje ukopavanje u iluziju, ali ne vidim sta u mojoj izjavi sugerise na bilo kakvo prebacivanje odgovornosti sa sebe, nego suprotno.

Upravo zbog toga sam moju pricu nastavio na Arjinu, koja govori o neophodnosti “odbacivanja” manipulativnih emotivnih igrica kao nacin iznudjivanja energije od drugih ljud, i to “odbacivanje” bi predstavljalo sprovodjenje u praksu svog onog znanja koje smo godinama memorisali i “ponovo” otkrivali u sebi.

Ta praksa se sastoji u neprestanoj inrospekciji i shvatanju sopstvenih emotivnih slabosti, odnosno nacina na koje “iznudjujemo” drugima energiju, svesnom suzbijanju tih “negativnih” mentalnih sablona u svom ponasanju i od neprestanog samoposmatranja i analize, kako “misli” koje zadrzavamo za sebe tako i onih nasih misli koje upucujemo drugima.

Odbacivanje manipulativnih emotivnih igrica za iznudjivanje energije i rad na sebi su neophodni, jer treba imati na umu da od naseg medjusobnog “iznudjivanja” energije najvise profitiraju oni koji su, po meni, i “kreirali” nas trenutni genetski kod pa samim tim i nasu percepciju realnosti u kojoj zivimo, ili su barem “modifikovali” pocetni genetski zapis i na taj nacin postali “finalni tvorci”.

Drugim recima nas genetski kod je trenutno takav da je totalno podesan za sve vrste emotivnih manipulativnh OPS igara, i u krajnjem slucaju je “modifikovan” da bi sluzio kao “proizvodjac” energije potrebne OPS entitetima 4. denziteta. I to je upravo ta energija koja nastaje nasim medjusobnim “iznudjivanjem” emotivnim manipulacijama, odnosno energija koju proizvodi nasa “dusa” u dodiru sa materijalnim telom u nekom “negativnom” emotivnom naboju.

I ovde nema ni govora o nikakvom prebacivanju odgovornosti na neke nevidljive neprijatelje i stavljaje sebe u poziciju zrtve, upravo suprotno, mislim da uzimanjem u obzir OPS entiteta 4D tezimo tome da sagledamo objektivniju realnost, odbacimo ulogu zrtve i svesno preuzmemo odgovornost za svoje postupke.

U tom smislu jako je vazno da kroz introspekciju sagledamo koji deo nase licnosti je podlozan emotivnim manipulativnim igricama iznudjivanja energije, i da ga postepeno stavljamo pod kontrolu i da na taj nacin u krajnjoj liniji “proizvodimo” manje odgovarajuce energije za OPS entitete 4D, istovremeno se povezujuci sa nasom sustinom i “visim” frekvencijama.

Ovde bih opet pomenuo implantate koji, po mom misljenu, predstavljaju direktnu vanjsku instalaciju od strane OPS-a i koji verovatno funkcionisu na slicnim frekvencijama kao i nasa ops emotivna stanja, i preko kojih OPS entiteti 4D uticu odnosno stimulisu nase emotivne impulse, a od nase “svesnosti” zavisi kako cemo mi reagovati na tu stimulaciju.

Vise o implantima moze se procitati ovde http://www.galaksija.com/metafizika/implanti.htm

a postoji i topic: http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=141

U svakom slucaju mislim da su manipulativne iznudjivacke emotivne igrice u uskoj vezi sa energijom kojom se “hrane” ops entiteti 4. denziteta i da je jedini nacin umanjivanja svog ucesca u tom “hranidbenom” lancu, rad na sebi i prepoznavanje svih onih manipulativnih igrica kojima smo svi skloni.

U tom smislu neophodno je NEPRESTANO razmisljati o svim svojim reakcijama, mislima koje upucujemo drugima i da li one u sebi nose neku iznudjivacku emotivnu igricu, odnosno da li ih neko drugi dozivljava kao takve. U tom procesu je najznacajnije da se sto vise distanciramo od svojih emotivnih dozivljaja koje analiziramo.

A posto je ovo topic “otimanje i iznudjivanje energije u svakodnevnom zivotu”, mislim da se ovaj primer mozda uklapa, bez ikakvih namera da izazovem emotivnu reakciju, sta vise uzdam se u distanciranje od emocija.

Citat:
Ali, to je prebacivanje vlastite odgovornosti na van!!!... to je ono što redovito rade psihopate..



Ja sa Arwen slazem sa svime sto si rekla o iznudjivanju energije od drugih, ali mislim da se moja citirana izjava ipak ne moze povezati sa “psihopatsim modelom”, i da budem iskren malo me cudi zasto si otisla toliko u tu krajnost.

Ponovo cu reci da je NEPRESTANO razmisljanje o sopstvenim mislima izrecenim drugima jako vazno, i da se tu sprovodi u praksu svo znanje koje smo usvojili.

Ja verujem da si ti , barem podsvesno, znala da ces neprimerenim povezivanjem moje izjave sa psihopatskim modelom ponasanja, isprovocirati onaj deo u meni koji svi imamo i izazvati emotivnu reakciju i na taj nacin mi “iznuditi” energiju. Nista ne prebacujem, nadam se da me razumes, ali mislim da je ovo jedan od primera “nesvesnog” iznudjivanja enegije, i mislim da samo treba obratiti vise paznje na to.

Hocu da kazem da nije bitno ko je u pravu, ko ima kakvo misljenje o necemu, bitno je da u komunikaciji ne koristimo one misli za koje je izvesno da ce kod vecine ljudi povrediti i isprovocirati neciji ego odnosno necije “negativno” emotivno stanje, pogotovu sto svi ljudi imaju to u sebi, i svima nam ponekad “progovori”. :wink:


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 11:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Aragorn,
kad nešto pišem na forumu, uglavnom se trudim da ne usmjeravam pisanje prema bilo kome osobno, pa tako ni prema tebi lično. Citat izdvojen iz tvog teksta je za mene bio samo poticaj na daljnju raspravu. :wink:

Zašto me baš ta rečenica potakla? E, pa, zbog gramatičkog ustroja. Kad kažeš da je to nama ugrađeno, to znači da je to nama ugradio netko drugi. U tom slučaju ispada da smo objekt koji trpi radnju. Ispada da, kad se to događalo, mi nismo bili svjesni, nismo imali izbora, pa zbog toga ispada da nismo odgovorni. Iz toga slijedi da, ako nismo odgovorni, znači da je netko drugi odgovoran...

S tim dijelom se ne slažem.

Tvrdim da smo puno toga ugradili mi sami, ili, bolje reći, izgradili.

Ako smo subjekt , a ne objekt, onda možemo lakše postati svjesni da su to naši izbori, a izbore možemo mijenjati po volji, kako nam drago. Ako smo uvjereni da smo objekt, tada se prvo moramo otarasiti trpnog oblika glagola, a to ispada da se moramo s nekim boriti za svoje oslobođenje. E, tu se krije zamka za neupućene... (Imam na umu da ovaj forum posjećuju i čitaju razni ljudi, i mladi i stari, i upućeni i potpuni početnici. Stalno to imam na umu...Nadam se da vam to previše ne smeta...). Jedini s kime se trebamo boriti za svoje oslobođenje jesmo mi sami. Oslobađamo se od sebe samih. Sve što se događa tu je jer smo mi to doveli u svoj život.

U izvatku iz tekstova B. Brennan, spominju se sustavi obrane, i uglavnom se opisuje mehanizam kako smo mi sami te obrane u datom trenutku svog života izgradili da bi se obranili, jer je to bilo potrebno, i jer smo morali pronaći neki način da preživimo. U tu svrhu izgradili smo vlastite ili kopirali viđene modele ponašanja. Ti modeli se nazivaju unutrašnji negativni programi. Možda unosi zabunu što pojam programiranja možemo čuti na raznim stranama, ali ovdje se ne misli na programiranje koje je krmičko ili je učinjeno izvana...Sami smo sebe programirali, sami sebe možemo reprogramirati. JEst da je to mukotrpan posao, ali je izvediv...Brennanica dalje opisuje moguće naše reakcije na određene tipove ljudi, i što bi te reakcije značile za nas , a što za njih. Također, opisuje koje naše rekcije još više hrane njihovu obranu, a koje naše reakcije im mogu pomoći da se ponašaju zdravije, tj. da počnu izgrađivati sebe na pozitivniji način.

Ugrađivanje izvana, programiranje izvana, implanti...to je druga priča. Kako ja to vidim, to nije isti problem.

Što se tiče prebacivanja krivnje i usvajanja modela psihpatskog reagiranja, čak i kada mi sami nismo psihopate, o tome smo negdje već raspravljali. Nije novost da se naša kultura smatra kulturom ljudi s narcističkim premećajem, da je ponašanje i način mišljenja koje dolazi iz tog poremećaja čak i poželjno...Prenosi se kao zaraza, putem medija javnih komunikacija, ugrađeno je u sve pore sustava...Mi usvajamo taj model ponašanja a da često toga nismo svjesni, i taj se model ne mora uklapati u naš karakter da bi ga mi ipak prihvatili...

Možda se ne možemo odmah, na prvu loptu razumjeti, jer ne polazimo od istih premisa, i svoje znanje nismo sticali iz istih izvora. Moj put je možda kretao drugačijim smjerom. Isti pojmovi koje ovdje nazivate jednim imenima, u teorijama koje sam ja upoznala nazivaju se drugačijima..pa sad...opet to dođe na isto..Bitno je da znamo o čemu govorimo, makar to zvali drugačijim imenima...nekako ćemo se valjda razumjeti...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 09, 2006 12:24 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Super je tema!

Mislim da ukratko iznesem ono što mislim, pa će nakon toga stvar oko "odgovornosti" biti razjašnjena.

Na početku ovog velikog, 309000 godina dugog, ciklusa, ljudske duše odlučile su se za reinkarnaciju u materijalna tijela i to u varijanti OPS. Bića koja zovemo Reptili ( stanovnici 4 D OPS realiteta ) "ponudili" su nam određene stvari koje smo mi, kao ljudi, prihvatili i DOBROVOLJNO se odrekli svoje slobodne volje kroz cijeli ovaj veliki ciklus. Znamo kakve su se sve negativne stvari dešavale zbog te naše kolektivne odluke u ovom periodu. Od Atlantide pa na dalje...

Sad smo pri kraju tog ciklusa i opet se otvara mogućnost biranja.

Kako trenutno mnogi od nas još ne uviđaju da smo MI jedni te isti od onda - i da smo JEDNO TE ISTO ( duše koje su željele iskusiti ljudski DUH i time obogatiti svoja iskustva ), mi SADA vidimo i percipiramo kao da smo mi tu "zalutali", tj. da smo se rodili kao "slučajno" i da odjednom nad nama vise neki Reptili i rade pokuse i hrane se nama... ne, ne... svatko od nas je dobro ZNAO zašto se spušta u "ova govna" na 3 D Zemlju BAŠ sada, na kraju ciklusa. Iz mnogih naših perspektiva se čini da nas ugnjetavaju ( i to je točno ) bića iz 4 D OPS, ali oni imaju NAŠU DOZVOLU koja vrijedi jedan ciklus.

Nadam se da nećemo potpisati "ugovor" na još jedan ciklus.

Dakle - što je - tu je. Netko tvrdi da smo odgovorni, a netko se ne slaže. I jedno - i drugo je točno. Ovisi kako na to gledamo. Pojedinačno možda nismo odgovorni - ali kao ljudska civilizacija jesmo!

Ok, sad nije bitno oćemo se ili nećemo složiti oko "odgovornosti", već je bitno:
1. Razumijeti i shvatiti principe hranjenja negativnom energijom ( tema )
2. Doznati kako iste možemo spriječiti ili bar skrenuti
3. Razviti znanje i svijest o tim hiperdimenzionalnim principima hranjenja, odnosno transfera energije ( bilo da se radi unutar 3 D, ili da se ona prenosi u 4 D )

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 09, 2006 9:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 05, 2006 10:04 am
Postovi: 16
Lokacija: zagreb
....Sad smo pri kraju tog ciklusa i opet se otvara mogućnost biranja....

tj. vrijeme je novih izbora i dajmo im nesto.......evolucijski gledano zadnjih 100-tinjak godina nasa se civilacija razvila vise nego proteklih nekoliko stotina da ne kazem tisuca ili nekoliko desetina tisuca jer postoje naznake da su visoko razvijene civilizacije postojale i u "povijesti".....nas mozak, kao pokretac nije pratio taj napredak tako da je meni tesko povjerovati da je razvoj pisma i "masovno" opismenjavanje zasluzno za taj napredak.......glasovna komunikacija je vec "dugo" sa nama a ni samo pismo nije u upotrebi tako kratko vrijeme.....

svakodnevni zivot je olaksan....doduse gledajuci ukupnu populaciju nije dostupan vecini ali za manipulaciju je dovoljna i manjina koja ce biti kriticna masa vecini i pokazni primjer da i ostalima moze biti tako.......samo potpisite jos jedan ciklus.......

......no u svakim izborima postoji kvaka......do ponovnih izbora je uvijek isto sranje....da li to znaci da ce danasnja civilizacija....uz produljenje "ugovora" dozivjeti sudbinu....atlantide......tj.....ponovna strepnja od dolaska poplave koja ce unistiti nas mali nasad graha.......dok se ne "sjetimo" melioracije....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 09, 2006 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ajmo to malo razdvojiti...
Zaboravimo na trenutak povijest, genezu, evoluciju, civilizaciju...to su apstraktni pojmovi, teško ih je definirati, teško se poistovjetiti sa cijelim čovječanstvom. Krenimo od onoga što nam je najbliže, a to smo mi, pojedinačno, tj. za mene sam to ja.
Sa stanovišta pojedinca, mene osobno, tebe, bilo koga...Krađa energije je nešto što nismo primjećivali svjesno, bar nije velik broj nas, sve dok je ta krađa bila umjerena i dok smo mogli nastaviti svoje svakodnevne aktivnosti unatoč toj krađi. Kad dođe do iscrpljivanja, onda obično tražimo uzroke vlastitom lošem stanju. Tada počinjemo primjećivati da nas određene osobe gnjave, da nam se nakon razgovora s njima vrti u glavi, da gubimo tlo pod nogama, da se općenito, osjećamo kao da smo bolesni.
Tada ćemo vjerojatno analizirati te osobe i pronaći u njima njihove mehanizme kako nam crpe energiju, na koje to načine rade, što od nas dobijaju i kako.
Druga "faza" trebala bi biti otkriti način kako to da mi uopće dozvoljavamo drugima da nas iscrpljuju. Zašto to radimo, kada smo i kako smo to naučili, zašto, pa ćemo, kad to shvatimo, prijeći na sljedeću "fazu", tj. pronaći način da ne dozvolimo rasipanje vlastite energije i nećemo više dozvoljavati da nas iscrpljuju. Samim tim osjećat ćemo se bolje. daljnja "faza" mogla bi biti da, ako smo i dalje u kontaktu s takvim osobama, jer su dio našeg života ili jednostavno, moramo biti u njihovoj blizini, je, da pokušamo u svakodnevnim kontaktima, ako je moguće, pomoći toj drugoj osobi da se uzvuče iz svog takvog stanja.
Ponavljam, zanima me razmjena energije između ljiudi, humanoida, pustimo sad reptile po strani. "Razmjena" energije s reptilskom rasom je druga tema.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz